MMS – oxidanty vs. antioxidanty


Print Friendly, PDF & Email

Vedľajším účinkom liečby MMS môžu byt okrem nevoľnosti aj zápaly. Aby sme tento účinok pochopili, musíme si objasniť funkciu zápalu a úlohu oxidantov a antioxidantov v tomto procese. Zápaly zvyšujú prísun krvi a živín do danej oblasti a sú nevyhnutné pre fungovanie imunitného systému a hojivých procesov v poškodených orgánoch a tkanivách. Ak imunitný systém nie je dostatočne silný na to, aby vedel mikróby a choré bunky organizmu odstrániť, zápal, ktorý mal mat pôvodne liečivý imunitný charakter, sa zmení na zápal deštruktívny a chronický, čo je prejavom súčasnej epidémie chronických ochorení.

Oxidanty podporujú imunitný systém tým, že okamžite zabíjajú mikróby a dodávajú mu viac palebnej sily. To vedie k zvýšeniu zápalu, ak sa použijú silné oxidanty ako napríklad oxid chloričitý. Preto môže liečba MMS, rovnako ako každý proces skutočného uzdravovania, vyvolať rôzne liečebné reakcie, vrátane dočasných zápalov. Aj keď je to prechodne nepríjemné, z dlhodobého hľadiska je to pre liečbu prospešné.

Antioxidanty majú opačnú úlohu ako oxidanty. Chránia bunky a funkcie ľudského tela pred oxidáciou. Oxidácia musí prebiehať iba v osvedčených a chránených dráhach, aby mohlo dochádzať k tvorbe energie alebo likvidácii cudzorodých a škodlivých látok. Ak zvýšime príjem oxidantov, musíme súčasne zvýšiť aj príjem antioxidantov, inak si môžeme v dôsledku podráždenia tkanív a ďalších degeneratívnych zmien privodiť zbytočné zápaly. Príkladom toho je zhoršenie zraku, ktoré sa môže vyskytnúť pri viacdňovom užívaní vysokých dávok MMS.

Aby sa zabránilo oxidačnému poškodeniu, alebo aby sa čo najviac zmiernil jeho dopad, odporúčam užívať MMS iba ráno a večer, alebo len raz denne, a v čase obeda alebo s niekoľkohodinovým odstupom od MMS užívať kombináciu antioxidantov, vrátane vitamínu C. Na zmiernenie nepríjemných vedľajších účinkov liečby MMS sa pokúste pred jej začiatkom alkalizovať si telo.

Jim Humble zastáva názor, že antioxidanty pri liečbe MMS nie sú potrebné. Tvrdí: “Nemusíte si chrániť telo pred malým množstvom ClO2, ktoré MMS vytvára. To jednoducho neoxiduje žiadne prospešné baktérie ani telové bunky. Ani státisíce klinických skúšok a testov nepreukázali žiadne vedľajšie účinky.“ Toto tvrdenie ma prekvapuje, pretože už od malého poctu osôb, ktoré užívali MMS, mi prišlo viacero ohlasov, ktoré ja osobne interpretujem ako poškodenie v dôsledku nedostatku antioxidantov. Preto so stanoviskom Jima Humbla k otázke antioxidantov dôrazne nesúhlasím.

Môj názor potvrdzuje aj dr. Thomas Lee Hesselink, ktorý vo svojej rozsiahlej rešerši preukázal, že oxid chloričitý zabíja parazita malárie oxidáciou jeho životne dôležitých antioxidantov, vrátane glutatiónu, kyseliny alfa-lipoovej a koenzýmu A. Píše: “… nijaké množstvo intraplazmodiálneho glutatiónu (GSH) nedokáže odolať pôsobeniu dostatočne vysokej dávky oxidu chloričitého (ClO2). Každá molekula ClO2 dokáže neutralizovať päť molekúl glutatiónu.“ Ak sa parazity zabíjajú neutralizovaním ich glutatiónu a ďalších dôležitých antioxidantov, potom bude glutatiónový a antioxidačný systém v našom tele rovnako zraniteľný.

