Takto vyliečite chronickú boreliózu z kliešťov, aj keď to lekári už vzdali


Print Friendly, PDF & Email

kliest-lymska-borelioza

Lymská bolerióza je infekcia baktériou Borrelia burgdorferi. Prenáša sa hlavne kliešťami, no špekuluje sa, že jej možnými prenášačmi môžu byť aj ďalšie druhy hmyzu ako sú komáre či blchy.

Nie je prenosná z človeka na človeka, hoci najnovšie poznatky ukazujú na to, že za istých okolností k tomu môže dôjsť, napríklad pri intímnom styku.

Príznaky lymskej boreliózy

Príznaky tohto ochorenia sa líšia, no vo väčšine prípadov sa vyvíjajú podľa nasledovného scenára.

Fáza 1 – deň 3 až 30 po uštipnutí

Niekedy sa táto fáza nazýva aj „skorá lokálna infekcia“ a zahŕňa:

 • U 70 až 75% ľudí sa rozvinie začervenanie. Ide o charakteristické „býčie oko“ so stredom v mieste uštipnutia kliešťom. Nesvrbí ani nebolí, no na dotyk môže vyvolávať pocit tepla.
 • Rozvoj príznakov podobných chrípke: horúčka, zimomriavky, opuchnuté lymfatické uzliny, bolesti hlavy a svalov, bolesti kĺbov

Fáza 2 – dni až týždne po uštipnutí

Tejto fáze sa zasa niekedy hovorí aj „skorý rozsev infekcie“ a zahŕňa:

 • rozšírenie začervenania
 • veľké kĺby môžu opúchať a bolieť
 • v niektorých prípadoch stuhne krk
 • môže vzniknúť meningitída
 • závrate
 • búšenie srdca

Fáza 3 – mesiace až roky po uštipnutí

Táto fáza sa označuje ako „neskorý rozsev infekcie“.

Mnohí špecialisti na infekčné ochorenia sa domnievajú, že chronická lymská borelióza neexistuje a že uštipnutie kliešťom môže byť vyliečené pomocou krátkeho cyklu antibiotík.

Mnoho ľudí však trpí na príznaky ochorenia aj dlho po tejto počiatočnej liečbe.

Samozrejme, je možné aj to, že trpia na vedľajšie účinky antibiotík. Stále viac a viac expertov sa však prikláňa k názoru, že baktéria spôsobujúca toto ochorenie dokáže antibiotiká prežiť a dlhodobo spôsobovať autoimunitné reakcie tela.

Stáva sa tak vtedy, keď antibiotiká neúčinkujú dôsledne alebo, ak si voči nim baktérie vyvinú odolnosť, čo sa v poslednej dobe stáva dosť často.

Uvedená tretia fáza ochorenia sa potom vyznačuje nasledovnými príznakmi:

 • príznaky artritídy – opuchnuté a boľavé kĺby a kĺby naplnené vodou
 • neurologické príznaky – necitlivosť, brnenie a vystreľujúca bolesť
 • kognitívne problémy – zahmlená myseľ, krátkodobé výpadky pamäte, zmätenosť
 • výkyvy nálady – depresia
 • únava
 • nepravidelný srdcový rytmus a zlyhávanie srdca

V niektorých prípadoch počas druhej a tretej fázy môže dochádzať dokonca aj paralýze tváre.

Krátka história lymskej boreliózy

V rokoch 1960 až 1970 sa diali v americkom Connecticute veľmi čudné veci. V troch mestách s populáciou približne 12000 ľudí ochorelo až 39 detí na juvenilnú reumatoidnú artritídu a ďalších 12 dospelých ľudí dostalo artritídu z neznámych príčin.

Kvôli nedostatku odpovedí od miestnych zdravotníckych úradov sa dve matky zaktivizovali a začali zhromažďovať informácie od postihnutých rodín. Tie potom predali ministerstvu zdravotníctva a Lekárskej fakulte na Yalskej univerzite.

Následne boli výskumníci schopní identifikovať ochorenie a rozpoznať jeho prejavy. Až v 80. rokoch minulého storočia však bola objavená skutočná príčina lymskej boreliózy.

Willy Burgdorfer, vedec, ktorý študoval iný typ horúčkovitých ochorení, objavil spojenie medzi baktériou nachádzajúcou sa v kliešťoch a vyvolaným ochorením. Táto baktéria bola pomenovaná po ňom – Borrelia burgdorferi.

Kontroverzia okolo lymskej boreliózy

Keď si prezriete niekoľko článkov o tejto chorobe, tak zistíte, že medzi pacientmi aj lekármi panuje pomerne veľká frustrácia týkajúca sa liečby.

