Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Úžasné fotografie dokazujú, že Líbya bola do roku 2011 rajom. Teraz to tam vyzerá takto


Print Friendly, PDF & Email

Úžasné fotografie dokazujú, že Líbya bola do roku 2011 rajom. Teraz to tam vyzerá takto

Pred rokom 2011 bola Líbya rajom Afriky. Dalo by sa povedať, že to bola krajina s najvyššou životnou úrovňou na celom kontinente. Potom, v roku 2011, došlo k nevysvetliteľnému, záhadnému prepuknutiu odporu opozície, odporu voči vláde.

A odtiaľ počnúc sa všetko zvrtlo. Rozhodlo sa, že Líbya musí byť zničená. Koalícia viac než tucta krajín a NATO sa rozhodla, že režim vyškrtnú z mapy a zavedú v Líbyi svoj vlastný režim podporovaný OSN.

Začiatkom bolo to, že v marci 2011 koalícia USA, Veľkej Británie, Belgicka, Dánska, Kanady, Francúzska, Španielska, Nórska, Kataru a Talianska spáchala útok na Líbyu.

Táto koalícia sa neskôr rozšírila o Belgicko, Bulharsko, Grécko, Holandsko, Rumunsko, Jordánsko, Švédsko a Spojené arabské emiráty.

19 rôznych krajín a aliancia NATO sa  rozhodli, že zničia zvrchovaný štát Líbye na žiadosť mocností, ktoré v skutočnosti vo všetkých týchto krajinách ťahajú za nitky.

Líbya bola zničená preto, lebo Muammar Kaddáfí mal tú odvahu osloviť Saudskú Arábiu, USA a Izrael a samozrejme chcel vytvoriť zlatom krytú menu s názvom Dinár, ktorá by bola menou pre celú Afriku a eventuálne by mohla byť ochrannou náhradou proti hegemónii petrodoláru.

Ľudia vedeli, že Líbya bola zničená kvôli nezhodám medzi NATOm a Líbyou. Pre tých však, ktorí chcú  spoľahlivejšie a rukolapnejšie dôkazy, je tu jedna zaujímavá informácia.

Pred pár rokmi odtajnené emaily potvrdili, že NATO zneškodnilo Kaddáfího špecificky kvôli tomu, aby zabránilo vytvoreniu tejto meny, ktorá by bola krytá zlatom.

Keď sa na to pozrieme nezainteresovane a s odstupom, impulz na odstránenie Kaddáfiho bol bezpochyby spôsobený mnohými dôvodmi, z ktorých by mali úžitok rôzne iné krajiny a mocnosti.

Tie, ktoré sa na likvidácii Kaddáfiho zúčastnili. Jeho odstránenie vyhovovalo najviac Nórsku, cez Veľkú Britániu, Katar, až po Francúzsko.

Zdá sa, že vytvorenie ISIS a iné problémy, ktoré viedli k „občianskej“ vojne v Sýrii, mohli byť urýchlené udalosťami v Líbyi. Prevláda názor, že zbrane a s tým súvisiace veci tiekli z Líbye do ISIS.

Rovnako ako to bolo v prípade Arabskej jari, tak aj v prípade ostatných, naoko súvisiacich protestov ľudia považujú za začiatok líbyjskej „občianskej“ vojny 18. február 2011.

Došlo k tomu preto, lebo niektorí vysokopostavení ľudia to tak chceli. Ten, kto si chce o tom pozrieť viac informácií, má na internete k dispozícii 54 strán odtajnených informácií.

Tieto fotografie sú zostavené tak, aby sa dalo porovnávať. Líbya bola absolútnou oázou, rajom uprostred púšte. Teraz je to bohužiaľ miesto terorizmu, obchodovania s ľuďmi a ešte oveľa horších vecí.

Toto bola Líbya kedysi

Úžasné fotografie dokazujú, že Líbya bola do roku 2011 rajom. Teraz to tam vyzerá takto

Úžasné fotografie dokazujú, že Líbya bola do roku 2011 rajom. Teraz to tam vyzerá takto

Úžasné fotografie dokazujú, že Líbya bola do roku 2011 rajom. Teraz to tam vyzerá takto

Dnes sa Západ snaží ignorovať skutočnosť, že jeho vojenská intervencia v Líbyi, ktorá bola dosť brutálna, zodpovedá za vzostup ozbrojených skupín v regióne, počnúc Salafi, Takfiri, Al-Káidou, až po ISIS.

