Predaj elektrických áut v Nemecku zažíva krízu. Ľudia ich jednoducho nechcú


Print Friendly, PDF & Email

Predaj elektrických áut v Nemecku zažíva krízu. Ľudia ich jednoducho nechcú

(Rhoda Wilsonová, Expose News) Mnohí Nemci už dlhšie ľutujú svoju kúpu alebo prenájom elektrického vozidla a sú celkovo čoraz menej ochotní o nich uvažovať. To napokon viedlo ku kríze v nemeckom elektro-automobilovom priemysle elektrických vozidiel.

Minulý mesiac publikovaný článok v časpise Merkur sa venoval nemeckému automobilovému priemyslu, ktorý je aktuálne v kríze a v krátkodobom horizonte sa neočakáva žiadne oživenie.

V článku sa píše:

„Nedávny prieskum ukázal, že viac ako polovica nemeckých majiteľov elektrických áut ľutuje svoju kúpu alebo lízing. Hlavným dôvodom sú rastúce ceny elektriny. Naproti tomu, ako ukazujú aktuálne čísla Federálneho úradu pre motorovú dopravu vo Flensburgu, ostatné automobilové sektory zažívajú vzostup.“

Najväčším exportným artiklom Nemecka sú autá. Podľa štatistického úradu vzrástol v roku 2022 nemecký export elektrických áut o viac ako 65 percent na približne 500 000 kusov v hodnote 24,2 miliardy eur.

V tom istom roku sa vyviezlo 1,5 milióna kusov áut so spaľovacím motorom, rovnako ako v roku 2021.

Podľa organizácie Clean Energy Wire z marca 2023 bola Veľká Británia v roku 2022 najväčším nemeckým exportným trhom pre elektrické autá so 14 percentami z hľadiska objemu, za ktorými nasledovali Spojené štáty americké s 13,1 percentami.

„Celkový počet elektrických áut na nemeckých cestách je len mierne nad 1 miliónom, pretože veľa novo registrovaných – a silne dotovaných – áut bolo predaných do zahraničia so ziskom,“ poznamenala organizácia Clean Energy Wire.

Portál Statista poznamenal, že:

„Vzhľadom na veľký záujem Nemecka o naftové a benzínové autá je rastúci podiel plug-in elektrických vozidiel v nových registráciách zarážajúci. Približne 17,8 percent áut predaných v roku 2022 v Nemecku tvorili elektromobily na batérie a ďalších 13,7 percenta boli plug-in hybridné elektrické vozidlá.“

Začiatkom roka 2023 boli dotácie na plug-in hybridné elektrické vozidlá postupne zrušené, čo malo za následok ich nižší predaj v porovnaní s rokom 2022, a v decembri 2023 sa po rozhodnutí o klimatickom a transformačnom fonde všetky dotácie na elektromobily skončili.

V Nemecku následne klesol podiel predaja elektrických áut z 30% v roku 2022 na 25% v roku 2023, uviedla Medzinárodná energetická agentúra (IEA), ktorá bola založená v roku 1974 po ropnej kríze s cieľom riešiť potenciálne prerušenia globálnych dodávok ropy. Dnes však spolupracuje s vládami a priemyslom na „formovaní bezpečnej a udržateľnej energetickej budúcnosti pre všetkých“.

Stop Candida

Zdá sa, že organizácie Clean Energy Wire aj Statista sa unáhlili s oslavovaním úspechu elektrických vozidiel. Trh elektromobilov sa v predošlých rokoch tešil oživeniu len vďaka vládou plánovaným zákazom vozidiel so spaľovacím motorom, stimulom, nátlaku a vysokému stupňu sociálneho inžinierstva využívajúceho falošné správy o „kríze klimatických zmien“.

Ako vo všetkom, napokon však zvíťazil zdravý rozum a sila spotrebiteľov.

O necelý rok neskôr, v januári 2024, musela spoločnosť Clean Energy Wire priznať:

„Cieľ vlády a popredných výrobcov automobilov dostať do roku 2030 na nemecké cesty aspoň 15 miliónov elektrických vozidiel – vrátane plug-in hybridov – je vzhľadom na údaje o predaji čoraz ťažšie dosiahnuť.“

Polovica nemeckých majiteľov elektrických áut ľutuje svoju kúpu

Portál Blackout News s odvolaním sa na článok uverejnený na internetovej stránke Merkur.de uvádza, že až polovica nemeckých majiteľov elektrických áut ľutuje svoju kúpu alebo prenájom.

Nemeckí majitelia elektrických áut sú zrejme sklamaní najmä kvôli rastúcim cenám elektriny.

Nedávno vyšla správa, že nemecký automobilový priemysel sa nachádza v „kríze smerujúcej ku katastrofe“ a že predaje elektromobilov prudko klesali.

V prvom štvrťroku 2024 sa predaj elektrických vozidiel v porovnaní s prvým štvrťrokom 2023 znížil o približne 14,1%.

Ciele predaja elektrických áut sú už len utopickou fantáziou

Medzitým predaj áut s konvenčným motorom za rovnaké obdobie výrazne vzrástol. Podľa portálu Blackout News bol podiel predaných elektromobilov z celého automobilového mixu len 12,2 percenta a registrácie nových elektrických áut v aktuálnom roku „výrazne klesli“.

Zákazníci sú celkovo obozretní voči e-autám a žiadne zvýšenie predaja nie je v dohľade. To znamená, že Nemecko ďaleko zaostane za svojimi cieľmi pre elektromobilitu.

