Expert na feng šuej radí, ako pritiahnuť pozitívne vibrácie do nášho domova


Print Friendly, PDF & Email

Miesto, kde sme sa rozhodli bývať, sme si nevybrali náhodou. Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, prečo sa na niektorých miestach cítite príjemne a máte pocit, že ste tam vítaní?

Aj napriek tomu, že zariadenie a interiér tohto miesta možno nie sú celkom podľa vášho vkusu, aj tak sa tam cítite dobre.

Alebo aj naopak.

Vstúpite do krásne zariadenej kancelárie či reštaurácie, no okamžite na vás začne doliehať nevysvetliteľný pocit tiesne – cítite sa nervózne, skľúčene či dokonca podráždene, napriek tomu, že interiér týchto priestorov je na prvý pohľad zariadený a zladený veľmi vkusne až bezchybne. No niečo tu jednoducho aj tak nie je v poriadku.

Ak ste toto už niekedy zažili, tak to môžete považovať za jasný dôkaz, že energia konkrétneho priestoru naozaj môže vplývať na našu fyzickú, duševnú a emocionálnu pohodu.

Prúdenie energie podľa feng šuej

Uplatňovaním princípov feng šuej môžeme ovplyvňovať prúdenie energie známej ako „čchi“ a vďaka tomu si môžeme priestor nášho obydlia zariadiť tak, aby sa stal pevným podkladom pre náš šťastný a spokojný život.

Ak by sme si chceli interiér nášho bývania zariadiť podľa princípov feng šuej, Dato´Joey Yap, expert na feng šuej, k tomu poznamenáva:

„Feng šuej nie je len o tom, ako a kam umiestniť nejakú časť interiéru. Feng šuej je podstatne viac než len toto – feng šuej je umením.

Znalec feng šuej, ktorý rozumie, akým spôsobom energia čchi v danom období pôsobí v prostredí, kde žijeme, a najmä v našom príbytku, môže na základe tohto poznania so značnou pravdepodobnosťou predvídať konkrétne výsledky udalostí, prípadne môže aj predvídať udalosti, ktoré nastanú.

Z tohto dôvodu možno princípy feng šuej použiť aj na vytvorenie či prilákanie pozitívnych životných príležitostí, na zlepšenie zdravia a životnej pohody, a hlavne, na zlepšenie celkovej úrovne a kvality nášho života.“

Dato´Joey Yap, feng šuej konzultant, zakladateľ školy Mastery Academy of Chinese Metaphysics (Majstrovská akadémia čínskej metafyziky),a úspešný podnikateľ-milionár tvrdí, že to najpodstatnejšie je voľné prúdenie energie:

„Čchi je neviditeľná sila, ktorá utvára, riadi a pri živote udržiava všetko, čo je živé a v pohybe.

Od vrcholkov najvyšších hôr až po najhlbšie miesta v hĺbkach oceánov, v nepokojných prúdoch riek, ako aj v nehybných pláňach na súši, alebo aj od preplnených námestí až po pokojné tiché uličky v odľahlých častiach mesta – všade na týchto miestach prúdi energia čchi.

Čchi preniká celým svetom, je to sila, ktorá dáva život všetkému živému.“

 

Obr: Dato´Joey Yap, feng šuej konzultant a zakladateľ školy Mastery Academy of Chinese Metaphysics (Majstrovská akadémia čínskej metafyziky)

Dodržiavanie princípov feng šuej

Dodržiavanie princípov feng šuej nás povedie k spôsobu života, ktorý bude v harmónii s prostredím, v ktorom žijeme. Feng šuej sa zameriava na dosiahnutie rovnováhy medzi priestorom, kde žijeme a medzi priestorom, v ktorom pracujeme.

Dosiahnutie rovnováhy medzi týmito dvoma priestormi povedie k maximalizácii nášho potenciálu pre úspech vo všetkých oblastiach nášho života. Názov „feng šuej“ v doslovnom preklade znamená „vietor voda“ – vietor roznáša energiu, voda túto energiu v sebe uchováva.

Joey Yap pri prehliadke nejakého prostredia a príbytku berie do úvahy mnoho aspektov, ktoré samozrejme vyhodnocuje na základe princípov feng šuej.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Napríklad, je dobré si uvedomiť, v akom prostredí sa nachádza náš nový byt či dom, do ktorého sa chystáme nasťahovať, pretože hneď od prvej chvíle si začíname s týmto prostredím, ako aj s jeho prirodzenými energiami vytvárať vzťah.

