Miera ADHD u amerických školákov je teraz 1 z 9, pričom hlavné príčiny sa ignorujú


Print Friendly, PDF & Email

Miera ADHD u amerických školákov je teraz 1 z 9, pričom hlavné príčiny sa ignorujú

(Lance D. Johnson, Natural News) Podľa novej štúdie porucha pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) od roku 2016 priam explodovala. Za posledných osem rokov bolo ADHD diagnostikované približne 7,1 miliónom detí (11,4 % detskej populácie USA).

Tento problém sa výrazne zhoršil medzi rokmi 2020 až 2022. V roku 2022 bolo približne o 1 milión detí diagnostikovaných s ADHD viac ako v roku 2016. Miera ADHD v USA je teraz 1 z 9 amerických školákov.

Spomedzi detí, ktorým bola v súčasnosti diagnostikovaná ADHD, malo 58,1% stredne ťažké alebo ťažké symptómy, 77,9% malo aspoň jednu súbežnú poruchu, zhruba polovici (53,6 %) boli predpísané lieky a 44,4% dostávalo v priebehu posledného roka behaviorálnu liečbu.

Očakáva sa, že problém sa v nasledujúcich rokoch ešte zhorší, pretože sa neriešia základné príčiny tohto ochorenia.

Zvyšujúci sa čas strávený pred obrazovkou a spätná väzba dopamínu negatívne ovplyvňujú duševný stav detí. Neustály toxický vplyv na školákov tiež poškodzuje ich neurologický vývoj.

No a napokon tréning na fóbiu z vírusov a baktérií, ktorý sa uskutočnil pod záštitou pandémie Covidu-19, tiež zohral desivú úlohu pri degradácii mysle detí.

1. Negatívny vplyv času stráveného pred obrazovkou a dopamínová spätná väzba

Umelá inteligencia zrýchľuje rýchlosť konzumácie informácií, pričom správy prichádzajúce cez obrazovky sú optimalizované a prispôsobené tak, aby mali na myseľ návykový účinok.

Detská myseľ nie je pripravená na tento manipulatívny a konzumný nápor správ a reklám. Prístupné internetové pripojenie navyše viedlo k zvýšeniu času stráveného pred obrazovkou u batoliat a malých detí.

Deti sú vystavené spätnej dopamínovej väzbe, ktorej cieľom je zvýšiť ich digitálnu spotrebu a zároveň poškodiť ich pozornosť. To mení dynamiku vzdelávania a učenia, nepriaznivo ovplyvňuje vývoj mozgu a prepája naše očakávania, pozornosť a zameranie.

Pokroky v umelej inteligencii tiež spôsobujú zrútenie vzdelávacieho procesu, pretože deti si nachádzajú skratky k informáciám, čím strácajú schopnosti učiť sa. V tomto novom informačnom veku sa deti už nebudú musieť spoliehať na svoju schopnosť sústrediť sa, a tým pádom sa úplne naruší proces učenia.

2. Úlohu zohrávajú aj chemikálie poškodzujúce mozog

Problémy digitalizácie sú sprevádzané fyziologickými problémami, ktorým deti čelia. Neustály nápor chemikálií a ťažkých kovov skratuje nervový systém detí a fyziologický vývoj mozgu.

Zbohom vysoký krvný tlak

Školské stravovacie systémy pumpujú do deti farbivá, cukor a umelé prísady, pričom ich zbavujú dostatočného príjmu vody počas celého školského dňa.

Aby toho nebolo málo, školské systémy klamú rodičom o požiadavkách na očkovanie a požadujú, aby deti boli prostredníctvom nevhodného očkovacieho plánu v detstve napichané aj vyše 75 dávkami hliníka poškodzujúceho mozog.

Takýto systém potom normalizuje chronické ochorenia a imunosupresiu u detí. Nápor hliníka sa spája s vážnymi chronickými ochoreniami detí, no očkovacie šialenstvo neustáva, naopak stále eskaluje.

3. Tréning na fóbiu z vírusov a baktérií počas pandémie Covidu-19 poškodil myslenie detí

Vedci sa v štúdii zamerali na úlohu, ktorú správanie počas pandémie Covidu-19 zohrávalo na myslenie detí.

Metaanalýza zistila, že deti vykazovali viac symptómov ADHD v rokoch 2020 a 2021 ako v predchádzajúcich rokoch. Súviselo to so stresom, úzkosťou a beznádejou počas lockdownov, obmedzení a izolácie, ktoré dospelí vnucovali deťom.

Pedagógovia a rodičia, ktorí presadzovali paranoidnú a bezmocnú existenciu s fóbiou z vírusov a baktérií a hypochondrickým zmýšľaním, prenášali na deti duševnú nestabilitu, úzkosť a depresiu.

Diagnózy ADHD sa počas tohto obdobia zvýšili, pretože bolo jednoduché ňou deti onálepkovať. Beznádej a apatia u detí bola vykreslená ako nedostatok pozornosti. Úzkosti boli charakterizované ako hyperaktivita.

Symptómy hyperaktivity a deficitu pozornosti poukazujú na vážnejšie problémy v rámci dieťaťa a prostredia, v ktorom žijú. Avšak hlavnou príčinou týchto problémov boli dospelí, ktorí traumatizovali deti a vyvolávali u nich základné duševné choroby.

Práve tieto typy dospelých poškodzujú psychiku detí, spôsobujú neurologickú dysreguláciu a duševnú nestabilitu. Takíto dospelí by mali zanechať svoje hrubé a mentálne ponižujúce správanie a neurotické vzory správania, ktorými zle vplývajú na deti.

Keďže sa však tieto problémy neriešia, miera ADHD u detí bude naďalej stúpať spolu s množstvom ďalších psychologických problémov a chronických chorôb.

