Podľa informátora pápež František poveril WEF „faktograficky overiť a prepísať“ Bibliu


Print Friendly, PDF & Email

Podľa informátora pápež František poveril WEF „faktograficky overiť a prepísať“ Bibliu

(Baxter Dmitrij, The People’s Voice) Podľa zasväteného informátora dostalo Svetové ekonomické fórum (WEF) od pápeža Františka oprávnenie prepísať Svätú Bibliu.

Informátor odhalil, že pápež chce, aby nová „faktograficky overená“ verzia Biblie bola oveľa politickejšiou, jej ústredné miesto zaberala príroda a oveľa menej sa venovala Bohu.

Pápež František už pred časom vyhlásil, že Klaus Schwab je dôležitejší ako Ježiš Kristus. Teraz zašiel ešte ďalej vo svojom odhodlaní rozložiť kresťanstvo zvnútra a Božie slovo nahradiť démonickou víziou globálnej elity.

Rozhodnutie pápeža Františka vyvolalo vo Vatikáne búrku, ale mali by sme byť skutočne prekvapení jeho podporou elitárskeho Nového svetového poriadku? Pápež František ako programový prispievateľ Svetového ekonomického fóra dokonale ovláda rúhanie a aktívne pracuje na rozvrátení cirkvi a kresťanstva na celom svete.

Prevrátená verzia kresťanstva pápeža Františka je pre mnohých mätúca, no obraz sa vyjasní, keď pochopíte, komu pápež v skutočnosti slúži.

Súčasný pápež v septembri spojil sily s Billom Clintonom a oznámil, že ľudstvo musí byť naliehavo vyľudnené, aby sa zachránila planéta. Ďalej informoval svoje stádo ovečiek, že „vzťahy s Ježišom sú nebezpečné a škodlivé“.

František porušil stáročnú kresťanskú tradíciu a vyvolal obavy, že je nelegitímnym pápežom so zlovestnou agendou, keď davu 33 000 pútnikov na Námestí sv. Petra povedal, že sa treba vyhnúť „osobnému, priamemu, bezprostrednému vzťahu s Ježišom Kristom“.

Akoby to nebolo dosť znepokojujúce, František následne požiadal kresťanov, aby prestali privádzať ľudí iných náboženstiev k Ježišovi a kresťanstvu.

Pápež je satanista, ktorý to už ani len skrýva

Následne mal František vyzvať svojich lokajov vo Vatikáne, aby vyhlasovali, že Lucifer je Bohom Katolíckej cirkvi. Podľa zvrátenej mysle pápeža Františka je totiž Lucifer otcom Ježiša Krista a Bohom katolíckej cirkvi.

Keď sa bližšie pozriete na vatikánske súsošie Ježiša s plejúcimi vlasmi, tak z iného uhla pohľadu uvidíte hlavu pripomínajúcu reptiliána:

Je zrejmé, že novú globalistickú Bibliu musia okamžite odmietnuť všetci bohabojní kresťania so sebaúctou. Čo však môžeme od tohto démonického textu očakávať?

Yuval Noah Harari, ktorý slúži ako pravá ruka zakladateľa WEF Klausa Schwaba, uviedol, že Biblia je „falošná správa“ (fake news), plná nenávistných prejavov a elity môžu použiť umelú inteligenciu na nahradenie Biblie a vytvorenie jednotného „správneho náboženstva“.

Harari, ktorý je v davosských kruhoch známy ako „Prorok“, urobil toto vyhlásenie počas prejavu o „budúcnosti ľudstva“. Podľa Harariho možno silu umelej inteligencie využiť a použiť na pretvorenie spirituality tak, aby prijala globalistickú víziu WEF.

Časopis The Economist ako prorok budúceho vývoja

Ľudia z časopisu The Economist vedia vopred mnoho vecí, o ktorých väčšina bežných ľudí nevie. Predné strany ich časopisu nás už dlho vopred informujú o politickom, ekonomickom a kultúrnom vývoji, ktorý si pre nás elita pripravila.

Zdá sa, že len mesiac pred Harariho prejavom The Economist postupoval podľa rovnakého manuálu:

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Klaus Schwab sa preslávil tým, ako jeho „mladí globálni lídri“ ovládli svet a WEF preniklo do vládnych kabinetov vo všetkých vedúcich „demokratických“ krajinách Západu.

Nejde však len o vládne kabinety. Globálna elita chápe, že ich temná spiritualita môže uspieť iba vo svete bez náboženstva. Preto sa rozhodli, že najprv musia zničiť hlavné svetové náboženstvá zvnútra.

E-maily organizácie WikiLeaks nám prezradili, že pápež František bol dosadený na Vatikánsky stolec v rámci globalistického prevratu, ktorý zorganizovali George Soroš, Hillary Clintonová a Barack Obama.

No a tento globalistický pudlík nestrácal čas a svojim globalistickým pánom sa začal oplácal tým, že pri každej príležitosti po nich opakuje znepokojujúcu globalistickú rétoriku.

V roku 2017 pápež František vyzval na „jednu svetovú vládu“ a „politickú autoritu“, pričom tvrdil, že vytvorenie jednej svetovej vlády je potrebné na boj proti problémom, ako sú „zmena klímy“.

V rozhovore pre ekvádorské noviny El Universo pápež povedal, že Organizácia spojených národov nemá dostatočnú moc a „pre dobro ľudstva“ musí dostať plné vládne právomoci.

Cieľom sú jedna svetová vláda a jedno svetové náboženstvo

Je znepokojujúce, že svetoví náboženskí vodcovia začínajú pôsobiť ako by ich jedna matka mala, keď kážu z toho istého hymnického listu a inštruujú svoje ovečky, aby prijali komponenty jedinej svetovej vlády Nového svetového poriadku.

Pápež František aktuálne aktívne popiera biblické písmo tým, že pracuje na prepisovaní Biblie podľa globalistických princípov a vytvára „jedno svetové náboženstvo“.

Prvýkrát František šokoval kresťanský svet usporiadaním islamských modlitieb a recitálov Koránu vo Vatikáne. Potom si vyzul topánky v Istanbulskej Modrej mešite, postavil sa tvárou k Mekke a pomodlil sa k Alahovi. Následne prišiel pohanský obrad a uctievanie modiel na pôde Vatikánu.

Niekto by mal Františkovi pripomenúť, čo hovorí Biblia: „Nebudeš mať iných bohov okrem mňa.“ Toto je vyjadrené v Exoduse 20:3, Matúšovi 4:10, Lukášovi 4:8 a inde.

Je však nepravdepodobné, že by to Františka zaujímalo. Viac ho zaujíma zvrátenie Božieho slova a vykorenenie kresťanstva v prospech toho, čo nazýva „Chrislamom“ (zmes islamu a kresťanstva).