Podľa Renate Köcherovej z Allensbachského inštitútu pre výskum verejnej mienky bola elektromobilita v dlhodobom trende vždy v menšine, no teraz sa dosiahlo nové minimum.

Stop Candida

Autor: Rhoda Wilsonová, Zdroj: expose-news.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ale Fico ich chce! Možno preto, aby bol dôvod postaviť -dostavať novú jadrovú elektráreň – a predávať Nemcom eko elektrinu.

  • Ano CSFR ma za socializmu nejlepe vybudovanou elektrickou sit snad na svete

  • Maroš,nepíš tu píčoviny! Nerieš tu čo chce Fico alebo nie,ak do toho nevidíš! Čo chce tvoj liberálny smrad Šimečka!!??? Ten skôr série na Slovensko a poslušne plní pokyny Soroša!!!!

   • Marek Košice

    To čo má znamenať? TEN ISTÝ príspevok pod dvoma rôznymi nickmi a pod dvoma rôznymi IP adresami?

    • Trollovia z bufetu. Je úplne jasné, že Badatel je infiltrvaný. Problém týchto zmrdov /naša výhoda/ je, že majú nízku inteligenciu – je to v podstate nová aktivistická zdebilizovaná generácia, bez vedomostí, bez životných skúseností, za ktorých rozmýšľa umelá inteligencia alebo ich rovnako tupí šéfovia, a majú nulovú tvorivosť a nulové svedomie, nulový zmysel pre etiku a morálku. Agilní paraziti v mimovládkach. Kedysi som hovoril, že takých si dávam na raňajky – fuj – to radšej dážďovky!

   • Štefo! A ty vidíš do toho, čo chce Fico?! Vidíš do toho, čo chcú tí, pre ktorých Fico pracuje?! A ty naozaj vidíš čo chce „MÔJ“ smrad šIMEČKA s potkaními očami?! A vidíš aj do toho, čo chcú tí, ktorí riadia Šimečku – a ktorí ho kočíkovali, keď bol malý?! A vidíš aj do toho, čo chceš ty – troll?!

    Ja ti tú druhú tú stranu tváre nastavovať odmietam! Števko Števko – ďalej cucaj sladké drievko! Inak sa tomu hovorilo „pelendrek“ – lebo to pripomínalo policajné obušky slúžiace na umravnenie „po krížoch a po papuli“ provokatérov, ako si ty! FUCK!
    https://www.lekarna.cz/clanek/lekorice/

  • Maroš,nepíš tu píčoviny! Nerieš tu čo chce Fico alebo nie,ak do toho nevidíš! Čo chce tvoj liberálny smrad Šimečka!!??? Ten skôr série na Slovensko a poslušne plní pokyny Soroša!!!!

   • Marek Košice

    Jozef, vidno, že si tu nový, keď si myslíš, že Maroš sympatizuje so Šimečkom… 😀

    • Uhorsko – Rakúsko (Rakúsko – Uhorsko 2.) – Medzimorie (V4+) v ktorom hrá Fico istú rolu má byť technologický celok a má byť izolovaný od Európskeho Islámskeho chalifatu kde má byť zlikvidovaná technologická infraštruktúra okrem niekoľko vysoko technologických celkov, ktoré má strážiť polícia, armáda. To zname á život ako v dobe kamennej s políciou za chrbtom – to preto Globalisti vsemoznymi agendami postupne a plánovito likvidujú západnú Európu a USA. To Medzimorie v ktorom hrá Fico úlohu má byt síce vysokotechnologické ale fašistické kde sa nebude brat ohľad na žiadne národné záujmy a s existenciou národných kultúr sa tam do budúcnosti neráta. Celé Medzimorie je proti ruský projekt Globalistov rovnako ako ich Rakúsko – Uhorsko riadené z Londýna.
     Takže ak Fico nepracuje pre USA a Sorosa tak to ešte neznamená, že nemôže pracovať ešte pre inú povedzme negatívnu stranu pretože Globalisti a USA od itej doby sú dva subjekty usilujúce o paraziticku nadvládu na Zemi. A aj keby bol Fico čistý vlastenec a chcel by pre Slovensko to najlepšie tak i tak by musel manévrovať a podieľať sa/spĺňať isté ciele Globalistov pretože než bude Slovensko pod iným Centrom Riadenia Ruskom) to jednoducho nejde.
     Kto je Fico – aké sú jeho skutočné ciele a čo osobne sleduje tak to neviem ale zatiaľ ho považujem skôr za postavu Globalustov než za vlastenca. Ale vzhladom na to, že projekt Medzimorie vyžaduje pri budovaní stabilitu riadenia v Európe tak stojí proti záujmom USA, ktorí naopak potrebujú vojnu v Rusku a Európe = zaujmy Globalistov a USA. Takže aj keby Fico podporoval isté agendy tak tie dôvody prečo ich podporuje môžu byť rôzne – nevidím do neho. Každopádne než Rusko nabyde plnej suverenity je dnes lepsia cesta pre národy na Zemi Gkobalistické Medzimorie než plán USA a tým jejadrová vojna na Zemi.
     Fico jednoducho chtiac ci nechtiac musí hrať hru Globalistov.

     • Oprava

      =zaujmy Globalistov a USA sa v niečom zhodujú a v niečom stoja proti sebe. A je tu ešte Rusko a to má tiež iné ciele – inú predstavu ako usporiadať život na Zemi.

