Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Veda potvrdzuje, že „nadmerné úmrtia“ nespôsobuje koronavírus, ale lockdowny


Print Friendly, PDF & Email

(Ethan Huff, Natural News) – Za „nadmerné úmrtia“ v Kanade, ktoré zdravotnícky a politický establišment zvaľuje na nový koronavírus (spôsobujúci ochorenie Covid-19), môže skôr nútenie ľudí zostávať doma namiesto toho, aby žili bežné životy.

Uvádza to popredná kanadská štatistická agentúra, ktorá vydala správu naznačujúcu, že to, čo tohto roku zabíja viac ľudí v porovnaní s predošlými rokmi, je reakcia vlády na koronavírus– nie vírus samotný.

Opísaním týchto úmrtí ako „nepriamych dôsledkov pandémie“ agentúra Stats Canada dokázala, že za prudký nárast počtu úmrtí v celej krajine sú zodpovedné „tak odkladané lekárske zákroky“, ako aj „zvýšené užívanie návykových látok“.

Vo svojej správe ďalej uvádza:

„V prvých mesiacoch pandémie bol týždenný počet nadmerných úmrtí a úmrtí spôsobených ochorením COVID-19 takmer v zhode a postihovali zväčša staršiu populáciu, čo naznačovalo, že zvýšenú úmrtnosť v Kanade spôsobovalo samotné ochorenie COVID-19.

V poslednom čase je ale počet nadmerných úmrtí vyšší než počet úmrtí z dôvodu ochorenia COVID-19 a tieto úmrtia postihujú mladšiu populáciu, čo naznačuje, že teraz sú v hre aj iné faktory, vrátane nepriamych dopadov pandémie.“

Agentúra Stats Canada odhaduje, že v roku 2020 bolo v Kanade asi 296 373 úmrtí. To je o 13 798 úmrtí viac, než by, nebyť údajnej pandémie, očakávali „experti“.

„Je to o 5% úmrtí viac, než sa v tom období očakávalo,“ vysvetľuje správa.

Zároveň bol celý minulý rok na vzostupe, napríklad, počet úmrtí z predávkovania.

Užívatelia drog a návykových látok, ktorí by sa inak zúčastňovali liečebných programov pre nadmerné užívanie návykových látok, už viac nemohli navštevovať svoje stretnutia, čo viedlo k pokračujúcemu užívaniu drog, ktoré mnohých z nich zabilo.

„Napríklad, v Britskej Kolumbii hlásil Úrad súdneho lekára od začiatku pandémie zvýšený počet úmrtí v dôsledku predávkovaní,“ poukazuje správa.

„Podobne aj vládna agentúra Alberta Health Services hlásila od vypuknutia pandémie pokles tak zabezpečenia, ako aj využívania programov liečby užívania návykových látok, a tiež nárast počtu s opiátmi súvisiacimi núdzových situácií a úmrtí.“

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Jediní ľudia, ktorí zomierajú „na“ koronavírus, sú nezdraví seniori s už predtým existujúcimi stavmi

Agentúra Stats Canadavydala aj ďalšiu správu o sociálnych a ekonomických dopadoch lockdownov, ktorá dospela k podobným záverom.

Táto o polovicu znížila tvrdenia prvej, pričom pridala viac príkladov „nepriamych dôsledkov“, ktoré zvýšili kanadskú mieru úmrtnosti. Mnohí Kanaďania sa, napríklad, nemohli dostaviť na rakovinové skríningy, iní zasa k poradcom pre duševné zdravie.

Obe reštrikcie mali negatívny vplyv na tých, ktorí také služby potrebovali, až do tej miery, že niektorí zomreli.

 „Čo sa týka rakoviny konečníka a hrubého čreva, mohol šesťmesačný odklad prvotného skríningu zvýšiť výskyt rakoviny o 2 200 prípadov, z toho o 960 viac úmrtí na rakovinu,“ vysvetľuje spomínaná druhá správa.

Pokiaľ ide o skríningy na rakovinu prsníka, „trojmesačné prerušenie by mohlo v období rokov 2020 až 2029 zvýšiť počet prípadov diagnostikovaných v pokročilých štádiách (o 310) a úmrtí na rakovinu (o 110),“ pokračuje správa.

