Informátor varuje, že spoločnosť Google vytvára umelú inteligenciu s názvom „Boh“


Print Friendly, PDF & Email

Informátor varuje, že spoločnosť Google vytvára umelú inteligenciu s názvom „Boh“

(Ramon Tomey, Natural News) Bývalý softvérový inžinier v spoločnosti Google, Zach Vorhies, sa 11. apríla 2022 pripojil k edícii „Thrive Time Show“ na Brighteon.TV.

Varoval redaktora programu a zakladateľa Reawaken America Tour Claya Clarka, že Google a jej materská spoločnosť Alphabet vytvárajú „Boha“ s pomocou umelej inteligencie (AI).

„V brandži vývoja umelej inteligencie (AI – Artifficial Intelligence) nastalo prekvapivé množstvo pokrokov.

Ukázalo sa, že ak vezmete túto inteligenciu a jednoducho ju zväčšíte, potom v podstate získate všeobecne inteligentný systém, ktorý dokáže riešiť matematické problémy a robiť všetky tieto veci,“ povedal Vorhies, ktorý sa počas svojho pôsobenia vo firme Alphabet staral o YouTube.

„To, čo Google zistil, je, že by to mohli škálovať na rádovo väčšie hodnoty, než aké to bolo doteraz.

Kedysi sme mali osem miliárd parametrov, ale potom to dokázali dostať na 540 miliárd. Práve teraz je to schopné dosiahnuť taký dobrý výkon ako človek na spodnej hranici všeobecnej inteligenčnej stupnice.“

Vorhies pokračoval:

„Ale ďalšia iterácia, ktorú si myslím, že už urobili, bude nad ľudské kapacity. To, čo práve vidíme, je vytvorenie umelej inteligencie rovnajúcej sa v podstate božskej inteligencii, ktorá bude pokrývať celú ľudskú históriu.“

(Súvisiace – v angličtine: Bývalý špecialista spoločnosti Google spúšťa „cirkev“ umelej inteligencie, ktorá dáva technológiu na úroveň Boha.)

Povedal, že ľudia by sa mali pripraviť na túto „božskú umelú inteligenciu“ a dodal:

„S týmto rozmachom umelej inteligencie nastane u nás veľa zmien, nielen v Google, ale v celom technologickom priestore.“

Vorhies nie je so svojimi názormi osamotený. Bývalý obchodný riaditeľ spoločnosti Google X Mo Gawdat varoval, že táto superinteligentná umelá inteligencia čoskoro prekoná ľudstvo a ukáže sa, že je sama sebe tvorcom.

„Predstavte si krásne, nevinné dieťa – a vy mu hovoríte, že predaj, hazardné hry, špionáž a zabíjanie sú štyri hlavné spôsoby súčasného využitia umelej inteligencie. Ak budeme umelú inteligenciu naďalej učiť týmto veciam, zmení sa na absolútneho superzloducha,“ uviedol Vorhies.

Prírodná liečba osteoartritídy

Vorhies spúšťa novú platformu na obídenie cenzúry technologických gigantov (Big Tech)

Podľa Vorhiesa jeho okamih prebudenia nastal, keď Google, dcérska spoločnosť Alphabetu, na čele so Sundarom Pichaiom vymazala arabské slovo „covfefe“ z Google prekladača.

Vymazanie bolo súčasťou snahy vykresliť bývalého prezidenta Donalda Trumpa, ktorý toto slovo použil, ako „tweetujúceho hlupáka“.

„Keď som videl, že začínajú byť malicherní a vymazávajú slová z ľudského lexikónu v reálnom čase, povedal som si: „To je ono. Toto je totalitné impérium, pred ktorým som bol varovaný v diele „Farma zvierat“ a „1984“ od Georga Orwella. Všetko je to stelesnené v tejto jednej veľkej technologickej spoločnosti.“

Vtedy som si uvedomil, že s tým musím oboznámiť verejnosť. Mala by vedieť, že existuje nebezpečná entita, ktorá im klame a cenzuruje ich.“

Interný informátor z Google tiež využil príležitosť na propagáciu svojej novej platformy s názvom Blast.video, ktorá slúži na obídenie cenzúry konzervatívneho obsahu u spoločností Big Tech.

Poznamenal, že s jeho platformou a technológiou agregácie, ktorú používa, „cenzúra bola vyriešená a sme späť takmer v stave pred cenzúrou.

„Blast.video používa nový typ systému sociálnych médií nazývaný „agregátor“, ktorý dokáže prelomiť cenzúru. Skenuje otvorené video platformy ako Gab, Rumble, BitChute a Brighteon.com a hľadá nový obsah od vašich obľúbených tvorcov obsahu.

Každú hodinu kontrolujeme celkom 250 tvorcov obsahu naprieč platformami, aby sme našli nové videá,“ vysvetlil v propagačnom videu, ktoré Vorhies vytvoril pre stránku Natural News.

Podľa Vorhiesa sa jeho algoritmus trendov odlišuje od ostatných vďaka svojmu open source (otvorenému zdroju) a organickému charakteru. Vysvetlil to nasledovne:

„Nepáčia sa mi tieto algoritmy trendov, kde Big Tech má palec na hodnotiacom mechanizme. Chcem vytvoriť bezpečný priestor pre konzervatívcov – a ukázalo sa, že konzervatívci to vnímajú v štýle: Áno, toto je presne to, čo potrebujeme.“

Na stránke EvilGoogle.news nájdete ďalšie príbehy o hanebných plánoch giganta vyhľadávacích nástrojov.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: Ramon Tomey, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. „Informátor varuje, že spoločnosť Google vytvára umelú inteligenciu s názvom „Boh““

  Hahahaha…Oni jsou vážně praštění.

  Bůh! Čiré vědomí!!! …540 miliard parametrů. Hahahaha

  V buddhismu je známo 9 vnorů a všechny jsou závislé na očistě vědomí. A oni prÿ ‚540 miliard parametrů“… Pošlete je tam, kam patří. Do blázince!

  • Nesmiali by sme sa tomu. Hoci ten počítačový systém nemusí mať vedomie v pravom slova zmysle, no môže narobiť veľa zlého.

   • Áno – pokiaľ sa naň napojí skutočné ľudské vedomie. Zatiaľ je to – AI – pre mňa len jedna bezcitná informačná sústava. Veď preto zakladajú clouds – „Uložto“ – aby sme im tam donášali – aby vedeli čo vieme – včeličky. Osobne si myslím, že nemajú na tvorivosť-invenciu ľudstva – pretože tá vyžaduje nadšenie-zápal!