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: Lance D. Johnson, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Tých reklám na čistiace prostriedky, ktoré vraj zničia 99,9 percent baktérií a vírusov po kovidpodvode veru pribudlo. A pridali do toho, že zničí aj kovit 19. Kdovie jak všetci dosiahli toho čísla 99,9 percent – to tie zabité baktérie počítala každá firma zvlášť? Kokos, to sú teda odvážne tvrdenia a ešte to dajú verejne do reklamy. Veriť tomu to je ako keď malé dieťa verí, že z Palmexu vyletí Palmexman (.. júúú, Pakmexman!)

  • A hlavne sú v každej poje.anej prevádzkárni, v krčme, v predajni – ako modlyi V každej pi.i je nejaký postrekovač! Hnus! Akože náboženstvo doby!

   • …my na vstupnych dverách.do našej firmy máme nalepený leták „koronavirové desatoro“. Sakriš, už začínam mať paranoju, že vedenie malej firmy kde pracujem číta moje komentáre na nete lebo nedávno mi len tak riaditeľ povedal, že „vy by ste mali ísť do politiky“. A ja na to, že takym čo by sa tam vedeli orientovať mojim rozhľadom nesiaham ani po členky a že by som tam z mojimi skúsenosťami narobil nechtiac viac škody ako úžitku pre bežných ľudí ľudí. Nič mi na to neodpovedal.
    Niekedy si už pripadám ako Truman z Truman show.

    • Marek Kosice

     …a tiez ako Truman by si mohol zistit, ze na konci nam znameho sveta je ladova stena…. 😉

     • Keď tam prídem k tej stene tak ti dám vedieť a vyryjem na ňu tvoje meno aby bolo všetkým v budúcnosti jasné, že ty MzK si o nej vedel. Inak aj vesmír má svoje hranice, nieje nekonečný ale k nim sa nechystám, chystám sa skôr von z neho (nad neho).

     • Miroslav Čižmár

      Vesmír nemá hranicu, ale horizont, ktorý sa stále vzďaľuje. Preto vesmír nemôže byť holografický.

     • Vesmír má podľa mojich info tvar kocky a z vnútra pred jeho hranicami je izolačná vrstva. I keď sa vesmír rozpina tak sa rozpina s jeho hranicami ale ani to netrvá večne.
      Veľkosť vesmíru je omnoho ale omnoho väčšia než tvrdí veda a predsa je to len najmenšia časť väčšieho „kompletu“ – Stvorenia.
      Akože papúškujem čo mi je sdrcu najbližšie.

  • Achnaton, k tým pribúdajúcim reklamám (napr. na čistiace prostriedky, ktoré údajne zničia 99,9 % baktérií a vírusov po kovidpodvode: Nemal by autor (aj so šíriteľmi takýchto, o.i. percentuálne nepreverených bludov) niesť trestnú zodpovednosť za ponižovanie aj šírenie nenávisti voči akejkoľvek skupine ľudí?
   Dôverčiví svedkovia jehovovovi šíria nepravdu z nevedomosti a dôverčivosti k niekomu, kým sú klamaní. Lenže tí poťahovači nitiek, ktorí vedome páchajú Zlo založené na nenávisti a dehonestovaní určitej skupiny ľudí – tí sú bez viny? Nemal by sa aj na nich upliesť nejaký postihnuteľný paragraf?

   • ..isteže, akurát, že než by im to niekto pred súdiom dokázal tak by mali možnosť hovoriť, že je to myslené tak alebo tak a bolo by to dlhú trať… ale skrátiť b, ju mohol objektivny sudca.. lenže kde ho nájsť – teda nie že by taký neexistoval ale ak by aj bol vo funkcii či by sa s prihliadnutím na stav vecí do toho pustil. Musí byť k tomu aj doba.
    Odbočim – občas počúvam infovojnu len kvôli hosťom a je to dobré tak 50 na 50 – ale dobre. Ale čo má tam vytáča je, že tam púšťajú tie isté britské odrhovacky – i keď sú z 70 tych 80 tých rokov rovnako ako na fašistickom Eksprese. To má určite na svedomí Lichtner, ten kedysi miloval západ a velkobjemové bouráky, sám sa k tomu aj priznal. Pred rokom o tom hovoril – že aj on bol „švacnutý“.
    No ale nemusel by tú Globalistickú infovojnu kontaminovať neveselými západnými odrhovačkami – ved zapneš rádio a všade to dokolečka hrá.

    • Kedysi moja obľúbená rozhlasová stanica – rádio expres – sa úplne zopsula: jazykovo, obsahovo aj hudobne. A najviac objektivitou informácií. Mainstream kvalifikovaných redaktorov nepotrebuje. Stačia moderátori bez základnej znalosti gramatiky svojho materinského jazyka; úplne postačí, ak vedia akotak čítať, majú dar trepania obsahovo prázdneho, informačne prekrúteného, rehotania sa nad každým druhým svojím nič nevypovedajúcim výplodom… Zdá sa, že dnes moderátora môže robiť ktokoľvek, kto ochotne funguje podľa nariadení svojho pána.
     Kedysi bol pre mňa nepočúvateľný Julo Viršík; farbou hlasu aj intonačne. T.č. expres nepočúvam; len ráno, kvôli zvukovej časovej orientácii. A potom večer, kvôli novým formálnym informáciám. Tým analytickým z tohto zdroja sa radšej vyhýbam, ak nechcem, aby ma trafil šľak.

     • Áno, ekspres je satanská stoka ju nedávno v dobe Covid podvodu odmietli celodenne počúvať aj predavačky z jedného obchodu a to po rokoch nasávania tých divadelných ujetych intrikárskych s.raciek z ekspresu. Rovno mi povedala jedna z nich, že „to niesu správy“ keď som jej povedal, že tusim zmenili stanicu.
      A vidíš sama jak roky lákajú ľudí na tie peniaze „počúvam rejdio ekpres“.
      A ľudia sa ani nepozastavia, že prečo rozdávajú „zdarma“ tie € keď ti žiadnen úrad ci sused neodpustí ani cent. Nehľadajú v tom háčik ale ak s tým za nimi prídeš tak Ta pošlú niekam. Istého času som počúval Rádio Proglas – keď moderátor čítal nejaké literárne dielo. Väčšinou som to počúval cestou z práce v aute keď som sa vracal domov aby mi to vymazalo „úžasné“ zážitky z práce – aby som domov prišiel pre ladený na vyššiu frekvenciu.

