Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

O tomto musíte vedieť: Úrady práve schválili zemiaky, čo potláčajú ľudské gény


Print Friendly, PDF & Email

O tomto musíte vedieť: Úrady práve schválili zemiaky, čo potláčajú ľudské gény

Ministerstvo poľnohospodárstva USA práve schválilo dve geneticky upravené odrody zemiakov, vytvorené s použitím dvojreťazovej RNA.

Koncom minulého týždňa schválilo americké Ministerstvo poľnohospodárstva dva nové kmene geneticky upravených zemiakov.

Tieto zemiaky vytvorené spoločnosťou J. R. Simplot boli navrhnuté tak, aby odolali zemiakovej plesni. Ide o rastlinné ochorenie, ktoré je známe vďaka tomu, že v 19. storočí v Írsku spôsobilo zemiakový hladomor.

Zemiaková pleseň však dodnes predstavuje veľký problém pre poľnohospodárov po celom svete a aj to bol dôvod, prečo boli navrhnuté tieto geneticky upravené zemiaky.

Spoločnosť Simplot uvádza, že ich GM zemiaky sú menej náchylné na pomliaždenie, obsahujú menej čiernych škvŕn a majú predĺženú schopnosť uskladňovania, aj keď tieto vyjadrenia neboli vedecky potvrdené.

Predtým, ako budú tieto zemiaky uvedené na trh, musí ich preskúmať americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA), a tiež schváliť americká Agentúra pre ochranu životného prostredia (EPA).

Podľa odhadov budú tieto procesy ukončené v januári 2017 a GM zemiaky na trh oficiálne vstúpia na jar v roku 2017.

Aké nebezpečenstvo prinášajú nové GM zemiaky

Hoci sa pri GM plodinách často využíva genetické transformácia rekombinantnej DNA a podobné technológie, tieto zemiaky predstavujú prvý rastlinný produkt vytvorený s použitím novej technológie, ktorá predstihuje experimentálnu fázu.

Táto technológia, ktorá je známa ako dvojreťazová RNA, reprogramuje a potláča gény organizmu. V podstate sa malá molekula RNA vloží do zemiakových buniek, ktorá reprogramuje a potlačí gény v určitých dráhach.

No vedci po celom svete sú si vedomí, že tieto „skrížené“ molekuly RNA sa môžu zachytiť v ľudskej DNA, čím reprogramujú a potlačia gény u ľudí, ktorí konzumujú tieto GM zemiaky.

Potvrdili to aj iné štúdie, ako je napríklad štúdia z roku 2012, ktorá odhalila, že dvojreťazová RNA sa môže prenášať z rastlín na človeka a živočíchy prostredníctvom jedla.

Okrem toho môže dvojreťazová RNA potlačiť gény iných organizmov, ktoré by prišli do kontaktu s GM zemiakmi, ako sú včely.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Štúdia z roku 2013 odhalila, že dvojreťazová RNA zmenila vyjadrenie viac ako 1400 génov u včiel a na 10 % zmenila celý ich genóm (súbor chromozómov, v ktorom sú lokalizované dedičné vlohy).

K zmenám vyjadrenia génov došlo v čase, keď boli včely vystavené jednej ihle s obsahom dvojreťazovej RNA.

Postihnuté gény sa zapojili do dôležitých vývojových a metabolických procesov spojených s RNA a prenosom, ako sú hormonálny metabolizmus, imunita a schopnosť reagovať na vonkajšie podnety a stres.

Čo ďalej zistili vedci

Iní vedci a dotknutí občania si tiež všimli, že dvojreťazová RNA nachádzajúca sa v zemiakoch postihla niekoľko zložitých dráh, najmä tie, ktoré spôsobujú odolnosť voči nákaze a iné.

To znamená, že tieto modifikácie by mohli na seba vzájomne pôsobiť a spôsobovať nové prekvapujúce vedľajšie účinky.

Rovnako jedna z látok potlačila dôležitú úlohu dvojreťazovej RNA pri chemickom zložení a jej absencia má negatívny vplyv na schopnosť bojovať proti škodcom.

A to je niečo, čo by bolo pre spoločnosti zaoberajúce sa predajom pesticídov oveľa viac prospešné ako pre samotných spotrebiteľov.

Prečo aj napriek potenciálnemu nebezpečenstvu a takému veľkému počtu neobjasnených skutočností dostali tieto zemiaky zelenú?

Odborníci z Ministerstva poľnohospodárstva USA a agentúry EPA vo svojom vyjadrení hovoria, že súčasná kontrolná kapacita nie je schopná vyjednávať s dvojreťazovou RNA.

Ak je to pravda, prečo boli rastliny vytvorené s použitím tejto technológie schválené?

Úprimne povedané to vyzerá tak, že je to ďalšia ukážka amerických regulačných agentúr, ktoré sa klaňajú priemyselnému poľnohospodárstvu, a nútia tých, ktorí nevedomky konzumujú GM zemiaky, aby sa stali pokusnými morčatami v tomto nezákonnom a neregulovanom experimente.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: deprogramyourself.org

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. eva zatkovská

    K zmenám vyjadrenia génov došlo v čase, keď boli včely vystavené jednej ihle s obsahom dvojreťazovej RNA….??? čo to prosím znamená? pichali do nich? ako boli vystavené ihle?

  2. Ani som to nedokazala docitat. Aspon keby bol preklad dobry. Kto su to dotknuti obcania? Stakeholders? To by mohli byt zainteresovani, ale ani to mi tam moc nesedi. To s tou ihlou bude asi tiez suvisiet so „skvelym“ prekladom.

  3. Tomas Moravec

    No uplne nejnovejsi technologie to neni. Uplne prvni GMO plodina na trhu -rajcata FLAVR-SAVR mela v roce 1994 stejnym zpusobem umlcen gen zpusubujici meknuti. Virus rezistentni papaja Rainbow z roku 1998 pouziva totez-umcuje jeden dulezity virovy gen. Jde v podstate u vyuziti prirozeneho obranneho mechanismu rostlin,

  4. Prosim vas, zozente si lepsieho prekladatela!

Pridajte komentár

*