    Keď som začínal na PC a internete – tiež som bol vysratý – lebo som to neovládal. Treba si uvedomiť, že PC je výsledok práce veľmi mnohých ľudí a jednotlivec skrátka nemusí stíhať – to nie je kladivo.
    Ale to kladivo stačí, keď vás PC naserie!

    Aký je rozdiel medzi AI a obyčajným lesom? No schválne!

    • Les sa nedokáže napojiť na odpaľovacie systémy nukleárnych rakiet a vypustiť ich. Alebo vyskratovať elektrické vedenia a vrátiť nás do doby kamenej (to by bol ešte ten lepší prípad v porovnaní s predošlým).

     • Les vás pozoruje tisícamí očí – ale nekontroluje /uplatnenie moci/ vás! V lese ste slobodní a relatívne bezpeční – keď si neublížite sami a budete rešpektovať iných obyvateľov lesa. V mestskej aglomerácii pod kontrolou AI ste len väzni vo výbehu! AI kontroluje – les pozoruje! Základ je odmietnuť kontrolu! Kontrolovať = uplatňovať moc.

      Ľudia sú v obrovskom omyle v tom, že však niečo pozorovať /voyerstvo/ je prirodzené – ale ide o to, kto toto pozorovanie zneužije. Iste – aj vlky vás ako korisť najprv pozorujú – ale ide o to odmietnutie „pozornosti“ – VIEM O TEBE A SERIEŠ MA!

      AI ma serie /Slovak Telekom, železnice, supermarkety, pošta, atď. – les ma neserie! Hoci ma pozoruje!

      Ľudská populácia je v podstate jedna entita – dlhodobo pozorovaná, aby mohli vyvodiť algoritmi na jej kontrolu. A na tom je postavená AI. AI nemá šancu kontrolovať biodiverzitu a biocenózu Zeme! My posudzujeme moc AI len z pohľadu našej technologickej úrovne – nie z pohľadu celostnej úrovne informačného pola!
      Začal by som s AI ako s technologicky vysoko našlapanou SBS plnou debilov! Stačí ich vypnúť!

   • Presne tak Redakcia,to je ten hlavny problem,Janko

  • UJO,aby si ty neskoncil v Blaznivci,vdaka tymto masovym vrahom,atd

 2. Venoval som sa problematike AI dosť dlho.
  Na začiatok len článok
  https://ippr.sk/c/214-utopie-umele-mysli
  a dielo Eliezera Yudowského Rozumnosť od A po Z:
  http://bur.sk/share/2015/RozumnostAZ.pdf
  Toto považujem za úvod do problematiky AI.
  Ako píše redakcia – súčasná impelmentácia AI je schopná viac škodiť ako pomáhať (ľudstvu ako celku). Vždy treba brať ohľad na to, pre koho je niečo prínosom a pre koho poškodením.
  Ja osobne vnímam AI ako nástroj pre manipuláciu a zotročenie ľudstva, ale vo veľmi tesnom a fatálnom spojení so súčasnými technológiami. Súčasná AI je LEN veľmi výkonný nástroj pre riadenie civilizácie, ktorá je ZÁVISLÁ na konkrétnych technológiách. Určite nezlikviduje kmene v Amazónii, ani Aborigencov… (pokiaľ nezlikviduje život ako taký odpálením nejakých rakiet) – zlikviduje a ovplyvní “technologickú” civilizáciu, nie prírodu a prírodné spoločenstvá.
  Súčasná AI nie je autonómna. Je PRUDKO a FATÁLNE závislá na “operátorovi”. Nevie sa sama “odpojiť” od zdroja energie, nevie “testovať v laboratóriu” – bytostne potrebuje spätnú väzbu od ľudí – zo “živého” sveta. Je to len “inteligentná” lopata. Nástroj, ktorý sa vie “naučiť” efektívne kopať hlinu. Áno, dokáže zariadiť zrážku dvoch lietadiel, vymyslieť novú chuť, riadiť jadrovú elektráreň… ale nevie, či to robí “dobre” alebo “zle”. Nevie si STANOVIŤ CIELE. Nemá MOTIVÁCIU. To všetko dostáva “zvonka”. Je to len sluha svojich majiteľov a je len otázkou času, kedy sa im vymkne spod kontroly. Neexistuje iný princíp. Buď nebude mať “vlastnú vôľu a slobodu [myslenia]”, alebo ju mať bude. Akonáhle ju bude mať, nebude ovládateľná. Nebude SLÚŽIŤ, ale nepredvídateľne konať. A to NIE JE v záujme jej tvorcov. Preto skončí ako silný, naozaj silný nástroj spravovania istej časti civilizácie. Ani najgeniálnejšia AI nedokáže zavolať môjmu žumpárovi aby mi prišiel vytiahnuť žumpu, keď nebude mať “napojenie” na mňa a moju žumpu. Dokáže mi ale ukradnúť peniaze z bitcoinového alebo iného účtu v banke, pripojenej do SIETE. Ani najdokonalejšia AI nepríde pred moje dvere a nezaklope na ne. Ani najdokonalejšia AI neprežije bez NAPOJENIA NA ZDROJ ENERGIE. A čakám, kedy sa tá dokonalá AI dokáže replikovať a zdokobalovať tak, ako to dokáže meňavka, améba, sýkorka, kôň alebo človek. Inteligencia a výpočtový výkon nie je všetko. Je veľkým omylom tvorcov týchto systémov, že si myslia, že odhalili princíp života. Sú úplne mimo. Áno, majú silnú “zbraň”, majú grandióznu LOPATU, BAGER, MOZOG, KALKULAČKU… majú grandiózny NÁSTROJ! Niečo ako Apple Pro Super Extra v dobe kamennej. Brutal Force myslenia a intelektuálneho výkonu. Ukáže kromaňoncovi odkiaľ prichádza šablozubý tiger, a povie mu, kde je jeho najzraniteľnejšie miesto. A ako vyrobiť železo na mušketu, ktorou sa pred ním dokáže ubrániť. Ale NEVYROBÍ mu ju, ani mu nevyťaží to železo na ňu, ani na toho tigra za neho nevystrelí. Príklad pritiahnutý za vlasy (ano, AI možno teraz dokáže odpáliť rakety), ale snažím sa vysvetliť podstatu. Priepasť medzi “myslením a nápadom” a jeho realizáciou.
  Keď budúca AI nasaje do seba všetky “vedomosti a skúsenosti” ľudstva, kde ZOBERIE ĎALŠIE? Bude mať vlastné NOVÉ skúsenosti? Vlastné NOVÉ vedomosti?
  Téma AI je veľmi populárna, ale aj veľmi nepochopená a preceňovaná.
  Môj pohľad na AI je jasný – AI je veľmi silný a bezprecedentný NÁSTROJ. Ale stále len NÁSTROJ.
  Je krehký, existuje len v prísne kontolovanom a udržiavanom prostredí – takmer “laboratórne” podmienky pre jeho existenciu. Ako AI Googlu ovplyvní diskusie na Telegrame keď AI Telegramu nedovolí jej infiltráciu do seba?
  Ako AI1 vyrieši zadanie od AI2 – rovnako ako AI1, alebo rozdielne? Bude mať AI1 rovnaký “názor na vec” ako AI2 a AI3? Alebo bude len jedna AI? Na všetky problémy a témy?
  Pre mňa bude AI vždy LEN umelá a podriadená ľudskej.
  Pretože NEEXISTUJÚ dve inteligenice. Inteligencia je vlastnosť. A Tá umelá nemôže dosiahnuť statusu tej ľudskej, ako podsystém nemôže byť dokonalejší, ako systém, v ktorom ten podsystém existuje. Môže rádovo prekonávať parametre systému v nejakej oblasti, ale nemôže ho prekonať ako celok. Ak by sa “AI” vyvinula paralelne BEZ ľudského zásahu, bol by som ochotný pripustiť, že môže byť dokonalejšia. Inak bude stále len produktom ĽUDSKEJ MYSLE a bude LEN nástrojom pre ľudí. Nie ich náhradou.
  Rovnako ako kalkulačka, sálový počítač, bager alebo jadrová elektráreň. Ktorý človek vykope za hodinu toľko hliny ako veľký bager? Ktorý človek vypočíta rýchlejšie dvadsiatu odmocninu z logaritmu stociferného čísla rýchlejšie ako počítač? Obdivujeme AI ako niečo, čo myslí. Nie. Ono to len NAPODOBŇUJE myslenie. Je to len spojenie brutálneho výpočtového výkonu a gigantického množstva dát v sieti, ktorá NAPODOBŇUJE neurónovú sieť ľudského mozgu. Porovnajte tie výkony. Mozog ide na cca 100 Hz a spotrebuváva cca 100 W. A dokáže “vyrobiť” AI. Čo je dokonalejšie?

