Svetová banka plánuje zdecimovať globálne poľnohospodárstvo vyhovárajúc sa na znižovanie emisií uhlíka


Print Friendly, PDF & Email

Svetová banka plánuje zdecimovať globálne poľnohospodárstvo vyhovárajúc sa na znižovanie emisií uhlíka

(Ethan Huff, Natural News) Svetová banka pod vedením globalistov nedávno vydala správu, ktorá navrhuje drastické zníženie globálnej poľnohospodárskej produkcie s cieľom dosiahnuť „nulové čisté emisie uhlíka“.

Toto spiknutie zahŕňa centralizáciu fariem na celom svete do rúk niekoľkých bohatých jednotlivcov, ktorí plánujú znížiť o takmer jednu tretinu svetové emisie skleníkových plynov pomocou radikálnej zmeny spôsobu pestovania potravín.

Správa Svetovej banky ponúka navrhované zmeny zaobalené v pekne znejúcej terminológii, ktorá tvrdí, že výroba potravín bude pokračovať takým spôsobom, aby „nakŕmila rastúcu populáciu“.

Realita je však taká, že realizácia ich návrhu by spôsobila elimináciu veľkého objemu poľnohospodárskej výroby, čo by následne mohlo viesť k hladomoru.

„Hoci jedlo na vašom stole môže chutiť dobre, je to tiež poriadny kus koláča s emisiami spôsobujúcimi klimatické zmeny,“ tvrdí Axel van Trostenburg, predstaviteľ Svetovej banky.

„Dobrou správou je, že globálny potravinový systém môže uzdraviť planétu – urobiť pôdu, ekosystémy a ľudí zdravšími a zároveň udržať uhlík v zemi. To je na dosah už počas našich životov, ale krajiny musia konať hneď.

Jednoduchá zmena spôsobu, akým krajiny so strednými príjmami využívajú pôdu, ako sú lesy a ekosystémy, na výrobu potravín, môže do roku 2030 znížiť agropotravinárske emisie o tretinu.“

(Súvisiace: Predseda COP28 (klimatickej konferencie) sultán Al Jaber sa domnieva, že krížová výprava proti fosilným palivám je tiež zavádzajúca, pretože ropa a plyn neprispievajú ku globálnemu otepľovaniu.)

Koniec jedla

Namiesto presadzovania rôznych poľnohospodárskych postupov, ktoré miestni rodinní farmári zdokonaľovali po stáročia – takéto postupy sú zvyčajne dobré pre životné prostredie – chce Svetová banka vyliať dieťa z vaničky spolu s vodou tým, že sa v niektorých oblastiach má úplne zbaviť poľnohospodárstvo.

Tento tlak vidíme v Holandsku a iných častiach západnej Európy. No a teraz Svetová banka navrhuje ešte väčšie zníženie poľnohospodárskej produkcie. Tvrdí, že klíma sa otepľuje od všetkého toho jedla, ktoré ľudia pestujú.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

„Vo všetkých krajinách by sa mali prijať opatrenia s cieľom dosiahnuť nulový uhlík prostredníctvom komplexného prístupu k znižovaniu emisií v potravinových systémoch, vrátane hnojív a energie, rastlinnej a živočíšnej výroby, obalov a distribúcie v rámci hodnotového reťazca od farmy až po stôl,“ hovorí Svetová banka.

Ako obvykle, globalisti navrhujú univerzálne riešenie na štandardizáciu poľnohospodárskych postupov, aj keď sa miestne ekosystémy medzi jednotlivými miestami značne líšia. Na tom im však nezáleží, pretože návratnosť investícií z ich predkladaných návrhov je obrovská.

„Ročné investície sa budú musieť zvýšiť na 260 miliárd dolárov, aby sa do roku 2030 znížili emisie z poľnohospodárstva o polovicu a do roku 2050 sa dosiahli čisté nulové emisie uhlíka,“ hovorí Svetová banka.