Ďalej dodáva, že „šesťmesačné prerušenie by mohlo viesť k ďalším 670 prípadom rakoviny v pokročilom štádiu navyše a k 250 ďalším úmrtiam na rakovinu.“

Podľa oficiálnych vládnych údajov zomrelo „na Covid-19“ len 22 000 Kanaďanov. Do toho patria aj nesprávne priradené úmrtia, ktoré, podľa vyššie uvedenej správy, boli spôsobené skôr lockdownami z dôvodu ochorenia Covid-19, než samotným vírusom.

Napriek tomu, k väčšine týchto úmrtí došlo u ľudí vo veku nad 70 rokov.

Medzitým sa 95 percent tých, ktorí neboli nikdy pozitívne testovaní na nový koronavírus SARS-CoV-2, už plne uzdravilo.

Ako totiž ukazuje štatistický prieskum, deti, tínedžeri a mladí dospelí „nemajú vysoké riziko výrazne negatívnych zdravotných výsledkov ani mortality“.

Liečba osteoporózy

Autor: Ethan Huff, Zdroje: NaturalNews.com, www150.statcan.gc.ca, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Jednoduchá

  …verím tomu, že nielen vede, ale aj ďalš. ,,neveriacim Tomášom“ sa budú otvárať oči čoraz viac a zistia, aká je pravda, čo je pre nich ozaj dobré……………….

 2. A to je prieskum v Kanade.. čo potom také Slovensko??

 3. https://www.naturalnews.com/2021-04-03-biden-campaign-coronavirus-vaccination-propaganda.html
  Biden launches $10M ad campaign to push coronavirus vaccine propaganda, alongside confusing mask contest
  Voľný preklad:
  Biden uvoľňuje 10 miliónov dolárov aby pretlačil corona vírusovú propagandu, po boku mätúcom (neprehľadnom) rúškovom odpore

 4. https://www.hlavnespravy.sk/zle-je-profesor-epidemiologie-z-harvardu-cenzurovany-na-twitteri-pre-vyhlasenie-ze-deti-a-ti-co-prekonali-covid-ockovanie-nepotrebuju/2491256
  Zle je. Profesor epidemiológie z Harvardu cenzurovaný na Twitteri pre vyhlásenie, že deti a tí, čo prekonali Covid, očkovanie nepotrebujú

  Cieľ nám už vytýčili v Agende WHO 2030 Immunization Agenda 2030, každý na planéte musí byť zaočkovaný. Systém vakcinačných pasov, ktorý momentálne pripravujú, nás všetkých zavrie do klietky bez možnosti úniku a slobody rozhodnúť sa pre vakcínu alebo proti. A bez ohľadu na to, či to budú staré alebo nové, dokonca experimentálne vakcíny, či etické alebo neetické, či bezpečné alebo s vážnymi rizikami.

  Tlak na bezpečnosť či etiku už nebude, keď štáty takto zabetónujú pozície farmafiriem. Bude len tlak zaočkovať čo najviac vakcínami, čo najviac dávkami aj za cenu, že ľudia z toho ochorejú. Veď aj keby, napokon to bude len v prospech farmaceutického priemyslu.

  • Elita (paraziti) nemajú ešte nič isté. Ak by si boli sebou takí istí, potom by tak zúrivo necenzurovali všetko, čo sa prieči ich plánom.

   • Milá redakcia Bádateľa – tiež dúfam vo svojom srdci, že im to nevyjde.
    Ja nesmiem „padať“ z toho ako vidím vo svojom okolí, že dôchodcovia sa idú dobrovoľne zaočkovať a nenechajú si vysvetliť, neveria.

   • Už len nadpis ma naozaj schuti rozosmial. Tak som článok preposlala kolegyniam z korona-oddelenia. Výsledok: ďakujú vám za humoristický článok, ktorý prečítali lekarom aj niekoľkým pacientom. Všetkým odľahlo, lebo si mysleli, že to ten potvorský vírus ich gniavi. Vraj som im tým spríjemnila ťažkú službu. A jeden z lekárov vám odkazuje, že autora článku pozná. Ide o osobu s bipolárnou poruchou, ktorá vo fáze mánie píše bludy.

