Nečakaná vec počas pandémie spôsobila v USA prudký pokles úmrtí detí


Print Friendly, PDF & Email

Nečakaná vec počas pandémie spôsobila v USA prudký pokles úmrtí detí

Posledné mesiace nás média zaplavujú správami o tisíckach úmrtí v najrôznejších krajinách sveta, ktoré má na svedomí nový koronavírus.

V tej záplave čísel však zanikol jeden zaujímavý fakt, a to, že v USA začali prudko klesať celkové počty úmrtí detí. Čím to asi bude? Na to sa už bližšie pozrieme v tomto článku.

Úmrtia detí vo vekovej skupine do 18 rokov sú pomerne zriedkavé v porovnaní s úmrtiami starých ľudí. To je celkom logické, keďže starí umierajú viac ako mladí.

V malých krajinách ako Slovensko bývajú počty úmrtí detí týždenne len v jednotkách či desiatkach, preto sa ťažšie štatisticky skúmajú. Avšak vo veľkých krajinách, ako napríklad USA, kde žije vyše 300 miliónov ľudí, aj úmrtia detí tvoria štatisticky významné číslo.

Vývoj úmrtí od začiatku pandémie

Z posledné obdobie číslam v USA dominujú zvyšujúce sa úmrtia starých a dospelých, ktorých je vo vekovej skupine 18 až 64 ročných celkovo okolo 13000 úmrtí týždenne a v skupine nad 65 rokov je to až 35-40000 úmrtí za týždeň.

Vo vekovej skupine detí do 18 rokov sa priemerne číslo úmrtí za týždeň (mimo pandémiu) pohybuje okolo 700, z toho vyše polovica pripadá na deti vo veku do 1 roka.

Priebeh pandémie nám však priniesol pomerne veľké prekvapenie. Začiatkom marca 2020 začali týždenné úmrtia detí postupne klesať až na úroveň okolo 500 v strede apríla a potom aj počas mája.

Priebeh vývoja počtu úmrtí detí v tomto aj za minulé roky je zobrazený na úvodnom obrázku. Rok 2020 zobrazuje hnedá čiara.

Takže, kým v New Yorku a domovoch dôchodcov po celej krajine úmrtia prudko rástli, u detí sa začalo diať čosi veľmi zvláštne, priam mysteriózne.

Vyzerá to tak, že pandemické obmedzenia, ktoré počas jari uzamkli vo svojich domovoch celé USA a významne narušili životy obyvateľov, priniesli aj približne 30% pokles detských úmrtí.

Bližší pohľad na úmrtia detí

Čo sa stalo? Bol to ochranný účinok uzavretia škôl? Dostávali sa tínedžeri v domácom prostredí menej často do riskantných situácií a mali teda menej smrteľných úrazov?

Nie, efekt poklesu úmrtí sa týkal len veľmi málo detí v školskom veku a adolescentov.

Nasledujúci graf ukazuje pokles úmrtí v jednotlivých vekových skupinách detí – modrá čiara sú deti do 1 roka, sivá čiara sú deti medzi 1 až 4 rokmi a oranžová čiara sú deti od 5 do 14 rokov:

Takže, ako je vidno z grafu, takmer celý pokles pochádza zo skupiny detí vo veku do 1 roka života. Nejako teda karanténa a pandemické obmedzenia zachránili životy stoviek malých detí, vyše 200 každý týždeň!

Tu treba zdôrazniť, že každé úmrtie človeka je tragické. Ak však zohľadníme „stratené roky života“, potom úmrtia detí majú vyššiu váhu ako úmrtia starých ľudí, ktorí by ešte žili možno 5 rokov či ani toľko. U mnohých starých pacientov nad 80 rokov to mohli byť len mesiace strateného života.

Prírodná liečba osteoartritídy

Na druhej strane, keď sa smrti počas karantény vyhne taký novorodenec, zachránilo mu to 80 (prípadne i viac) rokov života.

Čo teda spôsobilo pokles úmrtí malých detí?

Pomaly sa dostávame k zásadnej otázka: Čo spôsobilo ten dramatický pokles úmrtí u novorodencov do 1 roku?

Keď malé deti umrú, tak je to zvyčajne nejaká forma vrodenej poruchy alebo pôrodného defektu. Samozrejme, stávajú sa aj smrteľné úrazy či násilné prípady úmrtí.

Existujú však aj prípady, keď predtým úplne zdravé dieťa náhle zomrie. Tieto typy úmrtí sa zvyčajne označujú ako „Syndróm náhleho úmrtia novorodenca“ alebo pod skratkou SIDS.

Podľa údajov americkej Organizácie pre kontrolu ochorení (CDC) je SIDS jednou z dvoch najčastejších príčin úmrtí detí medzi 1 mesiacom až 1 rokom života.