Je však zrejmé, že už aj médiá hlavného prúdu si to museli všimnúť.

V súčasnosti sa v Líbyi stali veci, ktoré by nikdy predtým neboli možné. Líbyjčania s tmavými vlasmi sa zdajú byť špecifickým cieľom vražedných teroristov a kampane „etnických čistiek“ proti domácemu obyvateľstvu prebiehajú nekontrolovane.

Afrických mužov a ženy predávajú do otroctva, dospelí aj deti sú unášaní a predávaní do otroctva. Nikto však o tom nechce hovoriť, lebo vojenská akcia proti Kaddáfímu bola gigantickou chybou.

Nórsky protivojnový autor vo svojom článku popísal rozsah účasti Nórska na zničení Líbye. Tieto informácie sú skutočne dosť intenzívne. Nórskou armádou bolo na Líbyu zhodených celkom 588 bômb. Celkom boli zabité desiatky tisícok civilistov.

Prv, než však došlo k týmto deštrukciám, Líbya bola najbohatším štátom Afriky. Ak ľudia chcú vidieť aj iný druh dôkazov, treba si pripomenúť, že Líbya bola naozaj pekným miestom.

Hoci je pravda, že Líbya mala socialistický typ spoločenského zriadenia a hospodárskeho systému, možno to, ako to bolo nastavené v Líbyi, bolo tým najpozitívnejším príkladom, aký svet kedy mohol vidieť.

Ľuďom bola poskytovaná bezplatná zdravotná starostlivosť. Definícia medicíny nebola výhradne o farmaceuticky zameranej, falošnej a zavádzajúcej medicíne. Medicína v Líbyi v sebe zahŕňala aj vedomosti o výžive a skutočnom ľudskom zdraví.

Vzdelávanie bolo takisto bezplatné a nebolo poznamenané chybami a zvrátenosťou západnej spoločnosti. Líbya fungovala ako štát viac ako štyridsať rokov bez nepokojov, bez vojen a prekvitala v mierových podmienkach. Kým neprišiel rok 2011.

Ženy sa zúčastňovali na vzdelávacom systéme a v armáde Líbye. To bol jeden z rozdielov, ktorým sa Líbya líšila od Saudskej Arábie, spojenca Spojených štátov Amerických.

V Saudskej Arábii bolo len prednedávnom povolené ženám riadiť motorové vozidlá.

Kto nenávidel tieto charakteristiky Líbye? Komu tak veľmi vadila Líbya? Líbya bola tŕňom v oku nielen Západu, ale aj teroristom, ktorí teraz okupujú Líbyu. Vyzerá to tak, že po dlhé roky pohŕdali slobodou a kultúrou Líbye.

Až do toho momentu, kým priatelia Saudskej Arábie nakoniec nezbavili Kaddáfího moci.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Do roku 2011 si takmer všetky líbyjské rodiny mohli dovoliť kúpiť auto a platiť za benzín. Dovtedy boli pôžičky poskytované občanom bez úrokov.

Elektrina bola občanom poskytovaná prostredníctvom líbyjskej štátnej dotácie (i keď to je vec názoru, či by bolo naozaj nevyhnutné, aby veci fungovali takýmto spôsobom).

Do určitej miery boli tieto výhody a spôsob vedenia národného hospodárstva reálne a možné. Bolo to možné a aj funkčné preto, lebo ich centrálna banka bola úplne nezávislá od bankového systému, ktorý vládne zvyšku sveta.

Bez závislosti od pôžičiek od Svetovej banky, Medzinárodného menového fondu alebo akýchkoľvek iných inštitúcií, ktoré prosperovali na štátoch, to možné bolo.

Ale hlavne, netreba sa báť pomenovať veci ich pravým menom, tieto nadnárodné banky a inštitúcie najviac prosperovali a prosperujú na tých najchudobnejších. Ich cieľom je, aby bolo čo najviac a čo najchudobnejších štátov. To je zdroj ich bohatnutia.

