Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Po covide je tu druhý globálny IQ test: Ak zlyháme, povedie to k našej deštrukcii


Print Friendly, PDF & Email

Po covide je tu druhý globálny IQ test: Ak zlyháme, povedie to k našej deštrukcii

(Rhoda Wilsonová, Expose News) Prvá globálna psychologická operácia bola pandémia covidu. Bola navrhnutá tak, že sa zamerala na ľudí veriacich vo „vedu“, a preto boli náchylní na manipulácie zo strany „vedeckých autorít“. Konečným cieľom bolo, aby každý dostal „vakcínu“.

Druhá, súčasná psychologická operácia sa zameriava na ľudí, ktorí veria v Boha. Snaží sa prinútiť veriacich, aby podporovali činy, ktoré povedú k ich vlastnému zániku prostredníctvom Svätej vojny. Požadovaný cieľ je rovnaký ako pri covide – depopulácia a chaos.

„Žiaľ, veľa ľudí, ktorí zvládli IQ test číslo jeden, zlyháva v IQ teste číslo dva,“ povedal moderátor Mike Adams v podcaste stránky Natural News. „Títo ľudia podporujú myšlienku svätej vojny, pretože sa nechali zmanipulovať médiami.“

Podľa Adamsa izraelská tieňová vláda, čiže spravodajské služby, umožnili, aby sa 7. októbra uskutočnil otrasný útok Hamasu proti izraelským občanom. Izraelské obranné sily (IDF) dostali rozkaz „nezasahovať“ v skorých ranných hodinách dňa 7. októbra 2023.

„Dovolili, aby k útoku došlo, a potom sa na to presne podľa plánu vrhli médiá, aby rozbehli psychologickú operáciu proti ľuďom, aby všetkých rozzúrili, aby obišli racionalitu a všetkých zapojili do Svätej vojny.

Izrael sa snaží o masívnu eskaláciu s cieľom úplne vymazať Gazu. Globalisti vedia, že pozemná operácia Izraela v Gaze povedie k zapojeniu ďalších krajín a regionálnej vojne, o ktorej vedia, že vyeskaluje až k jadrovej vojne – k 3. svetovej vojne,“ povedal Adams.

Podcast s Mike Adamsom si môžete vypočuť tu (v angličtine):

Rhoda Wilsonová zo stránky Expose News má mierne odlišný názor pokiaľ ide o súčasnú vojnu medzi Izraelom a Hamasom.

Má pocit, že psychologická operácia „Svätej vojny“ nemá vyvolať jadrovú 3. svetovú vojnu, ale skôr má ísť o ďalší krok smerom k mnohým bojiskám 3. svetovej vojny po celom svete. Mnohé bitky sa odohrajú v našich štvrtiach, v našich dedinách a v našich mestách.

Populácia väčšiny krajín sa už roky postupne radikalizuje na sociálnych sieťach, aby si „vybrala stranu“ v tejto vojne medzi Izraelom a Hamasom, ktorú plánovali celé roky.

My si však nemusíme „vybrať stranu“ zo „strán“, ktoré vytvorili globalisti. Môžeme si vybrať inú stranu – stranu tých, ktorí majú dobré srdce a myseľ.

Dobré srdcia a mysle sa nachádzajú v každom národe, každom náboženstve, každej rase, každej národnosti a vo všetkých spoločenských vrstvách. Sú všade okolo nás. Keď konáte spoločne, hovoríte jedným hlasom, tieto dobré srdcia a mysle sú neporaziteľné.

Domnievam sa, že cieľom radikalizácie na sociálnych médiách bolo urobiť túto vojnu blízkou a osobnou – „rozdeľuj a panuj“. Chcú postaviť brata proti bratovi, deti proti rodičom, priviesť vojnu k našim dverám – bez ohľadu na to, kde žijeme.

Jedným zo spôsobov, ako to zastaviť, je zostať pokojný a nedovoliť emóciám, aby ovládali naše myšlienky. To, čo je v našich srdciach a mysliach, sa uvoľňuje vo svete prostredníctvom našej reči a konania.

„Čokoľvek zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi.“

Keď hovoríme, hovorme premyslene a múdro. Zastavme sa a dobre si premyslime, než začneme konať. A keď tak urobíme, konajme múdro.

Ako bolo možné vidieť na sociálnych sieťach – tí, ktorí môžete, pomôžte svojmu blížnemu. Skúste sa presadiť a pokúste sa získať od globalistov nejakú pôdu pod nohami. Ich plán sa momentálne nachádza v zraniteľnom momente, preto potrebujú strach a chaos z vojny, aby ho posunuli vpred.

Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, pozrite si celú vyše 2 hodinovú epizódu Brighteon Broadcast News z 23. októbra 2023:

Zbohom vysoký krvný tlak

Prvý segment s názvom „IQ Test“ končí v čase 21:14. Druhá časť s názvom „Reťazová reakcia“ končí v čase 1:18:10. Treťou a poslednou časťou je rozhovor so Stevom Quaylom.

Témy zahrnuté v sekcii Quayle sú:

– Prvý globálny IQ test sa zameral na veriacich vo „vedu“ pomocou strachu v covidovej psychologickej operácie a požadoval poslušnosť voči vakcínam.

– Druhý globálny IQ test sa zameriava na kresťanov v ďalšej psychologickej operácii (v Izraeli), pričom využíva psychologický teror na požadovanie svätej vojny.

– Globalisti presadzujúci depopuláciu majú mnoho šikovných spôsobov, ako oklamať ľudí naľavo aj napravo, ako presadiť globálnu genocídu proti ľudskosti.

– Ak bude Gaza napadnutá pozemným útokom, IDF zažije ničivé straty.

– Americké vojenské základne na Blízkom východe budú napadnuté.

– Ceny energií budú prudko rásť, čo spôsobí infláciu a hladomor na celom svete.

– USA rozpútajú masívne tlačenie peňazí na financovanie vojny na troch frontoch: 1 bilión (1000 miliárd) dolárov týždenne.

– Úrokové miery na štátnych dlhopisoch raketovo rastú, pretože svet odmieta kupovať dlh upadajúceho amerického impéria.

– Izrael ako prvý podnikne jadrový útok v prípade, ak Irán, Hizballáh, Sýria, Turecko alebo Rusko ohrozia izraelské hranice.

– Jadrová odveta by mohla zasiahnuť americké lietadlové lode, čo by poskytlo dokonalé ospravedlnenie pre vstup USA do svetovej vojny.

– Izrael bude pravdepodobne v odvete tiež zasiahnutý a kompletne zničený jadrovými zbraňami.

– Globálne dodávateľské reťazce sa zrútia, ekonomiky sa zastavia.