Domnievam sa, že každý, kto konzumuje bežnú stravu, trpí infekciou či chronickým ochorením, fajčí, alebo má pokročilý vek, s veľkou pravdepodobnosťou trpí nedostatkom antioxidantov. Ktorýkoľvek z týchto stavov sa ešte viac zhorší v prípade trvalého vystavenia pôsobeniu oxidantov, či už pochádzajú z chlórovanej vody, znečisteného ovzdušia, vyprážaných potravín, alebo takého silného oxidantu, akým je oxid chloričitý.

Problém nespočíva ani tak v tom, že oxid chloričitý oxiduje prospešné baktérie alebo telové bunky, ale skôr v tom, že intenzívne reaguje so širokou škálou antioxidantov, čím v tele ešte viac prehlbuje ich nedostatok. Existujú dôkazy, že nedostatok antioxidantov je hlavnou príčinou hromadenia oxidovaných odpadových látok a zvyškov bielkovín vo vnútri buniek, čo vedie k chronickým degeneratívnym ochoreniam a rozmachu nanobaktérií a pleomorfných mikróbov.

Nedostatok antioxidantov je bežný pri chronických ochoreniach a s postupujúcim vekom. Vysoké dávky alebo dlhodobé užívanie MMS túto situáciu ešte zhoršuje. Preto sa domnievam, že dlhodobá liečba MMS bez antioxidačnej ochrany prispieva k rozvoju chronických ochorení. Pri užívaní MMS je dôležité zvýšiť príjem antioxidantov. Oxidanty a antioxidanty by sa však mali v priebehu dna užívať oddelene, inak sa môžu navzájom neutralizovať. Jim Humble odporúča medzi nimi trojhodinový časový odstup, s čím súhlasím. Môžete napríklad užívať MMS pred raňajkami a pred spaním a antioxidanty v čase medzi dopoludním a popoludním.

To sa týka nielen antioxidantov vo forme výživových doplnkov, ako je vitamín C a E, B-komplex, koenzým Q10, výťažok z hroznových jadierok, beta-1,3-D glukán či ďalšie imunostimulátory, ale aj potravín s vysokým obsahom antioxidantov, ako sú plody a šťavy z fialového bobuľového ovocia, čerstvé ovocie, polynenasýtené tuky, kurkuma, čierny alebo zelený čaj, kakao a ďalšie. Keďže oxid chloričitý reaguje obzvlášť dobre s vitamínom C, je vhodné pri viacdňovom užívaní vysokých dávok MMS užívať aj jeden gram vitamínu C, prípadne i viac, aby sa zabezpečila ochrana štruktúr citlivých na oxidáciu ako sú srdce, mozog a oči.

Stop Candida

Pri chronických degeneratívnych ochoreniach by som striedal krátke obdobia užívania vysokých dávok MMS s dlhšími obdobiami vysokého príjmu antioxidantov zo stravy a doplnkov výživy. Okrem toho by som využíval aj iné liečebné postupy, ako je napríklad očista organizmu (detoxikácia), aby sa odstránila prvotná príčina ochorenia.

Pre mnohých je ťažké užívať MMS z dôvodu častých nevoľností. Tie sú obzvlášť problematické pri rakovine v pokročilom štádiu a iných dlhotrvajúcich ochoreniach. Preto pred začatím liečby MMS vo všeobecnosti odporúčam absolvovať program črevnej očisty a antimikrobiálnu liečbu miernejšími prostriedkami. To odstráni väčšinu toxickej záťaže a spôsobí podstatne menej ťažkostí, než ako keby sa okamžite začalo s liečbou MMS. V rámci tohto prípravného programu odporúčam obdobie črevnej očisty pomocou cesnaku, psyllia, sódy bikarbóny a probiotík a následne trojtýždňovú kúru Lugolovým roztokom.

