Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Takto si vybielite zuby bez návštevy zubára!


Print Friendly, PDF & Email

Dajte si na zubnú kefku trochu kurkumy a už viac nebudete na bielenie zubov používať nič iné!

Všetci chceme mať oslnivo žiarivý úsmev a zuby ako perličky. Až tak veľmi, že Američania minú ročne viac ako miliardu dolárov na prípravky na bielenie zubov.

Krásny úsmev nám dodáva sebavedomie a priemysel to využíva vo svoj prospech. Väčšina týchto produktov má však prehnane vysokú cenu, čo si možno ani neuvedomujeme.

Roky pitia kávy, čaju a perlivých nápojov a zároveň aj fajčenie spôsobujú, že naše zuby strácajú svoju pôvodnú farbu a tmavnú.

Vďaka týmto zvykom je bielenie zubov najčastejšou a najžiadanejšou stomatologickou procedúrou. Gély na bielenie zubov sú založené na peroxidovej báze a odstraňujú zo zubov tmavé škvrny.

Bielenie zubov je kontinuálny proces; vaše zuby síce môžu byť po niekoľkých ošetreniach bledšie, ak ich však chcete mať biele a také si ich aj udržať, musíte bieliace gély aplikovať neustále.

No moment, odkedy je normálne dávať si do úst bielidlo?

Všetky tieto prípravky sú efektívne a tešia sa veľkej obľube, no pritom vám ničia zuby! Väčšina dostupných produktov na domáce bielenie zubov obsahuje chlórdioxid, čo je kyselina, ktorá sa používa pri dezinfekcii bazénov.

Hoci to na obale nemusí byť uvedené, je to zložka, ktorá nemá vo vašich ústach či na začiatku tráviaceho traktu čo robiť.

Prípravky na bielenie zubov dosahujú svoje výsledky tým, že leptajú povrch zubov. To efektívne ničí vašu zubnú sklovinu, ktorá ich má chrániť, a preto sú zuby oveľa citlivejšie.

Chemikália môže tiež poškodiť ďasná a vôbec, celý tento proces môže natrvalo poškodiť váš chrup či spôsobiť, že prídete o zuby (čo je pravý opak vášho snaženia).

Prečo sa to vôbec dopustí? Ako sa niečo také môže predávať? Nuž, ak si prečítate aj tie drobné písmenká na obale, zistíte, že by ste tieto produkty na bielenie zubov mali používať maximálne 1 – 2x za rok a že bezpečnostné štúdie ich častejšie používanie neskúmali.

Bohužiaľ, spotrebitelia si spravili z bielenia zubov každodennú rutinu.

To najlepšie však ešte len prichádza. Po všetkej námahe a financiách, ktoré do domáceho bielenia zubov investujete, budú vaše zuby dokonca tmavšie!

Tým, že dochádza k poškodeniu až zničeniu zubnej skloviny, zuby sú akoby „obnažené“ a potrava i nápoje ich zafarbia oveľa jednoduchšie.

Zbohom vysoký krvný tlak

Chcete mať „hollywoodsky úsmev“? Prezradím vám, že ani celebrity nepoužívajú  bieliace prostriedky. Také biele a žiarivé zuby jednoducho neexistujú a celebrity  majú na zuboch nalepené venírky (keramické škrupinky).

Je to tak, „hollywoodske“ úsmevy sú plné venírok! Tento vysoký štandard je čoraz nemožnejšie dosiahnuť, tak o čo sa snažíme?

Máme však pre vás úžasnú správu! Zájdené zuby sa dajú vyčistiť aj prírodným spôsobom, a ten je v porovnaní s finančne náročnými produktmi na bielenie zubov, ktoré vám len ubližujú, oveľa lacnejší.

Možno ste už počuli o bielení zubov hlinou alebo aktívnym uhlím. Oba tieto prostriedky sú bezpečné (čo by aj mali byť, keďže sa vyskytnú vo vašich ústach), my však máme na mysli úplnú novinku – a zrejme budete prekvapení.