V prípade, že nemáme možnosť rozhodnúť o tom, v akom prostredí sa naše nové bývanie nachádza, Yap nám odporúča, aby sme sa teda zamerali na maximalizovanie pozitívnej energie v našom obydlí:

„Priestor, ktorý vám váš príbytok poskytuje, využite tak, aby spĺňal svoj pôvodný účel. Nemá žiaden význam snažiť sa zmeniť niečo, čo v priestore vášho obydlia nie je možné zmeniť.“

Dom alebo byt je obrazom ľudí, ktorí v ňom žijú. Ak v príbytku nejaká časť chýba, je zanedbaná alebo v nej pôsobí negatívna energia, potom sa všetky tieto negatívne vplyvy objavujú aj v živote majiteľa tohto príbytku.

Napokon, energia čchi sa predsa prejavuje prostredníctvom udalostí v našich životoch.

Tri dôležité elementy, na ktoré je potrebné sa zamerať pri kúpe nového bývania

Kúpu bytu alebo domu pochopiteľne považujeme za dlhodobú investíciu. Väčšinou sa jedná o skúsenosť, ktorá nám zmení život, pretože výber a zaobstaranie čo najdokonalejšieho bývania si vyžaduje enormné množstvo času, financií a energie.

Na rozdiel od minulosti, kde sa nehnuteľnosť dedila z generácie na generáciu, pre spoločnosť v moderných časoch je príznačná omnoho väčšia flexibilnosť a rýchlo prebiehajúce zmeny.

Znalosť, ako sa napojiť na reálne jestvujúci tok energie čchi, nám vzhľadom na premenlivosť a uponáhľanosť dnešnej doby môže byť veľmi užitočná. A najmä aj preto, lebo neexistuje model zariadenia interiéru, ktorý by vyhovoval rovnako všetkým.

1. Využitie priestoru – ujasnite si, či váš nový domov bude slúžiť len na bývanie, alebo v ňom chcete vykonávať aj svoju prácu.

2. Čas – mali by ste mať predstavu aj o tom, v akých hodinách počas dňa bude váš nový domov obývaný. S tým súvisí aj povaha vášho nového bývania – jedná sa o dočasný podnájom, alebo je to byt, prípadne dom, v ktorom plánujete bývať nastálo?

3. Bývajúci – identifikujte osoby, ktoré budú vo vašom novom domove bývať, ako aj ich individuálnu úlohu v rodine.

Niekoľko aspektov, na ktoré je potrebné sa zamerať pri rýchlej prehliadke interiéru vášho nového domova

Chýbajúce rohové priestory – ideálne by bolo, keby pôdorys vášho nového príbytku nemal žiadne chýbajúce rohové priestory.

Podľa princípov feng šuej sa tieto chýbajúce rohové priestory môžu prejaviť v podobe rôznych problémov v rôznych oblastiach vášho života, a to v závislosti od polohy a orientácie bytu alebo domu.

Pravidelné tvary obydlia – napr. štvorec alebo obdĺžnik – sú z pohľadu feng šuej považované za ideálne práve preto, lebo v obydlí štvorcového alebo obdĺžnikového pôdorysu nenájdeme žiadne chýbajúce rohové priestory.

A keď potom takýto priestor obývame, pozitívne to vplýva na nastolenie dokonalej rovnováhy v našom živote.

Severozápadná strana je zvlášť dôležitá – podľa filozofie feng šuej sa severozápad spája so šťastím na priateľov a ľudí dobrej povahy. Ak teda v našom novom bývaní chýba práve severozápadný roh, môže sa to prejaviť tým, že budeme mať menej priateľov, ale aj viac nepriateľov.

Identifikujme, ktorá časť priestoru v našom príbytku bude najviac podporovať naše bohatstvo a blahobyt – podľa chápania klasickej, tradičnej školy feng šuej musíme priestor, ktorý pozitívne vplýva na naše financie a blahobyt, hľadať v juhovýchodnom kúte nášho bytu či domu.

Juhovýchodnú časť bytu alebo domu možno považovať za najvhodnejšie miesto pre zriadenie domácej pracovne alebo kancelárie. Toto miesto je zároveň ideálne aj na zriadenie študovne.

A takisto aj juhovýchodný roh v každej jednej miestnosti pôsobí pozitívne na energiu spojenú s bohatstvom a financiami.

Liečba osteoporózy

Zdroj: dcrsdecorations.com.sg, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Verím, že bude aj pokračovanie po jednotlivých miestnostiach a predmetoch 🙂

Pridajte komentár

*