Holandsko začalo s eutanáziou postihnutých ľudí, aby „zachránilo planétu“


Print Friendly, PDF & Email

Holandsko začalo s eutanáziou postihnutých ľudí, aby „zachránilo planétu“

(Sean Adl-Tabatabai, The People’s Voice) Lekári v Holandsku dostali príkaz, aby začali s eutanáziou občanov s autizmom a inými menšími zdravotnými postihnutiami bez strachu z trestného stíhania, aj keď pacient už neprejaví želanie zomrieť.

Kingstonská univerzita vykonala vyšetrovanie prípadov eutanázie v Holandsku vykonaných v rokoch 2012 až 2021. Zistila, že bolo násilne usmrtených približne 40 ľudí, ktorí boli identifikovaní ako autisti alebo mentálne postihnutí.

Päť ľudí mladších ako 30 rokov, ktorých zabili lekári, malo autizmus uvedený ako jediný dôvod rozhodnutia ukončiť svoj život, zistila britská štúdia.

Denník New York Post uvádza:

V týchto prípadoch sa odborníci pýtali, či sa zákon umožňujúci lekárom zabíjať smrtiacimi injekciami pacientov so samovražednými pohnútkami príliš nevzdialil od svojich pôvodných zámerov, keď bol schválený v roku 2002.

Kasper Raus, etik a profesor verejného zdravia na belgickej univerzite v Gente, uviedol, že typy pacientov, ktorí vyhľadávajú samovraždu s asistenciou lekára, sa za posledné dve desaťročia výrazne zmenili v Holandsku aj Belgicku, kde je to tiež legálne.

Začalo sa a nevyliečiteľne chorými a veľmi trpiacimi, neskôr sa okruh kandidátov rozšíril

„Keď sa Holandsko stalo prvou krajinou, ktorá legalizovala ľudskú eutanáziu, diskusia sa zameriavala na nevyliečiteľne chorých ľudí s rakovinou a nie na ľudí s autizmom,“ povedal profesor Raus.

Aby boli pacienti spôsobilí na eutanáziu, musia spĺňať prísne požiadavky vrátane tej, že trpia nevyliečiteľnou chorobou, ktorá im spôsobuje „neznesiteľné“ fyzické alebo duševné utrpenie. Avšak o tom, kto sa pre eutanáziu kvalifikuje, nakoniec rozhodnú vždy lekári.

Počas približne 10-ročného obdobia, na ktoré sa štúdia zamerala, sa podľa holandského vládneho výboru pre hodnotenie eutanázie rozhodlo v Holandsku zomrieť prostredníctvom eutanázie takmer 60 000 ľudí. Z týchto úmrtí výbor v snahe o transparentnosť zverejnil dokumenty a údaje o 900 prípadoch.

Vedci z Kingstonskej univerzity sa pozreli na týchto 900 prípadov a zistili, že 39 z nich (4,3%) malo autizmus alebo mentálne postihnutie. Z 39 bolo 18 mladších ako 50 rokov.

Mnohí pacienti uviedli ako dôvod ukončenia svojho života množstvo duševných, fyzických a vekom podmienených chorôb – vrátane neznesiteľnej osamelosti.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Osem ľudí však ako jedinú príčinu svojho utrpenia uviedlo faktory súvisiace s ich mentálnym postihnutím – sociálna izolácia, nedostatok stratégií zvládania života, neschopnosť prispôsobiť sa zmenám alebo nadmerná citlivosť na podnety.

Jedna z hlavných autoriek správy Irene Tuffrey-Wijneová, špecialistka na paliatívnu starostlivosť z Kingstonskej univerzity, spochybnila etiku ukončovania života autistov.

„Niet pochýb o tom, že títo ľudia trpeli,“ povedala.

„Je však spoločnosť naozaj v poriadku s vyslaním tejto správy, že neexistuje žiadny iný spôsob, ako im pomôcť a že je lepšie, ak budú mŕtvi?“

Jedným z ôsmich ľudí uvedených v štúdii bol autista vo veku 20 rokov. Podľa poznámok k prípadu sa cítil od detstva nešťastný a bol pravidelne šikanovaný.

Mladý muž „túžil po sociálnych kontaktoch, ale nedokázal s ostatnými nadväzovať vzťahy“ a nakoniec sa rozhodol, že chce zomrieť, pretože „žiť týmto spôsobom ďalšie roky by bola ohavnosť“.

Holandský psychiater Dr. Bram Sizzo je týmto trendom znepokojený

„Niektorí z pacientov sú priam nadšení z vyhliadky na smrť,“ povedal Dr. Sizoo. „Myslia si, že toto bude koniec ich problémov a koniec problémov ich rodiny.“

Podľa štúdie v tretine prípadov holandskí lekári zistili, že u ľudí s autizmom a mentálnym postihnutím neexistuje „žiadna vyhliadka na zlepšenie“.

Riaditeľ Centra pre výskum autizmu na Cambridgeskej univerzite Simon Baron-Cohen sa obáva, že takto postihnutí ľudia nemusia úplne chápať rozhodnutie ukončiť svoj život.

Nazval „ohavným“ to, že im nebola ponúknutá väčšia podpora a namiesto toho boli jednoducho usmrtení.

Stop Candida

Autor: Sean Adl-Tabatabai, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Matovic nechod na dovcu do holandska,

  • Blbe prirovnanie, ale: Si slobodna, mozes skocit pod vlak. Bolo by to tvoje rozhodnutie. Ale eutanazia je vlastne vrazda, lebo to urobi druhy clovek cloveku. Mozno naozaj je pripustna, ked uz clovek zavija od bolesti a nic nepomaha, ale nie ako bolo popisane v clanku.