Záver

Svet je momentálne v bode zlomu a o dušu ľudstva prebieha zúrivý boj. Globalisti a ich technokratické sny o totalitnej vláde hrozia, že pohltia ľudstvo a zničia civilizáciu, ako ju poznáme.

Je jasné, na koho strane je pápež František. A to sme sa ešte nezaoberali škandálom s pedofíliou, ktorý rozkladá katolícku cirkev zvnútra. Počas týchto kľúčových rokov by sme mali tohto jezuitského pápeža veľmi pozorne sledovať.

Video stránky The People’s Voice o tejto téme si môžete pozrieť v nasledovnom videu (v angličtine):

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Baxter Dmitrij, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. mariankosnac

  Kto preboha môže meniť božie Slovo? Jedine ten, kto v boha neverí! To vrhá tieň pochybnosti na Bibliu, lebo nevieme kto si tam čo poupravoval či scenzuroval počas histórie. A na celé náboženstvo, lebo ako je možné že vysokí cirkevní predstavitelia si robia čo sa im zachce, akoby sa nebáli Boha a prípadného božieho hnevu a trestu a všetko to boli iba rozprávky pre ovce. ,,Boží hnev z neba sa zjavuje proti každej bezbožnosti a neprávosti ľudí, ktorí neprávosťou prekážajú pravde.“

  • Neplač bibliu menia kedy sa im zachce alebo ako im to vyhovuje 😉

   • 😁👍👍…presne tak
    …kedy uz konecne cirkevne ovecky pochopia ze cirkev = INŠTITÚCIA …nic viac ,nic menej
    A vsetko co z tejto institucie vzide/vzislo nieje pre Vase dobro ani k prospechu…
    Inu klanajte sa dalej modlam a hlavne davajte / platte pardon myslel som prispievajte ..lebo cirkev je mooooc chudobna a potrebuje staale viac platiacich zakaznikov ..co to pisem – veriacich farnikov🤦‍♂️
    …pre tych pomalsich…. hovorim o cirkvi nie o bohu pretoze to comu hovorime boh.. a cirkev su dve uplne rozdielne veci a jedna z nich parazituje na tej druhej .. a ta prva to nieje🤪

  • Všechny náboženství jsou navržené na ovládání a rozeštvání lidu a jde jim to výborně.

   • Vskutku.

    Bližšie:
    „Galactic Messages S01E07 Hacking of the 3D Matrix 720p GAIA.mkv“
    na uloz.to alternatívnych úložiskách. (websha… fastsha…)

 2. Pred 153 rokmi boli vyhlasene dogmy o primate a neomylnosti papeza „ex cathedra“ a vysledok sa dosiahol. Ako niekto poznamenal, neomylny je len Boh a papez je len clovek.

  • Sursum Corda!

   Dogma o pápežskej neomylnosti vyhlásená I. vatikánskym koncilom bola prijatá preto, aby chránila Katolícku cirkev od bludov. Konkrétne to znamená to, že pravý pápež nemôže odporovať v otázkach učenia viery a mravov iným pápežom v minulosti, resp. ísť proti prijatým dogmám. V opačnom prípade by sa stal bludárom a odpadlíkom. Konkrétne, ak do roku 1958 hlásala Katolícka cirkev, že jej učenie je jediné pravé, ktoré vedie človeka ku spáse, potom nemôže prísť niekto iný a zmeniť to a povedať, že všetky náboženstvá sú rovnako dobré a vedú ku spáse (tzv. blud náboženského indiferentizmu a modernizmu šírený novus ordo sektou po II. vatikánskom koncile). Dogma o pápežskej neomylnosti teda zároveň chráni aj neporušiteľnosť sv. Písma čo znamená, že nikto ho nemá právo zmeniť!

   • Ziadna dogma nemoze uchranit cirkev od bludov. Az do roku 1870 tato dogma (dogma o neomylnosti papeza „ex cathedra“) neexistovala a cirkvi, resp. papezovi, to na autorite neubralo. Jezis Kristus bol neomylny, ale prvy papez sv. Peter uz nie. Inac by Krista tri razy nezaprel. Dovod zavedenia neomylnosti papeza ma zjavne inu pricinu, ako ochranu pred bludmi …

  • ale musím oponovat. Vyhlášení dogmatu o neomylnosti papeže je úplně v pořádku. Neznamená, že je papež neomylný ve všem a za všech okolností, to vůbec ne. Pouze v jasně a přesně definovaných případech ve věcech víry a mravů, když vyhlašuje „ex cathedra“, je neomylný. Jinak ne! Co říká novinářům v letadle a jinde je spíš jeho soukromý názor a tam je omylný

 3. KTO VLASTNÍ VATIKÁN
  Satanistickí vládcovia sveta – rodiny čiernej šľachty 1. časť – rodina Aldobrandini
  https://www.podtatransky-kurier.sk/za-zrkadlom/satanisticki-vladcovia-sveta-rodiny-ciernej-slachty-1-cast-rodina-aldobrandini

  „Aj keď existuje niekoľko rôznych tajných spoločností, existuje aj skupina neznáma sociológom, ktorá má starodávne a hlboké vetvy s iluminátmi. Toto je Čierna šľachta (NN). Čo je zač ?

  K čiernej šľachte patria najmocnejšie a najbohatšie rodiny v Európe, medzi nimi napríklad veľmi staré rodiny: tie, ktoré v 12. storočí vlastnili mestá Janov a Benátky.

  Tieto rodiny sa nazývajú Čierna šľachta, pretože na dosiahnutie svojich cieľov používajú odsúdeniahodné metódy ako klamstvo, podvodníctvo, satanizmus a čiernu mágiu. Ich členovia nikdy neváhali s elimináciou tých, ktorí chceli zabrániť ich zločinom, v 12. ako v 2. storočí.“
  https://vitazstvosvetla.org/cierna-slachta/

  Satanistickí vládcovia sveta – rodiny čiernej šľachty 8. časť – Deviaty kruh – Hádova spoločnosť
  https://www.podtatransky-kurier.sk/za-zrkadlom/satanisticki-vladcovia-sveta-rodiny-ciernej-slachty-8-cast-deviaty-kruh-hadova-spolocnost

 4. Není třeba se o křesťany vůbec obávat. My máme jednoho otce, Boha a jednoho učitele a vůdce, Pána Ježíše.

  “Vy si ale nenechte říkat ‚rabbi‘, protože máte jediného Učitele, a vy všichni jste bratři. Nikoho si na zemi nenazývejte ‚otcem‘, protože máte jediného Otce, který je v nebi. Také si nenechte říkat ‚vůdcové‘, protože máte jediného Vůdce, Mesiáše.” (Matouš 23:8-10)

  A ti, kdo následují někoho jiného, než Pána Ježíše, jdou jiným, špatným směrem. Tam, kam směřují ostatní lidé tohoto světa.