Kurkuma

ÁNO, kurkuma. Jasne žltooranžová korenina, z ktorej zájde vaša doska na krájanie aj drevené varešky. Je známa svojou aktívnou zložkou kurkumínom, ktorý predstavuje silný antioxidant a má výrazné protizápalové účinky.

Hoci je o kurkume známe, že všetko zafarbí, existuje jedna vec, ktorú zosvetlí a odstráni z nej škvrny – vaše zuby. Výrazné zlepšenie môžete zbadať už po prvej aplikácii, ale aj nemusíte.

Ale, ak budete kurkumu aplikovať na zuby pravidelne 2 – 3 dni v týždni, určite budete ohromení výsledkami!

Prečo používať práve kurkumu alebo iné prírodné liečivá? Preto, lebo nielenže sa zbavíte zlého, ale ešte aj dostanete do seba to dobré! Starajte sa o svoje zdravie a neničte si ho toxickými produktmi.

Ako na to

Ingrediencie:

 • organický prášok z kurkumy
 • kefka (tá zafarbená bude!)

Postup:

1. Zubnú kefku navlhčite a ponorte asi do 1/8 čajovej lyžičky práškovej kurkumy. Zuby si vyčistite, ako to robíte bežne, ale namiesto vypláchnutia nechajte kurkumu pôsobiť na zuboch ešte 3 – 5 minút, aby mohla začať čarovať.

2. Vypľujte a ústa si vypláchnite. Zuby si ešte raz umyte zubnou pastou, ktorú používate bežne. Prípadné zažltnutie kože v oblasti kútikov úst umyte mydlom alebo pleťovou vodou.

Ak vám na ďasnách alebo zuboch ostane trochu prášku z kurkumy, spôsobí to svetložltú škvrnku. Keď však kurkumu poriadne vypláchnete, mali by ste uvidieť žiarivejší úsmev.

Záver

Určite to vyskúšajte, výsledkami budete milo prekvapení!

Vždy používajte len organický prášok z kurkumy, pretože bežné produkty v obchodoch mnohokrát obsahujú aditíva a potravinové farbivá, ktoré by vám mohli zuby zafarbiť!

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Pěkný den, ví někdo kde je možno zakoupit organickou kurkumu? Díky za případnou odpověď. Alena

  • mislim že je to čista kurkuma predavana ako korenie v potravinách bezne ju kupujem a pouzivam do polievky pekne ju zafarbi-organicky=živy,suvisiaci s organizmom

 2. Chlordioxid nie je kyselina.

 3. Imrich Alexander

  Na to vaše čistenie bazenov ako prisada a ako bielidlo na prádlo sa použiva chloritan sodný (NaClO2). Pre informáciu – (di – znamena 2, oxid – znamena kyslik – dva atómy kyslíka) chlórdioxyd (Oxid chloričitý alebo anhydrid kyseliny chloričitej – ClO 2) je PLYN ktorý sa uvolňuje v koncentrácii cca 0,3% pri chemickej reakcii, keď do oxidantu – chloritanu sodného pridáte katalyzátor (napr. kyselinu citrónovú, chlorovodíkovú, ocot, biele víno, ovocnú šťavu alebo šťavu z kyslej kapusty, kyselinu mravčiu, atd…) Oxid chlóru je oxidujúci biocíd a nie metabolický toxín. To znamená, že chlórdioxid zabíja mikroorganizmy narušením prepravy živín cez bunkovú stenu, a nie prerušením metabolického procesu.
  Stabilizovaný chlórdioxid je C122 pufrovaný vo vodnom roztoku. Pridaním kyseliny požadovanej koncentrácie sa aktivuje dezinfekčný prostriedok. Oxid chloričitý sa môže buď chemicky vyrábať z chloritanu sodného alebo chlorečnanu sodného, alebo sa dá vyrobiť elektrochemicky . Oxid chloričitý sa musí vyrábať a používať v okamihu použitia, pretože je to látka vysoko reaktívna a prchavá. Je rozpusný vo vode a používa sa na dezinfekciu pitnej vody, alebo tiež známy ako liečivo pri postihnutí tropickými formami patogénov, napr. Malárii – malarických prvokoch (má schopnost kyslíkom poškodiť bunkovú štruktúru malarických prvokov – Plazmódií Vivax a Falciparum, všetkých plesní, bakterií, vírusov aj helmintov. ) Hoci názov chlórdioxid (ClO2) zahŕňa chlór, chémia oxidu chlórovodíka je úplne odlišná od chlóru. Jediný atóm stačí na to, aby všetko zmenil. Rozdiel medzi chlórom a ClO2 pochádza a je spôsobený ich odlišnou chemickou štruktúrou, ktorá je zodpovedná za ich chemické správanie.