Po prvé, existujú vážne problémy s diagnostikou. Približne 25 až 30% pacientov infikovaných baktériou boreliózy neprejavujú prvý príznak ochorenia, ktorým je začervenanie kože v okolí štípanca.

U tých, ktorí začervenanie kože majú, zasa nie je prítomný jeho typický tvar v podobe býčieho oka.

Po druhé, diagnostické krvné testy na odhalenie baktérie mávajú často falošné negatívne aj falošné pozitívne výsledky. Preto je spočiatku ťažké správne odhalenie ochorenia.

Po tretie, lymská borelióza sa často podobá na iné choroby a preto je neraz nesprávne diagnostikovaná ako skleróza multiplex, fibromyalgia, artritída, ALS a ďalšie ochorenia.

Na lymskú boreliózu existuje viacero druhov testov.

Americké Centrum pre kontrolu chorôb (CDC) odporúča test ELISA a jeho následné potvrdenie testom Western blot.

Problémom však je, že počas prvých 4 až 6 týždňoch ochorenia sú tieto testy nespoľahlivé, pretože sa zameriavajú na množstvo protilátok v krvi a nie na baktériu samotnú.

Ako k tejto téme uvádza Dr. Dietriech Klinghardt, MD, PhD:

Lymská borelióza sa pomocou štandardných testov diagnostikuje veľmi ťažko. Tiež veľmi závisí na tom, kde ste k ochoreniu prišli a či súčasne máte aj nejaké iné infekcie.

Existuje totiž skupina asi 8 mikróbov, ktoré sú si veľmi podobné, najhoršia z ktorých je Babesia microti.

Tvrdí sa, že úvodná liečba antibiotikami počas prvej fázy ochorenia je vo väčšine prípadov úspešná.

Avšak prečo nie vo všetkých prípadoch? Podávajú sa antibiotiká krátko? Mali by sa podávať vo väčších dávkach? Alebo by sa mali podávať dlhodobo, hlavne u tých, ktorí vykazujú príznaky tretej fázy?

Alebo, čo robiť vtedy, ak už krvné testy nevykazujú známky baktérií?

Problém je, že keď antibiotiká nezaberú, pacient musí potom bojovať proti borelióze s oslabeným imunitným systémom.

Prečo antibiotiká na lymskú boreliózu nefungujú?

Tu je niekoľko dôvodov, prečo majú antibiotiká s baktériami Borrelia burgdorferi spôsobujúcimi lymskú boreliózu, také ťažkosti:

 • Baktérie boreliózy majú úzky tyčinkový tvar, ktorý im umožňuje prenikať hlboko do tkanív a šliach, vrátane mozgu a nervového systému, kde sú pred antibiotikami bezpečne ukryté.
 • Baktérie boreliózy sa dokážu vzdať svojho typického tyčinkovitého tvaru a premeniť sa na formu, ktorá im umožňuje žiť vo vnútri ľudských buniek (podobne ako to robia vírusy), kde opäť antibiotiká nedosiahnu.
 • Baktérie boreliózy, podobne ako mnohé iné baktérie, dokážu vyformovať spiace cysty, ktoré sú voči antibiotikám úplne odolné. Čím viac sa na ne pokúšate zaútočiť, tým odolnejšími sa stávajú.
 • Baktérie boreliózy sú často sprevádzané inými infekciami a pre imunitný systém neviditeľnými mikróbmi, ktoré tiež žijú vo vnútri buniek a pomáhajú im prežiť.

U tohto druhu baktérii sa rezistencia na antibiotiká vyskytuje pomerne často. Antibiotikum je predsa len jediná chemická substancia. Baktérie ako táto naň reagujú pomerne pomaly a majú tak dostatok času na vytvorenie si rezistencie.

Inými slovami, čím dlhšie vydržia v tele, tým je väčšia šanca, že sa stanú kompletne odolné na antibiotiká.

Dokonca sa ukázalo, že užívanie viacerých antibiotík súčasne tento proces ešte viac zrýchľuje a ani ich striedanie nepomáha. Rezistentné baktérie sa zakorenia ešte viac.

Na druhej strane, antibiotiká ničia prirodzenú a prospešnú mikroflóru v črevách a na pokožke, čím sa nabúra bakteriálna rovnováha a vzniknú v tele ďalšie problémy.

A čo je snáď najdôležitejšie, antibiotiká potláčajú činnosť imunitného systému, čo predstavuje najväčšiu prekážku pre vyliečenie.

Ako lieči lymskú boreliózu väčšina lekárov

Niektorí lekári sa sťažujú, že existujú pacienti, ktorí nikdy neboli definitívne diagnostikovaní na lymskú boreliózu, no domáhajú sa liečby jej chronického štádia.

Iní lekári zasa zdôrazňujú, že je vzácne, keď pacient po uštipnutí kliešťom trpí len na jednu infekciu, pretože kliešte sú prenášače viacerých patogénov súčasne.

