Prečo sa Korčok nesmie stať prezidentom? Lebo ten kryptofašista hlasoval na Rade EÚ za zaradenie Hambálka na sankčný zoznam ako jediného občana SR/EÚ. Bez rozhodnutia súdu mu zničil život!

Ako zistiť, ktorá z vašich čakier je nevyvážená a ako ich zharmonizovať


Print Friendly, PDF & Email

Ako zistiť, ktoré z vašich čakier nie sú vyvážené a ako ich zharmonizovať

V ľudskom tele sa nachádza 7 hlavných čakier a ešte mnoho ďalších je mimo neho v oblasti našej aury. Základnou čakrou je prvá, ktorá sa nazýva aj koreňová čakra (Muladhara).

Smerom nahor sa nachádza sakrálna čakra (Svadhisthana), ktorá je v oblasti ohanbia a dolnej panvy. Tretia je čakra solar plexu (Manipura) a nachádza sa nad pupkom.

Štvrtá čakra je srdcová (Anahata). V hrdle máme umiestnenú piatu čakru (Vishudda). Šiesta čakra je umiestnená medzi naším obočím a nazýva sa aj čakra tretieho oka (Ajna).

A posledná, siedma čakra, sa volá aj korunná (Sahasrara) a nachádza sa na vrchu hlavy.

Čakry sú zväčša zobrazované ako točiace sa víry. Zvyčajne sa točia v zhode. Naša životná energia pomáha udržiavať čakry v neustálom otáčavom pohybe.

Ak je tok energie v niektorej čakre príliš silný, jej vír je väčší, ako je potrebné. V závislosti od konkrétnej čakry môžete byť až príliš otvorení niektorým veciam, ako sú napríklad peniaze, čas alebo majetok.

Naopak, ak je tok energie v niektorej čakre blokovaný, vaša prílišná uzavretosť môže znamenať strnulosť, uzavreté zmýšľanie, smútok alebo stiahnutie sa.

Ak je čo len jedna čakra nevyrovnaná, ovplyvňuje to všetky ostatné čakry, pretože energia nedokáže prúdiť telom s ľahkosťou.

Ako zistíte, že niektorá vaša čakra je v disharmónii

Bolesť, choroby, nepríjemné pocity a nepohodlie sú často spájané s nevyváženosťou čakier. Každá čakra je prepojená s nejakou oblasťou nášho tela.

Zamerajte sa na to, čo vám hovorí konkrétna oblasť vášho tela a budete lepšie chápať, čo sa deje vo vašom energetickom centre.

Koreňová čakra je prepojená s nadobličkami, chrbticou, krvou a reprodukčnými orgánmi. Príznakmi nevyváženej koreňovej čakry môžu byť neschopnosť obsedieť na mieste, nepokojnosť, nezdravá hmotnosť (obezita aj poruchy príjmu potravy), zápchy, kŕče, únava, pomalosť.

Sakrálna čakra sa spája s obličkami a reprodukčnými orgánmi. Ak je nevyvážená, môže sa to prejavovať pociťovaním bolesti v krížoch či ich stuhnutosťou, problémami s močovým ústrojenstvom, bolesťou obličiek alebo infekciami, neplodnosťou a impotenciou.

Čakra solar plexu je prepojená s nervovým systémom, tráviacim systémom (žalúdok a črevá), pečeňou, pankreasom a trávením. Jej nevyváženosť môže vyústiť do vzniku vredov, plynatosti, nevoľnosti a ďalších problémov s trávením.

Spôsobuje tiež poruchy príjmu potravy, astmu a iné ochorenia dýchacích ciest, bolesti nervov a fibromyalgiu, infekcie pečene a obličiek.

Srdcová čakra úzko súvisí s detskou žľazou (týmusom), imunitným systémom, srdcom, pľúcami, prsiami, ramenami aj rukami.

Ak srdcová čakra nie je v rovnováhe, môžu sa u vás dostaviť problémy so srdcom a obehovou sústavou (vysoký krvný tlak, palpitácie, infarkt), znížená citlivosť, astma a iné respiračné ochorenia, rakovina prsníka, stuhnutosť kĺbov alebo problémy s kĺbmi v rukách.

Hrdelná čakra sa spája so štítnou žľazou, krkom, hrdlom, plecami, ušami a ústami. Nevyváženosť piatej čakry môže viesť k stuhnutosti či bolestivosti šije a pliec, boľavému hrdlu, zachrípnutiu a laryngitíde, bolesti a infekcii uší, problémom s chrupom alebo so štítnou žľazou.

Čakra tretieho oka je prepojená s hypofýzou, očami, obočím, lebkou a biorytmom. Ak nie je vyvážená, môže spôsobovať problémy so zrakom, bolesti hlavy a migrény, insomniu, poruchy spánku a záchvaty.

Korunná čakra súvisí s hypofýzou a epifýzou, mozgom, hypotalamom, mozgovou kôrou a centrálnym nervovým systémom.

Keď nie je v rovnováhe, môže spôsobovať závraty, zmätok, zahmlenú myseľ, neurologické poruchy, bolesti nervov, schizofréniu a iné duševné poruchy.

