Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Chirurg búra mýtus: „Ak rúška nefungujú, tak prečo ich nosia chirurgovia?“


Print Friendly, PDF & Email

(Jim Meehan, MD, chirurg) – Tento článok je odpoveďou všetkým ľuďom, ktorí používajú mylný argument: „Nuž, keď rúška nefungujú, tak prečo ich nosia chirurgovia?“

Som chirurg, ktorý s chirurgickým rúškom na tvári vykonal viac než 10 000 chirurgických zákrokov. Tento fakt sám osebe ma však ešte v skutočnosti nekvalifikuje za odborníka na túto záležitosť. Dôležitejšie je, že som bývalý redaktor lekárskeho časopisu.

Viem čítať lekársku literatúru, viem odlíšiť správnu vedu od tej zlej a fakty od beletrie.

Verte mi, lekárska literatúra je plná zlej beletrie, vydávajúcej sa za lekársku vedu. Nechať sa oklamať zlou vedou je veľmi ľahké.

Čo vraví o rúškach veda

Od začiatku pandémie som ohľadom lekárskych rúšok prečítal stovky vedeckých štúdií.

Na základe rozsiahlych skúmaní a analýz v duchu nepochybujem o tom, že zdraví ľudia by chirurgické ani látkové rúška nosiť nemali. Ani by nám nemali odporúčať univerzálne nosenie rúšok všetkými členmi populácie. Toto odporúčanie nie je podporované najvyššou úrovňou vedeckých dôkazov.

Najprv si niečo vyjasnime. Predpoklad, že nosenie rúšok chirurgmi slúži za dôkaz toho, „že rúška musia fungovať na zabránenie prenosu vírusu“ je logická chyba, ktorú by som klasifikoval ako argument nesprávnej rovnosti, alebo porovnávanie „jabĺk s pomarančmi“.

Hoci chirurgovia rúška naozaj nosia, aby zabránili nimi vydychovaným kvapkám kontaminovať operovanú oblasť a odhalené vnútorné tkanivá našich operovaných pacientov, ďalej analógia nesiaha.

Chirurgovia si od svojich operovaných pacientov očividne nemôžu udržiavať „sociálny odstup“ (pokiaľ nepoužívame robotické zariadenia a v takom prípade by som rúško rozhodne nenosil).

Pandémia ochorenia COVID-19 je o prenose vírusu. Chirurgické a látkové rúška prenosu vírusu nijako nebránia.

Mali by sme si už všetci uvedomiť, že u rúšok nebolo nikdy dokázané, že bránia prenosu vírusov alebo že pred ním chránia. Čo je presne dôvod, prečo ich nikdy neodporúčali na použitie pri sezónnych epidémiách chrípky, epidémiách či predošlých pandémiách.

To, že vedecká literatúra opomenula podporiť lekárske rúška pri chrípke a všetkých ostatných vírusoch je tiež dôvod, prečo Fauci, hlavný lekár zdravotníckej služby USA, CDC, WHO a takmer všetci odborníci na infekčné ochorenia uviedli, že nosenie rúšok prenosu SARS-CoV-2 nezabráni.

Aj keď sa „autority“ verejného zdravotníctva krútili a neskôr svoje odporúčania zmenili, veda sa nezmenila a neobjavila sa ani žiadna nová veda, ktorá by nosenie rúšok na verejnosti podporovala.

Prírodná liečba osteoartritídy

V skutočnosti najnovšia systematická analýza znova potvrdzuje, že pri zabraňovaní prenosu vírusov ako COVID-19 sú rúška neúčinné: https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/26/5/19-0994_article

Keby bol chirurg chorý, najmä keby mal nejakú vírusovú infekciu, tak by operáciu nevykonával, lebo by vedel, že jeho chirurgické rúško vírus NEZASTAVÍ.

Rúška a prostredie v ktorom sa nosia

Ďalšia oblasť „nesprávnej rovnosti“ súvisí s prostredím, v ktorom sa rúška nosia. Prostredia, v ktorých nosia rúška chirurgovia, nepriaznivé účinky chirurgických rúšok na svojich nositeľov minimalizujú.

Na rozdiel od verejnosti, ktorá nosí rúška v komunite, chirurgovia pracujú v sterilných operačných sálach s výkonnými klimatizačnými zariadeniami, ktoré udržiavajú pozitívne tlaky, na veľmi vysokej úrovni vymieňajú a filtrujú vzduch v miestnosti a zvyšujú v ňom obsah kyslíka.