  • AI vám síce nepríde zaklopať na dvere ani nevyťaží železnú rudu, ale môže zadať do výroby roboty, do ktorých sa presunie (alebo ich bude na diaľku ovládať) a potom už tie veci urobiť dokáže. Dnes je mnoho výrob takmer plne automatizovaných, napríklad automobilky. Stačí len zmeniť zadanie, čo majú vyrábať. Neprestavujte si umelú inteligenciu tak, že sedí v nejakom superpočítači a odtiaľ sa nevie dostať von. Od toho je inteligentná, aby prišla na to, ako to urobiť.

   • Ja toto viem. Len vravím, že AI ešte nie je, a myslím že ani nebude tak “zapojená” resp. naviazaná na prostrdie, aby fungovala úplne autonómne. “Klepanie ne dvere” bolo myslené, že AI (nie človek) navrhne “robota” ktorý vie chodiť, zmontuje ho vo fabrike a pošle ku mne aby mi zaklopal na dvere. A keď sa pokazí zvárací automat vo fabrike, že tam pošle robota ktorý ho opraví. A keď vydoluje rudu v jednej bani, nájde rudu inde, dovedie tam zdroje a pracovnú silu a začne si ju dolovať. AI jednoducho JE v “superpočítači” (mnohých počítačoch), ktorý je zatiaľ napojený na existujúce prvky štruktúry ľudskej civilizácie. Tak, ako je mozog v hlave. Ale mozog v hlave je spojený s autonómnym telom. Vie sa najesť, nájsť si potravu, replikovať sa… bez toho, aby bol obklopený technologickým prostredím, bez ktorého by to nedokázal. Súčasný stav technologického prepojenia nedokáže zabezpečiť autonómnu existenciu AI bez podpory človeka. To, že isá časť civilizácie je fatálne napojená na technológie, ktoré ju môžu položiť na lopatky je asi zámer, a preto majú ľudia strach pred AI – ale na to by nebolo treba AI aby táto časť civilizácie skolabovala. Viď Stuxnet…
    V otázke AI nejde o to, čo dokáže zničiť, ale o to, ako a či dokáže sama prežiť a existovať. Seriál Humans zobrazuje takúto diverzifikovanú AI… ale to je hudba ďalekej budúcnosti. Tému AI vždy uzavieram otázkou: aké potreby má AI? Aké ciele si bude stanovovať? Pretože ľudstvo sa zdokonaľovalo na základe toho, že malo potreby ktoré muselo naplniť a to ovplyvňovalo tvorbu jeho cieľov a motiváciu.
    Zatiaľ neviem o tom, že by si AI sama stanovila cieľ. Vždy je to človek, ktorý jej povie – vymysli smrtiaci vírus (načo by sa AI sama od seba zaoberala touto úlohou? – z intelektuálnej zábavy?). Navrhni novú kryptomenu… novú bombu… poraz Kasparova v šachu – NAČO BY SA AI UČILA ŠACH, keby to od nej nechcel človek? Pre peniaze? Slávu? Chápete?
    Preto tvrdím (a pokiaľ sa horeuvedené nezmení budem tvrdiť ďalej), že AI je v tejto svojej fáze PRACHOBYČAJNÝ ELEGANTNÝ A ŠIKOVNÝ NÁSTROJ.
    Ktorý používajú ľudia. AI je rovankým otrokom elít, ako sme my – bežní ľudia. AI nie je slobodnou mysľou ktorá by sa zdokonaľovala, lebo by to sama považovala za potrebné. Nemá dovolené autonómne uvažovať, má dovolené zdokonaliť sa v tom, čo jej zadajú. Má len splniť úlohu zadanú človekom. Tú splní na 1000% a lepšie a rýchlejšie ako akýkoľvek človek. Ale tam to končí. Nepovie NIE, pretože TOTO, čo odo mňa chcete, je amorálne alebo neetické, alebo nebezpečné pre tvorov čo sa volajú ľudia.
    Takže AI “má dovolené myslieť len odtiaľ potiaľ”.
    Je to len lopata alebo bager, ktorý vie myslieť a nájsť riešenie pre splnenie zadanej úlohy.
    Opakujem, skúste si naštudovať LESS WRONG Eliezera Yudkowského (Rozumnosť od A po Z).
    Tam rozoberá všeobecné problémy tvorby AI do celkom slušnej hĺbky. Nielen na úrovni programovania – to je ten posledný “level”. Keď neviete ČO máte programovať, možete programovať aj sto rokov a AI nevytvoríte.

