Ak chcete omladiť svoju pečeň o 20 rokov, jedzte toto ovocie


Print Friendly, PDF & Email

Ak chcete omladiť svoju pečeň o 20 rokov, jedzte toto ovocie

Závažné ochorenia ovplyvnia celé telo, ak sa o svoju pečeň nesprávne staráte. Pečeň vytvára bielkoviny za pomoci vitamínu K.

Tie sú veľmi dôležité pri zrážaní krvi. Rozklad starých a poškodených krviniek je tiež jednou z vlastností pečene.

Nepochybne tento orgán zohráva významnú úlohu pri všetkých metabolických procesoch v tele. Pečeňové bunky rozkladajú telesné tuky a vytvárajú energiu pri metabolizme tukov.

Je tiež známe, že pečeň sa dokáže sama regenerovať. Pečeň patrí medzi najvýznamnejšie a najsilnejšie orgány v našom tele.

Nie je ťažké vyliečiť ju a udržať si tak dobré zdravie.

Ak ste sa o tento orgán nestarali, možnosť, že ochoriete, je obrovská. Poškodenie pečenie môže viesť dokonca ešte k horším problémom.

Medzi najbežnejšie príčiny poškodenia pečene patria nezdravá strava, nadváha, nadmerná konzumácia alkoholu a určité lieky.

Tamarind je už dlho súčasťou tradičných liečebných techník v Afrike a Ázii.

Zdravotné prínosy tamarindu

Vo všeobecnosti platí, že tamarind je dôležitý pre zlepšenie kardiovaskulárneho systému a upokojenie trávenia.

Avšak poskytuje množstvo ďalších prínosov pre zdravie, čo z neho robí úžasný prírodný liek.

Toto exotické ovocie dokáže bojovať takmer proti všetkým problémom s pečeňou. Okrem toho dokáže detoxikovať vaše telo a môže tiež odstrániť tuk v pečeni.

Medzi jeho ďalšie prínosy patria zlepšenie trávenia, ochrana pečene, zníženie hladiny cholesterolu, vyliečenie akýchkoľvek problémov s tvorbou žlče a zlepšenie vášho celkového zdravia.

Recept na liečbu ochorenia stukovatenej pečene a hepatitídy

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je dať do mixéra dve hrste olúpaného tamarindu. Potom pridajte 1 liter vody a dobre rozmixujte. Následne zmes preceďte. Tento nápoj môžete piť každý deň.

Prírodná liečba osteoartritídy

Vložte 25 dobre premytých tamarindových listov do hrnca s 1 litrom vody, ak si chcete pripraviť tamarindový čaj. Túto zmes varte 15 až 20 minút. Nechajte ju vychladnúť.

Hoci sa odporúča piť tento čaj nesladený, môžete doň ho pridať med alebo hnedý cukor.

Ak si chcete vyliečiť problémy s pečeňou a zlepšiť si zdravie, pite tento čaj dvakrát denne, jednu šálku ráno a jednu šálku večer.

Medzi ďalšie zdravotné prínosy tohto exotického ovocia patria:

1. Tamarind vám môže pomôcť normalizovať trávenie a znížiť zápchu. Jednoducho uvarte toto ovocie a zjedzte pár polievkových lyžíc. Úľavu by ste mali pocítiť okamžite.

2. Toto ovocie môže znížiť hladinu kyslosti v tele a zlepšiť tvorbu žlče v pečeni.

3. Tamarind je známy aj pri liečbe dyzentérie.

4. Malarická horúčka sa môže znížiť pitím čaju z tamarindových listov.

5. Obrovské množstvo vitamínu C, ktoré sa nachádza v tamarinde, pôsobí ako silný antioxidant. Vitamín C je dôležitý pre udržanie telesných funkcií a zachovanie zdravých ďasien.

6. Znížením hladiny škodlivého cholesterolu LDL je tamarind schopný podporiť kardiovaskulárne zdravie.

7. Listy tamarindu sa používajú v boji proti črevným infekciám u detí.

8. Hepatitídu môžete jednoducho zmierniť konzumáciou tamarindu.

9. Tamarind obsahuje antioxidanty, ako sú fenoly a naringenín, ktoré sa používajú v boji proti rakovine.

10. Medzi významné výživné látky v tamarinde patria tiamín (vitamín B1), železo, horčík, fosfor, meď, vláknina, vápnik a niacín (vitamín B3). Vysoká úroveň týchto výživných látok spôsobuje, že tamarind je skutočným „super ovocím“.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: womansenergy.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. 🙂 a čo je to Tamarind ? Počujem 1.x, Kde sa dá kúpiť, ako vyzerá…. ? a je to vôbec na SK dostať ? Pretože, inak nemá význam takéto niečo reklamovať a o tom písať! Pretože, veľa ľudí si robí veľké nádeje a nakoniec veľkéééé …….. ! Ďakujem vopred za rýchlu odpoveď! 🙂

  • Kapitalistycký Byznis “ Na ľudskom zdraví sa najlepšie zarába“ čo k tomu dodať .

  • Mavaju ho napriklad v Metro SK, nie je to velmi drahe, predavaju to v 900 g skatulke,
   alebo v Kauflande.
   Maly podlhovasty zemiacik, alebo ako tmava arasida, chuti ako sladkokysla
   omacka. :o)

 2. Mária soldanova

  Tiež sa chcem spýtať čo je to tamarind???????? Článok o ničom………

  • Dajte si do Google slovo „tamarind“ a prepnite vyhľadávanie na obrázky. Tam vám to ukáže, ako vyzerá tamarind.

 3. Určitě je několik druhů ovoce, které se tamarindu vyrovná a roste u nás doma. O tom byste měli psát. Co je nám po nějakém tamarindu.

 4. presne tak, určite máme u nás ovocie alebo zeleninu, ktorá pečeň regeneruje lepšie, skúsim len napríklad ostropestrec alebo cvikľu, obidve sa pestujú ľahko aj u nás…

 5. Práve naopak, myslím si že ako jedna s málo médií a vôbec všetkého čo sa deje na Slovensku reaguje a reflektuje že máme k dispozícii aspoň niečo so svetových trendov , lebo ostatné veci sú zamlcovane prekrucane a úmyselne plánované tak aby reflektovali tu ktorú organizáciu . Takže ďakujem s hlbokou poklonou a držím palce len tak ďalej ,

 6. Milá redakcia, taktiež ma zaujímajú hlavne domáce produkty. O banánoch môžeme tiež písať pekné články o tom, ako sú prospešné, čo je aj pravda, ale tie banány, čo sú u nás v SR v reťazcoch, sú uplne iná „ethylénová muzika“. Všetko tropické ovocie predávané u nás je zberané ďaleko pred zrelosťou, nevidíme kto, a čo s tým ovocím po ceste k nám robí, a v tom vidím problém.
  Ďakujem za Vaše články
  a ostávam s pozdravom

Pridajte komentár

*