8 osvedčených prírodných spôsobov na domáce bielenie zubov


Print Friendly, PDF & Email

8 osvedčených prírodných spôsobov na domáce bielenie zubov

Na bielenie zubov sa každoročne na svete minú viac než 3 miliardy dolárov. Tieto procedúry sú dosť drahé a treba ich opakovať stále znova.

Zabúdame však na to, že naše domácnosti sú plné produktov, ktoré nám môžu dopomôcť k hollywoodskemu úsmevu.

Sme presvedčení, že bežné tovary dokážu pri správnom použití robiť zázraky.

A preto sme pripravení sa s vami podeliť o niekoľko trikov na bielenie zubov, ktoré dokážete ľahko opakovať doma.

1. Zázvor a soľ

Čo potrebujete: zázvor, soľ a citrón

Spôsob použitia: Nastrúhajte kúsok zázvoru. Môžete tak spraviť aj na strúhadle. Vezmite ¼ čajovej lyžičky soli a pridajte ju k zázvoru. Odkrojte plátok citróna, šťavu vyžmýkajte do zmesi a znova dobre premiešajte. Nanášajte zubnou kefkou.

2. Kaolínová hlina

Čo potrebujete: kaolínovú hlinu

Spôsob použitia: Kaolínovú hlinu stačí naniesť na zuby a dobre ich vyčistiť zubnou kefkou. Veľmi netlačte, robte to jemne. Ústa potom vypláchnite čistou vodou.

3. Epsomská soľ

Čo potrebujete:  epsomskú soľ, vodu

Spôsob použitia: Zmiešajte rovnaké diely soli a vody. Soľ miešajte dovtedy, kým sa úplne nerozpustí. Zmes nanášajte na zuby zubnou kefkou. Môžete ňou aj kloktať a potom si vypláchnuť ústa čistou vodou.

4. Listy azadirachty

Čo potrebujete: listy azadirachty indickej, vodu

Spôsob použitia: V hrnci s vodou priveďte k varu listy azadirachty. Vyžmýkajte ich, aby zostala len čistá tekutina. Výsledný roztok nechajte vychladnúť a potom ním kloktajte.

Zbohom vysoký krvný tlak

5. Listy mäty a kokosový olej

Čo potrebujete:  listy mäty, kokosový olej

Spôsob použitia:. Listy popučte a pridajte ich do kokosového oleja. Zmes dobre premiešajte a naneste na zuby zubnou kefkou. Nepoužívajte veľa mäty, 3 – 5 lístkov je viac než dosť.

6. Peroxid vodíka a jedlá sóda

Čo potrebujete: 3% peroxid vodíka, jedlú sódu (sódu bikarbónu)

Spôsob použitia:. Zmiešajte jedlú sódu s peroxidom vodíka v pomere 1:2. Miešajte, dokým sa nevytvorí pasta. Touto zmesou si jemne vyčistite zuby a potom vypláchnite ústa veľkým množstvom vody.

7. Kakaový prášok

Čo potrebujete: kakaový prášok a vodu, alebo kokosový olej.

Spôsob použitia: Kakaový prášok zmiešajte s kokosovým olejom alebo s vodou. Miešaním z nich vytvorte pastu. Touto zmesou si obvyklým spôsobom vyčistite zuby.

8. Ocot a jedlá sóda

Čo potrebujete: jedlú sódu (sódu bikarbónu), ocot z jablčného muštu

Spôsob použitia: Zmiešajte 1 čajovú lyžičku octu z jablčného muštu s 1 čajovou lyžičkou jedlej sódy. Výslednou pastou si jemne vyčistite zuby a vodou si poriadne vypláchnite ústa.

Záver

Majte, prosím, na pamäti, že všetky uvedené kozmetické postupy by sa mali používať obozretne. Používajte ich 2 – 3-krát do týždňa po dobu niekoľkých týždňov a potom si spravte prestávku.

Ak začnete pociťovať bolesť, alebo sa zvýši citlivosť vašich zubov, s procedúrou okamžite prestaňte.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: brightside.me, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Karel IV.

  Je třeba si uvědomit, že zubní sklovina se nám netvoří ani nijak nedoplňuje. To znamená, že s věkem stále nenávratně ubývá a postupně stále více prosvítá zubovina, která je nažloutlá, což je nepříjemná skutečnost, kterou nelze změnit. S“bělením“ zubů proto doporučuji maximální obezřetnost

  • To nie je pravda. Aj zuby majú určitú mieru regenerácie.

   • presne tak, ja som si zuby už ako dieťa čistila sodou bicarbonou, všetci obdivovali, aká mám pekné biele zuby. Dnes mám 60 rokov, 5 rokov som nebola u zubára, chodím len na zubnú hygienu a mám všetky zuby svoje.

 2. Žijeme teda dobu: zuby si bieliť (zničiť zubnú sklovinu), tetovačky (zničí sa pokožka, vnesú sa aj nebezpečné farbivá do tela, môžu sa narušiť nervové spojenia …), piercing (narušia sa dráhy v tele…) holenie nôh, pod pozuchou (čím viac holíme tým tie vlasy rýchlejšie rastú), farbiť si vlasy (chémie preniká cez kožu hlavy)…atď.
  Teraz si ešte spomínam – čo som viackrát videla, urobí sa väčšia diera v ušiach a nejaké drevo sa vloží – to ani neviem ako sa táto móda volá…
  Viem teraz asi budem slúžiť na posmech niektorým ľuďom.

Pridajte komentár

*