    • A ako viete, že ich gniavi údajný SARS-CoV-2 vírus, ktorý dodnes nebol purifikovaný a izolovaný? Ale keď máte odkaz na prácu, kde to bolo urobené, sem s ním. Jeden lekár už tuším v júni 2020 ponúkol odmenu 5000 amerických dolárov za takýto dôkaz a doteraz si tú odmenu nikto nenárokoval… Hm, čím to asi bude?

     Ako viete, že to, čo tých pacientov gniavi, nie je vírus chrípky (vôbec testuje sa chrípka ešte?), prípadne bežný zápal pľúc alebo nozokomiálne infekcie? Dnes sa všetko najradšej skryje za „kovid“ a je pokoj, nemusia sa riešiť iné možné príčiny. Alebo mi chcete povedať, že do roku 2019 sa na žiadne respiračné choroby neumieralo? A začalo sa až v roku 2020 na „kovid“?

     Viete, že do roku 2019 malo Slovensko okolo 500 pľúcnych ventilátorov? Dodnes nebolo na nich viac ako 370 pacientov súčasne. To tých 500 ventilátorov mali nemocnice do roku 2019 načo? Len tak na okrasu?

     A btw., tie závery v článku nevyslovujeme my, ale kanadská štatistická organizácia. Im ste svoje sarkastické poznámky tiež adresovali alebo sa chodíte radi vyvršovať len na poslov správ?

    • “ A jeden z lekárov vám odkazuje, že autora článku pozná. Ide o osobu s bipolárnou poruchou, ktorá vo fáze mánie píše bludy.“

     Tomu jednému lekárovi odkážte, že Ethan Huff bude musieť odteraz chodiť po kanáloch, pretože tak ako doteraz „nikto“ nepozná identitu VK z Aeronetu – Huff je nedohľadateľný na sociálnych sieťach /asi ako ja, ak nepočítam toto tu/, takže jupík – ten lekár ho môže bonznúť na tejto stránke
     https://www.dailykos.com/stories/2019/10/18/1893345/-Ethan-Huff-is-a-Prolific-Fake-News-Reporter-But-Does-He-Actually-Exist

    • Alžbeta, ak ste sa zatúlali na portál Bádateľ iba náhodou, verím, že po prečítaní reakcií priaznivcov tejto investigatívnej, pravdu hľadajúcej redakcie, ale aj redakcie samotnej, Vám primrzne lacný úsmev (či dokonca smiech) na perách. Nie výsmech, ale iba relevantné argumenty majú silu oddeliť skrývanú pravdu od množstva nánosov špiny, resp. pre poniektorých výhodnejšej lži.

 5. Jednoduchá

  …na Slovensku je to zrejme podobne, no stále verím, že sa tento ,,scenár“ bude meniť k lepšiemu, že sila dobra sa bude čoraz viac zväčovať a sila ,,Slov Spasiteľa“ – nám bude čoraz väčším ,,Svetielkom“ a nádejou na našej životnej ceste…………,on sám kedysi povedal ,Kto verí vo mňa, bude žiť NAVEKY“, on je ,,Naša cesta, pravda a život“……….

 6. Toto pre nás pripravujú elity sveta:
  https://www.infowars.com/posts/emergency-saturday-broadcast-world-shocked-by-spars-2025-2028-document/
  EMERGENCY SATURDAY BROADCAST: World Shocked By SPARS 2025-2028 Document

  Alex Jones breaks down the shocking information contained in the so-called SPARS 2025-2028 document which details another horrifying worldwide pandemic scenario and how governments can better impose control over their citizens and merge cooperative efforts into a global government body.

  Poobede toto video vypočujem, dávam to sem pre ľudí čo vedia angl. aby to mohli vypočuť, akú ďalšiu svetovú pandémiu na nás pripravujú SPARS 2025-2028 a ako každého budú mať pod kontrolou.