 2. U nas sa do 25 rokov chodi do skoly a nakoniec clovek zisti, ze akurat mu tam znecistili mozog a nema ani navyk na tazku pracu. V lepsom pripade az po 30ke sa vycisti od tych bludov a ziska poznanie. Pritom by stacil len nejaky kratsi kurz po zakladnej skole. Nehovoriac o tom, ze rodicia su v praci a tak vychovu deti prebrali nepriatelia.

  • Spomínam ako za socimu sme škole dostávali melú keď sme niečo vyviedli. Naozaj si to odniesli väčšou ti, ktorí robili zle a to aj ostatným žiakom. Raz som sa do niečoho s tými huncutmi namočil a dostal som tuším 3 rany – švihnutia na zadok od učiteľa. Ja a ten hlavný huncút sme boli prehnutý na prvej ľavici – ležali sme bruchami na tej lavici a oproti sedeli žiaci, ktorí tú ľavicu mali ako…svoju lavicu – svoj stôl. Vždy keď niekto dostával nárez tak hľadel zoči voči tým spolužiakom v prvej lavici.
   Doma som o tom nič nepovedal lebo by som dostal ďalšiu sériu a nebolo by to len 3 ks.
   Ono sa na to môžme pozerať všelijako ale väčšinou si to odniesli fakt len ti čo robili ostatným zle. Dnes si musí učiteľ rozmyslieť čo robí a nie preto to či má nejaký žiak vplyvného rodiča – to je už dávno preč ale že už ani nevie za čo všetko by mohol byť perzekuovaný.
   A ďalšia vec – keď sme chodili do pionierskeho tábora a na schôdzky tak sme sa tam z nudy nezbláznili. Inak sú aj dnes rôzne detské tábory a to aj akoby „nesystémové“ s celodennými programami po celý týždeň ale mne sa to nepáči keď sa deckám motá hlava celý deň. Niekdy mi to pripomína takú akoby akúsi rodinu ci komunitu kde sa všetci poznajú.. kedže sa v niektorých prípadoch pravidelne stretávajú každý rok.
   Mne vyhovovala taká voľnosť aká bola kedysi kde bolo len pár nezbednikov. Nedávno som mal na starosti 7 desaťročných chalanov z miestnej školy na 3 hodiny vonku pri jazere a jediné na čo reagovali bolo len moje zhúknutie na nich. Organizovať sa dali ale každý z nich mal hlavu niekde inde… a pripadalo mi to štýl ako sa bavia ľudia na západe – síce sú spolu ale aj tak niesu spolu – každý z nich bol sám.

   • Takto. Dnes sa to volá ANIMÁCIE. Výroba zábavy.
    Tiež som chcel založiť lodenicu. To je samovražda. Pretože voľný priestor objavili právnici. Tu nenájdeš decko, rep. rodiča, ktorý-ktoré by prevzalo za seba zodpovednosť. U nás stačilo len prehlásenie, že viem plávať a vybavené. Ako 14-ročný som sa vo februári okúpal v Dunaji s kanoe pred PKO v Blave „cvakol som sa“ – veľký rehot z nábrežia – ale nikomu sa nič nestalo.

    Pritom máme krásny projekt – niečo ako vodný skauting. Ale nikomu sa do toho rozumne nechce. Lebo právnici a infantilné /a možno na drogách/ decká, krádeže lodí napr. Tu vôbec ľudia nie sú schopní prevziať za seba zodpovednosť. A tak ľudia degenerujú.

    „A budeš ho strážiť“!

    Nie – nebudem ho strážiť! Ja som tu na to, aby som ho naučil jazdiť na lodi, potom je tu niekto, kto ho naučí z tej lode strielať, potom je tu niekto, kto ho naučí niečo z prírody. Ale nie sme opatrovníčky. Nikto nebude – právnicky – preberať zodpovednosť za vaše infantilné a sfetované deti! Deti infantilných sfetovaných rodičov!

    • Marek Kosice

     …deti nasej buducnosti….. Pokial teda tu buducnost neprekazi X-ty Reset ludstva.

    • Marek Košice

     To bol dosť trápny výkrik do tmy, HP…..

     • holistický prístup

      Marečku,

      síce nie som HP, napriek tomu zareagujem.

      V čom trápny? Nemáš deti a odmietaš ich, bojíš sa, že by si im musel niečo – čokoľvek – dať. Nesplodil si teda žiadne hmotné telo, pre vtelenie humanoidnej duše – z toho vyplýva, že po tvojej SMRTI a následnej irkarnácii nikdy nemôžeš dostať humanoidné telo – vyrobia ho pre Teba nejaké hyeny – tak o akej budúcnosti táraš?!?

 3. Ano, ano!

  + Něměcko – AfD: „Vypršel vám mandát, jste žebrající prezident!“
  viz: t-online.de/nachrichten/deutschland/id_100425190/afd-fraktion-attackiert-selenskyj-scharf-amtszeit-ist-abgelaufen-.html

  „Odmítáme poslouchat řečníka v maskáčích,“ pokračovali Weidel a Chrupalla. „Ukrajina teď nepotřebuje válečného prezidenta, potřebuje mírového prezidenta, který je ochoten vyjednávat, aby se přestalo umírat a země měla budoucnost.“
  „Nyní mají být peníze německých daňových poplatníků vyplýtvány na Blackrock a další investory zapojené do rekonstrukce. To odmítáme. Pro nás jsou na prvním místě naši vlastní lidé,“ píší Weidel a Chrupalla v prohlášení.

