Prečo vzniká prekyslenie tela, ktoré choroby vyvoláva a ako ho napraviť


Print Friendly, PDF & Email

ako-odstranit-prekyslenie-tela

Organizmus každého človeka je optimálne naprogramovaný na približne 130 rokov života, podľa toho, ako sa o svoje zdravie staráme.

To, či zostarneme zdraví alebo ochorieme a zomrieme predčasne, závisí od mnohých faktorov.

Prečo vzniká nerovnováha vnútorného pH prostredia

Konzumácia množstva potravín bohatých na bielkoviny stimuluje tvorbu kyselinového odpadu, ktorý je vedľajším produktom bunkového metabolizmu.

Počas vstrebávania týchto potravín sa vytvárajú jedovaté kyseliny (kyselina sírová a fosforečná).

Stres, emocionálne napätie, nesprávna výživa, nízka fyzická aktivita, nikotín, alkohol, chemické liečivá a znečistenie životného prostredia neumožňujú telu kyslý odpad úplne odstrániť.

Kyslý odpad sa hromadí, čo spôsobuje okyslenie vnútorných tekutín (krv, extracelulárna tekutina, lymfa) a dochádza k narušeniu rovnováhy medzi kyselinami a zásadami v tele.

Rovnováha medzi kyselinami a zásadami je tvorená špecifickým podielom koncentrácií vodíkových (H+) a hydroxylových (OH-) iónov v telových tekutinách. Normálny metabolizmus prebieha vtedy, keď je medzi týmito dvoma elementmi rovnováha.

Narušená rovnováha spôsobuje metabolické poruchy, má vplyv na schopnosť hemoglobínu prenášať kyslík do tkanív a mení aktivitu organických látok a chemických procesov v tele.

Kyslosť alebo zásaditosť je určená indikátorom pH. Ten ukazuje na množstvo kyselín v akejkoľvek látke, ktorá obsahuje vodu. Hodnoty pH sa môžu líšiť od 0 do 14.

6 stupňov prekyslenia

Dr. M. Worlitschek nasledujúce stupne prekyslenia podľa ich závažnosti:

 1. optimálna rovnováha medzi kyselinami a zásadami
 2. latentná acidóza – skryté prekyslenie. Krv má ešte dobré hodnoty pH, ale v splodinách ostatných orgánov už prevažuje kyselinový odpad. Pacient v takomto štádiu sa necíti vyslovene chorý, pozoruje však isté príznaky ako únavu, zápchu, bolesti žalúdka.
 3. akútna acidóza – prechodné prekyslenie. Väčšinou ide o prejav infekčného ochorenia. Infekcia totiž núti telo na také protiopatrenia ako je horúčka, zápcha, zápaly, zvýšené vylučovanie moču.
 4. chronická acidóza – chronické prekyslenie. Táto forma sa prejavuje často až drastickým klinickým obrazom choroby, neraz pripisovanej „neznámym príčinám“ ( napríklad pri reume).
 5. lokálna acidóza – miestne prekyslenie. Nastáva porucha prekrvenia dôsledkom vysokej zrážanlivosť krvi a artériosklerózy, alebo môže dôjsť k nedostatku kyslíka spôsobenom klesajúcou tekutosťou krvi. V najhoršom prípade sa cieva tak upchá, že tkanivo sa udusí a odumiera
 6. kyselinová smrť – má mnoho podôb, napr. zlyhanie obličiek, smrteľný infarkt, rakovina, alebo diabetická kóma.

Ktoré choroby vyvoláva okysľovanie tela

Zdravé bunky v našom tele majú alkalický charakter.

Je vedecky dokázané, že telo má prebytok kyselín vo všetkých prípadoch ochorení. Pokračujúce a rastúce okyslenie tela spôsobuje obehové ochorenia a vytvára dobré podmienky pre rozvoj rôznych „neduhov“ a bolestí.

Najčastejším dôvodom týchto bolestí je nahromadenie kyselín v týchto častiach tela.

Keď sa vnútorné prostredie stáva kyslejším, mäkké erytrocyty (červené krvinky) stuhnú a tvrdnú. Je pre ne problém dostať sa do vlasovo tenučkých kapilár za účelom prenosu výživných látok a odstránenia odpadu.

Takýmto spôsobom kyslé prostredie zhusťuje krv, čo je jedným z dôvodov hypertenzie.

Vyššie hromadenie kyslého odpadu v blízkosti akéhokoľvek orgánu spôsobuje obehovú nerovnováhu a bráni zásobovaniu tela životne dôležitými látkami.

Funkcia orgánov klesá a začínajú sa rozvíjať choroby.

Ak sa kyslý odpad hromadí v blízkosti pankreasu, ovplyvní sa produkcia inzulínu a takéto podmienky môžu viesť k rozvoju cukrovky.

Hromadenie kryštálov kyseliny močovej v chrupavkách kostných kĺbov spôsobuje dnu.

Ako napraviť prekysľovanie tela?

Na zastavenie prekysľovania tela je potrebné vykonať tieto kroky:

1. Zmena stravovacích návykoch

Prijímať viac zásaditých potravín (zeleninu, ovocie, čerstvé ovocné šťavy). Zásaditých potravín je prirodzene menej ako kyslých.

Konzumovanie iba zásaditých potravín je pomerne náročné, pripravovať rôzne pokrmy z obmedzeného výberu produktov si vyžaduje určitú kreativitu.

K najdostupnejším potravinám s prevahou kyselín patria: ančovičky, arašidy, avokádo, bôčik, biele víno, čokoláda, ementál ( 45% tukov v sušine ), husacina, jahňacina, párky, salámy, pečeň, kandizované ovocie, kapor, kečup, klobása, kokosový tuk, koňak, zákusky, sardinky, atď.