  Kdo nenásleduje Pastýře, následuje stádo.

 5. Dr.Michael Yeadon polopate.
  Každý den otevírají oči další lidé a svět se viditelně probouzí
  https://odysee.com/@lesapan5:a/Ka%C5%BEd%C3%BD-den-otev%C3%ADraj%C3%AD-o%C4%8Di-dal%C5%A1%C3%AD-lid%C3%A9-a-sv%C4%9Bt-se-viditeln%C4%9B-probouz%C3%AD,:c

 6. hľadač pravdy

  ++++ Tretí chrám ++++
  ——————————–
  Tu nižšie uvedené je určené najmä tým pár kresťanom, ktorí tu občas prispievajú, prípadne aj tým veriacim, ktorí to tu len v tichosti sledujú….

  Podľa nižšie uvedených dvoch gréckych článkov sa má oficiálne začať výstavba tretieho Šalamúnovho chrámu v apríli roku 2024!

  Informácie vychádzajú aj z tam uvedenej reportáže, ktorá odznela na izraelskom TV kanáli N12, odkaz na videoreportáž:
  https://www.mako.co.il/news-israel/2023_q3/Article-319ce50fc13a981026.htm?Partner=searchResults
  Ak sa pod tento príspevok zobrazí aj odkaz na video ,,Zasvätenie Tretieho chrámu”, tak v ňom dvakrát zaznie, že keď sa začne s výstavbou Tretieho chrámu, tak by ho mali dokončiť do jedného roka….
  =========================================================
  1.) Grécky článok z 28.8.2023:

  ,,Ισραήλ: Σε δημόσια διαβούλευση ο κρατικός προϋπολογισμός του 2024 για την κατασκευή του 3 Ναού του Σολομώντα”

  ,,Izrael: Verejné prejednávanie o rozpočte na rok 2024 pre výstavbu 3 Šalamúnovho chrámu”

  https://crime-study.gr/ATHENS-003105-israil-se-dimosia-diavoulefsi-o-kratikos-proipologismos-tou-2024-gia-tin-kataskevi-tou-3-naou-tou-solomonta.html

  2.) Grécky článok z 29.8.2023:

  ,,Star Telegrap: Στο Εβραίικό Πάσχα τον Απρίλιο του 2024 θα ξεκινήσουν επίσημα οι τελετές της ανέγερσης του 3 Ναού του Σολομώντα”

  ,,Star Telegraf: Na židovský sviatok Pesach v apríli 2024 sa oficiálne začnú obrady výstavby tretieho Šalamúnovho chrámu”

  https://crime-study.gr/ATHENS-003108-Star-Telegrap-sto-evreiko-pascha-ton-aprilio-tou-2024-tha-xekinisoun-episima-i-teletes-tis-anegersis-tou-3-naou-tou-solomonta.html
  ——————————————————————————————————–
  Strojový preklad niektorých odstavcov, či viet z uvedených gréckych článkov:

  ,,V sobotu večer izraelský kanál 12 vo videoreportáži odhalil existenciu koordinácie a spolupráce medzi viacerými ministerstvami pri monitorovaní rozpočtov a snahe realizovať víziu obnovy „3. Šalamúnovho chrámu“ na nádvoriach mešity Al Aksá.

  Podľa televízneho kanála zástancovia dosiahnutia vízie výstavby „chrámu“ vkladajú svoje nádeje do „piatich červených kráv“, ktoré boli starostlivo vybrané podľa podmienok stanovených v hebrejských knihách, keďže boli privezené lietadlom z USA a štátu Texas, a televízny kanál potvrdil, že ministerstvo vlády zatiaľ vyčlenilo rozpočet na dovoz kráv, ich nákup a chov.

  Pred výstavbou „Chrámu“ biblické učenie vyzýva na spálenie červenej kravy na Olivovej hore a následné rozsypanie jej popola pred mešitou Al Aksá, čo by znamenalo začiatok rituálov založenia „Tretieho chrámu“.

  Vláda vedená Benjaminom Netanjahuom, ktorý je označovaný za „dobrodružného muža“, túži postaviť chrám na nádvorí Haram aš-Šaríf na mieste Skalného dómu, na základe jeho verného presvedčenia a myšlienkam obnoveného náboženského sionizmu, pokiaľ ide o „spásu židovského národa“.

  Dr. Salih Lutfi, výskumník v oblasti židovských, sionistických a politických záležitostí, sa zasa domnieva, že izraelská inštitúcia sa so svojimi rôznymi pobočkami a vo svetle súčasných palestínskych a regionálnych podmienok usiluje o realizáciu mýtu o vybudovaní údajného „tretieho chrámu“, pričom poznamenáva, že Netanjahuova vláda je veľmi presvedčená o tom, že príležitosť na realizáciu tejto teórie dozrela.

  Napriek prípravám a monitorovaniu konzultácií o rozpočte zo strany izraelskej vlády výskumník vylučuje súčasnú výstavbu Chrámu Netanjahuovou vládou na nádvoriach mešity, pričom naznačuje, že ide o samovražedný krok izraelského subjektu, ktorý by vyvolal náboženské povstanie v historickej Palestíne vzhľadom na to, že by sa prenieslo na arabský a islamský svet, čo by vystavilo región náboženskej vojne.

  Na druhej strane investigatívny novinár Omari Munif, ktorý odhalil, že vláda v rámci príprav na výstavbu „chrámu“ doviezla päť červených kráv, uviedol, že za šialeným hľadaním červenej kravy stoja dve organizácie, z ktorých prvou je organizácia „Budovanie Izraela“, ktorú tvoria evanjelickí kresťania a krajne pravicové hnutie na čele s mužom menom Tzachi Mimo.

  Pokiaľ ide o druhú organizáciu investigatívec tvrdí, že sa nazýva „Chrámový inštitút“ a na jej čele stojí Jisrael Ariel, ktorý je považovaný za duchovného rabína ministra Itamara Ben Gviru.

  A vo videoreportáži izraelského kanála 12 o chove týchto červených kráv bolo spomenuté, že na tento prípad dohliada námestník ministerstva v Netanjahuovej vláde.

  Potvrdil, že rôzne ministerstvá sa v septembri 2022 zapojili do úsilia o dosiahnutie tohto sna, ktorý prenasleduje židovské kruhy „od zničenia Druhého chrámu, ktorý je reprezentovaný nálezom červenej kravy“.

  Uviedol to izraelský kanál 12: „Podporovatelia tohto sna vkladajú svoje nádeje do piatich červených kráv, ktoré boli privezené súkromným lietadlom z Texasu po tom, ako boli starostlivo preskúmané a vybrané ako vhodné na očistný rituál pri vstupe do Chrámu.