Okrem toho, neexistuje len jedna „lymská borelióza“.

Poznáme 5 podtypov baktérie Borrelia burgdorferi. No tieto sa ďalej členia na vyše 100 poddruhov v USA a takmer 300 celosvetovo. A väčšina z nich je dnes už odolná na antibiotiká.

Dokonca ich nie je možné ani odhaliť testami, až kým sa nenasadí úvodná liečba, čomu sa hovorí aj takzvaný „Boreliózový paradox“.

Dr. Richard Horowitz z New Yorku patrí medzi najvyhľadávanejších odborníkov na lymskú boreliózu.

Ako uvádza, minimálne polovica jeho pacientov je okrem boreliózy infikovaná aj babesiósou. Ide mikroskopického parazita, ktorý infikuje červené krvinky.

Keďže väčšina týchto pacientov vykazuje známky viacerých infekcií a zároveň vyčerpaného imunitného systému, zameriava sa Dr. Horowitz na jeho posilnenie uvedomujúc si, že takto lieči pacienta a nie chorobu.

Pacienti, ktorí nemali to šťastie mať tak skúseného lekára akým je Dr. Horowitz, sa často ocitajú v krížovej paľbe. Ich lekári totiž nemajú dostatočné znalosti tohto patogénu, čelia komplikovanému infekčnému procesu a liečebným protokolom, ktoré nefungujú u všetkých pacientoch rovnako.

Zbohom vysoký krvný tlak

Výsledkom potom je nefungujúca liečba a obviňovanie pacientov lekármi, že sú hypochondri či predstierači, kým v skutočnosti pacienti trpia veľmi reálnymi a bolestivými prejavmi ochorenia.

A navyše, k šíreniu boreliózy a jej podobných bakteriálnych infekcií prispievajú aj pavúci, komáre, blchy či ploštice.

Ako liečiť lymskú boreliózu prírodne

Baktérie vyvolávajúce boreliózu sa nachádzajú na pokožke, v srdci, kĺboch a v nervovom systéme.

Navyše, špecialisti na toto ochorenie uvádzajú, že to, čo my nazývame boreliózou, môže byť viacero rôznych infekčných ochorení, či dokonca ich kombinácie.

Niektorí dokonca špekulujú, že často ide o infekciu baktérie Borrelia spolu s nadmerným výskytom huby Candida alebo nejakým parazitom.

Každý z nás hostí vo svojom tele nespočetné množstvo vírusov, baktérií, húb, toxínov a rakovinových buniek. Mnohí majú lymskú boreliózu spolu s ďalšími strašidelnými ochoreniami a ani o nich nevedia.

Tí so silným imunitným systémom často šíria infekcie, o ktorých si nie sú vedomí, na ľudí so slabšou imunitou.

V súčasnosti špecialisti tvrdia, že borelióza nemôže byť prenášaná z človeka na človeka. No sú aj takí experti, ktorí toto tvrdenie spochybňujú, zvlášť čo sa týka prenosu pri intímnom styku.

V každom z týchto prípadov môže byť infikovaný človek prenášačom ochorenia po celé roky bez toho, aby o tom čo i len tušil.

Dobrou správou je, že holistický prístup sa zameriava na liečbu imunitného systému, ktorý dokáže zbaviť telo a vyliečiť ho z akejkoľvek infekcie.

Prístup k liečbe lymskej boreliózy by mal byť preto podobný prístupom k liečbe HIV, fibromyalgie, chronických streptokokov, lupusu, chlamydií a mnohých ďalších chorôb. Tuto nasledujú jednotlivé kroky prírodnej liečby.

Krok č. 1 prírodnej liečby boreliózy: Črevá a imunita

Pri chronických ochoreniach je najčastejším určujúcim faktorom chronická infekcia.

Naša strava plná cukru, geneticky modifikovaných potravín (ktoré ničia črevnú mikroflóru), antibiotiká, ďalšie antibakteriálne produkty (mydlá, čistiace prostriedky, zubné pasty a podobne) a mnohé ďalšie chemické látky v našej strave ničia prospešnú mikroflóru, čo potom rozhádže náš imunitný systém.

To potom vytvára priestor na systémové chronické hubovité infekcie a množenie parazitov, ktoré prechádzajú cez črevné steny, vchádzajú do krvného obehu a šíria infekciu po celom tele.

Konvenční lekári sú na tom veľmi zle čo sa týka nachádzania a diagnostiky parazitných infekcií, ktoré nie je možné ľahko vidieť na povrchu tela alebo analýzou stolice.

Priemerný človek má minimálne premnoženú Candidu (najčastejšie sa vyskytujúce hubovité ochorenie) kvôli vyššie popísanej strave a životnému štýlu.

