Európa je zaplavená stovkami potravín, ktoré sú kontaminované ťažkými kovmi, pesticídmi, toxínmi a salmonelou


Print Friendly, PDF & Email

Európa je zaplavená stovkami potravín, ktoré sú kontaminované ťažkými kovmi, pesticídmi, toxínmi a salmonelou

(Lance D. Johnson, Natural News) Za posledných päť rokov bola Európa zaplavená potravinami a koreninami, ktoré sú silne kontaminované ťažkými kovmi, aflatoxínmi a potravinovými patogénmi, ako je salmonela.

Európska únia (EÚ) zachytila ​​viac ako 400 potravinárskych výrobkov, ktoré sú silne kontaminované ťažkými kovmi, pesticídmi, nepovolenými látkami, falšovanými látkami, patogénmi prenášanými potravinami a mykózami.

Produkty boli zachytené v rokoch 2019 až 2024 a pochádzajú buď priamo z Indie, alebo z iných krajín, ktoré tieto produkty z Indie dovážali. Problematické výrobky boli buď odmietnuté na hraniciach týchto európskych krajín, alebo boli prijaté do Európy s pripojeným varovným oznámením.

Potraviny a korenia z Indie kontaminované látkami spôsobujúcimi rakovinu

Mnohé z týchto látok spôsobujú rakovinu, prípadne priamo poškodzujú reprodukčné zdravie, obličky a pečeň. Dovážané potravinové produkty samozrejme neuvádzajú obsah ťažkých kovov a ani etikety neposkytujú žiadne podrobnosti o úrovni aflatoxínov alebo pesticídov, fungicídov či herbicídov.

Etikety potravín nemajú uvedené napríklad kadmium a ortuť, hoci tieto potraviny môžu byť silne kontaminované týmito ťažkými kovmi, ktoré poškodzujú mozog a spôsobujú kôrnatenie artérií a tepien.

Medzi zadržanými produktmi boli rybie produkty kontaminované ortuťou a kadmiom. Celkovo 21 produktov obsahovalo vysoké hladiny kadmia, vrátane chobotníc, kalamárov, sépií a kalamárov.

Kadmium môže byť smrteľné pri prehltnutí alebo vdýchnutí a výrazne poškodzuje obličky a kardiovaskulárny systém.

Kadmium nielen zvyšuje riziko kardiovaskulárnych a obličkových ochorení, ale tiež sa hromadí v tele a spôsobuje stratu kostnej hmoty. Ak sa tieto produkty konzumujú dlhší čas, zvyšuje sa riziko vzniku rakoviny pľúc.

Ďalším karcinogénom nájdeným v dovážaných produktoch bol tricyklazol. Tento fungicíd, zakázaný v EÚ, je karcinogénny a genotoxický. Mnohé produkty z ryže, bylín a korenín obsahujú tricyklazol v množstvách, ktoré sú pre človeka jedovaté.

Viac ako 52 produktov na zozname obsahovalo až päť pesticídov alebo fungicídov. Zatiaľ čo individuálna toxicita týchto chemikálií je istá, ich kombinovaný a kumulatívny účinok by mohol predstavovať zdravotné riziká, ktoré sú exponenciálne vyššie.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Prášok zo semien koriandra obsahoval organofosfátový pesticíd nazývaný chlorpyrifos. Táto chemikália sa zvyčajne používa na ničenie listov a pôdnych hmyzích škodcov, ale teraz sa šíri aj na plodiny, ktoré zdieľajú kontaminovanú pôdu.

Je to len jedna z chemikálií spojených s poruchami nervového vývoja u detí, astmou a poškodením reprodukčného zdravia.

Z uvedených produktov 20 obsahovalo aj nebezpečný vedľajší produkt etylénoxid nazývaný 2-chlóretanol. Okrem neho sa v listoch a strukoch moringy, ktoré boli dovezené z Indie, zistili toxické pesticídy imidacloprid a monokrotofos.

Dovoz potravín často obsahuje salmonelu a aflatoxíny

Kontaminácia bežných dovážaných potravín sa neobmedzovala len na toxické chemikálie a ťažké kovy. V skutočnosti najmenej 100 produktov – vrátane šatavari, ašwagandy, kurkumy, mletej cibule, koriandra, brahmi, papáje a sezamových semienok – obsahovalo salmonelu, čo je agresívna patogénna baktéria.