  Je to podobné ako vodík. Normálne je to vysoko výbušný plyn, ale keď sa spája s kyslíkom, stáva sa oxidom dihydrogénom – bežne známym ako voda . Je to účinný biocid, dokonca vo veľmi nízkych koncentráciách (0,1 ppm) a v širokom rozmedzí pH. ClO2 preniká do bunkovej steny baktérií a reaguje s vitálnymi aminokyselinami v cytoplazme bunky, aby zabíjal organizmus. Vedľajším produktom tejto reakcie je chlorit. Dôležité je, že toxikologické štúdie ukázali, že vedľajší vedľajší produkt Cl02 (chlorit) nepredstavuje významnú hrozbu pre ľudské zdravie.

  Moja skúsenosť – je mnoho spôsobov, ale nestačí použiť len jeden… – Kurkuma nestačí… Ale keď už o tej Kurkume… okrem Kurkumy, na uzavretieie poréznosti zubnej skloviny bezprostredne po bielení zubov potrebujete aj inhibítor, napr. nachádzajúci sa v drahých zubných pastách vyrábaných (napr. v Indii) bez halogénov, alebo s prírodnými halogénmi (v bežných – lacných pastách sú používané jedovaté chemické halogény Fluór a Jód), alebo 3% roztok peroxidu vodíka – (neprehĺtať). Peroxid odstráni aj krvácanie ďasien a má v ústnej dutine aj antiparazitárny a dezinfekčný účinok. Na zachovanie kvality a farby zubov je však dôležité prostredie v ústnej dutine. Kyslé a hnilobné procesy na jazyku a v medzi-zubnom priestore vytvárajú plaq, zápach, zuby tmavnú, pretože poréznosť zubov je veľká (zvyčajne ľudia trpiaci častými chorobami z nedostatku, alebo nekvalitnej výživy, čo má za následok aj vysokú patogenitu spôsobujúcu ochorenia, teda liečenie antibiotikami). Dôležitá je kvalita stravy, zníženie prekyslenia v celom tele (PH 7,2 – 7,4), pravidelné čistenie jazyka od toxínov, (žltobiely zapáchajúci povlak na jazyku – toxíny a plesne) hlavne ráno pred umytím zubov a večer oklo 20.00 hod. alebo aj pred spaním a pravidelné čistenie a vyplachovanie medzizubného priestoru inhibítorom (napr. 3% peroxid vodíka) aby sa netvoril zubný kameň a uzatvorila sa poréznosť zubnej skloviny proti zubnému plaqu (invazívne baktérie spôsobujúce eróziu zubov – zubný kaz). Ak si osvojíte základné stravovacie a hygienické návyky, nebudete musieť užívať antibiotiká a iné lieky farmaceutických korporácií a nebudete sa musieť zaoberať bielením zubov a inými zbytočnými aktivitami ktoré vás oberajú o drahocenný čas strávený na tejto planéte. Stačí, keď prejavíte záujem a zvedavosť, a budete sa sami celý život vzdelávať… a bude vám, aj vašim blízkym dobre…

Pridajte komentár

*