Tieto podmienky obmedzujú negatívne účinky rúšok na chirurga a personál operačnej sály.

A aj napriek týmto extrémnym požiadavkám na klimatizáciu, klinické štúdie demonštrujú negatívne účinky (zníženie arteriálneho kyslíka a spätné vdychovanie oxidu uhličitého) chirurgických rúšok na fyziológiu a výkon chirurga.

Chirurgovia a personál na operačných sálach sú v udržiavaní sterilnosti dobre školení, skúsení a dôkladní. Nosíme len nové sterilné rúška. Rúško si nasadzujeme sterilným spôsobom.

Rúško nosíme len krátko a meníme ho pri prvých známkach nadmernej vlhkosti, o ktorej vieme, že znižuje účinnosť rúška a zvyšuje jeho negatívne účinky. Chirurgovia NIKDY nepoužívajú chirurgické rúško viackrát, ani nikdy nenosíme látkové rúška.

Verejnosti hovoria, že má nosiť rúška, no nebola školená v správnych technikách ich používania.

V dôsledku toho zaobchádzajú ľudia s rúškami zle, často sa ich dotýkajú a používajú opakovane spôsobom, ktorý zvyšuje kontamináciu a k zvýšeniu prenosu ochorenia skôr prispieva, než ho zastavuje.

Choďte si pozrieť ľudí do potravín alebo do akéhokoľvek supermarketu a povedzte mi, čo si myslíte o účinnosti rúšok v komunite.

Záver

Ak si neviete pomôcť a veríte chabým retrospektívnym pozorovacím štúdiám a popleteným „autoritám“ verejného zdravotníctva, klamúcich vám o prínosoch a úplne ignorujúcich riziká lekárskych rúšok, potom by ste mali odmietnuť aspoň nelogické a nevedecké odporúčanie zaistiť pri vírusových ochoreniach len 2 z 3 vstupných brán.

Rúška zakrývajú iba ústa a nos. Nechránia oči.

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: Jim Meehan, MD, chirurg, Zdroj: thelibertybeacon.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Takto – myslím si – viem, že tento problém preventívnej ochrany odštartovalo skúmanie tzv. horúčky omladníc, t. j. to, čo smerovalo k obmedzeniu pohlavného styku matiek po čerstvom pôrode, t. j. obmedzenie styku najmenej 6 týždňov po pôrode, t. j. – než sa rodiace cesty zacelia a než sa na nich vytvorí ochranná mikroflóra. Z môjho pohľadu – komplex opatrení. Pre istotu – vtedy sa začali používať rúška – kvôli bezpečnej vizite.

  „Rúško nosíme len krátko a meníme ho pri prvých známkach nadmernej vlhkosti, o ktorej vieme, že znižuje účinnosť rúška a zvyšuje jeho negatívne účinky. Chirurgovia NIKDY nepoužívajú chirurgické rúško viackrát, ani nikdy nenosíme látkové rúška.“

  Čiže – nakoľko sú tkanivá pacienta narušené- „pôrodom“, rozedmou pľúc, amputáciou – aby bolo treba pri nich nosiť rúško?

  Otázka – čím viac ma lekár ohrozuje – svojou nekompetentnosťou a ľahostajnosťou a svojím alkoholickým opojením, alebo ako súčasť nozokomiálneho prostredia nemocníc plného vražedných mikróbov?! Lebo potom načo sú nám nemocnice!

 2. Slovensko: november, december 2020, január 2021 mínusové teploty, v nížinách inverzia, časté mrholenie, dážď, sneženie, nadmerná vlhkosť. Je nariadené povinné nosenie rúška aj vo vonkajšom prostredí a počet infikovaných abnormálne rastie. Otázka: je nosenie rúšok v zimnom, mrazivom, extrémne vlhkom prostredí (na verejnosti je to bežne vidieť), rúšok, ktoré musia byť mnohokrát až mokré, nefunkčné/zbytočné alebo doslova nebezpečné? Môže nosenie mokrých rúšok a vdychovanie vlhkého, chladného vzduchu dodatočne zmiešaného rôznymi prebujnenými mikroorganizmami z vnútornej strany rúška spôsobiť ochorenie dýchacích ciest a následnú infekciu? Väčšina ľudí je tak vystrašených, že už nie sú schopní pochopiť tieto súvislosti. Týmto chudákom to nemá kto alebo nechce vysvetliť a rúška veriac, že sa správajú ohľaduplne a zodpovedne, tieto aj niekoľko hodín mokré handry z tváre nezložia. Je naozaj smutný pohľad aj na stojace zamaskované stáda čakajúce na pravidelné testovanie.