  Televízny kanál 12 potvrdzuje, že projekt financujú nielen extrémistickí evanjelisti, osadníci a rabíni, ale podieľajú sa na ňom aj niektoré ministerstvá, napríklad ministerstvo Jeruzalema, „ktoré predložilo technický plán výstavby parku na Olivovej hore, ktorého nedeklarovaným cieľom je v budúcnosti slúžiť rituálu zabitia a spálenia červenej kravy“.

  Poukázal na to, že „milióny dolárov sa presúvajú z izraelských vládnych agentúr do organizácií, ktoré financujú tento projekt červených kráv, vrátane ministerstiev poľnohospodárstva, školstva, náboženských služieb a osídľovania.”
  ——————————————————————————————————–

  • hľadač pravdy

   Ešte niekoľko ,,čriepkov do mozaiky Tretí chrám”:

   Donald Trump je zobrazený na striebornej minci ,,Temple Coin”:
   https://www.israel365news.com/321845/sanhedrin-temple-movement-issue-silver-half-shekel-images-trump-cyrus/
   ——————————————————————————————————–
   Prečo sú na uvedenej minci zobrazené mená: Cyrus – Balfour – Trump?

   => Cyrus:
   ————–
   Edict of Cyrus

   ,,The Edict of Cyrus refers to a proclamation by Cyrus the Great, the founding king of the Achaemenid Persian Empire, in 539 BCE.[1] It was issued after the Persians conquered the Neo-Babylonian Empire upon the fall of Babylon, and is mentioned in the Hebrew Bible, which claims that it authorized and encouraged the return to Zion and the rebuilding of the Temple in Jerusalem (i.e., the Second Temple).”

   Kýrov edikt

   ,,Kýrov edikt označuje vyhlásenie Kýra Veľkého, zakladajúceho kráľa Achaemenidskej perzskej ríše, z roku 539 pred n. l.[1] Bolo vydané po tom, ako Peržania po páde Babylonu dobyli Novobabylonskú ríšu, a spomína sa v hebrejskej Biblii, ktorá tvrdí, že povoľuje a podporuje návrat na Sion a obnovu Chrámu v Jeruzaléme (t. j. Druhého chrámu).“

   Zdroj:
   https://en.wikipedia.org/wiki/Edict_of_Cyrus

   => Balfour:
   —————–
   * Arthur Balfour (1848-1930), bol bývalý minister zahraničia, v rokoch 1902-1905 bol premiér Spojeného kráľovstva, nadnárodný slobodomurár, bol zakladajúcim členom pra-lóže ,,EDMUND BURKE” (x).

   Zakladajúcim členom nadnárodnej slobodomurárskej pra-lóže ,,EDMUND BURKE” bol aj Lord Nathaniel Mayer (Natty) de Rothschild (1840-1915), prvý lord Rothschild. Arthur Balfour a Lord Nathaniel Mayer de Rothschild teda zakladali spolu pra-lóžu ,,EDMUND BURKE”, v ktorej aj spolu súčasne sedeli a z ktorej aj súčasne ovplyvňovali dianie vo svete.

   Lord Nathaniel Mayer (Natty) de Rothschild (1840-1915) mal staršieho syna – Lionela Waltera (Walter) Rothschilda (1868-1937), ktorý bol predseda britskej sionistickej organizácie.
   Arthur Balfour, ako minister zahraničných vecí Spojeného kráľovstva sa podpísal v r.1917 pod tzv. Balfourovu deklaráciu, ktorá bola odoslaná Lionelu Walteru Rothschildovi – predsedovi britskej sionistickej organizácie.

   * Lord Nathaniel Mayer (Natty) de Rothschild (1840-1915)
   https://family.rothschildarchive.org/people/61-nathaniel-mayer-natty-de-rothschild-1840-1915

   * Lionel Walter (Walter) Rothschild (1868-1937)
   (v odkaze je na konci uvedená aj zmienka o Balfourovej deklarácii)
   https://family.rothschildarchive.org/people/102-lionel-walter-walter-rothschild-1868-1937

   (x) poznámka:
   V politológii je paternalistický konzervativizmus spájaný so slobodomurárom Edmundom Burke (1728-1797), ktorý je považovaný za zakladateľa moderného konzervativizmu a po ktorom je aj pomenovaná nadnárodná slobodomurárska pra-lóža ,,EDMUND BURKE”, ktorá bola založená v Anglicku r.1888 z podnetu ,,neoaristokratického” slobodomurára a Rothschildovho lídra Cecila Rhodesa, ako protireakcia na mohutne sa vo svete rozširujúcu pra-lóžu ,,THOMAS PAINE” (prvá nadnárodná pra-lóža na svete, založená v rokoch 1849-1852 v USA).

   Od roku 2020 si členovia vlád sveta – najvyšší pra-lóžoví slobodomurári (pre budúceho jednosvetového vládcu sveta) už reálne celosvetovo vyskúšali paternalistický a despotický prístup riadenia ľudstva, čoho sme boli svedkami.

   Paternalizmus – označuje vzťah medzi dvoma subjektmi (osobami, štátmi, oblasťami), z ktorých jeden pristupuje k druhému z nadradenej, ale súčasne otcovskej/materínskej a chrániacej pozície. Paternalizmus medzi osobami sa vyznačuje predovšetkým tým, že nadradená osoba sama vie, čo je pre podriadenú osobu najlepšie. Ide o presvedčenie a z neho vychádzajúcu politiku, že jedinci sami nedokážu poznať, čo je pre nich dobré, a je treba im správne postoje, jednanie či názory predať či ,,vnútiť”. Zároveň však ide o prístup obmedzujúci a zakazujúci ,,nevhodné” jednanie podľa názoru nadriadeného.

   => Trump:
   —————
   * Čo má Donald Trump spoločné s Tretím chrámom
   (video, slovenský preklad, 13 min.,33s)
   https://www.youtube.com/watch?v=1iKUbTOc6mU

   * Donald Trump, NWO, Tretí chrám, Antikrist
   (video, slovenský preklad, 12 min.,1s)
   https://www.youtube.com/watch?v=CwGn9ieopaU

   * Donald Trump si v lete roku 2023 prevzal ocenenie – Korunu Jeruzaléma z rúk predstaviteľov Israel Heritage Foundation (video, v angličtine, 1 hod., 2min.).
   Vo videu si Trump v 47 minúte preberá Korunu Jeruzaléma.
   https://www.youtube.com/watch?v=nhj4XPsHU-U

   Donald J. Trump:

   ,,I’m honored to receive your Crown of Jerusalem award, that’s a very big deal, as far as I’m concerned,“ the former President told the crowd.”

