Hepatitída HCV (Žltačka C) – Mýtus či skutočnosť? (dodatok)


Print Friendly, PDF & Email

Nedávno sme na stránke publikovali článok o Hepatitíde C. Čitateľ Martin nám k nemu poslal doplňujúce informácie založené na vlastnej skúsenosti s podobným ochorením u svojej manželky.

Radi ich tuto teraz uverejňujeme ako samostatný článok a Martinovi za jeho snahu prispieť k skvalitneniu obsahu stránky veľmi pekne ďakujeme!

* * * * *

Dobrý deň, hľadači pokladov,

úvodom mi dovoľte zložiť poklonu a vyjadriť veľký obdiv vašej práci a úsiliu o informovanie ľudí o takých závažných zdravotných témach pomocou vašej stránky badatel.sk, a zároveň povzbudiť, aby ste dlho vydržali a nepodľahli nátlaku/útokom zo strany neprajníkov.

Ja sám som sa začal hľadať „iné“ cesty, keď manželke lekár naordinoval na chronickú hepatitídu B (ktorú má už 27 rokov) „liečbu“ látkou Pegasys – pegylovaný interferón, používanou ako „zlatý štandard“ po celom svete aj so všetkými vedľajšími účinkami a pochybným výsledkom liečby (veď keď nezaberie raz, skúsime zas alebo inú chémiu…).

Pri hľadaní inej cesty som veľa krát s nadšením naďabil na senzačné, jednoduché, zaručené liečby a časom som začal byť opatrnejší a skeptickejší a každý nový spôsob si „preklepávať“ a overovať z viacerých zdrojov (nehovoriac o manželkinom opatrníckom x-tom zmysle).

A tak som došiel k vašej web stránke, ku úžasnej knihe o vitamíne C a v nej k zmienke o Dr. Berksonovi…a začal som lúskať a prekutrávať nekonečný vesmír údajov zvaný internet.

Teraz stručne; kúpil som si knihu „Burt Berkson – Alpha Lipoic Acid Breakthrough“ a na nete sú aj interview s týmto doktorom:

1. honestmedicine.com

2. drpasswater.com

3. prescription2000.com

Vo svojej knihe a rovnako ako aj v týchto rozhovoroch Dr. Berkson uvádza, za akých okolností sa „zoznámil“ s alfa-lipoovou kyselinou. (V knihe veľmi zrozumiteľne píše, ako ALA zásadne pomáha v oblastiach: boj s voľnými radikálmi a ich následkami, moderné-znečistené životné prostredie, starnutie, prevencia a liečba rakoviny, funkcie a liečba pečene, komplikácie spôsobené diabetes mellitus, infarkt – mŕtvica – kardiovaskulárne choroby, celkové pôsobenie s ostatnými živinami/vitamínmi/minerálmi a stravou).

Tu chcem v DOBROM upozorniť, že máte na stránke MYLNÉ informácie a nerád by som bol, keby ich niekto so zlým úmyslom obrátil proti vám a otočil to ako klamstvo a s nafúknutým prifarbením z vás urobil pochybných a zavádzajúcich chrobákov truhlíkov.

A teda: Dr. Berkson vtedy dostal za úlohu sledovať umierajúcich, ktorý nemali hepatitídu C, ale otrávili sa muchotrávkou zelenou a neboli voľné orgány-pečene k dispozícii na transplantáciu a teda nedalo sa pre nich nič urobiť…

Až na základe výborných výsledkov u tých, aj ďalších, čo sa otrávili hubami, začal neskôr s ALA u pacientov s rôznymi pečeňovými diagnózami, vrátane hepatitídy C.

Dovolím si upozorniť, že tzv. Protokol Dr. Berksona sa po „slovenskom“ internete šíri ako:

„berte 2x300miligramov ALA + 2x200mikrogramov selén + 3x300miligramov silymarín a hepatitída B, C, stukovatená pečeň a iné neduhy pečene budú fuč“, no hoci tieto látky sú najznámejšie, NIE JE TO CELÝ OBRAZ:

    1. Sám Dr. Berkson upozorňuje, (aj keď je ALA je prirodzená – v tele sa tvoriaca látka), že v týchto terapeutických dávkach pôsobenie ALA ohromne vyčerpáva z tela vitamíny B a teda spolu s ALA sa MUSÍ BRAŤ aj silný B-KOMPLEX (50-100mg ku každej dávke 300mg ALA) a k tomu na pomoc pečeni aj ostatnému telu Omega3, koenzým Q10, vitamíny C (niekoľko gramov), vitamín E (ZMES tokoferolov, prípadne aj tokotrienolov, nie iba syntetický DL-alfa tokoferol rozšírený u nás), multivitamín – minerál bez železa (priveľa železa zhoršuje ochorenie pečene).
    2. Druhým ťahúňom liečby (možno ešte dôležitejším – z dlhodobého hľadiska by si zaslúžil byť na prvom mieste) je zmenená životospráva s jasnými pokynmi – samostatný priložený súbor Odporúčaná strava
    3. Ukazovateľom úspešnosti liečby hepatitíd B, C (hlavne chronických) je „viral load – vírusová nálož“ v období počas aj po ukončení liečby, hovorí o množstve kópií vírusu v krvi. Pri Berksonovom prístupe toto číslo niekedy poklesne v testoch na nulu (= pod minimálnu hranicu zistiteľnú pomocou diagnostiky), niekedy nie.

Berkson tvrdí, že „z hľadiska mikrobiológa neverí, že sa dá vírusové ochorenie kompletne vyhubiť bez zabitia pacienta. Je nutné podporovať a „učiť“ imunitný systém rozpoznať vírus a mať ho pod kontrolou. Spravidla vírusy ostávajú súčasťou nášho biologického systému po zvyšok života.