– Americký dolár skolabuje, americké banky zlyhajú a nakoniec zlyhá a skolabuje aj americká vláda.

– Úspory, investície, akcie a dôchodky budú takmer úplne vymazané.

– V amerických mestách prepukne násilie a nezákonnosť. Situácia bude pripomínať štýl „Mad Max“ gangov.

– Jednotlivé štáty USA vyhlásia nezávislosť a zavedú svoje vlastné meny.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Rhoda Wilsonová, Zdroj: expose-news.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. treba sa modlit, aby na oboch stranach spoznali Krista, ako svojho Spasitela. Nic viac, nic menej!!!

  • Israismael

   Áno presne tak, treba spoznať aspekt Boha a jeho dvoch Synov.. Áno dvoch, pretoze Stvoriteľ pôsobí ako trojica (trigon) .Syn Ježiš pôsobí a vyžaruje z božského do stvorenia vyžarovanie Zákona príťažlivosti, známe to ľuďom ako láska a boží Syn Imanuel(Duch Svätý) vyžaruje z božského do celého stvorenia Zákon Spravodlivosti.Laska však nebude súdiť, ako to hovoria tradície cirkvy .. kto však bude súdiť svet a ľudí bude Spravodlivosť… Logika? Ani na Zemi nás nesudi láska v pozemských zákonoch, ale súdi sudca v talari podľa zákonov spravodlivosti.. Ľudia sa modlia v troch osobách a predsa si to neuvedomujú, ze existuje ešte aj niekto iný v rovnakej Božej sile ako boží Syn Ježiš… Ze existuje Syn boží Imanuel je ľuďom ťažko pochopiteľné,pretoze to nebolo nikdy správne vysvetlene .. Imanuel nie je zároveň aj Ježišom ako to hovorí pozemska cirkev v neporozumeni Izaisa 7:14
   . Ale je tu ešte jeden aspekt.. Aspekt alebo úloha temnoty z tých temných nadpozemských časti a sfér a to taká úloha, ze Lucifer práve v tejto dobe a potom aj jeho prisluhovaci chcú rozdeliť rodiny (hádky, psychologické rodinné vojny=otec proti synovy, brat proti bratovy, atď).. Ci tak nebolo aj v dobe covidu, v čase vakcinacneho šialenstva, alebo v názoroch na vojnu na Ukrajine, alebo aj teraz v Izraelsko-palestinskom konflikte?..
   V článku sú opísané dva procesy skúšok ľudí dnešných posledných časov pred tzv Božím súdom nad ľuďmi, ktorý sa nezadržateľne blíži a to po1.zdravotná skúška(veda, covid, vakcíny, lekári) a po 2.plliticko-nabozenska skúška (vojny, geopoliticke hry, duchovné poznanie
   resp odhalenie Pravdy) .. Treba k nim priradiť ešte jednu skúšku a to po 3. finančnú( hlad, znamenie šelmy, špekulatívna digitálna mena po resete hotovosti, resp po hospodárskom krachu).. Táto kríza je za rohom.. Všetko sa to deje globálne veľmi zrýchlene, v podstate od roku 2020.. Keďže sú to všetko krízy spôsobené nesprávnym a dlhodobo chybným spôsobom života ľudí, za ktoré si môže človek sám, tak môžeme to nazvať aj ako karmicke krízy, ktoré sa nahromadili a trestajú alebo nápravaju ľudstvo na konci kozmického veku Rýb, tesne pred začiatkom kozmického Veku Vodnára a tesne pred vrcholom Veľkej očisty Zeme od všetkého temna.. Po očiste nastane Udalost, ktora je zapísaná v dvoch knihách v Slove Pana= v Biblii a potom v knihe Vo Svetle Pravdy od Abdrushina. Udalosť je zapísaná ako príchod Syna božieho v oblakoch (a uvidí to každé ľudské oko)

   • Israismael…ten príchod Syna človeka v oblakoch..teraz si naozaj zakonšpirujem :)..mám také tušenie,. že to nebude mať nejakú čisto „technologickú“ podobu, teda viditeľné formy odtrhnuté od foriem života prírody ale bude to akoby som to povedal..bude to viacmenej živé, živé dianie – živly prírody budú navonok pôsobiť v nám nevídanej činnosti ale nič mimo večných prírody. A povedal by som, že ľudia budú vnútri tušiť čo sa v skutočnosti deje, budú to cítiť intuitívne bez ohľadu na to o koho pôjde pretože im v takej chvíli mozog brániť nebude, nebude ho v ten čas treba alebo bude donútený byť aspoň na čas pod vládou ducha/intuície – jednoducho zmlkne. Tak to vidím v obraze.

    • Ono .. keď sa vracia majiteľ firmy z dlhej služobnej cesty a ide urobiť dôkladnú kontrolu pracovísk tak každý jeden pracovník presne vie, ktorá bije – o čo ide – čo robil zle, čo zanedbal, ukradol a v čom má čisté svedomie. Ono je to zvláštne pretože v tomto prípade každý jeden človek vie objektívne vyhodnotiť ako na tom v skutočnosti je voči majiteľovi firmy. Vedia to jak tí nachytrejší a najmúdrejší tak i nedbalci a ľudia čo firme väčšinou len škodia. Ale v živote akoby ľudia nevedeli, že život – nieje len tak zo srandy že existencia nieje samozrejmosťou a že konať svojvôľu v živom prostredí, ktoré ich obklopuje sa prinajmenšom nemusí vyplatiť, že niesú vládcovia. Konajú akoby to nevedeli ale vnútri to veľmi dobre vedia.
     Jednoducho každý vie čo je fér a čo nie.
     To len teraz sa väčšina ľudí na Zemi robí, že sú neveriaci, že to či ono…ale jak príde ten deň tak si veľmi rýchlo spomenú, že prichádza Majiteľ na ktorého v skutočnosti nezabudli ale ho vytesnili zo svojich životov – každý ho inam odložil a pritom o ňom vnútri veľmi dobre vedia – v podvedomí. Skončia rečičky chytrákov a oblbovať seba a iných už nepôjde, jednoducho zmĺknu.

     • Toho tvojho majoteľa si strč tam kde slnko nesvieti. Človek nemá majiteľa, iba rab ale na co by si sa zamyslel, nezabudni: Pán je tvoj pastier a nič ti nechýba, ani ked ťa strihajú, doja a režú

     • Objektívne

      Na blížiacu udalosť sme pripravovaní tisíce rokov. V duchovne orientovaných materiáloch sa hovorí sa o veľkej sklizni duší. Každý, kto má IQ len o trochu väčšie ako je potrebné na vysokú školu príde sám na to, čo to znamená.

