Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Vedci odhalili ďalšie fatálne nebezpečenstvo liekov na cholesterol


Print Friendly, PDF & Email

Vedci odhalili ďalšie fatálne nebezpečenstvo liekov na cholesterol

Mnohí ľudia užívajú lieky na cholesterol (statíny) s cieľom zlepšiť si zdravie. Avšak s týmito liekmi sa spája toľko hrozných vedľajších účinkov, že ich užívanie za to naozaj nestojí.

Už dlho sú uvedené lieky pod paľbou kvôli tomu, že neprinášajú výsledky. Popri zvyšovaní rizika cukrovky či svalového kolapsu sa teraz objavil ďalší dôvod, prečo sa týmto liekom vyhýbať – môžu spôsobiť smrtiacu poruchu nervového systému ALS.

Čo je to za chorobu ALS?

ALS, teda amyotrofická laterálna skleróza, je porucha nervového systému, spôsobujúca postupný úbytok svalovej sily, ktorá je nezvratná.

Známa je tiež ako Lou Gehrigova choroba a vedie k odumieraniu nervových buniek v mieche a mozgu, riadiacich vaše vôľou ovládané svaly.

Môže začínať slabosťou v jednej nohe alebo paži a zmenami reči, neskôr vedie k zášklbom svalov a nakoniec ľuďom bráni hýbať sa, hovoriť, jesť a dýchať. Žiadny liek na ňu neexistuje a choroba je smrteľná.

Podľa novej štúdie, uverejnenej v časopise Drug Safety, by mohli byť statíny jedným z hnacích faktorov za sporadickými prípadmi ALS, pripisovanými zhruba deviatim z desiatich diagnóz ALS.

V štúdii sa vedci zamerali na udávaný pomer výskytu, alebo tiež ROR, statínov vo vzťahu k ALS a ALS podobným symptómom. Hodnota ROR 6 alebo vyššia vo všeobecnosti naznačuje možnú príčinu.

Hoci ROR pre ALS boli uvažované za zvýšené u všetkých skúmaných statínov, zistili, že lipofilné statíny ako Lovastatín, mali alarmujúco vysoké ROR – až 107.

Zato ROR u Simvastatínu bol 23 a u obľúbeného statínu Atorvastatínu bol 17 a u Rosavastatínu 9,09.

Vedci dospeli k záveru, že tu skutočne existuje znepokojujúca súvislosť, ktorá oprávňuje ďalšie skúmanie.

Poznámka redakcie: Ide o názvy účinných látok, nie obchodné názvy liekov. Ak užívate nejaké lieky na cholesterol, pozrite si na krabičke účinnú látku a porovnajte ju s vyššie menovanými.

Statíny majú veľa vedľajších účinkov a málo prínosov

Keď užívate statíny, ALS nie je jediným zdravotným problémom, ktorý by vás mal znepokojovať. Spájajú sa aj s vyšším rizikom srdcového ochorenia a straty pamäti.

Medzi najbežnejšie vedľajšie účinky patria kognitívne problémy, únava a svalové symptómy, zatiaľ čo iní ľudia pozorujú agresivitu, zvýšenú podráždenosť a necitlivosť či mravčenie v končatinách.

Zbohom vysoký krvný tlak

Hoci majú tieto lieky znižovať riziko postihnutia ischemickou mŕtvicou (upchatie cievy), môžu naopak zvyšovať riziko hemoragických mŕtvic (prasknutie cievy).

Ukázalo sa tiež, že statíny zdvojnásobujú riziko vzniku cukrovky. To riziko je ešte vyššie u žien po menopauze. Jedna štúdia na viac ako 150 000 ženách dokazuje, že riziko cukrovky u tejto skupiny stúpa s užívaním statínov až o 71 %.

Statíny zarábajú lekárom a farmaceutickým spoločnostiam obrovské peniaze, je teda nepravdepodobné, že sa v najbližšom čase ich predpisovanie spomalí.

Našťastie, mnohí ľudia sa im dokážu vyhnúť zmenou životného štýlu, ktorým si zlepšia zdravie a dostanú svoj cholesterol na zdravšie hladiny.