V prípade kardiovaskulárnych ochorení a artériosklerózy bolo poukázané na to, že pri liečbe MMS sa môžu príliš rýchlo odstraňovať nánosy cholesterolu, čo môže viesť k oslabeniu postihnutých ciev. Ak chcete týmto problémom zabrániť, alebo ich aspoň čo najviac zmierniť, dr. Matthias Rath odporúča pred začatím liečby MMS niekoľkotýždňové užívanie vysokých dávok vitamínu C, až do 10g denne, rozdelených do viacerých dávok, aby sa spevnili cievy a zvýšila ich pružnosť. Medzi ďalšie živiny zvyšujúce pružnosť patrí citrónová šťava, šťavy zo zelených potravín, salicylát mednatý, chlorid horečnatý, MSM a N-acetyl glukosamín.

Autor: Calogero

Zdroje:

http://www.health-science-spirit.com/MMS.html

Zbohom vysoký krvný tlak

http://www.health-science-spirit.com/miracle.htm

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. zdravím,neviem kto je autor Calogero a dr.Matias Rath,ale odporučal by som im riadne prečitat članky alebo knihu od Jima Humbleho,ktory tam jasne vysvetluje prečo oxidačny učinok oxidu chloričiteho neohrozuje zdrave bunky,pretože ma elektricky potencial nižši ako kyslík ktory telo bežne využíva takže nemože škodit zdravím bunkam len chorym ktore su tzv. kyslé s a maju vyšší potencial elektricky ako zdrave bunky tym pádom oxiduje len s nimi.buˇje to zamerny dezinformačny članok alebo provokacia…ja sam uživam uz niekolko mesiacov MMS a vobec nemam pri spravnom davkovaní žiadne nevolnosti,a chripku som si vyliečil za 12 hodín a zapal hrdla bez akychkolvek liekov behom tyždňa..okrem inych prospešnych učinkov len tolko,treba prečitat hlavne original članky od Humbleho tam sa dozviete pravdu.

 2. Nebojte se léčby s MMS1. Je to doslova zabiják rakoviny!
  Nejlepší cesta je z MMS1 si vyrobit CDS (ChlorDioxidSolution). Je to vlastně ultračisté MMS1 a snášenlivost organismu je vynikající, oproti MMS1. Informací na netu je dost…..
  A hlavně, při každé rakovině dodávejte do těla minerály. Tím nastane alkalizace organismu a rak. nemůže růst, nesnáší alkalické prostředí. Tím se šíření zastaví. A CDS rakovinu zničí.

 3. do kúpela si dávam ClO2, od marca som nebol chorý. Mal som neskutočné problémy s rôznymi zápalmi. Kľby,oči, sliznice… Doktori mi nepomohli, musel som si sám.
  Známa mala od detstva gynekologické problémy, a s močovými cestami tiež. Už nemá. Po TROCH kúpeloch.

 4. Zravim vas vsetkych 🙂 MMS ?
  no tak trochu vam poviem nieco aj ja o tomto vynalezu .
  Vyse roka som sa branil tomuto vyrobku,ale objednal som si ho a vedlajsie ucinky?
  (hnacka,palenie zahy,mierna nevolnost a z toho vsetkeho samozrejme slabost-unava)
  ten clanok ktory tu je,neni podla mojho nazoru dezinformacny a zavadzajuci.
  Som dlhodobo nachladeny a po tyzdni brania mms zatial mizive percento zlepsenia.

 5. MegaRightman

  Hm, slovak napisal “Som dlhodobo nachladeny a po tyzdni brania mms zatial mizive percento zlepsenia.“
  To absolutne nesedi a hned aj poviem preco. Ked clovek nebude brat ani MMS ani komercne lieky tak sa za cca tyzden dva aj sam vylieci. Je preto pozoruhodne, ze ty mas mizive percento zlepsenia. po tyzdni? myzive percento? co sa aj telo samo uz z toho dost velkym percentom pohne? Uvadzas vedlajsie ucinky bez vysvetlenia. Su totizto sposobene vyplavovanim skodlivin ktore MMS zlikvidovalo. To jest, telo sa musi nejako tych skodlivin zbavit a inak ako stolicou, mocom, vykaslanim a pod. to nejde. MMS neni zmyzik.
  Kamo ty si dezinformacna propaganda, sionista kadejaky. Neuspel si, caw.

