Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Dynamické duo: Prečo kurkuma a čierne korenie sú taká mocná liečivá kombinácia


Print Friendly, PDF & Email

Dynamické duo: Prečo kurkuma a čierne korenie sú taká mocná liečivá kombinácia

(Olivia Cook, Natural News) Kurkuma a čierne korenie sú pozoruhodné bylinky pre ich individuálne zdravotné prínosy. Keď sa však navzájom skombinujú, toto dynamické duo sa stane doslova hnacou silou liečenia.

Kurkuma (lat. Curcuma longa) obsahuje značné množstvo látky nazývanej kurkumín. Uvedená fytochemikália je silným antioxidantom, ktorý sa môže pochváliť aj schopnosťou bojovať proti zápalom, baktériám a plesniam.

Toto svetložlté korenie má však aj jednu nevýhodu – telo ho nedokáže dobre absorbovať, pričom väčšina obsahu kurkumínu je vylúčená nevyužitá.

Čierne korenie (lat. Piper nigrum) je bohaté na piperín, bioaktívnu zlúčeninu, ktorá dodáva tomuto koreniu jeho charakteristickú štipľavosť. Piperín je podobný alkaloidu kapsaicínu, ktorý je prítomný v čili papričkách a kajenskom korení.

Ukázalo sa, že táto fytochemikália pomáha riešiť nevoľnosti, bolesti hlavy, zlé trávenie a zápaly. Ale najpozoruhodnejšia kvalita piperínu spočíva v jeho schopnosti zvýšiť vstrebávanie kurkumínu v tele.

Pridanie čierneho korenia do kurkumy dokáže zmierniť zlé vstrebávanie kurkumínu do krvného obehu. Podľa výskumov suplementácia kurkumy s čiernym korením vstrebávanie kurkumínu v obrovskej miere zlepšuje.

Tento jav vysvetlila štúdia publikovaná v časopise odbornom Planta Medica. Vedci z Indie skúmali, ako sa samotný kurkumín a kombinácia piperín-kurkumín v tandeme absorbovali vo zvieratách aj ľuďoch.

Podľa štúdie, pridanie 20 miligramov piperínu k dvom gramom kurkumínu výrazne zvýšilo jeho absorpciu.

U potkanov, ktorým bol podávaný piperín aj kurkumín, sa biologická dostupnosť kurkumínu zvýšila až o 154 percent. Medzitým sa biologická dostupnosť kurkumínu u ľudských účastníkov výskumu, keď bol doplnený o piperín, zvýšila o pozoruhodných 2 000 percent!

Existujú dve prevládajúce teórie vysvetľujúce tento jav, ako je uvedené v dvoch samostatných štúdiách.

Zbohom vysoký krvný tlak

Prvá teória bola načrtnutá v štúdii publikovanej v časopise Asian Pacific Journal of Tropical Biomedicine (Azijsko-pacifický žurnál tropickej biomedicíny). Podľa článku dokáže piperín uľahčiť prechod kurkumínu cez črevnú stenu do krvného obehu.

Iná staršia štúdia z februára 1986 uverejnená v časopise Journal of Pharmacology and Experimental Therapeutics (Žurnál farmakológie a experimentálnych terapií) naznačila, že piperín môže inhibovať rozklad kurkumínu v pečeni. To zase zvyšuje množstvo kurkumínu vstupujúceho do krvného obehu, čo sa premieta do zvýšenia jeho zdravotných účinkov.

Ako najlepšie využiť neuveriteľné zdravotné prínosy kurkumy a čierneho korenia

Tu je niekoľko príkladov, ako môžete skombinovať kurkumu a čierne korenie:

 1. Čaj uvarte tak, že kurkumu a čierne korenie povaríte vo vode asi 10 minút. Jeho chuť môžete zvýrazniť pridaním štipky medu alebo citrónu.
 2. Vytvorte pastu zmiešaním prášku z kurkumy s malým množstvom čierneho korenia a vody alebo oleja, aby ste vytvorili hustú konzistenciu. Naneste túto pastu lokálne na miesta, kde pociťujete bolesť, ako sú kĺby alebo svaly a jemne ju vmasírujte do pokožky. Pred opláchnutím nechajte nejaký čas pôsobiť.
 3. Vyhľadávajte také výživové doplnky, ktoré obsahujú tak extrakt z kurkumy (kurkumín), ako aj extrakt z čierneho korenia (piperín).

Je dôležité poznamenať, že zatiaľ čo kurkuma a čierne korenie boli skúmané z hľadiska ich potenciálnych protizápalových vlastností a účinkov na zmiernenie bolesti, jednotlivé účinky sa môžu líšiť.

Pred začatím akéhokoľvek nového doplnkového režimu je vždy dobré sa poradiť s lekárom prístupným prírodnej medicíne, najmä ak máte nejaké existujúce zdravotné problémy alebo užívate lieky. (Súvisiace: Dôležité koreniny a bylinky pre vaše zásoby potravín.)

