500.000 vyliečených dokazuje, že tento prvok je kľúčom k liečbe artritídy


Print Friendly, PDF & Email

liek na artritídu

Počas liečby reumatoidnej artritídy často dochádza k prechodným zhoršeniam stavu a pociťovanie väčšej agónie.

Nazýva sa to Herxheimerová odozva a v podstate je potrebné byť za ňu vďačný. Ukazuje totiž, že liečba zaberá.

Treba preto vydržať približne 2 až 3 týždne, po ktorých agónia, opuchy, stuhnutia a bolesti samé vymiznú.

Neskôr sa pacienti vrátia k užívaniu jednej tabletky denne, čo bude ich udržiavacia dávka s cieľom, aby sa artritída už viac nevrátila.

Takto popísal liečbu artritídy pomocou bóru Rex Newnham, PhD. pre Nadáciu reumatoidnej artritídy v Anglicku.

Bór – chýbajúci článok pri liečbe artritídy

Bór je stopový prvok nevyhnutný pre určité metabolické procesy v organizme. Nachádza sa v pôde, vode a z nich potom aj v mnohých potravinách.

Dr. Newnham uvádza, že v krajinách, kde sa v pôde nachádza len minimálne množstvo bóru, evidujú časté prípady artritídy.

Na rozvinutom západe až 20% ľudí trpí nejakou formou svalovo-skeletálneho ochorenia.

No a z nich pripadá veľký podiel práve na artritídu.

Naopak, v tých krajinách, kde sa v pôde nachádza bór v nadpriemernom množstve, je výskyt artritídy oveľa menší.

Špekulácie Dr. Newnhana čoraz častejšie nachádzajú odozvu aj u ostatných lekárov a organizácií zaoberajúcimi sa výskumom.

Jeho doplnky stravy na artritídu už pomohli mnohým starým ľuďom, ale napríklad aj deťom s juvenilnou artritídou či lupusom, hlavne jeho ťažkej formy – systemického lupusu.

Potraviny s vysokým obsahom bóru a odporúčaná dávka

Vo všeobecnosti, ovocie a zelenina obsahujú vysoký podiel bóru, zvlášť jablká, hrušky, orechy, listová zelenina a strukoviny.

Zbohom vysoký krvný tlak

Priemerný príjem bóru sa môže u jednotlivcov výrazne líšiť v závislosti od ich stravy. Niekto príjme len 0,2 mg za deň, kým vegetariáni môžu skonzumovať až 20 mg bóru za deň.

Na základe experimentov na zvieratách sa zdá, že rozumná dávka pre človeka je niečo medzi 1 až 2 mg bóru za deň (v prípade liečby artritídy niekoľko násobne viac).

Za posledných 15 rokov vyše 500.000 ľudí užívajúcich bór vo forme doplnkov boli schopní sa z artritídy úplne vyliečiť.

Zvyčajne brali 3 tablety denne a už po 1 až 3 mesiacoch u nich úplne zmizla agónia, opuchy a stuhnutia.

Liečba osteoporózy – ďalší zdravotný prínos bóru

Americké výskumné centrum pre ľudskú výživu demonštrovalo, že užívanie bóru dokázalo znížiť každodenné straty vápnika asi o polovicu.

Z toho je možné usudzovať, že mnohé obete osteoporózy v dôsledku zlomenín, napríklad bedrových kĺbov, mohli stále ešte plnohodnotne žiť.

Záver

Ako už bolo spomenuté, ovocie a zelenina sú bohatými zdrojmi bóru. To isté platí aj o džúsoch a nektároch.

Problém je v tom, že za posledné desaťročia sa intenzívnym poľnohospodárstvom ochudobnila pôda o mnohé dôležité prvky.

Solídne jablko môže obsahovať až 20 mg bóru. Avšak dnešné normálne jablko z veľkosadov ho má len asi 1 mg, možno ešte menej. To isté sa týka aj ostatného ovocia a zeleniny.

Z toho vyplýva, že dodávanie bóru vo forme doplnkov pri artritíde sa dnes javí ako nevyhnutné.