   ,,Je mi cťou prevziať vaše ocenenie Korunu Jeruzaléma, čo sa mňa týka, je to veľmi veľká vec,“ povedal bývalý prezident davu.”
   ——————————————————————————————————–
   * Zasvätenie Tretieho chrámu – Riaditeľ Chrámového inštitútu
   (video, slovenský preklad, 21 min.,4s)
   https://www.youtube.com/watch?v=78BUPkmxIko

   * Obnovení chrámu, Johannes Gerloff (video, český preklad, 8 min.,3s)
   https://www.youtube.com/watch?v=81QIaofCcE0&t=40s

   * Tretí chrám (video, slovenský preklad, 12 min.,24s)
   https://www.youtube.com/watch?v=yrxZpl7qMJM

   A ešte posledné video na záver….

   * Vychvátenie PO (!!!) Veľkom Súžení – Zac Poonen
   (video, slovenské titulky, 11 min.,33s)
   https://www.youtube.com/watch?v=ZtWZ9FzfNLg
   ——————————————————————————————————–

   • Objektívne

    Nový chrám, ktorého rozmery sú uvedené v Biblii nebude postavený na Chrámovej hore, nezmestil by sa tam. Je ale dosť pravdepodobné, že budú postavené dva chrámy. Ten druhý – väčší, nebude dokonca ani v blízkosti Jeruzalema. Biblia uvádza miesto ako v strede Izraela.

 7. Marcelinho

  Nechcem si pápeža zastávať, pravdupovediac ho ako veriaci nemôžem ani cítiť, ale nechce sa mi veriť, že by sa dopustil takých chýb, aby niekde verejne vyhlásil, že nejaký Schwab je dôležitejší ako Kristus a podobné šokujúce výroky. Naopak, často počúvam kňazov citovať Františka výroky, ktoré sú úplne v poriadku a plne v súlade so svätým písmom, dokonca Marián Kuffa ho občas cituje. V daných prípadoch kňazi aj uvedú, pri akej príležitosti dané slová František povedal. Keď čítam podobné tvrdenia, aké sú v tomto článku, už sa nespomína, kde, komu a pri akej príležitosti sa mal František takto vyjadriť, čo ma strašne vytáča, lebo ma zaujíma, kde je pravda.

  • Na to je jednoduchá odpoveď! Stačí si nájsť Pojednanie o rodine, pápeža Benedikta a pochopíš, prečo ho slobodomurári FEDU vymenili za Františka!

 8. Stretol sa prvý podvodník s naivným človekom. A vzniklo náboženstvo. V drvivej väčšine náboženstiev ide predovšetkým o moc nad ľuďmi! Tak sa nečudujme, že zákulisníci sa snažia ovládnuť aj túto inštitúciu…

  • Down to hell? …tí sú uplne mimo. Podla nich vraj „ludska dusa neprezije bez tela“.
   Nabozenstvo – vedomie a chvala Bohu je starsie ako vsetko zlo sveta, je starsie ako prvy akt vzdoru Lucifera voci Bohu. Skutocne nabozenstvo je večne! To len padli anjeli a padli ludski duchovia pod vplyvom temna pospinili nabozenstvo.

 9. Klamstvo, kde sa len pozrieme na mainstreame… ľudia začínajú čím ďalej tým viac zomierať na zástavy srdca a samozrejme, že s tým nemá nič spoločné včelička z úľa Pfizer, Astra a pod., ale nejaký vírus! Že ich huba nebolí, lebo svedomie už dávno stratili! Čo sú to len za ľudia…
  https://www.cas.sk/clanok/2881469/zdravotnici-panikaria-caka-nas-smrtelna-pandemia-desivy-nasledok-koronavirusu-im-neda-spavat/
  Už bolo o tom dosť popísaného, čo robí stále produkovaný spike protein v ľudskom tele, ale pravda sa dnes nenosí ! Ani v médiách, ani v TV ani u väčšiny lekárov a politikov, zabávačov a pod. !

 10. Tři univerzity potvrdily, že očkování proti COVID-19 ničí lidské zdraví

  https://aktax.cz/ockovani-proti-covid-19-nici-lidske-zdravi/

 11. Jednoduchá

  …mnohí si čoraz viac uvedomujú, aký je pápež v skutočnosti…tiež si uvedomujú, aká ,,pomoc“ bolo očk.COV 19 a tvrdia, že nikdy viac….

 12. Objektívne

  Cirkev už 2000 rokov pripravuje ovečky na odchod zo zeme, takže nič nového pod slnkom, len je to prebalené do moderného jazyka aj s cukríkom.

 13. WEF: 44 % lidských dovedností bude do pěti let nahrazeno umělou inteligencí

  https://aktax.cz/wef-44-lidskych-dovednosti-bude-do-peti-let-nahrazeno-umelou-inteligenci/

  • A potom to skončí. AI sa “vyčerpá”. Pretože to, čo za tých 5 rokov urobí bude, že “zužitkuje” a “prechrúma” veškeré ľudské poznanie nahromadené za generácie.
   Ale potom to skončí. Pretože skončí prísun nových poznatkov. Kto vie, ako ťažko sa rodí vedecké poznanie, chápe o čom hovorím. Ako dlho trvá experimentálne overiť predpovede matematiky v praxi, a spätne upraviť matematiku podľa výsledkov experimentov.
   Toto AI robiť nebude.
   AI si nedáva ciele – dávajú jej ich programátori.
   V momente, keď si AI začne sama stanovovať ciele, v momente, keď AI bude na niečom ZÁVISLÁ a navyše si to AJ UVEDOMÍ, stratí človek nad ňou moc. Plus podmienka AUTONÓMNOSTI.
   Dovtedy bude AI nástrojom toho, kto ju ovláda. Ako Golem.
   AI nebude sama stavať nové laboratóriá, dolovať vápnik, železo, titán v baniach… iba ak človek bude jej otrokom a za jej pomoc bude rád dolovať urán a lítium pre AI… stavať jej labáky, a plniť jej priania.

 14. Katolícka církev je jediná církev, kde existuje spoveď. Iné cirkvy také niečo nemajú. Prečo? Lebo katolícka cirkev chce vedieť všetko o svojich veriacich a chce ich absolútne ovládať.

 15. Mimo téma, ale přihodím sem další fakta, je jich už tolik, že to nejde ani stíhat, ale není to vlastně nic, co by jsme od začátku nevěděli, aneb jak řekl pan Turánek – V této zemi je zájem umlčet odborníky .. odkaz na jeho nový video rozhovor:

  odysee.com/@rdh:c/rdh-082-prof-rndr-jaroslav-turanek-dsc-v-teto-zemi-je-zajem-umlcet-odborniky:0?src=embed&t=2300.025998

  Kocourkov je oproti té současné racionální společnost. Vakcína se nemá roztrousit po celém těle. Při velkém množství nanočástic ve vakcínách rostou nežádoucí účinky a také zde hraje roli zánětlivost S-proteinu. Norma plazmidu ve vakcínách je pod 10 nanogramů a v některých šaržích se našlo až několik mikrogramů. Rychlé úmrtí po vakcíně může být způsobeno kontaminanty. Největší problémy této země jsou cenzura a bezskrupulózní obhajování něčeho, co už se obhájit nedá. Všechno si rozhodne veřejnost zda chce nebo nechce být nadále klamána. Lidi se nechali vmanipulovat do hry, ve které si buď zvolí komunistického podnikatele nebo komunistického lampasáka, jakoby nebyla jiná volba. Žijeme v období totalitní moci, která má trochu jiné metody. Zadání pětikoalice je dostat tento stát na kolena a poté ho rozprodat zahraničním společnostem za směšné ceny. Žádný mesiáš nás nespasí, ale my sami se musíme stát tím mesiášem, který tuto společnost postaví na nohy.

