Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Nemecká ekonomika sa pre ceny energií prepadá do stredoveku, fabriky zastavujú výrobu


Print Friendly, PDF & Email

Nemecká ekonomika sa pre ceny energií prepadá do stredoveku, fabriky zastavujú výrobu

(Ethan Huff, Natural News) Energia sa v Nemecku stala tak drahou, že (čoskoro bývalá) ekonomická veľmoc Európy teraz čelí odstávke výroby, ktorá hrozí kolapsom národa – a nakoniec aj celého kontinentu.

Minister hospodárstva Robert Habeck označil situáciu za „alarmujúcu“ a oznámil, že hoci priemysel v posledných mesiacoch pracoval na znížení spotreby plynu, a to aj prechodom na alternatívne palivá, ako je ropa, mnohé spoločnosti práve „úplne zastavili výrobu“.

„Nie sú to dobré správy,“ povedal, „pretože to môže znamenať, že príslušné priemyselné odvetvia práve zažívajú nielen reštrukturalizáciu, ale aj dezintegráciu – štrukturálnu dezintegráciu, ktorá sa deje pod obrovským tlakom.“

(Súvisiace: Nemecko príde kvôli suchu o minimálne polovicu úrody)

Ceny elektriny v Európe na rok dopredu minulý týždeň vyleteli na rekordné maximá, aby onedlho opäť klesli o polovicu. Napriek tomu je cena stále obscénne vysoká – pozrite graf na tomto odkaze – výrobcovia reagujú zatváraním prevádzok.

„Európa čelí ekonomickej devastácii a depresii v takom rozsahu, že rok 2008 (finančná kríza po krachu Lehman Brothers) bude vyzerať ako prechádzka ružovým sadom,“ informuje o situácii stránka Zero Hedge .

Nadmerná finančná páka Nemecka je „oveľa väčšia ako u Lehman Brothers,“ varuje finančný expert

Všetko od veľkých priemyselných podnikov až po malé obchodné firmy a stredné podniky – všetky tieto podniky tvoriace nemeckú „Mittelstand“ – pociťujú úzkosť. A firmy v každom z týchto sektorov zatvárajú svoje brány, pretože prevádzka ich stojí príliš veľa.

„Všade tam, kde je energia dôležitou súčasťou obchodného modelu, spoločnosti pociťujú veľkú skľúčenosť,“ dodal Habeck.

Majte na pamäti, že každý podnik sa spolieha na energiu – presnejšie na lacnú energiu. Bez nej sa podnikanie, najmä v globálnej konkurencieschopnej ekonomike, rýchlo stáva nemožným.

Ukazuje sa, že veľké časti nemeckej ekonomiky sa nespoliehajú len na lacnú energiu, ale aj na ruskú energiu, ktorú Európa odmieta kupovať kvôli sankciám presadzovanými hlavne Spojenými štátmi (EÚ ich ako lokaj nasleduje) v súvislosti s inváziou na Ukrajinu.

Prírodná liečba osteoartritídy

Iné regióny dodávajú plyn tiež, ale nie tak lacno ako Rusko, ktoré vlastní jedny z najväčších svetových zásob ropy a plynu. Pokiaľ Nemecko opäť nezačne nakupovať od Ruska, čo sa nezdá pravdepodobné, potom sa nemecká ekonomika v najbližších mesiacoch zrúti.

Habeck to v podstate potvrdil a uviedol, že ruská energetická konkurenčná výhoda, ktorú si Nemecko dlho udržiavalo, sa „tak skoro nevráti, ak sa vôbec niekedy vráti“.

Finančný expert Zoltan Pozsar povedal cez víkend takmer to isté, keď vysvetlil, že Európa čelí „Minského momentu“ vyvolanému nadmernou finančnou pákou – čo znamená , že za túto katastrofu sú opäť zodpovedné vysoko skorumpované trhy a finančný systém, ktorý ich živí.