     • Guyfg… človek nieje Bohu rovný a ani ho nijako nevymyslel či nestvoril a nemá nijakú zásluhu na tom že sám ako ľudská bytosť existuje a ani na tom, že existuje svet okolo neho…ale nepýta sa okdial sa to všetko vzalo…ale tí prešpekuliovanejší a podvodní advokáti temna povedia: „počkaj, my vám to vsetkým vysvetlíme – vezmeme meter, vezmeme mikroskop a skúmavky a preskúmame to – my vedci…vyvinieme prístroje, metódy (aby sme vám pýtajúcim odkiaľ sa to všetko okolo nás vzalo dali náhradné odpovede. Ale predtým vám ešte vysvetlíme, že sa pýtate na príčinu existencie Života nesprávne ale začneme najprv tým, že hlúposti vás trápia).

    • Israismael

     Podľa informácií Abdrushina pôjde o sílne súdiace božie paprsky,, vysielané“ Parsifalom (ty zrejme vieš o koho ide).. Tiež to vidím podobne ako ty, ze bude to skôr vnútorný viditeľný obraz, ktorý sa bude javiť človeku ako živé prežívanie(preto ten vyraz, ze bude to vidieť každé oko aj keď to bude súd z oblakov=Parsifalove lúče vyžarovania, z časti Ježišove a z časti Imanulove, pretoze nejde oddeliť vo výšinach Lásku od Spravodlivosti, oni sú neoddeliteľne, sú zajedno) .. Silno vyžarujuce lúče do pozemskosti majú mať farbu fialovú, ktorá má byť kompatibilná s fialovým vyžarovanie aury ľudi( kalná žlt z vyžarovania ľudí, teda zle vyžarovanie aury ľudí neuspeje) Co nebude teda kompatibilné s lúčmi Parsifala , tak nebude posilnené a bude musieť byt tlakom živého božieho Svetla zatlačené na sami okraj planéty a v krátkom čase na to odlúčene, odvrhnute. Co bude posilnené kompatibilitou lucou tak ostane pre novú tzv tisicrocnu pozemskost , co bude odvrhnute tak to skončí(skončí ako telo na zemi nie však ako ľudský duch).. Mnoho ľudských duchov(ľudí) bude presunuté na nižšie planéty, aby mohli ešte dozrievat ako ľudia pokiaľ aj tam nedorazia lúče Parsifala,( ten,, presun“ na iné planéty sa stane tak, ako pri prirodzenej smrti, po odlúčeni ľudského živého ducha od tela pozemskeho) .. To vysvetľuje ono biblické =jeden bude vzatý, jeden ostane=.. Teda je to obrazne povedané ta ,, žatva“ a vytriedenie na zrno a plevu.. Táto planéta sa ma potom po veľkej očiste, ktorá sa už dokončuje v tieto časy, teda po veľkej očiste od všetkého zbaveného temna posilenena nasunut na vyššiu obežnú dráhu smerom ku Svetlu s ostatkom ľudí prezivsich po očistnej,, búrke“ (zmena obežnej dráhy, ktorú spomínala aj Vanga-Vangelija Pandeva Dimitrova).. To ma byt potom to nove nebo a nová Zem ako je to vylicene v biblii.. Nijak inak sa to nedá previest taky dej, iba jedine a podľa prazakonov Stvorenia aby sa na starú zem nasunulo bibliou spomínané nové nebo a nová zem.. Musí to byť podľa Zákonov Stvorenia presne tak ako sú stanovené Bozou vôľu, a nemôže to byť svihnutim čarovného prútika.. Nič sa nedeje švihom čarovnej paličky všetko má vesmírnu(Božiu) logiku a zákonitu postupnost..

     • Israismael

      Počuli ste to prvý krát tento vyliceny dej posledného súdu, ja viem .. Kľudne to zoberte ako fantáziu, úplne kľudne.. Badajte sami… Skumajte, nájdite si to, kniha Posledného súdu Vo svetle Pravdy je dostupná… Som si istý ze každy človek to očakáva inak, ak o tom súde nad ľuďmi vôbec vie.. Pretoze ľudia nevedia, nehľadajú informácie z Najvyššieho Zdroja ,tak spoliehajú sa len na kuse vysvetlenia cirkvy .. A predsa je to tak prekvapujúco jednoduche ako si to ľudia a aj pozemské cirkvy predstavujú a očakávajú.. Ešte raz :
      ,, Sudca“ vysiela do pozemskosti lúče v jeden okamih, v jednu hodinu na Boží príkaz… Jednoducho vysiela na celú Zem.. Farby sú dve :fialová a žltá, ktoré budú rozhodujúce pre triedenie ľudí v súde .. Farba fialová je to správne vyžarovanie ľudí, ale farba žltá je vyžarovanie ľudí negatívne..rozhodne prevažujúca farba vyžarovania! Žiaden človek nemusí predstupovat pred,, súdnu stolicu“, pretoze
      zosilnené žiarenie lúčov Boha cez Sudcu pôsobiaceho z oblakov (neba) neomylne a spravodlivo všetko vyriešia a nik sa pred nimi nebude môcť skryť, nik neujde sudiacemu účinku.. Tak je to… Jednoduché a prosté, tak ako to bolo už oddávna pripravené..

    • Máš problémy?

     kde boli 4a pol miliárdy rokov od vzniku galaxie? Mali dovolenku:???

     • Israismael

      Kde boli až do vzniku zeme ľudia?.. Aj to je vysvetlene.. To je však na dlho a to by tu neobsiahlo ani celé stránky nie to opísať par vetnými spojeniami..uspokoj sa s týmto : to, ze odkiaľ sme prišli ešte ako ešte nevedome ľudské zárodky, tak tam sa mame a musíme vrátiť po dlhom cykle vývoja späť.. Späť ako vedomí ľudski duchovia =ľudia, alebo človekovia by bolo správnejšie.. . Lepšie sa dá opísať iná udalosť len treba vedieť, ze zo vznikom Zeme pred 4,2 miliardami rokov nevznikol hneď aj prvý človek na zemi .. Však to bol ešte dlhy proces kým vznikli podmienky pre život na prvé primaty.. Kde boli potom ešte zvieratá a kde až potom prvi ľudia, prvé ľudské zárodky ?.. Vieme predsa to, ze to bola nejaká postupnosť vývoja tejto planéty a z najvyššie vyvinutého zvierata, co bola naozaj opica vznikol prvý človek ale nie tak ako si to myslia vedci, ze vývoj opice doviedol automaticky jej vývoj postupne až k človeku .. Nebolo tomu tak.. Pred vyše 2 miliónmi rokov dospel vývoj zeme do takého štádia ze už by ďalej vývoj nemožný cez najvyššie vyvinuté zviera toho času… ďalší vývoj tejto planéty by stagnoval a časom by to viedlo k zastaveniu vývoja, k strnulosti, zastaveniu vývoja .. Zrelosť našej zeme si vyžadovala teda v pravý čas, pred vyše 2 miliónmy rokov, vstup človeka, lepšie povedané inkarnaciu ľudského ducha do vtedy najvyššie vyvinuteho zvierata – opice… Až vtedy začali dejiny človeka na tejto Zemi a vývoj dospel až k dnešnej dobe.. Žiaľ dnes človek pôsobí už nie ako človek ale znovu sa dostal na úroveň zvierata svojimi cinmi(nie rozumom).. Mnoho krát dokonca je pod úrovňou zvierat lebo vraždí, spôsobuje vojny.,utrpenie, nemravnosti a pod..