     • Marek Košice

      Achnaton…. Až tak musí hrať hru globalistov, že sa až po temeno hlavy namočil do FALOŠNÉHO atentátu na jeho osobu…. Nechcel by som byť v jeho koži, TO TEDA FAKT NIE….
      Lenže 99% tupcov aj tak nebude PRE SLEPOTU MOZGU (aj s dobrými očami) vidieť ten brutálne fejkovo zahraný „atentát“, kde je akosi každý….HLUCHÝ… 😀 😀 😀

    • Miroslav Čižmár

     Aj Števo je tu nový. Veľa nových diskutérov je háklivých na negatívne výroky o ficovi, a to nie len tu na badatelovi. Treba si dávať pozor na tajných. Ako hovorí klasik: „Pane hospodskej, dejte mi ještě jednu slivovici, poněváž jsem zatčenej!“

     • Záleží akého druhu sú tie negatívne výroky.
      Marek, Jozef, Števo, môže byť ten istý pisateľ.

     • Miroslav Čižmár

      Môže byť. To je dobrá konšpiračná teória. Fico sa s Marekom dohodol, že spraví fingovaný atentát a Marek to odhalí a všetkým bude nadávať do tupcov.

     • Marek Košice

      postreh : Ak myslíš „Marek“ (a teda nie „Marek Košice“), tak môže byť.

     • Marek Košice

      MČ : „postreh“ určite nemyslel mňa, ty trúd…
      INAK, MIROSLAV, na tebe sa FAKT podpísalo nie len „skratovanie“, ALE HLAVNE tie vakcíny ktorými si ovčeličkovaný…..
      TY NEMÁŠ SVOJ ROZUM…NEMÁŠ SVOJE OČI…NEMÁŠ SVOJ ZDRAVÝ ÚSUDOK…
      Neuvedomil si si, že koalícia a opozícia hrajú LEN HRU… Opozícia má ZAKÁZANÉ „atentát“ na Fica akokoľvek spochybňovať… JE TO JASNÉ AKO FACKA….. Je absolútne vylúčené, aby nikomu z opozície neprišlo totálne NEPRIRODZENÉ A NEREÁLNE správanie ľudí, ktorých nevyplašili rany z hlasnej pištole a nie len že rany, ale POSTRELENIE FICA s jeho následným zvalením sa na zem“ (proste to dal „na istotu“)…
      Ty si taká GUMA, Miroslav, že keď to nespochybňuje riadená alternatíva (napr. Aeronet & V.K.) ani opozícia (ktorá dostala noty), TAK DOBROVOĽNE NEVERÍŠ VLASTNÝM OČIAM A UŠIAM………..
      A to je POĽUTOVANIAHODNÉ, Miroslav. 🙂

     • Miroslav Čižmár

      MzK

      Ja som myslel iného Mareka, ktorý sa kamaráti s Ficom, a neverí na plochú Zem.

  • Tretí blok Mochoviec napr. stavali 36 rokov, je to záležitosť na veľký časový úsek, Fico
   ju už predávať nemusí, prejdú roky.

   • „Záleží akého druhu sú tie negatívne výroky.
    Marek, Jozef, Števo, môže byť ten istý pisateľ.“

    áno, toto je vec, ktorá dáva možnosť oplyvvňovať infopriestor všetkým , ktorí sa v ňom vedia povedzme dobre maskovať. Už som neraz pisal, že by som rád videl kto/čo sa skutočne skrýva za jednotlivými nikmi na diskusiách, ktoré navštevujem.

    • mariankosnac

     A čo by niekto mal z takéhoto ,,ovplyvňovania info priestoru“?

     Veď aj tak sme už všetci dávno rozhodnutí koho budeme voliť alebo že nebudeme voliť. Je úplne jedno čo kto napíše do diskusií, nič to neovplyvní. Kto neznášal fica pred atentátom bude na neho brblať aj naďalej, kto bol voličom tejto vlády, ním zrejme ostane. Jedine že by zaviedli cenzúru diskusií to by už ovce nasjalo inak sa nič nedeje / nemení.

    • Mne napríklad „trochu“ vadí i to, že dnes (7.6.2024) sa nám tu „objavili“ naraz traja Jozefovia:

     1/ Jozef – at 8:36 hod. – bielo-bordový štempel,

     2/ Jozef – at 8:45 hod. – zelený štempel,

     3/ Jozef – at 12:25 hod. – (štandartný) – červený štempel, ktorý tu – poznáme..

     1/ Ide o to, že sú mi známe názory „červeného“ Jozefa, pričom keď čítam napr. bielo-bordového Jozefa, tak je to už diametrálne iný názor a je nutné sa zorientovať podľa „razítok“, čo nie je zas až natoľko – komfortné..

     2/ Čiže otázka na redakciu, ale i na nositeľov rovnakého nicku – Jozef: Či by nemohla kontrolovať dupliticu – nickov a aspoň v zmysle, že v poradí z ďalších Jozefov, by sa jeden stal napr. – Jožko, z ďalšieho Pepo, Jóžin, etc..

     Vďaka za pochopenie!

     • Meno, ktoré si komentujúci zvolí, nie je nijako regulované. Takže teoreticky by si všetci mohli dať nick „Jozef“ a odlišovali by sa iba tým štempľom. Namiesto štempľu môžeme nastaviť avatarov (kreslené postavičky). To sme mali pred časom, no niektorým sa nepáčilo, akú postavičku im systém pridelil (napríklad strigu).

