Psychiatria lieči traumy kvôli zisku


Print Friendly, PDF & Email

Zatiaľ čo sa Američania spamätávali z útokov v septembri 2001, niektoré skupiny sa usilovne zameriavali na propagáciu myšlienky, že „život mnohých sa nikdy nevráti k normálu.“ Psychiatrická lobby neustále praktizuje agresívny marketing s duševnou traumou a to za účelom profitu, snažiac sa získať miliardy z liečby duševných kríz, tvrdí medzinárodná občianská komisia pre ľudské práva.

Verejnosti bol propagovaný prieskum poukazujúci na to, že až 71% Američanov bolo útokmi deprimovaných. Avšak, ako sa zistilo neskôr, tento prieskum bol vyprodukovaný už počas následujúcich dvoch až šiestich dňí po útokoch a teda v čase, keď Američania boli ešte v stave šoku, nalepení na televíziu a trpeli úplne normálnou reakciou na hroznú tragédiu. Kto teda potreboval tento, tak závratne rýchly prieskum, ktorého závery boli samozrejme deprimujúce?

Tento zmanipulovaný prieskum mal dopomôcť k zmene zákona o duševnom zdraví, podľa ktorého sa psychiatrické lobby domáhali uvoľnenia 3 miliárd dolárov na poradenstvá a psychoterapie.

Pri krachujúcej ekonomike, padajúcich akciových trhoch je takýto nápad, zaťažiť ekonomiku uvoľnením miliárd dolárov, viac než podozrivý, ako je aj podozrivý samotný prieskum, hovorí Jane Eastgate, prezidentka komisie. Eastgate ďalej zdôrazňuje, že ponúkané terapie, ktoré sú zväčša založené na predpisovaní toxických antidepresív, sú pri podobných traumatických zážitkoch málo účinné a v mnohých prípadoch škodlivé a nebezpečné, keďže ide o návykové antidepresíva s nedoziernymi vedľajšími účinkami.

Aj Richard Gist, psychológ pracujúci pre požiarnú ochranu v Kansase upozorňuje na fakt, že súčasní psychológovia a psychiatri podceňujú tradičné a osvedčené terapeutické techniky u traumatizovaných klientov, akými sú rozhovor, rozhovor so známymi a priateľmi, s kňazmi, s rodinou, s kolegami a podobne. Častokrát to, čo človek potrebuje je poriadne sa vyplakať a vyrozprávať sa pri šálke kávy. Často stačí dobre známa takzvaná „bútľavá vŕba“. Táto bútľavá vŕba ale nesmie byť odetá do bielych plášťov doktorov a nesmie byť ukrytá v lesknúcich sa toxických tabletkách!

Profesorka Yvonne McEian z univerzity Fifa v Škótsku prehlásila, že pacienti, ktorí po duševnej traume navštevujú psychológov a psychiatrov zvyčajne trpia 3 krát dlhšie, ako ostatní pacienti.

Jane Eastgate poukazuje na to, že dávkovať ľudí chemickými návykovými liekmi je veľmi lukratívne. Medzinárodný predaj antidepresív vzrástol v rokoch 1999-2001 o 19% s obratom 13 miliárd dolárov. Po útokoch v 2001 sa predpísané antidepresíva vyšplhali o 25% vyššie a to len v samotnom New Yorku.

Zbohom vysoký krvný tlak

Poznámka Kampane za pravdu v medicíne 

Psychiatrické lobby si nikdy nenechajú újsť príležitosť využiť akúkoľvek tragickú situáciu vo svoj ekonomický prospech – hlavne distribúciou drahých toxických liekov a málo účinných poradenských služieb.

(Kampani za pravdu v medicíne často píšu nespokojní čitatelia, sťažujúci sa hlavne na psychológov a psychiatrov, ktorí na pacienta nikdy nemajú čas a závratne rýchlo len predpíšu toxické lieky s vedľajšími účinkami a nestarajú sa o nič iné. Samozrejme, česť výnimkám!)

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Niet pochýb, že pri každej tragédii je často potrebná odborná pomoc psychológov. Ide však o princíp súčasnej psychológie a psychiatrie a vlastne o to, ako agresívne sa tieto dve profesie snažia získavať svoj podiel na trhu – hlavne propagáciou toxických a málo účinných liekov.

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*