Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Kožní lekári ju už odpísali. Dnes má pleť opäť krásnu ako za mlada


Print Friendly, PDF & Email

NO terapia

V jeden pekný jarný deň, asi tak pred pol rokom, prišli k nám na komplexné preventívne vyšetrenie matka so synom.

Oboch sme dôkladne vyšetrili naším analyzátorom krvi a s každým osobite sme podrobne rozobrali všetkých 127 výsledkov vyšetrenia, vrátane krvného obrazu, mineralogramu, hepatálnych testov, hodnôt kreatinínu a močoviny, atď.

Pri lúčení sa a prianí všetkého dobrého, nedalo mi neopýtať sa milej pani, ako dlho má problém s pleťou na tvári (viď obrázok č.1 nižšie) a či by nechcela niečo s tým urobiť.

tvár pred terapiou

Keďže odpovedala kladne, tak sme sa vrátili späť do vyšetrovne. Chcel som, aby mi najskôr vyrozprávala svoj príbeh, ako sa jej pokožka takto zmenila.

Čo dokáže vykonať 25 rokov prievanu

Pracovala na učtárni na roľníckom družstve. Keďže tam nebýval vždy najčerstvejší vzduch, tak celých tam 25 odrobených rokov sedela pri pootvorených dverách.

Niekedy viac a niekedy menej sa k tomu pridalo aj pootvorené okno.

V takomto prievane pracovala celý život, no zmeny pokožky na tvári sa objavili až pred dvoma rokmi. Teda až niekoľko rokov po tom, ako z družstva odišla.

Momentálne pracuje tiež na učtárni, ale tento krát v klimatizovanej miestnosti.

Náhla nečakaná zmena na tvári

Tvár sa jej zmenila zo dňa na deň.

Navštívila veľa rôznych dermatológov, endokrinológov, vyšetrovali jej hormóny, všetko čo si len viete predstaviť.

Výsledok bol však stále rovnaký. Presne taký istý, ako keď prišla k nám.

Termografia odhalila výrazne rozdiely v teplotách na tvári

Pacientka spĺňala všetky podmienky vyšetrenia termokamerou, preto sme sa rozhodli pre toto vyšetrenie.

Samozrejme, ako je už u nás zvykom, pacientku sme nechali 15 minút „vychladiť“ a pozreli sme sa, ako je to s teplotami na jej tvári.

termokamera pred terapiou

Výsledok bol ako som očakával…

Miesta s najnižšími teplotami boli zároveň aj miestami, kde mala najviac kožných defektov. Sama priznala, že v tom prievane boli aj spomínané miesta najviac prefukované, takže sa tomu ani nečuduje.

Priam desivé bolo, že miesta s úplne najnižšou teplotou boli o 4 až 5 stupňov Celzia chladnejšie ako zvyšok tváre.

Ako liečbu sme nasadili osvedčený oxid dusnatý (NO)

Nebolo už viac načo čakať. Začali sme s našou terapiou oxidom dusnatým ešte v ten istý deň.

Napriek tomu, že bola z dedinky pri Trebišove, vedela si čas usporiadať tak, aby mohla pravidelne dochádzať na terapiu.

Prvý týždeň dva krát denne. Ofuk trval celkovo 10 minút, po päť minút na oblasť obidvoch líc.

Po týždni a kontrolnom vyšetrení termokamerou sme tak, ako zvykneme, z frekvencie trocha zvoľnili. Pacientka prišla na „ofuk“ v druhom týždni už len 3 krát.

Zbohom vysoký krvný tlak

Prechodná reakcia ako znak naštartovanej regenerácie

V jeden deň, asi tak po 6. či 7. terapii keď prišla ráno, vyzerala ako rozpálená panvica. Bola celá červená.

Pri pohľade na ňu som bol trošku znepokojený. Pacientka však tvrdila, že je v poriadku, že také to má už od večera keď prišla z terapie domov. Nemala žiadne bolesti, ani pocity pálenia či svrbenia.

Pokračovali sme teda v terapii ďalej.

Práve tento okamih akoby naznačoval pri terapii ofukom, že práve nastal moment, kedy sa všetko v ofukovanej oblasti ako keby doopravovalo (veľmi jednoducho povedané).

Od tohto momentu nastalo výrazné zlepšenie.

Podobná reakcia nastala aj u iného pacienta, našej 80. ročnej babky počas liečby reumatoidnej artritídy. Vtedy ale zmena súvisela so zvýšenou bolestivosťou oxidom dusnatým ofukovaných kĺbov na rukách.

V oboch prípadoch sa však stav hneď na druhý deň po uvedených malých extrémoch výrazne zmenil. A hlavne, zmenil sa k lepšiemu.

Ukončenie terapie

Po dvoch týždňoch liečby poškodenej pleti pacientky vystavenej 25 ročnému každodennému prievanu sme urobili kontrolné vyšetrenie termokamerou a zhodnotili výsledky.

Robievame tak vždy na konci našej terapie. No a tu je výsledok…

termokamera po terapii

Rozdiely boli priam neuveriteľné.

Miesta s najnižšou teplotou boli na ľavom líci o 3,1 stupňa Celzia teplejšie a na pravom o 2,5 stupňa Celzia teplejšie.

Podarilo sa nám zlepšiť prekrvenie spomínaných oblastí tak, že aj pri pohľade na pacientku bolo vidieť markantný rozdiel.

Nemusela nám nič hovoriť, spokojnosť a úsmev na jej tvári hovoril sám za všetko.

Čo poviete? Veď posúďte sami…

tvár po terapii

Na záver

Ako sme sa už neraz presvedčili aj z predchádzajúcich príbehov, sila a regeneračné možnosti oxidu dusnatého sú bezhraničné.

Niet divu, že za ich objavenie dostali traja vedci Robert F. Furchgott, Louis N. Ignarro a Ferid Murad v roku 1998 Nobelovú cenu.

Samotný príbeh prináša poznanie, že množstvo patológií sa vyvíja v ľudskom tele veľmi dlhú dobu. V tomto konkrétnom prípade to trvalo 25 rokov a bez príznakov, že sa niečo vo vnútri nášho tela deje.

Patológie sa neraz prejavia až v tom momente, keď prídeme do styku so spúšťačom. Ten v ľudskom tele rozbehne procesy, ktoré preň boli dovtedy absolútne neznáme.

Vyššie popísaný stav nemusel nikdy nastať a stačilo tak málo…

Ak by bola pacientka prišla počas spomínaných 25 rokov aspoň raz na dôkladnú komplexnú preventívnu prehliadku, pri ktorej by sa zohľadnili aj možné následky jej pracovného zaradenia.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor článku: MUDr. Michal Bruňo

 

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Chcela by som poradit manzel ma na oboch nohach od kolena az dolu velke cervene flaky ktore svrbia a vzdy si to rozskriabe az do krvy a nicim to nejde vyliecit chodi na gastro,na hematologiu aj na krcove zily plus kozne.Lezal aj na koznom kde mu robily testy diagnoza je aacroangiodermatitis Mali nikde sa neviem o tom docitat ako si s tym poradit¿Nezabera nic ani prirodne masti ani kortikoidny belogent.Rad by isiel na kupalisko ale nema odvahu s tymi nohamy a tym padom ani cela rodina nechodime lebo by to bolo voci nemu nefer ked on nemoze poradte nieco.Dakujem

    • Mám něco podobnýho a Belogent-krém zabral + prášky na alergii.Je to ale dlouhodobá léčba. Tím škrábáním se určitě zanesla infekce.Nevzdávat a stále chodit na kožní

Pridajte komentár

*