 3. Pockajte rok dva a toto skopiruje plagiuje bezny dennik hlavneho prudu.
  Tak ako igor plagia matovic ukradol liecbu vitaminom c d zinkom a prezentuje to ako wow liecba.
  Pamatate aky lahky priebeh mal?
  Mna za tieto slova zablokoval v komentaroch a tak isto aj modrykonik blokuje info o vitamine c.

 4. A ešte to je smutné, že sme videli video, že do EÚ a USA sa dovážajú kontaminované rúška z Číny, fakticky vyrobené v Bangladéši, na špinavej zemi. A my ovečky si tieto rúška kupujeme v lekárni ako zdravotne OK.

 5. https://www.naturalnews.com/2021-02-19-how-many-doses-vaccine-pushed-new-coronavirus-mutations.html
  IT NEVER ENDS: How many doses of vaccine will be pushed for every new coronavirus mutation?
  To nikdy neskončí: Koľko dóz vakcín sa na nás pretlačí pre každú novú korona vírusovú mutáciu?

  Microbiologist refuses to get vaccinated with risky, pointless technology that doesn’t account for various strains
  Mikrobiológ odmieta sa dať zaočkovať s riskantnou, nezmyselnou technológiou ktorá neberie do úvahy rôzne kmene

 6. https://zemavek.sk/pandemia-neskonci-pokial-svet-nebude-zaockovany-tvrdi-merkelova/
  Pandémia neskončí, pokiaľ svet nebude zaočkovaný, tvrdí Merkelová

  „Nemecko a ďalšie bohaté krajiny možno budú musieť okrem peňazí dať aj nejaké svoje vlastné zásoby vakcín rozvojovým krajinám, pretože pandémiu koronavírusu ukončí iba očkovanie na celom svete,“ uviedla v piatok kancelárka Angela Merkelová.

 7. https://otevrisvoumysl.cz/dr-vernon-coleman-rizika-pcr-testu-a-pripady-poskozeni-z-jejich-uzivani/
  Dr. Vernon Coleman – Rizika PCR testů a případy poškození z jejich užívání
  Ve zkratce…
  Dr. Vernon Coleman mluví o možných nebezpečích používání PCR testů, zmiňuje případy, kdy došlo k vážnému poškození z jejich používání, a mluví o studii z univerzity Johnse Hopkinsona o nové technologii podávání léků pomocí tyčinek do nosu. Více ve videu.

 8. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/kdy-skonci-pandemie-bill-gates-pry-zna-zase-odpoved/
  Kdy skončí „pandemie“? Bill Gates prý zná zase odpověď

  Zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates vystoupil na Mnichovské bezpečnostní konferenci.

 9. Definitiva

  1. Rúško bráni pred vírusom asi tak, ako volejbalová sieť bráni preletu komára.
  2. Chirurg sa rúškom nechráni pred vírusom, ale chirurgove rúško chráni pacienta pred infekciu z vydychovaného vzduchu.

 10. https://www.youtube.com/watch?v=Gnl84ccguQs
  Politicky nekorektne – Kulturblog 20.2.2021
  Sledujete reláciu – Politicky nekorektne s Milanom Mazurekom a Jánom Pastuszekom. Relácia je súčasťou projektu Kulturblog.
  Treba to začať počúvať cca od 10-tej minúty

  • 10 minút trvá len nabehnutie upútavky a potom koniec! You Tube!

   Inak – mňa dávnejšie zabanovali za mailové zdieľanie info ako tu. Takže si o tom myslím svoje. Mazurek sa zjavne vyhýba širším súvislostiam – takže chuj s ním. Lichtner upozornil, za aké svinstvo kotlebovci potichu hlasovali v parlamente. Aj za tisíc eurové pokuty. Mazurek dosiahol svoj verejný limit dôveryhodnosti aj medzi radikálmi. Im je v tom parlamente skrátka dobre. Od začiatku bojovali za dobrovoľnosť vakcín, namiesto toho, aby bojovali za zastavnie vakcín poškodzujúcic zdravie a DNA národa. Nie sú to žiadni konceptuálni politici – len otvárané papule. Kotlebovcov som volil naposledy, ale už nebudem. Je to fuk, či národ niekto podrezáva spredu, alebo ho pichá zozadu. Fakticky niet koho voliť jedine súhlasiť s pučom – keby ho mal kto zrealizovať. A určite nie ani stará komunistická generalita – „vždy pripravená“ potlačiť otvorený odpor proti totalitnému systému.