Samozrejme preto, ak chcete liečiť zložitú bakteriálnu infekciu, akou je napríklad borelióza či akákoľvek kombinácia baktérií, vírusov a parazitov zodpovedných za typické príznaky boreliózy, potom váš imunitný systém musí byť tak silný, ako je to len možné.

Imunitný systém je len tak silný, ako sú silné črevá.

Váš zažívací takt je totiž zrkadlom vášho zdravia a udáva silu imunitného systému. Preto prvým krokom je dostať do rovnováhy vašu črevnú mikroflóru a zneškodniť škodlivé patogény v tele.

Krok č. 2 prírodnej liečby boreliózy: Strava

Zdravá strava sa skladá so surových, čerstvých, bio (ak je to možné), celých potravín a liečivých byliniek.

Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, sú šaláty.

Nemyslíme však teraz váš typický šalát s pár listami šalátu, trochou postrúhanej mrkvy na vrchu a poliaty obľúbeným dresingom.

Na mysli máme šalát, ktorý obsahuje aspoň 10 rôznych druhov zeleniny, vrátane čerstvého cesnaku, kurkumy, zázvoru (ďumbieru), morskej alebo Himalájskej soli a zdravých olejov (avokádo, kokos, ľanové či konopné semienka).

Je dobré prijímať čo najširšiu paletu zdravých živín, ktoré obnovia vaše črevá a imunitný systém.

Nepodceňujte túto radu. Jeden veľký, správne pripravený šalát denne urobí pre telo viac než akékoľvek vitamínové doplnky stravy. Keď to budete robiť dostatočne dlho, takáto šalátová diéta dokáže vo väčšine prípadov kompletne vyliečiť telo.

Ak však bude takáto strava navyše sprevádzaná aj doplnkami stravy, potom to radikálne veci urýchli. V prípade ťažko chorých ľudí sú doplnky stravy dokonca nevyhnutné.

Perfektná strava by však nebola kompletná bez dostatočného príjmu čistej pitnej vody. Pre detoxikáciu obličiek, pečene a krvi je vhodné k tomu pridať limonádu z brusníc prisladenú steviou.

3 litre tekutín denne dokážu urobiť priam zázraky. Ak ste však útlejšej postavy alebo máte nejaké zdravotné komplikácie, ktoré vám to neumožňujú, použite v tomto bode zdravý rozum a pite toľko, na koľko sa cítite.

No a samozrejme, obmedzte nezdravé jedlá. Používajte pri tom sedliacky rozum, zrejme aj sami viete, ktoré jedlá sú zdravé a ktoré nie.

Krok č. 3 prírodnej liečby boreliózy: Doplnky

Keď liečite vaše črevá, zameriavate sa na zničenie húb a parazitov, nastolenie bakteriálnej rovnováhy a potom sa sústreďte na obnovu črevných stien.

Najlepším prostriedkom na zneškodnenie Candidy a iných patogénov či parazitov v črevách je doplnok s kyselinou undecylenovou. Z byliniek je to napríklad cesnak alebo odvar zo zelenej orechovej šupy, paliny pravej a klinčekov.

Mnohé z uvedených byliniek majú veľa ďalších pozitívnych účinkov nielen na črevá, ale na celý organizmus.

Na podporu imunity a regeneráciu tkanív môžete pouvažovať o nasledovných doplnkoch:

 • medicínske huby (maitake, shitake, reishi, hliva ustricová, agaricus blazei murill) – sk / cz
 • alternatívou húb sú doplnky obsahujúce beta glukany – sk / cz
 • oregánový olej – sk / cz
 • astragalus
 • vitamíny C, B6, B9 a B12
 • MSM (metylsulfonylmetán), ktorý pomáha regenerovať kĺby a nervy – sk /cz
 • koloidné striebro – sk / cz
 • extrakt z olivového listu

Na odstraňovanie toxínov môžete použiť živočíšne uhlie. Podrobnejšie sme o tom písali v článkoch o detoxikácii, o zbavovaní sa parazitov a o bylinkách na parazity.

Vysoko kvalitné probiotikum, ktoré je navrhnuté tak, aby sa bezpečne dostalo cez žalúdočné kyseliny, vám tiež výrazne pomôže nastoliť rovnováhu črevnej mikroflóry. Dosiahne to nielen tým, že črevám dodá prospešné baktérie, ale aj tým, že z nich pomôže vytesnať baktérie škodlivé.

Baktérie v týchto doplnkoch, navzdory tvrdeniam výrobcov, nevydržia príliš dlho.

Ich zmysel je v tom, že dodajú čas telu vlastným baktériám sa dostatočne rozšíriť. Preto okrem samotných probiotík je nutná aj strava bohatá na prebiotiká, teda látky, ktoré tvoria potravu pre probiotiká, čo je hlavne vláknina.

