Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Rádioaktívny spotrebný tovar je bežnejší, než si možno myslíte


Print Friendly, PDF & Email

rádioaktívne produkty

Vláda USA prišla na geniálne riešenie, čo so všetkým zbytočným rádioaktívnym odpadom pochádzajúcim zo zdravotníctva (nukleárnej medicíny) a armády.

Chcú ho roztaviť ho do praciek na opaskoch. Alebo do vidličiek. V hre je dokonca aj krájač na syry.

Chcete sa vyhnúť BPA v plastových pohároch či fľašiach a preto siahnete po náhrade z nehrdzajúcej ocele? Bohužiaľ, tá je po novom tiež ohrozená rádioaktivitou.

Všetko sa to začalo absurdnou zmenou nariadenia amerického Ministerstva pre energetiku v decembri 2012, ktoré navrhlo uvoľniť zákaz recyklácie rádioaktívneho materiálu.

Logika navrhnutého opatrenia je asi takáto…

Ak máte odpadový materiál, ktorý je ťažké, drahé a nebezpečné skladovať, tak ho v tichosti vyhoďte na nič netušiace obyvateľstvo vo forme spotrebného tovaru a stavebných materiálov.

No a zároveň na tom všetkom ešte aj zarobte.

Viac radiácie prosím

Ako keby obyvateľstvo už aj v súčasnosti nebolo nadmieru zaťažené radiáciou (spád z Fukušimy, medicínske CT-čka či röntgeny a podobne).

Oni nám ho chcú pridať ešte viac – vo forme rádioaktívnych implantov, bicyklov, šperkov, zipsov na bundách či bežných produktov do domácnosti ako sú hrnce, panvice alebo varechy.

Ak snaha amerického Ministerstva pre energetiku bude úspešná, ročne sa recykluje až 14 000 ton kontaminovaného kovu, ktorý sa dostane do výroby spotrebných tovarov.

Predpokladá sa, že to prinesie zisk 10 až 40 miliónov dolárov. A okrem toho, súčasne sa ušetria obrovské sumy na uskladnenie nebezpečného odpadu.

Keď sa zákaz recyklácie zruší, otvorí sa brána kontaminovanému tovaru zo zahraničia.

Potom totiž už nebude žiaden alebo len minimálny dozor úradov nad tým, či dovážaný tovar nie je náhodou rádioaktívny.

Rádioaktívne produkty objavené v USA

Budete prekvapení, no problém rádioaktívnych tovarov nie je nový.

Napríklad, nedávno boli stojany na papierové utierky od firmy Bed, Bath & Beyond sťahované z predaja, lebo sa v nich našiel cobalt-60.

Potom je tu spomínaný krájač na syr, ktorý počas 36 hodín emitoval rovnaké žiarenie ako jedna dávka röntgenu pľúc. Alebo stoličky, na ktorých by 1000 hodín sedenia poskytli majiteľovi rovnakú dávku žiarenia.

A to všetko je len špička ľadovca.

Prírodná liečba osteoartritídy

Odhaduje sa, že vyše pol milióna kontaminovaných objektov v USA sú stále v cirkulácii, nevedno kde.

A čo EÚ, týka sa to aj nás?

Samozrejme.

Od roku 2013 sa pripravuje zmluva medzi EU, USA a Kanadou – takzvané TTIP (Transantlantické obchodné a investičné partnerstvo). Stanovuje, že medzi USA a EÚ bude prebiehať voľná výmena tovarov. Vrátane tých rádioaktívnych.

Momentálne sú rokovania o tejto zmluve síce pozastavené, no môžu sa kedykoľvek obnoviť alebo sa časti zmluvy prenesú do rokovaní o iných zmluvách – či už na úrovni EÚ alebo dvojstranných.

Hoci riziko dovozu týchto tovarov z USA je zatiaľ pozastavené, problém s rádioaktívnymi tovarmi v Európe však existuje už aj teraz.

Väčšina takéhoto tovaru v súčasnosti pochádza z Číny a Indie. Menšia časť zo štátov bývalého Sovietskeho zväzu a Afriky.

Prekvapivé zdravotné riziká kabeliek a výťahov

Neuveriteľný prípad sa stal v Holandsku, kde pred pár rokmi objavili 500 kabeliek z Indie kontaminovaných radiáciou z dekoratívnych obrúčok.

Ďalší kuriózny prípad je z Francúzska a Švédska, kde sa našlo 500 rádioaktívnych tlačidiel vo výťahoch.

Nejde o žiadne zanedbateľné prípady. Vystavenie rádioaktívnym materiálom môže spôsobovať závažné zdravotné následky.