„Uskutočnenie týchto investícií povedie k prínosom viac ako 4 bilióny dolárov – od zlepšenia ľudského zdravia, potravinovej a výživovej bezpečnosti, lepších pracovných miest a ziskov pre poľnohospodárov až po viac uhlíka zadržiavaného v lesoch a pôde.“

Chamtivosť opäť vládne svetu a krátkozrakosť týchto globalistov bude znamenať ich vlastnú skazu. Akonáhle sa aj im minie jedlo, všetky tie peniaze, ktoré nakradnú, budú bezcenné, pretože im nezostane žiadne jedlo, ktoré by si za ne mohli kúpiť.

„Ambiciózny projekt Svetovej banky na reštrukturalizáciu globálneho poľnohospodárstva v konečnom dôsledku podceňuje riziká nezamýšľaných dôsledkov, vrátane nedostatku potravín, narušenia ekonomiky a zvýšenej núdze pre tých najzraniteľnejších,“ varuje portál Watts Up With That.

„História nás učí, že centralizované zásahy v zložitých systémoch, ako je globálne poľnohospodárstvo, často vedú k výsledkom opačným, než boli zamýšľané, poháňané nezohľadnením organickej a vývojovej povahy týchto systémov.

Vykresľovanie týchto zásahov ako nízkorizikových a s vysokou návratnosťou je nielen zavádzajúce, ale aj potenciálne nebezpečné a pripravuje sa nimi budúca pôda pre menej bezpečné globálne dodávky potravín, náchylnejšie na rozmary zlého byrokratického riadenia.“

Záver

Klimatické šialenstvo ničí svet. Viac sa dozviete na stránke Climate.news.

Stop Candida

Ozaj, prečo sa do klímy, ekológie a poľnohospodárstva montuje Svetová banka, ktorá týmto veciam vôbec nerozumie?

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Vysvetlite redakcia, ako môže Svetová banka zlikvidovať (zdecimovať) globálne poľnohospodárstvo, keď sa k tejto likvidácii nepridá Rusko, Čína, Brazília a ďalšie krajiny (skupina BRICS). Osamotený kolektívny Západ to nepresadí a zrejme ani nebude v šialenstve green dealu jednotný.

 2. Problém nevidím v mocichtivých psychopatech, ale v jejich užitečných idiotech, protože bez nic by si ani neškrtli.

 3. Česká i Slovenská vláda se zaručily za dluhy Ukrajiny u bankéřů! Co z toho plyne?
  „Česká republika bude ručit majetkem za Ukrajinský dluh soukromým bankám, a bude po dobu několika let místo Ukrajiny splácet úroky z tohoto ukrajinského dluhu soukromým západním bankám. Tento závazek podepsala před pár dny v Bruselu Fialova vláda, a její ministr financí Zbyněk Stanjura byl za tento čin dokonce odměněn portrétní fotografií na čelní straně bruselského oznámení o půjčce 18 miliard EUR (450 miliard CZK) Ukrajině. Slováci mají smůlu, jejich vláda to podepsala také. V dnešní analýze si celou půjčku Ukrajině, u které budeme splácet úroky, a ručit, že ji Ukrajina splatí, podrobně rozebereme.

  Ukrajina potřebuje 5 miliard EUR měsíčně, aby se nezhroutila, proto potřebuje značné půjčky. Jenže úvěrový rating Ukrajiny je CC (Fitch), což znamená: vysoké úvěrové riziko, pravděpodobně dojde k nesplacení dluhu, a při tomto ratingu žádná soukromá západní banka Ukrajině nepůjčí ani vindru.

  Aby se Ukrajina nezhroutila, vymysleli Brusel a Stanjura následující fintu – země EU se za splácení Ukrajinské půjčky u bankéřů písemně zaručí, a budou za Ukrajinu splácet také úroky z půjčky. Bankéři tak nenesou žádné riziko, a 18 miliard EUR Ukrajině rádi půjčí, a protože se těší na mastné úroky i z českých a slovenských kapes, a mají také jistotu, že v případě nutnosti, když jim Ukrajina dluh nesplatí, zabaví také české (slovenské) lesy, elektrárny, nemocnice a další zbylý státní majetek, a prodají ho v dražbě. Pro bankéře je to skvělý obchod, pro Čechy a Slováky katastrofa!“
  https://www.pokec24.cz/blog/ceska-i-slovenska-vlada-se-zarucily-za-dluhy-ukrajiny-u-bankeru-co-z-toho-plyne/

