Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Nastriekajte po dome túto prírodnú zmes a zbavte sa nebezpečných plesní


Print Friendly, PDF & Email

Nastriekajte po dome túto prírodnú zmes a zbavte sa nebezpečných plesní

Určite ste si vedomí toho, aké negatívne účinky na zdravie môže mať to, ak sa vo vašom domove objaví pleseň – na stenách, v okolí okien, v kuchyni, kúpelni alebo na iných miestach.

Môže to viesť k ťažkým zdravotným ohoreniam ako sú astma, ťažkosti s dýchaním a ďalším závažným chronickým komplikáciám či dokonca až k rakovine.

Problém plesní sa zvykne častejšie vyskytovať v lete kvôli vyššej vlhkosti vzduchu, ktorú plesne priam obľubujú. V zime, keď sa doma kúri, je vzduch suchší a aj plesne sa vtedy šíria menej.

Rozhodli sme sa preto, že vám dnes ukážeme jednu extrémne efektívnu vec, ktorá vám pomôže vyriešiť tento nepríjemný problém.

Ide o sprej, ktorý obsahuje jedinú účinnú látku – čajovníkový olej (tea tree oil).

Jedná sa esenciálny olej, ktorý sa získava extrakciou z listov stromu Melaleuca alternifoli (čajovník), rastliny pôvodom z Austrálie.

Krátka história a spôsoby využitia čajovníkového oleja

Okrem veľkého množstva využití v prírodnej medicíne, jednou z užitočných vlastností čajovníkového oleja sú silné antiseptické účinky.

Aboridžinci (pôvodní obyvatelia Austrálie) ho po stáročia používali na rôzne poranenia, rezné rany či popáleniny.

Zvykli pomliaždiť listy čajovníka a takto ich aplikovali na postihnuté miesta. Následne ich niečím prekryli a obviazali, aby listy v danom mieste upevnili.

Podľa historikov boli úžasné vlastnosti tohto esenciálneho oleja objavené v roku 1920 austrálskymi výskumníkmi.

Zbohom vysoký krvný tlak

Tí zistili, že čajovníkový olej je až 100 krát účinnejší než kyselina karbolová, ktorá bola v tej dobe používaná ako bežný antiseptický prostriedok.

Účinky čajvníkového oleja

Súčasné štúdie ukazujú, že čajovníkový olej je možné využiť pri liečení rôznych druhov respiračných ochorení ako sú tečenie z nosa, bolesti hrdla, bronchitída tuberkulóza či astma.

Navyše, vďaka svojim antimikrobiálnym účinkom, poskytuje čajovníkový olej aj úľavu od kožných problémov, vrátane popálenín, vyrážok či lupín vo vlasoch.

Pointou dnešného článku je však ukázať, ako ho využiť na zbavovanie sa plesní v dome či byte.

Čo budete potrebovať na výrobu postreku

Jeho aplikácia na tento účel je extrémne jednoduchá. Budete k tomu potrebovať nasledovné veci:

  • fľašu s rozprašovačom
  • 1 čajová lyžička čajovníkového oleja, čiže asi 15 kvapiek
    (kúpite na Slovensku TU a v Česku TU)
  • 2 až 3 dcl vody

Postup výroby a aplikácia

Zmiešajte čajovníkový olej s vodou a zmes nalejte do fľaše. Keďže olej sa vo vode len ťažko rozpúšťa, môžete k tomu dopomôcť nejakým emulgátorom.

Najjednoduchšie bude pridať do vody trocha mydla a vyrobiť slabú mydlovú vody. V nej potom bude rozpustenie oleja omnoho ľahšie.

Pomocou rozprašovača následne túto zmes nastriekajte na miesta, kde sa zvykne vytvárať pleseň a nechajte to zaschnúť. Potom to pomocou utierky zotrite dole.

Rýchly a spoľahlivý účinok tohto prírodného prípravku vás milo prekvapí.

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*