     • redakcia,
      ďakujem za Vašu spätnú väzbu. To radšej nechajte tie „štemple“.

      1/ Zrejme to bude viac záležať na „pochopení“ komentujúcich pod rovnakým nickom (napr. Jozef) a sami si ho (svoj nick) budú chcieť – rozlíšiť.

      2/ Pokiaľ sa – ovšem nejedná o zámernú „mystifikáciu“, aby bol čitateľ určitým spôsobom – zámerne (z nejakých rôznych dôvodov) – dezorientovaný. Uvidíme..

 2. mariankosnac

  No akurát sa v Košicoch začala stavať ďalšia automobilka Volvo ktorá má vyrábať už len elektromobily. Tak neviem, asi budeme za volov ktorí vyrábajú niečo o čo vlastne nie je záujem.

  • A keby len my! Maďari sa pochválili už v predminulom roku:

   „Našou piatou šancou je využiť technologické zmeny. Ak sme dostatočne rýchli, vždy môžeme vyhrať v technologických posunoch. Tu je príklad elektromobilov. V Maďarsku robíme obrovské investície do batérií a v priebehu niekoľkých sekúnd budeme tretím najväčším svetovým výrobcom batérií, nie v percentách, ale v absolútnom vyjadrení, a piatym najväčším exportérom na svete. Takže sú tu medzery, do ktorých môžeme vstúpiť.

   Prílev zahraničného kapitálu: toto je naša šiesta veľká šanca. Kapitál prichádza z východu aj zo západu. V roku 2019 alebo možno 2020 už najviac investícií priniesla Južná Kórea, nasledujúci rok Čína a tento rok opäť Kórea, pričom pokračujú aj nemecké investície. Včera bola ohlásená výstavba novej továrne Mercedes, investícia vo výške jednej miliardy eur. “

   https://ksbforum.info/discussion/comment/8932/#Comment_8932

  • Miroslav Čižmár

   Čína spustila masovú výrobu humaniidných robotov, ktoré majú do roku 2030 nahradiť ľudskú pracovnú silu vo všetkých čínskych fabrikách. Volvo patrí číňanom.

 3. Tibor Rostas / vojna globalistov proti ludstvu / media, atentat .
  https://odysee.com/@dannykollar:d/TiborRostasvojnaglobalist:c
  ————-
  Kniha nevedomostí…
  https://knihy.heureka.sk/kniha-nevedomosti-tibor-eliot-rostas/#specifikacia/

  • Marek Košice

   Maroš, čo tam Rostas hovorí o atentáte na Fica? Rozprávočky? … Pretože keď je to rozhovor s Dannym Kollárom (ktorý sa SMER-u vyslovene pchá do zadku a je ním platený), tak je mi jasné, že Rostas tam nebude ani len náznakom spochybňovať to, že atentát bol „fejk“…

   • Marek Košice

    *oprava : Ani len náznakom spochybňovať to, že atentát bol SKUTOČNÝ….

    • Áno, v prípade atentátu na Fica to pozadie, teda skôr kto všetko do toho bol za montovaný – to môže byť rôzne ale v podstatne vieme, že nás dnešná koalícia, teda hlavne smer a Fico ťahá von z vojnovej politiky USA. – a za to sa platí aj životom. Ja fakt neviem aké boli okolnosti pred a po atentáte, či Fico nenosil nejakú nepriestrelnú vestu keďže sám varoval pred útokom..
     Dosť podivne mi pripadali reakcie koalície hneď po atentáte a všetky ich reakcie v priebehu dvoch troch dni.
     Nemôžem sa zbaviť pocitu, že niektorí z nich vedeli, že k tomu dôjde…. a možno že to nebude úplne tak jak to má vyzerať. Médiá tiež boli akési zamrznuté.. No neviem o keď to objasnil V. V. Pjakin v súvislosti s dianím myslím v Estónsku(?)

    • Najlepšie by bolo ak by si mohol Fica a lekárov/personál tajne sledovať v nemocnici čo hovoria / robia a čo sa tam okolo Fica deje – to by bol určite dobrý zdroj info.

 4. Čo nás čaká na jeseň? Budú pokračovať v zabíjaní seniorov v DDS-kách, kde je očkovanie proti chrípke povinné? Očkovacia šmakulina proti vtáčej chrípke je tiež mRNA svinstvo!
  https://necenzurovanapravda.cz/2024/06/studie-umrtnost-na-covid-19-mezi-ockovanymi-lidmi-se-zdvojnasobila-ve-srovnani-s-temi-kteri-ockovani-nebyli/

 5. Normálny človek vie,že toto všetko je len politika globalistov a toto nemá dlhú životnosť! Vidíme čo robí fašistická EÚ a verím že pravda zvíťazí a príde čas,kedy sa budú za toto svinstvo zodpovedať! Tak ako to bolo s covidom a očkovaním,teraz sa pravda ukázala,aj keď vymetenci stále sa snažia niečo zakrývať a klamať aj naďalej! To isté je aj so slnečnými konektormi,nikto vám nepovie že majú životnosť len 15 rokov, čo potom!?? Kde ich dajú,kde skončia, keď to nieje reciklovateľné!??? Na to mudrlanti ekologovia vám nepovedia!!!