Opäť, nepodceňujte silu črevných baktérií pre správne fungujúci silný imunitný systém! Naša črevná mikroflóra hrá v tomto procese jednu z hlavných úloh.

Čo ste možno nevedeli je, že slepé črevo nie je nepotrebný orgán. Uchovávajú sa v ňom prospešné baktérie, ktoré sa v prípade potreby z neho rozširujú do ostatných častí tráviaceho systému.

Ak vám bolo slepé črevo vyoperované, potom ste odsúdení do konca života pravidelne užívať probiotiká podobne ako sú tí, ktorým bola odstránená štítna žľaza, odsúdení užívať náhradné hormóny.

Probiotiká však užívajte na noc. Ak ich totiž užijete v ten istý čas, ako potraviny proti parazitom (napríklad cesnak), tak tie okrem patogénnych organizmov môžu usmrtiť aj prospešné baktérie.

Rovnako postupujte, ak užívate doplnky stravy s antibakteriálnymi účinkami. Vždy medzi nimi majte aspoň niekoľkohodinový odstup.

Záver

Ak vám bola diagnostikovaná lymská borelióza, no štandardná liečba nezabrala a príznaky ochorenia popísane v úvode sa u vás aj naďalej vyskytujú, potom určite vyskúšajte prírodnú liečbu opísanú v tomto článku.

V prípade, že vám toto ochorenie jednoznačne diagnostikované nebolo, no máte na neho podozrenie, potom samozrejme túto liečbu môžete vyskúšať tiež. Zaberá totiž nielen na lymskú boreliózu, ale aj mnohé ďalšie ochorenia, ktoré majú rovnaké príznaky.

Liečba osteoporózy

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Bledá Tvář

  Někde jsem četl tzv. babské rady, že před cestou na houby (do lesa) je dobré sníst něco droždí (kvasnic) a nejenom klíšťatům nebudete chutnat. Ekvivalentem je prý asi 30 piv, ale to pak nebudete mít zájem na houby jít.

 2. Glázer Vladimír

  Zdravím,po prečítaní Vášho článku som zas o niečo múdrejší o liečbe a prevencii tejto zákerneej nemoci. Myslím,že naši lekári špecialisti by mali viac čerpať aj z takýchto a podobných poznatkov. Tiež mi stanovili dg.lymboreli. a v prvom kole mi nasadili Lendacín,ale potom to už boli len rôzne antibiot. a dodnes mám strpnuté končatiny a obmedzenú chôdzu a rotačné pohyby,tiež mi pri mag.rezon.zistili ložiská (cisty),ktoré zrejme vplývajú na túto oblasť. Viem,že to nie je odborný výklad z mojej strany a či to dá aký taký prehľad o mojej dg. ale keďže stav sa nezlepšuje ani zatial nezhoršuje,chcel by som vyskúšať aj túto Vašu ponúknutú alternatívu. Zároveň Vás chcem poprosiť,ak by to bolo možné,navrhnúť prírodný a podporný,týždenný stravovací diagram,bol by som Vám veľmi vďačný.Aby som nezabudol mám 65 rokov,dík a pekný večer!

  • odporucil by som vam z antibiotik tinidazol/entizol ,jedine co ucinkuje na cysticku formu a k tomu nieco v bakteriocidnej davke doxyhexal/azitromicin.. na pribratie pridat proteiny +bcaa amynokyseliny do stravy 2 x denne. a cvicit pokial sa da. kratke 10min cvicenia silove a potom oddych viackrat denne. a infrasaunu 3x tyzdenne a masaz. je to boj..sam s tym bojujem vyse roka. a hlavne vyhladat sukrom. odbornikov z radov Mudr. na to. na slovensku su az dvaja..

  • MATULA Ľudovít

   Som MATULA Ľudovít z Kvetoslavova, 0903348677
   V spolupráci s medicínskym laboratóriumom a infektologičkou liečim všetky fázy a následky boreliózy. Mám mnohoročné skúsenosti ako týchto prevítov dobehnúť práve aktiváciou skrytých rezerv imunity.
   Skutočne mnohé v minulosti osvedčené ATB sú dnes nespoľahlivé v 1. až 7. fáze liečenia. Infekcia spôsobuje autoimunitné ochorenie až u 68% infikovaných, vážne narušenie imunitnej rovnováhy.