Bohužiaľ, na našom trhu sme nenašli špeciálne doplnky na bór. Mali by ho však obsahovať aj niektoré multivitamínové alebo multiminerálové prípravky.

Keď si teda budete nabudúce kupovať nejaký multivitamín, vyberte si taký, ktorý obsahuje v 1 tablete aspoň 1 mg bóru.

Pre prípravok špeciálne zameraný na bór sa však budete musieť zrejme poobzerať niekde v zahraničí. Našťastie, mnohé zo zahraničných obchodov dnes už doručujú aj na Slovensko.

Liečba osteoporózy

Zdroj: Arthritis Cure Found in Nature

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Nekupujte doplňky s obsahem bóru, obsahují často řadu zbytečností (např. vápník a nežádoucí chemikálie) a jejich cena je přemrštěná. Spočítal jsem si, že dostupné léky s obsahem bóru v ceně 500 Kč vyrobíte za cenu 10 haléřů! Zde podrobnější informace o bóru i jeho využití k prevenci a léčbě: http://www.homeopat.mypage.cz/rubriky/prevzate-clanky/boraxova-konspirace

  • Áno, ceny výživových doplnkov sú V ČR aj v SR premrštené, niekedy aj 10 (!) násobne v porovnaní s USA. Triple Boron Complex 3 mg/250 caps od firmy Swanson stojí len 6,29 USD.

 2. S liečbou reumatoídnej artritídy mam bohate skúsenosti.
  Keďže artritída je zápalové ochorenie samotného kĺbu,kosti,šliach a úponov svalov najprv je treba stopnúť zápal.
  Veľmi osvedčený minerál je MSM (sira – metyl sulfonyl metán). MSM dosať lácno kúpiť v netových obchodoch napr. www.*** Dospelí by mali užívať MSM na odvrátenie rôznych zápalov cca 500 mg,pri reume s väčším postihom i 1 g.
  Úspešne pomáha na tu reumu glukosamín a chondrotin,rutin,kremík a bór. Aby sa to všetko nemuselo prácne zháňať, tak na nete je možnosť kúpiť komplet tých vzácnych prvkov v jednom balení s názvom *** www.***
  Posledný regenerátor trojice na artritídu je bravčový kolagén na regeneráciu chrupky.
  Ak chcete sa dostať čím skôr z artritídy von,je k tomu dôležitá aspoň ako,taká dieta. 1/ Prestať jesť najväčšieho zlodeja zásady a všetky jeho produkty – cukor.
  Najvhodnejší je z nich sladidlo stevia bez škodlivosti,400x sladší než cukor a stačí si ním sladiť iba na špičku noža. Nespôsobuje prekysľovanie.
  Ďalšieho zlodeja zásady je treba obmedziť ako sa len dá a ním je biela múka a všetky jej produkty. Múka špaldova je zdravá jej obsah aminokyselín nahradí bielkoviny nap. ťažko stráviteľné mäso.
  Osoby trpiace na artritídu by nemali jesť mastné,vyprážané a vnútornosti kvôli purinovým latkám,ktoré sa menia na kryštaliskú kyselinu močovú orbitujúcu po celo organizme a vyzražajúcu sa najmä v kĺboch,čo prudko zhoršuje každý druh reumy. Strukovinové prívarky nahradiť strukovinovou polievkou s menšou dávkou purínov.
  Pri držaní sa tohto receptu bolesti z artritídy sa počas 3-och týždňov stratia,ale v liečbe je treba i naďalej pokračovať cca 3-4 mesiace aby sa dosiahla čo najväčšia regenerácia kĺbov.Trpiaci na artritídu by k tomu mali užívať cca 500 mg dávky Céčka,ktorý na nete kúpite 1/2 kg za 8 Eur a váha na miligramy za 29Eur napr. z PGchem.
  Všetko je treba brať naraz v jednej dávke 3x denne 1/2 h pred jedlom aspoň
  3 týždne,potom 2x denne a neskoršie iba 1x denne.
  Buďte zdraví

  • Škoda, že cenzurujete tie odkazy.