  + Slovensko – “Neoprávněné odeslání slovenských Mig-29 na Ukrajinu budu mít právní dohru”
  viz: facebook.com/generaciamladejlavice
  “Pravda vyšla na svetlo. Dnes to potvrdil vo svojej správe aj verejný ochranca práv pán Dobrovodský. Odborná analýza, ktorou si bývalý minister obrany Naď ospravedlňoval darovanie stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu, jednoznačne neexistuje.”

  + USA – Nejvyšší soud rozhodl, že mRNA injekce Covid NENÍ VAKCÍNA, takže co to je?
  viz: thegatewaypundit.com/2024/06/breaking-9th-circuit-court-appeals-rules-mrna-covid/

  1) Takže. Fanatičtí zastánci injekcí/vakcín milují slovo „vakcína“, protože věří, že je to jediný způsob, jak může člověk přežít na planetě plné virů, kde ho může kdykoli cokoli zabít, jako například dětská obrna, spalničky nebo největzší hoax – kokovid19.. Vakcíny jsou svatým grálem medicíny a celosvětově se přece doporučuje, aby všechny děti dostaly 70 injekcí před sedmým rokem života, a to ode dne narození (+zde si představte i očkování proti žloutence aj. a spočítejte jednotlivé dávky – už jsem o tom nejednou i zde na AE v diskusi dříve informoval.).
  2) (haha, terpve) nyní se zjistilo, že všech 270 milionů HLOUPÝCH američanů, kteří dostali alespoň jednu injekci kokovid s hroty, dostalo nejen špinavou vakcínu, ale něco, co se ani nedá označit pojmem „vakcína“. Tak s čím to sakra všichni souhlasili?

  = No, ale, my tohle všechno víme, alespoň něco něco dalšího se vytrousilo na povrch pro ofce.. Nejvyšší soud rozhodl, že mRNA není vakcína, a možná proto, že je to vlastně biologická zbraň hromadného ničení. A víte co? Rozhodl o tom soud, ne lékaři, takže joo, je to vtipné..

  No a tedy podle správné klasifikace „vakcín“ kokovid jsou klasifikovány takto:
  biologické zbraně 18 USC § 175; zbraně a střelné zbraně § 790.166 Fla. Stat. (2023);
  Federální trestný čin zrady 18 USC § 2381;
  Treason § 876.32 Fla. Stat. (2023);
  Vnitřní terorismus, 18 USC § 2331;
  Terorismus § 775.30 Fla. Stat. (2023);
  Vražda § 782.04 (1) (a) Fla. Stat. (2023);
  a genocida 18 USC § 1091;
  ….

  • Marek Kosice

   „Odmítáme poslouchat řečníka v maskáčích,“ pokračovali Weidel a Chrupalla. „Ukrajina teď nepotřebuje válečného prezidenta, potřebuje mírového prezidenta, který je ochoten vyjednávat, aby se přestalo umírat a země měla budoucnost.“ …..

   ACH JAJ….. 😀 …… Ved ty si nic nepochopil, CZkotas…. TO SU NOTY, CHAPES???????
   Zelenskeho ZNEUZILI (V NEPROSPECH UKRAJINCOV A RUSOV), a teraz sa ho chcu legitimne zbavit – PO TOM, AKO MAJU ISTE OBROVSKE POZEMKY NA UKRAJINE, A BIZNIS TAM….JASNE, ze to musia zaobalit do dovodov (KTORE MALI HLASAT uz po prvych X mesiacoch od zaciatku vojny….ALE TO BY NEBOL BIZNIS…), aby OVCE BOLI SPOKOJNE, ALE AJ VLK NAZRATY….. Vyuziteho Zelenskeho sa zbavia (asi prezije, nadmieru zabezpeceny, niekde kde ho niķto nebude poznat – tam ho aj s rodinou umiestnia), budu sa BIT DO PRS ZE ROBIA ZMENU V PROSPECH EUROPY A VÄCSINY SVETA (zastavenie vojny na Ukrajine) A ZATIAL si budu delit pozemky, peniaze, zakazky na budovanie novej infrastruktury, a vsetkeho co bolo znicene a treba to obnovit…
   PRE OVCE (ku ktorym patris aj ty) TO BUDU HRDINOVIA, PRE PREBUDENYCH (ku ktorumpatrim napr. aj ja) TO BUDU HERCI, KTORI SA NA VOJNE NABALILI A TERAZ HRAJU DIVADLO, ktore ma za ulohu odstavit Zelenskeho, ABY SA ZACALA NOVA KAPITOLA, aby sa ukoncila vojna, a aby hned na to (maximalne o par mesiacov na to) ZACALA NOVA PLANDEMIA… 😂😂😂😂

 4. Táto hyperkinetická porucha má chronický priebeh, môže pretrvávať od detstva až do dospelosti a má zväčša negatívny dosah na sociálnu adaptáciu jedinca. Podľa literárnych zdrojov porucha ADHD vo vyše 50 % prípadoch prechádza do dospelosti
  Východiskom je športová a športovo branná aktivita detí a mládeže. Pravidelné športovanie a pohybové aktivity významne napomáhajú preventívne voči negatívnym vplyvom “ moderného“ spôsobu života