Líbya mala najvyššiu dĺžku života v Afrike, bolo to 78 rokov. Mala najnižšiu úmrtnosť novonarodencov na úrovni 20/1000. To boli ďalšie výsledky Líbye. Pred rokom 2011.

V porovnaní s ostatnými krajinami bola miera gramotnosti Líbye neuveriteľne vysoká. Jeden prieskum naznačil, že 82 % Líbyjčanov vedelo čítať a písať.

Podľa CIA, ak ho skutočne považujete za aspoň sčasti dôveryhodný zdroj, mohla gramotnosť v Líbyi pred rokom 2011 dosiahnuť až 94 %.

Úžasné fotografie dokazujú, že Líbya bola do roku 2011 rajom. Teraz to tam vyzerá takto

Úžasné fotografie dokazujú, že Líbya bola do roku 2011 rajom. Teraz to tam vyzerá takto

Úžasné fotografie dokazujú, že Líbya bola do roku 2011 rajom. Teraz to tam vyzerá takto

Povedzme si trochu o líbyjskej histórii a paradoxne budeme čerpať práve zo správy Nórska o tom, čo sa stalo s touto krajinou:

„Krajina vyriešila škandál Lockerbie (Lockerbie je malé škótske mestečko a nad ním došlo v roku 1988 k bombovému teroristickému útoku na lietadlo spoločnosti PanAm.

K útoku došlo tak, že agent líbyjskej tajnej služby vtedy do lietadla prepašoval československý semtex a pri výbuchu zahynulo 270 ľudí, prevažne Američanov.)

Následne sa krajina uzavrela voči Západu. Kaddáfího syn, Saif al-Islam, sa stal nástrojom na riešenie prípadu Lockerbie, v rámci čoho boli vyplácané vysoké kompenzácie pozostalým po obetiach.

Bol to opäť Saif al-Islam Kaddáfí, pod vedením ktorého bola realizovaná demilitarizácia vojska, demontáž a pozastavenie programu jadrových zbraní a privatizácia hospodárstva, za účelom jeho sprístupnenia západným mocnostiam s konečným cieľom ukončiť nepriateľský vzťah so Západom.“

Je to pravda: dávno pred rokom 2011 líbyjská vláda v plnej miere spolupracovala pri snahách Západu skoncovať so sunnitskými moslimskými teroristickými skupinami, akou je napríklad Al-Káida.

Kaddáfí bol dokonca nazývaný „veľkým nepriateľom Al-Káidy“ a Al-Káida sa opakovane pokúšala o jeho zavraždenie.

Líbya bola multietnickým štátom dlhé roky. Žili v nej rôzne etnické skupiny, ktoré mali aj omnoho tmavšiu pleť než väčšina ostatných. Dnes teroristi, ktorí ovládli región vďaka podpore USA a NATO, zabíjajú ľudí s tmavšou kožou. Mužov a ženy predávajú do otroctva.

Presne tak teraz vyzerá Líbya. Vrátane obetí obchodovania s ľuďmi, ktorí sa tam vyskytli, priamo v centre mocenskej prestrelky. Líbya je dnes žijúcim peklom.

Úžasné fotografie dokazujú, že Líbya bola do roku 2011 rajom. Teraz to tam vyzerá takto

Úžasné fotografie dokazujú, že Líbya bola do roku 2011 rajom. Teraz to tam vyzerá takto

Úžasné fotografie dokazujú, že Líbya bola do roku 2011 rajom. Teraz to tam vyzerá takto

Úžasné fotografie dokazujú, že Líbya bola do roku 2011 rajom. Teraz to tam vyzerá takto

Dnes vládne v Líbyi úplne odlišný režim. Je to režim, ktorý celkom otvorene zaviedla OSN a čoskoro tam budú mať „voľby“. Akoby na tom záležalo.

Bez ohľadu na to, aký režim v Líbyi OSN zaviedla, prioritou OSN nesmie byť rozmáhanie sa nočnej mory, ktorou je obchodovanie s ľuďmi. Toto je to, čím žije Líbya dnes.