Tuto bohužiaľ nemáme podrobnú štatistiku trendu výskytu SIDS počas súčasnej pandémie, no máme výpovede niekoľkých lekárov z jednotiek intenzívnej starostlivosti (JIS), ktorí hovoria, že počas pandémie sa výskyt SIDS výrazne znížil.

Jeden doktor dokonca hovorí, že kým normálne vidí okolo 3 prípady SIDS za typický týždeň, počas pandémie nevidel žiaden.

Čo sa teda stalo počas pandémie, že to malo taký významný vplyv na pokles SIDS? Prestali sa zaznamenávať úmrtia novorodencov? Starajú sa rodičia lepšie o svoje deti keď nie sú v práci, ale pracujú z domu?

Hypotéz existuje mnoho. No predsa je tu jedna výrazná zmena, ktorá u týchto malých detí nastala počas pandémie.

A tou nečakanou zmenou je výrazný pokles očkovania, keďže mnohí pediatri počas pandémie mali zatvorené ambulancie alebo rodičia s nimi radšej nevychádzali z domu.

Podľa štatistickej správy CDC o týždenných úmrtiach vydanej 15. mája bol zaznamenaný výrazný pokles podaných detských očkovaní. Pokles začal približne v polovici marca, teda presne v rovnakom čase, odkedy sa zaznamenal aj pokles detských úmrtí.

Podrobný graf poklesu podaných vakcín počas tohto roku nájdete tu:

Záver

Tento efekt očkovania počas korona pandémie sa samozrejme netýka len USA, ale aj ďalších krajín. Aj na Slovensku nedávno prebehla konferencia, kde naši najväčší očkovací propagátori vyzývali k nepoľavovaniu očkovania detí počas pandémie.

Faktom však je, že očkovanie detí bolo narušené takmer na celom svete. Natíska sa tu preto otázka: Umiera vo svete teraz menej detí len vďaka tomu, že sa obmedzilo očkovanie?

Myslíme si, že táto otázka by sa mala bezodkladne dôsledne vyšetriť a zodpovedať.

Liečba osteoporózy

Zdroj: childrenshealthdefense.org, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Jozef Horňák

  Prejavilo sa to, čo už tvrdím viac ako desať rokov, že očkovacie séra posledných tridsať rokov sú nebezpečné. Vtedy ma označili za šíriteľa poplašných správ a hoaxov, vymazávali moje komentáre a zdá sa, že som mal pravdu. Ani niektorí lekári si nedali očkovať deti. Naše generácie boli očkované na každú chorobu zvlášť a prežili sme. Teraz dávajú detičkám 5-6 kombinácie, s ktorými sa to telíčko nemôže vysporiadať. Tiež prímesou sér je alumínium a niekedy ortuť! Nesvedomitosť farmaceutických firiem je nehorázna.

  • mám pro vás něco pane Horňáku, napište mi prosím na [email protected]

  • Mariana Dostalova

   Dobry vecer pan Hornak,chcela by som sa opytat,mojej vnucke podali dvojkombinaciu naraz, pritom sa moze rozdelit, nepytali sa matky,aj ked nesuhlasila, dieta dostalo vysoke teploty, zacala neskor rozpravat, ale hlavne nema chut do jedla a velmi malo rastie a nepribera.neviem teraz nazov tej dvojkombinacie, ale mozem to zisti, je to mozne, ze by to boli nasledky toho ockovania? Druha vnucka ma zase celiakiu,tak sme nestastni.Dakujem

   • MuDr-lant

    Najúčinnejšia detoxikačná látka ktorú vedci poznajú je propolisová tinktúra. Stačí každé ráno 3-4 kvapky na lyžičku po dobu 2 mesiacov. Najviac prírodného rastového hormónu sa nachádza v sušených pšeničných klíčkoch. Stačí 2 polievkové lyžice pred každým spaním napr. do večere, napr. do hotovej krupičnej kaše s grankom posypaným. Zlepšuje aj nechutenstvo.

 2. Jozef Tlamka

  Názor: zníženie počtu mŕtvych detí je v synergickej súvislosti s funkčnosťou epifýzy……….“mladú“ epifýzu štartuje vírus do obranných protilátok…
  „stará“ epifýza s endokrinopatiou – melatonín je ????? nedokáže naštartovať imunitný systém cez slezinu-makrofágy……..niečo o tom vizionársky v 80 r.veku viem…Jozef

 3. Jednoduchá

  …hm, je to celkovo smutné, že očkovania ,,by mali pomáhať“ a pritom je to v mnohých prípadoch naopak :-(……ako píšete p.Horňák, malé detičky sa s tým tak
  nevedia vysporiadať, tak majú potom problém :-(…..
  …..kiežby sme všetci v 1.rade boli hlavne ľudia nielen rozumní, ale HLAVNE chápaví, vnímaví, empatickí a pod……naše ,,cítenie“ upadá, začíname byť ,,citovo otupení“ a to je na škodu celej spoločnosti…..mali by sme sa spamätať a všímať si nielen to naše vnímanie, ale celkovo našu psychickú a duchovnú ,,potravu“, či jej máme skutočne na terajšiu dobu dosť :-(…..nech sa nám v tom darí :-)………..