 6. Ja som si asi pred rokom skusal 21 dnuvu kuru s MMS1 a dostal som sa len po 11 den.No nemal som dobre nastudovane ako to brat preto som s tym sekol,kvoli hroznym stavom,vracal som a mal hnacku zaroven :-)bolo to desne ale viem co to znamenalo,ze vo mne je pekny sajrajt a ze teraz na jar sa chystam na MM2-modra laguna 🙂

 7. Oxid chloričitý nie je silný oxidant,to je zavádzanie,my používame MMS aj CDS celá rodina asi 1,5 roka a zatial sme si nevšimli „nežiadúce účinky“ o ktorých hovorí pán autor článku,vidno že MMS pozná len v teoretickej rovine.Autor uvádza, že by sa malo MMS brať pred raňajkami a pred spaním a medzi tým antioxidanty.Z vlastnej skúsenosti viem,že užívanie ráno na lačno nie je dobré,treba asi hodinu po raňajkách a tak isto na noc nie je dobré,lebo pri braní MMS treba veľa piť.Najlepšie je brať cez deň čo najviac MMS a k večeru sa „nadopovať“ antioxidantami.Ja som teraz týmto sposobom dobral mesačnú detoxikačnú kúru s CDS a cítim sa super zdravý,ani to zhoršenie zraku som nezaznamenal.MMS si treba v prvom rade naštudovať, potom odskúšať a až potom písať anti-príspevky…

  • dobrý deň, prosim kde sa dá zohnať cds? dakujem
   andrea

   • CDS se koupit nedá, dá se jedině vyrobit…
    Je možné zaslat 2L koncetrátu CDS, pokud byste měla zájem. Sám si ho doma vyrábím a používám ho již přes půl roku. Zatímco snad všichni moji známí a všichni, kolem kterých se pohybuji, dostali nějakou chřipku apod., já jsem stále zdravý.
    Značné úspěchy mělo i CDS, co jsem podával několika psům.
    Napište mi na můj email, pokud chcete vědět více informací.

 8. MMS je špica ale určite by som vymenila kyselinu citrónovú za HCL liečba je pomalšia ale úplne perfektná k organizmu dodáva nám prirodzenú kyselinu a začne vám perfektne tráviť. A samozrejme po 2 týždňoch treba doplniť antihelmitiká na vlasovce a veľké parazity ktoré máme všetci požehnane
  Držím palce

 9. Ľudia, ste riadne padnutí na hlavu. Keď vidím ako tu ospevujete to vaše zázračné MMS je mi do plaču a zároveň nechápem. Ako môžete byť takí naivní. Mali by ste sa uvedomiť a prestať s takýmito sprostosťami. Osobná skúsenosť. Takže mi nehovorte, že o tom nič neviem. Viem o tom dosť veľa. Sama som to vyskúšala. Nepomohlo mi to na nič. Absolútne. Môj brat to tiež vyskúšal. Všetky testy mal oveľa horšie. Môj otec to bral dlhé roky, lebo mal vysoký tlak a nechcel tabletky. A viete ako dopadol? Myslíte, že sa vyliečil? Ak si teda myslíte, že tlak 207/130 je normálny, tak ste potom riadne mimo. A dopadol tak, že mu praskla cieva a nastalo krvácanie do mozgu a okamžite zomrel. A to si najprv doktori mysleli, že má nejakú otravu, lebo mal také poškodené orgány. A tomu, čo mu našli v krvi nechceli veriť. Takže asi toľko. Ak máte trochu rozumu, tak s tým prestaňte. Ak nie, vaša vec. Ale raz sa to aj vám prejaví. A zanecháte malé deti po sebe alebo manželku, proste rodinu a neviem, či práve po tom túžite. A pritom by ste mohli byť na svete ešte dlho a kľudne žiť. Ale ako chcete. To už je vaša vec, ja už som takto o otca prišla. Takže..asi toľko k tomu vášmu zázraku. Teraz môžete nad sebou premýšľať.

