Fyzická závislosť na nikotíne sa dá prekonať už za 3 dni. Vykročte zdravo do roku 2023!


Print Friendly, PDF & Email

Fyzická závislosť na nikotíne sa dá prekonať už za 3 dni. Vykročte zdravo do roku 2023!

(Natural News) Podľa výskumu amerického National Institute of Health (Národného inštitútu zdravia), ako ho zverejnil National Cancer Institute (Národný onkologický inštitút), trvá nikotínu len asi 72 hodín, kým opustí vaše telo.

Sú to však abstinenčné príznaky počas nasledujúcich 2 až 3 dní, ktoré spôsobujú, že je zdanlivo také ťažké prestať fajčiť. Mark Twain raz povedal, že prestať fajčiť je jednoduché, pretože „to už urobil tisíckrát“.

Väčšina fajčiarov a zástancov vapovania zažíva ťažkú čpavkovú nikotínovú „kocovinu“, ktorá sa často vyznačuje neznesiteľnými bolesťami hlavy, problémami so spánkom, zmenami nálad a úplným nedostatkom motivácie.

„Vitajte v klube,“ ako sa tiež hovorí. Títo ľudia sú však pripravení zanechať životný štýl fajčiara a prejsť do takého, ktorý sľubuje dlhovekosť, nadšenie a znovuzískanie kontroly nad svojimi náladami.

Poďme teda zistiť, koľko nikotínu „konzumujete“ a vďaka tomu bude potom oveľa jednoduchšie riešiť odvykanie. Tu je rýchle porovnanie niekoľkých zariadení na dodávanie nikotínu a ich typické množstvo dodávaného nikotínu v miligramoch:

1. Cigarety

Jedna cigareta môže dodať až 20 miligramov nikotínu, čo znamená, že celé balenie, zvyčajne 20 cigariet, dodá viac ako 400 mg tretej celosvetovo najnávykovejšej látky.

2. Vapovanie

Vaping nie je oveľa lepší, hoci si väčšina ľudí myslí, že áno. Takmer všetky e-cigarety, ktoré si ľudia kupujú pre svoje prístroje na vapovanie, boli kvôli potencii ošetrené čpavkom. Nazýva sa to „freebase nikotín“ a je veľmi zdraviu škodlivý.

Jedno sedenie vapovania zvyčajne zahŕňa približne 12 až 15 potiahnutí. Keďže každý vdych obsahuje približne 1 mg nikotínu, dávka je takmer totožná s dávkou cigarety.

Opýtajte sa sami seba, či už vapujete alebo používate perá s vodnými fajkami, koľko sedení za deň vykonáte a koľko šlukov za jedno sedenie spravíte? Potom si to spočítajte.

3. Vodné fajky

Na jeden šluk, ako sme už spomenuli vyššie, dodajú približne 1 mg.

4. Nikotínová náplasť

Nikotínové náplasti existujú v troch hlavných potenciách – 7 mg, 14 mg a 21 mg.

5. Nikotínová žuvačka

Jedna nikotínová žuvačka, podľa druhu, dodá telu 2 mg alebo 4 mg nikotínu.

6. Nikotínové pastilky

Tie existujú v dvoch hlavných potenciách – 2 mg alebo 4 mg.

7. Cigary

Veľká cigara dodá telu v priemere asi 13 až 16 mg nikotínu.

8. Fajky

Naplnená tabaková fajka dokáže telu ľahko dodať 30 až 50 mg nikotínu.

9. Žuvací tabak

Jedna celá plechovka zvyčajne obsahuje takmer 150 mg.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

10. Inhalátory

Väčšina inhalátorov dodáva organizmu približne 4 mg nikotínu z jednej 10 mg náplne.

Vzdať sa nikotínu, cvičiť a jesť čisto – trojité novoročné predsavzatie, ktoré môže byť jednoduchšie, ako si myslíte

Jasné, ľahšie sa to povie, ako urobí. Mnoho ľudí však veľa nevie o prírodných liekoch a superpotravinách zvyšujúcich dopamín v mozgu.

Zbaviť sa fyzickej závislosti na nikotíne trvá len 3 dni. No iba 1 deň stačí na to, aby ste začali meniť svoje každodenné konzumné návyky a zvolili si nejaké príjemné cvičebné rutiny. Takže poďme sa tomu všetkému teraz trocha povenovať tým najjednoduchším spôsobom.

Jesť zdravo znamená, že odteraz budete čítať štítok so surovinami na všetkom, čo kupujete. Zdravé jedenie odmeňuje človeka vitalitou, energiou, motiváciou, jasným myslením a schopnosťou zbaviť sa závislostí na drogách, alkohole alebo sladkostiach.

