Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Symbol moci bohov: Tento list lieči skôrnatené cievy, candidu i herpesy


Print Friendly, PDF & Email

Symbol moci bohov: Tento list lieči skôrnatené cievy, candidu i herpesy

Vedci dlho testovali extrakty z tohto listu kvôli jeho dovtedy zaznamenávaným liečivým účinkom. Dnes potvrdzujú, že je nadmieru efektívny na mnohé zdravotné problémy.

Medzi jeho najdôležitejšie liečivé účinky patrí ochrana kardiovaskulárneho systému, posilňovanie imunity, zvyšovanie úrovne energie, odstraňovanie chronickej únavy a podpora optimálneho krvného tlaku.

Navyše sa zistilo, že extrakt z olivových listov dokázal u starších ľudí predchádzať vzniku Alzheimerovej choroby a stareckej demencie.

Krátka história využitia olivových listov na medicínske účely

Olivovníky pochádzajú pôvodne z oblasti Stredomoria, Sýrie a Blízkeho východu, no dnes sa pestujú aj v Južnej Austrálii, Peru alebo v Čile.

Kedysi dávno v starom Egypte sa olivové listy používali na liečbu mnohých ochorení a dokonca aj na mumifikáciu faraónov (kvôli ich antibakteriálnym účinkom a potláčaniu rozkladných procesov).

Okrem toho boli olivové listy symbolom priam božskej moci.

V 19. storočí sa prášok z nich pridával do nápojov používaných na znižovanie horúčky.

Len o pár desaťročí neskôr sa zelené olivové listy vo forme čaju začali používať na liečbu malárie.

Využitie olivových listov na liečbu v súčasnosti

Keď vezmeme do úvahy všetky súčasné štúdie vykonané s olivovými listami, môžeme bez obáv vyhlásiť, že dobre účinkujú na nasledovné ochorenia:

 • choroby spôsobované prvokmi
 • ochorenia vyvolávané retrovírusami (napríklad HPV či HIV)
 • candida (kvasinkové infekcie)
 • meningitída a encefalitída (zápal mozgových blán)
 • chrípka
 • ľudské herpesy I a II
 • hepatitída B, kvapavka
 • zápal pľúc, tuberkulóza
 • bežná nádcha a nachladenie
 • tropické choroby ako malária či dengue horúčka

Navyše, olivové listy sa ukázali byť veľmi účinne aj na ochorenia tráviaceho traktu, ako sú silná hnačka či na zápaly močových ciest. Pomôžu tiež pri ušných infekciách.

Stop Candida

Vplyv olivových listov na srdce a cievy

Olivové listy obsahujú aktívnu látku oleuropeín. Ide o horkú substanciu, ktorá bola prvý krát izolovaná v roku 1920.

V roku 1962 taliansky vedec objavil, že táto substancia dokáže u zvierat znižovať krvný tlak.

Európski vedci pokračovali v podrobnom skúmaní oleuropeínu a zostali vskutku zaskočení objavom jeho mnohých prínosov pre zdravie človeka, vrátane schopnosti zvyšovať prietok krvi v koronárnych artériách.

Extrakt z olivového listu je silný antioxidant, ktorý chráni koronárne cievy pred upchávaním a poškodením. Dokonca dokáže zvrátiť aj artériosklerózu (kôrnatenie ciev), ak sa užíva pravidelne dlhšiu dobu.

Posilňuje cievy, zlepšuje ich pružnosť a jeho antiseptické vlastnosti zabraňujú vzniku zápalov v cievach, ktoré sú hlavnou príčinou oxidácie a usádzaniu cholesterolu.

Olivové listy sú tak extrémne účinnou prevenciou pred vznikom srdcového infarktu a mozgovej mŕtvice.

Záver

Vedecké štúdie stredomorskej stravy potvrdzujú, že tento druh stravy je veľmi prínosný pre naše zdravie a tiež dobrou prevenciou pred ochoreniami spojených s vekom.

Olivový olej a zvlášť olivové listy bohaté na oleuropeín liečia nielen spomenuté virálne a bakteriálne infekcie, ale predchádzajú aj vekom podmieneným a chronickým ochoreniam dnešnej doby.

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Má s tým niekto skúsenosť?

 2. Jarmila novotna

  Chcem vediet ci to pomaha velmi by som to potrebovala nie ze vyhodim peniaze do vzduchu ako uz vela krat

 3. Dobry den. A moze sa pouzivat aj caj z listov? dakujem

  • Ptala jsem se na čaj z olivových listů v místním bioobchodě a objednají mi to – balíček porcovaného čaje za 75 Kč, což je mnohem levnější než extrakt, který stojí přes 500 Kč+poštovné. Podle mě je účinek stejný nebo lepší, protože v extraktu může být cokoliv a nejde to poznat.

 4. Brigita Hurajová

  Mohli by sa použiť aj listy z olív divo rastúcich v parkoch?

 5. Odpovedá tu vôbec niekto na kladené otázky … ? aj ja chcem vedieť,či sa dajú použiť listy z doma pestovanej olivy ….?????

 6. Veronika Korená

  Zdravím,ja mam listu z Chorvátska,ako často mám piť čaj akedavky a ako ho pripraviť.dakujem za informáciu.Veronika

Pridajte komentár

*