  Khazarian Mafia cz titulky
  https://odysee.com/@fejin75:1/Khazarian-Mafia:6c

 4. Jedině v Izraeli neklesá porodnost. Čím se tam očkovalo proti koronaviru? Další „konspirační teorie“ se stane realitou?
  https://cz24.news/jedine-v-izraeli-neklesa-porodnost-cim-se-tam-ockovalo-proti-koronaviru-dalsi-konspiracni-teorie-se-stane-realitou/

 5. svatoslav butora

  Keď zdochne celý systém tzv.EU a keď zdochne systém, ktorý riadia Ovládatelia vlády USA a im podriadené servilné prihlúple „vlády“, tak potom ožijú aj prírodné systémy Zeme aj Svet Ľudí, ktorý nebude týraný Svetovládnymi Idiotmi a Sluhom Smrtihlava. S gangami týchto zločincov sa nesmie diskutovať o ničom. Musia byť spálení na prach a zabudnutí. Je to systém nepriateľský životu a celej Zemi. Po r.1989 sa na Zemi pod vplyvom Ovládateľov z pekla nediskutuje iba o Smrti.

 6. Prečo tu púšťate skúšobné balóniky vo forme neuveriteľných správ a nevyzvete na organizovaný odpor? Na ktorej strane vlastne ste?

 7. Zdravím. Prosím redakciu o opravu preklepu v odstavci „Kednoduchá zmena spôsobu, akým krajiny so strednými príjmami využívajú pôdu, ako sú lesy a ekosystémy, na výrobu potravín, môže do roku 2030 znížiť agropotravinárske emisie o tretinu.““. (KKKKednoduchá) Ďakujem

 8. Miroslav Čižmár

  Podľa preklepu vieme, že to nepísala umelá inteligencia. Preklepávať je ľudské.

 9. Niečo pre eurohujerov, tupé slniečka, ktoré si nevedia predstaviť život mimo EU! Ďalšia čerešnička na likvidáciu súkromného vlastníctva a zbedačenie : https://echo24.cz/a/Hc5Hc/nove-uhlikove-dane-nafta-benzin-hodne-zdrazi-eu-dan-plaby-domacnosti !
  Len zlodeji, politickí kriminálnici, eurofondoví príživníci a mlaď čo vidí v eu len cestovanie, študovanie a pracovanie pre cudzích nepojdu proti eu prichádzajúcej diktatúre ! Koľkože máme takých politických prisluhovačov v parlamente z oboch strán? A to aj tých, čo sa nazývajú narodniarmi???

 10. Němečtí zákonodárci prosazují, aby NATO použilo protiraketové systémy k sestřelování Ruských raket a bezpilotních letounů útočících na Ukrajinskou energetickou infrastrukturu a vojenská zařízení z území sousedního Polska a Rumunska.

  https://aktax.cz/nemecko-chce-aby-nato-sestrelovalo-ruske-rakety-a-drony-vznasejici-se-nad-ukrajinou/

 11. Dvě třetiny příjemců podpory v nezaměstnanosti v Německu jsou migranti

  https://aktax.cz/dve-tretiny-prijemcu-podpory-v-nezamestnanosti-v-nemecku-jsou-migranti/

 12. V svetovej banke dominujú Spojené štáty.
  Krajiny BRICS, teda Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika, si banku založili v roku 2014.
  Rozvojová banka krajín BRICS – jej cieľom je podporovať finančný systém, ktorý bude viac multipolárny. Svetová banka neovláda celý svet a ak tvrdia že klíma sa otepľuje od všetkého toho jedla, ktoré ľudia pestujú a konzumujú nech začnú od seba tí čo to chcú a naložia si na tanier umelé hovädzie mäsko, prípadne iné proteíny. Svetová banka má už iba zrejme názov svetová, nemôže mať dosah na celý svet.