Nová Líbya je miesto, kde by ste s úplnou určitosťou nechceli byť. Od doby, keď OSN prevzala kontrolu nad krajinou, obchodovanie s ľuďmi je nielenže nekontrolovateľné, ale v skutočnosti prekvitá.

Minulý týždeň bolo v Benghází v Líbyi výbušninou umiestnenou do auta zabitých asi 7 ľudí. Minulý týždeň boli v líbyjskom regióne Darna zabití 4 líbyjskí vojaci. To je dnes Líbya.

Líbya však takou v žiadnom prípade nebola pred desiatimi rokmi.

Nedá sa vedieť, či je väčšina ľudí schopná plne alebo dokonca aspoň čiastočne pochopiť, ako sa cítil líbyjsky ľud počas toho, ako mu ničili a zničili ich štát a krajinu. Keď ste sa niekedy stretli s osobou, ktorá utiekla z tejto krízy, boli by ste prekvapení.

Osobne som sa stretol s mužom z Líbye, ktorý bol tesne po dvadsiatke. Pracoval ako vodič taxislužby Uber a intenzívne vnímal, že Líbya bola zničená úplne úmyselne.

Ako tínedžer bol toho svedkom. Celý svet sa na to v tichosti pozeral a tí domáci ľudia nikdy nezabudnú na to, čo sa stalo.

Každému by prospelo, keby pochopil, čo títo ľudia cítili a zažili. Toto je svet, v ktorom žijeme.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ďakujem za veľmi trefný a pravdivý článok, ktorý odhaľuje pravdu o tej „demokracii“ ktorú presadzuje Nato, na čele s USA. Za Kadáfiho, ktorého zmanipulované médiá označujú ako diktátora, bola náboženská sloboda, kde iné ako muslimské vierovyznania neboli diskriminované, oproti terajšej situácii. Zhoršenie nastalo aj v iných oblastiach, ako už bolo v článku opísané. Celá akcia vojenská namierená proti Lýbii nebola nič iné ako barbarský zločin na vyspelú demokratickú krajinu. USA nebojuje proti terorizmu, ako často rada ospravedlňuje svoju politiku, ale naopak, podporuje a rozsieva rôzne teroristické živly. Dokedy bude Európa zatvárať oči pred pravdou, kým jej niejaký terorista neuloží bombu priamo pod zadok?…

  • Pravda, myslím si to aj ja…. Som o tom presvedčená. Spojené štáty chcú byt všade aj s podradnymi bankermi

 2. Miroslav Pauli

  Komusi pri veľmi vadilo, že tento štát vie byť aj bez Amerického poňatia ekonomiky dobrým hospodárom v záujme vlastného národa. Žil si svoj život tak ako sa im žilo najlepšie. Keď to nieje spôsob USA tak je to nesprávne a musí sa to riešiť tak ako to bolo aj s Irakom a pod.

 3. Špekulant

  Nič proti tomuto článku, ale patrí to sem?

  • A prečo občas nie? Správny bádateľ nie je autista čo ignoruje spoločenské dianie.

   • Anka Košičanka

    Veru-všetko so všetkým súvisí. Líbia je najlepším príkladom, ako sa antikomunisti boja komunistov a socialistov. A prečo zmanipulovali debilného hitlera proti ruským boľševikom/žiaľ-Stalin bol príliš krutý a vystrašil kapitalistov až na smrť/ a prečo antikomunisti- najmä z USA boli proti celej Európe, kde predpokladali postupný nárast marxizmu a socializmu. Marx nebol taký krutý, ale neodhadol silu náboženského cítenia u veriacich/. A okrem toho Európa bola aj konkurenčnou voči USA v oblasti obchodu. Takže jednou ranou chceli zabiť 2 muchy. A vlastne len Stalinov odpor a krv ruských bojovníkov/najmä ich/ a jeho rozviedky ich pribrzdili. Ale nie na dlho. Po rozpade ZSSR vinou korheľa Jeľcina sa rovnováha vo svete narušila a USA zase viac provokujú. Ale nielen oni. Všetci antikomunisti . Vrátane katolíckej cirkvi. Tá síce jedno hovorí, ale druhé robí-často. Vývoj vo svete ukazuje, že antikomunisti sa stále viac organizujú a destabilizujú pokojný život socialistických, event. demokratických a nekresťanských krajín. A ľudia sú naivní, dôverčiví a zhltnú všetky návnady, ktoré im antikomunisti pripravia. Také Sarajevo sa dá veľmi ľahko zinscenovať aj teraz.