Väčšina fajčiarov (a dokonca aj väčšina zástancov vapovania) sa ani len nepokúša jesť zdravo, pretože vedia, že znečistenie z cigariet by zdravé jedlo aj tak prevážilo. Tak načo sa snažiť.

Jesť zdravo a užívať doplnky stravy pri odvykaní od nikotínu je kľúčové. Začnite odstránením väčšiny lepku, spracovaných olejov a všetkého, čo obsahuje „pridané cukry“.

Prestaňte ubíjať jedlo na smrť žiarením z mikrovlniek a vyhýbajte sa všetkým umelým sladidlám (spôsobujú vám väčší hlad po nezdravom jedle).

Nakupujte po vonkajšom obvode v obchodoch s potravinami a supermarketoch. To je miesto, kde zvyčajne nájdete zdravé a nespracované potraviny, ktoré by mali byť vašou základnou potravou namiesto jedál rýchleho občerstvenia.

Vyhnite sa alebo minimalizujte konzumáciu alkoholu, najmä pri odvykaní od nikotínu, pretože alkohol pôsobí ako krátkodobý stimulant, no dlhodobo tlmí rovnako ako nikotín.

Pravidelne cvičte jednoduché a bezpečné aktivity, ktoré si môžete užiť

Zdá sa, že veľa ľudí, ktorí prestanú fajčiť alebo vapovať, jednoducho nedokáže nájsť energiu a nadšenie na cvičenie. Nechcú chodiť do telocvične, pretože sa na to jednoducho „necítia“ a možno nechcú míňať peniaze.

Kľúčom k tomu, aby ste sa dostali do cvičebnej rutiny, je jednoduchosť a zábava. Na to väčšina ľudí zabúda, pričom odmena býva úžasná.

Nižšie uvádzame video (v angličtine) s viac ako 4 miliónmi zobrazení od veľmi populárnej učiteľky domáceho cvičenia a jej jednoduchý plán.

Ide o základnú rutinu bezpečných cvičení s až 20-minútovým výberom cvičení, ktoré môžete vykonávať v pohodlí svojho domova:

Zdroj: naturalnews.com

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. „Fyzická závislosť na nikotíne“ sa dá prekonať OKAMŽITE pri správnej motivácii – a v podstate bez boja s nejakou závislosťou! Kniha Veľká príručka hypnózy 1992. Presne v tom roku som okamžite prestal s fajčením!

  Žiadne návody tu odo mňa nečakajte – je to všetko individuálne! Súvisí to s prvotnou fascináciou – kto vás naviedol, alebo prečo ste chceli fajčiť! V podstate je to o vnútornej slobode – chcete, alebo nechcete byť závislí!

 2. Moja skúsenosť s fajčením je taká, že poslednú cigaretu som vyfajčila – o 23:55 hod. – 31.12. 2002, takže vlastne – som si v t.č. uvedomila, že budem mať 20-výročie – nefajčenia. A potom už – ani jednu. Je to o pevnej vôli a sile motivácie. Chcem/Nechcem!
  Dnes, keď sedím pri fajčiarovi, tak mi to vyložene – smrdí.

  • Ja som v určitom stresovom období v zamestnaní fajčil až 80 denne – bolo to spojené aj s množstvom alkoholu. To, čo je pre mňa dnes nechutné na fajčiaroch je, že minú aj 200 eur na cigarety mesačne a za takéto peniaze sa dá kvalitne vyživiť minimálne jedno dieťa! A je fuk, že či sa to týka mladých degenerovaných sebcov, ktorí si nevedia predstaviť deliť sa o príjem so svojím dieťaťom, alebo je to dedo, ktorý by mohol mladým v problémoch prispievať. Poznám fajčiarsku rodinu, kde na dvore padajú ohorky z preplnených popolníkov a kde chovajú zvieratá viac menej na to, aby kompenzovali výdavky na cigarety, a je nechutné, keď každým rokom kvôli tomu zabijú 50 zvierat – nie aby sa najedli, ale aby bolo na cigarety!