   Obuškový zákon podpísal aj Dubček – Dalito – They Made It!
   [Prehľadávať doménu http://www.dalito.sk/obuskovy-zakon-podpisal-aj-dubcek/%5D https://www.dalito.sk/obuskovy-zakon-podpisal-aj-dubcek/
   Obuškový zákon podpísal aj Dubček … Pred 21. augustom 1969 bolo proti demonštrantom vyčlenených približne 20.000 vojakov, 26.000 policajtov, 310 tankov a viac než 200 obrnených vozidiel. … Úmrtnosť v roku 2020 vzrástla, na sklonku roka vo viacerých krajoch zomieral každý jedenásty až dvanásty žijúci senior

   Neverím tomu, že na Slovensku je len pár desiatok nespokojencov so súčasnou vládou. Skôr to vidím tak, že väčšina pochopila, že ich len niekto hecuje – aby sa predvolebne zviditeľnil. Osobne nechápem priority rodičov, ktorí na takéto podujatia so sebou berú svoje malé deti. To ticho môže znamenať, že ľudia rezignovali na „demokratické“ možnosti riešenia situ ulicou. Byť na mieste vlády – začal by som sa báť naozaj. Papiňák prestal odfukovať! Také ticho bolo aj pred SNP! Práve preto treba očakávať provokácie.
   https://www.infovojna.sk/article/video-ludia-v-bratislave-vysli-opat-do-ulic-protestovat-proti-matovicovej-vlade

 11. Jednoduchá

  …samozrejme B.Gates pozná odpoveď,
  však túto ,,pandémiu pomohol vymyslieť“….
  ..a relácie Kulturblog vyzerá byť zaujímavá…….

 12. Rúška v prašnom prostredí chránia robotníka proti časticiam, ktoré by v pracovnom procese inak vdýchol do dýchacích ciest. U vírusov je to iné, rúška ​​môžu vďaka pórovitému zloženiu materiálu hromadiť a zadržiavať v sebe vírusové častice. To je nebezpečné pre človeka pri dlhodobom nosení. Pokiaľ sú sterilné, sterilne pripravené krátkodobo , čiastočne chránia proti vírusom ale len krátkodobo na 15 -20 minút. Potom sú zabijaci
  Neviem si predstaviť tie následky počas cesty vlakom do Bratislavy , alebo v MHD v meste , na čas 15 minút , ako chránia ak vôbec majú ochranné vlastnosti . Hasičský záchranný zbor má dýchacie prístroje a to si tiež neviem predstaviť ako by som cestoval, alebo sa pohyboval v priestore na verejnosti, alebo ako potápač ?

 13. MIMORIADNE: Ľudia protestovali proti Matovičovej vláde. Zasahovala polícia,
  Polícia za ohlušujúceho mlčania médií potláčala ľudské práva.
  Čecha Aleša, zvolávateľa protestu proti Matovičovi, zbalili policajti hneď, ako vystúpil z vlaku.
  Ja sa len pýtam Slovensko je štát Igora Matoviča a spol?
  Ale aj ON kedysi vyjadroval svoju nespokojnosť za výdatnej mediálnej propagácie, prečo aj ON nedopadol tak isto ako dnešní protestujúci. Aj u našich bratov Čechov boli protesty, bol tam aj Slovák aj Václav Klaus a nastala policajná zatýkacia akcia voči nim, to kde žijeme? Keby za rôzne pokojné protesty sa malo v demokracii zatvárať, tak Matovič bude doživotne v base za jeho výkriky a toto bolo možné a teraz už nie? Čuduje sa niekto týmto otázkam, že tu existuje takáto „demokracia“.
  Takto sa môže zneužívať štát, polícia,ktorá to má nariadené. Bojím sa,že to tu už bude dlhodobo, lebo NAŠI ĽUDIA sú toho zárukou.
  Ale hromadné akcie sú aj očkovania, kde v radoch verejne čakajú ľudia, hromadná akcia je aj testovacia „dobrovolná“ a hlavne nákazová akcia . Toto sa môže diať?
  Nič neospravedlní fakt, že toto má iný rozmer. Stále sú to zhromažďovacie akcie.
  Bože môj kde to žijeme?

