Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Vylúčte túto zložku zo stravy, spoľahlivo tým zabijete rakovinu


Print Friendly, PDF & Email

Vylúčte túto zložku zo stravy, spoľahlivo tým zabijete rakovinu

Aké faktory zohrávajú úlohu pri formovaní, raste a metastázovaní rakovinových buniek, je téma, ktorá často delí vedeckú komunitu na viacero táborov.

Pri nesprávnom pochopení mechanizmov vzniku rakoviny, nie je možná ani jej účinná liečba.

Diagnostika rakoviny za posledné obdobie zaznamenala výrazné zlepšenia, hoci niektoré metódy, využívajúce prevažne ionizujúce žiarenie, sú značne kontroverzné.

Čo sa však týka liečby rakoviny, tak tá v podstate prešľapuje na jednom mieste.

Cukor identifikovaný ako počiatočný faktor rakoviny

Zatiaľ čo Kanadská spoločnosť pre rakovinu jasne vyhlásila, že cukor nemá žiaden vplyv na rast rakovinových buniek, ani jeho urýchľovanie, iné rovnako vierohodné zdroje nesúhlasia a tvrdia presný opak.

Nedávny výskum publikovaný v Journal of Clinical Investigation (časopis zaoberajúci sa medicínskymi objavmi v ich ranných štádiách) zverejnil výsledky experimentu, ktoré dokazujú, že vedci bojujúci proti cukru mali po celý čas pravdu.

Takzvaný Warburgov efekt popisuje, ako si väčšina rakovinových buniek získava energiu v kyslom prostredí z anaeróbnej glykolýzy, čo znamená, že dokážu spracovať cukor formou kvasenia bez prítomnosti kyslíka.

Normálne tkanivo vykazuje veľmi nízke glykolické hodnoty, približne 200 krát nižšie ako rýchlo rastúce rakovinové bunky.

Tento proces je pomenovaný po Ottovi Warburgerovi, ktorý ako prvý tvrdil, že takáto zmena v metabolizme môže byť stavebným kameňom pre vznik rakoviny.

Aj napriek tomu, že Warburgova teória získala v čase svojej publikácie mnoho pozornosti a dokonca priniesla svojmu autorovi i Nobelovú cenu, bola neskôr potlačená do pozadia.

Prečo cukor podporuje rast rakovinových buniek

Väčšina súčasnej literatúry vidí zmeny v aeróbnej glykolýze skôr ako výsledok rakoviny, nie jej príčinu. Najnovšie výskumy sa však vracajú späť k Warburgovej teórii.

Yasuhito Onodera a jeho kolegovia potvrdili, že zvýšený príjem cukru podporuje rozvoj rakoviny a onkogenetiku.

Výskumný tím, poukázal na to, že zvýšená aktivácia glykolýzy spôsobuje prehnanú reakciu GLUT 3 (prenos molekúl glukózy typu 3) v nezhubných materských bunkách.

Stop Candida

Toto tvrdenie viedlo k zahájeniu už známych aktivít signalizujúce onkogenetiku.

Ak zhubné nádorové bunky dostanú menej glukózy, podporí to vznik organizovaných štruktúr, nebudú rásť tak rýchlo, čím sa potláča onkogenický rozvoj.

Inými slovami, ak by bunky nemali prísun cukru, rakovinové bunky by začali meniť svoju štruktúru z rakovinovej na predrakovinovú. Vrátili by sa teda do stavu, kedy v nich ešte rakovina nevypukla.

Vedci použili 3D model, aby dokázali, že zvýšená hladina cukru rozhoduje o tom, či bunky rakoviny prsníka vytvoria zhubné alebo nezhubné kolónie.

Tieto nové vedecké objavy zvyšujú dôveryhodnosť tých teórií, ktoré sú postavené na tom, že správnou stravou sa naozaj dá bojovať proti rakovine.

Zistilo sa, že ketogénna diéta, v ktorej sa cukry a sacharidy dostávajú na takmer nulové hodnoty a dôraz sa kladie na zdravé tuky a proteíny, je veľmi účinná pri liečbe najagresívnejších typov rakoviny.

Medicína významný objav odmietla, no jeho zistenia skryte používala

Aj napriek tomu, že úloha cukru pri vzniku rakoviny bola v minulosti spochybnená a do liečby sa tento poznatok nedostal, Warburgové objavy sa využívali v diagnostike rakoviny.

PET snímky používajú rádioaktívne označenú glukózu, na to, aby sa dali odhaliť nádorové bunky „túžiace“ po cukre.

Takisto, Európsky lekári používajú SCMT (Systemic Cancer Multistep Therapy – Viackrokovú terapiu), ktorá zahŕňa podávanie glukózových injekcií pacientom, aby sa zvýšila hladina glukózy v krvi.

Takto sa zabezpečí to, že nádor rastie rýchlejšie, vďaka čomu je jednoduchšie naň priamo aplikovať chemoterapiu a radiáciu.