„A v kontexte dodávateľských reťazcov,“ dodal Pozsar, „pákový efekt znamená nadmerný prevádzkový pákový efekt. V Nemecku 2 bilióny (2 000 miliárd) dolárov pridanej hodnoty závisia od plynu z Ruska v hodnote 20 miliárd dolárov… to je 100-násobný pákový efekt – oveľa viac ako tomu bolo u Lehman Brothers.“

Plynovod Nord Stream 1 bol uzavretý na neurčito

Medzitým je plynovod Nord Stream 1 opäť uzavretý z dôvodu „plánovanej údržby“. To znamená, že do Nemecka momentálne neprúdi žiadny ruský plyn.

„Výpadok prichádza s tým, že európske krajiny už teraz pracujú pod prudkým nárastom cien v dôsledku zmenšujúcich sa ruských dodávok,“ uvádza stránka Zero Hedge.

„Ceny sa viac ako zdvojnásobili, odkedy ruský exportér Gazprom pred tromi mesiacmi prvýkrát obmedzil dodávky plynu cez Nord Stream 1.“

Záver

Siegfried Russwurm, šéf hlavnej nemeckej obchodnej lobby, BDI, hovorí, že nedávne zvýšenie úrokových sadzieb v USA spolu so spomalením hospodárskeho rastu v Číne zasiahlo Nemecko druhým úderom, pretože Čína je jedným z najväčších exportných trhov krajiny.

Kolaps globálnej ekonomiky je v plnom prúde. Ak chcete držať krok s najnovšími informáciami, navštívte stránku Collapse.news.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. EU vedou hlupáci a poskoci USA !

  • Idioti vo vládach západných sa prebúdzajú. Už im začína svitať. Banda hlupákov.

  • Garik,nie, su to velmi chytri ludia akurat prevadzaju GREAT RESET,kde ONI budu vsetko vlastnit a my nebudeme nic a budeme stastni

 2. Great reset na plnú paru ! Slobodomurárske psy a ich riťolezi si mydlia ruky a peňaženky… ich vlhký sen, že plebs nebude nič vlastniť a bude šťastní majú našliapnuté ! Ale najskôr musia zničiť národné ekonomiky a všetkých obyvateľov zadĺžiť ako sa len dá ! Potom títo grázli prídu ako záchrancovia s riešením, ktoré ale nebude zadarmo… bude stáť všetok náš majetok a najmä slobodu ! A preto to budeme musieť napriek všetkému odmietnuť ! Jediná možnosť je preč z EU a NATO! Žiaľ doteraz mnohým nedochádza, aký slobodomurársky projekt je EU a kam od začiatku smeroval a smeruje ! Absolútny podvod, totálna diktatúra a kontrola !

 3. A čo tá ekonomika naviazaná na tú nemeckú?

  • Pôjde za ňou.

  • to je celkem jednoduché, ekonomiky navázané na tu německou to pocítí také, např. tím, že firmy budou muset omezit provoz (některé i zavřou) protože buď nebudou mít odbyt, nebo výrobní zdroje z německa pro další výrobu.
   To jsem zažil v jedné firmě po začátku COVID19 (zaměstnanci na překážkách v práci, snížení počtu směn,…), jenže to česká vláda dotovala firmy, aby nemusely zavřít. Jak to bude nyní nikdo přesně neví….

 4. Švajčiari boli dávaní dlho ako vzor, ale teraz sú to rovnakí duševní mrzáci ako celá západná Európa, ktorá speje jednoznačne do jednej veľkej riti. Celý slávny kolektívny Západ, vr. USA je v prdeli a nechce si to pripustiť. Treba sa pripraviť na obrovské nepokoje proti tým zmrdom hore, ktorí to všetko spôsobili a stále to majú na háku, pretože so svojimi kráľovskými platmi sú v pohode. Zatiaľ!

  Článok: ŽENEVA 6. septembra – RIA Novosti.

  Švajčiarom, ktorí túto zimu budú udržiavať svoje domovy nad 19 stupňami, čím porušia vládne smernice kvôli nedostatku plynu, hrozia pokuty a až tri roky väzenia, potvrdil v utorok denníku Blick hovorca DEF Markus Spurndly.
  „Porušenie zákona o zásobovaní krajiny je vždy trestným činom alebo dokonca zločinom a malo by byť kantóny štandardne stíhané,“ vysvetlil.
  Teplú vodu možno ohrievať iba na 60 stupňov a použitie ohrievačov alebo teplovzdušné stany bude zakázané. Riziko nedostatku elektriny a plynu je vo Švajčiarsku považované za jedno z najvyšších.
  Už skôr vedúci ElComu Werner Luginbühl vyzval občanov, aby sa kvôli možným výpadkom elektriny v nadchádzajúcej zime zásobili sviečkami a palivovým drevom. Švajčiarske úrady môžu prvýkrát zaviesť obmedzenia spotreby energie v prípade nedostatku elektriny alebo plynu.