 2. Nacistická eugenika pod zámienkou! Vyrábajú chorých ľudí, aby ich mohli zabiť!

 3. Krasne mi toto zapada do tohto konceptu:
  https://protiproud.info/duchovni-svet/7281-vladnouci-egocentrici-jsou-vsechno-lide-posledniho-soudu-kudy-zkaza-nebo-zachovani-cesta-do-planetarniho-koncentraku-rodina-narod-a-obec-v-dnesni-situaci-kosmicky-princip-jako-zaklad-prirozeneho-radu-ale-co-to-je.htm .
  Ina vec je ta, ze autorovi, kedze asi nie je velmi clovekom veriacim alebo sa uvedenej problematike nevenuje aj z tohto pohladu, unika podstata, kto a preco to vsetko chce. Nuz Satan nenavidi vsetko, co Boh stvoril, vsetko co ini vnimaju ako prirodzene, a preto su tu sily, ktore robia pre neho a chcu vsetko prirodzene zmenit a znicit! Samozrejme, ze jeho sluhovia vobec netusia skutocny zamer a pre peniaze, karieru a moc urobia pre svojho panicka cokolvek, bez rozmyslania… a ten ich nema za nic, kedze cloveka ako vytvor Boha nenavidi, a to kazdeho! Po pouziti teda kazdeho sluhu z nich skartuje vo svojej skartovacke s nazvom peklo…
  Nakoniec nezabudajme, ze najvacsim klamstvom Satana, ktoremu najviac ludi uverilo je, ze Satan neexistuje!

  • Dodo, na tejto chorej planéte riadenej „Bohom“ Sionu Pravdu ani Lásku nehľadajme, lebo tu ju – v jej pravej podobe – už takmer nenájdeme. Pravá Láska nesúdi. Pravá Láska odpúšťa. O tom my matky vieme svoje. Preto ten rozpor… A práve preto sa Ježiš pred 2023 rozhodol zostúpiť sem – k nám – z inej planéty, aby nám ukázal, ako by Skutočná Láska mala vyzerať: On odpustil Všetkým Všetko, vrátane Jeho, ním vopred očakávaných nasledujúcich vrahov.
   Za ten krátky čas, čo bol tu na Zemi, ho pochopilo iba niekoľko jeho Učeníkov, predovšetkým Tomáš. Práve tento jeho najhorlivejší učeník – ako prvý – odhalil najväčší podvod v dejinách ľudstva: a to, keď po zavraždení Pravého Ježiša prišiel v Jeho mene – samotným Ježišom vopred predpovedaný – falošný židovský kristus: prezieravý učeník Tomáš vtedy hneď s istotou krista označil slovami: „Toto nie je náš Pán“.
   Ak nadpozemský Ježiš mal Iba Otca, zatiaľ, čo Jeho falošný nástupník židovský kristus mal iba matku, a to židovskú Pozemšťanku, tak to predsa nemohol byť jeden a ten istý… A kam by sa tiež bolo podelo celých tých deväť mesiacov Máriinho tehotenstva + viac ako tri desaťročia pozemského života jej syna tzv. Ježiša-Krista? Takéto „zázraky“ nezodpovedajú zákonom prírody ani logiky. A slová + skutky Pravého Ježiša v porovnaní so slovami a skutkami zástupného žido-krista – tie už vôbec nie.
   Pravý, mimozemský Ježiš (bez národnosti) náboženstvá / kostoly „búral“. Ním predpovedaný budúci falošný pozemský kristus ich (po Ježišovom zavraždení a akože rýchlom „zmŕtvychvstaní“) – naopak – staval.
   Pravý Ježiš za svoje kázne poplatky nevyberal; kázal zástupom nechať mešce doma. Aj to mohlo byť jedným z dôvodov, prečo bol nepohodlný, Rímom odsúdený a zavraždený.
   Už sa opakujem, ale znova: mimozemský Stvoriteľ Otec nemá nič spoločné s pozemským „bohom“ (sionu). A rovnako nemajú nič spoločné ani mimozemský Pravý Ježiš a jeho pozemský samozvaný falošný zástupník – židovský kristus.
   Satan je len synonymum slova pokušiteľ. Zlo a vrahov treba hľadať tu, na tejto našej prehnitej, pokryteckej, hlúpym a egoistickým ľudstvom zdevastovanej planéte.
   Pravda sa našťastie rýchlo odhaľuje, čipovací „boh“ sionu je už teraz „nahý“ – vydržme! Toto hrozné týranie ľudstva by už nemalo trvať dlho; verme, že Pravda čoskoro zvíťazí. A s ňou aj – t.č. hrubou vrstvou prachu a špiny poprikrývaná – Láska.

   • Ježiš bol aramejec, aj jeho matka. Ježiš vyznával mojžišové zákony. Ježiš bol z mäsa a kostí, ako sme my. Ježiš dokonale ovládal zákony kozmu, vesmíru. Kristus je duch. Kristus stála ekzistuje v astrálnom svete, teda v nadzemskej zóne. V nadzemskej zóne sú aj duchovia zomrelých.
    Duch a duša je rozdiel. Duša je pominuteľná, ale duch je nesmrteľný.

