Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Znečistenie z poľnohospodárstva súvisí s nárastom detskej rakoviny a vrodených defektov


Print Friendly, PDF & Email

Znečistenie z poľnohospodárstva súvisí s nárastom detskej rakoviny a vrodených defektov

(Olivia Cook, Natural News) Veľké poľnohospodárske korporácie sú obviňované zo znečistenia spojeného s nárastom detskej rakoviny a vrodených chýb v USA a iných západných krajinách.

Znečistenie z intenzívneho poľnohospodárstva si vyberá ťažkú ​​daň na prirodzených systémoch životného prostredia a na ľudskom zdraví – od vyplavovania hnojív cez vyplavovanie pesticídov až po emisie metánu.

Rastúce množstvo literatúry a epidemiologických štúdií poukazuje na zvýšené riziko vrodených chýb a rakoviny u detí v dôsledku pesticídov a iných toxických látok z intenzívnych poľnohospodárskych činností.

V prehľade uverejnenom v časopise Current Environmental Health Reports (Aktuálne správy o environmentálnom zdraví) sa uvádza, že herbicíd atrazín a hnojivá na báze dusičnanov sú dve z najčastejšie detegovaných poľnohospodárskych chemických látok v pitnej, podzemnej a povrchovej vode.

Podľa výskumníkov viaceré kontrolné štúdie publikované od roku 2000 naznačili, že tehotné ženy vystavené vyšším koncentráciám dusičnanov v pitnej vode mali väčšiu pravdepodobnosť, že porodia deti s poškodenými končatinami, defektmi neurálnej trubice (malformácie miechy) a rázštepom pier.

Široko používaný herbicíd atrazín je tiež spájaný s defektmi brušnej dutiny, gastroschízou (ide o defekt, kde cez dieru v brušnej stene vedľa pupka vyčnievajú črevá dieťaťa von z tela) a inými pôrodnými anomáliami.

(Súvisiace: Glyfosátový herbicíd môže zmeniť genetiku detí a spôsobiť vrodené vady.)

Poľnohospodárske chemikálie spôsobujú rakovinu u detí aj dospelých

V júni 2022, environmentálny epidemiológ Naveen Joseph z Radfordskej univerzity, riaditeľ inštitútu Idaho Water Resources Research Institute profesor Alan Kolok a ich kolegovia z Univerzity Severnej Arizony našli koreláciu medzi poľnohospodárskymi chemikáliami a rakovinou u dospelých a detí v Idahu a v 11 susediacich štátoch na západe USA – od Montany na juh po Nové Mexiko a na západ po kalifornské pobrežie.

Metam-sodík, poľnohospodársky pesticíd a fungicíd používaný predovšetkým na ničenie húb, háďatiek, pôdneho hmyzu, buriny a semien burín, je najviac používaným fungicídom v západných štátoch USA pri pestovaní ovocia a zeleniny, na rozdiel od iných štátov, ktoré ho používajú hlavne pri výrobe obilnín, ako sú kukurica a pšenica.

44 okresov štátu Idaho, ako aj 459 okresov v 11 susedných západnejších štátoch USA (Arizona, Kalifornia, Colorado, Idaho, Montana, Nevada, Nové Mexiko, Oregon, Utah, Washington a Wyoming) bolo zahrnutých do dvoch štúdií publikovaných v partnerskom recenzovanom časopise GeoHealth.

Prírodná liečba osteoartritídy

Štúdie mali názvy „Hodnotenie pediatrickej rakoviny a jej vzťahu k environmentálnym kontaminantom: Ekologická štúdia v Idahu“ a „Vyšetrovanie vzťahov medzi geopriestorovou distribúciou výskytu rakoviny a odhadovaným používaním pesticídov na západe USA“.

Zistenia štúdie z roku 2022 uverejnenej v časopise International Journal of Hygiene and Environmental Health naznačujú, že určité typy prenatálneho vystavenia pesticídom z pobytu v blízkosti poľnohospodárskych polí zohrávajú úlohu pri rozvoji detského retinoblastómu – najbežnejšieho typu rakoviny u detí, ktorý začína ako nádor na sietnici (čierna časť oka).

Výskumníci našli súvislosť medzi expozíciu acefátu (insekticídu používaného na kontrolu hryziaceho a sajúceho hmyzu) a bromacilu (herbicídu používaného na neselektívnu kontrolu buriny a kefiek) so zvýšeným rizikom jednostranného retinoblastómu alebo rakoviny v jednom oku.