   • ABY ČLOVĚK PŘESTAL KOUŘIT:
    – zakoupí se v bylinkové lékárně kořen PUŠKVORCE, (jako vodník Puškvoreček – to se dobře pamatuje)
    je to vodní rostlina a kouše se jako žvýkačka a když se k tomu zapálí cigareta – tak cigáro přestane chutnat. Kořen není odporný, je nasládlý a dokonce léčí to zakouřené v těle. Jistě že se musí také chtít, ale během 14 dní – se většinou kouřit přestane. Cigára jsou moc drahé – čokoláda je levnější a zdravější – no a ten balíček Puškvorce stojí 40-45 Kč. Moji přátelé už nekouří. Přeji vám všem také úspěch a tak i více zdraví – Maruš

 3. Ja som prestal fajcit…pred 26 rokmi a tento novy rok to bude 27 rokov. Sice mi to este 2 tyzdne az mesiac trvalo nez som stym skoncil uplne ale nejako som to dal. Cigarety mi vylozene chutili, niekedy som si ich daval doviezt z rakuska (luxusne a drahe walter wolf – ky). Normalne som vyfajcil 20 denne ale ked sme sli na chatu ci cunder tak aj 60ks za 24h a to stiplavych ceskych marsiek (stamprla v ruke a cigareta permanentne v papuli). Ja som to vsak mal opacne ako vacsina – ked som bol v strese tak som ani nefacil a nepil. Ked stresova situacia skoncila a dal som sa do kludu tak az vtedy som si zapalil ci dal poharik.
  No ale nedokazal som prestat fajcit vlastnou silou – volou. Videl som, ze to nedam a tak som musel nieco na seba sameho vymysliet.
  Vtedy som aj popri fajceni este obcas sj sportoval a cvicil a vedel som, ze po kazdom vydatnom sportovani, posilovani, behani, cyklistike vobec nemam chut na cigaretu min 4 az 8 hodin. A tak som si povedal, ze ked to na mna pojde tak si namiesto cigarety dam bud 200 klikov alebo rychly beh z domu za mesto.
  A aj to fungovalo. Stale som to takto oddaloval – tu chut na cigo az som to nejako takto dal.
  Inac by som to len vlastnou volou bez sportu nedal. A veru, ze som sa naklikoval! Ale chut na cigaretu vzdy na cas zmizla a tak som postupne zvitazil nad tou pliagou.
  Pamatam si ako som asi v r 1993 pri malovani bytu nasiel doma zapatrosene dalile ci som si kupil za sociku. Neboli vyvetrane, boli v takej kozenkovej taske, hermeticky v balicku zabalene.
  To bola lahodka!!! Uplne ina chut tabaku ako tie co som mal v tu chvilu v kapse.
  Teraz mi cigaretovy dym „vôňovo“ nejako nevadi ale ked dohara niekde spak alebo ked zacitim vodou zaliaty popolnik so spakmi tak utekam kade lahsie.
  Radim kazdemu: kaslite tabak, vodne dymky a veskere narkotika vratane kavy! Nestoji to za to.

  • Pred skončením fajčenia pomáha cca 1 mesačná kúra s magnéziom. Jednak ako detox, jednak potláča napätie a nervozitu. Fuj – neviem si ani predstaviť, aby som nemohol žiť bez cigarety! Začal som neskoro – po rozvode ako 25-ročný – fajčil som 10 rokov. Natiahol ma do toho najlepší kamarát z Ázie, ktorý bol vždy maximálne uvoľnený až šťastný pri fajcení – tak som to skúsil – za socíku boli cíga cenovo prijateľné, ale keď došli v robote na Dunaji – bolo to našlaktrafenie. Fungujem na víne, aj keď nie každý deň – ale vždy poctivo pijem dokedy sa neminie. Momentálne budem tri dni bez a nemám s tým problém.

   • Tiež pomáha – každú cigu, ktorú chytíte do ruky – než si ju zapálite – položiť si otázku . „A naozaj ťa chcem? A naozaj ťa musím?! Ty mi rozkazuješ?!“

    Mne dosť pomohlo, keď som na vlastné oči videl vyšší level závislosti – na heroíne – ako sa z našich mladých ľudí stávali proskajúce trosky závislé na albánskom heroíne. Vtedy som si predsavzal, že sa chcem zbaviť závislosti na cigaretách – naraz všetko odhodiť nešlo – bez alkoholu sa ten stres medzi symými zmrdmi vtedy nedal zvládnuť.

  • Ked som bol maly chodili k sme s rodinou na spolocne stanovacky k vode kazdorocne k jednej priehrade (tak 5 az 6 rodin – stanov) tak sme tam ako parta sopliakov fajcievali palachy (pálky). Dospeli mam to povolili, nevideli v tom nic zle. Dobre to tlelo, vyzeralo to ako dutniky v nejakom filme. Slukovat sa to nedalo a ani nejako tahat ako dutnik. Ale az pri vacsom – riadnom potiahnuti sa ten dym cez tu “ stratovu“ strukturu nejako dostal do ust. Lenze niekedy s nim islo aj to rozzhavene. Vtedy som na to doplatil a spalil som si krk. Oci mi vyliezli von ako schwarzeneggerovi v tom filme total recall ked ho ten ventilator ci podtlak vyplul z toho mesta na marse do tej krajiny bez kyslika a zacal sa dusit. Ciste muky. A tiez si pamatam na internat kde chalani fajcili v nudzi vselico – vsetky druhy cajov, listie nazberane pred internatom a vsetko zabalene – zasulane v novinach, ziadny cigaretovy papier. Cisty extrem.
   Reku za mlada sa tak odpisat – som si uz vtedy hovoril a za par mesiacov som pod tlakom ich presviedcania a lakania zacal fajcit aj ja.