  A DODÁM K TOMU – tři jihokorejské univerzity (s odkazem na údaje z databáze zdravotního pojištění) zjistily, že „plně očkovaní“ jsou na tom zdravotně hůře než (čistí a geneticky nezmutovaní) neočkovaní jedinci a potvrdily (to co dávno víme), že ko*kovid „očkování ničí lidské zdraví: Autoimunita, hučení v uších (tinnitus), záněty pohybového aparátu a další a další problémy.. viz:

  threadreaderapp.com/thread/1735928289800196139.html

  „Všechny vakcíny byly identifikovány jako významné rizikové faktory pro každou zánětlivou muskuloskeletální poruchu,“ uzavřeli výzkumníci. „Tato studie zjistila, že jedinci, kteří obdrželi jakoukoli vakcínu, měli vyšší pravděpodobnost, že u nich budou diagnostikovány zánětlivé muskuloskeletální poruchy, než ti, kteří vakcínu nedostali.“

  + WEF tvrdí, že na „dekarbonizaci“ naší planety je potřeba 3,5 bilionu dolarů ročně… což je asi slovo pro depopulaci, aneb kdo ty zmet*ky konečně zastaví?!

  + Jo a EU odhlasovala povolení otevřeného přístupu k soukromým zdravotním údajům bez souhlasu pacienta, kdy při nedávném hlasování většina eu poslanců hlasovala pro to, aby vláda měla přístup k soukromým lékařským záznamům bez souhlasu pacienta..

  + Satanský papěž z Vatikánu rozhodl, že katoličtí kněží mohou žehnat párům stejného pohlaví a LGBTQ…

 16. Jednoduchá

  …katolíc.cirkev zrejme pozná základy manipulácie….

 17. Ved ten kkt zmeni modlidbu..Otce nas… Modlidba otcenas dokazuje , ze Satan diabol nejestvuje a ze to Boh tresta a pokusa..

  • V Otčenáši je prý chybička,která se tam při překladu „připletla“.
   A neuveď nás v pokušení – proveď nás pokušením.
   Bůch nás nepokouší,ale pomáhá.

 18. Ale celkovo cely zapadny svet zije v zidovskych rozpravkach… Preco??? Co ak Jezis naozaj vol Len rymsky psy-op , za ucelom oklamat krvilacnych zidov??

  • Preco je Vatikan ,centrum krestanstva v Taliansku v Ríme ? A nie v Jeruzaleme ?…. “
   A? Kto vtedy okupoval Jeruzalem?

   • – a tiež: Prečo bol Pravý, NADpozemský Ježiš, odsúdený na smrť v Ríme, a nie v Jeruzaleme?

    • – a prečo sa – po zavraždení NADpozemského Ježiša – hybrid ježiškristus narodil „po troch dňoch“ židovke, keď sa nikdy nenarodil, lebo bol „odpočiatku“?

 19. Hm. Títo pajáci tak podceňujú ovce, že robia logické chyby. To na druhú stranu potvrdzuje, že ovce nie sú hodné perál.
  Takže: Ak Harari dopredu vie, ako AI upraví bibliu (z jeho slov vyplýva že ju AI upraví tak, ako očakáva WEF), potom načo mu je AI?
  citát z článku: Podľa Harariho možno silu umelej inteligencie využiť a použiť na pretvorenie spirituality tak, aby prijala globalistickú víziu WEF.
  Takže AI prijme “spiritualitu” WEF a pomôže tak pretvoriť spiritualitu ľudí. Takže Harari a WEF už teraz vedia, čo bude AI robiť.
  Ako veriť takej AI?
  Bude to slobodná inteligencia, alebo inteligencia “otrok”?
  Bude to nový “odborník” na kovid, pandémie a záchranu ľudstva – náhrada Krčméryho, Mikasa, Faučiho, Gejca? Lebo uznajte – ľudia môžu mať zištné dôvody klamať ostatných… ale AI bude pre obečky “nezištná”, neskutočne múdra, spravodlivá, nezaťažená predsudkami…
  Budeme jej veriť.
  Lebo Harari jej verí.
  Ja neviem, čo bude AI hovoriť a aké názory bude zastávať.
  Harari to už vie.

  • Otázka – ako to dopadne, keď začnú – čo nezačnú – meniť takto korán – keďže má prebehnúť islamizácia kresťanských krajín?

 20. Tak tomuto sa hovori poriadne silna kava od Vigana, pokial je to pravda, ze sa tak vyjadril.
  https://zemavek.sk/arcibiskup-vigano-bergogliove-pozehnania-pre-homosexualne-pary-ukazuju-ze-je-sluzobnikom-satana/

 21. A že sa ten pápež nebojí hrať sa na zástupcu Najvyššieho na Zemi a robiť v Jeho mene neplechu. Veď musí vedieť, že to musí skončí zle a trestu neunikne. Jedine, že by bol natotálku zdebilizovaný aj on tak ako je zdebilizovaný celý Západ.
  Jak musia byť tí temní hlúpi keď očakávajú, že by mohli mať šancu beztrestne vyviaznuť.
  Jedna vec je byť naivný zvedený a druhá byť pirátom, rebelom voči Pravde. Je tam rozdiel avšak obe cesty vedú k definitívnemu zániku.

  • Nie, Achnaton, nebojí sa.
   Tí na vrchole pyramídy Pravdu poznajú, len pred nami „ovcami“ ju krútia, ako sa im to kedy hodí.
   Ak Ježiš na kríži odpustil aj vrahom, pričom po celý čas pobytu na Zemi hovoril, že „robí to, čo videl u svojho Otca, ktorý je v nebi“, z toho im vyplynulo, že odpustí aj im.
   Oni, narcisti, si pravdepodobne len potrebovali užiť chvíľku samoľúbej, pochybnej „slávy“, aby sa potom po celú večnosť mali za čo hanbiť.