 6. Marek Košice

  Tupci veriaci na to, že „atentát na Fica“ bol SKUTOČNÝ, pozrite si toto video (bez ohľadu na to čo sa v ňom hovorí, ide v prvom rade o to, že je tam spomalený záber na „atentát“)…

  https://odysee.com/@fkladislav:8/YouCut_20240525_160031657.mp4:a

  TAKŽE ZAZNIE TAM 5 HLUČNÝCH VÝSTRELOV a s ľuďmi to prakticky vôbec nepohne…??? 😀 😀 😀 😀 😀

  Ktorí z vás pôjdete voliť do europarlamentu niekoho zo SMER-u (kde sa už nedá veriť nikomu) či niekoho z Hlasu (ktorý má tú mrchu Dolinkovú, poskoka Šutaja-Eštóka, ktorý klame o atentáte, atď)?…..

  Ja nepôjdem voliť NIKOHO, nebudem si špiniť svoje svedomie… Oj*bú nás aj tak všetci…
  Fico je ZMRD, ktorý sa stal hercom v „atentáte“ na neho… Čo z toho bude mať? Už to tu bolo písané tuším Jozefom. Na základe toho „fake“ atentátu sa nám oklieštia práva pri prispievaní na internet, pri zhromažďovaní, atď…. ešte pred novou „plandémiou“… A FICO BUDE „HVIEZDA“ PRE POLOVICU ZÁPADNÉHO (a zčasti aj východného) SVETA, pre voličov Trumpa, pre národovcov ako takých, pre odporcov neoliberalizmu ako takého, pre odporcov LGBTI+ …… Možno o ňom natočia aj film, vydajú knihu kde ho budú ospevovať…..
  Čo myslíte, kto každý z koalície vie, že ten „atentát“ bol FEJK??? ….. A kto o tom vie z opozície? Možno sú tak brutálne naivní že o tom v skutočnosti vie len FICO (samozrejme aj jeho najbližšia rodina) a jeho najbližší zo SMER-u (možno Robert Kaliňák, Blaha, a ešte niekto)?

  • Áno,písal som to včera,v predchádzajúcom príspevku.Veď ono sa to ešte po nejakom čase „vykryštalizuje“.

  • No Marek ak to video atentátu a celý atentát bol fingovaný, tak bolo veľmi profesionálne zohrané, ktovie ako to dlho nacvičovali aby to presne takto dopadlo……..
   Spomalené video – ja mám video odpozorované do detailov, ak je niečo spomalené tak každý pohyb rukou či telom sa môže zdať že ukazuje nejaké znaky, lenžeudalosť sa konala rýchlo. Tá pani bola slepá, držala sa preto zábradlia a keď sa aj strielalo, než ľudia stihli zaregistrovať čo sa deje zostali chvíľu ohromení, veď kto by to očakával.
   Mňa len po zhliadnutí prejavu a vzhľadu R.Fica napadlo, že tie zranenia zrejme neboli až také rozsiahle, napokon to aj Kaliňák povedal že nebezpečná bola štvrtá strela. S prejavom sa úplne nestotožňujem, to čo povedal na konci mohol povedať hneď na začiatku, príhovor k občanom pretože je premiérom občanov celej krajiny, poďakovanie za podporu našich občanov ale aj zo zahraničia. Gesto odpúšťania atentátnikovi ešte nemal, veď to bol pokus o vraždu, ktorá sa musí riadne vyšetriť.
   Neznášaš Fica, nikto ti nekáže aby si ho volil. Ja vložím do urny lístok Hlasu alebo Smeru, mne tu stačilo Matovičo-hegero-odorovské vyčínanie, pretože tá prvotná príčina zla v našej spoločnosti začala príchodom toho trnavského…. do parlamentu. Každá choroba má svoju prvotnú príčinu, ostatné je len následok.

   • Marek Košice

    Postreh, ty si na hlavu padnutý…

    1. Ten atentát bol fingovaný NEPROFESIONÁLNE….a bolo tam mnoho „hercov“, ak nie všetci (tupci sa dajú nahovoriť na všeličo, dostanú zaplatené, sú fanúšikovia Fica a chcú, aby sa SMERÁCI dostali do EU parlamentu, a aby Fico bol „king“ a ospevoval ho svet)…. PRETO nijak adekvátne nereagovali na výstrely…

    2. Ten vystrihaný urastený pán pri tej „akože slepej“ (ktorá slepá nebola, pretože sa ako slepá nesprávala svojim telom, ani pohybmi hlavou, ani pohybmi tela) z nejakých záhadných dôvodov….ihneď po streľbe pozerá celé sekundy úplne opačným smerom…..A TEBE SA TO NEZDÁ DIVNÉ…. 😀 😀 😀 …a zhodou náhod presne na tú blondínu, ktorá má TIEŽ AKO ON slnečné okuliare a ukazuje mu signál „zavoláme si“….

    3. Píšeš „Neznášaš Fica“… A ja ti na to : V našej politike je tam X viac takých, ktorých neznášam viac (nepliesť si neznášanie s nenávisťou…aktívnu nenávisť nepociťujem absolútne k nikomu)…. Takže asi tak…. A keď sa SMER dostal do vlády, tak som bol potešený……TAKŽE ASI TAK, pán „postreh“….

    • Marek Košice

     *písal som to v časovej tiesni, takže hrozná forma….

     • Ešte doplním že oficialne povedali, že zábradlie držala s partnerom, ktorý bol pre zmenu hluchý. Asi aby nebolo divné, že v podstate nereagoval na výstrely za uchom. Takže slepá s hluchým sa išli pozrieť na Fica. Ludia sú fakt v hypnóze….

