Dajte zbohom vráskam pod očami s týmto krémom, ktorý si vyrobíte za pár sekúnd


Print Friendly, PDF & Email

Dajte zbohom vráskam pod očami s týmto krémom, ktorý si vyrobíte za pár sekúnd

Nikdy som sa nad vráskami nezamýšľala, až kým sa mi jedného dňa neobjavili na tvári. Nemyslela som si však, že prídu tak skoro.

Teraz, keď sa na seba každé ráno pozerám, nemôžem sa s nimi zmieriť. Hľadám preto prírodné spôsoby, ako by moja pleť vyzerala opäť dokonale a zdravo.

Nechcem míňať svoje peniaze na výrobky proti vráskam, ktoré sú bežne dostupné v našich obchodoch.

Pred časom mi moja kamarátka odporučila domáci krém proti vráskam, ktorý už dlho používa jej mama. A musím povedať, že na svoj vek vyzerá veľmi dobre.

To bol dôvod, prečo som sa rozhodla, že ho vyskúšam aj ja. Neľutujem to. Už po pár dňoch vyzerá moja pleť lepšie. Konečne som našla ten správny prírodný prostriedok na odstránenie vrások.

Keďže som s ním nesmierne spokojná, rada by som vám prezradila recept na túto prírodnú masku na tvár. Verím, že vám pomôže rovnako, ako pomáha mne.

Najskôr by som sa však chcela venovať téme, prečo vrásky vôbec vznikajú.

Čo spôsobuje vrásky

V priebehu starnutia naša koža prechádza 3 etapami:

1. Kožné bunky sa delia oveľa pomalšie, čím sa naša pokožka stenčuje.

2. Najhlbšia vrstva pokožky sa uvoľňuje, čo ovplyvňuje každú ďalšiu vrstvu.

3. Potné a mazové žľazy v pokožke sa stenčujú, čím je pokožka menej chránená.

K procesu predčasného starnutia môže dochádzať v dôsledku dlhšieho pobytu na priamom slnku. UV slnečné žiarenie poškodzuje náš kolagén.

Telo tak obnovuje kolagénové vlákna a vypúšťa voľné radikály, ktoré poškodzujú naše bunky.

To je dôvod, prečo by sme mali vždy používať opaľovací krém a konzumovať potraviny, ktoré sú bohaté na antioxidanty. Zabezpečíme si tak mladistvý vzhľad tak dlho, ako je to možné.

Ďalšou príčinou vzniku predčasných vrások sú toxické látky z prostredia, ktorému sme denne vystavení.

Ide predovšetkým o cigaretový dym. Najlepšie, čo môžete urobiť pre vašu pleť, je odvyknúť si od fajčenia, ak ste fajčiar.

Stop Candida

Ak nefajčíte, vyhýbajte sa zafajčeným priestorom. Dbajte o čistotu vášho domova, pravidelne cvičte a jedzte zdravú stravu.

Ako sa zbavíte vrások

Ak sa chcete zbaviť vrások, v prvom rade by ste mali odstrániť svoje nesprávne návyky, ktoré ich spôsobujú.

Takýmto spôsobom si obnovíte tvorbu mazových žliaz v pokožke a podporíte tvorbu zdravých kožných buniek s antioxidantmi.

Ak je vaša pokožka pod očami opuchnutá a poškodená, dodajte jej dostatok vlahy a prírodné prísady s protizápalovým účinkom.

Domáci krém proti vráskam, ktorý som vám v úvode spomínala, obsahuje práve takéto 3 ingrediencie: vitamín E, esenciálny olej z tymiánu a kokosový olej.

Vitamín E je fantastický antioxidant, ktorý vám dokáže pomôcť v boji proti voľným radikálom, ktoré pokožku neustále poškodzujú.

Panenský kokosový olej hydratuje vašu pleť (a vlasy!) a má protizápalové účinky.

Esenciálny olej z tymiánu je antioxidant, ktorý má protizápalové vlastnosti a používa sa na spevnenie pokožky pre všetky vekové kategórie.

Recept na prírodný krém proti vráskam

Ingrediencie:

  • 2 tablety vitamínu E (ktorý vytlačíte z kapsúl)
  • 2 kvapky esenciálneho oleja z tymiánu
  • 1 lyžička kokosového oleja

Postup

Zmiešajte všetky tri ingrediencie dokopy a vmasírujte túto zmes na miesta pod očami. Dajte však pozor, aby ste sa vyhli kontaktu s očami.

Nadmerné množstvo krému zotrite z tváre papierovým obrúskom. Tento krém si aplikujte 1 až 2 hodiny pred spaním každý deň.

Upozornenie

Esenciálne oleje sú vysoko koncentrované a silné, a preto je dôležité, aby ste si vždy prečítali údaje o bezpečnosti, ktoré sú uvedené na obale.

Udržujte ich mimo dosahu detí, starších ľudí a domácich zvierat.

Sú určené len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu so sliznicou a očami. Ak došlo ku kontaktu oleja s očami, vypláchnite si ich s rastlinným olejom (napríklad s olivovým olejom) a nie s vodou.

Niektoré oleje môžu podráždiť pokožku u ľudí, ktorí sú príliš citliví.

Odporúčame vám urobiť si kožný test pred tým, ako si aplikujete esenciálny olej na pokožku.

Nakvapkajte si kvapku oleja na zadnú časť zápästia a nechajte ju pôsobiť hodinu a viac. Ak dôjde k podráždeniu alebo začervenaniu pokožky, umyte si ju olivovým olejom a následne studenou vodou.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: theheartysoul.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*