    Čo robiť? T.č. všetko závisí od múdrosti ľudí, ich ostražitosti. Musia sledovať nielen OSN, ale aj NATO a počiny najbohatších ľudí/ktorí určite nie sú aj najmúdrejšími- mali proste šťastie v živote, alebo boli v správny čas na správnom mieste. Tiež oni a ich predkovia si mnohí vedeli“urvať“ z koristi veľký kus. Sú medzi nimi určite aj spravodlivo bohatí a čestní, ale tých určite čoskoro ošklbú o ich bohatstvo nenažraté hyeny.

    Pýtam sa- ako by svet vyzeral, keby nebol Lenin a Stalin? A akoby vyzeral, keby nebol Marx ? Išlo by všetko pokojnou cestou- napr. ako vo Švajčiarsku alebo napr. v Líbyi? A nikto by sa ich nebál? NEVIEM. Možno by aj tak nejakí napoleonovia robili šarapatu.

  • Súčasťou zdravia je aj sociálne zdravie a spoločenské.
   Prenesme americké bojisko na Slovensko a budme zdraví a šťastní počas padania ich darčekov bez padákov ! Pre zabezpečenia rastu odbytu svojich zbraní sú ochotní podporiť každé bojisko ktoré sa v ich záujme podarí vytvoriť. Sú to národné bezpečnostné záujmy usa. To preto, že práve vodcovia usa sú najväčšími akcionármi – podielnikmi zbrojárskeho priemyslu. Politici zabezpečujú odbyt, daňoví poplatníci financujú chod úradov štátneho aparátu ktorého sa zmocnili bankéri a zbrojári !

 4. Ľubo Vychodňar

  Články popisujúce PRAVDU patria všade.
  Len zverjniť sa takmer nikde nedajú.
  Chvála bohu za ešte ako-tak slobodný Internet. Pred ním sme všetci žili v informačnom otroctve.

  • MuDr-lant

   Ľubo čuduj sa svete: mnoho mesiacov mi ktosi narušoval bezporuchovú činnosť počítača cez pripojenie k internetu. Robil to tak často, že dosiahol toho, že sa mi podarilo odkryť zdroj Centrála odbytu ochranných programov pre PC ESET v Írsku vrátane adresy odosielateľa. (PC terorizmus). Na adresu odosielateľa som napísal OTÁZKU „či si ešte nenašiel bombu z Belfastu pod svojim autom“ (foto sídla ich firmy je v ich prezentácii spolu s parkoviskom pred budovou.) Aký to malo účinok? Od toho dňa už roky nebol útok na moje PC. Mal som šťastie, že sa mi podarilo rozkryť útočníka až po budovu z ktorej konal.
   Je to firma nasilu predávajúca „ochranu“ pred útočníkmi – ktorými boli oni ESET ÍRSKO ! ! ! PC teroristi ! ! ! TOTO JE BOHUŽIAL FAKT.
   Ako preventívne permanentné vojny v záujme „humanizmu“ aby sa vojny nediali a zbraňové podpory bojujúcich strán od tých istých dodávateľov aby si mohli vyriešiť svoj malicherný spor ktorí narafičili politickí spojenci výrobcov zbraní !

