Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Nová zbraň v boji proti nebezpečným nemocničným infekciám


Print Friendly, PDF & Email

Potenciálna nová zbraň v boji proti nemocničným infekciám bola objavená výskumníkmi z univerzity v Leeds. Vedci študovali vplyv negatívnych vzdušných ionizérov na infekcie spôsobované baktériami acinetobacter, čo je patogén zodpovedný za zvyšujúci sa počet niekedy až smrteľných infekcií medzi pacientmi. Ionizéry boli umiestnené na jednotke intenzívnej starostlivosti v univerzitnej nemocnici St. James’s University Hospital, ktorá, ako podobné oddelenia po celej Veľkej Británii, zaznamenala opakujúce sa problémy s infekciami spôsobenými baktériou acinetobacter.

   Počas prvých šiestich mesiacov výskumníci z aerobiologickej výskumnej skupiny zo stavebnej školy monitorovali bežnú situáciu na jednotke intenzívnej starostlivosti, odoberali vzorky z povrchov, z pacientov a zo vzduchu, čím monitorovali hladiny baktérií a zaznamenávali počet infekcií u pacientov. Počas druhého polroka ročného testu boli zapnuté ionizéry a výsledky boli naozaj pôsobivé: počet infekcií spôsobených baktériou acinetobacter sa výrazne znížil.

   Vedúci výskumník, Dr. Clive Beggs povedal: „Je to prvá epidemiologická štúdia svojho druhu o použití ionizérov v nemocničnom oddelení a prvé výsledky sú veľmi sľubné. Veríme, že negatívne vzdušné ióny odstraňujú baktérie z ovzdušia a tak zastavujú prenos infekcie. Naše testy boli zamerané len na výskyt baktérie acinetobacter, je však možné, že ionizéry mali vplyv aj na iné baktérie prenášané vzduchom. Teraz potrebujeme realizovať ďalšie výskumy a stanoviť, ako presne ióny pôsobia a aký široký by ich účinok mohol byť.“ Samotný fakt, že vďaka ionizérom došlo k zlepšeniu, je pre vedúceho konzultanta jednotky intenzívnej starostlivosti v nemocnici St.

   James’s University Hospital, Dr. Stephen Dean, dosť dobrý aj bez ďalšieho výskumu. „Chceli sme sa zapojiť do testovania, keďže infekcie sú hlavným problémom oddelení, ako je to naše, kde je mnoho pacientov už aj tak veľmi zraniteľných,“ povedal. „Výsledky sú fantastické – preto sme požiadali univerzitu, aby nám ionizéry nechala. Keďže testy boli ukončené v máji, ionizéry sme ponechali v činnosti a naďalej na oddelení sledujeme výrazné zníženie infekcií spôsobených baktériou acinetobacter.“ Dr. Kevin Kerr, vedúci klinický mikrobiológ projektu, povedal: „Infekcie spôsobené baktériou Acinetobacter sa liečia veľmi zložito, keďže ide o baktériu odolnú takmer voči všetkým antibiotikám a prevencia týchto infekcií je kľúčová. Ionizéry by sa mohli stať účinnou zbraňou voči infekciám, ktoré je možné dostať v nemocniciach.“ Výskumníci vypracovali správu pre NHS Estates, ktorá štúdiu financovala, a v novom roku vydajú publikáciu o štúdii. Vo svojej práci s negatívnymi vzdušnými iónmi pokračujú a na univerzite v Leeds vykonávajú ďalšie testy a experimenty.

Poznámka redaktorov:

   Test bol financovaný z grantu vo výške 101.000 £ od NHS Estates a realizoval ho tím vedený starším odborným asistentom, doktorom Clive Beggs a v tíme boli: Dr. Andrew Sleigh z univerzity v Leeds, Dr. Kevin Kerr, kedysi pôsobiaci na univerzite v Leeds a súčasný mikrobiologický konzultant v zdravotnom stredisku Harrogate Health Care Trust, Dr. Neil Todd, mikrobiologický konzultant v nemocnici York General Hospital a Dr. Stephen Dean, vedúci konzultant oddelenia intenzívnej starostlivosti v univerzitnej nemocnici St. James’s University Hospital.

