Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

20 dôvodov, prečo povinné rúška nie sú ani bezpečné, ani účinné, ani morálne


Print Friendly, PDF & Email

20 dôvodov, prečo povinné rúška nie sú ani bezpečné, ani účinné, ani morálne

(John C.A. Manley, globalresearch.ca) – Ak by sme mali vybrať jeden najvýraznejší symbol súčasnej pandémie nového koronavírusu, ktorá trvá už vyše roka, bolo by ním bez najmenších pochybností práve rúško.

Kým vo svete k zavádzaniu povinného nosenia rúšok dochádzalo postupne v priebehu týždňov, či dokonca celých mesiacov od začiatku pandémie, na Slovensku to bola hneď prvá vec, ktorá bola ľuďom nariadená.

O účinnosti a bezpečnosti rúšok sa vedú siahodlhé spory. Aj na našej stránke sme na tému publikovali množstvo článkov.

V tom dnešnom budeme prezentovať postoj publicistu Johna C.A. Manleya, ktorý je presvedčený, že rúška nie sú ani bezpečné, ani účinné a dokonca ani morálne.

Ku každému z 20 dôvodov navyše prikladá odkaz na vedeckú štúdiu, prípadne na médium hlavného prúdu. Takže nejde len o jeho subjektívny názor, ale názor podložený vedeckými dôkazmi a argumentami.

Článok je rozdelený do troch častí, v ktorých sa postupne vyjadruje k bezpečnosti, potom k účinnosti a napokon k morálnosti tvárových rúšok.

Deväť potenciálnych a dokázaných nebezpečenstiev nosenia „náhubku“

1. Zubné kazy: Newyorskí zubní lekári uvádzajú, že polovica ich pacientov trpí v dôsledku nosenia rúšok zubnými kazmi, ustupujúcimi ďasnami a páchnucim dychom.

„Sme svedkami zápalov ďasien u ľudí, ktorí boli vždy zdraví a zubných kazov u tých, ktorí ich nikdy predtým nemali,“ povedal pre FOX News Dr. Rob Ramondi.

2. Znetvorenia tváre: Nosenie rúšok spôsobuje u detí dýchanie ústami, o ktorom bolo podľa časopisu Journal of General Dentistry dokázané, že spôsobuje „dlhé, úzke tváre, úzke ústa, vysoké palatálne podnebia, dentálnu maloklúziu, „ďasnové úsmevy“ a mnohé ďalšie nepríťažlivé črty tváre“.

3. Akné vulgaris: Vlhkosť a choroboplodné zárodky, zbierajúce sa v rúšku, spôsobujú „lézie tvárovej pokožky, dráždivú dermatitídu… alebo zhoršujúce sa akné“ (podľa Public Health Ontario), čo zaťažuje imunitný systém, môže viesť k trvalému zjazveniu a je dávané do súvisu s depresiou a myšlienkami na samovraždu (podľa časopisu Journal of Dermatologic Clinics).

U detí sa tiež môže vyvinúť impetigo, bakteriálna infekcia, ktorá vytvára červené vriedky a môže viesť k poškodeniu obličiek (podľa Kliniky Mayo).

4. Zvýšené riziko ochorenia COVID-19: „Používanie rúšok bežnou verejnosťou by sa mohlo teoreticky spájať so zvýšeným rizikom ochorenia COVID-19 vďaka… sebanakazeniu,“ uvádza sa v článku Nosenie rúšok na verejnosti a COVID-19 na webovej stránke Public Health Ontario.

„Kvôli nasadenému rúšku nebudú môcť vydýchnuté vírusy uniknúť a budú sa koncentrovať v nosových cestách, vstupovať do čuchových nervov a putovať do mozgu,“ teoretizuje celonárodne uznávaný certifikovaný neurochirurg Dr. Russell Blaylock, MD (v článku Centra pre výskum globalizácie).

5. Bakteriálny zápal pľúc: Na tlačovej konferencii v Oklahome Dr. James Meehan vyhlásil:

„Správy, prichádzajúce od mojich kolegov z celého sveta naznačujú, že na vzostupe sú bakteriálne zápaly pľúc ako dôsledok vlhkosti, akumulujúcej sa v tvárových rúškach.“

6. Imunosupresia: Rúška často nosia zločinci, snažiaci sa utajiť svoju identitu pri páchaní nejakého zločinu (krádež, násilie, znásilnenie, vražda, atď.)

