Toto sa stane s vráskami a škvrnami, keď si na pokožku priložíte zemiaky


Print Friendly, PDF & Email

zemiaky na pokožku

Predstavte si, že po tom, čo v kuchyni nakrájate zemiaky, ich nevložíte no hrnca s vodou, ale priložíte si plátky na telo. Zdá sa vám to divné?

Áno, zrejme ste o tom nevedeli, no zemiaky dokážu byť veľmi nápomocné pri riešení rôznych kožných problémov.

Najlepšie na zemiakoch je to, že sú bežne dostupné a lacné. Je však vhodné kúpiť tie v bio kvalite, ktoré neobsahujú žiadne zvyšky pesticídov a iných potenciálne škodlivých látok.

Ak však také nezoženiete, postačia aj bežné zemiaky.

Účinky zemiakov na pokožku

Surové zemiaky obsahujú niekoľko druhov nutričných látok ako napríklad vitamíny či minerály, ktoré sú veľmi prospešné pre vašu pokožku.

Medzi tie s najväčším vplyvom na kožu patria nasledovné:

Vitamín A: Pomáha predchádzať tvorbe vrások.

Vitamíny skupiny B: Zlepšujú tón a sfarbenie pokožky, znižujú tmavé škvrny. Nedostatok týchto vitamínov môže viesť ku vzniku akné, vrások a ekzémov.

Vitamín C: Ide zrejme o najdôležitejší vitamín pre pokožku. Pomáha opravovať poškodenia, bojuje s voľnými radikálmi a podporuje hojenie.

Železo: Nedostatok železa spôsobuje blednutie pokožky, ktorá potom vyzerá chorá.

Fosfor: Pomáha regenerovať kožné bunky.

Vápnik: Reguluje vlhkosť pokožky, rast nových buniek a znižuje podráždenie.

Draslík: Pomáha vašej pokožke zostať dobre hydratovanou.

Ako aplikovať zemiak na pokožku

Použitie surového zemiaku na pokožku je naozaj veľmi jednoduché.

Prvým spôsobom je vytlačenie zemiakovej šťavy a jej následná aplikácia na problémové miesta, alebo dokonca aj na celé telesné partie, ako napríklad na celú tvár.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Druhým spôsobom je nakrájanie zemiakov na plátky a ich priloženie na pokožku. Zemiakové plátky je možné prikladať napríklad aj na oči a očné viečka, ak trpíte tmavými kruhmi pod očami.

Pre odstraňovanie a zmierňovanie vrások je najlepším spôsobom aplikácia zemiakovej šťavy na tvár a nechať ju tam nejaký čas pôsobiť.

Tretím spôsobom je postrúhať zemiaky a túto hmotu si potom naniesť na tvár.

Na škvrny je potrebné si zemiakovú šťavu alebo postrúhané zemiaky nanášať denne.

Na popáleniny od nadmerného slnenia si položte zemiakové plátky. Ak nechcete niekde len tak sedieť dlhý čas s plátkami po tele, môžete použiť aj šťavu.

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov by aplikácia zemiakov mala trvať aspoň 20 minút. Vy za ten čas sa pokojne usaďte, relaxujte a nechajte zemiaky robiť svoje čary.

A nezabudnite, najlepšie sú bio zemiaky a vždy ich treba použiť v surovom stave.

Ďalšie prínosy aplikácie zemiakov na pokožku

Zatiaľ sme spomenuli zemiaky pri odstraňovaní vrások, škvŕn, tmavých kruhov pod očami a popálenín od slnka. Tu je ich zopár ďalších využití.

Znižovanie opuchov. Minerály obsiahnuté v zemiakoch spolu s vitamínom C vám pomôžu zredukovať akýkoľvek opuch na tvári či inde na tele.

Hydratácia a spomalenie starnutia. Vysoký obsah draslíka v zemiakoch zabezpečuje dostatočnú hydratáciu pokožky a vitamín C zasa predchádza starnutiu a poškodzovaniu pokožky voľnými radikálmi.

Maska na vlasy. Zmiešajte zemiakovú šťavu napríklad s medom a túto masku si naneste na vlasy. Ochránite ich pred poškodením, porastú rýchlejšie a budú aj hrubšie a hustejšie. Taktiež zabránite ich nadmernému vypadávaniu.

Konzumácia surovej zemiakovej šťavy. Ukázalo sa, že surová zemiaková šťava má silné protirakovinové účinky, potláča zápaly a detoxikuje telo.

Len sa ubezpečte, že nikdy nepoužijete zelené zemiaky, tie sú totiž jedovaté. To platí hlavne pri ich vnútornom užívaní.

Záver

Používanie surovej zemiakov je v poslednej dobe v alternatívnej a prírodnej medicíne veľmi populárne, pretože v porovnaní s mnohými komerčnými výrobkami sú dostupné, lacné a netoxické.

Budete milo prekvapení, aké ľahké a účinné je starať sa o vašu krásu a zdravie sami doma, bez pomoci značkových a často predražených kozmetických produktov.

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Ludmila Budinska

    Dakujem pekne za Vasu ponuku,je velmi dobra.

  2. Pamätám si moju starú mamu, ako keď prišli z poľa a boli spálení od slnka, namočila plienku do zemiakovej šťavy a prikladali si ich na postihnutú časť tela. Zabránili pľuzgierom a koža im samovoľne zhnedla. Takže, niečo pravdy na tomto článku určite je. Načo drahé krémiky, na ktorých bohatnú koncerny, keď máme po ruke niečo také jednoduché a lacné.

  3. Super čítanie. ?

Pridajte komentár

*