    • Vychádzajúc z biblie (zmiešaniny Pravdy so Lžou) – obaja boli z mäsa a kostí, ako aj my ostatní.
     Ježiš zrušil Mojžišových „desatoro“ a nahradil ich jediným odporučením: „Milujte sa navzájom.“
     Kristus bol po usmrtení Ježiša narýchlo vyrobený Ježišov falzifikát – aby obrátil „vodu“ na „víno“, resp. Ježišovu Pravdu na opiát ľudstva.
     Obidvaja chodili po Zemi; jeden vzápätí po druhom. Teda, ak je v tej zmútenej biblii aspoň len štipka Pravdy…

     Áno, duch a duša bude rozdiel. S tým asi možno súhlasiť.
     Myslím, že kvantum poznatkov a skutočností je pred nami dodnes starostlivo utajených. No „nič nezostane skryté, čo má byť odkryté“ – povedal Ježiš. Rýchle odhalenie covid-podvodu (čipovacej šelmy 666) nasvedčuje, že už od víťazstva Pravdy nad Lžou nie sme ďaleko.

     • Prepac, ake na tvoje bludy nebudem reagovat. Vidno, ze mas vo vsetkom chaos a nic nemas poriadne nastudovane… ale co uz… niekedy staci sebavedomie, vsak?!

     • Israismael

      Keď povedal Ježiš na kríži : ,,Otče odpusť im lebo nevedia čo činia“ …Povedal to pravý Ježiš alebo falzifikát ?..ak to povedal pravý ,kde je potom zaznamenaný výrok falziifikatu? A to nehovorím o ďalších mnohých výrokoch ,ktoré sú zaznamenané !!! Kde je tá kniha kde by hovoril niečo ten falošný duplicitny Ježiš ? Alebo teda naopak..ak to bol falošný na kríži ,potom všetko je v biblii falošné,logicky ,nie?? ..ale kde je kniha a slovo duplicitného Ježiša ??? Ty si predsa nejakú musela študovať ale svet ju nedostal ..Musela by existovať jedna aj druhá kniha ,aby to bolo vierohodne čo opisujes ..to nejde len tak fantázirovat v knihách (i keď sa sa aj to ale súdny človek vie vylúčiť čo je fakt a čo blud)….No na Zemi žije 8 miliard ludí ale nejakého duplicitného chodiaceho Ježiša nik neopisal iba ty Emília cez nejaké štúdie kníh a to ani neviem kde sa to vzalo na ZEMI také niečo ..Možno pár ľudí čo si zahrali kúsok s ľuďmi na paródiu to aj opísalo tak ako to ty Emily popisujes ..Ja tiež nie som za to total obhajovať , že biblia obsahuje absolútne fakty ,ved tisícročia vládne ľudstvu žiaľ Boh tohto systému Zeme(nemusím písať meno toho čo nici ludstvo tisícročia ) ,no a tak sa do biblie urobili mnohé vsuvky ktore menia významom Slova ,a oni sú potom v kontexte významu viet ďaleko od Pravdy ..Ale nikde nenájdeš duplicitného Ježiša a to v žiadnych nejakých vážnych knihách a ani v tej ktorú som ti dal možnosť preštudovat ..Ja som ju nasmeroval k tebe v domnení že zapojis správne zadný mozog a cit (ducha ) a nie predný mozog ,ktorý nemôže rozumieť tomu čo je z vysokých svetov duchovna,pretože on (predný mozog a rozum )rozumie iba priestoru a času pozemskosti sveta ..

   • mariamarkovic

    Mila pani.Zaujimam sa omnohe veci duchovne aj materialne.Zijem v Srbiji to navodim kvoli tomu ze citam a pocuvam ludi ako napr. Slavica Setina ,zena ktora 40 rokov studuje bibliju a vysvetluje javi .Bohov je viacej v urcitej dimenzii.Dokonca sa im pacili pozemske zeny a mohli snimi mat pomer. Boh moze hockto s nas byt V nasej klucnej kosti sa nachadza uhlik c12 Asketskym zivotom bezhriesnym zivotom sa ten uhlik pretvara na uhlik c7 .Ked sa to stane nasa dusa je lahka pri umreti a ide do vyssich dimenziji. Nad vsetkymi bohmi je BOH OTEC…On nam posielal svojich prorokov ktory nas ucili pravidlam ako mame zit 1o Bozich prikazani.Nasa logika je slaba aby sme pochopili bez ucenia moc veci Este Nikola Tesla povedal..ked budete studovat metafyziku dozviete sa viac ako ked stud. na terajsi sposob

    • Tesla mal skutočne geniálny mozog. Dovidel oveľa ďalej, ako naša chorá spoločnosť dokáže tolerovať, preto aj on musel zomrieť…
     My tu vyjadrujeme viac-menej svoj uhol pohľadu alebo naše pocity, lebo Pravda je odzačiatku starostlivo ukrytá, blokovaná, prekrúcaná prenasledovaná a jej odhaľovanie býva neraz potrestané smrťou. Verím, že nič nezostane skryté, čo má byť odkryté. Nechajme sa prekvapiť.

  • MOJE bludy? Kŕmia nás bludmi! (je to jasné z mojej prvej vety)
   Mal si niekedy v rukách bibliu určenú výlučne pre duchovných? (Tzv. „ovciam“ sa táto kniha do rúk nikdy nedostane, z pochopiteľných dôvodov.)
   Ja mám VO VŠETKOM chaos? Biblia je chaos! Zámerný. Iba jedna z množstva vysvetliviek tejto knihy kníh, uvádzaných dole pod čiarou: anjeli = kňazi.

