Takto si pripravíte zázračný liečivý olej s názvom Thieves


Print Friendly, PDF & Email

Ako si vyrobiť „zlodejský“ olej Thieves a prečo ho denne používať

Ak náhodou neviete, čo je to za olej, tak tu máme pre vás niečo zaujímavé! Za názvom Thieves (Zlodeji) aj samotným receptom sa ukrýva nevšedný príbeh, ktorý vám rozpovie, prečo je táto zmes olejov taká výnimočná.

Pripraví vás o všetko, čo skutočne nepotrebujete!

Recept s malými obmenami sa traduje už od stredoveku. Hovorí sa, že vtedy ochránil skupinu obchodníkov pred morovou epidémiou.

Jeho antiseptické, antibakteriálne a antimikrobiálne vlastnosti im zachránili život.

Príbeh olejovej zmesi Thieves

Začiatkom 90. rokov 20. storočia vytvoril Gary Young  (doktor, výskumník a zakladateľ spoločnosti Young Living) zmes esenciálnych olejov. Po jej receptúre pátral v prameňoch už dlhší čas.

Gary hovorí, že existuje asi 17 verzií receptu tejto zmesi a každá má iný pomer. Zvedavosť ho viedla k ich preskúmaniu a vytvoreniu dokonalého oleja Thieves na každodenné použitie.

Preskúmal vlastnosti rôznych olejov z viacerých zoznamov ingrediencií, ktoré sa mu podarilo nájsť. Jeho výskum viedol k vytvoreniu vlastnej zmesi, ktorú pomenoval esenciálny olej Young Living Thieves.

Výskum ho priviedol k dávnemu príbehu o zlodejoch, po ktorých je táto zmes pomenovaná.

V skutočnosti títo obchodníci s koreninami, „zlodeji“, žili v 15. storočí a predávali po celej Európe koreniny ako škorica a klinčeky, ktoré získali z Indie.

Keď krajinu zasiahol mor, medzinárodná lodná doprava a obchod sa zastavili. Obchodníci s koreninami si museli nájsť iný spôsob seba obživy.

Zlé časy

Mŕtve telá ležali všade. Obchodníci sa rozhodli obrať mŕtvoly o čo sa len dalo, aby získali jedlo a peniaze. Brali si oblečenie, topánky, šperky, hrnce, panvice…

Vedeli o liečivých účinkoch korenín a dúfali, že ich poznatky o koreninách, octoch a olejoch ochránia pred hroziacou nákazou, šíriacou sa z mŕtvych tiel.

Pretože ich spôsob obživy im pekne vynášal, dozvedel sa o ňom aj sám kráľ. Chcel zistiť ako je možné, že sa nenakazili. Štyroch zlodejov chytili a priviedli pred kráľa.

Dal im na výber – buď mu prezradia svoje tajomstvo, alebo zhoria na hranici.

Zlodeji kráľovi prezradili tajomstvo olejovej zmesi a kráľ ich tajomstvo rozšíril medzi ostatných spolu s receptom na prípravu tohto „liečiva“.

Zopár receptov sa zachovalo, a tak si dnes môžete pripraviť svoju vlastnú olejovú zmes „Zlodejov“.

Ako na to

Olejová zmes Thieves 1

 • 40 kvapiek esenciálneho oleja z klinčekov
 • 35 kvapiek citrónového esenciálneho oleja
 • 20 kvapiek škoricového esenciálneho oleja
 • 15 kvapiek eukalyptového esenciálneho oleja
 • 10 kvapiek esenciálneho oleja z rozmarínu

Olejová zmes Thieves 2

 • 200 kvapiek klinčekového oleja
 • 175 kvapiek citrónového oleja
 • 100 kvapiek zo škoricovej kôry
 • 75 kvapiek eukalyptového oleja
 • 50 kvapiek oleja z rozmarínu

Olejová zmes Thieves 3

 • 1 lyžica esenciálneho oleja z klinčekov
 • 1 lyžica esenciálneho oleja z klinčekov
 • 2 a 1/2 lyžičky esenciálneho oleja zo škoricovej kôry
 • 2 lyžičky eukalyptového esenciálneho oleja
 • 2 lyžičky esenciálneho oleja z rozmarínu

Olejová zmes Thieves 4

 • 2 lyžičky oleja z klinčekov
 • 1 a 1/2 lyžičky citrónového oleja
 • 1 lyžička oleja zo škoricovej kôry
 • 3/4 lyžičky eukalyptového oleja
 • 1/2 lyžičky oleja z rozmarínu

Poznámka: Jedna 15 ml fľaštička esenciálneho oleja obsahuje približne 255 kvapiek. Jedna 5 ml fľaštička obsahuje približne 85 kvapiek.

Túto zmes uchovávajte v tmavej fľaštičke na chladnom mieste. Nevystavujte slnku. Olej Thieves môžete používať každý deň, pretože má naozaj širokospektrálne využitie a okrem toho má krásnu škoricovú vôňu.

Použitie olejovej zmesi Thieves

Olejovú zmes môžete používať do difuzéra, lokálne, ako čistič v domácnosti alebo ju užívať perorálne a podporiť tak svoj imunitný systém.