   • Otec mi spomínal, že ako šráci fajčievali suché husacince. My ako chlapci sme fajčili liany divého chmelu a samozrejme vajgle. Všetko ako „partia“ – inak som nefajčil. Fajšil som v núdzi aj orechové lístie. Môj otec – myslím, že mal vtedy 32 – jedného dňa skončil s fajčením a bolo. Inak – mal som párkrát desivé sny, že som akože fajčil.

    • Aj mne sa obcas sniva ze fajcim (a riadne si potahujem) a uz v tom sne som z toho zhrozeny ze vlastne som to nikdy neprekonal a zacal som fajcit znova. Normalne taky hrozny pocit z toho mam, akoze ved som to zvladol a jak to je mozne ze zas fajcim!?

 4. A je to tu! Všimnite si Putinovu fialovú kravatu.

  Ruský prezident Putin v reakci na útoky ukrajinských dronů podporovaných USA na dvě ruské základny jaderných bombardérů pohrozil jaderným útokem na USA a NATO, pokud do ruského vzdušného prostoru vletí „byť jen jedna“ západní raketa.
  https://www.topcz.net/rusky-prezident-putin-reakci-utoky-ukrajinskych-dronu-podporovanych-usa-dve-ruske-zakladny-jadernych-bombarderu-pohrozil-jadernym-utokem-usa-nato-pokud-ruskeho-vzdusneho-prostoru-vlet/

  VIDEO: Americký profesor varuje: Deep state chce vypustit novou biologickou zbraň
  „Znepokojuje ho zejména pandemická smlouva navržená Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Díky tomu mohou založit jakýsi vědecký a lékařský policejní stát, který bude pokrývat celý svět, říká Boyle.

  Profesor varoval, že lidé dostanou jednosměrnou vstupenku na hřbitov, pokud se nezorganizujeme a necháme to být.

  Vyzval občany, aby se postavili proti smlouvě WHO, chceme-li žít ve svobodě.

  Boyle schválil Úmluvu o biologických zbraních do zákona ve Spojených státech. To vyústilo v zákon o biologických zbraních proti terorismu, který podepsal prezident George W Bush.“
  https://www.infovojna.bz/article/video-americky-profesor-varuje-deep-state-chce-vypustit-novou-biologickou-zbran

  VIDEO: Zfanatizovaní ukronacisté zlynčovali a vyhnali z kostela pravoslavného kněze, který je oddával a křtil po dobu 21 let, ale teď ho vyhnali na příkaz narko-führera Zelenského, který označil Ukrajinskou ortodoxní církev za pro-ruskou kolonu a agenty Kremlu!
  https://www.infovojna.bz/article/video-zfanatizovani-ukronaciste-zlyncovali-a-vyhnali-z-kostela-pravoslavneho-kneze-ktery-je-oddaval-a-krtil-po-dobu-21-let

  „Inými slovami, najdôležitejšou udalosťou roku 2022 nebol ani tak kolaps starého svetového poriadku, ale začiatok formovania nového. Mocenskou základňou tohto poriadku je svetová väčšina. Každý z jej účastníkov samostatne smeruje k nezávislosti pre seba a v dôsledku toho k väčšej slobode pre každého. Mocenská základňa bývalého poriadku – vojensko-ekonomický blok Západu – aktívne bráni svoje pozície, prejavuje vytrvalosť a schopnosť využívať svoje zdroje. Rusko v tejto konfigurácii definujúcej podobu roku 2023 je jedným z najdôležitejších hráčov, ktorých vzťahy so Západom prekročili hranicu vojensko-politickej konfrontácie. To, že sa tak stalo, je náš osobný problém, produkt jedinečných okolností súvisiacich s dôsledkami rozpadu ZSSR pred 30 rokmi. To, čo nám pomôže prežiť v roku 2023 a vyhrať v budúcnosti, je naša veľmi priaznivá medzinárodná pozícia a, čo je najdôležitejšie, naša vlastná ekonomická odolnosť a spoločenská morálka.