Záver

Priemerný Američan skonzumuje ročne približne 72 kilogramov cukru. Táto hodnota zahŕňa, samozrejme, aj „skryté cukry“ v cestovinách, chlebe či iných jedlách.

Rakovina je komplexný fenomén a existuje mnoho faktorov prispievajúcich k jej vzniku.

Ak však máte obavy z rakoviny, redukcia cukrov a jednoduchých sacharidov môže byť celkom správnym krokom.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. dobře, do toho se počítají veškeré cukry ? i glukoza z hroznoveho cukru ? nevim, mám trochu pochyby, protož srdičko jede hlavně na cukr, neřikam ho baštit po kyblech ale nezbytny pro organizmus je, hlavně pro sportovce

  • Áno, všetky cukry a sacharidy. Pre srdce a mozog si telo dokáže vyrobiť vlastné palivo prevažne z tukov. My tu hovoríme hlavne o ľudoch, ktorí trpia nejakou chorobou, nie o športovcoch.

 2. ..ano, to sedi, rakovina lubi cukor a ludia trpiaci na rakovinu su vlastne zavisli od cukru…

 3. Všimol som si menší rozpor s predošlým článkom s názvom „Hlavná príčina rakoviny a prečo sa doteraz drží v tajnosti?!“, kde ste písali, že rakovinovým bunkám vôbec nevyhovuje aeróbne prostredie a žijú anaeróbne. Tu sa ale píše, že využívajú obrovské množstvá cukru z aeróbnej glykolýzy. Ako to teda je???

 4. Nadorova bunka nevznika na zaklade nadmerneho uzivania cukru v strave a uplne vyskrtnutie cukru zo stravy, nikomu nezabezpeci pokojny zivot bez rakoviny, prosim Badatela, aby nemylil dobrych ludi svojimi pseudovedeckymi nazormi.

 5. Keby bol ľudský organizmus odkázaný na cukor, už by tu ľudstvo nebolo, lebo výroba cukru pochádza z 19. stor. Predtým sa sladilo medom a ten bol vzácny. Ešte do druhej svetovej vojny bol cukor drahý a sladilo sa málo. Teraz je to hotová katastrofa. Cukor je jed a jednoznačne škodí organizmu človeka. Rakovina to je už len posledné štádium jeho pôsobenia. Existuje možnosť sladiť prírodným sladidlom xylitolom.
  Xylitol je podstatne drahší ako cukor, ale so zdravotného hľadiska ideálny.

  • Nemyslím, že by bol drahší. Pokiaľ pred tým sme kupovali 1-2 kg normálneho cukru mesačne, xylitolu nám to množstvo stačí skoro na celý rok. Nerobím si presnú štatistiku

 6. To ze budete jest menej cukru vam sice znizi riziko rakoviny, ale ak ju uz mate tak vam to prilis nepomoze…hladina je regulovana inzulinom, gulkagonom atd. co zabespeci ze nadorova bunka ma stale glukozu, kt. potrebuje…p.s.plati za predpokladu ze nemate cukrovku.

 7. Ako je to s cukrovkarmi ? Je u nich riziko rakoviny vacsie ? Trpia rakovinou castejsie ? Su nejake statistiky a je tam nejaky vyrazny rozdiel a existuje na to nejake vysvetlenie ?

  Za vznikom rakoviny bude zrejme viacero faktorov, ale tiez si myslim, ze prilis vela cukru k tomu prispieva a ze ked ju uz clovek ma tak je dobre ho zredukovat na minimum a upravit jedalnicek. A aj keby cukor nemal priamo na rakovinu ziaden vplyv tak aj tak je dobre cukor a sacharidy minimalizovat, pretoze ked to spravi aj relativne zdravy clovek, tak sa citi lepsie a casto sa tym aj zbavi nejakych mensich problemov, alebo sa mu zlepsi zdravotny stav. Takze ked je niekto tazko chory tak je to urcite vhodne.

 8. Áno verím tomu,že cukor k rakovine pprispieva značnou mierou. Mirec ja som chorá na srdce od narodenia cukor nemám rada ani ho nepouzivam a nedá sa povedať,že by mi to robilo zle na srdce….,

 9. Hladovkar

  Nebol ten Warburg nahodou pan Wagner ? 🙂
  Cukor – metla ludstva ( kazdemu sa prejavia inde a inak, zavisi od jedinca )

 10. Cukr, to by člověk nemohl jíst takřka vůbec nic. Kde jinde čerpat energii?

 11. Dobrý deň, Ahojte.
  Po prečítaní čľánku odporúčam pozrieť dokument „FED UP“ z roku 2014.
  Oplatí sa vidieť a šíriť ho ďalej.

 12. františek

  prosím dajte sem linky, odkazy a rady čo miesto cukru ?