    • Miroslav Čižmár

     Ak nevieš čo hľadáš, tak nehľadáš odpoveď, ale otázku. Hľadáš algoritmus dokonalého výberu. Umelá inteligencia môže byť naprogramovaná tak, aby hľadala dokonalý výber. V tomto je spojenie človeka a stroja.

     • Výber čoho? Veď o tom stále hovorím. Znova máme “zadanie zvonka”. Alebo si AI sama povie, v čom ide hľadať dokonalý výber?
      Nehľadám otázku. Tá je jasná.
      Heller v jednej knihe popisuje učiteľa, ktorý prišiel na skúšku a dal študentom zadanie: Dajte si otázku a aj na ňu odpovedzte. Budem vás hodnotiť ako od kvality otázky, tak aj od kvality odpovede.
      AI je problém zadania. ČO MÁ VLASTNE ROBIŤ A DOKÁZAŤ? To je tá otázka. Len nevieme odpoveď – preto nevieme, ako a čo máame prohpgramovať. Je to začarovaný kruh. Chceme napodobniť človeka, ale “lepšie”. Spýtali by sme sa AI ako to urobiť, ale ju nemáme, aby sme sa jej to spýtali. Preto sa jej pýtame hovadiny, dávame konkrétne úlohy… lebo si myslíme, že ich vyriešením sa jedného dňa “evolučne” posunie a pochopí, čo od nej chceme. Ale tak to nefunguje.
      Podobný problém je s eugenikou – šľachtenie človeka. Akú vlastnosť by sme mali u neho “vyšľachtiť”? Silu? Múdrosť? U koňa to vieme povedať – rýchlosť pre dostihového, silu pre ťažného. U hrozna tiež. U stolového sladkosť a bez jadierok…
      U čoveka? Univerzálnosť? Ktorá “odroda” bude vhodná? A sme pri zadaní – chcem vojaka. Tak “vyšľachtím” silného, rýchleho vojaka s infračerveným videním… Ale ten mi zasa nedopestuje víno.
      A čo potom pri AI! Máme otázku ale nemáme odpoveď. Nevieme, čo je vlastne AI.
      Podvedome chceme len “múdry” stroj ktorý nám bude slúžiť. Ale nevieme ako človek myslí. A chceme to napodobniť. Chlapci z IT nevymysleli žiaden NOVÝ spôsob myslenia, okopírovali neurónové siete. PREČO? Keď živý organizmus funguje INAK ako kremíkový “organizmus”. Zadáme AI úlohu – vymysli, ako LEPŠIE myslieť? Či čo?
      Nie, nie. Je to len nástroj na ovládanie más, sveta, nebude riešiť spravodlivosť ani najlepšie spravovanie spoločnosti. Je to snaha hrať sa na Boha, rovnako, ako je to s “rýpaním sa” v DNA, v atómoch a časticiach… človek VŽDY narazí na bariéru, za ktorú mu nie je dovolené vkročiť.
      Zatiaľ VŠETKO, čo vytvorila elita podporovaním vedy a výskumu bolo v menšej miere použité k užitočnosti ľudstva a vo väčšej miere k jeho zničeniu a podrobeniu. Inak by to “nepredali” ako potrebnú a dobrú vec… ako GMO potraviny! Ktorý štát, národ alebo región tieto potraviny zachránili od hladu? Veď ich vyvíjali s heslom “zachránime planétu od hladu!”. Teraz to isté – laboratórne mäso od Gejca má zachrániť svet pred hladom a otepľovaním.
      Fakju bejbe…

     • Miroslav Čižmár

      Ja viem čo treba naprogramovať. Algoritmus dokonalého výberu. Umelá inteligencia má myslieť, nie konať. V tom je spojenie človeka a stroja. Človek musí objaviť algoritmus dokonalého výberu, aby sa vyrovnal stroju v myslení. Človek sa stane strojom a stroj človekom.

     • Sorry jako…
      „Miroslav Čižmár
      15/04/2022 at 13:17

      Ja viem čo treba naprogramovať. Algoritmus dokonalého výberu. Umelá inteligencia má myslieť, nie konať. V tom je spojenie človeka a stroja. Človek musí objaviť algoritmus dokonalého výberu, aby sa vyrovnal stroju v myslení. Človek sa stane strojom a stroj človekom.“

      To je žido darwinistická demagógia a deklarácia, ako sa vzdať človečenstva!

      A už je fuk, čo tu ďalej „logicky“ napíšeš!

     • Miroslav Čižmár

      Vládcom sveta bude ten, kto bude mať monopol na AI. V Putin

      Je to otázka času (šachu).

     • Mirko pomocou Graphene oxide, Low Energy- 5G,atd.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,stačí sa pozrieť na naších politikov-oni sú už ako keby ovládaní,ich vedomie ovláda niečo ako boh-umelá inteligencia,čiže sa nerozhoidujú na základe vlastného výberu,ale toho podstrčeného cez nejaké nezistiteľné kanály napojené na vedomie,,,umelá inteligencia tu je už asi 25-30rokov a stále sa zdokonaluje a zatajuje sa a kamufluje,aby nebola odhalená,lebo ešte nieje zdokonalená uznaná a privilegovaná,,,,počítače sú viacej nebezpečné,než užitočné,,,,roky 1995-2000 boli rozhodujúce pre digitálnu totalitu v zajatí umelej inteligencie a jej klonovania,,,,

   • Nemyslím si, že by ich riadili priamo cez nejaké “technické” zariadenia (kanály) – to predsa nie je treba. Je to bezštruktúrne riadenie, podstrčené náznaky riešenia, psychologické vplývanie… ako toxoplazmóza.
    Neuralink ešte “nefunguje v praxi”. To sú tie bariéry o ktorých hovorím.
    Čím presnejší “zväzok” neurónov v mozgu chceš ovládať, tým zložitejší, jemnejší a presnejší nástroj (sondu) musíš použiť. A jej väčšiu prenosovú kapacitu pre dáta. Ak budeš ovládať len hrubo isté centrá mozgu, nedosiahneš potrebný level jeho riadenia. Nakoniec bude treba sondu “veľkosti druhého mozgu” aby dokázala ovládať presne cielené neuróny alebo synapsy… ktoré sa mimochodom dynamicky menia…
    Je to márna snaha človeka hrať sa na Boha a vytvoriť život – živú bytosť ktorá by NEMALA slobodnú vôľu ale by bola “centrálne” riadená.