  P.S. 1 – Hlavne, že sa pripravujú lety na Mars a do kadejakej inej vesmírnej prdele, nakupujeme za miliardy stíhačky a inú bojovú techniku a na druhej strane – sa vraciame o sto rokov späť – ku sviečkam.

  P.S. 2 – Ale vždy – si tak privátne hovorím, že všetko Zlo musí byť aj na Niečo dobré.. Ak nebude k dispozícii dlhšiu dobu štandartná energia tak, ako ju poznáme, možno neprejde dlhý Čas a Niekto vyjde von s novými typmi energií, v t.č. myslím Teslove energie.. Bol v týchto dňoch niekde článok, že UK (Veľká Británia) začala s Teslom..

  https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/08/299496740_10158973060962263_6631561130421750516_n.jpg

  • Civilizáciu zachránia ak tak – voľné energie. To by znamenalo, že ruchne systém parazitujúci na kontrole energií.

   • různé druhy volné energie (dá se najít na netu videa, články, fotky,..), studená fuze (Boris Bolotov),… se používají již dávno, ale lidi o tom neví…přesněji řečeno nesmí o tom vědět. Co by se asi stalo, kdyby v každém domě, v každém bytě bytovky byl zdroj volné energie? Energetické koncerny by krachly, ikdyž někteří jsou dostatečně pohodlní až líní, že si raději energii budou platit dál od těchto koncernů než by si pořídili zdroj volné energie. A proč? Protože by se museli starat o jeho funkčnost, apod., takže si raději zaplatí dodávku energie do svého obydlí……
    Mimochodem zdroje volné energie používají i vojáci NATO……

    • Som jeden z tých lenivých, a tak ešte stále platím ČEZu.

     No rád sa nechám poučiť a už zajtra prejdem na voľné energie.

     Poradíš lenivému, jak na to?
     Cca 12 MWh/rok bude stačit.

     • Nič nebude?

     • Na 12 MWh elektriny by vám stačilo sfúzovať 74,5 mg vodíka na hélium, predpokladajúc 100% konverziu tepelnej energie na elektrinu. Pri tepelných konverziách je 100% nedosiahnuteľných, tak povedzme pri 50% účinnosti by to bolo 149 mg, respektíve 0,149 gramu vodíka.

     • Poznáte niekoho, kto to doma zvládol?
      Znie mi ako scifi, že by som mal doma niečo „sfúzovať“.

      No ale tak snáď sa už blíži doba i týchto hrátok..

    • Volnú energiu si možete zbudovat aj doma,nie je to až taký velký problém.jediný problém pre Slováka je,že má hovno v penaženke a z hovna bič neupletieš.

    • Aspoň netrep sprostosti, voľná energia neexistuje. VŽDY sa jedná o PRENENU jednej formy energie na druhú, a to si stihli “ tí pri skutočnej moci“ patentovať, a majú prostriedky aby „svoj“ patent ochránili aj silou, takže….

     • nemáš až tak pravdu, doporučuju ti, aby sis našel videa s DR. Greerem https://cs.wikipedia.org/wiki/Steven_M._Greer dělá přednášky o volné energii,….

      Tesla se zabýval volnou energií a následně ho zlikvidovali…
      ne všechno co dokáže vytvořit tzv. volnou energii je patentované;

     • to je jedno kto

      jiriku, ty sa nejako vyznas v tej volnej energii, vsak daj sem video jedneho takeho geretu, ktory mas doma a mas na nom zapojene vsetky spotrebice..

      ja som si presiel vsetky patenty od teslu a niektore veci od neho som si doma aj zostrojil, ako napr. tesla turbine ci je ho „tesla coil“. a vies co? nic nie je zadarmo, ziadna volna energia neexistuje a vzdy menis nieco na nieco ine. bodka.

      vsetci, ktori tu pchaju debility, ze nieco take existuje, tak su len ezotericki romantici, ktori v zivote nic z toho o com rozpravaju neskusili. su moznosti, ako spravit zariadenia, ktore sa tocia same. ale vzdy su tam aj nejake ALE!!! a nic nie je idealne.

      top prispevok je od redakcie ohladom fuzie. ludia, uz sa spamatajte a rieste to, co viete ovplyvnit a nie to, co jedna banka povedala.