Môžete sa zamerať na konkrétnu čakru a použiť viaceré spôsoby, ako ju zharmonizovať a vyliečiť. No môžete sa rozhodnúť začať rovno harmonizovať celý energetický systém.

Niektorí ľudia opisujú vyliečenie a zharmonizovanie čakier ako upokojenie alebo pocit ľahkosti. Iní zas uvádzajú, že pocítili zvýšenie synchronicít.

Už ste niekedy zažili, aké to je zharmonizovať čakry? Nižšie vám prinášame niekoľko rýchlych a efektívnych metód, ako na to.

Ako si zharmonizovať čakry

Kamene

Ak sa cítite zle a potrebujete sa trochu „naladiť“, drahé kamene majú úžasnú silu a schopnosť pomôcť. Niektorí ľudia si pokladajú drahé kamene na postihnuté oblasti, ktoré sa spájajú s príslušnou čakrou.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

No môžete kameň aj len tak držať v dlani, zatvoriť oči, dýchať a myslieť na to, ako vás jeho energia uzemňuje.

Pripomíname, že každá čakra sa spája s konkrétnymi kameňmi, ktoré dokážu krásne napomôcť jej harmonizácii.

Pomôže aj meditácia, pri ktorej si kameň položíte na tú oblasť, ktorú potrebujete vyliečiť, alebo ho len držíte v dlani.

Liečenie farbami

Každá čakra sa spája s určitou farbou. Vyberajte si zámerne farbu oblečenia, potravín či doplnkov podľa toho, akú čakru potrebujete zharmonizovať.

Prinesie vám to potrebnú energiu, s ktorou čakru vyliečite. Ak sa napríklad potrebujete spojiť so svojou osobnou silou, zámerne si vyberajte žltý odev (tričko, šaty,…), ktorý posilní vašu tretiu čakru.

Alebo si vyberte ovocie a zeleninu (čučoriedky, zelené jablká, paradajky) tak, aby farebne ladili s čakrou, ktorú sa snažíte zharmonizovať.

Joga

Je nevyhnutné, aby ste boli prepojení s vlastnými pocitmi. Aj preto je pri harmonizácii čakier veľmi dôležité začleniť pohyb, ktorý nás spája s naším telom.

Už obyčajný pozdrav slnku sa dotkne všetkých 7 čakier a dodá každému, kto tento cvik robí, príležitosť hýbať sa a hrať s energiou vnútri i mimo svojho tela s prirodzeným prúdením životnej energie.

Dýchanie

Každý, kto sa snaží pochopiť energetický alebo duchovný rozmer svojho bytia, vie, že vedomé dýchanie je jedným z najúčinnejších a zároveň najjednoduchších spôsobov, ako si zharmonizovať čakry.

Vdychovanie do ktorejkoľvek časti tela má úžasný účinok, pretože keď spojíte uvedomelosť so zámerom a dýchaním dohromady, je to ako keby ste zapli liečenie čakier na turbo.

Vedomé dýchanie dokáže kedykoľvek a kdekoľvek uvoľniť, upokojiť a vyrovnať všetky odchýlky od základného, správneho nastavenia.

Bubnovanie/Spievanie/Chválospevy

Hudba má v sebe zvláštne čaro, pretože nás spája s niečím prapôvodným. Každý z nás má hlas. Každý z nás vie udierať na bubon a vytlieskavať či vyklopkávať nohou rytmus.

V hrudi máme svoj vlastný biorytmus, s ktorým sa môžeme kedykoľvek spojiť. To bubnovanie v našom vnútri a jeho vibrácie posúvajú a harmonizujú náš energetický systém.

Spievanie piesní alebo chválospevov uvoľňuje a vibrácie tónov v našom tele majú obrovskú silu.

Spievajte si, hmkajte, tlieskajte, poklepkávajte si nohou, zabrnkajte si na strunkách alebo opakujte slová a pomôžte tak zharmonizovať svoj energetický systém.

Liečivý dym

Existujú tradičné bylinky a rastliny ako levanduľa či jalovec, ktoré je dobré mať pri sebe, pretože ich vdychovanie tiež posilňuje vyliečenie a zharmonizovanie čakier.

Aj v tomto prípade platí, že s každou čakrou sa spájajú iné byliny, no medzi tie najzákladnejšie patrí šalvia, tomkovica voňavá a céder. Liečivý dym účinne pomáha čistiť a liečiť nevyváženosti v čakrách.

Treba si len nájsť tú „správnu“ vôňu.

Záver

Systém čakier je skutočne veľmi rozsiahly a dá sa skúmať do veľkej hĺbky. Vlastná skúsenosť s liečením čakier a spoznávaním a študovaním celého ich systému mi potvrdila, aké úžasné zmeny môže do „vonkajšieho“ života priniesť.

Všetka tá práca, ktorú vnútri vykonávame, slúži zmene našej vonkajšej reality. Je veľmi zábavné snažiť sa deň či mesiac dostať čakru do rovnováhy a prispôsobovať jej všetky svoje skutky, komunikáciu, odev, jedlo i myšlienky.

Ak ste pozorní, tak aj do vášho života vstúpi zázrak.

Ďalšie články o čakrách a ich liečbe nájdete tu:

 

https://www.badatel.net/liecba-7-cakier-pomocou-byliniek/

 

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*