 4. Jednoduchá

  Milá p.Dostálová,
  viem, že Vás ako milujúcu starú mamu trápi, že Vaše vnučky majú zdravotné
  problémy.
  Čo sa týka tej 1., nedajte sa odradiť žiadnym ani lekárom, ani iným človekom !
  Podľa možnosti nech jej urobia všetky možné vyšetrenia, kt.môžu mať súvislosť
  s jej nechutenstvom a pomalým rastom. Možno stačí ,,len pomôcť napr.dodaním rast.hormónu a Vaša vnučka bude opäť v poriadku :-). Nemusí to byť práve z očkovania, ,,pochodíte vyšetrenia“, kde sa len dá, riešenie a príčina sa určite nájdu :-).Určite aj na tomto portáli niečo zistíte :-)……..Čo sa týka tej 2.vnučky, je to určite diagnóza na celý život, no rozhodne sa s ňou dá žiť ! 🙂 Výbornou správou v jej situácii je, že sa na to vôbec prišlo. Z vlast.skúsenosti viem, že sú tam určité obmedzenia, no ak ju k nim ,,budete dôsledne aj viesť“,už odteraz, potom to už bude brať ako súčasť svojho život.štýlu :-)))…..
  A ešte niečo p.Dostálová, aj keď Vás to trápi, nedávajte to najavo pred svojími vnučkami. Ono každá choroba má svoju príčinu / výborne to rozpísal rus.lekár Valerij Sineľnikov vo sv.knižkách – Dohoda s chorobou a Vnútorné príčiny chorôb“./
  Vrele Vám ich odporúčam a ,,posúvam misiu diel “ tohto autora tak, ako som to ,,posunuté“ dostala aj ja.:-) Skúste to brať ako život.skúšku, ako výzvu a uvidíte, že pohľad na ich ochorenie nadobudne úplne iný rozmer! :-)… Buďte pozítívne naladená, viem, že niekedy je to ťažšie, no práve aj pesim.prístupom si človek ,,privoláva“ ďalšie, k chorobám sa ešte nikto ,,nepretancoval“ :-(…Vaše vnučky ,,kopírujú“ správanie Vás a aj Vašich detí, teda svoj.rodičov, takže ak uvidia, že pevne stojíte za svoj.rozhodnutiami napr.v držaní bezl.diéty a pritom ju s láskou podporujete v jej aktivitách, budú vidieť, že pre 1 chorobu predsa ,,neprestane vychádzať slniečko“ :-)))………
  Deti sú odrazom nášho správania, či už si to priznáme, alebo nie a naše názory, postoje a pohľad na život.situácie ,,do seba nasávajú“ hlavne naším konaním.
  Takže buďte milá, usmiata :-), no dôsledná stará mama a majte nádej, že všetko sa čo ,,porieši“ čo najlepšie :-)………………
  Veľmi Vám držím palce a pevne verím, že to zvládnete ! Želám Vám pekný požehnaný víkend a veľa ,,slniečka“ nielen tam vonku, ale aj vo Vašom srdiečku :-)))………………………..

 5. Jednoduchá

  P.Dostálová,
  máte tu výbornú radu od p. MuDr-lanta,
  už treba len vyskúšať :-)……………

 6. …iba doplním – s propolisom veľmi opatrne; nie všetko je vhodné pre každého. Propolis zrýchľuje metabolizmus, preto by sa ho mali vyvarovať ľudia s rýchlym pulzom, vyššou telesnou teplotou, so sklonom k poteniu sa… – tieto príznaky majú zväčša ľudia s krvnou skupinou A (pitta).
  Najlepším liekom úplne pre všetkých je začať jesť VÝLUČNE prirodzené potraviny, teda také, ktoré neprešli žiadnou úpravou. Hlavne zelené – rastú všade navôkol. A preferovať z nich tie, ktoré sú vhodné pre konkrétny metabolický typ.
  Odporúčam mrknúť do ajurvédy, aj do makrobiotiky – a vybrať z nich to, čo je vhodné aj pre „našinca“. Teda pre Stredoeurópana, ktorého organizmus vďaka nevhodným zásahom zvonku zostal „vykoľajený“… Až keď prídeme na to, ktorým smerom sa vychýlil, až potom ho budeme vedieť vrátiť späť, a to bez negatívnych dôsledkov.

Pridajte komentár

*