Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Úrady varujú: Neuveríte, z čoho môžu byť vyrobené gumičky do vlasov z Číny


Print Friendly, PDF & Email

gumicky-do-vlasov

Americké centrum pre kontrolu ochorení (CDC) varuje obyvateľov, že zaznamenali prípady, keď boli použité kondómy recyklované do gumičiek na vlasy a následne predávané v USA.

Úrady týmto vyjadrujú vážne znepokojenie z možného šírenia rôznych pohlavne prenášaných ochorení.

Liečba osteoporózy

Zatiaľ síce neboli podobné prípady hlásené aj z Európy, no vzhľadom na množstvo dovážaného tovaru z Číny to nie je možné vylúčiť.

Ako sa uvádza v reportáži televíznej stanice Now8News, predmetné gumičky do vlasov boli predávané nielen na lokálnych trhoviskách a blších trhoch.

Objavili ich dokonca aj v kozmetických salónoch po celej krajine.

Možný zdroj prenosu nákazlivých infekčných ochorení

Úrad CDC ďalej tvrdí, že v týchto prípadoch je vážne ohrozené zdravie spotrebiteľov, ktorí uvedené produkty používajú.

Dokonca môžu nastať situácie, kedy sa prostredníctvom infikovaných gumičiek začnú šíriť pohlavne prenosné ochorenia, vrátane HIV, genitálnych bradavíc a ďalších vážnych infekčných ochorení.

Prírodná liečba osteoartritídy

Vo svojom stanovisku CDC uvádza:

Množstvo baktérií a potenciálnych vírusov na týchto gumičkách do vlasov, vyrobených z použitých kondómov, je 4 krát vyššie ako je ich výskyt na verejných toaletách.

Spotrebitelia môžu byť infikovaní HIV, genitálnymi bradavicami, herpesom, kvapavkou, chlamidiami, syfilisom a ďalšími patogénmi najčastejšie vtedy, ak si počas zapínania vlasov podržia infikované gumičky v ústach.

Varujeme preto spotrebiteľov pred nákupom tých produktov, ktoré boli vyrobené v Číne.

Množiace sa hlásenia od ľudí

Jedna obyvateľka Los Angeles vypovedá o tom, ako bola náramne znechutená, keď objavila, že jej gumičky do vlasov kúpene pred týždňom v miestom kozmetickom salóne boli vyrobené z recyklovaných kondómov.

„Keď som sa o tom dozvedela, nemohla som tomu uveriť“, hovorí Shantea Greenová.

„Vzala som nožnice a opatrne som prestrihla nitky okolo okrajov gumičky. Keď som vo vnútri zbadala použitý kondóm, takmer mi zabehlo.

Dúfam, že sa to čo najďalej roznesie, aby ľudia prestali používať gumičky do vlasov vyrobené v Číne“.

Odporúčanie úradov

Ak ste náhodou aj vy kúpili takéto gumičky vyrobené v Číne, úrad CDC dôrazne odporúča, aby ste ich okamžite vyhodili.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

A nezabudnite o tom tiež informovať vašich priateľov a známych!

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: CDC Warns: Hair Bands From China Made Of Used Condoms, Could Spread STD’s

Súvisiace články
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Pane Bože, to ako robia? Zbierajú použité? Alebo majú nejaké zberne na to? Nechápem …..

 2. … veľmi pochybujem, kde a kto by tento materiál zbieral , nezdá sa vám to trošku “ vedľa “ …

  • Áno, je to divné, ale v Číne je veľa vecí divných. Tam napríklad niektorí ľudia sa živia tým, že zberajú PET flaše a vozia ich do zberu. Bežne sa vám tam stane, že v parku sedíte na lavičke, pijete vodu z PET fľaše a vedľa vás čaká človek s vozíkom plných prázdych fľaší kým dopijete, aby si od vás tu fľašu vzal.

   Kľudne môžu podobné veci robiť erotické salóny alebo takzvané kúpeľno-masážne domy, ktorých sú v Číne v každom meste desiatky.

   Funguje to tam tak, že prídete, necháte si veci v skrinke, prezlečiete sa do župana a na ruku dostanete náramok s čipom, ktorým si budete objednávať služby. Potom sa idete osprchovať a následne si vo veľkej miestosti ľahnete ako v kine na lehátko, kde oddychujete, pozeráte na plátne televízor, najete sa v pridruženej reštaurácii a prípadne si zaplatíte masáž.

   Niektorí zákazníci však okrem masáži chcú aj „niečo viac“. Každý takýto kúpeľný dom má aj privátne miestnosti, kde vám to „viac“ ochotne ponúknu. No a práve z týchto miest môžu tie kondómy pochádzať.

   Nezabúdajte, že toto nie je správa „jedna babka povedala“, ale že ju vydali oficiálne úrady v USA ako CDC.

 3. CDC si vystavil ďalšie vysvedčenie stupídneho idiota. Nie prvýkrát. Ak aj uvážime, že by skutočne boli tie gumičky vyrábané z prezervatívov, tak mi nie je dosť jasné, ako môžu tie všetky vírusy, baktérie a čo ja viem čo ešte tí idioti natrieskajú, prežiť spracovanie gumy. Ibaže by boli už číňania s technológiami niekde inde a zvládali aj spracovanie gumy za studena… 🙂 🙂
  Vážený Bádateľ, zvyknete uverejňovať seriózne články a ak ste toto zverejnili z recesie – beriem. Ak tomu prikladáte váhu a argumentujete „serióznosťou úradu ako CDC“…. ??? No, neviem….

  • Pochopitelne v priebehu výrobného procesu by sa aj tak veškeré mikroorganismy museli zničiť. Dúfam len, že sa na základe tohto tvrdenia ešte neprihásilo nik, kdo by od gumičiek ochorel a nežaloval výrobcu. V Amerike by to bolo celkom dobre možné

 4. Přátelé, tak zveřejněním tohoto nesmyslu jste zpochybnili celý obsah vašich stránek.
  Jak by asi ti chudáci Číňané ty použité kondomy v takovém masovém měřítku získávali? Velice jste mne zklamali a veškeré vaše zprávy budu tím více podrobovat kontrole selským rozumem. Vím, že články zřejmě přebíráte z cizojazyčného zdroje, ale snad jste tam i normální lidé! Nebo ne?

 5. a v USA z nich vyrabaju zuvacky

  • V Česku už tuším hlavný hygienik nechal stiahnuť 100 ton týchto žuvačiek z obchodných reťazcov, kde boli v akcii. Dochodcovia ich brali na kilá a lepili si s nimi zubné protézy namiesto drahého lepidla Cor*ga.

 6. Karel,to bolo dobre,zasmial som sa.

Pridajte komentár

*