To však nevyhnutne nerobí človeka chorým. Sme naplnení miliardami rôznych kmeňov nečinných (dormant) vírusov. Pokiaľ má človek zdravú životosprávu a vyhýba sa nepotrebnému emočnému a fyzickému stresu, tie vírusy ostanú nečinné, neprejavujú sa. Človek môže žiť do 100 rokov s hepatitídou C a napriek tomu byť zdravý.“

Čo sa týka vyšetrení:

U nás sa sledujú tzv. pečeňové testy (ALT, AST, GMT, ALP, bilirubín, niekedy INR), a odhaduje sa stav závažnosti -stupňa fibrózy resp. cirhózy tkaniva. A samozrejme treba použiť ďalší „zlatý štandard“ – biopsiu, čo je pobyt v nemocnici na infekčnom niekoľko dní, ihlou si nechať pichnúť do pečene a trocha vycucnúť.

Liečba osteoporózy

Našťastie veda pokročila a je možné ísť na vyšetrenie pomocou metódy „FIBROSCAN – tranzientná elastografia“, kde prístroj zmeria tuhosť pečene z viac ako 100-násobne väčšieho rozsahu, v opakovaných krokoch a rôznych objemoch, výsledkom je dôveryhodnosť a presnosť, ktorej klasická biopsia nemôže konkurovať.

Vyšetrenie pomocou Fibroscan sa podobá vyšetreniu ultrazvukom (USG) a trvá asi 15 minút, výsledky sú okamžite. Žiadna ubíjajúca hospitalizácia, žiadne mučivé čakanie mnoho dní na výsledky ako v prípade biopsie…

(Z histórie je známe ako dvaja rôzni lekári úplne inak ohodnotili tú istú vzorku, dokonca aj ako jeden lekár urobil posudky s odlišnými závermi, a nevedel že hodnotí tú istú vzorku. Jednoducho pri biopsii je príliš veľa priestoru na technickú aj ľudskú chybu.)

Aký som bol prekvapený pri zistení, že vyšetrenie Fibroscanom robia v Bardejovských kúpeľoch za celkom prijateľných 13 eur (snáď aj inde na Slovensku).

Berkson po viac než 30 rokoch skúseností hovorí o týchto krvných testoch, ktoré na rozdiel od už spomínaných ALT, AST atď. veľmi dobre poukazujú na funkčnosť- skôr výkonnosť pečene. Vlastne sme si všimli, že sa robia skoro rutinne v krvnom obraze (a človek má aspoň šajnu, čo sa s ním deje, aj keď nemá prístup ku Fibroscanu a nechce ísť na biopsiu):

1. Albumín (absolútny objem v g/liter, nie len relatívne v %) – životne dôležitá bielkovina vyrábaná v pečeni – ako sa stav pečene zlepšuje tak objem v krvi stúpa, ak zhoršuje tak klesá…

2. INR / protrombínový čas PT – vyjadruje schopnosť krvi zraziť sa – mení sa podľa stavu výkonu pečene.

3. PLT – počet krvných doštičiek – taktiež ako sa stav pečene zlepšuje tak objem stúpa, ak zhoršuje tak klesá…

Tu sú prípadové štúdie aj s grafmi, ako sa dá liečiť hepatitída C, aj CIRHÓZA:

– v prípade vážnejšieho stavu, vrátane cirhózy pečene Berkson už alfa lipoovú kyselinu podáva INTRAVENÓZNE. A nielen on, ale aj na mnoho ďalších klinikách v USA aj v Európe.“

townsendletter.com

(áno niekedy to môže trvať roky, čo možno nevyhovuje moderným ľuďom zvyknutým na tabletky a injekcie sľubujúce zázrak do týždňa)

Ja som sa napríklad dočítal na jednom fóre, ako u nás mladý človek začal brať „slovenský“ protokol, čiže iba tabletky, a mal z toho vážne zdravotné následky – ako dôvod uvádzal, že mu to rozhýbalo usadenú ortuť pôvodom z amalgámov.

Keď som komunikoval so zdravotným personálom z kliniky Dr. Berksona v Las Cruses, USA (v jednom okamihu sme zvažovali návštevu tej klinike), v rámci rôznych zisťovaní mi doslova na otázku ohľadom amalgámov potvrdili, že s ortuťou nikdy nemali problém pri terapii s ALA.

Ja sám nie som doktor, no zdravý rozum mi hovorí, že inak sa škodliviny z tela vynášajú pri jednom štýle stravovania a inak pri druhom…nechcem nikoho súdiť, navyše sme každý iný, s iným trávením, možnými alergiami, precitlivenosťou a celkovým metabolizmom…

Tak toto som vám chcel napísať, cítil ako potrebu, ako malý kúsok poznania do mozaiky, kde každý môžeme prispieť tým, čo vieme, na pomoc ostatným – a vlastne nám samotným.

Tak znova, želám pevné zdravie a vytrvalosť pri hľadaní pravdy a ukazovaní zdravšej cesty.

S pozdravom

Martin

Stop Candida

Poznámka

Ak by ste mali záujem zadovážiť si kvalitné vitamínové doplnky spomínané v tomto článku, odporúčania produktov s odkazmi na obchody nájdete na tomto mieste.

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Ahojte, viete mi prosím poradiť čo sa deje, keď po prvom dni Protokolu Dr. Berksona sa stolica nezafarbila, resp. bola ako bleká káva? Máme protokol prerušiť? vďaka za rady, nemáme z toho dobrý pocit.
    V.

Pridajte komentár

*