Vytvárajú podvedomú úzkosť a strach. Strach a úzkosť aktivujú nervový systém bojuj – alebo – utekaj, ktorý, ako bolo dokázané v štúdii Asociácie amerických psychológov, znižuje činnosť imunitného systému.

7. Germofóbia: Podľa Žurnálu obsesívno-kompulzívnych a podobných ochorení (Journal of Obsessive-Compulsive and Related Disorder) rúška vytvárajú iracionálny strach z choroboplodných zárodkov a falošný pocit ochrany pred ochorením, čo vedie k antisociálnemu (či dokonca nepriateľskému) správaniu voči tým, ktorí rúška nenosia.

8. Sú toxické: Mnohé tvárové rúška (ak nie väčšina) a prekrytia tváre (vrátane tých látkových) sú vyrobené z toxických a karcinogénnych chemických látok, ako sú spomaľovače horenia, sklené vlákna, olovo, NFE, ftaláty, polyfluorované chemikálie a formaldehyd, ktoré sa budú uvoľňovať a budú vdychované nositeľom.

Pozrite si 5 hlavných hazardných látok v textíliách z Číny, podľa Fashion United.

9. Sú psychologicky škodlivé: „Som presvedčený, že skutočnou hrozbou práve teraz je, čo robíme pre sabotovanie duševného, emocionálneho a fyzického zdravia… našich detí, ktorých vývoj je závislý na sociálnych interakciách, fyzickom kontakte a výrazoch tváre,“ píše na stránke Mercola.com Dr. Joseph Mercola.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

„Pri nosení rúšok a dodržiavaní sociálneho odstupu sa obávam, že hlavne dopad na deti môže byť dlhodobý, ak nie trvalý.“

Šesť dôkazov toho, že rúška neznižujú infekcie

1. Sú nepodstatné: Prieskum o nosení rúšok z mája 2020, financovaný CDC, dospel k záveru:

„Aj keď mechanistické štúdie podporujú potenciálny efekt hygieny rúk či tvárových rúšok, dôkazy 14 randomizovaných kontrolných testov týchto opatrení nepotvrdzujú podstatný vplyv na šírenie laboratórne potvrdenej chrípky…

Žiadna z domácich štúdií neuvádzala v skupine s tvárovými rúškami výrazné zníženie sekundárne laboratórne potvrdených infekcií vírusom chrípky.“

Ak rúška nedokážu zastaviť bežnú chrípku, ako môžu zastaviť SARS-CoV-2?

2. Sú nelogické: „Dôkazy o tom, že nosenie rúšok ako zdroj kontrolných výsledkov akéhokoľvek hmotného zníženia prenosu boli nedostatočné, neoficiálne a v celkovom meradle chýbajúce… a povinné nosenie rúšok je presným opakom logického správania,“ rozhodol nemocničný arbiter v spore medzi Asociáciou zdravotných sestier provincie Ontário a Torontskou akademickou sieťou zdravotnej vedy.

3. Sú neúčinné: „Ústne rúška sú u zdravých jednotlivcov proti šíreniu vírusových infekcií neúčinné,“ napísali belgickí lekári v otvorenom liste, ktorý 24. septembra 2020 uverejnil internetový časopis The American Institute of Stress.

4. Sú nehygienické: „Nebolo nikdy dokázané, že nosenie chirurgických tvárových rúšok znižuje pooperačné infikovanie rán,“ píše vo World Journal of Surgery lekár Göran Tunevall.

„Naopak, po vynechaní tvárových rúšok bolo uvádzané 50%-né zníženie bakteriálnej infekcie.“

5. Neposkytujú žiadnu ochranu: „Do úvahy prichádza 17 štúdií… Žiadna z nich nepreukázala presvedčivý vzťah medzi používaním rúška resp. respirátora a ochranou pred nakazením sa chrípkou,“ uzatvára štúdia v časopise Influenza and Other Respiratory Viruses.

6. Sú nedokázané: Holandská ministerka zdravotnej starostlivosti Tamara van Arková po kritike Národným ústavom zdravia 29. júla 2020 vyhlásila, že:

„Z lekárskeho pohľadu sa účinnosť rúšok nijako nedokázala“ (podľa agentúry Reuters).