Zásady pre prírodné zníženie cholesterolu v krvi

Hoci to nie je také ľahké, ako vziať si tabletku, zlepšenie stravy a pravidelné cvičenie vám riziko ALS či iného ochorenia nezvýši – vlastne bude mať opačný účinok.

Prvým krokom je pridať do svojej stravy viac jedál známych tým, že cholesterol znižujú.

Zamerajte sa tiež na príjem dostatočného množstva omega-3 mastných kyselín a vlákniny a konzumujte jedlá ako je ovos, ryby a cesnak.

Snažte sa zvýšiť úroveň svojej fyzickej aktivity, či už pôjde o prechod od posedávania k niekoľkým pomalým prechádzkam okolo bloku vždy po večeri, alebo nahradenie vášho džogingu behom.

Podrobne o cholesterole a prírodných spôsoboch čistenia upchatých ciev píšeme aj v našej e-knihe. Viac informácií o nej nájdete TU (v českej verzii TU).

Záver

Bez ohľadu na to, čo práve robíte, vždy je možnosť, ako žiť zdravšie.

V západných krajinách užíva statíny takmer jeden zo štyroch ľudí vo veku nad 45 rokov. Je preto dôležité, aby si všetci boli vedomí rizík, ktoré tieto lieky predstavujú a tiež poznali bezpečnejšie alternatívy zníženia cholesterolu a prirodzenej ochrany vášho srdca.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Zajímalo by mne, co děláte proti tomu, aby se takové léky lidem nedávaly, aby nám za živa nevyrvávali orgány z těla kvůli transpantacím a další věci, o kterých rádi psáváte.. Nebo to nás tady jenom děsíte a budíte v nás nedůvěru ke zdravotníkům? Mj. těm nevěřím už dáááávno i bez Vás.
  Nebo co vlastně mají Vaše stránky za cíl?

  • Informujeme o tom písaním článkov. Je potom na vás, čo s tou informáciou urobíte. Či už prestanete užívať statíny, alebo podpíšete ešte za života nesúhlas s odobratím orgánov.

   Čo viac by sme mali robiť? Demonštrácie? My sme informačná stránka a preto informujeme.

 2. Za odhaľovanie pravdy sa kruto trestalo odpočiatku: Za čo boli Adam s Evou vyhodení z Raja? Lebo napriek „božiemu“ zákazu si dovolili „jesť zo stromu poznania“. Za čo popravili Ježiša? Lebo prišiel povedať „pravdu o svojom Otcovi“. Za čo upálili Jána Husa, zastrelili Jána Kuciaka, odpratali kopec ďalších bádateľov, hladných po pravde?
  Na duchov samozrejme neverím – duch bez tela nemôže fungovať rovnako, ako nefunguje softvér bez hardvéru. Kto sa skrýva pod menom Boh, to sa raz hádam konečne dozvieme všetci; zatiaľ si musíme vystačiť s tým, že má v rukách všetku moc a vyžaduje od nás absolútnu poslušnosť. Môže kedykoľvek zlikvidovať kohokoľvek, kto sa mu postaví do cesty…
  Portál Badate.net sa kvôli nášmu zdraviu a hľadaniu pravdy pohybuje po veľmi tenkom ľade, a my, ktorí s ním súhlasíme, takisto. Na základe stručných, jasných, priamočiarych a objektívnych informácií podloženými logickými argumentmi založených na faktoch sa dá usúdiť, že to v redakcii majú v hlavách usporiadané a možno im veriť. No a kto im neverí, môže sa ľahko o ich dôveryhodnosti presvedčiť: stačí namiesto (na Slovensku bežnej) stravy po 3 dni kompletne dodržiavať režim voľne žijúcich zvierat (bylinožravcov/semenožravcov) + konzumovať iba to, čo ony, a o tri dni sa pozrieť do zrkadla. Žiaden lifting Vašej pleti neprospeje viac, a ešte ušetríte: čas aj peniaze. A hlavne – zdravie. Pravda je predsa jednoduchá. Prekomplikovaná býva lož.

 3. Starší článok. Ale nedá sa zistiť aké boli hodnoty cholesterolu niekedy skôr? Lebo viem, že norma sa menila. A dr nás chce napchať statinmi a deti sú chudé a tiež zvýšený cholesterol a posiela ich na endokrynologiu.

Pridajte komentár

*