   Agrobiologická výskumná skupina na univerzite v Leeds je vedúca skupina venujúca sa výskumu správania mikroorganizmov prenášaných vzduchom a výskumu využitia technických opatrení na kontrolu infekcie.  Skupina je súčasťou stavebníckej školy – ocenenej v nedávnom hodnotení známkou 5 – a využíva nové rozprašovacie testovacie zariadenie financované univerzitou s EPSRC. Internetová stránka skupiny je http://www.efm.leeds.ac.uk/CIVE/aerobiology

   Acinetobacter je baktéria, ktorá sa prirodzene nachádza v prostredí. Môže prežiť sušenie a dlhšiu dobu pretrvá aj v prachu a na neživých povrchoch. Pre zdravých ľudí nepredstavuje žiadnu hrozbu, keď sú však obranné reakcie tela oslabené, môže spôsobiť vážnu infekciu. Z tohto dôvodu sa stala závažným problémom v nemocniciach, a to predovšetkým na oddeleniach intenzívnej starostlivosti, kde sa nachádzajú pacienti v kritickom stave. Keďže existuje málo celoštátnych informácií o počtoch infekcií spôsobených určitými baktériami, acinetobacter je spolu s MRSA považovaný za významného pôvodcu infekcií šíriacich sa v nemocniciach. Acinetobacter môže spôsobiť infekciu pľúc (pneumóniu), krvného obehu (septikémiu) a infekcie chirurgických rán a popálenín, ako aj infekcie močových ciest. Takéto infekcie sa liečia ťažko, keďže mnohé kmene baktérie sú odolné voči viacerým antibiotikám, pričom najodolnejšie kmene sú liečiteľné len jedným či dvomi liekmi a očakáva sa, že v blízkej dobe sa vyvinú úplne odolné kmene. Preto je potrebné venovať pozornosť prevencii.

Liečba osteoporózy

Terman M, Terman JS.

   Oddelenie psychiatrie, Kolumbijská univerzita, New York, NY, USA. Táto štúdia bola navrhnutá tak, aby vyhodnotila antidepresívny vplyv negatívnych iónov v okolitom ovzduší ako potenciálny prostriedok liečby sezónnych citových porúch. Dvadsaťpäť subjektov trpiacich zimnou depresiou sa zúčastnilo dvojito slepého kontrolovaného testu vplyvu negatívnych iónov s dvomi rozdielnymi koncentráciami iónov, a to 1 x 10(4) iónov /cm3 alebo 2,7 x 10(6) iónov /cm3 za pomoci generátora elektrických negatívnych iónov s drôtenými vysielačmi.

   Domáca liečba v dĺžke 30 minút sa konala skoro ráno počas 20 dní, potom bola prerušená. Závažnosť depresívnych symptómov (predovšetkým vrátane neurovegetatívnych symptómov alebo hypersomnie, hyperfágie a únavy) sa znížila u skupiny, ktorá dostávala liečbu vyššou koncentráciou. Hodnotenia pomocou štandardnej hodnotiacej škály depresií boli doložené klinickými výsledkami. 58% subjektov reagovalo na liečbu vyššou koncentráciou a 15% reagovalo na liečbu nižšou koncentráciou (chi 2 = 5,00, df = 1, p = 0,025), pričom bolo použité kritérium remisie vo výške 50% alebo vyššia redukcia frekvencie výskytu/ závažnosti symptómov. Nevyskytli sa žiadne vedľajšie účinky, ktoré by bolo možné pripísať liečbe a u všetkých subjektov, ktoré reagovali na liečbu, došlo po ukončení liečby k následnej recidíve.  Zdá sa, že liečba vyššou koncentráciou negatívnych iónov pôsobila na pacientov so sezónnou citovou poruchou ako antidepresívum. Táto metóda by mohla byť užitočná ako alternatívna alebo doplnková liečba svetelnej terapie a liečby liekmi.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