    • Marek pozor, prílišné podozrievanie sa nazýva paranoja.

 7. Rozvoj dopravy elektrických vozidiel dnes mnohé krajiny sveta považujú za spôsob riešenia existujúcich environmentálnych problémov, možnosť vytvárania nových trhov pre inovatívne výrobky, a preto ho štát rôznymi spôsobmi aktívne podporuje. Hlavnými prekážkami rozvoja „zelenej“ dopravy sú zároveň náklady (vysoké ceny elektrických vozidiel) a infraštruktúra (nedostatok potrebnej štruktúry na nabíjanie, výmenu a likvidáciu batérií). Podľa odborníkov sú hlavnými hnacími silami rastu na globálnom trhu s elektrickými vozidlami vládne podporné opatrenia pre dopyt po ekologických druhoch dopravy prijaté v mnohých európskych krajinách, Spojených štátoch a Číne, ako aj technologický pokrok vo výrobe batérií, ktoré znižujú náklady na najdrahší prvok elektrického automobilu – batérií. S tým súvisí aj náklady na výrobu elektrickej energie a náklady na suroviny pre batérie kovy ako lítium a pod.

 8. Aby ste vedeli, koľko berú bez úplatkov mesačne EU poslanci – darebáci:
  https://kryptomagazin.sk/patciferne-sumy-takto-vyzera-prijem-europoslanca-zo-vsetkym-co-k-tomu-patri/ !

 9. Česku se formuje dobrovolnická jednotka pro boje na Ukrajině. Hlásí se politici, novináři, aktivisté, sociologové a i duchovní…

  https://ceskavec.com/2024/06/v-cesku-se-formuje-dobrovolnicka-jednotka-pro-boje-na-ukrajine-hlasi-se-politici-novinari-aktiviste-sociologove-a-i-duchovni

  Článok je satira ale vystihuje to fašo – hujerstvo niektorých idiotov s mentalitou banditu v ČR.

  • Poslednú dobu, za cca 2 mesiace u nás v meste a jeho okolí pribudlo elektroáut.
   Donedávna som u nás nevidel elektroautá skoro vôbec no teraz už pár kusov u nás jazdí. Vždy sa pozerám aj na toho kto ich riadi. Väčšinou sú to ľudia okolo 35r.
   Niektoré autá so spaľovacími/hybridnými motormi sa vyrábajú s dizajnom elektroáut takže ten otravný, zlovestný, tupý, plochý a umelo vyzerajúci kukuč áut novej doby je na našich cestách prítomný čoraz viac aj keď na ne väčšina ľudí nemajú peniaze.

   • Hovorí sa tomu dobiehanie trendu a pocitu výnimočnosti. Tí 35-nici nemajú rodiny, a potrebujú byť výnimoční. Ja som v súkromnom el. aute ešte nikdy nevidel rodinu – podľa môjho odhadu – tak živnostníci. Však sa spamätajú. Mám kamaráta v tomto veku – možno už nie kamaráta – single – zapichaný medzi prvými – odmieta konšpiračné teórie, on vie využiť 5G – lebo jemu to tak páli, že vie využiť túto sieť – a – mozgové implantáty – žiaden problém, keď to zvýši jeho výkon! Problém – odkedy ho poznám – nikdy nevedel dodržať termín, kvalitu, neustále ho treba „kopať“ do niečoho, prosto nespoľahlivý! Ale – cíti sa byť moderný a trendly. A inak obdivovateľ vlastníkov „Tesiel“. Lebo však treba byť trendly. Neviem si ho predstaviť pod stanom pri táboráku. To je tak nepohodlné!!!

    • No nejak to s tými liberálmi súvisí – tie elektromobily. Asi tak pred 12- 14 rokmi som sa bavil s jedným mladým, vtedy 27 ročným liberálom, ktorý robil kamionistu o tom aké auto by sme si obaja kúpili len kvôli spotrebe. Ja som mu povedal, že by som si kúpil starý citroen AX 1.1/1.3/1.4 sdi alebo 1/4 sdi 4×4. Väčšinou majú spotfebu od 3,5 litra do max 4 litrov nafty alebo niečo s motormi Dci – nejaké Clio so spotrebou 4 – 4,5 litra nafty. On mi zasa ze jedine Toyota Prius hybrid. A ja som si počudovane vravel, že pozrime ho, jak on je vysoko orientovaný, že ostatné autá mu nič nehovoria a o že o tej drahej Toyote Prius Hybrid predsa nič nevie a naviac to všetko len začína a nikto to auto nemá dlhodobo odskúšané.
     Až neskôr mi docvaklo ako majú tie rôzne agendy ti liberáli naliate do hláv – a z toho aj vtedy čerpal keď vynášal Prius do neba a ostatné ho len znechuťovalo. .
     Preto mi stále čosi blábolil o Priusku ako nejakom posvätnom predmete a na ostatné autá len mávol rukou.
     Inak by ma zaujímalo kde všade sú tie liberálne „nalévárny“, že či to majú len z médií alebo aj chodia na nejaké stretnutia a školenia pretože keď hovorím s nejakým liberálom tak s jeho spôsobu s akým sa s neliberálmi baví tak tam vidím manipulačné psychologické techniky – často také oťukávacie techniky, že zisťuje čo všetko si dotyčný ešte nechá páčiť.

     • Analogicky – auto všeobecne je to, čo v Indii posvätná krava!. Čiže – náboženstvo. Je to modla, predmet zbožňovania. Kedysi za socíku v Čechách niekto trefne pomenoval auto ako „približovadlo“. To už neplatí.