  • Marek Kosice

   Ale aj tie pohybove aktivity musia byt s rozumom…. Okyslicovaniu mozgu a zvysovaniu kondicie srdca staci hrat tenis, hokej, atd…..ALE SVALOM, KLBOM, SLACHAM A FASCIAM to nestaci….. Tie si vyslovene PYTAJU obrovsku roznorodost pohybu a zatazenia….Telo NENAVIDI minimalizmis v cviceni. Preto vyuzivam vyse 50 roznych zatazenych pohybov, multiplanarne serie pohybov, atd…. Vymakanu postavu clovek spravi aj za pomoci 8 „kulturistickych“ cvikov, ak ma k tkmu vhodnu stravu, progres vo vahach a regeneraciu…ALE CO Z TOHO, ked „funkcnost“ vsade inde MIMO tych osmych pohybov (väcsinou ani nepremiesnitelnych do realneho zivota mimo posilnovne) bude takmer nulova? NIC…Len vymakane telo, ktore nedokaze kosit kosou, rylovat, lopatovat, rubat drevo, tahat bremeno, tlacit bremeno, nosit zavazie v rukach na vzdialenost a podobne…… Sila v posilke len „absolutna“ na 30-40 sekundovu „seriu“, ale vytrvaloatna sila (X alebo XY minut prace bez pauzy) ziadna…. Telo NESCHOPNE byt zatazovane v krajnych polohach, rozne stabilizatory VYPNUTE (kulturiaticke cviky sa o to nestaraju), atd…
   Hokej, futbal, tenis, kanoiatika, atd…..NESTACIA, pretoze vytvaraju disbalanc lavo-pravy ci predo-zadny….A to prinesie problemy s pohybovym aparatom….

   Hrazda, TRX, kettlebell, odporove gumy, macebell, clubbell, ViPR, vlastna vaha, farmarska chodza, pohyby zvierat, unilateralne cvicenia aspon v 50% pripadoch…
   Toto vsetko praktizujem…a kazdemu (mimo starcov a starenky) odporucam… 🙂

   • holistický prístup

    Znovu ukájaš svoje EGO?!? – „najdokonalejší z najdokonalejších“ … len TY, TY, TY, … potom najhlbšia jama, najvyššia hora, obrovská ryha naplnená močovkou, obrovitánska kopa hnoja, … a následne zvyšok bytostí …

    • Marek Košice

     HP : Prečo ti tak vadí to, aký mám široký záber? Žeby tvoje zranené EGO? Tak mi prepáč, že sa delím o svoje skúsenosti… Čítať to nemusíš. Samozrejme ma hodnotíš, odsudzuješ… takže si NA 100% ČLOVEK SO „ZDRAVÝM EGOM“, však? Ach jaj… 🙂

     • holistický prístup

      Nie, Marečku, Tvoj záber je veľmi úzky – len TY, TY, TY, … k môjmu záberu si sa nikdy ani len náznakom nepriblížil – sú to rôzne dimenzie.

   • Mareček,

    1/ prosím – daj kontakt na Tvojho sponzora (lebo zaiste si vieš spočítať, že NIČ v tomto Svete – nie je ZADARMO)!

    2/ Na druhý týždeň sa chystám kosiť s ručnou kosou (ergo – nie vyžíňačom) vysokú trávu na brehu rybníka.

    3/ Ak by si mi chcel odprezentovať Tvoju „teóriu“ a pokosiť sám ručnou kosou 4 brehy – (lebo si k tomu – ako píšeš vyššie – vytrénovaný) tak sa cenovo dohodneme a – ZAPLATÍM!

    Čo Ty na to – Mareček?

    Povedz – už si kosil v Tvojom živote – ručnou kosou? O čom – to tu – točíš?!

    • Marek Košice

     Ajša, môžem vedieť prečo sa pokúšaš na mňa určitým spôsobom „útočiť“?

     1. Posilňovacie nástroje som nadobudol za X rokov cvičenia. Kupoval som si ich. A ešte určite nejaký pribudne.

     2. Fajn, držím ti prsty

     3. Zožen mi kosu na ľavú aj pravú stranu, a dohodneme sa… (nedohodneme, ale chápeš ako som to myslel). Ja aj vysávam so striedaním rúk, počítam si opakovania. Rovnako nákup striedam v rukách, a vlastne takmer úplne všetko striedam vrámci ľavej a pravej ruky (okrem písania perom). Zober si takého „profesionálneho kosiča kosou“… Na jednu stranu kosí perfektne. Daj mu kosu „pre ľavákov“ a dokáže s ňou H*VNO… Príde ti to prirodzené? Mne nie. Je vykryvený v torze, má disbalancie v celej hornej polovici tela, v bokoch, v sedacích svaloch… Ja keď u dedka občas rýlujem, striedam strany. Kosiť kosou som ešte nekosil, ALE mám špičkovo nacvičené rotačné pohyby pod rôznymi uhlami za pomoci rôznych železných posilňovacích pomôcok. Takže by som sa to naučil oveľa skôr než niekto, koho telo také pohyby (v zaťaženom stave – a teda záťažové) nepozná a neovláda.

     A o čom to tu točím? O KULTÚRE TELA, Ajša… O kultúre sexuality som tu točil mnoho krát (už spomeniem len občas), teraz tu točím o kultúre tela. A odpusť mi, že som v tom dobrý… V zarábaní dobrý nie som (zarábam máličko), tak sa poteš (aj s HP-čkom) aspoň tomu…. 😉

     • Mareček,

      1/ hlavne v bode 3/ si sa odprezentoval tým, čím skutočne SI! – žiadna kosa, žiaden rýľ, nič – len Tvoje teoretické kecy.. Ja osobne ťa – vnútorne – zaraďujem – „ručne“ k PS-károm, ktorí ani netušia, čo je motyka, rýľ, kosa..

      2/ Pre mňa osobne si – jedno (neakceptovateľné – obrovské EGO, tváriace sa, že zjedlo veškerú Múdrosť Sveta.. )

      3/ Nič od Teba nežiadam, len – TROCHU POKORY – voči – ŽIVOTU (súčasťou ktorého si i Ty..)

      4/ A – prosím, ešte raz mi porozprávaj, v čom si tak dobrý (ako píšeš vyššie) a skúsme si to spolu vyhodnotiť..

      Vďaka!