  • Tak – našla som ten článok z 5.9.2022, čo sa týka používania Teslovej energie v Anglii – v súvislosti už so súčasnou energetickou krízou. Je to od Fulforda, takže – áno, beriem to s určitou rezervou..

   P.S. Ak nechcete čítať celý článok, tak je to v poradí 4 odsek zhora i s nejakým FOTO, takže kto je tu kompetentný v danej veci, nech sa k tomu vyjadrí.. Vďaka!
   zdroj:
   https://tadesco.org/cele-vedeni-nato-bylo-propusteno-a-zacalo-obdobi-mezivladi-britska-vlada-pouziva-teslovu-technologii/

  • Ajsa,ziadne nove energie,co si sa zblaznil??? Plan je genocida,genocida,zapamataj si to,cau

 5. V Europarlamente je banda liberalnych hlupakov a vedie ich tá nasprosrejsia neofašisticka svina Layenova to tupe tela nemohli viac zniest v SOD tak ju odporucili a to veľmi dobre spravili. Tejto fašistickej a pokriteckej europskej únii pomôže len rozpad a znovunastolenie suverenity štátov bez EU.

  • zatial nikto

   Len u politikov existuje taky zazrak ako vykopnut za zle sluzby smerom nahor

  • Majco,to su vsetko velmi,velmi mudri ludia,vedia co robia,ako otrokov este viac zotrocit a drzat ich na retazi a tych zbytocnych,len zabit,ako darmozracov,nebudes nic vlastnit a budes stastny OTROK,cauu

   • zatial nikto

    Presne tak John,pochopil si,
    tiez ma drazdi ak masy tychto politikov a elity podcenuju,
    vsetky tie titulky o hlupych politikoch veducich ludstvo do zahuby su zavadzanie,
    Hraju si s nami a smeju sa aki sme hlupi ze na vsetko skocime

   • zatial nikto

    Napriklad to postupne zavadzanie a prezentovanie vyhod,zdanliva logika ich argumentacie,propaganda-to su klamstva tazkeho kalibru,je to dost inteligentne ale ma svoje chyby.Intuicia zvycajne napoveda ze nieco nie je ok ale vyzaduje rozumovu analyzu na potvrdenie.
    Vacsina populacia vsak nema na to ani intuiciu ani zavity aby jej to doslo
    Vidim tu zneuzitie naivity mas

 6. 🙂 Tak ne že bych vás chtěl odfláknout ale je to i společném potupu řekněme planetárního bratrstva kočičí pracky elektorátu ždímaného exploatovaného „plebs „pomazanými a nebudu to roubovat nějak sem ale dám praktické ctrl.
  8.9.2022 v 6:40
  https://dfens-cz.com/to-trapeni-uz-brzy-skonci-pane-fialo/?show=comments

  • Bež už do prdele s neustálym postovaním svojich komentárov na iných stránkach.
   Neviem si moc predstaviť, koho by to zaujímalo.

   • Tak pracovníku „pořádků odškrtni si splněno zaprodanče a velezrádče a dej zprávu do do lengli nebo kde to buduješ idiote rektální alpinismus zmrde. Bruropýrace bossingostalkindového kádrováka nechápavého výheka slabikáře. A jdi do prdele sám když nemáš invenci postnout cosi kromě blitků a děláš kromě spamu výkal imbecila doprostřed chrámu svobod výskyte a hovíš si v tom. Jo a zhebni zázraku.
    A koho by to zajímalo no každého gramotného ňamtare s traktátem sucheho zipa. 🙂

   • Kvůli tvým invektivám blba to budu přepisovat pane „učiteli, zírám neuvěřitelně dřístavý hňup. 🙂 Brutopýrák co by „přítula zaháčkovaný na kde kom pro svou blbost bude z tebe a hnoje orgastovat.