   Ani ja a pravdepodobne ani ty, takmer nikto nevieme nič. Lebo Pravda je zámerne zmotaná; poznajú ju iba tí, ktorí ju zneprehľadnili.
   Evidentne si ma nepochopil. Nebudem už na teba reagovať.

   • Israismael

    Biblia je chaos a preto nám bolo poslané vysvetlenie ,ktoré si ty ale odmietla , lebo si v Tom vysvetlení zrejme po pár vetách čítania nenasla osobný dôvod pokračovať v hľadaní ..Tak to bolo chcene ..Tvoje chcenie je cit ..ale rozum ako pocit ťa nepustil ďalej..Tak je to chcene a tak je to dané.. Je to v poriadku…Ty hľadáš tam kde ťa to vedie ..Ja som hľadal tam kde to viedlo mňa..A veď nakoniec ja som ťa ani nenútil k hľadaniu tam kde som našiel ja .. a dnes som napísal len preto aby si mne aj iným dokázala paralelne účinkovanie dvoch kristov…nič iné som nechcel po tebe..

    • Nebudem dokazovať ani tebe ani iným „paralelne účinkovanie dvoch kristov“, pretože paralelné účinkovanie dvoch kristov je práve tebou vymyslený nezmysel; ja sa o „dvoch kristoch“ nikde nezmieňujem.
     Vyjadrujem sa iba k rozporuplnej biblii, ktorú si evidentne jakživ ani nechytil do ruky, lebo keby si ju bol čítal, bol by si sa zdržal oboch svojich dnešných reakcií, ktoré sú evidentne „z cesty“.
     Si urazený, že nemám a nechcem mať s náboženstvom, so sion-bohom ani so sion-kristom nič spoločné – a preto sa opakovane zakvačuješ na moje komentáre, z ktorých pravdepodobne čítaš iba každé piate slovo.
     Stvoriteľ nie je boh sionu a Ježiš majúci iba Otca nemôže byť súčasne aj kristom, ktorý, naopak, mal iba matku. Alebo sme hotentoti?

     • Israismael

      1,Stvoriteľ je len jeden ,večný zdroj ,Najvyššia možná inteligencia , absolútne vedomie ! Ten čo stvoril Nebo,Zem ,vesmír planéty ,tzv Stvoritelskym činom ,nepochopiteľným pre zmysly pozemstanov ,nevysvetliteľný akt pre človeka ..Ale stalo sa to ,lebo všetko existuje tak ako existuje … a nech o Tom človek nepremýšľa ,ak sa nechce zblázniť ..Rozum v pozemskom nemá tie možnosti a kapacitu pochopiť také niečo ..Nech si človek predstaví len obrovské kozmické a nebeské sily, ktoré riadi ,ovláda NAJVYSIA mozna Inteligencia spôsobom ,ktory opäť a zas nemôže pochopiť ľudský mozog a ani nikdy nepochopí !
      2.Neexistuje iný Boh iba ten jeden Večný ! existuje však ľudské rozumové fantazírovanie o bozstvach..Existuje len jedna jediná Prasila a jeden skutočný Najvyssi Boh .a žiaden iný ďalší !! .všetko ostatné sú iba bytosti ,ktoré sú ľuďmi vykreslené a vymyslené ako Bohovia ..Ani Lucifer v skutočnosti nie je boh ..I keď pôvodne pochádza z Božsky bytostneho z bozskych sfér ,ale len ako bytosť -archanjel.(kto chce pochopiť viac ,tak musí vedieť ako idú sféry od Najvyššej -až po Zem )…Tu však na Zemi je to on Emily , ten tvoj opisovany Boh sionu(Lucifer) ..takže toto je ten Boh NEPRAVY ,ktorý ani nikdy nebol bohom , aj keď má silu ničiť celý svet ,ale bohom ostáva a je iba v ponímaní ľudi.. ..ďalší taký Boh ľuďmi myslený,vytvoreny bol napr Zeus pán Valhaly Olympu(ďaleko vysoko od nášho sveta ale ďaleko predaleko ešte od božského ) .. alebo Budha(ľudský vyvinutý duch viac než obyčajný človek ,ale nie Boh) ..alebo iné bytosti ..ale vždy to boli len bytosti ,nič viac ..žiadny skutoční Bohovia ..Ľudia si ich vytvorili ako Bohov,pretože mali určitú nadpozemsku silu ,schopnosti ,atď ..Najvyšší z nich a najviac ovladajuci ľudstvo je Lucifer ,pretože bol archanjelom ,nosil perute a bol poslom od Boha ,ktorý však zradil svoje poslanie svojou pýchou,rozmarom podobať sa Bohu a spôsobil skazu pre ľudstvo tým ,že urobil odbočky vo vývoji ľudstva..
      Emily ty si niekým ,niečím pomýlená ..pretože ty si písala toto :
      Vychádzajúc z biblie (zmiešaniny Pravdy so Lžou) – obaja boli z mäsa a kostí, ako aj my ostatní…Píšeš oboja ..to značí že sú dvaja podľa teba … a ty mi ideš písať že ja som si vymyslel príbeh pravého C1 a falošného C2 Krista ..
      ..
      3. Boh je pôsobiaci v trojici a predsa v jednote ..Má Syna Ježiša -bol inkarnovany na Zem ,pôsobil na Zemi ,hlásal Slovo …ľudia ho nepochopili ako poslaneho Bohom a zabili ho ukrižovaním..Toto je príbeh známy a je pravdivý ..a iný už nie je a ani nebol Emily ..To že si ty nevieš vysvetliť okolností zrodenia Ježiša tak si do tohto príbehu a neviem odkiaľ vtrepala ešte iného (akoze nepraveho)Ježiša ,veď sa čítaj čo si písala .a to že si ty madam ,že si ty nevieš vysvetliť a aj milióny a milióny iných ľudí ako došlo k zrodeniu Pána na Zem ,že muselo dôjsť najskôr u Márii k plodeniu podľa zákonov prírody a nie podľa svojvoľneho aktu , a že až po plodeni mohlo prísť logicky počatie a tak zrodenie po 9mes tehotenstva v Betlehemskej maštali ..Je logické že Mária musela mať pohlavný styk s mužom , aby mohlo dôjsť k oplodneniu..Inak to ani nikdy nebolo možné na Zemi (veď to je zákon prirody)a nestalo sa inak , ani keď išlo o božie zrodenie, ktoré tiež muselo mať pozemské telo ako všetci pozemskí ľudia ale až tak , keď došlo k normálnemu plodeniu a tak ku zrodeniu..To bol falošný príbeh o Tom že Máriu oplodnil duch svätý ..To len preto ,že sa nevysvetlilo že za jej oplodnenim stal muž menom KREOL ..Rímsky stotnik,vojak ktorý v Tom čase prebýval v Nazarethe(Rimania vládli v Tom čase nad Palestínou a Izraelom) a našli sa ako dvaja milujúci ľudia ,ako každý keď hľadáme lásku na Zemi ..Vojna a boje však oddelila oboch a Mária ostala tehotná ale bez muža ..A potom už nastupuje ten biblický príbeh ,atď atď o oplodnení duchom svätým a bla bla …A potom prišiel Jozef aby si vzal Máriu a uchránil ju pred posmechom že slobodná je tehotná panna ,že zhresila a pod ..KREOL nevedel že Mária ostala tehotná ,hľadal ju v Nazarethe ale už nenašiel ..Nevedel že musela do Betlehema na sčítanie ľudu a tam porodila Ježiša,v ktorom kolovala teda aj rímska krv..Toto bolo zatajene ,nespisane ,odbavene tak že duch svätý vstúpil do Márii ..
      Druhý Boží syn je IMANUEL ..ľudia ho poznaju tu na Zemi ,ale nie pod osobným menom ale pod pojmom Duch Svätý …Keď su traja ,tak su traja =Božia trojica …Ľudia len nevedia to,že Duch Svätý má vo výšinách osobné meno..Tak ako má aj osobne meno JEZIS..
      Všetky Pravdy sú napísané v Tom diele ktoré bude nasledovať všetko ľudstvo len čo príde veľké osvietenie lebo je to Slovo od Ducha Pravdy ..Všetky Pravdy vyjdú na javo do poslednej bodky …Emily veru všetky …aby už nik nebol pomylenym človekom .