     • Marek Košice

      Ajša : Z nejakého dôvodu mi neodoslalo komentár, ktorý som písal 15 minút. Kurňa. Tak to trochu skrátim :

      1. Netrep. Robil som všetko okrem kosenia, desiatky krát. A na rozdiel od teba robím záťažové rotačné, pákové a ostatné pohybové vzorce pravidelne. Sorry, že žijem v byte a tak nechodím spávať s motykou a kosou v poseli ako ty… (fakt „ženská logika“)…

      2. Obrovské EGO si ty, pretože ak vycítiš že niekto má sebavedomie vo svojich vedomostiach, tak TVOJE EGO TO NEVYDRŽÍ a musíš ho „usmerňovať“… Ehmm… Zaujímavo-choré…

      3. Pokora k životu? Pokora k životu = byť čo najviac prirodzený, a správať sa (aj) k telu tak, aby si ho človek čo najdlhšie udržal zdravé a funkčné… VEĎ TO JA ROBÍM UKÁŽKOVO…. Pokora k tomu, že STÁLE môžem vedieť VIAC než viem teraz, a teda pokorne „vylaďujem“ a zveľaďujem svoj pohľad na svet, svoje vedomosti, atď…NEPOKORNÝ JE „MAJSTER SVETA“, KTORÝ VIE VŠETKO Z BULVÁRNEHO ČASOPISU A ZO SLEDOVANIA TVOJ JOJ A AKTUALÍT………Či ty pod pojmom „pokora k životu“ myslíš úctivé správanie k Tebe, k HP alebo k MČ? … Dúfam že nie, lebo to by bol prejav toho najväčšieho EGA, Ajša…. Ale tak to by nikoho neprekvapilo, pretože tebe vyslovene vadí, ak niekto má istotu v určitých svojich vedomostiach, názoroch, atď…. Dôvod? Tvoja duševná choroba….

      4. Čokoľvek by som vymenoval, znegovala by si to, znížila by si „prínos“ toho, atď….

      Moje negatívne vlastnosti (na ktoré si sa nepýtala, pretože do nich sa nemôžeš „obuť“, a NENAKŔMI to tvoje ego)… : Nedochvíľny (netýkalo sa práce keď som pracoval mimo byt), málo pratanlivý, často prokrastinujúci, málo zarábajúci, často vznetlivý (ale do minúty vychladnem, k tomu nerozbíjam taniere, nič…nikoho nebijem), nespoločenský, málo súcitný (voči hlúpym a naivným ľuďom)….
      Nemám problém tieto negatívne vlastnosti kedykoľvek vymenovať pred hocikým koho poznám (aj vtedy, ak si ich ešte nevšimol)…. Kopu krát som povedal pred mamkou, sestrou, a občas aj pred inými ľuďmi (ale nie cudzími), že som v mnohých veciach lúzer…….. NO PROSTE MAREK S OBROVSKÝM EGOM, že, Ajša? ……..“Majster Sveta Marek“, ktorý si je vedomý rôznych svojich chýb a ani ich netají………To nejak nejde do kopy, nemyslíš, Ajša?
      Už by si mohla skončiť s tvojou zavrhnutiahodnou vlastnosťou, ktorou je „sebaodžubávanie v tom, že dotyčný človek je 10x horší než v skutočnosti je, a to len preto, lebo by ti vyhovovalo, keby takým bol“.

     • ku komentu: Marek Košice – 12/06/2024 at 21:12

      Mareček, v zmysle vyššie Tvojich napísaných komentov, prosím – (lebo Ty – miluješ dôkazy), tak daj i Ty – DôKAZ, že nie si – psychiatrický pacient..

      Sorry, lebo ja Ťa tak z Tvojich komentov vyššie – čítam a nedá sa mi – inak..
      A daj dôkazy, že je tomu Inak..

     • holistický prístup

      Marečku,

      nie som ajša, napriek tomu reagujem – skutočne stručne – na rozdiel od TEBA.

      TY, TY, TY, … potom obrovská hlbočizná vodná plocha, vysokánske pohorie, hlbočizná širokánska priekopa naplnená močovkou, vysokánska kopa hnoja, …. dlho, predlho NIČ … a následne všetci ostatní. Presne takto sa prezentuješ každým svojim „príspevkom“, ktorým – ako si sa mnohokrát vyhrážal/sľuboval, že už nikdy neprispeješ – ale veď miluješ svojho satanoboha a podľa všetkých satanobohových „kníh“ KLAMANIE nie je hriechom – takže?!?

      Si ako ten chrobák TRUHLÍK.

     • Keď som chodil na internát tak som si tam z domu dotrepal dve činky jednorucky (po jednej) . Keď som koncil ten 2 ročník tak som si ich musel zobrať domov.
      Horko ťažko som ich dotrepal do vlaku no ale potom onedlho cvaklístok ohlásil výluku. A nez som sa dotrepal domov tak boli na tej trati 2 výluky a autobus, ktorý prišiel vzal len časť ľudí z vlaku a tak sme čakali na ďalší autobus v 30 stupňoch.
      Mal som ešte ďalšie dve cestovky – jednu s odevom a v druhej niekoľko zabalených zlepenych modelov lietadiel – a s tým sa muselo zaobchádzať opatrne aj keď boli extra zabalené. S tromi cestovkami v horku po trmácaní som dorazil autobusom na stanicu do nášho mesta a ešte dva kilometre pešo a bol som doma. Tie posledné dva kilometre zo stanice som tu cestovku s tými činkami musel niesť striedavo pod pazuchou a na rameni pretože sa mi tesne po vyluke utrhli kozenkové uši na tej cestovke v ktorej boli. Poslednych sto metrov mi tak otaželi, že sa mi až motali nohy ako opitému.
      To bolo za sociku a kdeže by naši pre mňa prišli autom, snáď si sopliak ešte nebude vymýšľať, nie ako dnes keď nejedno decko malé ci študent nevie čo je to ísť s taškou pešo zo školy domov.

    • Ajša – neblázni! 15 rokov som v kuse kosil ručne – cca 30 árov – cca 5 x ročne. Ono to má význam, keď to máš komu dať zožrať – napr. vietnamským prasiatkám. Inak je to otročina. „Kanoistikaka“. Už mentálne nie som schopný ručne kosiť. Lebo to je robota pre robotu. Už samotná kosačka mi lezie na nervy.