   • Pán Marika, 14 ročnej vnučke dg. borelióza aykoplazma preliecena ATB.
    Borelióza ešte vraj zbytky a má užívať ecenaciu. V januari2019 kontrola. Začali sme chodiť 2x do mesiaca na plážový generátor. Prosím vedeli by ste pomôcť? Ďakujem

  • Ľudovít MATULA

   Som MATULA Ľudovít z Kvetoslavova, 0903348677
   V spolupráci s medicínskym laboratóriumom a infektologičkou liečim všetky fázy a následky boreliózy. Mám mnohoročné skúsenosti ako týchto prevítov dobehnúť práve aktiváciou skrytých rezerv imunity.
   Skutočne mnohé v minulosti osvedčené ATB sú dnes nespoľahlivé v 1. až 7. fáze liečenia. Infekcia spôsobuje autoimunitné ochorenie až u 68% infikovaných, vážne narušenie imunitnej rovnováhy.

 3. Co takhle zkusit CDS – chloritan sodný+hydrogensíran sodný.
  http://uzivamecds.webnode.cz/zkusenosti-uzivatelu-cds2/
  viz. Borelioza.
  Na boreliozu jsem to nezkoušel, ale na kdeco jiného ano a jednoznačná spokojenost. Od parodontozy přes chřipky a nachlazení až po průjmy. Pokud se s tím zachází s rozumem, tak je to jednoznačně lék na mnohé věci. Dokonce jsem to používal i jako vodu po holení 🙂 Jako alternativa k antibiotikům prostě perfektní.

 4. Milá redakcia,
  veľmi pekne ste to vystihli nielen o borelioze, ale i proti iným votrelcom.
  Je tiež pravdou ako Ste sa tiež zmienili o niektorých virusov, baktérií, plesni candida a lariev niektorých hlíst, ktoré si vybrali ničiť naše organy rafinovaným prežitím nie len na slizniciach ako kokové baktérie ničiť sliznice.
  Oni sa rozhodli usadiť vo vnútri buniek, v nervových vláknách, v mieche a často i v mozgu.

  Všetky tie potvory si vybrali takpovediac kľudné a nerušené rozmnožovanie a prežitie práve v bunkách jednotlivých orgánov, kde je pre nich naša zdevastovaná imunita už prikrátka a ATB ničiteľom imunity a celého tráviaceho systému len podporovateľom ich bujnenia.

  Naša i dobra imunita proti ním už nijako boj nezvláda a tak sa s nimi akoby skamarátila a prestala ich vnímať ako votrelcov, hoci si plní svoju úlohu svedomito a ničí všetkých nových votrelcov,ktorý sa chcú v tele udomácniť.

  Aby sme dosiahli úspech zničenia všetkých udomácnených votrelcov včetne rakovinových buniek musíme proti ním bojovať o stupeň niečim oveľa mocnejším od našej imunity a tým je zázračný univerzálny liek MSM a CDS.

  MMS je úžasné a vylieči každú rakovinu i tu,kde CDS nebolo dostačujúce napr. rakovinu semeníkov, a totálne zničí každý patogén v tele.
  MMS a CDS nie je absolútne škodlivé pre naše bunky a menej poškodené rýchlo opraví, poškodené ako sú rakovinové posiela na smrť.

  Kto sa MMS ešte neliečil mal by rešpektovať svoje telo a postupne navyšovať kvapky a to len do svojej znášanlivosti i napriek tomu, že protokol na určenú chorobu určuje napr. 10 kvapiek v jednotlivej dávke a môj organizmus neznesie len 6 kvapiek, tak zostaneme pri 6. kvapkách a tým predídeme hnačke a okrem nej nám nič iné nehrozí a na bazénovú vôňu sa ľahko zvykne.

  MMS z istotou vylieči ľahší stupeň rakoviny do 18. dní, stredný stupeň do 22 dní a ťažší stupeň do 25 dní.
  Tým,že sme sa neriadili presne podľa protokolu a neužívali sme v dávkach napr. 10 kvapiek a brali sme len 6, tak sa samozrejme vyliečenie predĺži o niekoľko dní, aby počet určených kvapiek z protokolu nijako nechýbal.

  Po vyliečení odporúčam cca 3 mesiace, alebo i stále brať najmenej iba jednorazové najmenej 3-5 kvapky denne a potom už žiadny patogen.

  CDS je o niečo náročnejšie na jeho prípravu a zvládne ho takmer každý a je oveľa na pitie príjemnejšie a jeho plné dávkovanie už nie je náchylné hnačkám.
  Ostatné podrobnosti o výrobe MMS a CDS si dobre naštudujte.