     • Israismael

      Chces premerať Emily čas držania biblie mnou a čas držania biblie v rukách tebou?..To ako si dovoľujes súdiť koľko som mal v rukách ja bibliu a koľko ešte iné významné a najvyššie možné dielo ktorého si sa ty zriekla ? Veď ma nepoznáš ..a podľa príspevkov ?..ved ty si sama odporujes svojim chaosom v tebe ..Ja chaos nemám..ja mám v Tom jasno a ďakujem Bohu ..a určite nie tomu Sionskemu (Luciferovy) ,ktorý práveže naopak teba pokúša v rôznych teóriach,.Ja už teroriu nemám ,,ja mám jasno ! Maj sa ..k tebe sa už viac nevyjadrim Emily lebo som ťa spoznal podľa písmen a slovíčok …

     • Pravdu samovyvolení „mocní“ pribili na kríž a je tam pribitá dodnes. Nevieme nič. V čistej podobe ju pravdepodobne poznajú iba tí, ktorí ju na kríž pribili.
      „Viem, že nič neviem“ – je výrok múdreho, rozhľadeného človeka. My súčasníci mu kapacitou nášho mozgu nesiahame ani po päty. Žiaľ, iba máloktorí z nás si to uvedomujú. A ešte menej je tých, ktorí dokážu si to aj priznať.

 4. Jinak receno bratri slovaci. Zbavovani dukazu ocek. To chteji vsude.

 5. Uvítala bych eutanáziu i u nás-až bude hodně zle,nechci ležet a dívat do stropu,neschopná ničeho….

  • detto+++

   • detto..

    • Do toho vás o chvíľu dotlačia, vy debilky! Ja som mal nedávno jednodenný záchvat depresie – a volal som susedovi o fľašku pálenky – lebo určite nechcem prášky! To je len obdobie – treba to zvládnuť! Treba zvládnuť to, že ti jebe! A oni sa starajú o to, aby nám jebalo stále! Oni majú z toho pi.u, keď ľuďom jebe! Potrebujú nás vytrápiť! Satanisti!