     • Maroš, vďaka za Tvoju odpoveď,

      zrejme nemáš predstavu, ako to funguje – „U nás“.

      Proste tie brehy musíme vykosiť a dolu brehom to kosačkou nedám, takže – buď ručnou kosou, alebo – vyžínačom.

      V ničom moje názory – tu – nezastieram, proste píšem to tak, ako to u mňa (v pohode) – ŽIJEM..

      Apropó: Samozrejme – pokosená a usušená tráva ide následne na kompost a v konkrétny čas sa dostane ako BIO-hnojivo na roľu..

      V čom vidíš, Maroš – problém?

      P.S: Určite nie som ten týpek – človeka, ktorý tu niečo píše a pritom – „niečo“ Iné – žije..
      Takže – prosím o Dôveru!
      Vďaka!

     • To mi povídej, ja kosi. 15 rokov cca 40 až 50 árov a terén je všelijaký, sú tam svahy kde ani neustojíš a stomilión krokov, stromčekov a čerta kus ktoré musím obkášať. Nanič je, keď kosím tak si ani nepamätám kde čo rastie a tiež kde som čo v tráve zabudol alebo zabudli členovia rodiny. Už ani neviem jak s tým vybabrať – kosím ručnou kosou, krovinorezom aj s kosačkou s pojzadom ale do 20 stupnoveho kopca ju aj tak musím tlačiť. Keď som mal ovce tak vypásli všetko ale tiež všetko zlikvidovali.
      Malotraktor v príliš členitom teréne aký mám mi je nanič. Ružové rozrástle kríky na ozdobu keď mi prejdú po hánkach alebo po chrbte tak to je radosti. Tiež lahôdka sú jamy vo vysokej tráve, ktoré vyhrabú psy – hlavne keď cúvam s kosou – vždy si vravím, že nebudem sa jedovať ale pár sekúnd mám na nich nervy. Extralahôdky sú motúzy a drôty a tiež keď nôž kosačky narazí na kosť, ktorú v tráve nechal pes.
      Utrhnutá štartovacia šnúra je doslova balzamom na nervy..
      A tak by som mohol pokračovať.
      Potom idem do práce kde fanatickí liberáli dávajú všetkým naokolo svoje spasiteľské rady a poučky – no a to si človek vraví, že tých dúhových psychopatov, ktorí nikdy nič poriadneho nezažili a nerobili nebudem riešiť lebo by som ich musel zabiť a to sfleku.
      Čoho je moc toho je moc.
      Keď si toho človek naberie viac než zvládne tak potom robí také chyby, ktoré iným nejdú do hlavy ale vysvetliť sa do dá len tomu kto to zažil ale práve zažíva, ostatným nie.

     • Israismael

      Ajsa ,keď som mal 10 rokov starý otec mi dal prvý krát do rúk kosu ,aby som si to vyskúšal ..keďže mal kravy aj kona bolo toho treba nakosit mnoho ..A to sa vždy schádzali na kosenie aj 5 – 6 kosci,keď sa zdvihla trava(kosilo sa aj 2x do roka na Tom istom pozemku) ..Začalo sa skoro ráno kým nepalilo slnko a kým bola rosa aby sa kosa lepšie ,,smykala“ po tráve ..ja som kosil so starými koscami už ako malý chlapec ,cca od 11 rokov som vykosil normálny tzv ,,riadok“ ,čiže mal som záber kosy ako starý chlap ,čiže veľký záber ..Mnohí ľudia sa čudovali ako som naháňal starších skúsených koscov ,ako som si sám vedel ako 11 ročný nabrusit kosu tzv ,,osličkou“ z kremena,atď atď…okrem naklepania kosy a jej hrán s kladivkom na nakove(to ovládal starý otec naklepat kosu aby bola ostrá ) som ovládal všetko ..a kosilo sa ručne dlho ,dlhé roky ..ja konkrétne dodnes ovládam ručne kosenie,ale už sú kosačky a tak ručne kosenie už dnes takmer nevidieť ..začal som ako 10 rocny ,keď som držal prvý krát kosu(60tku = dĺžka .záber v cm) .11 ročný som už kosil ako ,starý chlap“ a dnes už som naozaj skutočný starý chlap( aj keď neveria že mám toľko rokov koľko mám ,nakoniec aj manželku mám o 10 rokov mladšiu 😉 ) ..Samozrejme ale dôsledky takého kosenia cítim dnes naozaj sakramentsky ,pretože v čase vývinu chrbtice,v období puberty ,keď sa formovalo telo ,kosti , to bol záber …kosilo sa od rána do večera s prestávkou keď pálilo slnko,vtedy bola pauza ..a kosilo sa dlhé roky ..