Záver

Navštívte stránku Superfoods.news, kde nájdete ďalšie články o zdravotných prínosoch kurkumy a čierneho korenia.

Pozrite si tiež nasledujúce video a zistite, prečo sú kurkuma a čierne korenie takou mocnou liečivou kombináciou:

Liečba osteoporózy

Autor: Olivia Cook, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. AstraZeneca přiznává, že její vakcína proti COVID-19 může vést ke smrtelným vedlejším účinkům

  https://aktax.cz/astrazeneca-priznava-ze-jeji-vakcina-proti-covid-19-muze-vest-ke-smrtelnym-vedlejsim-ucinkum/

 2. O liečivých účinkoch kurkumy je toho známe veľa, ale nie vždy je jej kombinácia s piperínom vhodná. Z výživových doplnkov kurkumy bez piperínu poznám len jeden, ktorý predáva firma Superionherbs. Naviac, treba upozorniť, že kurkuma nie je vhodná pre ľudí (pacientov), ktorí berú lieky na riedenie krvi. Dva týždne pred operáciou treba kurkumu, resp. výživové kurkumínové doplnky stravy, vysadiť. Pri dlhodobom, nadmernom užívaní môže zapríčiniť aj otravu pečene a žalúdočné vredy. Z liečivých účinkov treba vyzdvihnúť najmä jej silné protizápalové vlastnosti. Je vhodné ju užívať v kombinácii s boswelliou.

 3. Je NATO jen papírovým tygrem?

  https://aktax.cz/je-nato-jen-papirovym-tygrem/

  • holistický prístup

   NIE, je to len a len teroristická „vojen chtivá“ súčasť (ne)mocenskej pyramídy „riadenia sveta“.

   • ..je to tak ako píšeš o tom NATO ale to slovo „sveta“ by som nahradil maximálne tak „nášho sveta“ ale radšej „na našej planéte“ alebo „na Zemi“ pretože mnohých to môže zvádzať k tomu, že slovo „svet“ budú chápať len ako našu planétu – aj keď si pod slovom „svet“ neustále nepredstavujú našu planétu ale neberú na vedomie všetko čo je okolo nej
    Jednoducho slovo „svet“ chápu len ako náš obmedzený pozemský priestor a všemožné hemženie v ňom.

    • Objektívne

     Odjakživa bolo slovo „svet“ chápané ako to, čo sa deje na tejto zemi, v tejto fyzickej realite. Cirkev to vie veľmi dobre, pretože mnohí sa pokúšali spočítať vek sveta, ktorý je zakódovaný v Biblii. Došli k číslu takmer 6000, preto nemôže byť nič staršie ako tento vek a to aj pyramídy. Cirkev v minulosti bola súčasťou vedy a vedeckého bádania a ten, kto protirečil a prišiel na niečo, čo tento vek prekračovalo bol z vedeckej obce exkomunikovaný.

 4. Všetkého veľa škodí.

 5. Vzhľadom na to, že rovnováhu vitamínov, minerálov a stopových prvkov dnes nemá pravdepodobne z nás už nik, musíme veľmi dobre poznať svoj organizmus: aký sme kto metabolický typ, fungovanie našich orgánov, aj diagnózy vzniknuté naším alebo lekárskym pričinením. A podľa toho voliť stravu, prísady do jedál aj prípadné výživové doplnky. Toto platí pre tých, ktorí neberú žiadne anorganické „lieky“, ktoré menované faktory môžu ovplyvňovať. Radiť sa treba iba s takými lekármi, ktorí nenútili ľudí do nano-čipo-vakcíny a odzačiatku statočne bojovali proti covidmasakru: pretože jedine u tých je predpoklad, že to v oboch mozgových hemisférach majú usporiadané dobre a poradia nám správne.

  • Zdravím Emily – veľmi sa mi Tvoj príspevok páčí! Najviac ma chytilo toto zistenie: „diagnózy vzniknuté naším alebo lekárskym pričinením.“ Veru, o tom by sa dalo diskutovať, čo všetko si pričiníme my a čo všetko lekári – ja mám s nimi veľmi zlé skúsenosti ešte z mladých čias a teraz oni majú so mnou:)). Občas ich totiž šokujem, ak odmietam ich liek alebo ich strašenie úmrtím, (že koľko ľudí umiera na to a na to, lebo „zavčasu“ sa neliečili na to alebo na to)… A ja tak pokojne a s úsmevom poviem na to: na niečo raz musím umrieť.:)) Sú celkom ohromení, majú rozne (aj) hysterické reakcie, ale ja jednoducho neuznávam, ak vraj preventívne niečo vyrežú, odrežú alebo preventívne nasadia liek, ktorý može sposobiť ďalších 10 ochorení alebo minimum bolesti žalúdka a nevoľnosť. Hrůza, čo robí tá „vyspelá“ medicína s „vyspelými“ ľuďmi! Ale už chápem, prečo v škole neučia základy starostlivosti o zdravie…

Pridajte komentár

*