Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Čo majú spoločné rakovina prsníka, antiperspiranty a alkohol?


Print Friendly, PDF & Email

By Russell L. Blaylock, MD, CCN

Zdroj mercola.com

Preklad www.badatel.sk

Coraz viac sa objavuju vyskumy, ktore poukazuju na to, ze koncentracia volneho zeleza (ferrum) v tkanive prsnika, a to najma v kanalikovom tkanive, zohrava vyznamnu ulohu v stimulacii vzniku rakoviny.1,2

Rakovina je velmi zavisla na zeleze

 Zelezo je velmi dolezite pre replikaciu DNA v rapidne sa deliacich bunkach.3

 Nedavna studia Oddelenia biomolekularnej vedy v Urbine v Taliansku zistila, ze tekutina, ktora bola odobrana z bradavice rakovinou postihnutych pacientiek, obsahovala omnoho vyssie, casto az dvojnasobne davky hlinika oproti zdravym zenam.4

 Pocetne vyskumy potvrdili, ze odsavanie bradavicovej tekutiny prsnikovou pumpou je velmi jednoduchym sposobom, ako skumat mikroprostredie kanalikoveho tkaniva, ktore je miestom najcastejsieho vyskytu rakoviny prsnika.5

 Skumanie kanalikovej tekutiny je vynikajucou cestou pri merani hladiny zeleza, ferritinu (zelezo viazuca bielkovina), CRP (meranie zapalu prsnika) a hlinika.

 Vyskumnici u zien s rakovinou prsnika zistili omnoho vyssie, casto az 5 nasobne hladiny ferritinu v tekutine prsnika.6 Toto zistenie bolo potvrdene viacerymi inymi studiami.

 V predoslych pracach bolo zistene ze samotne prijimanie zeleza v potrave neovplyvnuje riziko vzniku rakoviny, avsak problemom je uvolnovanie zeleza z jeho ochrannej bielkoviny, ferritinu alebo transferinu.7

Toto je dolezity zisteny rozdiel, ktory vysvetluje, preco niektore vyskumy nenasli spojenie medzi prijmom zeleza v strave a vyskytom rakoviny.8

Volne zelezo moze byt velmi nebezpecne

 Viac ako 90% zeleza vstrebaneho zo stravy je za normalnych okolnosti naviazane na spominane ochranne bielkoviny. Avsak, su iste veci, ktore robime, a ktorymi mozeme sposobit to, ze sa do okoliteho tkaniva uvolni prilis vela zeleza.

To potom moze spustit intenzivne zapaly (castokrat skryte) a rapidnu generaciu volnych radikalov (toxinov) a peroxidaciu lipidov.

 Viazane zelezo je relativne neskodne.

 Co teda sposobuje uvolnenie zeleze z ochrannych bielkovin?

 Jednym z faktorov je nadmerne uzivanie alkoholu. Studia robena Lee et al zistila, ze u zien, ktore uzivali 20 a viac gramov alkoholu denne, bola hladina zeleza v tkanive prsnika omnoho vyssia a vyssi bol aj vyskyt rakoviny prsnika.9

 Dalsim faktorom je vysoka hladina estrogenu v tele zeny, co tiez vysvetluje spojenie medzi estrogenom a rakovinou prsnika.10

Zbohom vysoký krvný tlak

 Viac dolezite, ako samotne prijimanie zeleza je to, kde zelezo v tele skonci.

 Ako bolo spominane vyssie, vacsia cast zeleza je naviazana na ochranne bielkoviny transferin (v krvi) a ferritin (v tkanive). Ak mate dostatok miesta na naviazanie zeleza vo vnutri tychto bielkovin, potom je prijem zeleza neskodny a prospesny.

 Donedavna panovala domnienka, ze k uvolnovaniu volneho zeleza dochadza len vtedy, ak su ochranne bielkoviny zelezom preplnene, ako je to pri hemochromatoze.

Hlinik a alkohol zvysuju toxicitu zeleza

 V sucasnosti uz vieme, ze aj hlinik aj alkohol dokazu presunut zelezo z jeho ochrannej bielkoviny a tak zvysit hladinu nebezpecneho volneho zeleza aj napriek tomu, ze tieto ochranne bielkoviny este niesu zelezom preplnene.9

Ak sa toto stane vo vnutri prsnika, vysoka hladina volneho zeleza v tkanive kanalikov moze po case sposobit formovanie maligneho tumoru.

 Zivotna otazka je, odkial sa v tele berie hlinik?

 Mnohi autori studii poukazuju na podpazusne antiperspiranty ako na jednu z moznosti. Avsak, stupajucim problemom je hlinik ako adjuvant (pomocna latka) v mnohych vakcinach.

Kontroverzna ortut vo vakcinach je coraz castejsie nahradzana prave hlinikom. Za spomenutie stoja aj hlinikove folie (alobaly), hrnce a ine kuchynske potreby, z ktorych sa hlinik pri vysokej teplote velmi lahko uvolnuje do jedla a teda do tela.

Vakciny ako hlavny zdroj hlinika v tele

 Mnohe inaktivovane vakciny obsahuju soli hlinika z cielom povzbudit (vyprovokovat) imunitnu reakciu. Studie ukazuju, ze tento hlinik je pomaly roznasany po celom tele a nakoniec sa sustreduje v telovych dutinach a kanalikoch, ako aj v prsnikovych.11

 Mnozstvo hlinika vo vakcinach je hrozne, obzvlast vo vakcine proti tetanu, antraxu a hepatitide.

 Kedze vacsina deti je vystavena mnohonasobnym davkam hlinik obsahujucich vakcin, je mudre predpokladat ze uz vo veku 6 rokov su hlinikom nebezpecne predavkovane.