Päť dôvodov, prečo je nútené nosenie rúšok nemorálne

1. Je bezohľadné: „Tvorbou odporúčaní a postupov na nosenie rúšok pre bežnú verejnosť, či úmyselným prehliadaním tejto praxe vlády nielen ignorujú vedecké dôkazy, ale aj konajú pravý opak riadenia sa princípom prevencie,“ píše Denis Rancourt, PhD, vo svojej štúdii Rúška nefungujú, publikovanej v roku 2020.

2. Je manipulatívne: Dr. Andreas Voss, člen odborného tímu Svetovej zdravotníckej organizácie a vedúci pracoviska mikrobiológie v nemocnici holandského mesta Nijmegen, 24. júla 2020 pre I am Expat povedal, že:

„Povinné nosenie rúšok bolo zavedené nie kvôli vedeckým dôkazom, ale kvôli politickému tlaku a verejnej mienke.“

3. Šíri strach: „Neexistuje vlastne žiadna štúdia, ktorá by čo i len naznačovala akýkoľvek zmysel nosenia rúšok zdravými jednotlivcami na verejnosti,“ píšu lekári Karina Reissová, PhD a Dr. Sucharit Bakdi, MD, v článku Korona, falošný poplach?.

„Človek by mohol mať podozrenie, že jediným politickým dôvodom presadzovania tohto opatrenia je pestovať strach v populácii.“

4. Je totalitné: „Keď sa pozriete do histórie totalitných režimov… všetky robia to isté, čo znamená, potláčajú kultúru a potláčajú akékoľvek dôkazy sebavyjadrenia…“ vysvetľuje Robert F. Kennedy ml. v rozhovore o tvárových rúškach.

„A čo je hlavným nositeľom sebavyjadrenia? Sú to výrazy vašej tváre… Napriek tomu nám všetkým hovoria, že si máme nasadiť burku a byť poslušní.“

5. Snaží sa signalizovať bezúhonnosť: „Rúška sú úplne zbytočné,“ vyhlásil Dr. Roger Hodkinson, patológ z Kráľovského kolégia lekárov a chirurgov Kanady, na stretnutí mestskej rady.

„… rúška jednoducho sa snažia signalizovať bezúhonnosť jeho nositeľa… Je úplne smiešne vidieť týchto nešťastných, nevzdelaných ľudí – a nehovorím to v pejoratívnom zmysle – chodiť ako lumíkov, bez akéhokoľvek vedomostného základu si poslušne nasadzovať na tváre rúško.“

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: John C. A. Manley, Zdroj: globalresearch.ca, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Jednoduchá

  …..je mi úplne jedno, či tých nevýhod je 5 alebo 20, jeho nosenie sa mi absolútne nepozdáva, nakoľko ma obmedzuje v mojej slobode, už len tým nosením a to je tiež jedno, či je to na chvíľu alebo na dlhšie….. od prírody a hlavne od Stvoriteľa sme na tento svet nahí prišli, aj nahí z neho budeme odchádzať…tak nemienim ho brať ako súčasť seba, súčasť svojho tela!!!….už sa fakt berieme tým smerom, že budeme ako takí kozmonauti vo vesmíre….a čo naše emócie? čo naše radosti, keď niekoho stretneme? čo keď sa chceme úprimne s niekým zasmiať len tak od srdca?….tak veľmi to ubližuje našej psychike!…….som v 1.rade človek, kt.cíti a hádam aj trochu myslí, toto ,,maskovanie“ mi je úplne ako sa hovorí proti srsti, dávam si ho len v mimor.prípadoch hlavne pri nástupe do dopr.prostried. …….takže masku dole a poďte sa krásne ,,prevetrať“ na slniečko :-)……………………..

 2. Páči sa mi bod „je to nelogické“ 🙂
  Sorry,ale čo logické je na coronacircuse?

  Vyrobené z plastu, farbené bohviečím…a od zajtra dierkované, lebo apgrejdovany covid pribral a cez tie dierky už neprejde.

 3. v Maďarsku rapidne stúpol počet nakazených .. no nieee, hádam to nemá nič spoločné s tým, že nedávno začali očkovať?