PMID: 9395604 [PubMed – pre MEDLINE]

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Vlado Mlynár

    Pred rokom som mal možnosť viac ako týždeň pobudnúť so svojim dieťaťom na jednom z oddelení detskej nemocnice. O stave nášho zdravotníctva som si nerobil žiadne ilúzie, ale to s čím som sa stretol ma ohromilo. Prievan, vysoká prašnosť, neustály hluk a neskutočný zverinec v podobe húb a pliesní na toaletách a v sprchách by mohli konkurovať starému výrobnému závodu. Ešte pred operáciou som v izbe nainštaloval čističku vzduchu s ionizátorom, po každom odchode personálu som vzduchom prehnal dezinfekciu a po operácií som okamžite nasadil magnetoterapiu i biolampu. Rôzno-početná delegácia lekárov na vizitách, hrdo prezentujúc svoje úspechy vždy skonštatovala: „pozrite ako sa nám to krásne hojí“ Rád som vždy pritakal – áno skvele! A v duchu som si pomyslel – len keby ste tušili prečo!

  2. Mam skusenosti s viacerymi typmi ionizatorov. Vyskusal som napr. Ionic Care Triton X6. Ten ma nevyhodu v tom, ze produkuje vela ozonu, preto som ho prestal pouzivat. Je sice pravda, ze ludsky cuch je citlivejsi v porovnani s emisnymi limitmi asi o jeden rad, ale nechcel som to riskovat. Potom som vyskusal vyrobok japonskej firmy Ion Trading. Ide o nepomerne kvalitnejsi vyrobok (kompaktne rozmery, takmer bezudrzbovy, jednoduchsia udrzba – nehrozi pretrhnutie tenkeho vlakna pri nesetrnom zaobchadzani, vobec neprodukuje ozon). Viackrat mi pomohol pri horuckovych ochoreniach vyrazne skratit dobu rekonvalescenie, znizit unavu a nevolnost, ktore boli s tym spojene. Z pozorovanych ucinkov odhadujem, ze i koncentracia generovanych negativnych ionov je vyssia ako u Triton Care. Zial nemam meraci pristroj, ktorym by som to dokazal. Taketo pristroje sa vyrabaju napr. v Rusku, USA, Japonsku, ale su velmi drahe a tym padom pre mna momentalne nedostupne (> 1000 €).
    Momentalne experimentujem s bipolarnym ionizatorom od ruskeho vyrobcu. Podla ruskych hygienickych noriem by mal vzduch obsahovat el. naboje oboch polarit vo vyvazenom pomere, teda nielen tie zaporne. Dokonca podla ruskych vyskumnikov dlhodobe pouzivanie zaporneho ionizatora moze v horizonte niekolkych rokov (5 a viac) sposobit astmu. Je pravda, ze s ucinkom vysoko ionizovaneho vzduchu obsahujuceho takmer vylucne zaporne iony na psychiku som z dlhodobeho hladiska nebol uplne spokojny. Zaporne iony prilis utlmuju, clovek aj az prilis spokojny so vsetkym, trosku sa straca motivacia. Z kratkodobeho hladiska to mozno az tak necitit, pretoze clovek si zapornym ionizatorom dorovnava miernu nerovnovahu v dosledku zlozenia vzduchu (vo vacsine prostredi kladne iony mierne prevazuju nad zapornymi). Zalezi aj na kvalite pristroja a to, kolko hodin sa clovek zdrziava v ionizovanom prostredi. Ja si vsak myslim, ze aj tie kladne iony su na nieco potrebne a telo ich potrebuje. Dalsia otazka je, ktore plyny su v ionizovanom stave biologicky aktivne. Na nu zatial nemam odpoved.

Pridajte komentár

*