   • No, Emily ja som toho názoru, že tí na vrchole pyramídy vedia, že ich nakoniec čaká ich definitívny koniec, že už žijú – existujú bez možnosti očistenia a návratu do večných svetov. Tí už nemajú čo stratiť – a ak do rozkladu pôjdu oni tak nech tam s nimi ide každý duch. A tak sa snažia aby sa buď do súdu nevyvinul alebo príliš karmicky zaťažil – teda zakalil svoje jemnejšie telá. To sú tí v plne vedomej úrovni. Potom sú tí dole ako elity Zeme a tí úplne dole tie svaly – Vatikán/pápež, Židovstvo a potom Šváb a pod. Tí sú väčšinou zvedení, nemyslia v intenciách že niečo je dobré a niečo nie. Oni tie pojmy len Pravda, Lož nechápu ako treba ale chápu ich podľa svojho a hlavne sú to pre nich nástroje na dosahovanie cieľov. Oni s nimi obchodujú.
    Ale špeciálne u pápeža F – nieje to žiaden inteligent, je to taký všehoschopný kriminálnik, ktorý nemá problém s tým, že všetci vidia, že ide otvorene proti ľudskosti, ľudstvu, že pachtuje so svetovou mafiou, že podporuje genocídu na všetky spôsoby.
    On tam bol dosadený na to aby celú Európu a jej kresťanskú – nech už je za tým čokoľvek – aby tú Európu zlikvidoval.. vrátane seba. A že budú lietať triesky? Nevadí, dajte to sem, ja to urobím – tak by povedal. Je to čistý primitiv ale dobre si uvedomuje, čoho sa dopúšťa, že stojí na strane zla.

   • Objektívne

    Niekoho na kríž dali, ale Ježiš to určite nebol. Ukrižovanie bolo v tej dobe bežnou praxou. Ten, kto vie robiť zázraky by sa nenechal ukrižovať a nenechal by svoju podobu v zohavenom stave vystavovať po celé tisícročia pred ľuďmi. Ježiš Kristus nikdy ako osoba nežil. Jeho meno je len personifikáciou toho, čo je na nebi vidieť v určitom čase. Kresťanstvo ako také bolo založené na podvode. Urobili tak rimania, ktorí chceli ako obyčajne aj mnohí iní: moc, slávu a bohatstvo na večné časy.

    • J.K. nemohol robiť žiadne zázraky a ani ich nerobil. Ani on – syn Boží – oddelená časť Ducha Boha, ktorá je inkarnovaná v vo fyzickom tele na Zemi ich robiť nemôže To len temní služobníci zámerne rozšírili lož, že syn Boží by ich mohol robiť a že teda ak sa nevie zbaviť utrpenia tak ním nieje. J.K. skončil na kríži rovnako ako množstvo ďalších a tiež nevstal z hrobu vo fyzickom tele. To je zas len zameraná lož podsunutá ľudstvu aby verili v nereálneho Boha.
     Úlohou Temna inkarnovaného v cirkvi bolo a je oddeliť ľudstvo od reálneho Boha – a to keďže voči Bohu a Jeho Zákonom sú bezmocní – tak Jeho obraz – aby sa ho zbavili – museli prekrútiť v mysliach ľudí.

     Mimochodom je temnými prekrútená pravda aj o Achnatonovi, o jeho pôsobení. O Achnatonovi ľudstvo nevie skoro nič a pravda o ňom je utajovaná. Takmer všetko čo som o ňom videl v médiách alebo čítal je nepravda. Pravda o jeho poslaní na Zemi bude odhalená a spôsobí neuveriteľný šok a tiež úžas.

    • Vychádzam z biblie pre kňazov, do ktorej som kedysi dávno mala možnosť nahliadnuť („ovciam“ túto jej verziu samozrejme nikdy nesprístupnili, lebo by sa boli predčasne odhalili). Pravý Ježiš – návštevník z dodnes utajenej planéty – počas pobytu na Zemi neurobil ani jediný zázrak: Ježiš bol Dokonalý Inteligentný Človek, nie nejaký kúzelník… Nenarodil sa; bol „odpočiatku“. Zem navštívil z dôvodu, aby nám „povedal Pravdu o svojom Láskyplnom Otcovi, ktorý je v nebi“. „Keby ste boli mňa poznali, boli by ste poznali aj môjho otca; ale odteraz ho už znáte aj ste ho videli.“ (Ján 14:7). Doplním – citát bol Ježišovou odpoveďou na príslušnú otázku Tomáša, ktorý sa neskôr stal Ježišovým Učeníkom (NIE apoštolom! – PRAVÝ Ježiš apoštolov nemal; mal iba niekoľkých Učeníkov, s ktorými sa neustále musel skrývať v Getsemanskej záhrade pred prenasledovateľmi).
     Od vraždy Ježiša a „pribitia Jeho Pravdy na kríž“ + rýchlym nahradením ho falošným židovským kristom s jeho kostolmi, kňazmi, odpustkami…sa datuje náš letopočet.
     Ježiša odsúdil Rímky panovník (Pilát Pontský) za súhlasného skandovania židovského národa vrátane Márie, ktorá na okamih zahrala úlohu Ježišovej matky. Presnejšie – matky nastupujúceho (žida) – krista (ktorý sa na Ježiša príliš nepodobal).
     Kde bol ten akože Ježiš-kristus po viac ako tri desaťročia, kým dospel? Zrazu vymenil učeníkov za apoštolov? A z jeho prenasledovateľov sa zničoho-nič stali nasledovníci? Aké mal kristus učenie? Žiadne. Jeho jediným poslaním bolo robiť kúzla, „obrátiť“ „vodu“ na „víno“ a potom zmiznúť.
     Zaujímavé je aj to, že pred príchodom / nástupom židokrista sa záhadne stratil máriin manžel jozef. Taktiež Náhoda?

     • Objektívne

      Ako je to s krížom, ukrižovaním, vstaním z mŕtvych je astrologicá záležitosť a ONI to vedia, majú to starodávne poznanie, preto môžu hlásať, to čo hlásajú.

      Slnko s jeho životodarnou a ochrannou povahou bolo personifikované už pred mnohými tisícročiami ako neviditeľný stvoriteľ a boh. Bolo známe ako „Boží syn“, svetlo sveta, spasiteľ ľudstva. Slnečný boh Egypta – Hórus, on je Slnko a jeho život je sériou alegorických mýtov zahŕňajúcich pohyb Slnka na oblohe. V skutočnosti je Hórov príbeh takýto:

      Hórus sa narodil 25.decembra panne menom Isis-Meri. Jeho narodenie sprevádzala hviezda na východe, ktorú nasledovali traja králi. Už v 12.rokoch hlásal svoje učenie. Hórus a jeho 12.učeníci cestovali po krajine a konali zázraky ako uzdravovania chorých alebo chôdza po vode. Mal mnoho prezývok ako Pravda, Svetlo, Pomazaný, dobrý pastier, baránok Boží a mnoho iných. Po Typhonovej zrade bol Hórus ukrižovaný, pochovaný a po troch dňoch vzkriesený.