  Moja skúsenosť dĺžka skutočného vyliečenia rakoviny 23 dní.
  Plesne candida v celom tele vyliečené za 24 dní.
  Borelie dlhodobé vyliečené za 19 dní.
  Borelie známe asi 7 dni vyliečené za 9 dní.
  Hemofilus dlhodobý vyliečený za 10 dní.
  Chlamýdie pneumonie dlhodobé vyliečené za 7 dní.
  Kvapavka vyliečená za 10 dní.
  Syfilis vyliečený za 13 dní.
  Helikobakter vyliečený za 7 dní.
  Papilomavirus vyliečený za 7 dní.
  Vírus HIV vyliečený za 25 dní.
  Zlatý stafilokok vyliečený za 5 dní.
  Dlhodobé streptokoky liečené kombináciami ATB vyliečené za 11 dní.
  Dlhodobé pneumokoky vyliečené za 6 dní.
  Všetky druhy chrípok z najťažšou formou vyliečené za 4 dní. To ale neznamená ak sme chrípkou a jej zápalmi dosiahli a silný kašeľ, že do 4 dní zrazu prestaneme kašľať. Kašeľ hasíme dobrými čajmi napr.tými čo uviedol na svojich stránkach Badateľ net. Lepšie nepoznám.
  To isté platí aj pri vyliečení z chlamydií, ktoré zápalmi spôsobujú zrasty v rozmnožovacích organoch a v pľúcach s intenzívnym kašľom.

  Vyliečenie pomocou MMS a CDS je spoľahlivé a vyžaduje si veľmi pravidelné užívanie jednodivých hodinových dávok.

  Som presvedčený o liečivých účinkov MMS a CDS, že s istotou vyliečia každý vírus a každú známu i neznámu baktériu na celej našej planéte.

  • Vladimir Bambuch

   Dobry den. Poprosim co je MMS a CDS a ako mi moze pomoct pri bolerii. Dakujem.

  • Dobrý deň. Môj otec má dlhoročnú boreliózu, cca 20 rokov. Okrem dlhodobého brania najrôznejších potravinových doplnkov, tinktúr, byliniek, každodenného cesnaku, probiotík, enzýmov, antiparazitárnej liečby u alternatívnych liečiteľov a zdravej životosprávy + pohybu, nasadil aj MMS, nepretržite vyše pol roka. Napriek tomu mu borélie stále spôsobujú najrôznejšie zdravotné problémy a z času na čas neznesiteľné bolesti, testy ukazujú dokonca dvojnásobne zvýšené hodnoty v krvi oproti stavu pred začatím užívania MMS. Viete mi prosím niekto poradiť, prečo mu MMS na boreliózu nezaberá? Považovali sme to za „tutovku“ a sme veľmi sklamaní. Okrem alternatívnej liečby zo zúfalstva z času na čas vyberie aj zopár dávok antibiotík, ale taktiež bez efektu. Budem nesmierne povďačná všetkým za dobré rady a skúsenosti. Z úprimného srdca prajem Veľa zdravia všetkým.

   • pracovať na lymfodrenážnom systéme

    • Poznáte prosím účinný postup ako prečistiť lymfatický systém pri pokročilej, chronickej borelióze? Je totiž veľa bylín, prípravkov a odporúčaných metód na očistu lymfy. Ak viete o niečom účinnom, budem Vám veľmi povďačná. Vopred ďakujem.

     • Dobrý deň Mária, aj sa Vám ozval pán Ivan ohľadom lymfodrenáže?
      Ďakujem

      Danka

   • Ariadna, užíval otec koncentrát DIPSACUSu počas 18 mesiacov ? Dĺa dlhodobého výskumu je najúčinnejším liečivom práve koncentrát z Dipsacus
    Odpoveď prosím na: [email protected]

   • A ake davkovanie ste riesili?

  • Prosím o kontakt na liečbu chronickej boreliozy.

 5. V r. 2012 som pri zbieraní húb chytil kliešta. Bolo to v septembri, v októbri som zahoručkoval. 4 mesiace som mal teploty 38+ celzia, absolvoval som rôzne (7) vyšetrenia, aj na boreliozu. Všetko negatív. Na infekčnom mi lekárka merala teplotu 2x, lebo neverila. Lekári mi odmietali nasadiť antibiotika, lebo podľa výsledkov som bol zdravý! Až keď som dupol nohou, všeobecná lekárka mi predpísala širokospektrálne antibiotika! Horúčka za týždeň prešla! Odvtedy mám bolestí bedrových a kolenných kĺbov. Všeobecného lekára som vymenil, lebo pôvodná MUDr. ma upodozrievala z hypochondrie. Poraďte, čo ďalej? !!!HELP!!! Jogo Olaw

  • Tu je zoznam rezonančných frekvencií , pri ktorých tie potvory rezonujú až prasknú (objavitel je Dr. Royal Rajmond Rife )
   Väčšina týchto frekvencií sa dá nájsť ako videá na youtube .
   Je potrebné si zvuk z videa na seba pustiť cez reproduktory a piť pri tom veľa čistej vody, aby neprišlo ku dehydratácii.

