Brutálna pravda o chemoterapii – história, účinky a prírodné alternatívy

Print Friendly, PDF & Email

Pravda o chemoterapii – história, účinky a prírodné alternatívy

Pravdou je, že v nerovnom boji s rakovinou sa dá zvíťaziť. Tento článok zmení spôsob vášho uvažovania o tomto zničujúcom ochorení.

Obsahuje tiež pozvánku pre vás pozrieť si priekopnícku sériu dokumentárnych filmov Pravda o rakovine: celosvetové hľadanie, ZADARMO a online.

Rakovina ako biznis

Liečba rakoviny je VEĽKÝ biznis. V skutočnosti generuje alopatická (konvenčná) liečba rakoviny len v USA každoročne výnosy viac než 200 miliárd dolárov.

Na Slovensku je to samozrejme menej, keďže sme menšia krajina, no stále ide o niekoľko miliárd Eur ročne.

No aj napriek tomu je rakovina v Spojených štátoch a Veľkej Británii stále na 2. mieste medzi hlavnými príčinami úmrtí a na 1. mieste v príčinách úmrtí v Kanade a Austrálii.

Odborníci sú presvedčení, že tieto štatistiky sa budú ďalej len zhoršovať.

Ako teda môžeme zabrániť tomu, aby bolo s touto diagnózou každoročne diagnostikovaných 14 miliónov ľudí? Ako môžeme predísť ôsmim miliónom zbytočných úmrtí?

Smrtiacu udalosť šíri „priekopnícky“ lekársky objav

Farmaceutické spoločnosti, lekári a ďalší účastníci „rakovinového priemyslu“ dosahujú veľké zisky zakaždým, keď sa pacient s rakovinou podrobí konvenčnému modelu liečby „veľkou trojkou“, pozostávajúcou z:

  1. vyrezania príslušných častí tela chirurgickým zákrokom
  2. otrávenia chemoterapiou, alebo
  3. pálenia tela ionizujúcim žiarením

No a prípadne barbarskou kombináciou týchto troch, z čoho pochádza slangové označenie „vyrež, otráv, spáľ“. V tomto článku sa budeme zameriavať výhradne na chemoterapiu.

Ako bola objavená chemoterapia

Chemoterapia bola objavená počas 2. svetovej vojny, kedy bola zbombardovaná loď prepravujúca yperit – nervovú látku používanú v chemickej vojne – a jednotky na palube boli vystavené jeho pôsobeniu.

U postihnutých mužov spravili testy zničenej kostnej drene a lymfatických systémov – buniek, ktoré sa prirodzene delia rýchlejšie, než iné bunky.

V tom čase si vedci kládli otázku, či by sa „horčičný plyn“ (yperit) dal použiť pri liečbe rakovinových buniek, ktoré sa tiež delia rýchlejšie než normálne bunky v ľudskom tele.

Prvé verzie chemoterapeutických liekov sa nazývali „nitrogen mustards“ (dusíkaté horčice). Týmito dusíkatými horčicami začalo v roku 1942 potajme liečiť rakovinu prsníka Centrum pre výskum rakoviny Sloana Ketteringa.

Výsledok? Nevyliečil sa nikto.

Pokusy s chemoterapiou boli vykonávané aj na Yaleovej univerzite okolo roku 1943, kde sa liečilo 160 pacientov.

Ani tu sa nikto nevyliečil. Keďže však chemoterapia zmenšovala nádory, výskumníci boli takí vzrušení, že pokusy s chemoterapiou prehlasovali za „úspech“.

Postupne boli vyvíjané syntetické verzie dusíkatých horčíc, všetky však mali jednu spoločnú vlastnosť – neboli schopné rozlišovať medzi „zdravými“ a „rakovinovými“ bunkami.

Zabíjajú všetko. Všetky zdravé bunky (napríklad imunitné), ktoré sa rýchlo delia prirodzene, sú zabíjané s rovnakou istotou ako rýchlo sa deliace rakovinové bunky.