Rozptyľovanie oleja

Očisťuje vzduch, pohlcuje pachy a jeho aromatickosť má výborný vplyv na vaše pľúca a dutiny.

Rozptýľte 15-20 kvapiek na 15 minút 3 – 4x denne v olejovom difuzéri. Vdychovaním tohto oleja posilňujete svoje pľúca, dutiny a celý respiračný systém.

Stop Candida

Všestranný sprej

Vyrobte si z oleja Thieves jednoduchý všestranný sprej – zmiešajte ho s vodou vo fľaši s rozprašovačom a všetko s ním vyčistite a vydezinfikujte.

Odstráňte pach z pelechov vašich domácich miláčikov, vyčistite akýkoľvek povrch od baktérií a doprajte vášmu dieťatku izbičku ako zo škatuľky.

Poznámka: Mačky nedokážu spracovať esenciálne oleje, takže ak čistíte ich WC, je to v poriadku, ale nesprejujte im touto zmesou ich pelech ani nepoužívajte v domácnosti zmes bez difuzéra.

Na každých 15 ml vody pridajte 1 kvapku oleja. Ak sa vám to zdá príliš silné, pridajte ešte 15 ml vody. Fľašu poriadne pretrepte.

Lokálne použitie

Na 4 kvapky nosného oleja (olej z hroznových jadier, jojobový, kokosový, avokádový olej…) pridajte 1 kvapku oleja Thieves.

Túto zmes môžete používať lokálne na natieranie. Niektorí ľudia používajú olej Thieves na kožu aj bez nosného oleja, ale pre niektorých ľudí s citlivou pokožkou by to  mohol byť problém a koža by mohla byť podráždená.

Túto zmes si môžete vtierať do chodidiel, krížov, krku a za uši. Ak si ju budete vtierať do chodidiel pravidelne každý deň, povzbudíte tak svoj imunitný systém.

Použitie v domácnosti

Olej Thieves je pre svoje antibakteriálne účinky úžasný univerzálny čistiaci prostriedok. Pridajte ho do prania, umývačky riadu, prípravku na povrchové čistenie a čistenie podláh a odstráňte akékoľvek zažraté škvrny či lepkavé nánosy špiny, alebo jednoducho len tak poriadne poupratujte.

Môžete ním osviežiť plyšové zvieratká vašich detí, pelech svojho psa, vyčistiť si mobilný telefón a iné zariadenia, a dokonca je účinný aj na ochranu izbových rastlín pred škodcami!

Pridajte pár kvapiek oleja na chumáči vaty do ventilácie v dome, aute alebo kancelárii a nepríjemné pachy zmiznú. A čo je neuveriteľné – rovnako účinne vyháňa aj ploštice!

Masážna terapia

Rozrieďte 15 kvapiek oleja Thieves s 15 kvapkami masážneho oleja a vmasírujte do pokožky na pľúcach, hrudi a chrbte, aby ste povzbudili dýchacie cesty.

Vmasírovanie tejto zmesi do chrbtovej časti, stehien a krku pomáha pri uvoľnení slabších bolestí a bolestí, ktoré prichádzajú s každodennou rutinou.

Môžete ho použiť aj na zmiernenie príznakov štípancov od hmyzu.

Vnútorné užívanie

Pridajte 1 kvapku oleja do fľašky vody a popíjajte ju celý deň. Pomôže vám prečistiť tráviaci systém a podporí imunitný systém.

Môžete pridať aj jednu kvapku do šálky teplej vody a vypiť ako čaj. Potom aspoň 15 minút nič nejedzte, aby ste zabezpečili čo najlepší očistný účinok oleja.

Aby ste sa zbavili bolesti a pocitu sucha v hrdle, pridajte 2 až 3 kvapky do 2 lyžíc vody a kloktajte. Ak pridáte 1 kvapku oleja do 30 ml vody vo fľaštičke s rozprašovačom, môžete si ho dokonca do hrdla nastriekať.

Ďalšie využitie oleja Thieves

1. Zmiešajte 1 kvapku oleja so 4 kvapkami nosného oleja a naneste na postihnuté miesto. Môžete ho naniesť priamo alebo pomocou gázy či vatového tampónika.

2. Aby ste sa zbavili bolesti hlavy, kvapnite si olej na palec a priložte si ho na podnebie, hneď nad predné zuby zvnútra. Pery si neolizujte, pretože by vás to mohlo páliť.

3. Pridajte pár kvapiek do misky s horúcou pariacou vodou, skloňte sa nad misku, cez hlavu si prehoďte uterák a inhalujte. Pomôže to vašim pľúcam i dutinám.

4. Používanie oleja na kožu zlepšuje jej kvalitu a môže vám pomôcť zbaviť sa akné a iných kožných problémov.

5. V kúpeľni ho môžete využiť namiesto zubnej pasty alebo ústnej vody. Na ústnu hygienu si z neho pripravte ústnu vodu pridaním 1 kvapky oleja do 30 ml vody alebo dajte 2 kvapky do 4 lyžíc sódy bikarbóny a poriadne pretrepte.

Je niečo, čo by tento olej nedokázal? O svojich skúsenostiach s touto olejovou zmesou nám napíšte vo svojich komentároch.

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*