     • Israismael

      Galaxia je omnoho staršia ,to len Zem má samotná 4,2 miliardy rokov ..Zem nie je ani zďaleka stredobod vesmíru ,naša Zem je na samom spodku Stvorenia ,na jej najspodnejšom okraji ..Otázka bola položená nesprávne ..aj keď som ju pochopil ,a bola zrejme v tej súvislosti myslena,že kde boli dovtedy ľudia alebo lepšie povedané ľudské duchovné zárodky ,kým nevznikla Zem..Niečo som aj napísal ale admin to nevstrebal do seba a nepustil to ,nakoľko si myslel že som porušil zrejme Darwinovu teóriu ,ktorá je síce v mnohom správna ale v mnohom aj nesprávna ..Teória Darwina nepripúšťa ten vznik prvého človeka na ZEmi ,ktorý som tam opísal a už vôbec nie inkarnovanie ľudského živého ducha do vtedy najvyššie vyvinutého tela zvierata na ZEMI,opice..

  • nie viac,spominat nabozenstvo,vsetky su falosne

 2. mariankosmac

  Áno toto je dôležitý článok pre veriacich, pretože tá nenávisť niektorých kresťanov – fanatikov je donebavolajúca. Ale ste si istí že už je ,,po covide“? Lebo pripadá mi že zase vídam čoraz viac oviec v rúškach.

  • Israismael

   Kvôli špekuláciam elít zo znížením počtu ľudí vo svete koniec covidu nie je. Ale ako skúša to už prešlo.. Ovce dokončia svoj,, beh“ vo svete, pôjdu na konečnú porážku a opäť budú stáť v rade na vakcíny…

   • Inak tá liberálna propaganda v tv, na nete… proste všade..aj vo firmách kde vedenie firiem doslova vyhľadáva „talenty“, ktoré sú schopné viesť tým „správnym“ smerom tak tá niektorým mladým totálne vymyla hlavy.
    Mám cca 5 ročné pozorovanie mladých liberálov z práce aj z civilu pretože sú okolo mňa a je to jak rakovina.
    Snáď najnebezpečnejšia je kategória cca 35+- ročných liberálov, ktorý nezažili socík ale zažili 90 tky alebo dospievali okolo roku 98/2000 – tí majú ešte starú poctivú školu od svojich rodičov ale celú tú školu, znalosti a všetko dobré čo im predali staršie generácie plne (nevedomky) využívajú v presadovaní liberálnych hodnôt takže sú celkom šikovní a dobre si veci zrátajú. Tí mladí od 15 do 30 rokov – tí sú už mäkkí, poddajní, usmievaví – tí sú už dokončení – s nimi už žiadna reč nieje.. žijú v inom svete a nejaké vakcíny…ani netušia odkiaľ sa môže brať opatrnosť starších generácií voči všetkému čo prišlo na kovidom a vlastne so všetkými liberálnymi „hodnotami“. Tí už ani zúrivo nebojujú (narozdiel od tých starších) proti „konšpirátorom“ ale sa len usmievajú – ide to akoby úplne mimo nich.

 3. prasa Mikas do basy!

  Progresívnemu Slovensku vyčítajú, že vôbec nemyslí na dôchodcov. Nie je to pravda. Súčasťou programu strany PS je zavedenie eutanázie. To je jej program pre dôchodcov.

  • to nejde, všetko by tam zožral a ostatní by hladovali-…

  • V mojom okolí mladí 25 – 35 liberálni shulení fašisti už majú tú tému – likvidácie starších/starých ľudí na programe dňa – započul som ako sa bavili – vraj dôchodcom treba všetko vziať – mobily, Pc, notbuky a všelijaké práva a nielen dôchodcom ale všetkým po 50 tke. A hlavne im vraj treba vziať právo voliť vo voľbách. Tak blbí niesú aby tomu sami verili, že je to vlastne idiotina – keby sa im ovšem zachcelo o tom nezávisle porozmýšľať ale otrocká láska k drogám a k absolútne neviazanému životu bez trestu im zatemnila myseľ. A naviac keď im to kvitovala satanská vláda SR. Keď ich počujem ako s vervou drístajú tie zvrhlé „múdrosti“, tak mi to pripadá že im tu chýba už len nejaký fašistický vodca – nejaký novodobý Hitler a najlepšie keby vzišiel z PS. A pritom to je s ich „presvedčením“ čistá komédia keďže v cca v polovine 90 tych rokoch (čo si pamätám) tak ich – hrdých feťákov, dreďákov, nezávislákov, slniečkárov a im podobným mlátili skinheadi na uliciach na počkanie – robili s nimi „poriadky“ – a pritom majú obe skupiny len jedného jediného páníčka – fašistický Západ. Kde sú teraz tí vlasteneckí skinheadi, ktorí milujú len bielych? Všetko je to komédia…veď dnes v našom meste chodí viac cigánov vyholených dohola a v maskáčových bundách alebo aj v „bombroch“ ako tých ktorí aspoň pripomínajú nejakých skinheadov.

  • v Kanade,je to myslim najdokonalejsie

 4. Miroslav Čižmár

  Všetky vedecké predikcie sa doteraz ukázali ako nesprávne. Od plochej Zeme až po veľký tresk, všetky vedecké predpovede boli vyvrátené. Náboženstvo však hovorí, že podľa toho spoznáme pravé proroctvo, že sa naplní. Možno je tu snaha umelo napĺňať náboženské proroctvá, a možno sa tie proroctvá napĺňajú preto, že sú pravé. Veda nám na to odpoveď nedá, aspoň nie vo vhodnom čase. Môžeme sa len presvedčiť na vlastnej skúsenosti, alebo len tliachať do vetra.

  • Stále, opakovane, zas a znova sa potvrdzuje múdrosť Sokrata – a isto zďaleka nie poslednýkrát.
   Sme pravdepodobne jediný vyšší živočíšny druh, ktorý stratil inštinkt, takže ani naštudované „vedomosti“ nás nespasia. Bolo by načase, aby sme si to ako ľudstvo konečne začali uvedomovať a spojili sme svoje sily za víťazstvo Dobra, Pravdy a Lásky.