  • Teraz som vypočula celé toto video kde Alex Jones ešte hovorí s dvoma pánmi a rozoberajú celú túto Covid situáciu.
   Napíšem obsah tohto videa:
   Prosia nás aby sme to rozširovali medzi ľuďmi lebo nevedia pokiaľ budú mať dovolené uverejňovať tieto videa. Všetko čo v tomto videu hovoria fakticky len čítajú dokumenty pripravené Rockefellerovcami už v r. 2010. Zatiaľ ide všetko podľa ich plánu. Pripravujú sa ďalšie pandémie, používajú rozdeľuj a panuj, nechcú aby sme hovorili s druhými ľuďmi, chcú aby sme boli izolovaní.
   Keď sme izolovaní ľahšie nás hypnotizujú svojou marketingovou stratégiou aby sme prijali vakcínu. Medicínsky nás hypnotizujú.
   Chcú vakcinovať deti bez súhlasu rodičov. Masky (rúška) spôsobujú hrozné pľúcne infekcie.
   Preto sa zavreli bary a reštaurácie aby ľudia nemohli spolu navzájom hovoriť.
   Tieto vakcíny sú binary weapon – binárne zbrane.
   Sme Prisoner under a Medical Tyrany – Sme väzňami pod medicínskou tyraniou.
   Robia našu depopuláciu, naše zabitie.
   Nedovolia Ivermectin, Plaquenil, vit. D.
   Tento vírus bol vyrobený v Servernej Karolínii (USA) a prenesený do Wuhangu kde bol vypustený.
   Z vakcín budú veľké neurologické poruchy, poruchy mozgu.
   Presne sa tu ukazuje Rockefellerova nadácia Lock Step r. 2010 – Scenario Narrative
   Rockefellerovci vytvorili OSN, Billa Gatesa.
   Títo traja páni hovoria, že im nemusíme dôverovať, všetko si môžeme sami prečítať, zatiaľ presne ide všetko podľa ich scenára ako to naplánovali.
   OSN je na vrchole tejto pyramídy.
   Chcú jednu svetovládu a ovládať nás cez „zdravie“
   Chcú Contact tracer – mať nás stále pod dohľadom
   V týchto dokumentoch sa spomína ako budú skrývať, tajiť, že ľudia ochoreli, umreli z vakcín.
   Ak niekto ochorie z vakcíny máme ho nazvať hrdinom a máme prijať vakcínu.
   Chcú totálny kolaps spoločnosti.
   Prosia aby sme tieto vedomosti rozširovali, podelili sa s nimi s druhými.
   Hovoria, že ak nič neurobíme proti, tak si zaslúžime to čo elity na nás pripravujú.

 7. jiří Schober

  děkuji za vaše články.
  Právě jsem se dočetl, že při covidu a současném působení G5 se v těle vytvoří bakterie , které člověka zabijou. Zjisili pří pitvě italové.

 8. Vieme, že kvôli tomu, aby doktor Fauci mohol aj po voľbách ďalej pôsobiť v
  Bielom dome (ani na okamih nepochybujem o tom, že práve kvôli jeho bezkonkurenčnej „životzachraňujúcej“ vakcíne), bolo potrebné zbaviť sa antivakcinátora Trumpa. Preto Donald musel (a to za každú cenu!) prehrať voľby, hoci ich s viac ako osemdesiatimi percentami hlasov vyhral. Zdá sa, že karta sa pomaly začína obracať. Kiežby čo najskôr konečne už zažiarila celá Pravda…a spálila tú hnusnú špinavú Lož, ktorá tu vládne od Adama…
  Tu je stručný jazykový preklad základnej informácie z Infowars:

  Osobitné správy

  Kritické video: Mike Lindell predstavuje vedecký dôkaz
  Infowars.com
  3. apríla 2021, 12:59 hod

  31. marca vydal Mike Lindell, generálny riaditeľ spoločnosti MyPillow, hodinový televízny špeciál s názvom Vedecký dôkaz: medzinárodne uznávaný fyzik Absolútne dokazuje, že voľby v roku 2020 boli najväčšou počítačovou kriminalitou vo svetových dejinách .
  V špeciálnom vysielaní účinkuje Dr. Douglas Frank, ktorý je držiteľom titulu PhD. V povrchovej analytickej chémii na University of Cincinnati. Frank je medzinárodne uznávaný vedec s viac ako päťdesiatimi vedeckými publikáciami.

  https://www.infowars.com/posts/critical-video-mike-lindell-presents-scientific-proof/