 Vyskum Lucije Tomljenovik a Chrisa Shawa odhalil, ze novorodeniatko prijme davku hlinika, ktora presahuje bezpecnu hladinu stanovenu FDA (5mg/kg/den) pre vpichnuty hlinik o 20 nasobok, a v 6 mesiaci presahuje davka hlinika 50 nasobne viac ako je stanoveny bezpecny limit.12

 Hlinik sa v tomto mladom veku zhromazduje v tkanivach na mnohych miestach a pri novych vakcinacnych odporucaniach je velka pravdepodobnost predavkovania hlinikom z vakcin a s tym spojenymi nasledkami (uvolnovanie volneho zeleza a pod).

 Preto, pri schopnosti hlinika vypudit zelezo z jeho ochrannych bielkovin, mozeme ocakavat nielen dramaticky narast rakoviny prsnika a inych rakovin, ale aj zvyseny vyskyt inych, so zelezom spojenych ochoreni, ako degeneracie pecene, neurodegenerativne ochorenia, cukrovky, srdcove ochorenia a aterosklerozy.13

Zial, zatial sa tymto velmi realnym problemom malokto zaobera.

 Odporucame precitat si aj clanok Cysta prsnika: Ulava alebo vystraha

Zbohom vysoký krvný tlak

References

 • 1 Wu T et al. Serum iron, copper and zinc concentrations and the risk of cancer mortality in US adults. Ann Epidemiol 2004; 14: 195-201.
 • 2 Cade J et al. Case-control study of breast cancer in southeast England: Nutritional factors. Epidemiol Community Health 1998; 52: 105-110.
 • 3 Kalinowski DS, Richardson DR. The evolution of iron chelators for the treatment of iron overload disease and cancer. Pharmacol Rev 2005; 57: 547-583.
 • 4 Mannello F, et al. Analysis of aluminum content and iron homeostasis in nipple aspirate fluids from healthy women and breast cancer-affected patients. J Appl Toxicol 2011; Feb 21,(ahead of print)
 • 5 Mannello F et al. Iron-binding proteins and C-reactive protein in nipple aspirate fluids: role of iron-0driven inflammation in breast microenvironment. Am J Transl Res 2011;3: 100-113.
 • 6 Mannello et al and Shpyleva SI et al. Role of ferritin alterations in human breast cancer cells. Breast Cancer Res Treat 2011; 126: 63-71.
 • 7 Lithgow D et al. C-reactive protein in nipple aspirate fluid: relation to women’s health factors. Nurs Res 2006; 65: 418-425.
 • 8 Kabat GC et al. Dietary iron and heme iron intake and risk of breast cancer: a prospective cohort study. Cancer Epidemiol Biomarkers Prev 2007; 16:1306-1308.
 • 9 Lee DH et al. Dietary iron intake and breast cancer: The Iowa Women’s Health Study. Proc Am Assoc Cancer Res 2004; 45: A2319.
 • 10 Wyllie S, Liehr JG. Release of iron from ferritin storage by redox cycling of stilbene and steroid estrogen metabolites: a mechanism of induction of free radical damage by estrogen. Arch Biochem Biophys 1997; 346: 180-186.
 • 11 Flarend et al. In vivo absorption of aluminum-containing vaccine adjuvants using Al-26. Vaccine 1997 15, 1314-1318.
 • 12 Tomljenovic L and Shaw C. 2011 in press.
 • 13 Weinberg ED. Iron toxicity. Ox Med Cell Longevity 2009; 2: 107-109.

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Veľmi dobrý článok, ale upozorňujem, že ak ste naozaj za „kampaň za pravdu v medicíne“, potom by ste mali Mercolove príspevky hodnotiť veľmi opatrne. Mercola robí to isté, čo tzv. Big Pharma, ktoré sám tak rád kritizuje, ale robí to primitívnejším spôsobom. Viaceré dôkazy môžete nájsť na mojej FB stránke:http://www.facebook.com/MichalPijakMDPersonalizedPaleoNutrition

  • Ďakujeme za Váš komentár. Áno, vieme, že Dr. Mercola je tak trochu showman. Jeho podnikanie je postavené na tom, že vo veľkom predáva výživové doplnky.

   Keď sa človek prihlási na odoberanie jeho newsletter-u, posiela email s článkami každý deň. No a v každom emaili je pripojených zopár „doplnkov dňa“.

   Avšak aj napriek tomu sme sa nestretli, že by informácie, ktoré poskytuje boli nesprávne alebo zavádzajúce. Ak o niečom viete, kľudne nám dajte vedieť, aby sme náhodou neodporúčali niečo, čo je nepravdivé.

 2. Bohužiaľ máte veľmi zlé informácie o Mercolovi. To, že je niekto showman, alebo predáva svoje produkty nie je žiadna chyba. Podstatné je, akým spôsobom to robí a na to som poukázal aj v mojom predošlom komentári. Spoľahlivé dôkazy o nehoráznych klamstvách a praktikách Mercolu môžete nájsť na mojej FB stránke a keď mi neveríte, tak si prečítajte, množstvo iných komentárov na webe o tomto podvodníkovi, pretože iný prívlastok si nezaslúži.

  Pre toho, kto neovláda problematiku, je ťažko posúdiť pravdivosť informácii, a z toho profitujú rôzni šarlatáni ako je Mercola. Inak, úroveň komentárov v Mercolovom diskusnom fóre je veľmi nízka a ak niekto predloží seriózne dôkazy o nezmysloch, ktoré sa tam dosť často vyskytujú, tak ich Mercolovi cenzori neuverejnia. V oblasti alternatívnej medicíny existuje veľa serióznejších webových stránok ako je Mercolova.

Pridajte komentár

*