  Autor: Timofej Bordačov“
  https://www.infovojna.bz/article/stary-svetovy-poriadok-je-mrtvy

 5. Napíšu svou zkušenost. Vadilo mi že mi poroučí cigareta a jako milující svobodu jsem s kouřením sekla ze dne na den . Poučená předešlím neúspěchem jsem si tentokrát cigarety nechala uložené doma na poličce s myšlenkou „vem si když budeš hloupá nikdo ti nebrání“ .Když jsem už jako nekuřačka vyhazovala roční vysušené Dalily z poličky chyběla v balíčku jen jedna. Nekouřím 28 let. Stejně jsem to před třemi lety udělala s alkoholem když jsem uplně změnila životosprávu i kvůli autoimunitnímu onemocnění kdy jsem zkoušela vyhodit ze stravy všechno možný aby se mi ulevilo hlavně lepek – agresivní bílkovinu ,cukr a alkohol který tělo vnímá jako jed. Jak řekl lékař Henry Bieler který léčil jídlem „Nemoc vzniká nahromaděním jedů v těle“.

 6. mariankosmac

  Ja som zase počul že nikotín je dobrý ako prevencia proti koronavírusu. Takže jak to začalo, zo strachu z kokovidu som sa vrátil k fajčeniu. Ja toho veľa nedám takže to bola len príležitostne cigaretka alebo žuvací tabak – ten je pomerne silný a hnusný takže ma niekedy úplne odrovnal. Možno som mal len šťastie ale po dobu užívania nikotínu sa mi korona vyhla. Potom som ale fajčiť zase prestal lebo som nemal kde, doma som nemohol a vonku sa mi to znechutilo lebo vietor a otravní zmrdi žobrajúci cigarety. Potom som na to už ani nemal chuť lebo pľúca si odvykli. No a jak som asi 2-3 mesiace nefajčil tak som chytil kovid a tiež nezastaviteľný kašeľ. S týmto kašľom som mával problémy i v minulosti – práve v obdobiach keď som nefajčil! Takže fajčenie je zlozvyk asi ako obhrýzanie nechtov a dá sa od toho ľahko odnaučiť ale asi vy som to fajčenie a nikotín ani úplne nezavrhoval trebárs je to i na niečo dobré.

 7. Ja sem este nieco hodim o fajceni z ineho sudka.
  Pocul/cital som, ze sa v tom dyme alebo znecistenom cigaretovom vzduchu dokazu zdrzovat nie zrovna priaznivo cloveku naklonene entity.
  Dalsia vec je o tej zavislosti. Vraj ludia ktori zili na Zemi a teraz su v medziobdobi medzi inkarnaciami (opatovnym vtelenim – narodenim na Zem) – tak ak trpeli nejakou zavislostou na Zemi, trebars fajcenim a nezbavili sa toho vnutorne tak sa potom radi ako duse zdrziavaju v energopoli ludi zijucich na Zemi v tele ktori holduju tej istej vasni – fajceniu. A tak ho vnutorne lakaju, vyvolavaju nutkanie aby fajcil aby si cez jeho fyzicke organy dokazali uzivat ten pocit z fajcenia.
  Kedze su tie duse ludi mimo fyzicky svet tak nemaju fyzicke organy ale maju ten sklon ktoreho sa nezbavili. A to je trocha desive – lebo potom niekedy ten sklon k istej neresti nezanika ked sa tomu clovek prestane fyzicky oddavat a dokonca ani po opusteni fyzickeho tela (pozemskej smrti).

  • To je u všech závislostí.Citliví jedinci třeba mají problémy pobývat v nějaké starší hospodě.Někdy se tomu říká beztělci .Čekají na kořist a když se dotyčný opije, člověk ztrácí obranu a už na něj hupnou .Proto se dřív duše pomocí knězů,šamanů,odváděli mimo náš svět.

 8. Dovolím si popriať – redakcii – ako i všetkým prispievateľom tu – na Bádateľovi – Veselý Silvester a (v rámci – možností) – Pokojný Nový rok 2023!

  P.S.1 – Kto má rád – na Silvestra – si pustiť – satiru, paródiu, komédiu, proste – srandu – naviac – českú srandu, naviac – českú politickú srandu (za Babiša – Hrabiša), tak tu hodím link.
  Je to 5-dielny seriál z r. 2016 – KOSMO – „Prvý Čech na Mesiaci“ ( za – asistencie – Slováka – viď 5. č.).

  Bratia Češi – čo tu prispievajú – to určite poznajú. Ja som to náhodou – objavila asi pred mesiacom.. Je to riadna haluz, ale – som sa – super – na tých hláškach – nasmiala. Vďaka!

  P.S.2 – Neverím tomu, že dnes (za Fialu) – by to mohli – Češi – natočiť.

  https://www.youtube.com/results?search_query=kosmo+1+dil

  Pozn: na YT – je prehodené – poradie 3. a 4. časti.

