Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Medená voda omladzuje. Ako to funguje?


Print Friendly, PDF & Email

Medená voda dáva vašej pokožke prirodzene mladší vzhľad

Možno ste si vedomí zdravotných prínosov, ktoré má pitie vody z medených nádob, prekvapí vás však, keď sa dozviete, že zaradenie medi do každodennej potravy účinkuje aj proti starnutiu vašej pokožky.

Vďaka regenerácii nových zdravých buniek a revitalizácii poškodenej pokožky vám zabezpečuje mladšie vyzerajúcu pleť. Je to vedecky dokázané!

Ako vám meď dáva zdravo vyzerajúcu pleť

1. Funguje ako nosič bielkovín

Meď vo forme peptidov medi hrá dôležitú úlohu v tom, že so sebou nesie výživné peptidy, resp. bielkoviny.

V konečnom dôsledku funguje meď v našom tele ako nosič bielkovín, ktoré sú veľmi užitočné pre výživu a liečenie našej poškodenej kože.

Čo sú peptidy

Peptidy sú fragmenty bielkovín v našom tele. Bielkoviny sú základné stavebné kamene našej kože.

Bez peptidov nezostáva naša pokožka neporušená, čoho dôsledkami sú strata jej pevnosti, objavovanie sa vrások, zmeny stavby a pokožka, ktorá stratila predošlú pružnosť.

Čo sú peptidy medi

Len veľmi málo ľudí pozná pojem peptidy medi, sú to však jedny z najúčinnejších látok na regeneráciu pokožky.

Je to čosi, čo syntetizuje naša pečeň pripojením v tele prirodzene sa vyskytujúcich peptidov k molekule medi, ktorú konzumujeme vo forme potravy alebo potravinových doplnkov.

Stručne povedané, je to kombinácia bielkoviny a molekuly medi.

2. Meď funguje ako antioxidant

Meď so svojimi antioxidačnými vlastnosťami, chrániacimi našu pokožku, vlasy a oči pred poškodením voľnými radikálmi spôsobuje, že vyzeráme mladšie, než na svoj skutočný vek.  

Meď je potrebná pre využitie najsilnejších prirodzených antioxidačných enzýmov tela, nazývaných superoxid dismutáza. Chráni telo pred oxidačným stresom a starnutím.

3. Podporuje tvorbu kolagénu

Štúdie tiež preukázali, že meď pomáha vytvárať kolagén, čo je látka zodpovedná za uchovanie mladistvého vzhľadu a elasticity kože.

Okrem toho sa meď podieľa na tvorbe elastínu, čo je látka, nachádzajúca sa  v spojovacom tkanive kože, uchovávajúca jej pružnosť.  Pomáha tiež kožným bunkám neustále sa normálne obnovovať  a opravovať.

Stop Candida

4. Pre zdravé vlasy, pleť a oči

Telo potrebuje primerané úrovne medi, aby mohlo vytvárať prirodzený pigment a tkanivo kože, vlasov a očí.

Meď hrá dôležitú úlohu pri tvorbe melanínu, ktorý zodpovedá za dodávanie hnedej farby našej koži a tiež farby našim vlasom.  Takisto udržiava farbu našich očí a spoločne so zinkom je nevyhnutná pre udržanie ich krásnej farby až do staroby.

5. Predchádza anémii

Meď nášmu telu tiež pomáha vytvárať zdravé červené krvinky, čím predchádza anémii a hrá úlohu pri udržiavaní dobrého zdravotného stavu našich nervov a imunitného systému, ktorý je známkou mladosti.

Prírodné zdroje medi

V súčasnej strave chýbajú zdravé jedlá, ktoré by do nášho stravovania prinášali potrebnú dávku medi, preto sú na vzostupe  prípady nedostatku medi.

1. Pite vodu skladovanú v medenej nádobe

Ide o dobrý zdroj na zabezpečenie pravidelného prísunu medi. Táto voda má aj mnoho ďalších dôležitých zdravotných prínosov.

2. Zaraďte do svojej stravy jedlá bohaté na meď

Sú to potraviny, ako sú sezamové semienka, orechy kešu, mandle, tmavá listová zelenia, huby, fazuľa a podobne.

3. Zaraďte do svojej stravy jedlá bohaté na bielkoviny, aby ste podporili tvorbu kolagénu

Ako starneme, začína tvorba nášho telového kolagénu prirodzene klesať. Kolagén sa stará o podklad a hrúbku kože.

Zaraďte do svojej stravy mlieko, vajcia, obilniny a sóju, ľanové semená, tmavozelenú zeleninu, fazuľu, červené ovocie a zeleninu, atď.

4. Pravidelne cvičte

Vďaka zvýšenému prietoku krvi pomáha cvičenie vyživovať kožné bunky a uchovávať ich vitalitu.

Kombinácia stravy a cvičenia spolu s pitím vody, skladovanej v medenej nádobe, zvýši účinnosť medi v našom tele, aby sme si uchovali zdravú a mlado vyzerajúcu pokožku. 

Záver

Dnes sa dajú kúpiť mnohé kozmetické krémy s obsahom peptidov medi pre zlepšenie vzhľadu pokožky.

Načo investovať svoj majetok do týchto veľmi drahých krémov a mliek s ich vedľajšími účinkami, keď si mlado vyzerajúcu pleť vieme uchovať prírodnou stravou a pravidelným cvičením, ktoré vám dodajú nielen mladistvý výzor, ale aj celkové zdravie?

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. GMO soja, zelenina s mnozstvom pesticidov atd. atd. to som zrejme na zamorenej strane. DDD

 2. Pozor, určite nepite vodu skladovanú v medenej nádobe. Väčšina ľudí má skôr nadbytok medi a nedostatok zinku. Zistilo sa, že ľudia, ktorí pijú vodu so zvýšeným obsahom medi – medené potrubie a mäkká voda, ktorá tú meď vyplavuje, trpia Alzheimrom, meď v tejto forme môže byť veľmi nebezpečná, telo ju nevyužije a ukladá ju v organizme.

 3. Marek Ivanický

  Pozor,pozor,nie je meď ako meď.Pitie vody skladovanej v medených nádobách určite nie.Pozri video cca od 25.minúty:
  http://www.youtube.com/watch?v=YmmaaNo-HSI&t=15

 4. 1.Ako dlh musí byť voda v medenej nádobe aby sa vyplavil peptidy?
  2.Ako sa medená voda využíva na kozmetické účely?

 5. snad spojivove tkanivo koze….

  bolo by naozaj vhodne uviest aky ma byt denny prijem medi, v akych zluceninach optimalne, a kolko medi sa uvolni do vody pri jej skladovani v medenej nadobe za urcity cas pri urcitej teplote….

Pridajte komentár

*