  • Dobrý den.
   Nepoužíval náhodou váš otec nezaktivovaný chloritan? Nebo nepoužíval velmi vysoké dávky? Nikdy se totiž nestalo, že po požití malé dávky často nastávají takovéto vedlejší účinky.
   Pokud byste brala jistou dobu nebo i klidně jednorázově velkou dávku jakýchkoliv „prospěšných“ léků, taky by se vám mohly dostavit nepříjemnosti. Zkuste si například vzít 100 paralenů místo 1 a uvidíte, co to s vámi udělá. To stejné je s MMS/CDS, je třeba užívat opravdu malé dávky – MMS od 1 kapky do max 3, u CDS max 100 PPM roztok vody a koncentrátu.
   Pokud byste měla nějaké otázky, směřujte je na můj email. Děkuji

   • Dobrý deň, neviem Vám povedať aké vysoké dávky si otec dával, pretože ja som už od toho dávala ruky preč a nechcela som s tým mať nič spoločné, keďže bolo nemožné presvedčiť ho, aby to nebral. Ale viem, že tie návody mal vytlačené zo stránky a riadil sa podľa toho, aj stopky si nastavoval aby to bolo všetko presné, takže si nemyslím, že by si tie dávky naordinoval sám. Kvôli tomu si kupoval aj ananásový džús, aj tie želatínové kapsule. A určite nepoužíval nezaktivovaný chloritan, to som si istá.

 10. Lucia-Já bych se primlouval za to,aby se to dala sem a ne jen nekomu na mail. Pokud to myslite seriozne a vas otec dodrzel vsechny! Humblovy doporucene podminky, melo by to byt urcitym varovanim. Taky bych byl pro, aby se to pak preposlalo hlavnim propagatorum MMS k vyjadreni.
  Ja sam jsem zacal brat MMS pred tydnem. Poradne jsem prostudoval vse na netu+koupil obe knihy o MMS. Nebo to prosim napiste aspon me. Rad bych o tom vedel co nejvic. Dekuji. [email protected]

 11. 1. Pravdou je ze chybaju dlhodobe OBJEKTIVNE klinicke testy MMS/CDS – boli by fajn, no ved ale kto by ich robil a preco?
  2. Potom su tu subjektivne osobne skusenosti… napr. moja, s CDS2 – uz po prvom dni uzivania mi UPLNE, ALE UPLNE zmizli vsetky symptomy pelovej alergie na ktoru mi ziadne farma-histaminika nikdy nepomahali a posledne 2-3 roky sa mi ju sice podarilo stlacit na cca 10% pojedanim surovej stravy, rozsiahlym detoxom, dennym pitim doma lisovaných stiav a obrovskeho mnozstva vitaminu C, ale furt tam ta alergia trochu bola… ani som si nemyslel, ze mi s nou CDS pomoze, chcel som to skusit len tak vseobecne preventivne. Prekvapenie bolo o to vacsie, ze prave v najvacsej sezone pelovej alergie som si zrazu uvedomil, ze ziadne kychnutie a ziadne fukanie nosa som cely den nemal.
  TREBA SI TO LEN TROCHU NASTUDOVAT A VYSKUSAT A NIE MUDROVAT OKOLO TOHO! Ja to uzivam v skratke takto:
  – CDS2 podla videa Ota Nepileho (najdete na YTD)
  – pijem koncetraciu 50ppm po cca 4 dnoch uz 100ppm (1dcl kazdu hodinu aspon 3-4krat za den – idealne je 6-10 krat)
  – zacinam hned od rana nalacno (znasanlivost uplne perfektna, pri CDS sa nekonaju ziadne hnacky, vracania ani nevolnosti)
  – ziadna kava, ziadne antioxinadty ako C-cko, selen, olivovy olej … najlepsie nejest nic, alebo len ovocie s malym obsahom antioxidantov ako jablka, banany a vela vela pit, najlepsie len cistu vodu.
  – okolo obeda konci denna aplikacia CDS a cca 1 hodinu po sa uz da dobre najest a dat si postupne aj tu kavu, cerstve stavy s C-ckom, ostatne vitaminy a mineraly dokonca aj trochu cerveneho vina (sice alkohol by sa nemal)
  – moj doterajsi výsledok: uplne dokonale ciste dychacie cesty ake si pamatam niekedy z detstva…

Pridajte komentár

*