Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Zlé prekrvenie končatín môže spôsobiť infarkt. Predídete tomu takto


Print Friendly, PDF & Email

Zlé prekrvenie končatín môže spôsobiť infarkt. Predídete tomu takto

Problémy s cirkuláciou krvi trápia ľudí bez ohľadu na vek. Dôvody môžu byť rôzne, no najčastejšie je ním sedavý spôsob života a nezdravá strava.

V podstate sa dá v jednoduchosti povedať, že takmer celé naše zdravie závisí na tom, ako rovnovážna je naša strava a koľko máme fyzickej aktivity.

Život strávený celý deň sedením v práci za počítačom a potom doma pred televízorom je možno pohodlný, no nepotrvá dlho a odnesie si krutú daň na vašom zdraví.

To platí dvojnásobne, ak zvyknete častejšie konzumovať stravu rýchleho občerstvenia. Preto sa nie je čo čudovať, keď vaše telo trpí.

Prvou vecou, ktorá je ovplyvnená nedostatkom pohybu je práve nedostatočná prekrvenosť končatín.

Dôvodom je zanášanie ciev tukmi a ďalšími látkami, ktoré ich upchávajú. Môžu dokonca spôsobiť aj iné závažnejšie ochorenia ako vysoký krvný tlak či nebodaj infarkt alebo mozgovú mŕtvicu.

Dnes vám ukážeme zopár jednoduchých cvičení, ktoré vám pomôžu cirkuláciu v končatinách zlepšiť. Nezabúdajte však, že strava je rovnako dôležitá, ako pohyb.

Naťahovanie

Ráno po zobudení, ešte predtým, než vstanete z postele, dobre ponaťahujte celé telo a všetky končatiny – ruky aj nohy.

Krčné cvičenie

Precvičte si krk pomalými pohybmi hlavy zo strany na stranu. Nakloňte hlavu doľava k plecu, podržte ju tam pár sekúnd a potom to spravte na druhú stranu.

Potom hlavu podobným spôsobom pomaly predkláňajte dopredu k brade a dozadu.

Každý z uvedených cvikov zopakujte 10 krát.

Zbohom vysoký krvný tlak

Kliky

Odporúčame vám spraviť 10 klikov každé ráno po sprche. To by malo naštartovať cirkuláciu krvi vo vašich rukách.

Cvičenie rúk

Ide o veľmi jednoduché cvičenie.

Rozpažte ruky a prsy najviac, ako to len ide. Potom silno zovrite dlane v päste, ohnite ruky smerom k sebe a tlačte päsťami oproti sebe.

Cvik zopakujte 10 krát. Mal by vám pomôcť odstrániť kŕče v rukách.

Prechádzky

Odporúčame ľahké prechádzky aspoň 2 až 3 krát do týždňa v prírode. Zlepšite a udržíte si tým zdravú cirkuláciu krvi v nohách.

Ak nemáte veľa času na prechádzky, tak aspoň 2 krát denne vyjdite peši na 5. až 7. poschodie. Zaberie vám to nie viac ako 2 minúty, no bude to rovnako efektívne ako polhodinová prechádzka.

Tanec

Nič nedokáže zmierniť stres lepšie ako tanec.

Ak raz vyskúšate terapiu tancom, navždy si ju zamilujete. Dokáže totiž nielen dokonale odbúrať stres, ale aj výrazne zlepšiť cirkuláciu krvi tak v nohách, ako aj v celom zvyšku tela.

Pri tanci sa totiž do pohybu zapájajú takmer všetky vaše svaly.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*