Ako analógiu si predstavme, že máte povedať deratizátorovi, že váš dom je zamorený termitmi. Deratizátor, profesionál, ktorému dôverujete, vám hovorí, že najlepšie bude použiť chemikáliu, ktorá je známa tým, že zničí nielen drevo a základy vášho domu, ale spôsobí aj nenapraviteľné škody na nábytku a oknách.

Čo by ste urobili? Zrejme by ste ho poslali kade ľahšie…

Účinky chemoterapie na ľudské telo sú silné. Niektorí ľudia ich nazývajú „vedľajšie účinky“, no pravdou je, že ide o „priame, respektíve hlavné účinky“.

„Ako chemikovi naučenému interpretovať údaje, je pre mňa nepochopiteľné, že lekári dokážu ignorovať jasný dôkaz toho, že chemoterapia spôsobuje oveľa, oveľa viac škody, než úžitku.“

– Alan Nixon, niekdajší prezident Americkej chemickej spoločnosti.

Najbežnejšie priame účinky chemoterapie

Tuto nasleduje 13 najčastejších účinkov chemoterapie na ľudský organizmus:

1. Poznávacie schopnosti

Mnohí pacienti, ktorí podstúpili túto terapiu, o nej hovoria ako o „chemo-mozgovej“ – hovoria o ťažkostiach s pamäťou, základnými myšlienkovými procesmi, koordináciou a náladou.

2. Periférna neuropatia

V extrémnych prípadoch sa objavuje periférna neuropatia, ktorá môže byť sprevádzaná všeobecnou únavou či slabosťou, trasením, zníženou citlivosťou alebo bolesťou.

Tieto symptómy tiež ovplyvňujú základnú rovnováhu, reflexy a koordináciu.

3. Xerostómia

Ide o pocit extrémnej suchosti v ústach a môže viesť k vriedkom v mäkkých tkanivách, ťažkostiam s prehĺtaním a väčšej náchylnosti ku krvácaniu.

Pacienti uvádzajú, že postihnutá je aj ich chuť.

4. Žalúdočné nevoľnosti

Jedným z najbežnejších priamych účinkov chemoterapie je žalúdočná nevoľnosť.

5. Dehydratácia

Počas chemoterapeutickej liečby je znepokojujúca dehydratácia v dôsledku vracania či hnačky, a preto je veľmi dôležité piť veľa vody.

Patričná hydratácia môže zmierňovať príznaky xerostómie a ochrániť vaše obličky (ktoré musia ťažko pracovať, aby z vášho tela vyplavili chemické toxíny).

6. Anémia

Keď vaše telo nedokáže vytvárať dostatok červených krviniek, objavuje sa anémia.

Červené krvinky dopravujú do vašich tkanív kyslík a nedostatok kyslíka má za následok únavu, závrat, neschopnosť koncentrovať sa, pocity chladu a celkovú slabosť.

7. Neuropénia

K neutropénii dochádza vtedy, keď vaše telo nemá dostatok bielych krviniek – chrbtovej kosti vášho imunitného systému. Stávate sa tak náchylnejší na infekciu a znižuje to schopnosť týchto krviniek bojovať s reziduálnou rakovinou.

8. Problémy so zrážanlivosťou krvi

Trombocytopénia je spôsobená nedostatkom krvných doštičiek.

Krvné doštičky potrebujete pre zrážanie svojej krvi a ich nedostatok znamená, že ste náchylnejší na tvorbu modrín či krvácanie.

9. Krvácanie

Môže vám spôsobovať problémy s menštruáciou, vyvolať krvácanie do vášho tráviaceho traktu, ktoré sa prejavuje vo zvratkoch alebo v stolici a spôsobiť vám krvácanie z nosa.

10. Poškodenie srdca

Kardiomyopatia je oslabenie srdcového svalu. Môže spôsobovať nepravidelný tlkot srdca (arytmiu), čo môže zvyšovať vaše riziko srdcovej príhody.

