Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Cielený účinok kurkumínu zahanbil chemoterapiu aj ožarovanie na celej čiare


Print Friendly, PDF & Email

Dávnoveká indická korenina kurkuma znova útočí.

Nová štúdia zistila, že kurkumín, extrakt z kurkumy, selektívne a bezpečne usmrcuje rakovinové bunky spôsobom, ktorým to chemoterapia ani ožarovanie nedokážu.

Táto prevratná štúdia, publikovaná v denníku Protirakovinový výskum (Anticancer Research), odhaľuje, ako v súčasnosti najintenzívnejšie skúmaná protirakvinová látka na svete má schopnosť sa zacieliť priamo na zárodočné rakovinové bunky.

Tie sú totiž jadrom zhubnosti rakoviny.

Ďalšou obrovskou výhodou kurkumínu je, že nemá takmer žiadnu toxicitu pre zdravé bunky, ktoré sú nevyhnutné pre regeneráciu tkanív.

Ako kurkumín ničí rakovinové zárodočné bunky

Uvedená štúdia pod titulkom „Kurkumín a rakovinové zárodočné bunky: Kurkumín má asymetrický efekt na rakovinové a zdravé bunky“ popisuje široké spektrum molekulárnych mechanizmov, ktorými kurkumín útočí na rakovinu.

Konkrétne sa zameriava na zárodočné rakovinové bunky (CSC). Tie tvoria len malú časť z nádoru, no sú schopné produkovať všetky ostatné rakovinové bunky v nádore. To ich robí extrémne smrteľnými.

Najväčším problémom konvenčnej liečby chemoterapiou a ožarovaním je, že tieto zárodočné rakovinové bunky sú na uvedené terapie rezistentné.

Dokonca aj chirurgické odstránenie nádoru dokáže vyprovokovať spomínané bunky k vyššej aktivite.

To je aj dôvod, prečo po počiatočnom úspechu konvenčnej liečby dochádza k recidíve a návratu rakoviny.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Keďže tentokrát je ale nový nádor vytvorený už prevažne z týchto rezistentných zárodočných buniek, jeho odstránenie je oveľa ťažšie ako prvotného nádoru.

Štúdia popisuje 8 molekulárnych mechanizmov, ktorými kurkumín zacieli a usmrtí zárodočné rakovinové bunky:

 • Znižuje interleukin-6 (IL-6). Ide o potentnú molekulu z radu cytokínov, ktorá reguluje imunitu a zápaly. Jej nadbytok však vedie k prerastaniu zápalov do rakoviny. Kurkumín znižuje jeho tvorbu, čo následne znižuje stimuláciu CSC.
 • Znižuje interleukin-8 (IL-8). Ide o ďalší typ cytokínu. Ten sa uvoľňuje po smrti rakovinovej bunky, následne stimuluje CSC k znovu obnove nádoru a zároveň vytvára odolnosť voči chemoterapii. Kurkumín znižuje jeho tvorbu tak priamo, ako aj nepriamo.
 • Znižuje väzby na CXCR1 a CXCR2. Ide o bielkoviny, ktoré vplývajú na bunky, vrátane CSC. Kurkumín nielen blokuje tvorbu vyššie spomenutých cytokínov, ale aj ich väzbu na uvedené dve bielkoviny.
 • Reguluje WNT signálne cesty. Tieto signálne cesty regulujú širokú škálu procesov počas embryonálneho vývoja. U rakoviny sú však neregulované. Kurkumín má na ne opravný účinok.
 • Reguluje Notch signálne cesty. Notch signálne cesty sú aktívne pri embryogenéze, no sú kľúčové aj pri diferenciácii buniek, ich delení a programovej smrti (apoptóze). Sú dôležité tiež pre normálne bunky. Ich nesprávne fungovanie je spájané s viacerými typmi rakoviny. Ukázalo sa, že kurkumín vedie k potlačeniu nádorov pozdĺž týchto ciest.
 • Reguluje Hedgehogové signálne cesty. Tieto signálne cesty popri embryogenéze regulujú aj aktivitu normálnych buniek. Ich zlé fungovanie vedie k viacerým druhom rakoviny, vrátane stimulácie CSC a návratu nádorov po konvenčnej liečbe. Kurkumín ovplyvňuje tieto signálne cesty viacerými rôznymi mechanizmami.
 • Reguluje FAK/AKT/FOXo3A signálne cesty. Podobne ako u predošlých ciest, aj tieto hrajú kľúčovú úlohu pre správnu funkciu normálnych buniek a stimuláciu CSC pri návrate rakoviny po chemoterapii. Kurkumín ničí CSC prostredníctvom znižovania aktivity týchto signálnych ciest.

Formy konzumácie kurkumínu

Kurkumín získate buď konzumáciou korenia kurkumy alebo ako koncentrovaný výťažok vo forme doplnku stravy.

Kvalitný kurkumínový doplnok kúpite na Slovensku TU (v Česku TU).