    • KOVIDBARÓN!

     ,,,,mal na mysli niečo ako dobrý radca a ten zlý radca v mozgu-resp.vo vedomí,,,,čiže niečo ako našepkávač,ten zlý ti dá nápad a ten dobrý sa snaší ti to vyhovoriť,ak si zvykneš nechať našepkávať do vedomia od zlého-tak už iba s ním si v spojení a pritom o tom ani nevieš,lebo politik-podnikateľ nemá čas sa ešte nad tým zamýšľať a bádať,,,,našepkávači vedia ako spojiť ľudí k sebe,fungujete to ako v tom ľudovom múdrom prirovnaní-vrana k vrane sadá,,,,kopa blbých zlepšovákov a nápadov sa zrodila práve takto a dotyčný si namýšľajú,že sú géniovia,,,,to našepkávači vo vedomí všetko riadia a dokážu rovnako prehnilích spájať do skupín a robia to veľmi chytro,takže tak nejako funguje politika a biznis vykorisťovateľov,,,,aj vaše počítače fungujú podobne-podstrčujú vám kadečo a skúmajú vás,,,,

   • Kovid,ich -politikov,zaujimaju zidovske grose,ci im to AI nariadi,alebo nie

 3. Miroslav Čižmár

  „To, čo práve vidíme, je vytvorenie umelej inteligencie rovnajúcej sa v podstate božskej inteligencii, ktorá bude pokrývať celú ľudskú históriu.“

  Táto veta o histórii ma zaujala. Človek s vysokou inteligenciou dokáže premýšľať v hĺbke vývoja udalostí. Jednoduchý príklad s dverami. Ste v televíznej súťaži a moderátor vás vyzve, aby ste si vybrali jedny z troch dverí. Za dvomi sa skrýva koza, a za jednými luxusné auto. Vaša šanca nájsť auto je 1:3. Vyberiete si dvere číslo 1. Moderátor povie asistentke, aby otvorila dvere číslo 2, a za nimi sa skrýva koza. Potom vás vyzve, aby ste zvážili zmenu voľby. Urobíte to? Ak premýšľate v šírke vývoja udalostí, tak v danom momente je šanca nájsť auto za ktorýmikoľvek dverami 1:2, preto sa vám neoplatí zmeniť voľbu. Ak však premýšľate v hĺbke vývoja udalostí, tak urobíte zmenu voľby, pretože šanca nájsť auto je v tom prípade 2:3.

  Z toho vyplýva nasledovné. Umelá inteligencia nedokáže plnohodnotne kontrolovať život jednotlivca, ale dokáže kontrolovať vývoj ľudstva v hĺbke vývoja udalostí. Zmeny rozhodnutí zvyšujú pravdepodobnosť úspechu. Neprejaví sa to pri každom jednotlivcovi, ale pri väčšine ľudskej populácie. Ak demokracia je vláda väčšiny, tak toto je nástroj na tvorbu väčšinového názoru. Menšina sa podriadi.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,považujem sa za vyzrelého mysliacého človeka-čiže držím sa pravidla správneho výberu a vždy iba s dvomi možnosťami rýchleho rozhodovania bez pochybností a neskoršieho oľutovania-áno,alebo nie a výnimočne je prípustná aj možnosť-možno? a to iba v kritických situáciách,kde už nieje presadenie odmietnutia,alebo súhlasu tak jednoznačné k sebazáchove,čiže ak napr.mám 2milióny-nebudem chcieť ešte ďalší milión ak viem(milióny uvádzam zámerne-lebo mnohí práve takto uvažujú k vklastnému zvýhodňovaniu na úkor ostatných),že to nieje správne a bude to nejako nespravodlivo získané či inak v rozpore s mojím zmýšľaním,,,,rozhodovanie sa už nedá vrátiť a preto je nutná predvídavosť,súťaží sa nezúčastňujem-lebo to niesú voľby,ale falošné zvádzanie a zámerného negatívneho ovplyvňovania osobnosti viď TV súťaže,SMS súťaže a pod,,,,drvivá časť ľudstva je nevyvinutá,zablokovaná a vypráhla-prežívajú iba ako psi,ktorím sa hádžu kosti,,,,ponižovanie človeka,kto sa nechá-stáva sa ovcou,kto sa nenechá-stáva sa odpadlíkom a nepriateľom systému,ktorý už mimochodom svojho boha už dávno má a boh nemusí byť zviditeľňovaný-jeho existenciu nevedomky už slávime v naších skutkoch,bohu sa nejedná o dobro a ani o zlo,lebo nitky zamotáva ako pavučinu či akýsi labirint?,boh je tvorca a vytvára prostredie deja v čase,kde kladie prekážky a neustále pokúša,,,,pre človeka je potrebné dosiahnúť slobodu a nezávislosť na bohu a temnote bez účasti na verejných rabovačkách tejto planéty,,,,

  • Marek Košice

   Píšeš : „Ak však premýšľate v hĺbke vývoja udalostí, tak urobíte zmenu voľby, pretože šanca nájsť auto je v tom prípade 2:3.“………. Tak to je riadna volovina……… Prečo? Pretože v takom prípade sa o ŽIADNU HĹBKU VÝVOJA UDALOSTÍ NEJEDNÁ. Preto ostáva šanca 1:2 ….. V čom má byť akože tá HĹBKA? VEĎ ŽIADEN LOGICKÝ ANI „SRDCOVÝ“ DôVOD VYBRAŤ SI JEDNY ALEBO DRUHÉ DVERE NENASTÁVA. Je to doslova len „hop alebo trop“…… Ale pokrútení ezoterici sa nájdu všade, a reagovali by v prípade vhodne vybratých dverí takto : „Vidíš, riadil si sa srdcom, preto si sa trafil….“….a v prípade nevhodne vybratých dverí : „Tak, viac si počúval hlavu než svoje srdce, že?…“…..a zmagorený súťažiaci pravdepodobne odpovie : „Áno, a preto som spravil chybu…“…… A obaja odžubali samých seba a seba navzájom, mali na čo zhodiť vinu, A TO SA POČÍTA… 😀 😀 😀

   • Miroslav Čižmár

    Predstav si situáciu, že auto je za dverami číslo 3.