11. Vypadanie vlasov, lámanie nechtov

Alopécia postihne všetky vlasy na vašom tele a zvyčajne k nej dochádza rýchlo po začatí tejto liečby. Do niekoľkých týždňov po ukončení chemoterapie začnú vlasy rásť znova.

Môžu sa zmeniť aj nechty na rukách a nohách, ktoré buď zmenia farbu alebo sa stávajú veľmi krehké.

12. Kožné problémy

Bežná je tiež citlivosť kože a pacienti udávajú symptómy dráždenia, svrbenia, vyrážok, suchosti a rýchlejšieho spálenia sa na slnku.

13. Neplodnosť

Pri chemoterapii sa môže objaviť aj neplodnosť, ako u mužov, tak u žien. Vplýva totiž na hormóny a počet spermií.

Tiež môže vyvolať chaos v menštruačných cykloch, ovplyvňovať celkový sexuálny pud a spôsobovať extrémnu suchosť vagíny. A niekedy spúšťa nástup menopauzy.

14. Osteoporóza

Osteoporóza je strata kostnej hmoty. Objavuje sa prirodzene, keď starnete (väčšmi ohrozené sú ženy). Chemoterapia tento proces urýchľuje rýchlym znižovaním hladín estrogénu a oslabovaním kostnej drene.

Zhrnutie účinkov chemoterapie

Ako môžete vidieť, dopad chemoterapie na telo vie byť brutálny. Ničí váš imunitný systém, ktorý je vašou prvou obrannou líniou proti rakovine.

A tak, ako výsledok ďalšieho priameho účinku chemoterapie je… ironicky… rakovina. Áno, je to vytlačené priamo v upozorneniach na obaloch chemoterapeutických liekov – pravda, malými písmenami.

Napríklad Doxorubicín môže zvyšovať vaše riziko vzniku leukémie (rakoviny bielych krviniek), najmä keď sa kombinuje s ďalšími chemoterapeutickými liekmi a ožarovaním.

„Doxorubicín môže zvyšovať vaše riziko vzniku leukémie (rakoviny bielych krviniek), najmä keď je podávaný vo vysokých dávkach alebo spoločne s istými ďalšími chemoterapeutickými liečbami a liečbou ožarovaním (röntgenovými lúčmi)…

Doxorubicín môže kedykoľvek počas vašej liečby, či mesiace až roky po jej ukončení, vyvolať závažné alebo život ohrozujúce srdcové problémy…“

Upozornenie si môžete prečítať tu.

Ďalší bežný liek, cyklofosfamid, zvyšuje vaše riziko rakoviny močového mechúra a vaječníkov. A zoznam stále pokračuje…

Keď teda idete na onkologickú kliniku, kde liečia rakovinu, s jedným typom rakoviny a necháte si zaviesť chemoterapiu, často sa v jej dôsledku vyvinie druhý typ rakoviny.

Váš onkológ vám bude často tvrdiť, že úspešne vyliečil vašu prvú rakovinu, zatiaľ čo vy dostanete druhú alebo tretiu rakovinu, priamo spôsobenú chemoterapiou, použitou na liečbu pôvodnej rakoviny.

Aká je vlastne účinnosť chemoterapie?

Bola vykonaná štúdia Oddelením radiačnej onkológie centra prevencie proti rakovine North Sydney Cancer Centre a uverejnená v roku 2004 v decembrovom čísle časopisu Klinická onkológia.

Podľa nej je skutočný vplyv chemoterapie na mieru 5-ročného prežitia u dospelých Američanov mizerných 2,1 %. (zdroj)

Pozrite nižšie uvedenú tabuľku:

Pravda o chemoterapii – história, účinky a prírodné alternatívy

Zdroj: wakeup-world.com

Dr. Hardin B. Jones (bývalý profesor lekárskej fyziky a fyziológie na Kalifornskej univerzite v Berkeley) zistil, že pacienti, ktorí podstúpili chemoterapiu, zomierali v skutočnosti skôr než tí, ktorí akúkoľvek liečbu odmietli.