„Je dôležité identifikovať príčiny a uprednostniť prevenciu,“ vyhlásila epidemiologička Julia Hecková z Kalifornskej univerzity v Los Angeles (UCLA), Fieldingovej fakulty verejného zdravia.

Zdôraznila, že hoci retinoblastóm má vysokú mieru prežitia v krajinách s vysokými príjmami (viac ako 95 percent), deti môžu trpieť dlhodobými negatívnymi účinkami chemoterapie.

Viac informácií o toxických chemikáliách v potravinách nájdete na stránke Crops.news.

Pozrite si tiež nasledujúce video o znečistení pitnej vody dusičnanmi, ktoré súvisí s vrodenými chybami detí (v angličtine):

Stop Candida

Autor: Olivia Cook, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Znečistenie pôdy? No to je aj o tom, že ľudia roundupujú jak diví. Pred susedom roundupovačom má zachránili moje sliepky a nie moje argumenty, že to je jed, ktorý je oveľa škodlivejší než si myslí. Kľudne by to šupol na trávu čo zostane zapletená v pletive plota pozdĺž záhrady ale neurobil to kvôli mojim sliepkam – vraj aby im tá postriekaná tráva neuškodila keby ju žrali. A ja mu , že áno nech to tým sliepkam neuškodí radšej to tam nedávaj. Ale keby som nemal sliepky tak by to tam aplikoval jedna radosť. Čo viem tak ľudia tie postreky čo ničia trávu používajú ako niečo normálne.

  • Roudupovačom by som podrezal krk, svine jedne.

  • A vrchol toho svinstva je řepka a sója roudup-ready.Do nich můžou prát velké dávky roudupu.
   Půda včetně plodin je zamořená.Plevele získávají rezistenci vůči tomu sajrajtu a je třeba větší a větší koncentrace
   A desikace obilí roundapem před sklizní,to už je extra svinstvo.Je třeba agrobaronům ustupovat a proto hurá s traktory na Prahu.

  • Achnaton, o čo lepšie bolo DDT ako Monsantom nanucovaný herbicíd roudup? V Československu sa DDT používalo až do roku 1974, kedy ho konečne v poľnohospodárstve zakázali. DDT sa dobre rozpúšťa v tukoch, pôsobí negatívne na centrálnu nervovú sústavu a bola preukázaná jeho karcogenita a mutagenita. To píšem aj pre tých, ktorí žijú v ilúzii, že naše socialistické poľnohospodárstvo bolo top.

   • Sami ste si odpovedali. Keď komunisti zistili, že DDT je škodlivé, zakázali ho. Roundup je na trhu už 50 rokov a minimálne 40 rokov sa vie, že je vysoko škodlivé a kapitalisti ho stále nezakázali.

    • Nuž, nezavádzajte. Komunisti to museli vedieť dávno pred rokom 1974, ale plánované výnosy sa museli plniť …

     • Oldo, všetko čo sme za socíku zažívali ako nedostatok, neprávosť a záležitosti, pri ktorých sa človek musel ťukať na čelo alebo sa dokonca zhroziť bola cielená diverzia trockistickej komunistickej garnitúry voči socialistickému zriadeniu, ktorá potajomky hľadela na Západ rovnako ako tá trockistická v Moskve.
      Boli aj takí vo vedení, ktorí boli čisto prospechári a mali socializmus a tiež Západ v paži – hľadeli len do vlastného vrecka – urobili čokoľvek. Smrťou Stalina sa začali procesy rozkladu celého socialistického tábora, ktoré viedli zapredané trockistické sviňe až do do doby V.V.Putina. Zámerne vytvárali najabsurdnejšie pomery a stagnáciu aby obyvateľstvo „samo“ chcelo na Západ. Smrťou – vraždou Stalina sa skončila éra skutočného rozvoja a to čo bolo po jeho smrti dobré a úspešné (do roku 89) v celom soc. tábore bolo už len dôsledok zotrvačnosti toho čo vybudoval a uviedol do života spoločnosti Stalin. Preto bol čas od jeho smrti do 89 prapodivný akoby sebe odporujúci si systém pretože ho viedli sily, ktoré mali za úlohu ho vnútorne zničiť -:a potom to tak aj v mnohých oblastiach vyzeralo. Takže to nebolo kvôli systému samotnému ale kvôli trockistickým špinámna tribúnach ktorým sme mávali na 1 mája v uliciach.
      Ak by šiel socializmus „nerušenou“ cestou tak by sa mnohé vyriešilo, odstránilo ale to Západ a Globalisti nemohli pripustiť. Čas Stalina bol histórii Zeme jeden zo zábleskov v čiernej tme, ktorý ani nestačil – nesthol osvetliť okolitý priestor a už bol Globalistami zadupaný.