  • Israismael

   Všade klamstvá. všade pracujú zmetkovia a temné duše ..Je jedno či je to vo vládach západu ale aj východu ,či je to v Amerike(tam je tých zmetkov temna najviac) ..Všade samé výkaly a neľudské hyeny…. v každom štáte sa nájdu. A tiež je jedno či je to v koaliciach či v opozícii ,či v korporaciach a či vo finančných domoch ,či v spoločnostiach,či v =a.s =a či= s.r.o= ..Aj na internete sama špinavost a lúpeže ,samé klamstvá na ľuďoch ..Kúpiš vysávač dostaneš hračku ,kúpiš z internetu niečo čo na obrázku vyzerá fajn ,ale dostaneš to domov ako brak- nepoužiteľné ..olupia ťa o 30 ,o 40 euro za hračku a za naničhodný výrobok v cene 5€ ..ale keďže sa da človek oklamať ,za nič zaplatí 40€ ..atď atď.,…X krát vravím manželke nekupuj to alebo ono z internetu ,lebo už x krát ťa oklamali..Ale nie ..to darmo vraví človek..Proste temno sa tiahne všade a vo všetkom… a ako ľudia mu nemáme podľahnúť v úkladoch ,aby nezvíťazilo nad svetom a nad ľudstvom,hlavne aby nechytili ľudí do pasce digitálneho sveta
   a AI ..aby sme tie temné potvory umlčali a aby nemali šancu rozpútať ani tretiu svetovú vojnu ..Netreba sa dať nachytať spratkami ..Sú všade a na každom kroku a naša Zem je nimi prekročená a premnožena…

 13. K téme:

  Bez najmenších pochybností, faktom zostáva, že voda je oveľa mocnejší skleníkový plyn a v našej atmosfére je jej 20x viac, približne 1 % atmosféry, zatiaľ čo CO2 tvorí len necelých 0,04 %.

  Z CO2 – Globalista vytvára akýsi jedovatý plyn, ale pravda je taká, že je to životodarný plyn. My ho vydychujeme a rastliny ho vdychujú a to sme si my nevymysleli.

  Teplota Zeme hyperbolicky stúpa a klesá už milióny rokov. Ak existujú extrémy, nemá to nič spoločné s CO2 v atmosfére, nie je to trvalé a nespôsobujeme to my – ľudia.

  P.S:1 – Agenda – globálne otepľovanie (a celý Green deal) – je mega-priemysel, ktorý pre svetovú elitu vytvára obrovské sumy peňazí a hlavne satan-varianty, ako a čím skôr zotročiť ľudí do rôznych tých uhlíkovo-digitálnych a iných okov.

  P.S: 2 – A čo sa týka núteného obmedzovania Svetovou bankou – globálneho poľnohospodárstva, tak si myslím, že sa Elitári SB, ani nemusia veľmi namáhať, pretože napr. Ind premieňa svoju ornú pôdu na výrobu obrovských stá-hektárových solárných elektrární (viď odkaz č. 1) a týmto smerom „progreduje“ i USA..

  https://fungate.cz/nejvetsi-solarni-elektrarna-na-svete/

  (Pozn: pred niekoľkými dňami bol uverejnený článok i FOTO, ako silný uragán s veľkými krúpami v štáte Tenesse zničil globalistom celé toto obrovské „solárko“..

  P.S:3 – A Slovák si zas veľmi rád zabetónuje svoju ornú pôdu za účelom napr. výstavby ďalšej elektro-automobilky Volvo pri Košiciach – Valaliky, pričom priamo pre Volvo „padne“ 280 ha pôdy, pre subdodávateľov ďalších 300 ha pôdy, nehovoriac o potrebe výstavby nových bytov a ďalšej infraštruktúry pre – v t.č. ešte neviem, či slovenských, ev. ázijských, alebo ukrajinských importovaných otrokov ..
  Už vôbec nehovoriac o ďalšej „významnej“ čínskej investícií na juho-slovenskej úrodnej pôde a to – baterkáreň pre elektro-autíčka.

  O eko-následkoch ex-post na Životnom prostredí – nehovoriac..

  https://www.kosice.sk/clanok/prichod-volva-do-kosic-sa-dostava-do-dalsej-fazy-stat-zacal-s-vystavbou-priemyselneho-parku-pre-novu-automobilku

  Tak „múdro“ si tu na tejto našej Zemičke – nažívame..

 14. „Your comment is awaiting moderation“..

  P.S: Robot-systém poslal zas (?) môj koment do čakárne..

Pridajte komentár

*