Vo svojej štúdii zistil, že tí, čo liečbu odmietli, žili v priemere ešte 12,5 roka, zatiaľ čo tí, ktorí podstúpili chemoterapiu (a ďalšie konvenčné liečby), žili priemerne už len 3 roky.

Stavíme sa, že to ste v novinách, televíznych správach či iných tradičných médiách nepočuli!

Smutnou pravdou je, že mnohí ľudia, ktorí „zomierajú na rakovinu“, v skutočnosti zomierajú na konvenčnú liečbu dlho predtým, než by vôbec zomreli na samotnú rakovinu. Povedané na rovinu, liečba ich zabíja skôr než rakovina.

Vlastne, o chemoterapeutickom lieku 5-fluorouracil „5-FU“ sa kvôli jeho smrtiacim vedľajším účinkom lekári často vyjadrujú ako o „5 feet under“, teda 5 stôp pod zemou.

Nehovoriac o tom, že tím výskumníkov zo Zdravotného centra Rochesterskej univerzity (URMC) a Lekárskej fakulty Harvardovej univerzity dali 5-FU do súvisu s postupujúcim kolapsom populácií kmeňových buniek a ich potomstva v centrálnom nervovom systéme.

U väčšiny rakovín dospelých typickým najlepším prípadovým scenárom je, že model liečby „veľkou trojkou“ získava trochu času. V najhoršom prípadovom scenári zomriete skôr na liečbu ako na samotné ochorenie.

„Chemoterapia je pokus otráviť telo krátko pred smrťou v nádeji na zabitie rakoviny skôr, než je zabité celé telo. Väčšinou nefunguje,“ Dr. John R. Lee, MD.

Pravda o rakovine: celosvetové hľadanie – online dokumentárna séria ZADARMO

Bez ohľadu na to, čo nám hovoria, rakovina nemusí byť ortieľom smrti.

V tejto zvláštnej online udalosti, The Truth About Cancer: A Global Quest (Pravda o rakovine: celosvetové hľadanie), odhaľuje pravdu o rakovine viac než 100 svetových odborníkov na alternatívne zdravie – a možno to zachráni život práve vám alebo niekomu, koho máte radi.

Séria dokumentárnych filmov Pravda o rakovine, ktorú uvádzajú Ty a Charlene Bollingerovci, privádza dovedna popredných odborníkov v odbore alternatívnej medicíny, aby sa podelili o prelomové najnovšie informácie o liečbe a prevencii rakoviny a ďalších chronických ochorení.

Od utorka 9. októbra 2018 je možné sledovať celú sériu ZADARMO a ONLINE!

Môžete sa dozvedieť o terapiách expertov, liečbach a pravidlách, ktoré vám môžu zachrániť život, alebo život niekoho milovaného – bez rizika nebezpečnej a neúčinnej chemoterapie či liečby ožarovaním.

Pre sledovanie tejto zvláštnej bezplatnej prezentácie sa zaregistrujte TU. A ak poznáte niekoho, kto potrebuje tieto informácie, aby sa liečil a vyzdravel, pošlite mu, prosím, tento článok napríklad emailom.

Vyššie uvedené zdroje sú v angličtine. Našťastie, na našej stránke nájdete ohromné množstvo informácií o prírodnej liečbe rakoviny, ktoré pre vás prekladáme zo zahraničných zdrojov do slovenčiny.

Všetky naše články o rakovine nájdete v tomto zozname. Je ich už viac ako 170!

Záver

Táto séria článkov vám môže doslova zmeniť život či život niekoho, koho máte radi!

Preto, ak vás môžme poprosiť, šírte ich ďalej, aby sa o nich dozvedelo čo najviac ľudí. Pomôžte nám ukončiť informačný monopol konvenčnej onkológie zameranej nie na záujmy pacienta, ale predovšetkým na vlastné záujmy a vlastný zisk.

Zdroj: wakeup-world.com, Spracoval: Badatel.netPodobné články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Pridajte komentár

*