  • Pripájam sa Ajša k prianiu všetko najlepšie na záver roka 2022 a do roku 2023 vykroč tou správnou nohou dopredu ty vieš ktorá to je +++

  • Objektívne

   A nebolo by lepšie si na silvestra si pustiť silvestre, ktoré bolo natočené v rokoch 1977-1979? Tam je aspoň vidieť celá plejáda hercov, ktorých sme poznali a môžeme si zaspomínať a zasmiať sa spolu s nimi.

   • Ja pozeram vacsinou len stare ceske filmy.
    Dobry je serial „Boli raz dvaja pisári“.
    Hrali tam M.Hornicek a J.Sovak.
    Je to taky naivny lajt zaner.
    Taku tradiciu silvestrovskeho vecera v tv zakoncovali Vladimir Kořen a Maros Kramar (Zazraky prirody). Ale to uz bola taka labutia piesen nejakej snahy urobit silvester v tv.
    A naviac ten Kramar strceny Havlovi v zadku…no nejakom som to prekusol, ze tam bol pretoze tam nemal moznost nejako vo vacsej miere prejavit svoju neotrockisticku naturu.

    • Zdá sa, že súčasné celospoločenské smerovanie k anarchii má aj svoje pozitíva; jedným z nich je odkrývanie ľudských charakterov.

     • Ano, presne a z tohoto pohladu (pobdobie plandemie 19) sa mozme konecne pozriet na niektore nase niekolkorocne dilemy alebo slepotu – casto sme si nevedeli vysvetlit niektore ciny niektorych ludi a aj ked sme si boli vnutri isti, ze oni konaju zlo tak sme pochybolvali v prvom rade o sebe a nie o nich. V obdobi plandemie sa mnohi odkopali uplne. Uz si nevazim niektorych ludi co som si pred plandemiou vazil. A v niektorych pripadoch sa mi len potvrdilo, ze myslia len na svoje primitivne gagory.

 9. Jana Horváthová

  Milý Badateľ… ďakujem vám za vašu prácu počas celého roka…. Rada vás čítam A robíte skutočne ojedinelú prácu…. Želám vám aby ste otvárali ľuďom oči aj naďalej… V novom roku ktorý príde už zajtra…. Ktorý má už naštartované auto 🙂 vám želám veľa šťastia spokojnosti odvahy lásky a nech vás pán Boh opatruje….🍀🌼🙏🥰

 10. Ako sa vyhnúť odvodu v rámci brannej povinnosti:
  https://cz24.news/ako-sa-vyhnut-odvodu-v-ramci-brannej-povinnosti/

  • Vďaka! Toto nesmie byť naša vojna!

  • Objektívne

   Len nech nám dajú do rúk tie zbrane! My už budeme vedieť ako ich máme správne použiť.

   • No iste – keď budeš v kasárňach pod ich zbraňami! Zbrane sa fasujú na akciu – inak sú zavreté v zbrojnom sklade! Si to pletieš so Švajčiarskou domobranou! A zbraň nenafasuješ, pokiaľ im nepodpíšeš prísahu! Im!

    Teraz im treba do toho hodiť vidly! Odzbrojiť sa môžeš pokúsiť vojenských policajtov, ktorí si prídu po teba.

  • Vdaka, za upozornenie. Ta ukrajinska nacisticka sebranka – ten odpad a teroriisti s celeho sveta pod vedenim usa a sionistov este nevedia co s nimi urobime my az tu vojnu prehraju. A oni tu vojnu prehraju! Oni bojuju proti Rusku, celemu ludstvu a Bohu!
   Denacifikacia krajin Europy a Ruska prebehne aj rukami vastnych obyvatelov. Dostanete co si zasluzite, nic ine vam nepatri, zdochnete!

  • Naša vláda aj polícia má povinnosť najprv deportovať Ukrajincov, ktorí žijú u nás a sú to vlastne dezertéri.Na Ukrajine bola vyhlásená mobilizácia,tak sa majú vrátiť domov a bojovať za svoju vlasť.Nikto iný za nich v ich vlastnej vojne bojovať nebude.Ja ujdem do nejakej krajiny a požiadam o azyl… Keď utekajú „Sýrčania“,Afgánci,Etiopania,Pakistanci…a k tomu ešte bez dokladov,tak môžem aj ja.Alebo sa prehlásim za ženu, či nejaké“ genderové „pohlavie( na výber je toho dosť…)So všetkým sa dá nejako vybabrať.