 5. Koho znám, tak nikoho tahle válka nijak zvlášť nezajímá, každý má svých starostí dost, to se lidi rozhodně víc hádali kvůli Ukrajině. Spíš se lidi zajímají o to, kde je jaká zajímavá akce, aby se odreagovali od pracovního zápřahu. My jsme z ateistického západu Čech, tady náboženství nikoho extra dvakrát nezajímá a mladé generace už vůbec ne. Když u nás na základce vyvěsil farář nabídku chodit na výuku náboženství, tak se tam nepřihlásil ani jediný žáček. Životní hodnoty jsou nastavené někde úplně jinde, hlavně dělat praktické věci a nestarat se o nějaká náboženská dogmata.

  • NE. Nezajímají se pouze nemyslící,ti kteří jsou ovladání systémem.Takoví jdou do nikam. A Víru-Vieru má každý kdo žije a nechce být robotem,zoombíkem,pitomcem .Výraz ,že jsme ,,z ateistického západu Čech“ je slaboduchý, a to velmi.žít znamená vědět,znát,uvažovat proč tu jsem a takový člověk má i Víru,ví co a jak dělat,kam směřovat,myslí a používá taky Intuici. A Základem Logiky je Intuice. Božská Intuice,spojená s pocity. Nemusím chodit do kostela,abych měl tu ,,Vaši víru“ propojenou s náboženským vedením. Ne. mám svou vlastní,je uvnitř mne,je božská,nehmatatelná,nedá se vážit ani měřit,stejně,jako energie Lásky ( bohužel i lásku ten váš ateistický západ zhovadile ponižuje na pouhý sex a nic jiného..tak to ale vůbec není,vše je přece jinak..) A nakonec pro příspěvek od Achnatona. Ano,může to tak být,krásně vyloženo.Jsme součástí přírody a vesmíru,vše je propojeno,příroda mnohým napoví a Ona,jako první přijímá i ten ,,neviditelný chléb z nebes“. My ho můžeme přijímat skrze Ní-přírodu,ale zároveň i přímo skrze Intuici. A ten čas přichází , tak jak ho popsal Achnaton,souhlas. Díky.

   • A ještě jedna připomínka pro Janča. Fyzikální vědci už dávno prokázali shodu a pravdu , která je popisována v těch ,,Nejstarších náboženských textech“ ,nejde o žádná dogmata,moderní fyzika je potvrdila. Existuje mnoho info,je potřeba se zajímat celkově,celostně. Pak budete vědět, znát a budete mít i Víru-Vieru a život bude mít smysl. Jen otročit pro Systém je nesmysl,neživot biorobota transhumanoida, mrtvé ovce.Vaše životní hodnoty ? Vědění-viera a intuice s dogmaty nesouvisí,jsou božské a jsou i mimo náboženství ,které jen soupeří mezi sebou.

  • Israismael

   Príde však hodina keď človek bude ľutovať že sa nezaujímal…nie o náboženstva ,o tých ja napr ani nepíšem ,lebo to čo píšem nie je možné počuť niekde na omšiach či podobe ,ani v žiadnych kútoch nulitnych siekt a pod.. Náboženstva sveta sú práveže zodpovedne za to, že súčasný človek je v takom štádiu bytia , že nerozumie ničomu ,otrávili mu schopnosť poznania nesprávnym výkladom Božieho Slova ….
   Človek sa musí zaujímať o to ,aby vedel odkiaľ prichádza na zem= ako ľudský duch =,kam pôjde po smrti= ,kam má patriť po vývoji,ktorý NEPREBIEHA iba na zemi aj keď práve tých niekoľko rokov života na Zemi je dobou VEĽKÉHO OBRATU každého ľudského bytia ..Keďže sa však o to nezaujíma čo má vedieť každý človek ,tak dôsledky sa mu objavia veľmi rýchlo po smrti, keď ihneď spozná akú veľkú chybu urobil tu na ZEMI , že nemal zaujem o to ,čo je po ňom,požadované Stvoritelom..
   HNED ako človek ,duch ,duša opustí pozemské telo ( pozemskou smrťou) sa mu všetko ujasni..ale potom už bude pozde lebo Zákon tiaze ho ,,vytiahne,, po pozemskej smrti veľmi rýchlo tam do priestoru ,kde je rovnorodost duši ,do takých oblasti ,kde už nebude len tak ľahko možné OPRAVIŤ svoje zlyhanie na Zemi a kde nebude možné len tak ľahko spoznať Pravdu ,ktorú zanedbal životom na Zemi ..Totiž zákonom tiaze bude vytiahnuty a vojde do oblasti kde sú všetci rovnakí bez záujmu hľadať ! (OBLASTI JE MNOHO ,DOBRYCH AJ HORSICH ,BA AZ ZLYCH =každému sa ujdú spravodlivo podľa zásluh ako žil na Zemi ) .. Horšie oblasti majú za následok ,že ludski duchovia v jemnohmotnych telách zmeskaju všetci svoj vývoj aby mohli vyjsť z takého nie pekného prostredia ,do svetlých oblasti ,kde už nie je ziaden rozklad hmoty !! *každá hmotnosť má svoj čas a blíži sa tzv hmotný rozklad oboch častí .Hmotnosť sa skladá z dvoch častí a to HRUBOHMOTNA časť kde žijeme teraz a JEMNOHMOTNA ,kde žijú ľudia na tzv onom svete ,po pozemskej smrti ..
   Keďže sa priblížil podľa zákona Stvorenia ako to stanovil Boh ten čas že obe časti musia dôjsť k bodu keď bude potrebná obnova (zničenie a obnovenie všetkej hmoty pre nový kolobeh ),tak sa stane že všetci tí čo ostanú uviaznuti v hmotnostiach oboch častí budú spolu vtiahnutý do rozkladu a vo veľkých mukach stratia svoju identitu , SVOJE JA ,ktoré nadobudli počas svojho dlhého vývoja ..
   Úlohou každého človeka ,ľudského ducha je teda veľkou potrebou spoznať konečne Pravdu a nebyť ateistom v zmýšľani ,lebo keď uviazne v hmote a nedôjde do konečného plného vývojového stupňa , tak nedôjde do svetlých OBLASTÍ Raja… Týmto sa stane NEPOTREBNÝM kameňom pre ďalšiu výstavbu Stvorenia ..

   • Israismael

    veľkou potrebou nebola myslená potreba človeka ísť na wc..trošku som to tam spatne naformoval vo vete ..