 14. https://zemavek.sk/sara-ann-stickles-28-umrela-po-druhej-davke-vakciny-od-pfizeru/
  Sara Ann Stickles (28) umrela po druhej dávke vakcíny od Pfizeru

 15. https://www.vaccinedeaths.com/2021-02-19-experimental-mrna-vaccines-cause-600-new-cases-of-eye-disorders-and-leave-5-people-blind-according-to-uk-government.html#
  Experimental mRNA vaccines cause 600 new cases of eye disorders and leave 5 people blind, according to UK Government
  Experimentálne mRNA vakcíny spôsobili 600 nových očných porúch a piati z nich oslepli, podľa vlády Veľkej Británie

 16. Len si vás dovolím upozorniť na analógiu – prečo zubné pasty obsahujú fluór a prečo čínske „respirátory“ obsahujú ftaláty a mikrovlákna.

  1/ Zubné pasty obsahujú fluór preto, pretože chemické giganty ako IG Farben začali produkovať obrovské množstvá odpadového fluóru , ktorý by inak museli niekde skladovať. Jeho účinok na psychiku je až druhoradý bonus. A tak sa zubnými pastami spolu podieľame na „nenápadnom“ rozptylovaní fluóru do životného prostredia – do vôd.

  2/ Keď Západ a EU odmietli nebezpečné ftalátové hračky z Číny – Čína im tieto PVC mäkčidlá vrátila a predala v respirátororoch! Čína je top pri recyklácii PET fliaš – spracúva ho na vlákna a tie vlákna, ktoré nevedia spliesť a splstiť použili ako filtračnú výplň. A šup s tým sem. Keď respirátor vyperiete – akurát v ňom uvoľníte tie nebezpečné štruktúry.

  Čiže – ak debil povie, že si treba na respirátor nasadiť ešte aj rúško – keď tak, tak to teba urobiť opačne – na rúško respirátor a pri prvej príležitosti ho dať dole!

  https://www.naseporodnice.cz/pozor-na-nebezpeci/skodlive-latky-ftalaty.php

 17. K noseniu rúšok iba tolko:
  Sú iba základnou ochranou druhých(!) ľudí pred rizikom vdýchnútia aerosolu či maličkých kvapôčok slín obsahujúcich určite množstvo vírusov a baktérií, najmä pri hovore s infikovaným človekom (vtedy sa výdychuje najmä aerosol, pri kašli a kýchani zase viac malých kvapôčok).
  Už len tým, že rúška po obvode nepriliehajú tesne k pokožke tváre (najmä bradatych mužov), nemôžu ZABRÁNIŤ prenosu infekcií. Okrem toho, ľudia si rúška vyhotovujú často sami, a to z rôznych látok (obyčajných aj antibakteriálnych) ako 1, 2, či 3 vrstvové. A to sú ďalšie faktory, s ktorými sa musí počítať pri posudzovaní kvality ochrany pred vírusmi.
  Úlohou rúšok je preto znižovať riziko prenosu infekcií!
  Pokiaľ ide o ochranu seba samého, rúška sú oproti respirátorom (najmä FF3) oveľa menej účinné.
  Záver: rozumný človek sa chráni pred úrazmi, nákazami a pod. a posilňuje svoju imunitu (prevencia). Preto v tejto dobe využíva všetky reálne možnosti a dostupné prostriedky, aby sa nenakazil a tiež aby nenakazil iných (ako zdravý prenášač vírusov a baktérií).

  • „aby nenakazil iných (ako zdravý prenášač vírusov a baktérií).“ – existuje aj zdravý neprenášač kovid náboženstva?! „Prijmi test, prijmi vakcínu, prijmi čip – a si náš!“ Prijmi krst, prijmi kríž, prijmi krv – a si náš! DEJA VU!

   „Redbad je mladý syn náčelníka kmene Frísů u Severního moře. Z jihu útočí noví „páni světa“ Frankové. Podmaňují si jeden svobodný kmen po druhém. V jedné ruce třímají meče a ve druhé kříž – znamení nové víry. Redbad neúctou k tradicím i starým bohům nepochybně přináší smůlu, a proto bude obětován bohu moře. Místo smrti však nalezne nový život i čest mezi Dány. Pak se vrátí domů, aby čelil nejen Frankům, ale přímo jejich proradnému veliteli Karlovi s přídomkem Martel – kladivo.“
   https://www.freefilm.to/film/redbad

   Už si zbalil babu v rúšku?! Už si mal normálny sex v rúšku?! Sex v sutane?! Už ťa niekto vyfajčil v rúšku?! Nosíš pri tom na hlave sáčok?!

