Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Jednoduchý spôsob ako odstrániť usadeniny cholesterolu okolo očí


Print Friendly, PDF & Email

Ako odstrániť usadeniny cholesterolu okolo očí

Všimli ste si, že sa vám pod očami tvoria hrudky, hlavne okolo vnútornej časti horných viečok? Ak áno, ide o tukové usadeniny, ktoré sú známe pod názvom xantelazma.

Objavujú sa vtedy, keď sa v tele nazhromaždilo veľké množstvo LDL cholesterolu alebo lipoproteínov s nízkou hustotou. Zvyčajne sa tieto hrudky spájajú s konkrétnym zdravotným problémom.

Tí, ktorí majú vysoký cholesterol, cukrovku alebo dokonca cirhózu pečene, sú vystavení väčšiemu riziku vzniku týchto tukových ložísk okolo očí.

Prinášame vám niekoľko tipov, ako postupovať pri ich odstraňovaní:

1. Stravujte sa zdravo

Ak chcete odstrániť usadeniny tuku v okolí očí, môžete začať tým, že si budete dávať pozor na to, čo budete jesť. Samozrejme, má to byť zdravá strava.

Pokiaľ je to možné, znížte príjem jedla, ktoré má vysoký obsah tukov. Pokúste sa znížiť spotrebu smažených, vyprážaných potravín, vaječných žĺtok, spracovaných potravín a červeného mäsa, pretože tieto potraviny môžu zvyšovať hladinu cholesterolu v krvi.

2. Ricínový olej

Ak spozorujete nejaké hrčky, ktoré sa tvoria pod očami, mali by ste ich ošetriť ricínovým olejom. Jeho liečivou zložkou je kyselina ricínová.

Táto kyselina môže pomôcť zmenšiť veľkosť týchto usadenín cholesterolu v okolí očí. Všetko, čo musíte urobiť, je to, že si namočíte bavlnený tampón do ricínového oleja a potriete ním miesto, kde je toto tukové ložisko.

Nezabudnite, že počas aplikácie musíte mať oko zatvorené. Žiaden olej sa totiž do oka nesmie dostať. Masírujte tieto hrčky niekoľko minút, a potom priložte ricínový tampónik na postihnuté miesto.

Jemne prelepte nedráždivým leukoplastom alebo nejakou bandážou a nechajte pôsobiť cez noc. Na druhý deň ráno obklad jemne odstráňte a miesto opláchnite vodou alebo očistite.

3. Banánové šupky

Aj banánové šupky sú vhodné na odstránenie tukových usadenín, ktoré sa tvoria okolo vašich očí. Samotné šupky sú užitočné pri odstraňovaní hrčiek pod očami.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Všetko, čo musíte urobiť, je umiestniť vnútornú časť šupky na tukové usadeniny. Podobne ako v prípade ricínového oleja umiestnite kúsok banánovej šupky na postihnuté miesto.

Priložte ju na kožu vnútornou stranou a prelepte. Nechajte pôsobiť cez noc.

Ráno si obklad odstráňte a pokožku umyte. Môžete to urobiť každý deň, až dovtedy, kým sa nedosiahnu výsledky, ktoré očakávate.

4. Jablčný ocot

Čo sa dá ešte použiť na odstránenie týchto tukových usadenín? Nuž, je to predsa tak veľmi obľúbený jablčný ocot. Ten je veľkým pomocníkom.

Vidíte, jablčný ocot môže skutočne znížiť hladinu zlého cholesterolu, ktorý sa nachádza v celom tele predovšetkým tým, že ho skvapalňuje. Pomáha posilňovať fungovanie pečene a pečeň tak následne účinne odstráni všetky toxíny, ktoré sa v tele nachádzajú.

Namočte vatový tampón do jablkového octu a umiestnite ho na postihnuté miesto. Nalepte ho na miesto a nechajte ho tam na dve hodiny.

Následne miesto umyte teplou vodou. Toto by ste mali robiť niekoľkokrát denne a v priebehu niekoľkých dní dovtedy, kým neuvidíte, že ložiská tuku sa zmenšili.

5. Cibuľa

Môžete použiť aj cibuľu. Cibuľa už sama o sebe zabraňuje vzniku zlého cholesterolu v ľudskom tele. Samozrejme dokáže zmenšiť aj veľkosť tukových usadením pri aplikácii zvonku.

Ak chcete použiť túto liečbu, pridajte 2 polievkové lyžice cibuľovej šťavy do pohára vody a vypite to každý deň. Môžete použiť aj extrakt z cibuľovej šťavy, do ktorej pridáte štipku soli a niekoľko minút si tým masírujte postihnuté miesto.

Potom prekryte toto miesto jemným tampónom, prelepte a nechajte pôsobiť cez noc. Nezabudnite si na druhý deň, po odlepení náplasti, miesto umyť teplou vodou.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. mereupregatit

    veď nie tak prudko, anonym ? akademik ján: chápem, čo máš na mysli, ale nesúhlasím s tým, že učňovka je ľahký typ školy, no ako ktorá, tam, kde sa vyžaduje manuálna zručnosť, to určite nie je ľahké, nie každý retard môže byť napr. dobrým automechanikom alebo krajčírkou, na to musíš mať cit, kedysi som sa učila šiť, tak viem, o čom hovorím ?

Pridajte komentár

*