 9. Švédsko malo v roku 2020 aj bez opatrení proti Covid-19 menej úmrtí ako väčšina európskych štátov /4.4.2021/
  V Európe sa množia protesty
  Európou otriasajú vlny protipandemických protestov. Média na Slovensku o tom mlčia

  Podvod s testami odhalený: neexistuje žiadna pandémia: /1.4.2021
  Začnem so súdnym rozhodnutím z Portugalska, kde súd konštatoval, že PCR testy produkujú falošnú pozitivitu a že nemožno len na základe tých testov dávať ľudí do karantény:

  Pokud provedeme PCR koronavirový test u imunního člověka, nebude detekován virus, ale malá roztříštěná část virového genomu. Test se bude vracet jako pozitivní, dokud v těle budou malinkaté roztříštěné částečky viru. I když jsou infekční viry dávno mrtvé, koronavirový test může být pozitivní, protože metoda PCR násobí i malinkatou část virového genetického materiálu dostatečně na to, aby mohl být detekován.” ”

  Bude skutočná pravda o korone, testoch niekedy odhalená? Prečo väčšina ľudí tomuto marazmu verí? Prečo toto všetky štáty robia?
  A prečo toľko mŕtvych v krátkom čase, čo je za tým? Ľudia sú zmätení a vystrašení, čo je asi cieľom vládnych pánov. Ak je toto všetko teda podvod, ako sa môže niekto tváriť, že je to pravda?

 10. Bádateľ, povedzte PRAVDU!!!
  Nezabíja ani lockdown, ani koronavírus, nič zvonka. Ľudia sa zabíjajú sami, svojim nesprávnym životným štýlom a prístupom k životu, vďaka čomu sa stávajú ľahkou korisťou akéhokoľvek deštruktívneho vonkajšieho vplyvu, ktorý ich už len dorazí. 99% mŕtvych tvoria chronicky chorí ľudia, či tí s oslabeným organizmom v dôsledku skrytých porúch. Sú to ľudia, ktorí sa nechcú, či nevedia starať o svoje zdravie, a jediné o čo prišli je čas si to uvedomiť a napraviť. Z toho si berme ponaučenie. Lebo ľudia sa radi starajú o druhých a do druhých, ale o svoje telo – chrám ducha nemajú enormný záujem, kým k tomu nie sú chorobou prinútení…
  Mrzí ma, že táto stránka prestala ukazovať pravdu a odklonila sa od svojho dobrého smerovania, čím nabrala samozničujúci kurz. Nepomáhate dobrej veci, naopak, vďaka živeniu takýchto konšpirácii, sa stávajú skutočnosťou. Hoci si to namýšľate, stále nepoznáte celý príbeh a zabúdate, že vesmírna spravodlivosť nepustí a teda všetko je správne také, aké to je, lebo sa to deje z nejakého vyššieho dôvodu. Spravodlivého dôvodu.

  A čo sa týka toho sledovania, pre ktoré mnohí panikária, treba si uvedomiť, že sledovaní sme celý život a všetky naše slová, myšlienky a činy sa zaznamenávajú sledovacím zariadením v nás, ktoré sa volá svedomie. Žite s čistým svedomím a nemáte s čoho báť. Podlé hry, ktoré sa snažia napodobniť dômyselnosť Božiu nemajú šancu na úspech, pretože ich tvorcovia na rozdiel od Boha nie sú všemohúci. OFF

 11. Jednoduchá

  …pre p.Jo….skutočne super príspevok, TLIESKAM !!!…..
  …áno, vesmírna teda Božia spravodlivosť nepustí, a tá platí PRE VŠETKÝCH ROVNAKO, aj pre ,,elitu“ SAMOZREJME……………………..
  ….no na Portál Bádateľ nemôžem nič povedať, určite sa snaží sa nám podať čo ,,najpresnejšie“ informácie ……..

 12. Jednoduchá

  ,,,milá Jean, nás elita nikdy nemôže ovládať, všetci sme totiž ,,na1 lodi“ ako sa ľud.hovorí, všetci do jedného máme plniť Božie teda prírod.zákony, bez rozdielu na to, čo si kto vymyslí….. a je len na nás samých, na našich rozhodnutiach, či pôjdeme v ústrety SVETLU alebo tme…………………………….