 7. Pro začátek platí, že rostoucí ceny potravin a energií sežerou lidem úspory. Ti, kdo úspory nemají, si nebudou moci nic odkládat stranou. Každá kača půjde na zaplacení základních životních potřeb. Inflace bude krátce po Vánocích 2022 vysoko nad 20 %. V ostatních zemích dojde k podobnému nárůstu hodnot inflace. Úrokové sazby budou nadále růst a miliony lidí, kteří mají hypotéky, zjistí, že si již nemohou dovolit splácet ani své bydlení. A výsledkem bude pokles hodnoty domů.

  A nepřežijí to ani ti, kdo mají úspory. Nebude existovat žádná střední třída. Starší lidé budou umírat v bídě. Mladí lidé nebudou nikdy vlastnit dům ani mít jistotu, že mají nějaké úspory.

  To vše je jasné už léta. Min podvod s ko*kovid měl lidem pomoci otevřéit oči. Ale lidé neposlouchali. A teď už je docela pozdě.

  Z praktického hlediska je jediným způsobem, jak se nyní ochránit, snížit své dluhy a výdaje a připravit se na jednodušší způsob života.

  Ale bohužel se obávám, že k žádnému skutečnému odporu nedojde. Kolaborantů je příliš mnoho a nás málo. A nezapomeňte, že nic se neděje náhodou.

  A bohužel i příliš mnoho těch, kteří chápou krizi, jíž čelíme, a hrůzy Velkého resetu, mizení hotovosti, nástupu digitálního světa a paradigmatu sociálního kreditu, jen kroutí hlavou, usazují se před televizí a nedělají nic, aby to zastavili…

  • Pan-Kotas-presne tato vizia je to ako bude vyzerat blizka buducnost,tiez je to obmena toho cim tu prispieva Covid.Ludia nechapu a ani nepochopia,ze je to utok na nich nie na fizyckej urovni ale vnutornej.Takze nehodnotim ale tie vyjadrenia kto je vinny a poukazovanie je sebaklamanie.Tentokrat je to globalne.Je to ako zaciatok rakoviny telo ma este ako tak zdroj-nam sa tiez este ako tak dari dobre prezivat,ale s pribudajucim casom telo zacne chrabnut a nebude mat silu na obranu.Presne vsetko co vidime prikrada sa pomaly,postupne a ak teraz nie sme schopni sa vzopriet potom,ked uz budeme uplne oslabeni,,imunita,,v prdeli potom bude pozde mily drozde.Ja za seba ,moja spokojnost naplnenie bude spocivat ak sa aspon dozviem caistocneuplnu skutocnost co je zac tento priestor-planeta,kto vobec som,preco su tu rasy roznych ludi.A este Maros hovori-kolektivne zacat existovat a kde je ten alfa samec,aby sme tahali za jeden koniec ,toto tiez nie je mozne,lebo vo vnutri je kazdy inac vyvinuty a ma ine hodnoty.Preco?,cerstve priklady v horach som stretol nemca ktory sa vratil akurat zo Svedska,Norska a v minulosti akcie na bicykli 3-4 mesiace po svete,71 rocny remeselnik stale aktivny aj v praci.Na zaver otazka si ovcelickovany 3krat,ale viacej nie.Ked som mu povedal v kratkosti o co sa jedna prestal mat zaujem v dalsej komunikacii a druhy mlada dievcina,ktora raz je tam a potom zase niekde inde,ked som jej povedal-nevnucoval ci vie co okolo sa deje ona ja viem,ze ty si nemal az taky zly zivot a ja to chcem tiez lenze s jednym rozdielom ze v existencii ludskej bytoti-takyto utok tu este nebol na cloveka.ja som jej odpovedal nech sa sprava tak,nech ma ohen,hrniec nieco do hrnca a trochu strechy nad hlavou,vnutornu silu,vieru to ostatne necha na iny zdroj ako to zariadi

