Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

12 najlepších liečivých bylín a korení pre časté zdravotné problémy


Print Friendly, PDF & Email

12 najlepších liečivých bylín a korení pre časté zdravotné problémy

Rozmanitosť je korením života. Uvedené príslovie je platí nielen v mnohých životných situáciách, ale aj vtedy, keď dôjde na starostlivosť o vaše zdravie.

Korenia sa okrem ochucovania jedál môžu použiť aj na liečbu veľkého množstva zdravotných problémov a ochorení.

Pomáhajú nám napríklad s kontrolou váhy, krvného cukru, cholesterolu či v boji s infekciami.

Pridaním tých najlepších korenín do vášho každodenného jedla si toto jedlo nielen ochutíte, ale sa o svoje telo a zdravie postaráte prirodzeným a holistickým spôsobom.

12 najlepších korenín pre vaše celkové zdravie

Tu je 12 najlepších korenín a liečivých bylín, ktoré môžete položiť na stojan a denne ich používať, aby ste si vyliečili svoje zdravotné problémy bez použitia liekov a škodlivých chemikálií.

Na podporu metabolizmu

1. Horčičné semienko – pikantný prostriedok, ktorý môže pomôcť posilniť váš metabolizmus, čím spálite viac telesného tuku.

Jednoducho zjedzte 1 čajovú lyžičku čistého horčičného semienka, aby ste získali extra energiu.

Poruchy trávenia

2. Zázvor – používa sa celé stáročia na liečbu vnútorných zápalov a nevoľnosti. Má antibakteriálne vlastnosti, ktoré pomáhajú vyplavovať z tela toxíny a iný zadržiavaný odpad.

Zázvor môžete pridať do väčšiny nápojov ako poludňajšiu desiatu alebo ako posilňujúci prípravok na trávenie po každom jedle.

3. Koriander – stimuluje tráviaci systém uvoľňovaním plynov, ktoré vznikajú po jedle.

Túto bylinku môžete jednoducho pridať do vášho jedla alebo ju použiť na prípravu čaju (varíme ho 5 minút, ochutíme medom a precedíme pred pitím).

4. Fenikel – je fantastickým prípravkom, ktorý núti váš žalúdok, aby vylučoval žalúdočné šťavy na rozloženie potravy.

Zmierňuje brušné kŕče a je výborným zdrojom vlákniny. Všetky jeho časti – koreň, stopky i listy sú jedlé a môžu sa pridávať do polievok a šalátov.

Proti bolesti kĺbov

5. Zelený čaj – obsahuje látky nazývané polyfenoly, ktoré sú skvelé pre ich protizápalové a antioxidačné vlastnosti. Pite až 3 šálky zeleného čaju denne, pred jedlom a po jedle.

6. Koreň sladkého drievka – podobá sa prírodným protizápalovým hormónom, ktoré znižujú opuch a bolesť. Liečivá bylinka ako sladké drievko by sa nemala užívať, ak máte cukrovku, srdcové ochorenia alebo vysoký krvný tlak.

Dvakrát denne pridajte jednu čajovú lyžičku koreňového prášku sladkého drievka do horúcej vody a nechajte ho lúhovať asi 10 minút predtým, ako ho precedíte.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

7. Cesnak – je veľmi užitočný v boji proti bolesti a pomáha zmierňovať opuchy pri artritíde.

Na zmiernenie bolesti zvonku, masírujte bolestivú oblasť s cesnakovým olejom. Konzumácia 2 až 3 surových strúčikov cesnaku denne tiež pomôže predchádzať zápalu.

Na detoxikáciu tela

8. Rozmarín – má protiplesňové, antivírusové a antibakteriálne účinky a funguje ako látka znižujúca prekrvenie pre vašu pečeň.

Rozmarín rozkladá zvyšky alkoholu, nikotínu a spracovaných potravín, ktoré sa často tvoria v našej pečeni. Môžete ho pridať do rôznych jedál, od pečeného kuraťa po polievky a dokonca smoothie.

Na posilnenie imunitného systému

9. Kurkuma – hlavnou zložkou tohto korenia je kurkumín, ktorý je nielen silnou protizápalovou látkou, ale má tiež antioxidačné účinky.

Jeho antioxidanty podporujú celý váš organizmus, kvalitu vašej pokožky a zdravie srdca. Kurkuma tiež pomáha udržovať zdravú váhu.

Pridajte jednu polievkovú lyžicu do pohára horúceho mlieka a pite ho dvakrát denne. Alebo pridajte čajovú lyžičku kurkumy do zeleniny, ryže alebo tofu, aby ste posilnili chuť a získali zdravotné prínosy tohto korenia.

10. Čierne korenie – silná zlúčenina, ktorá pomáha predchádzať pribratiu na váhe, rôznym zdravotným problémom a dokonca žalúdočným problémom.

Zistilo sa, že čierne korenie udržuje nízke hladiny cholesterolu v krvi, a zároveň bráni tvorbe nových tukových buniek, čo znamená, že užívaním tohto korenia si udržíte zdravú váhu a úzky pás.

Čierne korenie môžete používať pred varením ako korenie do rôznych jedál. Rovnako ho však môžete použiť čerstvé na uvarené mäso.

Na spálenie brušného a iného tuku

11. Škorica – poskytuje vám prospešné antioxidanty, ktoré vám pomôžu vytvarovať vaše telo, a zároveň pomáha vytvoriť lepšiu citlivosť na inzulín.

Pridajte veľkú čajovú lyžičku škorice do škrobových jedál alebo do raňajok, ako sú smoothie alebo ovsené vločky.

12. Kajenské korenie – spúšťa tráviaci systém, najmä vašu pečeň, odstraňuje z tela toxíny a znižuje nadbytočný tuk v tele.

Pite pohár teplej vody s citrónom a malým množstvom kajenského korenia pred raňajkami, aby ste dosiahli tie najlepšie výsledky.

Záver

Predstavili sme vám 12 najlepších korenín a liečivých bylín, ktoré vyliečia takmer každý častý zdravotný problém, ktorému musíte občas čeliť.

Ich pravidelným pridávaním do svojej stravy minimalizujete riziko vzniku viacerých, aj vážnych zdravotných problémov. Pritom vás to skoro nič nestojí a navyše bude s nimi vaše jedlo ešte chutnejšie ako bez nich.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: healthy-holistic-living.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Božena Kozelková

  Zajímavé možnosti, při léčbě akutních nemocí, pohybového ústrojí.
  Milé dámy, myslím si, že by vás to mohlo i zajímat, jak si pomoci, od „nemoci“
  a moci, si i potom nějak „povyraziti“ a jít třebas i na nějakou tu zábavnou „promoci“.
  Teda, s námi chlapy. Ne jinak.
  Nebo už ne???

Pridajte komentár

*