   • Ja by som to nehral na nejaky „klasicky“ gender. Povedal by som, ze sa citim – to znamena, ze SOM vsemoznesexualne orientovana opica skorica a obcas sa citim ako duhove žužu.
    Nech sa mi potom budu chciet zabranit v pohybe! Moj milovany ujo soros si to potom s nimi vybavi az z nich bude perie lietat!

   • mariankosmac

    Obávam sa že keď bude mobilizácia tak zavrú hranice, lebo všetci by utiekli. Tak neviem či sa bude dať niekam utiecť. Napríklad na hranici s rakúskom je docela veľká prekážka rieka morava, neviem ako je to inde.

    • MK: Má to logiku. Stráženie hraníc sa nacvičovalo celú jeseň pod zámienkou putujúcich migrantov.

    • Galaxia andromeda

     Kto zavrie hranice? Ved my obcania sme štat, nic nezmozu ked sa zjednotime gestapu sa dobre genociduje ked vytiahnu par ludi z davu. Ale ceky dav zlyncuje ich. Je to len o spojeni ludi tsk ako SNP. Najvacsim problemom su fasisticky obcania ktori podporuju smrt agresiu nenavist a vrazdenie. Presne tak ako pred 80 rokmi. Ujst sa da vzdy aj za hitlera utekali ludia do cudziny.

    • Ja zas netuším, kam by t. č. bolo ešte možné utiecť a skryť sa tak, aby na nás nedovideli, keďže ich sliediace oko má zosieťovanú už celú zemeguľu. Iba ak vplávať kamsi, kde je možné vysekať si otvor do skaly sčasti ponorenej do vody s planktónom, kam by nám denne vplávalo zopár sardiniek…a vchod do tohto príbytku starostlivo prekryť postačujúco perforovaným alobalom.
     Škoda, že vymreli alebo boli popravení tí, čo v hlave nemali piliny, a tým dnešným nezapredaným rozumným stíhajú zväzovať ruky…a hrozí, že im aj zašijú ústa.

   • old shatterhand

    😁😁😁👍

   • mariankosmac

    Kto vie šikovne ojebávať, môže sa dostať ďaleko: Republikánsky kandidát si vymyslel vysokoškolský titul, sexuálnu orientáciu a tvrdil, že je Žid: Dostal sa až do Kongresu!
    https://m.topky.sk/cl/11/2440429/Republikansky-kandidat-si-vymyslel-vysokoskolsky-titul–sexualnu-orientaciu-a-tvrdil–ze-je-Zid–Dostal-sa-az-do-Kongresu-

 11. Je to individuálne. Prvé dni som mal typické abstinenčné príznaky. Dosť dlho som musel bojovať sám so sebou aby som nezačal. Túžba zapáliť pomaly uhasínala a potom už cigarety smrdeli… Takže: VYTRIMAC!!!

 12. lasip ot ramos

  Prajem veselý Silvester a šťastný nový rok.

 13. Prestať fajčiť tabakové cigarety je jednoduché. Treba si najprv vybudovať pevnú vôľu. Na nejakú dobu sa treba zbaviť kamarátov fajčiarov a zhruba po mesiaci už sa hlásiť ako nefajčiar. Prestal som s týmto návykom 22.2.1992.

 14. Vsetkym aktivnym aj menej aktivnym prispievatelom a samozrejme aj redakcii zelam do noveho roku ci snad noveho obdobia vela dusevnych a fyzickych sil a zdravia… Nech to vsetko co pride, dame co s najvacsim pokojom a zdravym ludskym prebudenym vedomim.

 15. Tak chlapci a dívky, blahopřeji Vám, že jste dokázali přestat kouřit. Já nikdy nezačala, takže mám výhodu. Ale kdysi šéf v práci přestal ze dne na den a byl pak rok naštvaný a podrážděný. Ajšo, díky za link, neznám a podívám se.
  Milá redakce, děkuji za články a všem přispěvatelům tady přeji jen to nejlepší. Čtu Vás všechny každý den.

 16. Jsem zvědavá jak to v novém roku dopadne v Brazílii. Byla by to první pozitivní věc a signál kdyby se lidu povedlo ubránit se před zrádci.