  • Je aj taká teória, že tí čo sa dali zaočkovať roznášajú covid. Potom je aj teória, že tie špajdle čím sa vytiera nos a PCR testy (vraj niektoré) sú napustené Covidom-19.
   No nevieme kde je pravda.
   Ale jedno istotne vieme, že elity sveta začali tretiu svetovú vojnu – pomocou vírusov, začali depopuláciu. Aj to vieme, že Američania majú cca 400 laboratórií celosvetovo, kde vyrábajú vírusy, baktérie, plesne a ich vypúšťajú, vypúšťajú ich aj pomocou chemtrails. V týchto cca 400 laboratóriach je zamestnaných cca 13 tisíc vedcov.
   Hrozné, že ľudia za peniaze urobia čokoľvek.
   Nevieme kde to skončí.
   Ale čítali sme, že nemeckí a americkí poprední vedci už podali žalobu…

   • no ja viem istotne jedno – nikdy som nebol na teste, ani ockovani a som tak zdravy, ako bezne predtym, v roku 2020 som nemal ani nadchu, ani chripku, ani nic. Neviem preco by som to mal menit. Ked to funguje, nemenit to..

    • Presne tak-pozorujem to v rodine a mrdzi priatelmi-kazdy rok byvaju chori a prave tento 2020-paradoxne:nieee-nenosia rusko,netestuju sa,su viac v prirode,uzivaju C,D,Zn,Se a pri najmensom pocite,ze „nieco lezie“-hned sa treba vyhriat.Toto predtym zanedbavali.

 4. voknu rusko nenosim, ani nic, a nemal som nikdy s nikym problem.v interieri ho ne/nosim podla nalady a situacie. ale interierom sa vyhybam.
  kde je ta korona? stavim sa, o niekolko tisic, podla toho, kolko kto chce prehrat, ze zdolam koronu len vdaka VIT C a zdravemu zivotnemu stylu.
  Za 1 rok si so mnou nikto tuto stavku nepodal.
  ved tutovka nie?

 5. olano falsuje grafy
  napr tu
  https://imgur.com/a/LllEeKD

 6. Každé rúško má „bonus bielej košele“! ???
  Bonus bielej košele spočíva v tom – že sa k nej hodí každá kravata! Biele košele teda nosia kravaťáci – hadi v oblekoch – biele goliere – inštitucionalizovaná mafia „manažérov“. Gangstri ostávajú na ulici len na špinavú prácu pre nich.

  Bonus každého rúška teda spočíva v tom -že sa k nemu hodí každý ksicht!
  Rúško je unisex! Výhodu tiež vidím v tom, že keď v rúškach prestanete spoznávať svojich blízkych a známych – konečne začnete spoznávať samých seba! Takže rúško začína mať aj význam duchovný. A to vidíte aj na tých od nedostatku kyslíka často neprítomných pohľadoch – že ľudia sú konečne mysľou mimo. A to aj bez pár kvapiek Čikuli /toluénu – pozn./.

 7. https://www.naturalnews.com/2021-03-02-health-worker-dies-after-receiving-vaccine.html
  NHS worker dies after receiving first dose of Pfizer vaccine
  Zamestnanec NHS zomiera po prijatí prvej dávky Pfizer vakcíny

  More die after receiving vaccine jabs
  Viacerí zomierajú po prijatí vakcín

 8. https://www.naturalnews.com/2021-03-02-spain-9-dead-after-receiving-pfizer-vaccine.html
  Spain: Another 9 care home residents dead and 78 infected with COVID-19 days after receiving Pfizer’s MRNA jab
  Španielsko: Ďalších 9 obyvateľov domovov dôchodcov umrelo a 78 bolo infikovaných s COVIDOM-19 pri prijatí mRNA Pfizer vakcíny

  V tomto článku je rozpísané ako aj inde, v iných štátoch dôchodcovia vo veľkom umierajú po prijatí COVID-19 vakcíny

 9. https://www.naturalnews.com/2021-03-02-scientists-discover-mrna-inactivates-tumor-suppressing-proteins.html

  V tomto článku je napísané, vysvetlené ako mRNA vakcína podporuje vznik rakoviny

 10. https://www.naturalblaze.com/2021/03/why-are-astrazeneca-and-pfizer-immune-from-liability-for-vaccine-damage.html
  Why Are AstraZeneca And Pfizer Immune From Liability For Vaccine Damage?
  Prečo sú AstraZeneca a Pfizer imúnny (nenesú zodpovednosť) za poškodenia z vakcín?