      Ja som zažil ako decko haváriu a ovtedy mám z áut, hlavne ich šoférovania – fóbiu. Občas obdivujem nejaké auto pre jeho vychytaný design – rovnako a viac obdivujem lode, pretože loď z podstaty musí mať vychytané línie kvôli hydrodynamike. Dokonca aj tie rôzne kačice – trajlery, musia mať bezpečný design – napr. lode sa stavajú do prostredia v ktorom musia fungovať, t. j. do situácií, aby sa loď – jej prova a korma nikdy nedostali – neposadili na dve úvrate/vrchy/ vĺn, lebo sa rozlomia.

      Môj dedo – riaditeľ a projektant významných firiem nikdy netúžil po aute – nikdy to nebolo v rodine predmetom jedinej vety. Keď potrebovali ísť s babkou do Nemecka za rodinou – za socíku – išiel do autopožičovne!!!
      Na vojenčine – VŠ príprave špagátov – nám major v dopravnej príprave /obrnené transportéry/ kládol na srdce, aby sme si v žiadnom prípade nekupovali autá, lebo na mimoriadne cesty sú autopožičovne, a na bežné cesty MHD. Odbočím

      V Bratislave – niekedy okolo roku 1996 cielene dojebali MHD – autobusy nechodili alebo chodili nepravidelne – Mestský dopravný podnik vytunelovaný – všade samé sročky na každú pi.ovinu. No – a ľudia boli donútení kúpiť si autá – ako prvé z Volswagenu! Samý Pasát. Náhoda? nie! Riadený proces! Späť.

      Patrím do rodiny, kde máme v génoch „nevlastniť auto“. Nie je problém kúpiť si auto – ojazdené napr. Ja som napr. ešte za hlbokého socíku dostal od kamaráta Juhoša ponuku na na Porše – pamätám modré – za 40 tisíc. Nemám vodičák! Hoci som ho robil z donútenia na škole /lebo agronóm musí vedieť ovládať traktor/. Nedokončil som ho, pretože som mal vážny úraz a nohu 20 krát v sádre /roztrhnuté väzy/, a keďže som sa nemohol do 3 mesiacov vrátiť do kurzu – bol som vylúčený. Dnes si za to blahorečím – už by som bol ako vodič mŕtvy. Ja som ešte na vodičáku zažil situácie – hraničné! Príklad – to bola jazda na osobnom aute – vchádzali sme do zákruty okolo nejakého vrchu – čiže neviditeľná – a rovno v úvrati, sme sa míňali s protiidúcim nákladiakom – a s protiídúcou chodkňou. Ku.va neviem akým zázrakom to išlo o zrkadielka. Ja som bol z toho vydesený! Inštruktor má chlácholil, že to je situ raz za 100 rokov! Ďakujem pekne!
      Inokedy – nadrbaný ako čík, lebo brigáda v pivovare /12 pív určite/ som ráno išiel na jazdu s V3S – s vytreštenými očami, max. sústredený /hlavne na prešľapovanie/, všetko OK – sme sa dostali do pre mňa neznámej brnenskej zóny – kde pri barákoch a hlavnej ceste neboli – chodníky. Ja som do toho chcel vpáliť, však mám rezervu a musím mať výhľad, keď mi inštruktor dupol na brzdu – či mi jebe! Bolo to niečo ako neoznačená stopka – ale pre toho, kto to poznal. Takže pomaličky – s očakávaním nárazu sme sa odtiaľ vyplazili. A podruhý krát – už supertriezvy, ale s iným inštruktorom – znova tá istá trasa a do zóny bez chodníkov – medzi rovnakými budovami – som zastavil – že sa ideme plaziť – inštruktor začal na ňa vrieskať, že či mi jebe – že ja si musím ten vjazd na hlavnú – vynútiť! No – kto vie, aký má V3S „dlhý nos“ – to sú 3 metre! Čiže – nech sa ti všetci na hlavnej prispôsobia! Lebo ty chceš ísť na hlavnú práve stadeto! Odbočím!
      Rozprával som sa s kamarátom, že mám túto fóbiu, on mi na to, že princíp dnešného vedenia motorového vozidla je – srať na všetko a na všetkých! Ty nedokážeš jazdiť s tým, že máš v hlave, že teraz ti to decko na krajnici skočí pod auto, že teraz ti tá babka na krajnici skočí pod auto! Odbočím – ja tiež svojej sesternici – keď máme ísť niekam autom hovorím, nech si vyberie, či zrazí mačku, alebo nás vybúra!
      Môj otec, hoci mal vodičák – nikdy po aute netúžil. Bratia majú vodičáky – ale nechajú sa voziť ženami, syn má vodičák, ale nemá, nechce mať auto – a už vôbec – mať vodičák ale nejazdiť – nemať prax – ide o život.

      Osobne si myslím, že ľudia jazdia zhypnotizovaní s tým, že srať na ostatných. Sociálna hypnóza. Toto už nie je o slobode pohybu! Namiesto elektromobility by som to prevexloval do služieb. Koho baví jazdiť a má – prešiel psychologickým testom riadiť auto ako zbraň – OK – poskytuj služby dopravcu! Ja naozaj nerozumiem tomu, prečo by mala mať jedna rodina 4 autá a jeden jednotlivec 3 mobily. Hlavne že je pokérovaný a platí kartou a potom nasadne do auta s automatickou prevodovlou a umelá inteligencia mu umožňuje orientovať sa v situáci, takže už nepotrebuje predvídať a myslieť na to, že môže zabiť človeka. Uf. Končím lebo medveď.