Psie maškrty tiež obsahovali salmonelu. Dovoz surových ošúpaných chvostov kreviet bol presiaknutý vibrio vulnificus, baktériou, ktorá spôsobuje gastroenteritídu, infekcie rán a septikémiu.

Mnohé z indických dovozov tiež obsahovali vysoké hladiny mykotoxínov, čo sú sekundárne metabolity produkované hubami. Jedným z najbežnejších mykotoxínov je aflatoxín, ktorý produkujú plesne Aspergillus.

Aflatoxíny, ktoré sú jednou z najviac prehliadaných príčin rakoviny a poškodenia pečene, zvyčajne kontaminujú obilniny kvôli ich obsahu sacharidov.

Aflatoxíny sa bežne nachádzajú v antibiotikách, bavlníkových semienkach, syroch, ciroku, alkoholických nápojoch, arašidoch, cukre, jačmeni a kukurici. Najvyšší výskyt mali v jadrách podzemnice olejnej, arašidoch, chilli a luskáčikoch dovážaných z Indie.

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: Lance D. Johnson, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. A čo povedal vedec a profesor Jožko Mrkvička Spáč ? Že najlepšie jesť, to čo sa urodí a dozreje v našom pásme a aj v danom čase. Nie v zime jesť citrusy a melóny a hokej v tele robiť ! A čo je možné, dopestovať doma.

  Alebo sa naučiť vedieť a následne „preprogramovať, naspinovať, čarovať“, je jedno, akosi to pomenujeme, všetko to prázdne, nulové, alebo nevhodne pôsobiace produkty z obchodov následne „premeniť“ a aspoň aby to neškodilo nášmu systému upraviť.

  Keď je človek zdravý, má stovky želaní. Ak je chorý, iba jedno !

  • ZDRAVIE

  • …a každý človek prebyvajuci dlhší čas alebo trvale ďaleko od miesta svojho narodenia by sa mal na miesto svojho narodenia občas na chvíľu vrátiť aby z toho miesta jeho telo mohlo načerpať energií jemu vlastných. Dlhodobý pobyt v ďalekých krajinách telo aj myseľ – teda hmotu oslabuje.

   • Israismael

    Áno Achnaton ,človek sa narodí na určitom mieste a nie je to náhodne že kde sa narodí ,lebo sú tam určité vedené zákony pri narodení človeka do pozemskosti ,ktoré moc ľudí nepozná ale ty si ich spoznal (Vo svetle Pravdy od Abdrushina )…Narodí sa pod určitým vyžarovaním hviezd , a toto vyžarovanie miesta kde sa narodil mu ma prospievat pri jeho vývoji (ide najmä o vývoj ducha) ,ale samozrejme miesto a rodná hruda má človeku prospievať aj pri stavbe tela a to tým ,že sa má stravovať tými typickými jedlami a stravou ,ktorá je danna pre daný štat a región a tým sa prispôsobuje od malička k tej strave ktorá vyhovuje jeho nature…Preto ak sa na dlhý čas preruší styk s rodnou hrudou a miestom narodenia ,tak človeku neprospievajú ani vyžarovania cudzieho prostredia pre neho ,ani strava ,ani energie a človek môže časom strádat ,cítiť sa slabším a bezmocnejsim a aj chorlavejsim a pod

    • Asi niečo bude na tom pravdy, napríklad že ak človek ochorie, vraj v jeho blízkosti vyrastie liečivá bylinka na jeho problém. Alebo, budúci rodičia vymýšľajú aké meno dajú svojmu dieťaťu, ale nenarodené dieťa si vraj samo vyberie z tých mien ako sa bude volať. Je to pôsobením nejakých vibrácií na rodičov ešte v prenatálnom vývoji, skôr než príde na svet. Zaujímavé, ale možné to je.