   • Popíšte mi tu niekto bezpríznakového virulentného roznášača chrípky. Ďakujem.

    • …ako vidieť, veľa ľudí stále nechápe, že jedinou ochranou proti všetkým vírusom – vrátane tých vymyslených – je dobrá imunita, zabezpečená zdravým prostredím a správnou životosprávou. A práve to je súčasne aj jediná neškodná a dokonalú imunitu zabezpečujúca „vakcinácia“!
     Ja vážne nechápem, ako to tým našim lekárom vysvetliť. Čo za nezmysly to do ľudí nahučali?

     • Prv, než začneš písať o imunite a prevencii, mala by si si naštudovať niečo o imunitnom systéme, psycho-neuro-imunológii a patofyziológii. V opačnom prípade sa stávaš v očiach odborníkov (ale aj odborne podkutých laikov) nevzdelanou tárajkou (prepáč moju úprimnosť).

     • Wilibald, teória a prax, žiaľ, veľakrát nejdú ruka v ruke, ako by mali. A niekedy majú od seba fakt poriadne ďaleko!
      „Teória je súbor tvrdení o predmete výskumu, ktoré v danej etape poznania považujeme za pravdivé. Vyžaduje sa, aby nebola v rozpore so súčasnými skúsenosťami a výsledkami experimentov a bola vnútorne konzistentná. Teória je zovšeobecnením skúseností z praxe. Teória často predpovedá vlastnosti a javy, ktoré v čase formulovania teórie ešte neboli prakticky pozorované. Ak sa takéto predpovede potvrdia, je to silný dôkaz o pravdivosti teórie, ak sa nepotvrdia, tak je daná teória falzifikovaná a musí sa preformulovať, alebo musí vzniknúť úplne nová teória.“

      Možno lepšie, než spoliehať sa na neraz dôsledne nepodloženú teóriu, je pozrieť sa občas von oknom. Akú teóriu majú naštudovanú srnky, veverice, medvede…? Absolvovali celý rad povinných očkovaní? Boli by ochotné nosiť rúška? Stáli by v radoch na testovanie? Tešili by sa na vakcínu? Načo by im aj bola! Každý vírus ich obíde veľkým oblúkom. Prečo asi?
      V súčasnosti to na Slovensku vyzerá tak, akoby sa naša vedou obdarená krajina riadila podľa definície:
      Teória je, keď všetci všetko vedia, ale nič nefunguje.
      Prax je, keď všetko funguje, no nikto nevie prečo.
      Na Slovensku sme spojili teóriu s praxou: Nič nefunguje, a nikto nevie prečo.

     • Uniká vám podstata – pre vás neznáma paralelná teória a paralelná prax!
      https://ulozto.net/file/1rQLVHlzQwNk/bourneuv-odkaz-2012-cz-dabing-avi

     • ešte doplním – porovnajme si Zdravie a Koncentráciu voľne žijúcich zvierat so zvieratami, o ktoré sa stará človek za asistencie a výdatnej pomoci veterinárov

 18. chirurgovia maju ruska aby chranili pacienta pred kotaminaciou a nie lekarov…po pol hodine je rusko tak ci tak osijtane vhdne maximalne tak do ksa.

 19. Zaujímavé video v maďarčine s názvom:
  Prebieha zámerné zníženie obyvateľstva (depopulácia) alebo nie
  http://www.vntv.hu/2021/02/tudatos-nepessegcsokkentes-folyik-vagy-nem/

 20. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/nebezpeci-testu-na-covid-19-co-obsahuji-tycinky-ktere-nam-strkaji-do-nosu/
  Nebezpečí testů na Covid-19; Co obsahují tyčinky, které nám strkají do nosu?

 21. https://rizikaockovania.sk/novinky/vakcina-astrazeneca-oxford-prekvapila-velkym-vyskytom-neziaducich-ucinkov/
  Vakcína AstraZeneca/Oxford prekvapila veľkým výskytom nežiaducich účinkov

 22. Keby tie vakciny boli naozaj pre nás dobré, tak by nám ich tak nevnucovali!! To je dôkaz že niečo nie je v poriadku. Odkedy politikom a lekárom tak veĺmi záleži na zdraví obyčajných ludí??…

Pridajte komentár

*