   • zatial nikto

    Presne,predstava nasledovania alfa samca fungovat nebude,lebo je to len pokracovanie pyramidoveho usporiadania ktore tu mame.
    Totalna rovnost ludi je potrebna a to bez politikov a nikto by nesmel mat viac moci ako ten druhy a to ani policajt ani politik.Ak dame to najlepsie zo seba ,tak policajti pravnici a politici nebudu potrebni-
    Nikto nesmie mat vacsiu moc nez ten druhy inac sa tejto rakoviny nezbavime.Respektovat sa nehadat pre hluposti a spolupracovat.Lebo inak budeme v pekle donekonecna

    • zatial nikto

     A co sa tyka toho utoku na vnutornej urovni ako si spominal,je skutocni,archonti su tu,2 krat som mal moznost vidiet ako sa zhmotnili ako cierne tiene v mojej izbe ked ma napadli.
     Podotykam ze halucinaciami netrpim,ale aj tak som videl teda ine veci…

    • zatial nikto

     Policajta si predstavujem tak ze by to bol predovsetkym diplomat a mozno aj bez uniformy.Riesil by len drobne nedorozumenia,pretoze ludia by boli uvedomeli.
     Lenze pokial my masy budeme mysliet len na to ako s niekym vybabrat alebo ho nakopat tak to nebude mozne.

     • zatial nikto

      Miesto uniformovanych strasiakov radsej nieco na sposob pozitivnej domobrany,aj ozbrojenej,samotne zbrane nie su problem,zalezi v cich rukach su

     • zatial nikto,
      dobre sa to číta, no stále ma prenasledujú pochmúrne myšlienky na to, ako sa – napríklad – nakoniec skončilo Spartakovo povstanie…
      Nemáme v rukách ich zbrane. Nemá nás kto zorganizovať a z demonštrácií na námestiach si oni – z nás pešiakov – ťažkú hlavu nerobia.
      Zachráni nás hádam už len zásah zhora; no ten môže prísť až potom, keď aj títo samozvaní „mocní“ konečne pochopia, že sme všetci na tej istej potápajúcej sa lodi a pôjdu pod drn spolu s nami.
      Ježiš položil svoj život aj za nich. A nemyslím si, že oni to budú mať od nás pešiakov ľahšie. Vedia, že máme na nich preukrutnú zlosť a že tento ich posledný egoistický Boj žiadnych víťazov mať nebude.
      Zvíťaziť môže jedine čistá Láska, no a tá, žiaľ, v ich srdciach absentuje. Keď príde čas (a príde!), že sa medzi sebou začnú požierať oni sami – asi až potom (a práve oni) budú volať o záchranu tú – pred nami stále utajovanú, desiatu planétu.
      Zmotaná biblia sa v zásadných bodoch dosiaľ do bodky napĺňa. Ostáva už len veriť, že aj títo zmrdi raz pochopia, že nad Lásku ziatiaľ nikto silnejšiu zbraň nevynašiel…
      „…a skujú svoje meče v motyky…“

     • zatial nikto

      Emily,ziaden zazracny recept okrem prebudenia neexistuje,
      Ak sa prebudia silove zlozky,mame vyhrane.
      Sam som sa prebudil len nedavno tesne pred kovidom a este viac pocas neho.
      Lenze prebudit sa si vyzaduje intuiciu a tiez vela autoanalyzy a usilia.Vacsina ludi na to nema v normalnych podmienkach ale kriza by ich mohla pritlacit a prebudit.
      Vacsina ludi sa identifikuje s telom alebo myslou.Tak to nie je,to co sme je ciste vedomie,ktore samo osebe si nie je seba vedome,potrebuje na uvedomenie mysel a telo

     • Áno, zatiaľ nikto, presne tak! Absolútne s tebou súhlasím.
      Nefunguje hardvér bez softvéru, ani softvér bez hardvéru. Na telo kašľať – aj tak ho väčšina z nás má už groggy…
      Dôležitý je softvér: naše vedomie, naša myseľ, identita… a to nám nevevezme ani Putin, ani Jeho kráľovská Výsosť Charles, princ z Walesu, resp. kráľ Karol III.
      Naše „Ja“ dokáže bez akýchkoľvek problémov ďalej fungovať v novom, čistom, kompatibilnom „hardvéri“. Jednou vetou – telo zničiť môžu, no na našu duševnú výbavu nemajú páky. Našťastie! A z nášho súčasného zasvinčeného „softvéru“ sa balast povyhadzať dá – dokonalá Láska to dokáže.
      Biblia je spŕznená kopou napridávaných nezmyslov a lží, ale v jednom asi nekecá: Ak Ježiš na kríži odpustil ešte aj vrahom, odpustíme im aj my. Narcizmus a chamtivosť vohnali týchto úbohých Sprisahancov do ťažkých okov, z akých sa už sami nevyvlečú; stálo by ich to život. Ako vo vojne.
      No a kto si bez viny…
      Majú to teraz poriadne ťažké, nemenila by som s nimi.

