Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Vaša posteľ je plná roztočov: Zbavte sa ich rýchlo, ľahko a prírodne


Print Friendly, PDF & Email

roztoče

Vedci odhadujú, že v priemere na jednej posteli sa môže nachádzať až neuveriteľných 1.5 milióna roztočov.

Problémom nie je ani tak ich samotná existencia, ale skôr ich exkrementy. Tie totiž po vdýchnutí dráždia sliznice v dýchacích cestách a môžu tiež spôsobovať alergie či dokonca astmu.

V akom prostredí sa roztočom darí najlepšie?

Dr. Stephen Pretlove z Fakulty poľnohospodárstva na Kingstonskej univerzite ponúka jednoduché vysvetlenie, prečo sa v posteliach vyskytujú roztoče.

Uvádza, že počas spánku sa v posteli zachytáva vaše telesné teplo, odumreté kúsky kože a k tomu to najdôležitejšie – váš pot.

Takéto podmienky sú priam ideálne pre život a množenie sa roztočov.

Problémom býva, že aj počas dňa sa pod perinami zvykne udržiavať vlhkosť, ktorá udržiava roztoče pri živote.

Vieme totiž, že roztoče dokážu prežiť len z vody odchytávanej zo vzduchu. Robia to špeciálnymi žľazami umiestnenými na povrchu svojich tiel.

Zmena prostredia roztočov na neobývateľné

Úplne jednoduchým, ľahkým a rýchlym riešením, ako zmeniť prostredie na také, v ktorom roztoče nedokážu prežiť, je nechať posteľ počas dňa nepostlanú.

Ak si totiž hneď po zobudení posteľ usteliete, vaše telesné teplo a vlhkosť sa bude naďalej udržiavať pod paplónmi a vankúšmi.

Prírodná liečba osteoartritídy

V takomto prostredí sa potom roztoče veľmi dobre ďalej rozmnožujú.

Ak však necháte posteľ nepostlanú, vzduch v izbe postupne z plachty, obliečok aj matracov vyťahá vlhkosť. Následkom dehydratácie začnú potom roztoče rýchlo hynúť.

Po celodennom vystavení postele čerstvému vzduchu a slnečnému svetlu, večer už budú mnohé roztoče uhynuté. Vám sa tak bude v noci oveľa lepšie dýchať.

Úplne najlepšie je, ak z postele úplne odoberiete vankúše a paplóny a počas dňa ich umiestnite na balkón, aby mali čo najviac čerstvého vzduchu.

V prípade, že to nie je možné, úplne postačí aj to, ak ich len tak prehodíte v izbe cez stoličku. Takto sa budú môcť dobre prevetrať z oboch strán.

Záver

Tak, teraz už máte výborné a hlavne vedecké zdôvodnenie, prečo si nemusíte ráno postlať posteľ.

Poslúži to aj ako výborná výhovorka vtedy, ak vás bude do tejto činnosti nútiť váš partner či v prípade mladšej generácie rodičia.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: Your Bed Is Filled With Lung-Harming Bugs. Here’s How to Kill Them

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. ja postielanie riešim tak, že paplon prehodím cez peľasť postele,nechám vychladnúť, neskôr paplón preložím na polovicu a opäť preložím cez peľasť postele,vyhladím a napnem plachtu, ponatriasam vankúš a tak mám postele upravené a celý deň odkryté práve tie časti postele na ktorých ležím

Pridajte komentár

*