  • Dobrý deň,potreboval by som Vašu pomoc a radu,prosím o mailový kontakt .Ďakujem pekne .A.Monk

  • Ja beriem to vsetko uz niekolko rokov. Citim sa po tych latkach velmi dobre.Mam artritidu na palcoch ruky. Bud 2x denne pol gramu ,alebo 1x jeden gram. Vela som o tom citala na internete. Odkazy su cenzurovane ,ale staci zadat do Google MSM aj ostatne latky a stranky sa vam ukazu. Aj internetove obchody. Je uz na vas ktory si vyberiete. Cenovo je to velmi pristupne…Proti zapalom si robim aj tzv. ,,Citronovy zazrak,,. Cesnakovo -citronovu kuru…

 3. Pro Gek Says : Moc a moc děkuju za návod. Prosím, kolik asi je na jednu dávku glukosaminu, chondroitinu, pokud to víš,samozřejmě 🙂

 4. Spekulant, tak si to rýchlo skopíruj kým Ti to tí,ani ma nenapadne ako ich označkovať možno im dobre sadne boľševici,ktorí až takú cenzúru na bezbraných ľuďoch nepraktizovali.
  Ako tu vidíš hrajú sa na samaritánov ,dobrodincov a trocha Ti aj pomôžu,len musíš si prípravky nakupovať od nich.
  Neznesú žiadnu konkurenciu.
  Preparáty si zásadne vyberám bez absolútnej škodlivosti a musia mať liečivý účinok najmenej 90%, ináč to nekúpim.
  Nechcem len liečiť ako mnohé firmy na nete ponúkajú tie naj iba svoje.
  Účelom a najväčším prianím chorého je vyliečiť a nie len nakupovať a nakupovať prípravky dlhé roky do bezvedomia a nič z toho len dobra medvedia služba a trpieť chorobou až do smrti.
  Liečiť na celom gigantickom internete chce každý,len pomôcť a naozaj vyliečiť len tak celkom zdarma chce len málo do piky i s takými ľuďmi podobnými ako pred potopou.

  • Dobrý deň, máte pravdu, len málo je tých, čo poradia a liečia zadarmo. Prosím o pomoc pre môjho 9 ročného vnuka . Od 2 rokov trpí na JIA a ešte sa nedostal do remisie. Berie už 3- tiu biologicku liečbu a zase je v hroznom stave. Veľmi pekne prosíme o radu a pomoc. Berie ešte Medrol, Vitacalcin, Qamatel a kyselinu listovu.

   • Ľudovít MATULA

    Tu treba dať do poriadku imunitu. Najmä makrofágická nadmerná agresivita a nedostatočná aktivita B-lymfocytová sú hlavnými príčinami. Ďalšie dôležité: teplom nepoškodzovať mastné kyseliny – tie poškodené sú ešte horšie ako priamoreťazcové sacharidy – to nie iba repný cukor.
    Repný cukor (ako kyselinu) pripalujete málo kedy, ale mastné kyseliny často, najmä tie z červených mias, ale aj mnohé iné (osobne) toho sú príčinou.
    Najlepšie je vychádzať z imunologického vyšetrenia (Imunitný profil – imunitný obraz). Tak sa z doho dá po niekoľkých mesiacoch dostať.
    S výsledkami do kvetoslavova je dobrým riešením . Nielen rôzne alergie, poruchy imunity aj hematologické problémy na odborných a vedeckých základoch – táto práca je aj moje hobby.

 5. Ilona, iste,že to viem koľko pre koho presne treba. Iné je je liečiť na artritídu 4 ročné dieťa a iné je liečiť dospelého nad 80kg.
  Dieťati sa musí precízne robiť výber a dávkovanie prípravkov.
  Condrotin pre dospelého trpiaceho na reu. artritídu s normálnou hmotnosťou a väčšou môže byť až do 250 mg. Rutin do 15 mg, glukosamín do 350 mg,ale molybden len do 40 mcg.
  Prípravok s ich bežným obsahom tých to cenných látok je Mobil plus z obchodu napr. Tachyon Technology Pharm. Vďaka Bohu,že existujú. MSM (metylsulfonyl- metán si môžeš kúpiť inde na nete práškový napr. v obchode Namaximum,či inde v tabletkách je oveľa drahší. Kolagén napr. tiež z obchodu Tach. Tech. Pharm.
  Všetky prípravky včetne Céčka sa môžu brať spolu 1/5 hod. pred jedlom.
  Rýchlo si to skopíruj,kým to s tade nevygumujú a skoro sa uzdrav.