     • Maroš, aký máš dôvod na to, že na komentáre troch žien reaguješ ako primitiv? To, že vôbec nechápeš ich komentár, je smutné, ale vulgárnosti si si mal odpustiť. Na tie nikto inteligentný nie je zvedavý. Škoda, že redakcia aspoň neupozornňuje na nevhodnosť takýchto komentárov, ktoré urážajú (kvôli zverejneniu názoru!) a zbytočnými vulgárnosťami znižujú úroveň diskusie. Vyjadrovanie aj v iných Tvojich komentároch je podobne ubohé. Býva to dôsledkom toho, čim ste si (a Tebe podobní) zapratali hlavu 😠🥴☹️

     • Wilhelm – keď ta baví skladať poctu mŕtvolám – tak si funebrák! Bavíme sa o úcte k Životu – nie o úcte k ženám! Tento istý dialóg mohol prebehnúť medzi mužmi! Ty nechápeš level závažnosti! O tom je celá tá manipulácia slušnosťou a lepšoľuďmi – ty debil! Pre mňa má prednosť Život – nie tvoja slušnosť. Choď otvárať dvere do Kauflandu – alebo do márnice! V bielych rukavičkách – ty slušnosup!

      Ale veď vykop si nejakú tú svoju mŕtvolku ty psycho!

      Nejaké tri pi.e sa rozhodli, že chcú spáchať eutanáziu – a ja to mám podporovať?!

      Najlepšia eutanázia je obesiť sa v zapálenej stodole a ešte si stihnúť streliť do hlavy! A kto ti bráni?! A nemusíš pri tom pi.ovať! Všetko slušne! Ale nech tu nikto na to nenavádza druhých! Vy debili – zdieľate a šírite Kult smrti, a zaštiťujete sa slušnosťou! Navádzate ľudí k sebevražde!!! Vykop si tú mŕtvolu!

     • Jana, Boža, Daniela – čo vám bráni vypiť pol litra zdravej Hegerovej vodky na ex – streliť sa do hlavy, alebo si podrezať žily?! Načo asistencia – ešte si chcete zavolať údrźbára vašich držiek – stylistu?! Ale veď to vám spravia posmrtne! To je v cene pohrebu!

    • Dievčatá, nebláznite!
     Snažte sa konzumovať iba prirodzené, čerstvé, nespracované potraviny, hlavne veľa čerstvej surovej zeleniny (výber podľa svojho metabolického typu), lúčne byliny, pite len dobre odstátu čistú vodu a vyhľadávajte pobyt na čerstvom vzduchu. Doma nahraďte toxické LED svetlá obyčajnými wolfrámovými žiarovkami. Vyhoďte mrazničky, mikrovlnky…o klimatizačných zariadeniach sa radšej ani nebudem zmieňovať. Voľne žijúce zvieratá sú zdravé a pokojné, lebo sa vyhýbajú všetkému umelo vytvorenému.
     Nebojte sa, dáme to! Už len vydržať.

  • Práveže to môže byť pre niekoho ten čas kedy si bude môcť mnohé vo vnútri prehodnotiť a zmeniť svoj postoj k svetu a mnohým ludom a to aj BEZ TOHO ŽE SA S NIMI ČLOVEK MUSEL OSOBNE STRETNÚŤ. STAČÍ AK TO VYRIEŠI V SEBE BEZ ICH PRIAMEJ ÚČASTI. A nemám na mysli len rozumové kalkulácie a analýzy. A nielen keď človek zomiera ale aj keď je mladší a stane sa mu vážna nehoda/nemoc a leží v nemocnici a nevie čo s ním bude ďalej tak si mnohé môže prebrať či mu náhodou sám Život nemocou/nehodou nenaznačil, že by sa mal vo vnútri zmeniť – že ide nesprávnym smerom. Veď tá nehoda či nemoc je na to aby sa človek vnútorne – duchovne zobudil. A je absolútne jedno či tá nemoc alebo nehoda vyzerá, že bola spôsobená z jeho pričinením alebo akýmkoľvek cudzím subjektom – lebo vždy len on sám dal k tomu kedysi podnet aby sa stala. Ale v tomto je zasa ukázané ako spravodlivo a láskavo fungujú Božie Zákony – nasmerúvajú človeka nazad keď „schádza z cesty“. Za ten čas v takom stave vykoná človek často pre seba a pre svet viac dobra a skutočnej duchovnej práce než za celý jeho predchádzajúci život keď bol zdravý a pobehoval po Zemi ako mravec.
   Ak ak má človek v takom prebudenom a často zúfalom stave ešte silu a chuť čítať tak nesiahne po knihách písaných rozumom ale Životom – aby mu niečo dali – potrebuje vnútornú oporu a Silu zo Zdroja. Žiadne Protokoly mudrcov či Teórie riadenia alebo Slovanská literatúra ho už nebude vnútri napĺňať lebo sa z nich nedá čerpať pre seba – pre svoje najvnútornejšie Ja – pre svojho ducha ale len pre svoj hladný a chladný žiadostivý rozum, ktorý ho do toho stavu priviedol. A to je to nešťastie ľudstva, že hľadajú riešenie problémov seba a tiež sveta vždy v okolí a v zmene okolia. To je zásadná chyba.
   Nikdy by nebol svet taký aký je dnes ak by človek skúmal, analyzoval, preciťoval a naprával v prvom rade seba lebo kde je záruka, že ľudstvo, ktoré dnes čelí plánom Elít je na správnej strane a nieje vnútorne skazené a duchovne mŕtve? Kde je záruka že pod drobnohľadom skutočnej Božej Pravdy sú miliardy ľudí čeliaci Elitám vnútorne čistejší než Elity sami? Akú skutočne hodnotnú prácu pre seba a ľudstvo môže vykonať človek ktorého nezaujíma ako on sám vo svojom vnútri vyzerá z pohľadu Božej Pravdy – skutočnej Pravdy a zaoberá sa otázkou ako riadiť procesy v spoločnosti aby ludstvo nebolo zničené Elitami? Človek jednoducho nezohľadňuje a nepýta za vo svojom živote aký má na jeho pohnútky, myšlienky s činy názor Boh a myslí si, že môže riešiť veci aj bez Jeho názoru.
   Myslí si, že mu stačí jeho názor – veď je často všemožne vzdelaný a celý svet a procesy v ňom zmapoval, zaškatulkoval a schématizoval – a preto všetko čo sa v spoločnosti objaví vie hneď zatriediť, definovať a vypracovať riešenie. Lenže pýta sa aký má na to riešenie názor aj Boh – Pravda? Nie, nepýta – a tak to na tomto svete funguje a pokračuje ako v Atlantíde – kde postavili Človeka na roveň Boha v tom zmysle, že Človek nesie v sebe niečo z Boha a vystačí si aj bez neho. A ako to to dopadlo s Atlantídou je dôkazom, že nevystačí. Preto čas trápenia, zúfalstva a bolesti pred fyzickým odchodom zo Zeme je vždy vyvolaný dotyčným človekom a slúži mu ako možnosť sa duchovne prebudiť, zmeniť sa a vyrásť vo vnútri – lebo len to je zmysel existencie človeka a celého ľudstva na Zemi.