Najdostupnejšie zásadité a neutrálne potraviny sú: ananás, baklažán, banány, brokolica, camembert (30% v sušine), cesnak, cibuľa, citróny, cmar, čerešne, hrášok, hrušky, jahody, jogurt, kaleráb, kapusta (biela, červená, kyslá), jablká, minerálka (bez oxidu uhličitého), petržlen, pór, ružičkový kel, rajčiaky, šípky, špargľa, špenát, uhorky, treska škvrnitá, vodový melón, zemiaky.

2. Relaxácia

Ide o ďalší spôsob zvýšenia zásaditosti nášho tela.

Problémom však často býva, že ľudia, ktorých telo je prekyslené, sa len ťažko dokážu uvoľniť.

Z dôvodu nadbytku kyseliny majú nadobličky zvyčajne vyčerpané. Sú preto často podráždení a ich nálada sa dokáže rýchlo meniť.

Zdá sa, že títo ľudia si nedokážu udržať stabilný duševný stav, pretože ich telá si neustále vyžadujú nové dávky kyselín.

3. Zvýšený príjem čistej vody

Výborným a jednoduchým liekom je pravidelné a dostatočné pitie vody. Voda je rozpúšťadlo, ktoré čistí naše bunky, odstraňuje odpad a hydratuje pokožku.

Voda spracovaná telom je hlavnou zložkou extracelulárnej tekutiny. Naše orgány sa „ kúpu“ v tejto kvapaline, ktorá prenáša výživné látky do buniek.

Na spiatočnej ceste sa zasa prepravujú nestrávené splodiny látkovej premeny a oxid uhličitý s vodou v lymfe a v krvi. Tie putujú k vylučovacím orgánom obličkám, pľúcam a pokožke, kde telo zasa opúšťajú vo forme moču, vydychovaného vzduchu a potu.

Tento proces látkovej výmeny je často narušený nedostatočným pitím vody.

Naše bunky sú „vyschnuté “, čo následne ovplyvňuje telesné funkcie, chemické procesy, aj odstraňovanie kyslého odpadu.

4. Čaje a doplnky stravy

Starodávnym osvedčeným nápojom na očistenie od kyseliny sú čaje ako lucernový (špeciálna odroda lucerny siatej), prasličkový alebo indiánsky čaj (lapacho).

Za zmienku stoja aj čerstvé výhonky z lucerny Medicago Sativa, výťažok zo zeleného jačmeňa a obilné klíčky.

Zdroj: T. Leucevičius, M. Baliga – Zdravie na dosah ruky, Kurt Tepperwein – Omladzujúce odkyslenie

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Soucasne Kyneziologicke testy V Italii nam sdeluji, ze jsme naprogramovani zit do 280 let. ????????????????

 2. O com tocite,ved u 2 z troch bol pred nizsia hodnota LDL!!!

 3. Dovolil som si zasiahnuť do článku od Badateľ.net kvôli doplneniu potravín s najväčšou hrozbou prekyslenia organizmu a doplniť všetkým čísla kyslosti v percentách.

  Uvedené Vami potraviny s kyslou povahou:
  Ančovičky – 36%
  avokado – 15%
  pravá horká čokolada – len 4% kyslosti a ma liečivé účinky 41%. Nie je to veľa ale dosť oproti iným potravinám,ktoré výslovne len škodia a vôbec nič nás neliečia a jedlo ma vyzerať ako liek a nie ako jed!
  študenská pečať – 40%
  parky – 16%
  pečeň – 62%
  zákusky priemerne – 21%
  biele víno – 35%

  Mnou doplnené potraviny a niektoré sú zvlášť so špičkovou kyslosťou:
  rafinovaný cukor a jeho produkty – 69%
  včelí med – 21%
  jedla z bielej múky – 28% pre porovnanie jedla zo špaldovej múky 10%
  Ocot klasika – 97%
  Rafinovaný cukor a jeho produkty – 69%

  Cukor a jeho výrobky najviac ohrozujú a devastujú zdravie ľuďom na tejto planéte.
  Namiesto klasického octu dá sa použiť ocot jablčný s kyslosťou ďaleko nižšou kyslosťou 20% a najlepšie je ocot nahradiť citrónovou šťavou a rafinovaný cukor nahradiť neškodným sladidlom stevia.

  Pre porovnanie napr. kurkuma škodí priemerne iba 2,6%,ale lieči až astronomických 96% a preto ňou je možné vyliečiť podľa správneho postupu každú rakovinu,ale nie takú pri ktorej už človek zomiera.
  Podobných potravín ako je kurkuma jestvuje množstvo,len ľudia si vyberajú potraviny,ktoré neliečia,ale len škodia a preto 40 roční majú už niekoľko chronických chorôb.

 4. Ešte som chcel doplniť dôležitosť pri odkyslení.

  Pitie tvrdých vôd prekysľuje celý organizmus.

  Pitie mäkkých vôd upravenou napr.reverznou osmózou,alebo destilovanou vodou práve odkysľuje celý organizmus tým,že zo všetkých tkaní odstráni všetky mŕtve anorganické nánosy,ktoré obmedzujú bunkám výživu a kyslík.

 5. Najzasaditejsia potravina na svete je Ganoderma Lucidum (huba Reishi) pouzivam znacku ktora je v tom top maju certifikaty kvality ako Gmp, kosher a co je najlepsie vyrabaju kavu ktora je vdaka zmiesaniu s tou hubou zasadita a aj caj … Takze mam.

 6. Reishi je najúčinnejšia ako tinktúra, nie ako prášok alebo v káve a certifikát sa da
  kúpiť. Koľko % Reishi obsahuje ta káva 1-2%.Vlastná skúsenosť,ale aj výroba.

Pridajte komentár

*