      Inak – odbočím – keď som to tam pred obedom hádzal – buchlo to o dno. Toto bude napriek mobilizáci asi najhoršia účasť! Moje posledné.

     • No s tým šoférovanim je to také…no si vlastne rukojemník toho konceptu ako je to auto stavané – na aký pohyb a v akom prostredí . Ideš rýchlo a rovno a keď sa niečo stane tak nemáš šancu s tým nič urobiť – idúce má veľkú zotrvačnosti a to aj keď ideš 20 km/h. Aj vlak alebo lietadlo idú rýchlo a keď sa niečo poserie alebo je v smere pohybu nejaká prekážka tak také dopravné prostriedky majú minimálnu šancu, že sa vyhnú kolízii. No je to také, že tá rýchlosť je fajn – to sme vymakali ale to je asi to jediné lebo ostatné predstavuje nebezpečenstvo. Inak si zasa vravím, že je zasa dobre, že každý na ceste verí, že dôjde bezpečne z bodu A do bodu B lebo ak by ľudia mali v hlave všetky tie hrozby dopravy tak by sa im určite plnili. Ďalšiu, inou vecou je, že obyvatelia hlavne dedín sa už toľko nezdržujú pri a na hlavnej lebo jazdí viac áut a rýchlejšie…a tiež, že drvivú väčšinu ich šoférov nepoznajú a tak chápu, že ukazovať päsťou ciči poučovať ich je úplne zbytočné… a tak z nich každý vie, že na hlavnej je to už akokeby cudzí rajón. Ja to tiež nemám rád keď idem na bicyklii cez dediny a ľudia sa v autách ženú do/z práce. Je to nanič aj v tom, že na hlavnej v dedinách býva málo miesta za krajnicou a naviac na tej hlavnej stoja odstavené autá takže je to o drzku, hlavne keď idú ešte autobusy – no a to som potom ja ako cyklista tá brzda kvôli ktorej všetko viazne. Každý by si povedal, že nemám robiť veci /jazdiť autom / na bicykli v ten a ten čas keď je ľudí na cestách a v meste plno ale ja tak nefungujem a ani nechcem…sa vyradiť do systému – zaťažuje ma to.. ale občas mi to padne keď ma to samého napadne, že „počkaj, teraz tam nikto nebude, lebo je 13:50 (napríklad na pošte) ale inak fungujem krížom krážom konvenciami. Ale na ceste keď idem autom tak si nehovorím, že odtiaľ môže vyskočí niekto a tak ale keďže tiež jazdím autom občas rýchlejšie tak si celý čas tak vnútorne vravím, že „nech odtiaľ nikto nevybehne, nech to a to auto čo ma brzdí odbočí alebo nech sa ukludní ten blázon čo sa mi lepí na kufor“ a pod. Často som si vedomý rizík, ktoré v istých chvíľach na ceste autom vznikajú ale ja ich akoby vytesňujem a nechcem si ich pripúšťať… aby sa mňa a ani ostatných netýkali – že nech také veci čo ma občas na ceste za volantom napadajú, že nech idú“ niekam“.

 10. Zpráva WEF vyzývá vlády, aby v zájmu splnění Pařížských klimatických cílů prosazovaly falešné masné výrobky

  https://aktax.cz/zprava-wef-vyzyva-vlady-aby-v-zajmu-splneni-parizskych-klimatickych-cilu-prosazovaly-falesne-masne-vyrobky/

 11. Čo vám hovoria dátumy?

  https://www.aktuality.sk › clanok › 2xy5od3 › atomova-elektraren-jadrovi-experti-prezradili-viac-o-spustani-3-bloku-mochoviec
  Atómová elektráreň: Jadroví experti prezradili viac o spúšťaní 3. bloku …
  26. 8. 2022Úrad jadrového dozoru (ÚJD) včera povolil spustiť tretí blok jadrovej elektrárne Mochovce. Slovenské elektrárne následne poskytli video, na ktorom prevedú divákov procesom spúšťania tohto jadrového zariadenia do prevádzky.

  https://www.seas.sk › tlacove-spravy › slovenske-elektrarne-mochovce-3-uvadzanie-do-prevadzky
  Slovenské elektrárne dnes začali uvádzať 3. blok Mochoviec … – SEAS
  9. 9. 2022Spúšťanie je zavŕšené 144-hodinovým preukazným chodom 3. mochovského bloku na jeho plnom výkone. Z pohľadu výroby elektriny sa tak Slovensko už v roku 2023 stane energeticky sebestačné.
  ——————
  Je úplne u prdele, či niečo Fico plánoval a Heger spúšťal – sú tu nadnárodné záujmy, a tým drukuje každá vláda SR do naplnenia nadnárodných cieľov – určite nie v prospech Slovenska!

  Takže pi.oviny netrepem, vy zasraní trolli! Máte lacnejšiu elektrinu debili?!

 12. My by sme boli sebestační vo výrobe elektriny, ale riadime sa trhom, lacno predáme, draho nakúpime. Je to síce starší článok, ale tak to funguje.
  https://ekonomika.pravda.sk/energetika/clanok/638855-elektrinu-vyrobime-za-50-eur-a-nakupime-za-1000-eur-co-sa-to-deje/

Pridajte komentár

*