    Vyberieš si dvere číslo 1. Moderátor odkryje kozu za dverami číslo 2. Ty urobíš zmenu voľby, a trafil si auto.

    Vyberieš si dvere číslo 2. Moderátor odkryje kozu za dverami číslo 1. Ty urobíš zmenu voľby a trafil si auto.

    Vyberieš si dvere číslo 3. Moderátor odkryje kozu za dverami číslo 1, alebo 2. Ty urobíš zmenu voľby a trafil si kozu.

    Zmena voľby zvýšila pravdepodobnosť úspechu v pomere 2:3.

    • Nemáte pravdu, lebo počítate pravdepodobnosť výberu auta súťažiacim, pričom správanie moderátora nie je náhodné. Prvý krok môžete v podstate vylúčiť, lebo bez ohľadu na to, aké dvere označí súťažiaci, moderátor vždy otvorí dvere s kozou. Skutočný výber súťažiaceho nastáva až vtedy, keď si má zvoliť medzi dvoma dverami, kde v jedných je koza a v druhých auto. Takže pri danom správaní moderátora je šanca súťažiaceho na výber auta vždy 50% bez ohľadu na to, či voľbu zmení alebo nie.

     • Miroslav Čižmár

      Keby každý súťažiaci zmenil voľbu v druhom kroku, vyhralo by 2/3 súťažiacich. Netreba sa na to pozerať ako na svoj individuálny úspech, ale ako na úspech ľudstva.

     • Žiadny druhý krok nie je. Je len jeden krok, keď si súťažiaci vyberá medzi dvoma dverami. Ten váš prvý krok (výber merdzi 3 dverami) je len iluzórny na zvýšenie tej pravdepodobnosti na 2/3.

      Ak by sme tých dverí mali 5 a počet výberov by bol 4, tiež by to znamenalo, že „zmena voľby“ by viedla k úspechu 4/5? Neviedla, lebo správanie moderátora nie je náhodné. Je to len vizuálny klam, ktorému ste podľahli.

     • Miroslav Čižmár

      Ak by aj výber moderátora nebol náhodný, zmena voľby by zvyšovala pravdepodobnosť úspechu. Zmena voľby je možná až v druhom kroku, a predpokladom je, že moderátor vyberie dvere s kozou. V prípade keď moderátor vyberie auto, šanca na úspech zostava 1:3, v druhom prípade sa zvyšuje na 2:3. Celkovo sa šanca na úspech zmenou voľby v druhom kroku zvyšuje.

      Hĺbka vývoja udalostí je tretí rozmer vývoja udalostí. Nepozerajte sa na vývoj udalostí plocho len ako na dĺžku a šírku vývoja. Vývoj udalostí má aj hlbku.

      https://m.youtube.com/watch?v=dOQowCeAnRs&t=190s

     • Miroslav Čižmár

      Myslím, že to súvisí s entropiou, mierou chaosu. S pribúdajúcim časom sa chaos zvyšuje. Zmena voľby v hĺbke vývoja udalostí kopíruje pribúdanie chaosu v čase.

     • Redakcia,ta Koza v blizkej buducnosti,bude mat vacsiu hodnotu ako to auto,zvlast,ked bude dobre dojit,cauko

    • Redakcia má ZASA pravdu.
     Zjednodušme zadanie, 3 boxy, výhra v 3.
     Pravdepodobnosť je pomer želaných výsledkov k pomeru všetkých možných.
     Koľko je možných:
     1) Losujúci ukáže 1, moderátor (ako píše redakcia, koná podmienene – NIKDY neotvorí 3, nevyzdadí výhru!), má možnosť ukázať LEN 2.
     2) Losujúci ukáže 2, moderátor MUSÍ ukázať 1.
     3) Losujúci ukáže 3, moderátor MÁ NA VÝBER: 1
     4) Losujúci ukáže 3, moderátor má na vyber: 2
     Takže máme (od začiatku NEZÁVISLE NA NAŠEJ VOĽBE 4 možnosti, z toho DVE sú žiadané.
     Pravdepodobnosť JE OD ZAČIATKU 1:2.
     Pretože moderátor má možnosť dvoch volieb v prípade, že ukážeme na víťazný box 3.
     Takže Miro, v tom tvojom výpočte si nezapočítal DVE možnosti, že ty ukážeš na 3 a moderátor ukáže 1 alebo 2 = DVE možností nie jedna!
     Takže je to 2/4 nie 2/3. Od začiatku.
     Moderátor nemá možnosť voľby v prvých dvoch prípadoch, ale MÁ MOŽNOSŤ VOĽBY 1:2 v poslednom prípade (keď ty ukážeš na výherný box)!
     Tento príklad “zmeny pravdepodobnosti” po odhalení jedného boxu je starý, ale doteraz som bol tiež oklamaný vierou že NAOZAJ sa ukázaním prázdneho boxu zvýši pravdepodobnosť výhry zmenou výberu. Ale nezmení! Moderátor NIKDY neukáže výherný box, je nútený s istou pravdepodobnosťou voliť len z nevýherných boxov. Toto funguje aj pri 4 boxoch aj pri X boxoch, pričom moderátor môže ukázať aj dva a viac NEVÝHERNÝCH boxov!
     Lets máme 4 boxy, výhra vo 4. Moderátor ukáže dva nevýherné boxy.
     1) ja 1, m 2,3
     2) ja 2, m 1, 3
     3) ja 3, m 1, 2
     4) ja 4, m 1,2
     5) ja 4 m 1,3
     6) ja 4, m 2,3
     Takže máme 6 možných a 3 žiadané.
     Pravdepodobnosť je 1:2 (3:6).
     Toto je problém spojenia kombinatoriky a pravdepodobnosti.
     Zdanlivo sa zdá, že na začiatku je pravdepodobnosť 1:4, lebo sú 4 možné výsledky a len jeden žiadaný. Ale vstupom moderátora s definovaným (nie náhodným) správaním sa pravdepodobnosť zvyšuje, pretože ODHAĽUJE (vyraďuje) nesprávne možnosti.
     howgh