 13. Jednoduchá

  …to nie milá Ametyst, toľko ,,stoličiek“ by tam pre tých admirálov či ,,kapitánov“ zas nebolo :-(….:-)……..nech si je každý sám sebe ,,admirálom“ svojho života…………

 14. Jednoduchá

  Milá Emily, Váš link som si pozrela, p.René Balák ma ozaj príjemne prekvapil, má ozaj správne názory, teda aspoń ja sa s nimi stotožňujem :-)…..je niekto so zaujím.pohľadom na život/ ako mnou už kedysi spomínaný/ Max Kašparú….
  …MILá p.ALžBETA, z Vášho príspevku som pochopila, že robíte dakde na korona oddelení, aj keď neviem, v akej pozícii presne….. je pekné, že sa rada zasmejete, no myslím si, že troška empatie naviac by Vám a Vášmu koleg.-lekárovi neuškodilo………to, že si urobím ,,srandu“ je 1 vec, no to, z ,,koho“, či z ,,čoho“ je vec 2. Myslím si, že nie je pekné už len niekoho spomínať a ,,vďaka jeho chorobe“ ho dávať do súvislosti s článkom….aj keď nie je jasné, či vôbec o tú chorobu ide a tiež o akú osobu ide. Pred chorobami treba mať rešpekt, majú nás niečomu priučiť, resp.si ju berieme ako ,,karmu z min. života“, je to niečo ako skúška života, práve nimi sa môžeme v živote posunúť, teda hlavne nahor. Čo sa týka dušev. chorôb ako je biopolárna porucha, tak tieto choroby sú celkovo špecifické. Aj keď nám naše telo môže dobre slúžiť, tieto ochorenia vplývajú hlavne na naše myslenie a dušu, teda celkovú psychiku. Vždy treba hľadať príčinu a pri týchto psych. ochor. zvlášť. No netreba sa preto uzatvárať a trápiť, verím tomu, že s touto chorobou sa dá normálne žiť, tak ako aj s inými, jej podobnými. Takže nechajme dotyč.p.s týmto ochorením tak, nech sa mu darí čo najlepšie a my všetci si hľaďme na svoje ochorenia, čomu nás majú poučiť, či pomôcť. Každý predsa máme ,,svoj balíček“, kt.sme dostali ,,do daru“, snažme sa pochopiť jeho podstatu a ,,zlepšujme sa“, práve aj s jeho pomocou…………

 15. Jednoduchá

  ….milá Jean, zrejme sú to riadni ,,špekulanti“….nevychádza 1, skúšajú 2. …..no my takí nebudeme, a ani by sme nemali byť…..ak sa budeme držať Božích zákonov, SLOV zo SVETLA, priamo od Stvoriteľa, potom nám bude nápomocné všetko vôkol nás a táto neistá situácia bude smerovať čoraz k lepšiemu………………………

 16. Ak ide naozaj o nadmerné úmrtia, či už ide o vírus alebo baktériu (keďže zaberá ivermektín), tak je to hlavne z dôvodu, že je to neliečené včas…tak ako ostatné choroby, kvôli ktorým prídete k lekárovi…a nie diagnostika cez telefón.

 17. Jednoduchá

  ….to áno, ,,zlatá stredná cesta“ tá je najlepšia…….

 18. Jednoduchá

  ….lama či lada, slovo ako slovo, akurát každé s iným významom…..ozaj podarené… ako to foto lamy s okuliarmi……
  …inak je to zaujímavý druh zvieraťa, doteraz som ho akosi neregistrovala……
  ….mńa osobne prekvapuje chameleón, tá jeho schopnosť pozerať každým okom iným smerom….a čo už, aj také ,,bobky“ patria k životu, čo dávame dovnútra, musí to potom ísť aj von……inak, akurát som si spomenula, že môj nebohý otec mi rozprával, keď ako malí chlapci pásavali kravy a keďže vtedy nebolo peniažkov nazvyš, mnohí chodili s bosými nohami……no a keď po tých kravkách ostali tiež také čerstvé ,,bobky“ / aj keď iste trošku väčšie, uznávam / , niekt.do nich skočili a ,,ohriali“ si tak stud.bosé nohy……samozrejme potom sa umyli v potoku, ale aspoň načas im to pomohlo………..

Pridajte komentár

*