   • Israismael

    Spoznaj Pravdu a tá ťa oslobodí ..Tak je to chcene a tak sa to stane mnohým ľuďom až príde DEN ZÚČTOVANIA ..Ludia potom konečne spoznajú tu Pravdu ktora je odjakživa Pravdou ..Bude to pod tlakom takých udalosti ,ktoré musia prebrať človeka z tej ťažkej letargie spánku ,ktorú si drží v sebe po mnoho mnoho storočí a tisicroči ..Kto sa ani tak nepreberie ,nepochopí a nespozná skutočnú Pravdu od Boha nebude môcť prejsť ďalším pokračovaním života ..
    ACHNATON tvoj príspevok nie je z tých obyčajných a ty ich máš mnoho tu ..Nie som sto súdiť kto si čosi ..Ale si tu preto na Zemi , aby si pomohol ľuďom otvoriť oči …

   • naprostý súhlas ,bez dalšieho potrebného komentáru,prajem všetko dobré,veľa síl na zvládanie životných skúšok

   • Tak nejako to vidím aj ja – súhlasím!

   • Achnaton, Tvoje vysoko empatické komentáre sú balzamom na dušu. Máš veľké srdce. Verím, že takto Ťa v celej miere vníma aj Tvoj syn, ktorý sa na tomto portáli objavil myslím iba raz – na štedrý večer, pod pseudonymom Tutanchamon.
    Píš; dobre sa Ťa číta.

  • Galaxia andromeda

   Budete zomierat tak ako ste zili. Sama si to privolavate z tieňov temnoty.Ak to tak chcete Boh Vam to splni ale nepojdete do vyssich dimenzii. Duša ostane zacyklena v marnosti a bolesti nezbavite sa tej bolesti! Vase myslienky vytvoria vasu realitu. Vase slova naplnaju proroctva a nakoniec živi budú závidiet mrtvym.

  • Jano to je divné co si přeješ po přečtení o tom jak je eutanázie zneužitelná. Když máš strach ze smrti tak jak ji popisuješ není vyloučené, že dopadneš úplně jinak. Nebo jsi si to už sama naprogramovala ve své mysli a stane se to co nechceš.

 6. Jednoduchá

  …vďaka za infor.,,,posielam veľa lásky celému svetu, bez zla, hnevu, nenávisti, závisti, zákernosti a žiarlivosti….nech sa nám všetkým darí….Janka nikto nevie, aký bude mať priebeh svojho života do konca, no už teraz, kým môže a je si ,,toho vedomý“ má robiť všetko preto, aby mu tak ako píšeš nebolo, resp.aby mal nablízku niekoho, kto mu tie ťažké chvíle pomôže preklenúť…láska, porozumenie a dôvera dokáže veľmi veľa, avšak o ,,toto by sa mal pričiniť“ skôr, kým takto podobne môže pomôcť on iným…….

 7. Jednoduchá

  …p.s.a je úplne jedno, či sú to naši partneri, deti alebo aj známi….ku všetkým sa treba chovať s láskou, porozumením a dôverou……

  • Důvěřuj ale prověřuj ,je taková doba že nedůvěřuji ani nebudu. Co se dá si prověřím z více zdrojů. Kolik bylo láskyplných přátelú kterí doporučovali s láskou kočkování svým známým , rodině atď.

 8. Počítají s tím že hlavně otečkované lidi ani nebudou muset nutit . Ta Slovenská herečka Paveleková šla dobrovolně .

  • Na to ste odkiaľ prišla?? Očkovaný – neočkovaný, pre mnohých je tu prvoradé kritérium viery. Ak je človek ateista, ľahšie sa rozhodne pre eutanáziu, ak má na výber trpieť – netrpieť. Pre veriaceho nestačí len legalizácia eutanázie štátom, pokiaľ mu cirkev prikazuje jej odmietnutie. Neočkovaný ateista sa skôr rozhodne pre eutanáziu ako očkovaný kresťan.

   • Křesťan se v prvé řadě nešel dát naočkovat tak jak jim to bylo doporučováno v kostelech. Očkováním zabil vše a odevzdal se ďáblovi a jeho poskokům.