  • a je to tu. Nenesú zodpovednosť….!!!!…. pýtam sa, ako je možné, že EU schválila takú vakcínu, za ktorej následky nik nenesie zodpovednosť. Čo ty na to chudera Remišová??? Také EU, ktoré činí takéto rozhodnutia by malo skončiť. Len ako to docieliť.?!

 11. https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2021/03/03/bill-gates-harrowing-vision-for-the-world.aspx
  Bill Gates Wants to Realize Global Vision in His Lifetime
  Bill Gates chce zrealizovať celosvetovú víziu počas svojho života

  Behom dňa to prečítam čo všetko náš milý pán Bill Gates plánuje s nami, ovečkami urobiť

  • Bill Gates ovláda:
   7 different industries including food policy, weather modification, surveillance, education and media.
   týchto 7 priemyselných odvetví: poľnohospodárstvo, modifikáciu počasia, stály dohľad – stále pozorovanie, vzdelanie a média.

   • According to Gates, vaccines are phenomenal profit makers, with more than a 20-to-1 return
    Podľa Gatesa, vakcíny fenomenálne vyrábajú zisk, viac ako 20 ku 1

  • kto sa vie modliť, modlíte sa, aby pán Všemohúci ho konečne povolal na zodpovednosť…!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A Sväty Peter, vieš kde ho máš vstrčiť!

   • Treba prosiť PROZRETEĽNOSŤ! Samozrejme správnym spôsobom – nič konkrétne – Prozreteľnosť už vie čo ako.

 12. Ander Kixa

  je to jarmulka na papuli. Bodka.

 13. Zaujímavé video MUDr. Lakotu:
  https://zvtv.sk/dialogy/jan-lakota-2/

 14. Rúška nie sú ani bezpečné, ani účinné, ani morálne. Zaujímavé že na túto múdrosť za celé tie roky na operačkách neprišli.

  • Peter, ty sa zobuĎ, nie sú rúška ako rúška. Nemocničné sú iné a jednorázové. Občania ich užívajú opakovane a dlhodobo.

   • Lekári pri operácii preto používajú rúška aby ani náhodou ich sliny nešli na pacienta ktorého operujú a po operácii si ich ihneď dajú dole a zahodia.

   • Tvoje rúško ťa nechráni. Chráni človeka stojaceho oproti tebe. Jeho rúško chráni teba. Za predpokladu, že máte pri každom nasadení nové, alebo opraté a prežehlené rúško. Koronavírus za jemu ideálnych podmienok môže prežiť až 28 dní.

    • Nechranis ma ani nahodou. Tvoju ochranu nepotrebujem
     Chranim sa sam. Uz desiatky rokov. Imunitou. Mojou imunitou.

     • Presne! Spasiteľský komplex = mocenský komplex. A za ochranu sa platí a „platí“!

 15. https://www.hlavnespravy.sk/staty-usa-rusia-korona-opatrenia-a-povinnost-nosenia-rusok/2456394
  Štáty USA rušia korona opatrenia a povinnosť nosenia rúšok

 16. https://otevrisvoumysl.cz/dr-carrie-madejova-vakcina-genoveho-kodu-experiment-na-lidstvu/
  Dr. Carrie Madejová: Vakcína genového kódu – experiment na lidstvu
  Dr. Carrie Madejová v novém rozhovoru mluví o rizicích nové vakcíny proti covidu-19, jak se jedná o nebýlavý experiment, vysvětluje konkrétní problémy s touto vakcínou, a co můžeme udělat, abychom nepodlehli strachu a bezmoci.

 17. https://tadesco.org/nemocnice-ve-francii-byly-nuceny-zpomalit-vakcinaci-protoze-ockovani-zdravotnici-zacali-v-houfech-churavet/
  Nemocnice ve Francii byly nuceny zpomalit vakcinaci, protože očkovaní zdravotníci začali v houfech churavět
  Když byla experimentální vakcína na Covid ve Fakultní nemocnici Brest v Bretani poprvé uvedena, onemocnělo ohromujících 25 procent očkovaných zdravotníků. Mnozí trpěli silnými bolestmi hlavy, vysokou horečkou, zimnicí, bolavými svaly a následně nemohli dojít do práce. Míra úhony vakcínou byla tak vysoká, že nemocnice musela zdravotnické pracovníky úplně přestat očkovat. VAKCINA, nikoli virus, vede k občasnému nedostatku personálu v nemocnicích po celé Francii.