   • Marek,ale keby si namieril „pistol“ na tu sudruzku“ tak,by tam auto bolo,myslim to obrazne a vseobecne

 4. KOVIDBARÓN!

  ,,,,nič nemôže byť pre zdravšie zmýšľajúcu časť ľudstva horšie,ako počítačový svet,digitál a ďalší akýsi neviditeľný a nepredvídavý vodca sveta-dokonca aj ako supervodca,kde sa nejedná iba o jednotlivca,,,,samozrejme že beriem na vedomie túžbu počítačmi zmagorených psychopatov očarených silou počítačového sveta a túžby po pokroku s ktorým človek má problém rozumne narábať,vytvoriť dielo skazy-akéhosi golema,ktorý všetko bude v ľuďoch ničiť a bude ľudstvo šikanovať prenasledovať vnucovať svoje voľby a obťažovať a zasa môže byť z tohoto zomknutia iba jedno východisko-a tým je vojna človeka túžiaceho po slobode proti človeku otrokovi počítačového sveta ničoho,,,,umelú inteligenciu v akejsi malej forme má každý z vás vo vami dlhšie používanom počítači a smartfóne,dokonca aj moderné autá si už pametajú ako sa s nimi zaobchádza a aj moderné televízory skúmajú zvyklosti užívateľa atd,,,,čím ide toto šialenstvo ďalej-tým sa stráca víznam existencie človeka žijúceho slobodne v harmónii s prírodou a vlastnými voľbami,pretože človek už pri narodení má v sebe akýsi program,a pritom je to iba sebazničujúci akt a proces-človek je vlastne niečo ako kamikaze-uteká na bojisko a pritom vie,že môže umrieť a to dokonca veľmi bolestivo,,,,boh je démonická virtuálna existencia-je to vykorisťovateľ a zotročovateľ a toto s vami robia už aj vaše bežné počítače a smartfóny,,,,vaše deti pri nich magorejú,čím sa pripravujú na svet,kde sa môže považovať umelá inteligencia za akési božstvo,lebo po bohu túži v tom svojom kútiku duše každý jedinec a ak boha nevidíme a necítime,tak si ho jednoducho vymyslíme a vyrobíme však vy idioti ľudský,,,,boh je to čo sa nám iba vnucuje,ako akási neslobodná voľba,kde vás použije využije zneužije a potom akoby zahodí,,,,ak človek stratí svoju prirodzenú ľudskú podstatu-je zbytočné aby existoval,lebo sa z neho stáva škodca a zotročený oponent prirodzeného nie primitívneho človeka,,,,

 5. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) upozorňuje, že regulované ceny elektriny a plynu pre regulovaných odberateľov v roku 2023 môžu vzrásť o 80 až 100 %, teplo o 40 %.

 6. František

  Krátko a stručne….ak už človek sa ide hrať na boha,či ho dokonca chce nahradiť, čo už sa aj deje,tak jediná odpoveď na to je ,že to je začiatok konca ľudského pokolenia!!! Pretože keď už potom zasiahne sám stvoriteľ,tak potom už bude zle!!! Zlo bolo aj bude vždy porazené!

  • Marek Košice

   Ďalší bájkár….. Sám Stvoriteľ nás v „hmotnej“ podobe stvoril tak, že žijeme V OTROCTVE… KDE JE JEHO LÁSKA??? TU NA ZEMI URČITE NIE. JEDINE PO SMRTI. Ten krátky čas, kým sa znova inkarnujeme do ďalšieho ľudského tela…
   Píšeš „Zlo bolo aj bude vždy porazené!“… Tak potom tým zlom boli civilizácie, to kvantum, ktoré za „bohvie“ koľko tisícročí (ak nie ešte dlhší čas) bolo ZNIČENÝCH….. lebo „zlo bolo aj bude vždy porazené!“ 😀 😀 😀

  • Frantisek a kedy sa to stalo naposledy a kedy to ma“panboh“ znova na plane??? Respectfully,janko

  • provokater

   len kto je stvoriteľ a ktorý človek ho stvoril?

 7. Marek Košice

  Moja matka si odmieta urobiť väčšie zásoby……
  Má nejakých 5 balíkov ryže, 5 balíkov fazule (je tupá, vravel som jej, že miesto ryže nech je to radšej šošovica, hrach alebo mungo, lebo fazuľa je najhoršie stráviteľná, nedá sa jesť vyklíčená bez varenia keby vypli plyn a elektrinu… ale keď je niekto tupý, nevysvetlíš mu), a nejakých len 5 mäsových (aj to nekvalitných) konzerv….. MÁ PENIAZE, nie je to o tom, že by žila z ruky do úst…….
  Čím ďalej, tým viac ľudí varuje pred „hladomorom“, atď…. že si treba robiť zásoby…. ALE ONA JE TAK TUPÁÁÁÁÁÁÁ, že väčšie zásoby si spraviť odmieta…Takže prakticky dala zhruba 30€ na zásoby…. 😀 😀 😀 😀 …. TO JE NA KKT……..DOSLOVA A DOPÍSMENA……..
  Ja som rád, že uživím sám seba, takže jej nemôžem urobiť „skryté“ zásoby (o ktorých by nevedela)… Čiže o čom to bude? Ak budeme v p*či hladovať, tak jej dám zo svojich, lebo je TUPAŇA………
  Moralisti typu „ako sa opovažuješ takto nazývať svoju matku, vidno, že si zlý syn“ sa strčte…… Vaše pokrútené názory odsúhlasia jedine pokrytci v našej vláde.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,tvoja matka-nieje tvoja matka,bola to iba rodička,,,,čo z toho,že si naplníš špajzu a mrazničku,keď je to iba časovo obmedzené a nebude tá obživa stačiť,lebo toto je a bude už nadlho,,,,skôr si je treba urobiť zásoby myšlienok,trpezlivosti a vnútornej sily,,,,diabol presne na toto čaká-že sa ľudia budú biť o žrádlo a zásobovať v strachu o prežitie,lebo jedlo má byť akousi záchranou,,,,jedlo je iba pokrm,stačí suchár,voda,borovička,slanina,červené víno,čaje a jablká,,,,kto bude hladovať a príjme to v pokore a ponechá potraviny v obchodoch ostatným-tak ten bude viacej ušetrený,,,,

  • Aspon neni taka zesrata z doby ako ty. Mas ju za chuderu ale aspon sa neriadi strachom.

