Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Na syndróm nepokojných nôh odporúča Dr. Whitaker tak trocha šialený liek


Print Friendly, PDF & Email

syndrom-nepokojnych-noh

Syndróm nepokojných nôh je ochorenie, ktoré poznajú mnohí ľudia až príliš dobre. Je známe tiež pod názvom Willis-Ekbomová choroba.

Podľa doktora Whitakera je toto ochorenie spôsobené poruchami nervového systému, ktoré spôsobujú to, že vaše nohy (občas aj ruky) bolia, sú napäté a niekedy sa nekontrolovane hýbu.

Príznaky sa zvyknú zhoršovať v pokoji keď sedíte alebo ak si ľahnete. To potom spôsobuje nekvalitný spánok, keďže telo sa nedokáže uvoľniť a zrelaxovať.

Takže, čo sa s tým dá robiť?

Existuje na to jeden domáci, vskutku pozoruhodný a niektorými ľuďmi považovaný za možno až šialený liek.

Ako mydlo pod plachtou pomáha upokojiť a zrelaxovať nohy

Dr. Julian Whitaker potvrdzuje, že množstvo jeho pacientov prisahajú, že im táto metóda pomáha.

Ak si na noc dajú do postele pod plachtu mydlo, pomáha im to výraznou mierou zmierniť prejavy syndrómu nepokojných nôh. Na značke mydla pritom ani veľmi nezáleží.

Ako to vlastne funguje? Odpoveď na túto otázku poskytuje Derek H. Page z Ľudovej lekárne:

Hoci proces, ktorým dosahuje mydlo liečivý efekt nebol podrobne preskúmaný, domnievam sa, že prchavé vonné látky sa počas noci uvoľňujú z mydla a dostávajú sa na pokožku nôh.

Cez pokožku sa potom absorbujú do svalov a tiež ovplyvňujú zásobenie tela krvou.

Ľudia si tento netradičný prístup tak vychvaľujú, že pre mnohých pacientov sa to stalo večerné vkladanie mydla pod plachtu každodenným rituálom.

Ľudová lekáreň sa preto podujala vyrobiť mydlo, ktoré je úplné ploché, aby bolo pod plachtou čo najmenej obťažujúce, no stále veľmi efektívne.

Prírodná liečba osteoartritídy

Najlepšou vôňou sa ukázala byť levanduľa, ktorá navyše aj podporuje dobrý spánok.

Niektorí ľudia uprednostňujú vkladať mydlo do ponožky a tú si dajú k sebe pod paplón, no mydlo môžete vložiť aj pod plachtu na miesto, kde vás to nebude v noci príliš obťažovať.

Ďalšie odporúčania na syndróm nepokojných nôh

Okrem už spomenutého mydla, odporúča Dr. Whitaker aj zopár tradičnejších spôsobov, ktoré pomáhajú pri tomto ochorení.

Je vhodné užívať doplnky s obsahom vápnika, horčíka a železa, keďže nedostatok uvedených minerálov môže spôsobovať bolesti a nervové kŕče.

Z klasických farmaceutických liekov je možné použiť lieky s účinnou látkou fenytoín sodný. Mnohí lekári však o tomto účinku fenytoínu nevedia, preto môže byť problém s jeho predpísaním, keďže sa používa len pri epilepsii.

Užíva sa zvyčajne jedna 100 mg tableta pred spaním. Účinkuje už do hodiny.

Uvedený liek je údajne dobre znášaný, no aj tak môže mať, ako väčšina farmaceutík, nežiaduce vedľajšie účinky. Existujú aj obavy, že môže pri dlhodobom užívaní poškodzovať pamäť.

Preto ho použite len vtedy, ak nič iné nezaberá alebo, ak ochorenie je naozaj ťažké a príliš vám komplikuje život.

Okrem vyššie uvedených vecí je dôležité tiež mať každý deň aspoň nejakú fyzickú aktivitu. Nemusí to byť hneď beh alebo cvičenie v telocvični. Úplne postačí aj chôdza nízkej intenzity.

Vhodné sa ďalej ukazuje navyknúť vaše telo na pravidelný spánkový cyklus. Vysoko odporúčaná je aj snaha o minimalizácia stresu.

Záver

Ak vyskúšate uvedenú metódu s mydlom, určite nám aj ostatným čitateľom potom dajte prostredníctvom komentárov vedieť, či u vás zabrala.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Mária SNV

  Dlho som trpela na syndróm nepokojných nôh. Kdesi som si prečítala radu. Úžasnú:
  Do 1.litra studenej vody tri lyžice octu. Do nej namáčať tenšie ponožky, jemne vytlačiť vodu, natiahnuť na nohy, na to teplejšie, ponožky, ( aby nezmokla posteľ ), prikriť sa
  a za chvíľu sa nohy upokoja a spánok bude bez prerušovania.
  Jednoduché, lacné, účinné. Odporúčam po skúsenostiach.

 2. Aj vitamín železo na to veľmi dobre zaberá…

 3. Dnes som skusila to mydlo pod plachtou, pte istotu hned tri a skutocne to funguje. Nebudem brat nejake opiaty, ked to nelieci pricinu ochorenia. Radsej doplnim tie stopove ptvky, mineraly a nejake to mydlo pod plachtu. Mne to funguje

 4. Ahojte,roky mám problémy so syndrómom nepokojných nôh. Včera v noci som si prečítal Váš recept s mydlom a natrel som si na sucho chodidlá (bylinkovým mydlom) ľahol do postele. Za moment som nemal nohy „horúce“ ani nervózne a nemusel som si ich vykladať na paplón,ako roky !!! Zabralo to !!! Srdečná vďaka!!!

 5. Mydlo som ešte neskúšal ale CBD účinkuje nadocakavania

 6. Elena Oravcová

  Mám dosť závažný problém so syndrómom nepokojných nôh, nespím a som zúfalaá. Čo to je CBD, prosím Vás?
  Ďakujem

 7. Dobrý večer mam syndróm nepokojných nôh celé noci nespím neviem kam ich vyložiť minulú noc som si spomenula že som niekde čítala mydlo do ponošky na noc dnes som si dala zatiaĺ je kĺud uvidím do rána.

Pridajte komentár

*