     • Rodičov aj meno si každý vyberá sám a dokonca aj vie do akých pomerov sa narodí. Sekirant sa narodí do rodiny sekirantov aby mu tú jeho sekiranskosť ostatní členovia rodiny vytkli z hlavy – teda dáva sa mu šanca, že také prostredie ho narovná ale je to iba šanca – nie automaticky polepšenie. Každý tak chce dobrovoľne ku svojím lebo v stave obalenia len jemnejšími obalmi – telami – teda dušou má lepší/objektívnejší vhľad na svoje predchádzajúce činy a činy iných na Zemi. Často je zhrozený z toho ako logicky mu zneli jeho súdy voči komukoľvek a na čokoľvek na Zemi keď na nej ešte žil.
      Tým s dušou nevedomých/slabo duchovne sformovaných (nie nutne zlých) alebo „rozmazanejším“ – teda rebelom, ktorí sa nevedia vmestiť ani do jemnohmotnej kože tak tým riadia ich inkarnácie vyšší duchovia pretože oni vedia čo je pre ich duchovný vývoj najlepšie – je to podľa hesla, ktoré by malo platiť pre všetkých na Zemi – „ľudom dávam nie to čo sa im páči ale iba to čo viem prospieva“. A aj taká zmena ako je zmena svojho mena v inkarnácii na Zemi môže mať fatálne následky. To s čím prichádzame do jednej inkarnácie na Zem nieje čistý papier, každý máme v sebe mnoho prežitého zo stoviek životov a tiež nás čaká mnoho toho čo sme si sami sebe v dávnej minulosti prichystali.

   • To ale neplatí pre parazitov, ktoré sa podľa potreby presúvaju ku hostiteľom

    • Parazitii – to je široká téma a to čo som napísal hore platí pre každého, kto žije vo fyzickom tele na Zemi – teda aj pre nich. Nedá sa to ničím nahradiť a ak je niekto schopný sa dožiť viac rokov tak to ešte nič neznamená v zmysle, že by žil správne a zdravo. Ono je to totiž tak, že keď niekto poškodzuje svoje zdravie a napriek tomu sa dožije 115 rokov tak to neznamená, že žil zdravo ale že jeho telo znášalo a vydržalo všetky jeho výstreky. Lenže tým prístupom ako s ním nakladal – s tým nástrojom ducha o ktorý sa nijako nezaslúžil pri jeho budovaní a udržiavaní – tak s tým prístupom si pripravil dosť ťažké obdobie, ktoré ho očakáva. Takže tí, ktorí sa rodia už ako ťažko chorí ľudia – to nieje len tak – je to ich osud a osud nieje nič iné ako dielo samotného človeka, ktoré si sám pripravil. To len tak zkraja o tom, že všetko sa vracia a to dokonca aj parazitom, ktorí majú to ukryté poznanie, ktoré niekto nazýva „celostným poznaním“. Lenže ani s tým ich celostným poznaním niesú schopní obísť či zrušiť Božiu vôľu – teda kozmické Zákony.

 2. Budúcnosť celkovo nevyzerá veľmi optimisticky;vo väčšine štátov pravdepodobne schvália „Pandemickú“dohodu, takže vypukne nová „pandémia“,digitálna mena je už na spadnutie, udržateľné šialenstvo a politika nulového uhlíka sa už agresívne presadzuje….. Dodávky potravín do supermarketov budú postupne menšie, až budú na prídel a aj to bude závisieť od toho, aký budete mať sociálny kredit,koľko uhlíka ste vyprodukovali, či ste „očkovaní“ a pod….Vidiecke hospodárstva budú postupne likvidované pod zámienkou „nulového“uhlíka.Akurát väčšine hlupákov a ignorantov, ktorí sa donekonečna zaujímajú len o vojnu na Ukrajine, či „atentát“na Fica,nedochádza, že psychopati, miliardári,židáci a kúpení politici chcú „vynulovať“nás…

 3. https://hrdinovesteckou.cz/files/1_4872.jpg

  = „Mezi lety 2021 a 2023 došlo ve Spojeném království k 965 609 úmrtím mezi očkovanými proti Covidu ve srovnání s 60 903 úmrtími mezi neočkovanými.
  To znamená, že v Anglii bylo v tomto období zaznamenáno celkem 1 026 512 úmrtí, z toho 94 % tvořili očkovaní, neočkovaní jen 6 % z nich..“

  • Teď „konspirátoři dávají že „obdaření budou mít o 25.let nižší dožití tak asi proto už plánují zase vyšší odchod do důchodu. Takže asi z nich druhotně očkovaní z oblaků vydechované mRNA spíchanci, ale stejně přechází i grafen co se samosestavuje se v čipy a kontaminovaní dávají svou ID i z rakví hrobů v bluetooth & buněčné žiletky co proflákl světe div se chemik.

 4. anonymita globálního dovozu je,jak každý normální člověk pochopí,zhoubná. Co je nějakým negramotným dělníkům tisíce kilometrů odtud do nás. Myšlenka globalismu je blbá od samého počátku.