   • Rocky,aspon 95% ludi nevie nic co sa deje na sveta,velky suhlas

  • CZKotas,musim suhlasit,ze uz je pozde mily drozde,tiez ziadne „demonstracie,nic nevyriesia,aj ked zmeni vladu,ktora im to teprve nareze a aby sa uz uzasne rozdeleni ludia zjednotily,ziadna sanca

 8. Krteček ve snu – 28 minut o tom co se nyní děje s energiemi
  https://www.stream.cz/krtek/krtek-ve-snu-227437

  ****
  Včera 7. září odpoledne Ursula von der Leyenová podrazila všechny Evropany a evropské politiky, když bez porady s nimi vyhlásila 5-ti bodový plán, jak sníží ceny elektřiny a plynu v Evropě! Plán je pro Čechy i Slováky doslova likvidační. Podle plánu Brusel uvalí zvláštní daně na firmy, které produkují levnou elektřinu – typicky Česko a Slovensko – a jak potvrdili diplomaté – hrozí, že si tuto zvláštní daň Brusel přivlastní! Tedy podle plánu Uršuly a Bruselu, nebude vyhlášen žádný strop na cenu elektřiny pro obyčejné lidi, ale budou mimořádně zdaněny ty firmy, které vyrábějí elektřinu levně, a peníze, které jim Brusel sebere, se rozdají těm firmám, které vyrábějí elektřinu draze. Příklad – ČEZ protože vyrábí elektřinu levně bude podle plánu elektřinu nadále draze prodávat na lipské burze, ale zisk mu zabere Brusel, a přidělí tyto miliardy vydřené z Čechů jako dotaci těm německým elektrárnám, které vyrábějí draze. Češi tedy mají nejen platit vysoké ceny elektřiny, ale ještě má být českým firmám zabaven zisk, a rozdán západoevropským firmám! Brusel se definitivně zbláznil! Když Uršule její plán projde, v Česku se bude konat historicky III. Pražská defenestrace!

  https://www.michalapetr.com/mip-121-bruselska-zima-prichazi-ursula-oznamila-ze-brusel-uvali-na-zeme-ktera-vyrabeji-levnou-elektrinu-zvlastni-dane/

 9. Pozrite ako platení kokoti začínajú po kvapkách vpájať ľuďom „úžasnosť“ uhlíkovej stopy a jej zníženie !
  https://uzitocna.pravda.sk/spotrebitel/clanok/639048-uhlikova-stopa-nemusi-byt-strasiakom/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box
  Hajzli nacistickí !

  • zatial nikto

   Pritom este donedavna nas ucili ze atmosfera ma 79 perc dusika 20 perc kyslika 1 perc ine plyny.
   A to plati aj teraz uhlik v atmosfere dlho nevydrzi.
   Ale spoliehaju na nasu kratku pamat.
   Klimaticka zmena-podvod ako ludi este viac okradnut,zobrat im majetky a pozemky lebo uz niet kde kradnut,system sa vycerpal

  • zatial nikto

   „Nebojte sa, nikto vás nesleduje ani vám nič neprikazuje, meranie uhlíkovej stopy má výhradne edukačný charakter a pomáha vám spoznať vplyv jednotlivých vašich nákupov na životné prostredie. “

   Ake chytre,ano na zaciatku vam nikto nic neprikazuje,ale potom ako vas zblbnu a napoja na kredity kde vam vas dom patrit nebude-budete si ho len prenajimat-tak potom to bude povinne a uz sa zo sraciek nevyhrabete.zobrakom sa narodite a aj ostanete.Postupne oblbovanie,prezentovanie akychsi vyhod ale zatajovanie skutocneho planu zotrocenia