 17. Připíjím na zdraví čerstvým zázvorovo-mátovým čajem a přeji členům týmu Badatele ,který čtu už hodně let mnoho síly a inspirace i v příštím roce. Dále pak přispívatelům i těm kteří jen čtou a hledají pravdu ,prostě nám všem přeji hlavně svobodu těla ,ducha /bez závislostí/ taky svobodnou vůli v rozhodování které jsou nadevším na prvním místě v životě. Pak se můžeme rozvíjet ve zdraví a kráse plné ,fantazie, inspirace. Klid a mír v duši lidem ,státům, celému světu propojenému kolektivním vědomím.
  https://www.pronaladu.cz/20-zakonu-vesmiru-kterym-se-nikdo-nedokaze-vyhnout/

 18. Celosvetové vyostrené dianie nás čoraz častejšie odkláňa od akuálnej témy Bádateľa; ani sa niet čomu diviť – strach z neistej budúcnosti aj neustálych zmien všade navôkol je pre ľudstvo asi jedným z tých najstresujúcejších.
  V roku 2023 si ako Slovensko želajme, aby vyšetrovanie smrti generála Lučanského bolo dotiahnuté do úspešného konca; však k poslednej bodke mu už veľa nechýba – čo svedčí o tom, že žije tu ešte veľa čestných a empatických ľudí, a to aj na tých najvyšších pozíciách.
  Každému spoluobčanovi odhodlanému zabojovať so závislosťou na cigaretke prajem, aby onedlho pocítili blažený pocit z víťazstva samého nad sebou. (Mne sa to – nevedome – ešte v mladosti podarilo tak, že som otehotnela. Až v pondelok ráno v zamestnaní, keď ma kolegovia vyzvali na cigu, som si uvedomila, že fajčenie mi po celý víkend ani len nezišlo na um. Pochopila som. Onedlho. A vôbec som sa nemýlila.) …ešte že niektoré časti organizmu majú viac rozumu, ako neskompletizovaný mladý človek

  • Chcel som ist o polnoci na vrch kopca u nas nad mestom (niekedy tam na silvestra chodim), pozriet ohnostroje a popriat v novom roku 2023 vsetkym tym svetlam miest a dedin – ludom naokolo odvahu vykonat to co povazuju za dolezite vo svojom zivote ale doteraz tu odvahu este nenabrali.
   Lenze vonku je mokro a blato a keby som tam siel tak mam na kazdej nohe kilo bahna s listim. Aspon keby to zamrzlo.
   Skoda, ze zasa boli vianoce a silvester na blate.
   Byvalo to krasne ked bolo kedysi na vianoce vela snehu, bezvetrie, ticho a cez den krasna modra obloha a slnecno.
   Inak myslim, ze tych cestnych a empatickych ludi na Slovensku mame aj v dolezitych poziciach, robia co mozu a cakaju na vhodny vietor kedy pre stat budu moct urobit omnoho viac – napr. rozkryt celu tu akciu ktora skoncila smrtou gen. M. Lucanskeho a dalsie.

   • Dôležité pozície obsadzujú zločinci pri moci svojími ľuďmi. A ak myslíme pozície v podstate ako úrady a úradníkov – úradník je v sociálnej psychológii etalónom nesamostatnosti. Takže odtiaľto spásu nečakaj.

    • No nejaki sa tam najdu. Viem, ze si tam tato klika dosadzuje svojich ludi ale urcite sa najdu jedinci ktori maju dobry usudok, zbytocne neviria hladinu okolo seba a su pre tuto kliku „neviditelni“. Spasu od nich necakam, chcelo by to nakopnut informacne v prvom rade obyvatestvo aby sa pohlo jednotne tym spravnym smerom aspon o trochu.
     Podnetov k zamysleniu je dost ale vacsinou prichadzaju z tej druhej strany vo forme zdrazovania, prepustania, znizovania zivotnej urovne.

   • Nevyhováraj sa na počasie, primerane sa obuj.

   • To by bolo zaujmavé rozkrytie akcie

   • JUDr. Radačovský vec poriadne roztočil; vyzerá to tak, že vražedné komando vďaka svojmu uponáhľanému (a krajne amatérskemu) postupu sa zo zodpovednosti už nevyvlečie: do podieľania sa na vražde boli zatiahnutí toľkí, že na uzavretie prípadu by pokojne stačilo zopár serióznych krížových výsluchov. Len práve tie vhodné podmienky zatiaľ chýbajú…
    Tu je okolo bieleho mesiaca stopercentne okrúhla, plochou veľká dúha pozostávajúca z troch širokých, farebne ohraničených aj vyplnených „kružníc“: vnútornej sivastobielej, okolo nej je oranžovookrová a vonkajšia tyrkysovosivastá – tá je najširšia. Takýto nočný úkaz som na oblohe ešte nevidela… Hviezdy – iba kde-tu jedna. Všade navôkol ticho. Žiaden pohyb ľudí, ani petardy nepočuť, úplne mŕtvo…

 19. Ďakujem redakcii za články, pod ktorými sú perfektné, inšpiratívne diskusie, nechýba im expresivita, oheň a šmrnc. Rada vás čítam, nuda tu nehrozí. Všetko dobré v novom roku, prispievateľom veľa zdravia a celému svetu mier.

Pridajte komentár

*