   • Galaxia andromeda

    Preboha v heretic to ste kde na taku hlupost prisli?
    1. Nejedna sa o ockovanie toto s očkovnim nema nič spolocne! Neviem co do glupkov napichali ale je mi to jedno
    2. Hadzete vsetkych do jedneho vreca. Čo to znamena byt kresťan? To ze to poviete, to že to napišete aleboto ze chodite do kostola alebo to či tak žijete?. Kristus bol ukrizovany skutocny kresťan si nedal pichnut experimentalny jed farizeji išlo po fajzeri . Informovany suhlas bola zmluva z diablom to by skutocne veriaci nikdy nepodpisal. Faust v praxi. Hladte duše skazene chramy konzumu boli otvorene a chramy ducha boli zavrete. Falosni proroci su knazi biskupovia kardinali čo s tym suhlasili. Cirkev je ideologia nacizmu a fasizmu s vlastnymi inkvizitormi koncentracne tabory cirkvi nevadili!!!
    3. Pravda je tam vonku.

 9. Ja by som bola veľmi – veľmi opatrná, čo sa týka výkonu eutanázie, napriek tomu, že ich medicína pozná niekoľko typov:

  1/ aktívna eutanázia vyžiadaná – komisívne usmrtenie terminálne chorého na jeho výslovnú žiadosť,
  2/ aktívna nevyžiadaná eutanázia – komisívne usmrtenie terminálne chorého bez toho, aby si pacient želal zomrieť alebo sa k tejto otázke akokoľvek vyjadril,
  3/ pasívna vyžiadaná eutanázia – komisívne konanie, pri ktorom nastane smrť pacienta, keď sa na jeho žiadosť ukončia určité medicínske postupy, alebo sa na žiadosť pacienta určité medicínske postupy ani nezačnú,
  4/ pasívna nevyžiadaná eutanázia – komisívne konanie, pri ktorom nastane smrť pacienta, keď sa ukončia určité medicínske postupy alebo sa takéto postupy ani nezačnú, bez toho aby si to pacient želal, alebo sa k tejto otázke vyjadril,
  5/ nepriama eutanázia – komisívne opatrenia na zmiernenie utrpenia, s ktorými priamo súvisí riziko urýchlenia alebo skutočné urýchlenie nástupu smrti ako následok týchto opatrení. Skrátenie života v tomto prípade nie je úmyselné,
  6/ eutanázia v pôvodnom význame slova – liečba na potlačenie symptómov závažnej bolesti u terminálne chorých pacientov, bez podstatného efektu na skrátenie života, ale uľahčujúca pokojnú smrť,
  7/ asistovaná samovražda – poskytnutie vedomostí alebo prostriedkov na spáchanie samovraždy.

  Koho by zaujímal i trestno-právny aspekt eutanázie a asistovanej samovraždy v SR, prikladám link:

  https://www.solen.sk/storage/file/article/5188a03b3b8b14de11ea3eeb3462c99d.pdf

  P.S:1- Chýba mi tu – DUCHOVNÝ – aspekt celej tejto eutanazy-agendy! Čo keď podľa Vyšších vesmírnych zákonov platí: Aký život – taká smrť?!
  A zrazu človeku určitý časový úsek z prežívania a uvedomovania si odchodu do inej dimenzie, odstrihne nejaké lekársko-zabijacké komando. Telo môže byť nevládne, ale Duch, Vedomie do posledného výdychu, je v človeku. A ako je vopred určený dátum narodenia, myslím, že je dohoda medzi Vesmírom a človekom i na dátume zomretia (tzv. dohorenie sviečky).
  Rovnako tak pri narodení človeka je viac prirodzený príchod na Svet pôrodnými cestami ako cisárskym rezom. My si nepamätáme, keď sme v predchádzajúcich životoch umierali, čo sme pritom prežívali a cítili..Niekto možno kvôli – nie pekne (slušne povedané) využitému životu – pri umieraní trpel, ale iný človek mohol mať i orgazmickú smrť..

  P.S: 2- Každému z nás umrel niekto blízky. Ja som bola do posledného výdychu s mojou mamou, ktorá umrela v nemocnici cca pred 33 rokmi ako 53-ročná na rakovinu. Držala som ju s plačom za ruku a prosila som Boha, aby mi ju ešte nebral. V posledných jej ťažkých chvíľach nabrala síl a povedala mi, aby som neplakala a netrápila som sa, pretože jej je veľmi dobre. Cítila blízko svojho Ducha – Svetlo, ktoré jej dodávalo Silu pri prechode na druhý breh.. V tú noc – 8.3. na MDŽ odišla najkrajšia a najčistejšia Žena môjho Života..

  P.S. 3 – Po krátkom Čase som pochopila, že sa všetko dialo v harmónii s Vyššími vesmírnymi zákonmi, ktoré ma následne naštartovali na hľadanie a chápanie ich podstaty, t.j. Univerzálnej Pravdy, tej – ktorá presahuje celé toto pozemské i vesmírne Bytie.. Pamätám si, že medzi prvými, sa mi dostala do rúk kniha od R. Moody – Život po živote, ktorá mi začala pomaly otvárať oči.
  Dnes mám pred sebou otvorenú výbornú knihu od Jana Helsinga – Bojíte sa smrti? a Príručka pro Bohy.
  A tak hľadám doteraz a – baví ma to !

 10. Jednoduchá

  …presne tak Israismael, čo človek dáva, to aj dostáva…sú tu mnohé ozaj úžasné príspevky….tiež, depresia a alkohol absolútne nejdú spolu, vylúčené….treba sa ,,naštartovať “ inak….

Pridajte komentár

*