      Tieto Hórové atribúty, či už pôvodné, alebo nie, sa vyskytujú v mnohých kultúrach sveta, u mnohých iných bohov, ktorí majú rovnakú mytologickú štruktúru.

      – Attis z Phyrigie, zrodený z panny menom Nana 25.decembra, ukrižovaný, uložený do hrobky a po troch dňoch vzkriesený.
      – Krišna z Indie, porodený pannou Devaki so signálnou hviezdou na východe, konal zázraky so svojimi učeníkmi a po smrti bol vzkriesený.
      – Dionýzos z Grécka, porodený pannou 25.decembra, bol učiteľom na cestách, konal zázraky ako premena vody na víno, mal aj prezývku „Kráľ králov“, „jediný Boží syn“, „Alfa a Omega“ a mnoho ďaľších a po svojej smrti bol vzkriesený.
      – Mithra z Perzie, porodený pannou 25.decembra, mal 12.učeníkov a konal zázraky, po svoj smrti pochovaný na 3 dni a potom vzkriesený, bol tiež známy ako „Pravda“, „Svetlo“ a mnoho ďaľšieho. Je zaujímavé, že posvätný deň uctievania Mithru bola nedeľa (sunday – deň Slnka).
      – Ježiš Kristus, to isté…

      Podstatným faktom je, že existuje mnoho spasiteľov z rôznych období z celého sveta, ktorí spĺňajú tieto spoločné charakteristiky. A teraz to najzaujímavejšie:

      Úsek narodenia je komplet astrologický. Hviezda na východe Sirius, je najjasnejšou hviezdou, ktorú je 24.decembra vidieť v línii s 3 hviezdami Oriónovho pásu. Tieto 3 hviezdy sa dnes nazývajú rovnako ako v minulosti: Traja králi. Spoločne ukazujú na miesto východu Slnka 25.decembra, preto traja králi „nasledujú“ hviezdu na východe aby našli východ Slnka – zrodenie Slnka. Panna Mária je súhvezdie Panna (Virgo). Starobylý znak pre toto súhvezdie je upravené „m“, preto Mária aj ostatné panny ako Myrra, Maya začínajú písmenom „M“. Virgo je tiež známe ako chlebový dom (Betlehem) (panna držiaca snop pšenice), reprezentuje august a september, čas žatvy. Betlehem je odkaz na miesto na nebi a nie na Zemi. Prečo Boží syn umiera? Súvisí to so zimným slnovratom. Slnko 22 decembra „umiera“ – dosahuje najnižší bod na oblohe a 25.decembra sa znova pohne aby prinieslo teplejšie dni a jar. Počas tejto 3-dňovej pauzy sa Slnko priblíži do susedstva k súhvezdiu Južný kríž (crux) a preto bolo povedané: Slnko zomrelo na kríži, 3 dni bolo mŕtve, len aby bolo vzkriesené, či znovu zrodené. Preto Ježiš a mnohí ďaľší slneční bohovia zdieľajú koncept ukrižovania, 3-dňovej smrti a vzkriesenia. Ide o prechod Slnka pred jeho obratom späť k severnej pologuli prinášajúc jar a teda vykúpenie.

 22. Ja sa vyjadrím len tým umeleckým dielam……Keď sa bližšie pozriete na vatikánske súsošie Ježiša s plejúcimi vlasmi ………. no asi to len nejaký umelec modernej doby navrhol….. Podobne ako v Šaštíne umelkyňa D.S. namaľovala žltý obraz sv. Jozefa, pri návšteve pápeža, to jej dielo mne sa mi vôbec nepáči, je to vec osobného vkusu, každý vidíme všetko inak. V modernom umení hľadáme to čo nám prezentuje samotný tvorca, napr. abstraktné obrazy, malé dieťa by povedalo, veď sú to čarbanice, ale dospelí v tom hľadajú to umenie aby ich nepokladali za blbcov, ktorí tomu nerozumia. Tomu si ozaj najlepšie rozumie umelec ktorý to vytvoril. preto si myslím že pápež František nemôže za dekoráciu, ktorú má za chrbátom.
  Ľudská fantázia je nevyčerpateľná, popíše sa aj veľa nepravdy a vždy sa nájdu takí, ktorí všetkému veria, rovnako ako sa už roky píše o konci sveta. Každý rok dávajú rôzni veštci svoje predpovede ako teraz ten Aujula na r. 2024 , z tohtoročnej sa mu nesplnilo vôbec nič. Verte – neverte, ozaj to bola výborná relácia plná záhad.

 23. Jindra Lípa

  …ten, kdo zná velmi dobře Bibli a má s Bohem úzký vztah, ví své a je vzhledem k takovýmto informacím v klidu. Jak ohledně toho, dá-li se dnešnímu Písmu skutečně důvěřovat, tak toho, jakou „moc“ má pape_, či jemu podobní. Nevěřící, či věřící „na baterky“, dávají obsahu takovýchto článků důležitost, ale z hlediska skutečné víry, biblické Pravdy (Ježíš: „Poznáte pravdu a ta vás osvobodí – Jan8:32), jde o neduchovní a nerozhodující věci, s nimiž si Stvořitel ve svůj čas snadno poradí – „Nenechte se oklamat, Bohu se nelze posmívat. Co člověk zasévá, to také sklidí…“ (Galaťanům 6:7)

 24. Právo přepisovat Bibli nemá žádný kněz, žádný církevní hodnostář, žádný kardinál ani žádný papež ani žádný anděl. Svatý Pavel to říká jasně Galatským 1:8-9 SNC
  Znovu opakuji: I kdyby někdo z nás – nebo dokonce anděl z nebe – hlásal něco jiného, než jsme vás učili my, ať je na věky zavržen.
  Amen, pravím vám,: DOkud nepomine nebe a země, nepomine ani jediné písmenko ani jediná čárka ze Zákona, dokud se všechno nestane. (Matouš 5,18).
  Bible je základní kámen křesťanství, kdo ji chce přepisovat, ten se odvrací od Boha a odvrací od Něho i ty, kteří mu uvěří. Stihne ho přísný Boží trest.
  Jen diktátoři tvrdí, že vztah s Ježíšem je pro lidi škodlivý. Když má člověk úzký vztah s Bohem, má Boží pomoc i ochranu a diktátor si s ním nemůže dělat, co chce. Co Bůh nedovolí, to se nestane. Pokud se člověk vzdá Boha, jeho pomoci, ochrany, nemá ho kdo chránit a sám na to nestačí, a diktátor si s ním může dělat, co chce. Takový jedinec je mu zcela vydán na milost a nemilost, čeká ho peklo na Zemi a pokud se neobrátí, tak i na věčnosti. Bez Boha totiž není život ani světlo ani radost ani štěstí. Bez Boha je pouze smrt, temnota, hrůza, žal a zoufalství.

Pridajte komentár

*