 10. Vazena redakcia,
  sfuzovat vodik na helium sa vola zazrak………

 11. Nech sa prepadnú na nulu. Až potom si uvedomíme, že vždy nám boli len na príťaž.
  A to je pekné slovo. Sila národa sa ukáže až v kritických dobách.
  A tiež ukážu, ako nám „pomôžu“.
  Fúzo

 12. KOVIDBARÓN!

  ,,,,nemeckénemecko a slávna eú bude zažívať horkosť z kalichu pravdy spolu s moslimmigrantami a ukrajincami,ktorých si sem nasáčkovali pod taktovkou židoamerických vlastníkov,,,,nepokoje a všetko čo najhoršie vás len môže napadnúť sa bude na západe odohrávať systémom-požierania si vlastného chvostu,,,,nemecko stojí na štyroch piliéroch-židovský,americký,ruský a poľský,o ten ruský už nemecko prišlo a zakrátko padne aj poľský,,,,potom sa neviestka zrúti ku dnu sveta a všetko v nej bude kysnúť a hniť,,,,germánska neviestka ako podstrčená smilnica zbytku európy,,,,a jazdiť na nej bude aj čínsky drak,,,,skoro všetky čo tu chodíte-ste priamo či nepriami živení nemcami,ak nebudú na vás mať,tak padnete na kolená a zrazu nájdete aj miesto odkiaľ slnko vychádza,,,,

 13. Prichádza jeseň a nacistická agenda depopulácie je tu opäť a už nielen cez očkovanie proti covidu, ale aj proti chrípke, opičím kiahňam a uvidíme čo všetko ešte vymyslia, určite je naplánované smrtiace očkovanie proti tzv. detskej obrne, ktoré dobre vieme ako dopadlo v USA keď ho začali pred rokmi skúšať ! Takže ľudkovia, nepodľahnite, všetko čo nám tak nútia si dať nie je z lásky k nám !!!
  https://zemavek.sk/nove-vakciny-proti-covid-19-sa-uz-distribuuju-po-eu/

 14. zvrhlý deduško večerníček

  H. hrubé ! Toto tlačenie infa o chudákoch Nemcoch a chudákoch Angličanoch a chudákoch Španieloch je tu len na to aby odviedli pozornosť od štátov východnej európy ktoré na tomto zahučia ! Nemecké a iné hoviadka /o španielskych ani nehovoriac/ niesú ani zďaleka tak závislé na ruských fosíliách ako my ! To my pôjdeme do kytek priatelia !

 15. …ďakujem moc za článok aj príspevky…to je trefne napísané Zatiaľ nikto-rešpektovať sa a nehádať sa pre hlúposti, vhodné vždy a všade, vrátane v práci pri komunik.s ,,klientami“…tie čierne tiene určite nie sú halucinácie, myslím si, že sú to ,,zblúd.duše“a ,,hľadajú“ niekoho na svoje ,,vyživovanie“… je pravda, že najviac sa tieto priprav.zmeny budú dotýkať hlavne obyčaj.ľudí, no stále verím, že to s pomocou SVETLA všetko zvládneme….dob.noc….

 16. …pre Zatiaľ nikto …ešte mi napadlo, že je možné, že človek má rozdvojenú osobnosť…

 17. …aha, takže to je ten rozdiel…vďaka za poznámku ZATIAĽ NIKTO….áno, už som o tom čítala, že duchov.prebudenie býva považov.sa dušev.chorobu a naopak….zväčša sa to týka ľudí, kt.si v tomto živote prejdú ťažš.život.skúškami, resp.traumami….niekt.dokonca zažijú aj klinickú smrť a verím tomu, že to, čo potom opisujú, aj skutočne zažili…. tiež je možné, že ľudia, kt.sú viac orientov.na ,,materiálno“, takýchto ľudí nevedia a tiež sa ani nesnažia ich pochopiť…ich pohľad je na ,,matériu“, DUCHOVNO im nič nehovorí… a to je práve chyba, pretože náš 1.radý význam, prečo sme tu, je STÚPAŤ vyššie práve z tej DUCHOV.stránky, všetko ostatné je len ,,výmysel ľudí“…a aj práve vďaka takýmto ľuďom sa máme čomu učiť na svoj.duchov.ceste….

Pridajte komentár

*