      Je.V.Stalin – Západ a tiež Globalisti, ktorých podľa mňa dva razy previezol si celé desaťročia dávajú sakramentsky záležať na tom aby jeho meno a dielo bolo stále zahádzané špinou – aby sa svet nedozvedel a názorovo neprehupol na druhú stranu – ku skutočnej histórii Boľševikov.

      Sovětský nejen ekonomický zázrak, ke kterému také vůbec nemuselo dojít, aneb ta skutečná svatá léta a jejich tvůrce J. V. Stalin od Nikolaje Sergejeviče Sapelkina

      https://vk.com/video351663392_456239429

  • nedávno jsem se bavil s jedním lesákem, a řekl mi, že v lese se zcela běžně používá roundap místo vyžínání,….

   • Áno, medzí ľuďmi na barákoch, záhradkách, sadoch a tiež vo firmách je to úplne normálne, že sa to používa. Kdo by stále vytrhával trávu vyrastajúcu zo zámkovej dlažby alebo u soklu haly? Šupne sa tam nejaký jed a je to. A keď to nepomôže napoprvé tak na 5 ty raz určite. A ďalšia vec je triedenie odpadu. Ja viem, že je to celé enviro podvod ale to ešte neznamená, že ľudia byť ako prasce – že môžu robiť bordel kde sa im zachce.
    Vždy ma dokázalo rozzúriť keď som nazrel napríklad do kontajnera s papierom a videl tam všemožný bordel, ktorý vám nepatril. A keď vidím to videl tak som to hneď videl tak, že ten skoročlovek, ktorý to do toho papiera vykydol je vlastne nespoľahlivý a nebezpečný pre spoločnosť v každom ohľade pretože bez svedkov urobí čokoľvek. Vidím toto všetko ako komunista či marxistista keď ho chcem potrestať a v záujme iných ho nejako vychovávať ? Ja myslím, že nie – keďže sme všelijakí tak treba ustanoviť hranice.
    Ale tie hranice musia fungovať len v záujme ochrany a osvety ľudí.
    Niektorí ľudia sa však ťažko prispôsobujú normálnym pomerom – bývalý sused môjho známeho, veľký bitkár a rybár šupoval všetok odpad z vykuchaných rýb do komunálneho odpadu a nie do bio.
    Smrdela od toho celá ulica – skôr ulička.
    Absolútne neriešil triedenie – všetko do všetkých kontajnerov. A celá jeho rodina arogantov tiež.
    Bolo s nimi utrpenie žiť v susedstve.
    Na takých si musí došliapnuť až systém pretože nikto s nimi nepôjde do sporu.

 2. Tak tento slobodomurársky primitív povedal na plnú hubu, čo chcú jeho páničkovia urobiť, lebo im „záleží“ na tomto sveta a každej živej duši… pripraviť nás o všetko (mnohých aj o život) a zaviesť globálnu diktatúru, ako liek na bordel, ktorý sami rozpútali a organizujú vo svete ! Nasrať im všetkým !!! :o)))
  https://www.infovojna.bz/article/video-nas-svet-je-rozdrobeny-ako-nikdy-pred-tym-krajiny-si-robia-co-chcu

 3. Pre cestovanie sa dali zaockovat. Pre profit urobia vsetko

 4. Deťom na mobily prichádza na pomoc „A.I. priateľ/priateľka“ ušitá presne na mieru.

  Už naše zvyky a spôsoby vyhodnotili, a je čas pokročiť…

  Nahradí „živých“ rodičov, učiteľov. kamarátov.