Záver

Ako môžete vidieť z uvedených ôsmich príkladov, kurkumín pomerne komplexne vplýva na simultánnu reguláciu signálnych ciest.

Chemoterapia ani ožarovanie nie sú schopné dosiahnuť takýto delikátny a „inteligentný“ účinok, pretože sa zameriavajú primárne na rýchlo rastúce bunky poškodzovaním DNA v citlivej fáze ich delenia.

Robia tak však bez ohľadu na to, či ide o nezhubné, zdravé alebo malígne bunky.

Kurkumín, na druhej strane, sa svojou cytotoxicitou zameriava len na najnebezpečnejšie – zárodočné rakovinové bunky. Tie zdravé, vrátane zdravých zárodočných buniek, necháva nepoškodené.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: Turmeric’s ‚Smart Kill‘ Properties Put Chemo & Radiation To Shame

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Napíšem recept ako používať kurkumu. Keď ideme variť ryžu, quinou, proso, pohánku…Na spodok hrnca nastrúhať bio čierne korenie, potom pridať ryžu alebo… zaliať horúcou vodou a variť. Prisipať himalajskú ružovú soľ (vraj obsahuje 84 minerálov), pred koncom pridať bio kurkumu, zamiešať a keď sme už dovarili vmiešať bio nepasterilizované maslo. Vraj pri tejto kombinácii sa bio kurkuma najlepšie vstrebá. Myslím, že takto to doporučuje MUDr. Mercola. Prajem dobrú chuť.

 2. Přidám link na svůj článek o kurkuminu jako doplňku v léčbě rakovin. http://alternativnicesta.cz/kurkumin/

 3. Jan Popelka

  Fajn, existuje aspoň jeden řádně zdokumentovaný a doložený případ kdy podávání kurkumy někoho konkrétní jednoznačně vyléčilo z rakoviny ? Nebo to jsou zase jen takové „new age“ články ? Rakovinu vyléčí olej, konopí, soda bicarbona, tvaroh atd ? Chtělo by to přestat psát články a šup do léčení ! Ale to už je větší problém že ?

  • Jednoznacne vyliecit z rakoviny ano/nie – to je spatny pohlad na vec, nic na svete nie je ciernobiele. Z vlastnej skusenosti mozem potvrdit ze alternative metody dokazu aj velmi pokrocilu rakovinu „zdegradovat“ na chronicku chorobu a to na dlhu dobu. Aka je ta dlha doba? Kazda doba ktora mnohonasobne prevysuje prognozy lekarov pre konkretny pripad ako aj prognozy sedivych statistik je dlha doba! Ak to chete presne na roky, mesiace alebo nebodaj dni, na to pozna odpoved iba Stvoritel.

 4. Keby to bolo take jednoduche…XYZ latok nici rakovine bunky selektivne od zdravych ale experimenty sa deju in vitro – v skumavke na bunkovej kulture a v tom je ten rozdiel…

 5. Som po operácii rakoviny… sledujem čo všetko je proti rakovine …kupila som si lanový olej a povedala som onkologičke že ho užívam a že som sa dočítala že je to proti rakovine…povedala mi , že nič nie je proti rakovine,že z toho môžem mať len dobrú stolicu :-)….

  • Mája Šabinská

   Zuzanko, vaše onkol. „lékařka“ nesmí vybočit , jinak ji vyloučí z lékařské komory.. Má své úkoly a pravidla . Moc dobře známe tyto postupy , a tabulkové nařízení , jen se jich nedržíme a společně s onkology v zahraničí s využíváním přírodních alternativ jsou naši nemocní pacienti vítězi nad zhoubnými i jinými nemocemi, téměř jako na páse.<3

 6. Mne po operacii velmi pomohla dieta podla knihy
  Bill Henderson
  Cancer Free, Your Guide to Gentle, Non- toxic Healing
  http://www.beating-cancer-gently.com/

  Sucastou jeho diety je aj lanovy olej, ale ten je nutne zmiesat s tvarohom alebo cottage cheese v pomere 1:2 . To je kvoli tomu, aby organiamus ten olej dokazal vstrebat a je to zaklad protokolu ktory navrhla Johanna Budwig.
  Kniha bola prelozana aj do cestiny. Je to velmi uzitocna kniha, lebo okrem protokolu ktory doporucuje Henderson dava prehlad o velkom mnozstve inych alternativnyvh metod.

 7. Používam kurkumu pri varení v kombinácii s čiernym korením ktoré niekoľkonásobne zosilňuje účinky kurkumy. Super prevencia. A myslím že nielen proti rakovine. Odporúčam.

 8. Jozef Tlamka

  Kurkuma je podľa ajurvédy záchrankyňa života a podľa egyptskej chrámovej medicíny s pyramidálnou excitáciou – kvantové teorie a informatika…… elixír mladosti… Jozef…..niečo o tom viem na báze cestovania časom, ale je to na dlhšiu reč……

Pridajte komentár

*