  Francie nařizuje nemocnicím zpomalit zavádění vakcinace kvůli rozsáhlému poškození zdraví

 18. https://tadesco.org/cdc-umele-navysilo-pocty-umrti-na-koronavirus-cimz-se-dopustilo-poruseni-federalnich-zakonu/
  CDC uměle navýšilo počty úmrtí na koronavirus, čímž se dopustilo porušení federálních zákonů

 19. Mne rúška prekážajú, lebo sa potím a zle sa mi dýcha.Mnohí ľudia sa ani nepoznajú, ak ste takto zamaskovaní, to mi pripomína ako v inom svete .
  A v respirátoroch vyzerá človek ako šelma na love. Už aby to všetko skončilo.

 20. https://zemavek.sk/riaditel-pfizeru-a-bourla-povazuje-izrael-za-svetove-ockovacie-laboratorium/
  Riaditeľ Pfizeru A. Bourla považuje Izrael za svetové očkovacie laboratórium
  O následkoch masívneho očkovania v Izraeli sme písali: tu. Podľa štatistík uvedených na izraelskom serveri Naki a podrobnej štúdie „usmrtili“ vakcíny Pfizeru 40-krát viac osôb nad 60 rokov počas 5-týždňového očkovacieho obdobia a 260-krát viac osôb vo vekovej skupine do 60 rokov, ako by podľahli samotnému vírusu! Pritom do týchto evidencií nie sú zapísané osoby, ktoré po očkovaní zomreli na zlyhanie srdca alebo v dôsledku vakcínou vyvolaného zápalu. Od polovice decembra 2020 do polovice februára 2021 sa vyskytlo 2337 úmrtí zo všetkých izraelských 5351 oficiálnych covid úmrtí. Zatiaľ to vyzerá, že vakcíny sú väčší zabijak ako vírus sám!

 21. Ziji v Kanade. Kdyz se divam na svetove tabullky kolik lidi je mrtvych z milionu lidi, my jsme na 58 miste na svete. Slovensko je na dvacatem a Cesko na tretim. My musime nosit rousky pres oblicej kdykoliv a kamkoliv jdeme. Do obchodu nas bez ni nepusti. Jsou otevrene jenom potraviny a lekarny. Nesmime chodit nikam na navstevy. Jak vidite, tak to pracuje. A to my nemame vacciny. Jenom asi 2.4% obyvatelstva bylo zatim naockovano. Jestli se vam nelibi nosit rousky, tak je nenoste. Zivot je takovy jaky si vyberete. Nenoste rousky a mate vestsi sanci umrit. Ne jenom ze nosim rousku kdyz jdu nakupovat, ale taky nosim rukavice a co prinesu domu tak to vsecko desinfikuji. Je s tim hodne prace, pravda ale ja jsem radsi na zivu a zdrava . . . . .

  • Martinka a ako je možné, že nás aj testujú každý týždeň za nie malé peniaze a vás nie a ste na tom lepšie ako SK ?

 22. Jednoduchá

  …tie vakcíny sú ,,kapitola sama osebe“….a čo sa týka zodpovednosti, tak tá chýba nielen pri vakc.od výrobcu, ale aj celej našej vláde za jej rozhodnutia….stačí včeraj.príklad zo škôl, hotové kocúrkovo!……………………..

 23. Takže Slovenská Nacisticka vláda má určite tiež takéto informácia a preto bude ešte viac pritvrdzovat a vyhrážať sa pokutami. Napr. v Reichu je max pokuta 200€. Ú nás 1600€. Už len toto je totálne chrapunstvo tejto nazi vlády.

 24. „Pána šoféra MHD dnes ráno zadržali policajti na konečnej zastávke pod mostom SNP, kde má právo na prestávku. Vystúpil z autobusu, kde si zapálil cigaretu. Polícia SR ho za tento priestupok zadržala na základe toho, že pri fajčení nepoužíval rúško…“

  https://www.hlavnydennik.sk/2021/03/03/nastal-matovicov-teror-vodic-mhd-si-chcel-na-konecnej-pofajcit-skoncil-v-putach-video/

Pridajte komentár

*