  • Ľudovít MATULA

   Všetky tie vymenované výrobky sú len na podporu aj keď Mobil+ má bór aj ostatné vo vyváženom pomere.
   Tiež škálou zloženia patrí k najlepším. Problém je však v tom, že ani jeden z nich nerieši samotnú podstatu problému – to je rozvrátená imunita a tvorba nežiadúcich protilátok – tu sa jedná o autoimunitné ochorenie. Príčinou často býva zápal v pečeni a inde autoimunitného pôvodu – viď krvný obraz – imunitný profil. Odporúčam čo najkompletnejšie vyšetrenie imunity, zo zistených parametrov je nutné vychádzať. Správne prijaté opatrenia vedú k vyliečeniu v horizonte 6-9 mesiacov obvykle, pri komplikáciách 9-11- 14 mesiacov (nie viac). To vyplýva zo samotnej podstaty imunitných dejov v jej pamäťových procesoch.

 6. Prepáč mi za preklep:Všetky prípravky včetne Céčka sa môžu brať spolu 1/2 hod. pred jedlom.

 7. Kvalitne doplnky dostanete aj na iHerbe. Dostanete tam aj Bor, aj vsetky spominane doplnky dokonca s omnoho vyssimi ucinnymi latkami ako sa predavaju u nas.U nas je to zbytocne predrazene a hlavne slabe.

 8. orchidea62

  Ja užívam BORAX a aj MMS, alebo CDS, DMSO ked treba a tiež to všetko kupujem v PG chem a sama si to miešam. Už 5r na tom fičím a v pohodičke! 🙂

 9. Dobrý deň, prosím o radu a skúsenosti ohľadom 8 ročného dieťaťa. Môj vnucik ma 8 rokov a juvenilnu idiopaticku artritidu mu diagnostikovali keď nemal ani 2 roky a dodnes sa z toho nedostal. Berie už tretiu biologicku liečbu, stále kortikoidy (medrol) a ešte injekcne Metoject (chemoterapie ). Je to hrozné, nevieme mu pomôcť. Meria len 104 cm, na chrbtici má už osteoporozu. Sme zúfalí, strašne sa trápime. Čo by ste nám odporučili ? Už som z toho aj ja ochorela (onkologicky ), pretože sa cez to neviem preniesť. Poraďte prosím .

 10. Dobry den Jarkos, odporúčam aby ste s vnúčikom (aj so sebou) navštívili kvalitného osteopata ktorý Vám bude vedieť pomôcť. Napr. ja chodím k p. Adamčíkovi (Bratislava). Kontakt nájdete cez google, zadajte si Jozef Adamčík osteopat a vyhľadá Vám stránku. Veľa šťastia, nech Vám Boh pomáha.