   Celosvětový seznam ověřených léčebných frekvencí (CAFL)
   Zdroj: http://www.electroherbalism.com
   Tento seznam obsahuje frekvence, u kterých byl zaznamenán úspěch (lékaři, vědci či běžnými uživateli
   frekvenčních generátorů) při jejich použití na konkrétní mikroorganismus či nemoc. Máte tak možnost
   aplikovat několik možností na určitou nemoc či problém, který Vás trápí. Všechny frekvence jsou uvedené
   v Hz.

   Lymská nemoc (borelióza; opakující se horečka u lidí i zvířat zapříčiněná parazitickými spirochetami
   roznášenými klíšťaty. Pokud nutno, použijte také Babesia.) – 6870, 6863, 46866, 46851, 34170, 34112,
   4200, 2050, 2016, 1520, 1455, 920, 884, 800, 797, 758, 673, 625, 615, 605, 432, 345, 344, 338, 254
   Lymská nemoc 1 – 864, 495, 485, 490, 495, 500, 505, 625, 610, 615, 620, 625, 630, 690, 790, 785, 790,
   795
   Lymská nemoc 2 ( 625 po 10 min, 615 po 5 min) – 10000, 6870, 6863, 4200, 2720, 2050, 2016, 1520,
   1455, 943, 920, 885, 884, 880, 864, 800, 797, 795, 790, 785, 758, 732, 727, 699, 690, 688, 673, 664,
   673, 660, 644, 630, 625, 620, 615, 610, 605, 597, 534, 533, 525, 510, 505, 495, 485, 490, 500, 484, 432,
   345, 344, 338, 306, 254, 230, 3
   Lymská nemoc 3 – 27735768, 1380882.58, 68750.10, 3422.87
   Lymská nemoc 4 (2016 a 625 po 10 min, ostatní po 5 min) – 2050, 1520, 615, 2016, 625
   Lymská nemoc 5 (920 po 10 min) – 920
   Lymská nemoc 6 (borrelia afzellii) – 387500
   Lymská nemoc 7 (borrelia burgdorferi) – 380000
   Lymská nemoc 8 (borrelia garinii) – 382000
   Lymská nemoc JB – 27735768
   Lymská nemoc TR A (Program A, používejte obden) – 6675, 4879, 2899, 2720, 2016, 1800, 1600, 1550,
   1519, 1455, 1433, 885, 880, 863, 828, 802, 786, 776
   Lymská nemoc TR B (Program B, používejte obden) – 765, 758, 749, 726, 672, 604, 600, 581, 464, 451,
   432, 345, 250, 144, 62
   Lymská nemoc v – 7989, 1590, 239, 846, 422, 417, 1455, 39975, 40439, 884, 797, 758, 693, 673, 577,
   4870, 4880, 578, 128, 579
   Lymská nemoc, sekundární (254*) – 254, 525, 597, 644, 885, 699
   Lymská nemoc, terciární – 306, 432, 484, 610, 625, 690, 864, 2016, 790
   Lymská nemoc, zárodky a vajíčka parazita – 640, 8554, 203, 412, 414, 589, 667, 840, 1000, 1072,
   1087, 1105
   Babesióza – 76, 570, 1583, 1584, 432, 753, 5776

  • Odporúčam preliečenie koncentrátom – DIPSACUSom.
   A podporné liečivá na regeneráciu chrupaviek s antiboréliovým účinkom.

 6. este k testovaniu.. existuje celkom presny test na zistenie Lym.boreliozy v hociktorom stadiu /ma 89% zachytnost a 96% specifickost/. Len na slovensku ho nerobi ziadne laboratorium. V nemecku ich je viac kde ho robia /berlin,augsburg/. vola sa Ltt elispot alebo lymespot .. cca 160€

  • Dobrý deň, dokáže test odhaliť či je borelióza po dobratí antibiotík (užívaných dva týždne) dostatočne vyliečená? Ako sa k spomínanému testu dostaneme na Slovensku? Dá sa objednať? Veľmi pekne ďakujem za informácie.

 7. vždy to opakujem:

  cesnak, cesnak a o5 zase cesnak

 8. Je mozne, ze mam boreliozu, hoci okrem rozsirujucej cervenej skvrny nemam ziadne ine priznaky?
  Nie som si vedoma ustipnutia, vsimla som si nieco ako modrinu, ktora svrbela a po par tyzdnoch sa stale rozsiruje (ma cca 20cm) a po obvode je cervena..

 9. Opravte si text. Baktérie boreliozy nemajú tyčinkovity tvár. Sú. to spirochety a práve vďaka spiralovitemu tvaru prenikajú ľahko do tkanív a nie tycinkovitemu. Tá mikrobiológia vám tu pokulhava dosť. Odradilo ma to od ďalšieho čítania.

Pridajte komentár

*