Na Taiwane skúmali 6000 ľudí, ktorí medzi rokmi 1983 až 2005 žili v apartmánoch postavených z kontaminovaných oceľových výstuží betónu. Zistilo sa, že títo ľudia mali výrazne vyšší výskyt leukémie a rakoviny prsníka.

Mnohí preberači kovového odpadu v Indii už zomreli na choroby z ožiarenia.

Napríklad taký kobalt-60 (ale aj každý iný rádioaktívny materiál) nie je prvok, ktorý by sme chceli mať v našej domácnosti, oblečení alebo stavebných materiáloch, ak chceme ostať zdraví a bez chorôb.

Záver

Od roku 2000 sa nezmenilo nič, čo by ospravedlňovalo zrušenie zákazu recyklácie rádioaktívnych materiálov.

Práve naopak. Veď predsa Národná akadémia vied v USA priznala nasledujúce fakty:

 • neexistuje bezpečná dávka radiácie
 • ženy sú na radiáciu viac háklivé ako muži
 • deti sú na žiarenie oveľa zraniteľnejšie než dospelí

Z týchto dôvodov by sme sa mali snažiť o znižovanie radiačného znečistenia nášho prostredia tak počas medicínskych zákrokov, ako aj v bežnom živote.

V žiadnom prípade by sme nemali tolerovať snahy štátnych orgánov o zľahčovanie rizika či snahy o ušetrenie peňazí na úkor zdravia obyvateľstva.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: wakeup-world.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Jaroslab D M

  Doporucuji vam jeden pravnicky trik, poiuzivejte magickeho slovicka snad, proslycha se, snad, ?, mozna, pravdepodobne, je to mozne? a pod v English je to Perhaps, maybe, probably, -n it is true, that? A PODOBNE A JSTE PRY, PROSLYCHA SE, ZE TAK JSTE PRAVNICKY NEZALOVATELNI, ZATIM?

  Nejhorsi jsou munice USA vyrobene z vypaleneho uranu. V mistech Jugoslavie az Iraku se houfne rodi dnes neuveritelene zdeformovane deti. Dalsi vydobytky krvaveho Imperializmu, mimo COVID-20; kde krev nevinnych obeti, vcetne deti je ta nejlevnejsi komodita prp jejich nenasytnost a pro jejich zbohatuti.

  Je jich jen 0.8%, tech aktivnich pry jen 1 : 2000 na obyvatele, ale vlastni 95% vseho bohatstvi a jeste to je jim malo, Psychopati. Jak si muzes uzivat sveta jestli mas jiz vse a na konte $5 millionu, $Bilion nebo $1.5 billionu? Ne oni ale chteji snad po COVID vyhlazovaci akci naprosto jiz vse? Kdo je zastavib pred vyhubenim nas vsech, Kristus nebo Zachrana Rytiru z Vychodu?

  • MUDr. Anka Košičanka

   Psychopatia je nevyliečiteľná a takmer vždy je spojená s nejakou anomáliou mozgu . Vysokým sebavedomím.Takmer žiadnou sebareflexiou.Neschopnosťou empatie. Takto to približne hodnotia psychiatri.

 2. No – fluór z chemickej výroby už recyklujeme v zubných pastách – predsa ho nebudú vypúšťať do ovzdušia, že – takže každým vyplutím pasty do umývadla ho posielame do vodovodného odpadu a následne recyklujeme aj s hormónmi a drogami a antibiotikami v pitnej /?/ vode, takže PCB z PET fliaš je naozaj už len brnkačka – ochorenie prostaty je v súlade s depopulačnými plánmi. Rádioaktivita? Niekto ju už videl či počul? Ha! – „Na niečo už musíme umrieť, že, hlavne nech je to veselé – nech to svetielkuje! Chcem rádioaktívny pohár – aspoň mi doňho nenalezú muchy!“

  Celý tento zúfalý nápad USA spočíva na jednom – na blokáde Ruska, ktoré je technologicky schopné spracovať údajne až 90% jadrového odpadu v tzv. Plutóniovom programe. Westinghouse je v koncoch! Pred rokmi došlo k výbuchom a závalom v podzemných skladoch jadrového odpadu v USA – prečo asi? No lebo kritické množstvá. Takže pokiaľ im to Rusko nezožerie – ale stalo by sa tak jadrovou super veľmocou – tak to radšej budú ládovať medzi a do ľudí.

  Osobne už dlhšie zvažujem, že si kúpim dozimeter – aj kvôli neionizujúcemu žiareniu 5G a SMART metrom.

 3. Můžete být v klidu. I potraviny,cigarety se vystavuji radiaci,kvuli prodloužení trvanlivosti. A kdyz uz jsme u toho, tak je oslabena magneticka „ochrana“ zeměkoule. Tedy na planetu pronika vice radiace…

Pridajte komentár

*