     • Israismael, mne nejde do hlavy ako to, že keď sme boli malí tak sme lietali všademožne, vyliezli sme kam sa len dalo a preskakovali čerta kus.
      Keď sa u nás stavalo nákupné stredisko tak sme tam po tých paneloch a stavenisku labzovali a vymýšľali. Bolo tam veľa stohov panelov, drôtov, trčiacich káblov, fošní s klincami a všetkého možného čo by človeka mohlo zraniť…ale nikomu sa tam nič nestalo.
      Dnešné decká by som tam sám nepustil sa hrať lebo jednoducho vidím, že niesu na také situácie kde sa musia pri blbnutí každé z ich akoby samostrážit pripravené.
      Ty si kosieval za mlada, ja som sa zasa len hral a to cca 3 – 4 roky než som šiel do ZŠ. Dosť času som strávil u starých rodičov a neskutočne ma bavilo rúbať drevo. Taký malý predškolák a mastil som tie klátiky na nátoňi jedna radosť. Samozrejme, že som z hromady dreva vyberal len tie tenké.
      Keď si zoberiem, že môj starý otec ma tam pod šopou nechal nech sa „hrám“ tak dnes ani sám neviem ci to bolo v poriadku ale nikdy som sa sekerou neporadil. Ešte som jazdil na trojkolke.. a takáto zábava so sekerou. Vždy keď sekera až príliš hladko rýchlo prešla klátikom a narazila na nátoň som si uvedomoval, že pozor na to, sekera musí keď už tak zaťatá ostať v nátoňi inak by sa mohla zviezť a nemal by som ju pod kontrolou.
      Tiež ma raz úplne pozitívne dostalo, keď ma starý otec požiadal aby som na plastovom nakladiaku (mal som veľký MAN veľký ako oranžová Tatra) navozil do kuchyne uhlie – brikety lebo nestíhal. Bolo to cez 3 dvory až z pod šopy kde som rubaval to drevo. To bol panečku pocit, že som skutočne staremu otcovi schopný skutočne pomôcť a nieje to len taká žiadosť aby som sa nenudil!
      On to po mne fakt chcel a ja som mu tú žiadosť mohol s prostriedkami aké som mal splniť – a najviac ma na tom tešilo, že sa jedná o činnosť, ktorá je dôležitá aj pre dospelákov aby bolo v dome teplo – činnost, ktorú robia dospeláci a nieje to len o mojej hre s autom, uhlím a lopatkou.
      Dnes sú decká od tohoto pocitu dôležitosti odtrhnuté, dospeláci produkujú ďalších naprogramoných konzumentov, ktorí keď vyrastú budú chcieť mať všetko ako tí ostatní – lebo veď ako inak by to podľa nich byť?

    • Ajša, Marek Košice sa bojí manuálnej práce, preto ani do práce nechodí, radšej je invalidný dôchodca. Svaly mu rastú iba na prstoch, ako silno udiera do klávesníc. Na mojej malej záhrade kosím kosákom a obtrhávam trávu okolo ovocných kríkov, neznášam hluk rôznych kosačiek. Minulý rok som sa zdokonalil kosením kosou niekoľkých desiatok árov lúky na rôznom teréne, a potom som si liečil ruky cca týždeň.

     • Minulý rok som objavil v novom čínskom obchode v našom meste taky malý otvárací kosák – cca 40.m dlhý ale to ostrie nie ja tak zahnuté do oblúka, len tak mierne ako na veľkej kose..takze rucja6ma cca 40 – 45 cm a ostrie cca 30 cm. To. Je vynález! Je to úplne lahunké ako pierko. V deň ktorý som to kupil som to skúsil na iným kosackám nedostupných svahoch na dvore a okolo kríkov. Bol som z toho nadšený jak keby som objavil železné drievko – kosil som jak blázon.. jednou rukou a pritom spomínal na klasický kosák ako by tam oproti tomu čínskemu zázraku „pohorel“. Cena zaň bola 2,70€.
      Tajný plán mam urobiť – prirobiť naň rúčku z hliníka dlhú ako na klasickej kose – nech zostane ultralahky a keď sa mi to podarí tak to bude teda niečo! Fakt dobré.
      V ten deň kúpy toho čínskeho čuda som bol nadšený jak Labuda a Satinský vo filme „Srdečný pozdrav že Zemekoule“ – keď objavili lopatu a krumpáč.

     • Ďakujem za info, budem musieť pozrieť po čínskych obchodoch.

 5. Mohlo by Rusko rozmístit balistické rakety v Mexiku?

  https://aktax.cz/mohlo-by-rusko-rozmistit-balisticke-rakety-v-mexiku/

 6. Některé Ukrajinské stíhačky F-16 budou umístěny v sousedních zemích

  https://aktax.cz/nektere-ukrajinske-stihacky-f-16-budou-umisteny-v-sousednich-zemich/

 7. + !! DŮLEŽITÉ – „Co se nám tu zase chystá? EU zrychluje (čas ve videu nastaven)“
  video:
  https://youtu.be/wWCB8JTexds?t=135

  !! Konečná – viroložka, v rajchlovo straně odsouhlasila vakcinaci za účelem vymícení rakoviny, hpv, hbv apod. Konečná nás s rajchlem celou dobu tahali za nos že viry sice existují ale c-19 není nebezpečný. Konečná také chtěla očkovat jen ty potřebné a ovce si na chvíli ulevili že se jich to týkat nebude.. !!

  = EU tlačí na pilu jak jen může aby svoje plány splnili tak, jak si jejich páni usmysleli, naočkovat do roku 2030.. Naočkovat novorezeně IHNED po narození, dostat vakcínku.. Kdo nebude naočkován, půjde z kola ven, nebo bude naočkován násilně, my už žádná lidská práva mít nebudeme a to ani na papíře ne, jako je to teď…
  A cílem je naočkovat 90% ženské populace a dospívající chlapce! Tedy zredukovat populaci. Jejich prolhané války jsme už prokoukli. Vakcíny a jejich toxicita se tedy jeví jako ideální řešení.
  A nezapomeňte, až zde bude vakcína proti HIV, podívejte se na to, jak krátce po masové vakcinaci změní metody její detekce a zároveň i definici toho co to vůbec HIV je.

  A dalším bodem v programu EU, je i boj s dětskou pornografií a opět – je v tom trojský kůň. Znamená to šmírování všeho co jde. Možná si teď říkáte že můžete použít VPN, ale nezapomeňte že už teď je používání VPN v některých zemí zakázané.

  Vážení, toto už je hotová genocida, opravdu půjdeme dobrovolně na porážku jenom proto aby jsme jejch systém, který je pro nás nevýhodný udrželi v chodu? Proberte se a odmítněte tohle svinstvo. Toto schválení můžeme ještě zrušit, ale věřte že při naší nečinnosti se nic nestane. Defakto by jsme museli vládě vyhlásit válku aby to zrušili. Buď my a nebo oni. Nic víc na tom neni. Oni nám už ukázali že netahaji za nás a nemaji důvod měnit stranu, tomu věřte.

Pridajte komentár

*