Recept na medové zábaly: Liečia silný kašeľ a odhlieňujú už za 1 noc


Print Friendly, PDF & Email

medovy-zabal

Tento úžasný a čisto prírodný recept sa používa hlavne na liečbu bežného prechladnutia, kašľa a pri nadmernej tvorbe hlienov v dýchacích cestách.

Ako podporná liečba na zmiernenie nepríjemných prejavov sa však môže aplikovať aj pri iných vážnejších ochoreniach dýchacieho ústrojenstva – hrdla, priedušiek či pľúc.

Vďaka svojej vysokej biologickej aktivite med dokáže odstraňovať hlieny, ktoré zvyčajne sprevádzajú silné záchvaty kašľu.

Medové zábaly sú natoľko účinné, že neraz dokážu eliminovať alebo výrazne zmierniť silný kašeľ už v priebehu prvej noci.

Najlepšou vecou na nich je to, že aj keď sú odporúčané hlavne pre deti, pokojne ich môžu používať aj dospelí.

Ingrediencie

Na výrobu zábalu budete potrebovať nasledovné veci:

 • med (najlepšie priamo od medára surový, tepelne nespracovaný)
 • múku
 • rastlinný olej
 • gázu alebo kúsok vaty
 • vreckovku
 • lepiacu pásku (najlepšie lekársku z lekárne)

Príprava a použitie

1. Na začiatok zmiešajte múku s trochou medu, aby ste získali zmes, ktorá sa vám nebude lepiť na prsty.

2. Pridajte do toho trochu rastlinného oleja a znova to dobre premiešajte.

3. Natrite zmes na gázu alebo vatu a priložte ju na hruď.

4. Gázu prekryte poskladanou vreckovkou a na pokožku ju pripevnite lepiacou páskou.

5. Na vrch tela ešte môžete obliecť tielko, ktoré to o niečo viac pridrží a zabráni, aby si to dieťa v noci nestrhlo. Na to napokon oblečte klasické pyžamo.

Zbohom vysoký krvný tlak

Nezabudnite, že zábal by sa mal priložiť na hrudník nie do oblasti srdca, ale o niečo vyššie tam, kde sa nachádzajú priedušky.

Kedy aplikovať zábal čo od neho očakávať

Ak zábal dávate dieťaťu, najlepší čas na jeho aplikáciu je tesne pred spaním. Na hrudi by ste ho potom mali nechať pôsobiť 2 až 3 hodiny.

Na druhej strane, v prípade dospelých sa môže zábal nechať prilepený aj celú noc. Ak chcete ešte zosilniť jeho účinok, pridajte do zmesi trocha horčice.

Môže sa tiež stať, že sa vy alebo dieťa sa budete v noci o niečo viac potiť.

Tento recept dokáže priam malé zázraky a to hlavne vďaka svojim protizápalových a zahrievacím vlastnostiam.

Na jeho výsledok nebudete musieť dlho čakať. Už po prvom použití prinesie výraznú úľavu. Aby fungoval najlepšie, je nutné ho zopakovať niekoľko dní po sebe.

Ak sa vám nebodaj podarí vystihnúť moment, keď sa ochorenie ešte len rozvíja, jeho sila a komplikácie možno nakoniec ani naplno neprepuknú.

U koho zábal použiť a u koho nie

Tieto medové zábaly sa používajú hlavne pre liečbu kašľa a pri tvorbe nadmerných hlienov. Čo sa týka vekového limitu, mali by sa aplikovať len u detí starších ako 6 mesiace.

Zábal nedávajte vtedy, ak má dieťa na koži nejaké kožné ochorenie alebo iné kožné poranenie.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Eva Holubova

  Moc děkuji za takovou poradenskou činnost, je to vynikající, k lékaři jsem moc nechodila,ta vaše pomoc je k nezaplacení, ale nyní mám vážný zdravotní problém
  a hledám na vašich stránkách lék na“zánět sedacího nervu tak nevím zda to někde u vás najdu. Moc vám děkuji za takovou činnost, která pomůže moc lidem a nemáte při tom nastavenou ruku, že bych vám musela zaplatit. Díky Eva

 2. štefan gazdag

  Všetko čo je prírodne nie je škodlive.Príroda všetky defekty lieči bez vedľajšich účinkov,iba ľudia sú samodeštruktívni,preto sa zamyslíme nad sebou.

Pridajte komentár

*