 6. svatoslav butora

  Izraelský darebák Netanjahu a izraelská vláda zabudli na to, že ich povinnosť je chrániť obyvateľov na území Palestíny a Izraela pred vzniknutím tejto krízy, ktorá má veľkú podobnosť s udalosťami r.70 n.l. Vtedy vládnuci darebáci v Jeruzaleme rozpú-tali náboženskú občiansku vojnu zastieranú bojom za oslobodenie od moci Ríma.
  A stalo sa, že armáda Ríma, ktorý bol geopolitickým „ochrancom“ vtedajších ovládateľov Palestíny a ich hlavného mesta Jeruzalem v r.70n.l. zničil a tiež všetky vtedajšie bojujúce strany. To si tí sebevražední vládcovia dnešného Izraela neuvedomujú, že geopolitický mecenáš Izraela nechá rozvrátiť USA hegemóniu podporou jednej strany súčasného konfliktu??? To by museli byť rodení Američania padlí na hlavu.

 7. K článku

  1/ „Nasledujte osobnosti! Najlepšie britských vedcov!“
  Vedci bijú na poplach! Život na Zemi je ohrozený: Čaká nás jedna katastrofa za druhou
  Zmena klímy predstavuje „existenčnú hrozbu“ pre život na Zemi. Skupina popredných vedcov na to tento týždeň upozornila v správe, v ktorej analyzuje extrémne výkyvy počasia a nedostatok protiopatrení.

  V štúdii uverejnenej v časopise BioScience sa skúmalo 35 globálnych javov nevyhnutných pre život vrátane znečistenia oxidom uhličitým (CO2), spotreby energie a mäsa na obyvateľa, vypaľovania lesov a počtu dní s extrémnymi horúčavami. Dvadsať z týchto ukazovateľov dosiahlo v roku 2023 rekordné hodnoty, upozorňuje medzinárodná vedecká koalícia.

  „Sme skutočne šokovaní závažnosťou extrémnych klimatických javov v roku 2023. Vstúpili sme na neprebádané územie, ktoré nás desí,“ píšu vedci. Ich správa varuje, že tri až šesť miliárd ľudí by sa do konca storočia mohlo ocitnúť „mimo obývateľnej zóny“ zemegule.

  Rok 2023 sa má stať najhorúcejším rokom v histórii, pričom celé regióny tento rok postihnú smrteľné horúčavy, búrky, záplavy a niekedy aj jedna katastrofa za druhou. Pokiaľ ide o oceány, teploty sa už niekoľko mesiacov „úplne vymykajú normálu“ bez toho, aby to vedci dokázali úplne vysvetliť, upozorňuje Johan Rockström, riaditeľ Postupimského inštitútu pre výskum vplyvu klímy (PIK).
  Podľa vedcov je toto zistenie jednoznačné: „Život na Zemi je v obkľúčení.“ Napriek tomu ľudstvo dosiahlo len „minimálny pokrok“ v znižovaní emisií skleníkových plynov. Namiesto toho sú ich koncentrácie na rekordnej úrovni a dotácie na fosílne palivá prudko vzrástli. „Musíme zmeniť náš pohľad na klimatickú krízu, ktorá už nie je izolovaným environmentálnym problémom, ale systémovou a existenčnou hrozbou,“ uvádza sa v štúdii, ktorá bola zverejnená mesiac pred 28. konferenciou OSN o klíme v Dubaji.
  https://www.cas.sk/clanok/2860419/vedci-biju-na-poplach-zivot-na-zemi-je-ohrozeny-caka-nas-jedna-katastrofa-za-druhou/
  ———————-
  Poznámka – tieto klimastrašidlá nevypúšťajú v Afrike – tam ani nestriekajú chemtrals. Dobrá správa – ak má byť rok 2023 najteplejším rokom v histórii, tak už nie je o čom.

  2/ Halloween ako luciferiáda. Tento článok sem dám celý, lebo stojím za každým slovom. Z ponuky Nového času zmizol v priebehu dňa.

  Exorcista varuje: Pred Dušičkami sa otvára brána do iného sveta! Nezahrávajte sa s temnotou, kruto to oľutujete
  Hoci na Slovensku je zaužívaný Sviatok Všetkých svätých, radi sa necháme inšpirovať aj americkými tradíciami, ktoré patria k Halloweenu. Strašidelná výzdoba, kostýmy či vyrezávanie tekvíc patria medzi milú zábavku, ktorá však môže nabrať úplne iný smer.
  Ako informoval portál Daily Star, Ian Lawman patrí medzi špičku exorcistov vo Veľkej Británii. Ešte predtým sa však ako vyučený psychiater učil od tých najlepších. Počas dlhoročnej praxe nadobudol cenné poznatky, ktoré dnes využíva v boji proti zlu. Už sa stretol so všeličím, preto v súvislosti s blížiacim sa Halloweenom dvíha varovný prst. Existujú totiž isté hranice, ktoré by bežný smrteľník nemal prekračovať.

  Exorcista tvrdí, že duchovný svet sa počas Halloweenu mení. Podľa neho nie je medzi živými a mrtvými v tom čase žiadna bariéra, čo môže vyústiť do vážne desivých udalostí. Hovorí, aby sa ľudia nepúšťali do neznáma, pretože riskujú vážny stret s temnými silami, ktoré ich môžu prenasledovať. Účinkoval už v rôznych televíznych reláciách, kde si hneď dostal na svoju stranu stovky fanúšikov. V exkluzívnom rozhovore však prezradil niečo, čo by mal mať na pamäti v tomto období každý.
  „Ako vždy, ak človek, ktorý fušuje do neznámeho, nevie, čo robí, potom je najlepšie nechať ho na pokoji,“ varoval. Obzvlášť to platí v predvečer Všetkých svätých 31. októbra. Vysvetľuje, že vtedy sme najviac zraniteľní a temné bytosti to môžu využiť, ak im to dovolíme. Ľudia totiž zvyknú skúšať pre zábavu rôzne rituály, o ktorých si myslia, že fungujú len v legendách a v hororoch. Opak je však pravdou. „Duchovia sú v tomto čase aktívnejší, takže sa snažte nezapájať do tabúľ Ouija, pretože to v podstate pozýva duchov a nežiaduce entity do nášho sveta,“ dvíha varovný prst.
  https://www.cas.sk/clanok/2860373/exorcista-varuje-pred-dusickami-sa-otvara-brana-do-ineho-sveta-nezahravajte-sa-s-temnotou-kruto-to-olutujete/
  ——————-
  Poznámka – ako decko si pamätám výrobu strašidla z tekvice – ale to bolo pre zábavu – bola sezóna, semiačka sa vybrali ako pochúťka a dužina sa vyškriabala pre sliepky a zajace. Ostatné tekvice sa upiekli. ale žiaden Halloween. Za socíku sme s otcom chodievali na lampiónový sprievod – myslím okolo termínu VOSR. Bola to príjemná púťová atmosféra pokojnej súdržnosti.
  „Staré Dušičky“ boli síce masové, ale zároveň individuálne – žiaden Halloween cirkus. S démonmi mám zlé skúsenosti v určitom období – naozaj si môžete pozývať zlé sily do domu. Z tohto dôvodu už nezapaľujem doma sviečku v tomto období. O predkoch je lepšie rozjímať mimo tohto obdobia.