  • Cukr opravdu tělo nepotřebuje, pokud konzumujete v každém jídle dost kvalitních olejů a ořechy a semínka, bílkovin a zeleniny (syrové, dušené i pečené) energie tělu nechybí. Jen před fyzickou aktivitou je potřeba doplnit cukr, protože by mohlo dojít k hypoglykemii (vyčerpání zásobního glykogenu), např. v podobě ovoce nebo třeba jáhlové či ovesné kaše a pod. Je to všechno v hlavě… a o tom, odnaučit své tělo spalovat cukr a naučit ho, aby si bralo energii z uložených tuků.

 13. To kolko cukru zjete moze mat vplyv na to kolko priberiete, no u necukrovkara je hladina glukozy v urcitom rozmedzi bez ohladu na to kolko cukru zje vdaka regulacii inzulinom a glukagonom. Teda tvrdit ze to bude mat vplyv na to kolko cukru dostane prsnik je slusne povedane hlupost.

 14. Krásne, ako sa všetci hneď zmotajú jedným smerom. Viete, človek prikladá až príliž veľkú váhu pôsobenia stravy na zdravie. Nechápte ma zle, strava je naozaj dôležitá, ale ďaľšie vplyvy, ako dostatok pohybu, slnečného svetla, regenerácie a podobne, je v tom istom levely. Takže, ak sa bojíte rakoviny, vynechať cukor istotne nestačí. Alebo stačí, alebo to vôbec nepotrebujete urobiť, ktovie, ako máte nakombinované ostatné, rovnako dôležité faktory. „Nebudem jesť cukor = neochoriem na rakovinu“. Prečo sú ľudia tak naivní?

  • Keepsmiling

   Jasne mas pravdu, ale clanok je len o cukre… Inteligentny clovek hadam vie ze to neni len jeden faktor, kto chce mr.google mu to vsetko povie, ale presne ako vravis, strava cvicenie slnko, positivne myslenie a no stres… su rovnako zaklad. A este k tomu cukru, 80 % ludi trpi na inzulinovu resistenciu takze sa nestaci cukor spracovat, ludia priberaju, nevedia schudnut, maju jojo efekt,,,to vsetko je problem s metabolizmom…a vacsina rakoviny je metabolickeho povodu…

 15. Dočetla jsem komentáře……myslím, že hledání odpovědí na otázky typu „Jak předcházet nemocem, prevence, co jíst a co nejíst….atd.“ Lidé, jezte vše, na co má vaše tělo chuť. V čem bude problém ? JAKÉ MNOŽSTVÍ POTRAVINY SNÍTE!!! V současné době jídlo neochutnáváme, ale jíme velké a někdy až mega porce, až funíme. Noooo ruku na srdce. Tláskáme jedno přes druhé do toho všelijaké ochucené nápoje, zákusky,….no a co, hlavně, že nám to chutnalo na jazyku a ty tělo se s tím už nějak poper a neotravuj….když bude nejhůř, ještě ti dám lék na zažívání a dost! Tak to je lidičky. Můj tatínek říkával….“Jezte všechno, ale s mírou “ a já dodám“ nemoci začínají od hlavy“. Přeji všem úžasné zážitky v ochutnávání potravin, myslete na to, co právě jíte, jak to voní a chutná a tělo se vám odmění.

 16. stres a cukor su zabijaci ludi

 17. To, že rakovinové bunky papajú cukor a darí sa im v kyslom prostredí, je dávno známe. Lenže problém je zložitejší. Ľudia (najmä šľachta) jedli sladkosti mnoho storočí, jedli červené mäso a zeleninu považovali niektorí dokonca za škodlivú (napr. Henrich VIII.). Napriek tomu výskyt rakoviny v porovnaní s dnešnou dobou bol zanedbateľný. Pravda, sladilo sa medom a nie rafinovanými cukrami, ktoré sa pridávajú aj tam, kde by sme to nečakali (napr. salámy).

 18. Najviac samovrážd sa robí vidličkou a nožom…

 19. Že sacharóza a také další jednoduché cukry jsou živnou půdou pro rakovinu a další civilizační choroby, se přednášelo na makrobiotických kurzech už okolo roku 1986. Také tam zaznělo, že cukr a alkohol jsou (v civilizovaném světě) povolené drogy. Pro srovnání: Národy, na něž někdy může většina nahlížet jako na primitivní, by se tak zásadních omylů v péči o zdraví NEDOPUSTILA.
  Brzy na to vyšla kniha Byznys se zdravím od J. Průchové. Zájemci o zdravý životní styl tak měli z čeho čerpat. Když jsem se nyní podíval na dostupnost této knihy, zjistil jsem, že se dá najít i v bazarech, viz:
  https://www.s-antikvariat.cz/antikvariat/knihy/esoterika/jarmila-pruchova-byznys-se-zdravim-orientalni-medicina-jako-vychodisko.html
  což ukazuje, že si stále méně lidí váží komplexní péči o zdraví.

 20. Ako je to s javorovým sirupom, ktorý pomáha liečiť rakovinu? Zmiešaný sirup a sóda bikarbóna. Sirup dopraví alkalickú sódu až k nádoru. A keďže nádory nevedia prežiť v alkalickom prostredí, malo by ich to ničiť……?

Pridajte komentár

*