   • MuDr-lant

    Pravdepodobne nie sú kladené „správne“ otázky správnym ľuďom dostatočne často. Keď ako odplata v jednom týždni zo siedmych centrálnych bánk v západnej eu zmizlo 7 zamestnancov nevedno kam ešte minulý rok. Dodnes sú nezvestní. Už sa našli aj takí ktorí tvrdia, že časť špiny bola vyčistená. Mám však dojem, že poslúžili iba ako výstraha pre tých od ktorých dostávali nariadenia… Ubudlo 7 pomocných koliesok zo 64 v súkolí. Tí bez drancovania vo veľkom štýle nie sú schopní zabrániť stratám vo svojich majetkoch, pritom chorobná nenásytnosť ich núti k čoraz hroznejším a brutálnejším procesom aby dosahovali čiastočné ciele, napr. organizovanie „celosvetovej“ (na ich systém napojených) bánk vo svete „krízy“ – obraly chudobnejších vo veľkom štýle, aby mohli navýšiť uvolniteľné fin. zdroje na financovanie ďalších vysokoziskových vojen. Sýria-Iraq -ropa. Lýbia-ropa. Jemen – ropa, ale tu sa popálili skôr ako v Sýrii. Je dobré si uvedomiť koľko ropných polí a rafinérií komu patrí – židom v usa. Hovorca mocných v pozadí – HENRY. Rodové právo kontrolovať vládu a parlament je v Británii verejne známe. Ale v usa to je dôkaz, že NBUusa, vláda a kongres sú riadení na objednávku – sú vykonávateľmi vôle nadriadených. Pojem demokracie ktorým sa oháňajú je maskovacia fraška pre naivných ! Prečo by prezident v usa prosil ! o odpustenie u Rotshildovcov? Nestačí mu právna imunita, zrejme nie. Bola zbytočná aj bratom Kenedyovcom – sú šťastní predčasne !

    • Anka Košičanka

     Tie zisky z vojen a antikomunizmus idú ruka v ruke. Do toho patrí aj nenávisť voči nie kresťanským štátom. Všimnite si, koho nenapádajú.

     • Anka Košičanka

      ALE- vždy existovali extremisti a tí osamelí vlci. Tých asi nezmanipulovali zbrojné giganty, ale skôr reflektujú celkovú zlú situáciu v spoločnosti a vo svete, alebo vo svojej rodine. No a vždy sa nájdu aj nejakí tí šialenci.

 5. ale konecne prirodne zdroje Libie patria zidom

 6. Jaroslav D M

  Proto take bylo znicene a vykradene CSSR, vceten zlateho pokladu, neb by bylo dnes Super-Amerika, coz bylo neprijatelne. Po vyplaceni Vojenskych dluhu zm2. Svetove Valky Rottchildum a spol – Warsavskeho paktu, asi 15% z rocniho produktu zemi od 1946. Jak jsme se dnes mohli mit. Diky Vam vsem zradcum a Kchzarskym zlodejum.
  Stejne Nikolaj Chauscesku mel pres 420T zlata a chteli vybudovat Balkansko-Stredni Vychod menu nezavislou na MMF, Rottchildy a spol a tak ho nechali zavrazdit stejne jako v Jugoslavii.
  Vite, ze cele Vodohospodarstvi, cerpani z nevycerpatelnych zasob podsaharske vysoce kvalitni vody, stavby dalnice na jih se podilely cetne CSSR firmy. Ja jsem pripravoval nektere studenty k zaverecnym obhajobam. Mohli si vybrat vysokoskolske vzdelani kdekoliv krome USA a VB a stat jim vse bohate platil.
  Nyni maji nejvice na Trump a veskere prirodni leceni vceten Koloidniho generatoru. Neketre Alternativni lekare se jim podarilo neuveritelen zlikvidovat! Toto je dnesni Kchazarsky Krvelacny Imperializm=us Sveta; Trumop – ze nechtel zacit zadnou valku a napadeni. Libye chtela aby Francie jim zacala platit za dodavky nafty, jinak, ze ji dodavat jinam… Naftove spolecnosti vcetne … na tom vydelali miliardy
  Take doslo k vyrizovani nenavisti 2 nesmiritelnych vyznani Islamu siaj/ avzniku pripravovanych migraci na zhnednuti EU a likvidaci bile Recko-Zidovsko-Krestanske kultury a rasy . =Nedivme se, ze Iran a Severni Korea zatim nenaleteli.. a Rusko a jejich spojenci take ne! O to jse dnes pres korupci a uplatky protestantu v dnesnim Belorusku! Bdete a neblbnete. Nenechet se znicit vakcinama SMRTI

Pridajte komentár

*