  • Miroslav Čižmár

   Naši dávni predkovia stavali svoje obydlia na východnom brehu rieky. Na západnom brehu pochovávali nebožtíkov. Cez rieku neviedol most, aby sa duše zosnulých v noci nedostali k obydliam. To im bolo dovolené len dva dni v roku. Keď sa striedala vláda Vesny a Moreny. Prvého mája sa začínala vláda Vesny, a posledný deň v októbri vláda Moreny. Ak sa v tieto dva dni otvára brána pre jemnohmotné bytosti, tak to môže súvisieť so zakrivením časopriestoru. Podľa Verlindeho teórie gravitácie totiž pomer objemovej a povrchovej zložky informácie závisí od hustoty prostredia, čiže od zakrivenosti časopriestoru. V prostredí s menším zakrivením časopriestoru by sme mohli vnímať jemnejšiu štruktúru hmoty.
   31. októbra som spôsobil dopravnú nehodu, keď som na západnom brehu rieky nedal prednosť štyrom bosorkám, ktoré sa vracali domov z helovínskej párty. Nikto nebol zranený, na pár mesiacov som prišiel o vodičák. Škodu na autách preplatila poisťovňa.
   https://m.youtube.com/watchv=HlqwCghBu44&pp=ygUWbm92ZW1icm92ZSBjaHJ5emFudGVteQ%3D%3D

   • …keď som na západnom brehu rieky nedal prednosť štyrom bosorkám, ktoré sa vracali domov z helovínskej párty…

    ..no ja som dnes skoro zrazil autom dve dievčatá staré cca 16 až 20 rokov, ktoré mi vošli na prechod len tak akoby žiadne auto na ceste nešlo. Ledva som to ubrzdil lebo bolo mokro a lialo. Úplne ma to prekvapilo ako auto s letnými zabrzdilo v daždi ako za sucha. A keď som sa na tú jednu bosorku zadíval tak mala nejaký strašidelný kostým a na hlave klobúk cez ktorý trčali akoby z hlavy vyrastené cca 30 až 40 cm vysoké čierne rohy …a ešte sa na mňa pozrela keď bola v strede prechodu…a ja reku pre seba že ani sa nepozrie či ide auto keď vstupuje na prechod, blbá neskutočne..! A cca 10 – 15 sekúnd predtým mi na kruháči nedal prednosť jeden mladík s korporátnou károu – passatom – nadrzovku vpálil do kruháču takže som musel zastať a potom sa rozbehnúť a tak ma tam tých 5 -7 skenund zdržal. A tak ma napadlo ako by to dopadlo keby mi ten kaskadér neskrížil cestu na kruháči..
    Bola to od neho nahrávka aby som tie baby ťukol alebo aby som stihol zabrzdiť včas? Ťažko povedať..

 8. Marek Košice

  https://www.inenoviny.sk/putin-schvalil-klimaticku-doktrinu-a-ide-rovnako-ako-zapad-zelenu-agendu/

  (Ak sem občas niečo prispejem, tak už len odkaz na zaujímavé informácie… Diskutovať nebudem.)

  • Miroslav Čižmár

   Rusko bude využívať zelenú energiu pri ťažbe uhlia, ropy a plynu?

  • Marek, nevyhrážaj sa – každý človek má svetu čo povedať!

   …no akú formu kto zvolí – to už závisí iba od neho. Len na neúnavnú agresiu hádam najlepšie je nereagovať – ale takých pisateľov tu zas až tak veľa nie je.

  • Marek,ano,Putin tak tancuje,ako mu hraju Elity,pripravuje sa do zakona nutene vaxovanie,15 minutove digitalne mesta,100% podpora WHO,a ine zverstva

 9. + A dodám sem (připomenu) DŮLEŽITÉ info, co jsem sepsal a zaktualizoval.. Vodítka pro odstranění GRAFENOXIDU, jak na DETOX (+dalších látek vylučovaných nejen z „kovid vakcín“) z vašeho těla:
  https://forum.zdraveforum.cz/viewtopic.php?f=3&t=172

  + A psát do článků nebo diskusí další stovky prokázaných úmrtí ze spácných (falešných) “vakcín” už nemá cenu. Informací a faktů je všude dostatečně. Stejně jako o prokázaných ničivých účincích. Výsledky vaxu a kovid hoaxu jsou odstrašující. Takže sem přidám alespoň tohle:
  Více jak 50% mladých, kteří dostali po „očkování“ zánět srdečního svalu, má nyní trvale poškozené srdce:

  revolver.news/2023/10/why-isnt-this-front-page-news-half-of-young-men-who-got-myocarditis-after-the-jab-now-have-permanent-heart-damage/

  ahajournals.org/doi/10.1161/CIRCULATIONAHA.123.064772

  Stejně jako u většiny podobných usvědčujících studií ji mainstreamová média pohřbila a tváří se, jako by ani neexistovala.

 10. „Věřit ve vědu“ je dementní slovní obrat, který zjevně vymysleli mamrdólští idioti z SSA pro jiné idioty. Blbější protimluv jsem snad neslyšela. Věda tu vždy byla od toho, aby pochybovala a ověřovala výsledky svých výzkumů, to je její základ. Proto ti, kdo „věří ve vědu“ zcela zákonitě v prvním kroku pochybovali a hledali důkazy o výsledcích očkování.

  • Ještě dodám, že podezřelé bylo už to, že lidé byli nuceni podpisovat informovaný souhlas bez toho, aby byli informováni a také to, že u vakcín chybělo složení a info o vedlejších účincích. Onen „souhlas“ byl koncipován tak, že každý, kdo má základní právní povědomost by po jeho podpisu měl vrátit diplom.