 5. Objektívne

  Toxíny a ťažké kovy v potravinách budú už navždy, teda pokiaľ bude na poľnohospodársku pôdu pršať to svinstvo z oblohy.

 6. Autor článku zabudol dodať, že najhoršie je na tom postkomunistická časť EÚ. Dvojaká kvalita potravín (pod tou istou značkou) stále existuje. Aj takto si nenažratý Západ zvyšuje zisky na náš úkor. Napomáhajú tomu aj naši ľudia, lebo v prvom rade nepozerajú na kvalitu, ale na cenu. Hypermarkety sa už ani neusilujú uvádzať krajinu pôvodu tej ktorej potraviny (ovocie, zelenina), v prípade Európy napíšu krajina pôvodu EÚ (ako keby bolo jedno, či ide napríklad o Poľsko alebo Portugalsko).

  • Veru tak, už vídavam mnoho výrobkov bez tejto informácie. Výrobca jednoducho chýba.

   Chýba už aj motto: Vyrobené v EU.

 7. Je nádherný deň, jahody sa červenajú aj s čerešňami, sladký zelený hrášok čaká v záhrade, ešte stále tu máme mier, tečúcu pitnú vodu, elektrika ide…

  Škola života beží perfektne. Kto chce sa naučí a kto nechce, naučí sa tiež…na „vlastnej koži“, na osobnej skúsenosti.

  • Ale áno. Súhlas.

   Len aby sme si náhodou nenamýšľali, že sme múdri. To že sme prešibaní, to o nás vie každý.

 8. Proč si gender šílenství preferovaných zájmen nezaslouží být tolerováno

  https://aktax.cz/proc-si-gender-silenstvi-preferovanych-zajmen-nezaslouzi-byt-tolerovano/

 9. Maďarsko: Nasazení Západních vojsk na Ukrajině představuje riziko třetí světové války

  https://aktax.cz/madarsko-nasazeni-zapadnich-vojsk-na-ukrajine-predstavuje-riziko-treti-svetove-valky/

 10. A čudujme sa prečo. Kvalitný globalistický postrek na gojim. Mňa zaujíma, preco sa nikto nezaujíma o blokovanie a trestanie.

  • Keď nesúhlasíte, so štýlom života svojích rodičov, súrodencov, kolegov v práci, či dokonca so svojími vlastnými myšlienkami a činmi… dá sa niekam újsť? Alebo čeliť?

   Tých, ktorí idú správnym smerom je dnes jedna desatinka, možno dve promile.

   A k tomu tá „naša“ verzia demokracie, kedy bez rozdielu naše hlasy sú rovnocenné a výsledok vidíme sami. Postačia pouhí dvaja darebáci, ktorí pred zákonom/súdom prehlasujú onoho človeka. Vídíte to hlasovanie, že ano, úplne všade. To nám vnukol pám temnôt.

 11. Už nie že potraviny sú kontaminované ťažkými kovmi, pesticídmi, toxínmi a salmonelou, ale i ľudské spermie sú plné pesticídov.

  Francúzski vedci v nich odhalili glyfosát.
  Viac ako 55 percent vzoriek spermií z francúzskej kliniky na liečbu neplodnosti obsahovalo vysoké množstvo glyfosátu, najbežnejšieho prostriedku na ničenie buriny na svete.

  Nový výskum našiel dôkazy vplyvu tejto látky na DNA a súvislosť medzi hladinou glyfosátu a oxidačným stresom v semennej plazme, čo naznačuje významný vplyv na plodnosť a reprodukčné zdravie.

  Výskum prichádza v čase, keď vedci hľadajú odpovede na otázku, prečo celosvetovo klesá pôrodnosť. Mnohí sa domnievajú, že významnou príčinou poklesu je práve vystavenie toxickým chemikáliám, ako je glyfosát.

  Hladiny glyfosátu v spermiách sú štyrikrát vyššie ako v krvi mužov, čo je podľa autorov prvé podobné porovnanie, ktoré bolo vykonané.

  Viac čítaj v článku nižšie:

  https://zemavek.sk/ludske-spermie-su-plne-pesticidov-francuzski-vedci-v-nich-odhalili-glyfosat/

  P.S. Genocída obyvateľov – na tisíc rôznych spôsobov..

 12. zlatý komunizmus!!!

Pridajte komentár

*