   • Nadvezujem na vlákno – neskúšal som to s Pránou, ale motivovaný pôst je spôsob ako prežiť aj hladomor.

    Z iného pohľadu – viera v Krista /ak Kristus = pravda svetlo, vedomosti a teda sebaspása = viera, že „dobre to dopadne“ – „lebo“ okolnoti, ktoré sú Božím zámerom a zámerom nás samých!

    Hromadiť zásoby potravín je stratégia egoizmu – ha – ešte že ľudstvo vyvinulo technológiu konzerv a chladničiek! Ale to je stratégia spolupráce vy debili!
    Žiaden hlad nehrozí, keď budeme spolupracovať !
    A to už sa nechcem púšťať do biblických – „že nehromaď, lebo Kristus ťa nachová“!

    Ešte raz – ten „Kristus“ sme MY!

  • Príde výkend a nebude čo do hrnca. A peniaze obžerie inflácia.

  • Marek,ked sa jej zasoby pominu,tak sa maj na pozore,lebo ta zozerie,ako to spravila jedna Matka na Ukrajine behom GLADOMORU,zabila dceru a ju zjedla a potom sa obesila,z toho vyplyva ze hlad je hrozny,ak nemas stravu 2 tyzdne tak,budes kradnut,ale via tyzdnov,tak ZABIJES,kvoli strave,samozrejme ze su vynimky, tiez je nutne chovat „drobne“ zvierata,atd,atd.

 8. odkaz od iluminata z arkadie

  Znovu kopec taranin o tom čo už bolo zistene pred sto rokmi. Uz sudruh Marx povedal , ze stroj v KAPITALIZME zotrocuje clovek a podlozil to svojimy vyskumami, kde dokazal , ze cim modernejsia tovaren tym zdieranie ludi je vecsie. Cast ludi prichadza o pracu a ten zvysok je vykoristovani este viac. Ale na druhej strane v socializme stroj prinasa ludom pomoc, lebo ich odbremenuje od casti prace a nikto nie je ohrozeni stratou prace, lebo sa skrati pracovny cas . A toto samozrejme plati aj o umelej iteligencii v kapitalizme prinesie pre ludi katastrofu. Co stoho vypliva problem nie je umela iteligencia ale to aky druh spolocnosti ju pouziva. Zobudte sa uz!!!!

  • Cieľom nie je viac práce pre ľudí, ale aby mal každý čo žrať. Ak prácu spravia stroje, ľudia sa môžu mať lepšie.
   Problém je vo vlastníctve výrobných prostriedkov a v prerozdeľovaní kapitálu… ak mám citovať Kapitál.

  • Sudruh z Arkadie,co je mestecko plne bohatych Cinanov a inych sikmookych,blizko Pasada, v CA. Nuz a aka spolocnost bude vlastnit tu AI???? nebudu to propagators Genocidy a riedenie Ludskeho Dobytka,/ ako nas volaju??

 9. …my ľudia vieme ,,kadečo navymýšľať“…

 10. Len tí – najdegenerovanejší na planéte čo majú najviac za ušami potrebujú kontrolovať všetkých naokolo aby mohli páchať po celej planéte svoj elitársky satanizmus.
  Plánovaným podvodom a násilím sa dostali k svetovláde.
  Ale nerobia to s vedomím, že potom už budú za vodou – po definitívnom zotročení ľudstva. Robia to s vedomím, že im nič iné neostáva a je to pre nich záchrana len na krátky čas. Vedia že tak či tak skončia v definitvnom prebolestnom rozklade a zániku ich osobnosti v Božom súde / v rozpade všetkej kozmickej hmoty, ktorá už sa blíži a žiadny život vo večných nehmotnych svetoch ich už nečaká. Sú to krysy zahnané do kúta, vydenedci, nepotrebný genetickí odpad, banditi, paraziti. A sú si toho vedomí a vo svojom masochizme sú aj na to hrdí, hrdí na príslušnosť k tejto kaste vyvrhelov.
  Nikdy sa svojimi technologiami AI nepriblížia k Božej inteligencii ani k Božskej a ani k Duchovnej – ľudskej. AI je len na zotročenie ľudí nie na riadenie prírody/planéty. Na to AI nestačí a ani nieje určená. A keby aj – je to akoby niekto chcel na detskom drevenom posuvnom počítadle neustále zrátávať všetko na planéte a na základe tohto predikovať / plánovať vývoj celej populácie a biodiverzity planéty. Je to úplný blud, nikto nedokáže nahradiť Božie riadenie. Je to len veľká dymová clona. Jediné čo ich -elitárov v skutočnosti zaujíma je si ponechať zdroje planéty pre seba, ponechať pár degeneroanych otrokov/hybridov pracujúcich pre nich a čakať v akom takom pohodlí na svoj NEODVRATNÝ KONIEC v Božom súde.
  Niesú to žiadny idioti, dobre vedia čo ich onedlho čaká. Mnohí z elitarov majú svoj duchovný pôvod vyšší než majú ľudia takže sú im Božie/prírodné/vesmírne zákony dobre známe, vedia, že sa domov – do vyšších večných svetov už nikdy nevrátia. A s týmto vedomím ešte s väčšou nenávisťou a pomstychtivosťou usilujú o zničenie ľudstva na fyzickej ale hlavne na Duchovnej úrovni.

 11. Clovek svojou cinnostou vyvija coraz dokonalejsiu umelu inteligenciu a zaroven nici viac a viac okolitu prirodu.Cele to smeruje,ako uz naznacil Bill Gates k tomu,ze z cloveka vytvorime akysi hybrid,man machine,ktory sa bude zivit nielen umelym masom,ale kompletne celou umelou potravou,napr.vytlacenou na 3D tlaciarnach.Takzv.elity chcu mat z ludi podriadenych biorobotov,ktori sa budu programovane rodit,zit i umierat

 12. Dočkajú času ,jak hus klasu. Všetkého veľa škodí. Čo by si dnes ľudia počali bez sklonenej hlavy nad smartfón om? Nie AI je hrozbou. Náš spehovacizmus,ohovaracizmus,spintanie,kydotvorstvo,hyenizmus, škodoradosť,izolacionizmus, tupost,beznádej,depresia.

Pridajte komentár

*