 11. Vědci financovaní OSN žádají WHO, aby vyhlásila stav nouze v oblasti klimatu a globálního zdraví

  Globalisty řízené státy se dožadují zaprodání svých občanů a předání suverenity nevoleným skupinám NWO.

  https://aktax.cz/vedci-financovani-osn-zadaji-who-aby-vyhlasila-stav-nouze-v-oblasti-klimatu-a-globalniho-zdravi/

 12. Erdogan obvinil Izrael z páchání válečných zločinů

  https://aktax.cz/erdogan-obvinil-izrael-z-pachani-valecnych-zlocinu/

 13. Nuž čaká nás skutočne bojová budúcnosť ! Ale ako sa hovorí, narať IM ! Radšej nebudem chodiť do práce, lebo ona za moje zdravie a život nestojí! Oni sa zariadia, aj my sa zariadime, ale vtedy už potečie ich krv ! Podvolení zomierajú, ale ONI na to zabúdajú ! Bude nás viac a viac nepodvolených !
  https://necenzurovanapravda.cz/2023/10/mike-yeadon-varuje-pred-povinnym-mrna-ockovanim-zamerenym-na-depopulaci/

 14. Je tu toho neúrekom… tak som to preskočil. Len chcem povedať – veď kresťania sú učení, že ak ťa niekto udrie po jednom líci, máš nastaviť druhé… aká pomsta kresťanov, aká nenávisť a tretia svetová vojna?
  Iba že by kresťania neverili vlastnému učeniu…neverili v nesmrteľnú dušu a kráľovstvo nebeské.
  To majú aj učeníci Allaha, ale tí môžu zabíjať v jeho mene. Kresťania by nemali…
  A zasa – závisí to od správneho prekladu Biblie – či je prikáznie NEZABIJEŠ, alebo NEZAVRAŽDÍŠ.
  V tom je totiž rozdiel.

  • S tým prikázaním „nezabiješ“ je to úplné inak než sa všeobecne chápe, nemyslí sa tým v prvom rade sprovodiť človeka fyzicky zo sveta ale hlavne brániť mu v duchovnom vývoji – a to môže byť kľudne za situácie, že človeka budú nosiť na rukách, kŕmiť ho a starať sa o jeho zdravie do 100 rokov a dajú mu aj vzdelanie ( dokonca znalosťi pre elity) ale duchovne sa mu oslobodiť nedovolia – tak to je tá vražda – to zabíjanie tak to v tom prikázaní stojí.
   Alebo keď sa deťom berie radosť zo života – takže to môže byť aj nevedome – neúmyselne: napríklad v rodine kde je neveselo, kde je truchlivo.

 15. K redakčnému článku: Citujem:
  „Druhá, súčasná psychologická operácia sa zameriava na ľudí, ktorí veria v Boha. Snaží sa prinútiť veriacich, aby podporovali činy, ktoré povedú k ich vlastnému zániku prostredníctvom Svätej vojny“.

  Z mojej strany – trochu Inak. Lebo.. (som to tak vnútorne – cítila..) Mením Formu, pričom duchovný Obsah môjho „Ja“ – zostáva identický.. Poézia za Prózu.. Snáď to až tak neprekáža (Zmena je – Život)..

  P.S: Viem, že mnohí z nás – tu vedia a poznajú.. Ale – Adresát môže byť i – „Neznámy“..

  „PREČO NEKLADIEŠ SI OTÁZKY?
  Prečo žiješ ako nevedomý tvor v stvorení,
  A nekladieš si otázky, prečo si na tejto Zemi?
  Utrácaš svoj Čas, nevidíš Cieľ svojho Života,
  Nebojíš sa, že na konci zhltne ťa Temnota?

  Nekladieš si otázky, hoci vôbec nevieš,
  Prečo si sa narodil, prečo vlastne žiješ,
  Aký je tento Svet, Vesmír – ako, z čoho vznikol,
  Či aj na iné planéty ľudský Duch prenikol ?

  Prečo sa nepýtaš, či Smrťou všetko končí,
  Ako je na Onom svete, či tam utrpenie skončí,
  Či je Raj a Peklo, ako Duše hriechy odpykajú,
  Či Mŕtvych sa niekto opýtal, ako sa tam majú?

  Nezaujíma ťa, či je medzi nami náš Stvoriteľ,
  Či existuje Diabol-ľudských duchov pokušiteľ ?
  Prečo sú rôzne viery, náboženstvá, sekty,
  Či všetko, čo v Biblii napísané, sú holé fakty?!

  Nezaujíma ťa, ako sa osudy ľudí vytvárajú,
  Ako hviezdy, planéty náš osud dotvárajú,
  Prečo je v Živote našom toľko utrpenia,
  A aké dostávame tým „Zhora“ – znamenia?

  Tých otázok je nemálo, čo by ťa zaujali,
  Prečo toľko katastrof, čo predtým sa nediali?
  Či to je apokalypsa, či už bude Svetu koniec,
  Či na Zemi nám zazvoní umieračik – zvonec?

  Nechceš vedieť, kto je a ako vznikol človek,
  Že Človek nie je zviera, hoc múdre – akokoľvek?
  Nechceš veriť, že Telo nie je človeka podstatou,
  A Duch nie je len akousi hmlovinou – ustatou?

  Sú ešte mnohé záhady, čím vedci mozgy si lámu,
  Či je taká realita, či naše chabé zmysly nás klamú.
  Či sú bohovia, anjeli, zjavenia a iné zázraky,
  Ako vysvetliť záhady, čo nevidia naše zraky..“

  Pre dnešok stačilo.. Vďaka!

  • Israismael

   Veľmi veľmi aktuálne ,to čo si zhmotnila v duchu..
   Zvlášť teraz keď sa začíname obávať čo bude s touto planétou v blízkom čase ..Stanica Al Arábia pred hodinou oznámila že izraelské jednotky vošli do pásma Gazy ..

   • Pásmo Gazy napadnuté Izraelom „zo zeme, mora a vzduchu“:
    IDF spustila pozemnú inváziu 27.10.2023 – 21:28

    Médiá informujú o vjazde izraelských tankov do východnej časti mesta. Obec Beit Hanoun na severe pásma Gazy.

    ► Streľba na všetkých kontrolných stanovištiach v blízkosti mesta Nábulus.

    ► Izraelská armáda podniká svoj doteraz najsilnejší úder, vyrovnáva pásmo Gazy a rozširuje pozemné operácie. Uvádza sa, že tanky IDF vstúpili do boja na hraniciach s enklávou.

    ► Situácia v palestínskej enkláve je katastrofálna. Reportér al-Džazíry, ktorý predvčerom stratil celú svoju rodinu pri nálete IDF, hlási veľa mŕtvych.

    ► Pásmo Gazy je podľa predstaviteľa palestínskej spoločnosti Červeného polmesiaca úplne odrezané od okolitého sveta.

    ► Saudskoarabské úrady varovali USA, že izraelská pozemná operácia v pásme Gazy by mohla mať katastrofálne následky pre Blízky východ, uvádza The New York Times.

    Zdroj: rusvesna.su

Pridajte komentár

*