  https://postimg.cc/gallery/VrB9nnM

  • Ja tých „priateľov na mieru“ trocha prevediem do úplne iného „priestoru“ – podobne sa správajú aj niektorí starí rodičia keď dostanú vnuka/vnučku na pár dní do opatery. Aby si starkí nahradili všetku lásku, ktorá im v živote chýbala tak drobcovi splnia všetko možné a dovolia mu aj veci s ktorými sami nesúhlasia aby si tak tú lásku, ktorá im chýba nahradili. A že to je vypočítavá krádež energie to ich už nezaujíma – hlavne, že sa cítia byť milovaní…aspoň na chvíľu. To sú tiež takí „priatelia na mieru“ a horšie je, že sú živí narozdiel od „AI priateľky“. No a keď sa taký drobec vráti domov tak keď ho rodič berie z tej oblbovacej kúry od starkých tak väčšinou už vtedy pocíti, že tam niečo nieje v poriadku – dieťa je jak výmenné. A keď mu potom doma povie chod si umyť zuby alebo uprac si topánky tak sa pre svojho potomka stáva úhlavným nepriateľom keďže u starkých nič nemuselo. Väčšinou to „spravia“ dva či tri dni v domácom prostredí a je to zasa v normále. Ale ten normál je zasa o niečo krehkejší lebo dieťa to už v sebe má ako vzory či programy alebo východiská. Už s tým potom pracuje neustále. Je to od takých starkých sobecké a kruté voči všetkým. Samozrejme, že takí niesú všetci ale je tohoto nešváru dosť. Zažil som to aj ja keď boli decká malé a zažili to aj iní, ktorých poznám. Neraz som počul : „no ak sa takto mieniš správať tak už ťa tam (u starých rodičov) nebudem nechávať!“ a pod

 5. blbec s xeneminde

  No ja tedy nevim ale ja v tom vidim jen duvod jak znicit zemedelce. PROC asi hnoji ?? Protoze s vynosu bez hnojeni maji malo plodin ci obilovin a za to nedostanou dostatek penez bez dotaci. A kolecko se uzavira. Dostanes dotace budes hnojit a nejak se snad uzivis. Ale neposlechnes tak chcipni. NESOUHLASIM s chemickym hnojenim. Ale prirodni hnojiva jsou zdrava a prinosna pro organismus bohuzel nedostupna a velice predrazena. Defakto jinak receno nezadouci. No vecim nerozumim tak jen rikam co v tom vidim.

  • V inej verzii to poznám tak, že architekt budapeštianskeho mosta cez Dunaj spáchal samovraždu údajne po tom, čo nejaké dieťa sa začalo vysmievať tomu, že súsošia levov na moste – ani jeden z nich nemal jazyk!

 6. Objektívne

  „Odborníci“ tvrdia, že nový kmeň COVID spôsobí globálnu „pandémiu srdcového zlyhania“

  Podľa správy nový kmeň známy ako JN.1 spôsobí, že veľa ľudí bude trpieť „zníženou srdcovou funkciou“.

  „Najlepší japonský výskumný inštitút Riken teraz vydal varovanie v novej správe, v ktorej sa uvádza, že receptory ACE2, na ktoré sa koronavírus prichytáva v ľudských bunkách, sú v srdci „veľmi bežné“, uvádza GB News.

  https://prepareforchange.net/2024/02/18/experts-say-new-covid-strain-will-cause-global-heart-failure-pandemic/

 7. Čím menej ľudí a čím viac otvorená krajina v európskom štáte, tým viac sajrajtu ( roudup, selektívne hebicídy a pesticídy, fungicídy ) je tam povoleného, teda počítajú s tým, že sa to viac rozplynie v priestore, čo však nemusí byť vždy pravda. Jednou z najviac zamorených krajín v rurálnych oblastiach je nečakane Nórsko, čo sa aj odzrkadľuje vo veľmi vysokom výskyte rakoviny….

  • Len idiot totálne odtrhnutý od prírody a reality používa ten sajrajt… až toľko je už štúdií o neblahom vplyve chémie, že podmienka idiocie ( brutálny nesúlad s realitou ) je tu nevyhnutná….

  • galaxie andromeda

   Maly test. poznate kvapalinu do ostrekovačov do minus 20??? kedysi sa tam daval alkohol dnes je to čista chemia. Kolko je aut na slovensku. Aka je velka nadržka na sajrajt? Ako často ju doplňate?
   ČO myslite kde konči ta chemia ked ju vystrmete na predne sklo???
   cca 3 000 000 aut nadržka cca 4 litre a 2 x do roka ju naplnite
   Voala kolko litrov nemrznucej zmesy do ostrekovačov ide do prirody za rok???
   Dokaže si to vobec ludia predstaviť kolko to je???

Pridajte komentár

*