 11. Jirka Sirka

  MOC se mi líbí znalosti většiny zde diskutujících a jsem rád, že si to nenechávají jen pro sebe. Od dr Lebenharta až po MSM, ale taky vynikající je bobkový list, jak čaj, tak obklad. Dále protože mám oteklé nohy, bolesti palců, jak na rukách tak na nohách, i když se částečně jedná taky o dnu, začal jsem neúprosně bojovat a to pravidelným měřením kyselosti lakmus. papírky, koupil jsem odkyselovací směs v DM drogerii BASEN PULVER, pozor, není k dostání na SLOVENSKU, máme to ověřené! Pošlu, pokud bude zájem, cena kolem 70,-CZK.
  Potom jsem začal brát 3 denně 2 tablety homeopatika Natrrium Phosphoricum DHU D6 a jednou SILICEA 9CH, na zvýšení účinku. Dále jsme přištoupili k léčbě pomocí HIRUDINU – tedy přiložením léčivých pijavic, jak na kotníky nohou, ale taky na oblast kloubů palců na rukách. Doslova do dvou dnů zmizely otoky nohou na VELMI přijatelnou míru, pomocí BIO TRIKATY si dávám tuto směs do jídla, vrchovatou moka lžičku na zlepšení trávení a zvýšení koncentrace žaludečních šťáv. Výsledky jsou skoro neuvěřitelné a doslova den po dni se zlepšuju. BORAX, ten je VELMI levný, ale nechutná, ale i to jsme pro zdraví udělali a i tam jsem zaznamenal úspěchy, protože jak se s tím přestane, začne se to vracet do normálu:(
  Chce to být disciplinovaný, brát to pravidelně a nevynechávat, což kolikrát dost dobře nejde:( Sám si dělám KOLOIDNÍ stříbro které je vynikající, protože nemá vedlejší účinky, dá se velmi dobře použít jak vnitřně, tak na obklad. Taky zde mohu uvést firmu FICHEMA Brno, která prodává kyselinu askorbovou a sodu v lékárenské kvalitě, ale i další věci,které potřebujete, včetně MSM atd. Z toho si dělám nápoj s vitaminem C a aby nebyl překyselen žaludek, tak dva díly /já mám mokka lžičku/kyseliny askorbové a jeden díl sody do skleničky, zaleju vodou, nastane šumivá reakce, která když skončí, dostnete askorban sodný s vysokou dávkou C vitaminu a taky tato směs rovná acidobazickou rovnováhu, mohou to pít jak děti, tak dospělí, nepřekyseluje to žaludek a pokud by byl průjem, jen uberete dávku, než si tělo na to zvykne. Vitamin C proto, člověk ho potřebuje ke všem činostem a na rozdíl od zvířat, si ho sám neumí vyrobit! MOC doporučuji stránky http://hrdlickovamedicina.cz je tam spousta věcí skutečně od odborníka!
  Hodně zdraví a v případě potřeby [email protected]

 12. Bor sa nachádza aj v sušených slivkách, denná dávka stačí 5-10 sliviek, záleží podla velkosti. Su aj hodným prebiotikom pre naš mikrobiom. Treba len pridat pritizápalovú, níkoscharidovu stravu s dostatičným prijmom zdravých tukov a kvalitných bielkovín- ako kto toleruje. Fyzická zátaž je samozrejmá.

 13. Peter Galbavý

  Moja osobné dávkovanie , ktoré vychádza z mojich skúseností od 7.3.2022, skúseností mojich známych a užívateľov z earth klinic

  Do pohára vody alebo minerálky :

  1. Boraxovú soľ. Také množstvo ako obyčajnej soli do taniera s polievkou
  https://biopotravinyraj.sk/borax-tetraboritan-sodny-1-kg?keyword=borax

  2. Práškoý vitamín C . Asi dvakrát toľko čo boraxu
  https://alfadog.eu/nutri-horse-vitamin-c-3-kg-new/
  alebo v menšom https://www.benulekaren.sk/livsane-vitamin-c-prasok-100g

  3. Tabletu šumivého magnézia obohateného o B6 s vlákninou.
  https://www.lekarenave.sk/revital-horcik-b6-3prichute-eff-tbl-20×20
  alebo jednotlivo https://www.benulekaren.sk/revital-magnezium-b6-sumivy-tbl-eff-20-1579606905

  1x až 2x denne až do vyliečenia. Podľa pocitu.

  Poznámka
  Po vyliečení stačí udržiavacia dávka asi 1x denne
  Niektorí doporučujú prestávky v sobotu nedeľu. Alebo jeden týždeň v mesiaci pauza. Zatiaľ som bez pauzy od 8.6.2022

  Link na rozsiahle skúsenosti užívateľov

  https://www.earthclinic.com/how-to-take-borax.html

Pridajte komentár

*